Esileht Koolilaps e-känguru ja pettused

Näitan 2 postitust - vahemik 151 kuni 152 (kokku 152 )

Teema: e-känguru ja pettused

Postitas:
Kägu

Ei, ma ei ole igapäevaelus matemaatikaga seotud. Mõlemat last olen aga suutnud gümnaasiumini matemaatikas toetada, ka näiteks teaduskooli ülesannete osas. Loomulikult ei saa ma väita, et kõiki ülesandeid lõppvoorus lahendada oskan, aga sinu arvamus, et kõigi lapsevanemate, eriti nende, kes Känguru vastu huvi tunnevad, teadmised matemaatikast ainult algklassideni piisavad on, ei päde. Kängurut olen, muide, ka ise mitu aastat täiskasvanute kategoorias lahendanud, sel aastal kahjuks sellist võimalust ei olnud. Oma tutvuskonnas tean päris mitut ema, kes samamoodi Kängurus osalenud on, võrdlesime omavahel tulemusi ja pidasime väikest võistlust. Kängurul pole viga midagi.

Kängurul polegi mitte midagi viga. Känguru on väga tore võistlus ja seal võiksid kõikides koolides kõik soovijad osaleda saada. Kahjuks see hetkel nii ei ole.

Mina vastasin kommentaarile, et miks Perekoolis arutatakse ja kakeldakse Känguru, aga mitte aineolümpiaadide üle. Mina pole mitte kuskil Känguru võistlust maha teinud ega halvustanud. Aga Kängurut ja matemaatikaolümpiadi omavahel võrrelda ei saa. Känguru, eriti nooremates klassides, põhineb suures osas loogikale. Tihtipeale pole seal matemaatika teadmisi vajagi.  Matemaatikaolümpiaadi lõppvooru pääsejad ja seal edukalt esinejad on koolimatemaatikast kõrgema tasemega. Palun võta eelnevalt lingitult lehelt mõni lõppvooru ülesanne lahti ja vaata, kas sa ikka saad nendega hakkama. Nagu ma juba ütlesin, siis ainult kooliprogrammist nende jaoks ei piisa. See on sama kui minna ainult kehalise tundides osalenuna Eesti Meistrivõistlustele nt. kergejõustikus. Selleks, et trennilastega võrdne olla peaksid olema üliandekas. Ja selliseid üliandekaid on väga vähe.

Ja muide, Känguru ülesannete lahendamiseks pole ju vaja, et teaduskool eraldi võistluse korraldaks. Võtke lihtsalt mõne vanuseklassi ülesanded ette ning tehke oma isiklik võistlus. Nagunii polnud seal spets ülesandeid täiskasvanutele, vaid need olid kokku pandud erinevate vanuseklasside ülesannetest. Samuti kasutatakse erinevate vanuseklasside jaoks samu ülesandeid, vastavalt vanuseklassile annab üks ja sama ülesanne lihtsalt erineva arvu punkte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kängurul polegi mitte midagi viga. Känguru on väga tore võistlus ja seal võiksid kõikides koolides kõik soovijad osaleda saada. Kahjuks see hetkel nii ei ole. Mina vastasin kommentaarile, et miks Perekoolis arutatakse ja kakeldakse Känguru, aga mitte aineolümpiaadide üle. Mina pole mitte kuskil Känguru võistlust maha teinud ega halvustanud. Aga Kängurut ja matemaatikaolümpiadi omavahel võrrelda ei saa. Känguru, eriti nooremates klassides, põhineb suures osas loogikale. Tihtipeale pole seal matemaatika teadmisi vajagi.  Matemaatikaolümpiaadi lõppvooru pääsejad ja seal edukalt esinejad on koolimatemaatikast kõrgema tasemega.

Miks kõik osaleda ei saa? Minu teada ei ole piiratud, mitu osalejat ühest koolist olla võib. Võimalik muidugi, et koolid ise piiravad, aga tean küll koole või vähemalt klasse, kust enam-vähem kõik osalevad. Olen maksnud ise ka laste osalemise eest kunagi ammu, hiljem on küll alati koolid tasunud.

Matemaatikaolümpiaad 9.+ klassist nõuab jah juba päris palju sügavamaid teadmisi matemaatikas, aga samuti hea hulga loogikat. Ega Kängurugi ei ole lihtsalt kooliprogrammi test. Vaata ise kahe viimase aasta edetabelit – olümpiaadikad on seal ju ka eesotsas. Saan aru frustratsioonist, et kui oled IMO meeskonnas ja  jääd Kängurul “alles” 17. kohale, aga tegelikult on see ju kõrge koht võistluse formaati arvestades. Tugev korrelatsioon siiski on Kängurul olümpiaadidega. Mõnel muidugi ei ole tahtmistki neid süvendatud teadmisi omandada ja piirdub jah ainult Känguruga, mõnel läheb ka kobamisi mõnel aastal hästi (valikvastused ju ikkagi), aga seos on siiski üsna tugev ja nimed kattuvad päris laias ulatuses.

Olümpiaadiseltskond on ju üsna kitsas, eks seepärast siia palju neid teemasid ei jõuagi. Ei näe väga anonüümses foorumis arutamisel mõtet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 151 kuni 152 (kokku 152 )


Esileht Koolilaps e-känguru ja pettused