Esileht Hobinurk Eesti film “Regina”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Eesti film “Regina”

Postitas:

Taasvaatasin seda 32 aastat vana Eesti filmi.
Mõtted, mis tekkisid, on nüüd hoopis midagi muud kui siis, kui see film ekraanidele jõudis.

Mõtlen, et küll on hea, et oleme (ühiskond on) välja murdnud stampidest, et 30ndates eluaastates vallaline ja lastetu olla on mingi häbi ja tabu.
Samas on praegugi Regina-suguseid naisi, kes nui neljaks võtavad mehe, ükskõik siis millise, et ühiskonna silmis paista “õige”. Sest mina ei lugenud filmist välja peaosalise probleemi bioloogilise kellaga – sain aru nii, et seal väikelinnas elades (uue elanikuna veel!) jälgivad liiga palju silmapaare seda, mida teed ja kuidas elad. Norm on/oli ka perekond omada. Tänapäeval on õnneks ses mõttes palju-palju vabam.

See osa lapsed saada teiste, karskete, meestega oli muidugi isegi tänapäeva mõistes suhteliselt hulljulge temp. Ütleksin, et ma pole vist sarnast süžeed üheski teises (Eesti) filmis kohanud.
Jällegi tänapäevaga võrreldes, siis praegu pole mingi probleem lapsed katseklaasist ja kontrollitud toorainega hankida.

Kes filmi näinud, mis mõtted tekivad seoses üle veerandsaja aastase vahega? Igatseksite sellist “korda” veel, kus elusid juhtis mingi “nii peab olema, nii on kõigil, nii on normaalne”?

Mul on küll siiralt hea meel, et enam ei vaadata 30-aastast vallalist naist nagu vanapiigat ja teise sordi inimest.

Ülle Kaljustelt väga hea rollitäitmine!

+18
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.02 15:21; 14.02 15:53; 14.02 16:01; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 14.02 16:19; 14.02 16:29; 14.02 20:26; 15.02 15:32;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tekkis ka huvi, kust seda vaadata saaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lugesin kunagi raamatut ja minu arust oli asi ikka selles, et ta ise tahtis lapsi, mitte ei teinud seda kõike teiste pärast. Oli ka siis üksikuid inimesi ja seegi naine oli üksik, kes talle maja pärandas. Ei pidanud teiste pärast perekonda looma.

+25
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 15:47; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 15.02 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis ka huvi, kust seda vaadata saaks?

Mina vaatasin mõned nädalad tagasi Telia filmiriiulist, nüüdse nimetusega Sisuleidjast. Kas seda ka praegu veel on, ei oska öelda, äkki ikka on. Tuli selline nostalgialaks peale, sest viimati vaatasingi ehk ca 25 aastat tagasi, olles siis ise alles vaevu 20. Siis tundus küll igati ok, et üks maale elama läinud haritud noor naine teeb täiesti ok otsuseid, soovides luua pere. Et joodik mees, see tundus vale valik, nagu tundus ka Reginale, aga et seal väikelinnas vist Antsust etemat ei olnud, tuli siis sellega leppida. Iseenesest ega see Ants ju halb valik olnud, lihtsalt et joodik… Regina teadis seda, seepärast tegi lapsed salaja teiste meestega. Paraku tean aga tänasel päeval reaalselt naisi, kes ka joodikutega lapsi teevad ja seda täie julgusega.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.02 15:21; 14.02 15:53; 14.02 16:01; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 14.02 16:19; 14.02 16:29; 14.02 20:26; 15.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pidanud looma, aga kes tundis survet üksikuna, eks neid mõjutas rohkem. Olen mõelnud nii, et miks ta just selle mehe pidi valima, et kas siis muid ei olnud võtta. Samas see mees oli alkohoolik. Kuid ta ei olnud vägivaldne ega võimukas ega kuri. Ta oli nii teistsugune minu jaoks. Lõpule mõeldes tundus, et oli veel nii hea südamega, et ta võiski selle naisega ja tema lastega isegi kokku jääda ja omaks võtta.
See üks lapsetegu oli imelik. Läks sinna, magas ühega, hommikul oli teine kõrval, sõbranna eks. naine oli ju kaine, kuidas ta ei tea, et öösel mehed vahetusid.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 15:56; 15.02 14:45; 15.02 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lugesin kunagi raamatut ja minu arust oli asi ikka selles, et ta ise tahtis lapsi, mitte ei teinud seda kõike teiste pärast. Oli ka siis üksikuid inimesi ja seegi naine oli üksik, kes talle maja pärandas. Ei pidanud teiste pärast perekonda looma.

Vbl olen siis valesti aru saanud, aga mulle jäi mulje, et see perekonna loomine käis küll kuidagi ülepea ja pigem mingite normide kohaselt. Tema enda kaaslane (oli vist Tiit?) abiellus ju hoopis ühe muu neiukesega (lapseootel) ja sugulase pärand – väikelinna maja – kukkus just parajal ajal sülle.
Ka oli stseen kui Regina läks seal väikelinnas oma uude töökohta – kooli -, siis tutvustati talle kolleege ning üks naine (Merle Talvik) ütles ka umbes nii, et “Pille (nime ei mäleta), samuti vallaline”. Tänapäeval ei oleks sellisele lausele/mõttele kuidagi reageeritud, siis toodi see kohe eraldi välja.
Minu ettekujutus vbl, aga mulle tundus, et sellest lausest alates Regina oma pereplaane kiiremini mõtlema hakkaski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.02 15:21; 14.02 15:53; 14.02 16:01; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 14.02 16:19; 14.02 16:29; 14.02 20:26; 15.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See film on tehtud Aimée Beekmani romaani “Valikuvõimalus” ainetel. Mulle meeldisid mõlemad, aga raamatust ma mäletan seda, et asi polnud ainult selles, et aeg oli selline ja 30 aastane vallaline ja lastetu naine oli maha kantud. Seal oli Reginal suhteid küll, igat sorti, aga nagu elus ikka, sellist meest kellega pereelu luua , sellist ikka nii lihtsalt ei leia. Ja kui ei tule ühega asi välja ja teisega, siis tulebki mingi otsus teha. Ja see naine otsustas võtta selle mehe kes oli saadaval mis sest et joodik. Ja lapsi teha linnas teiste meestega.

Ja minu meelest pole elu muutunud midagi, lihtsalt on teised normid ette võetud, millele siis naised peavad vastama.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See üks lapsetegu oli imelik. Läks sinna, magas ühega, hommikul oli teine kõrval, sõbranna eks. naine oli ju kaine, kuidas ta ei tea, et öösel mehed vahetusid.

Jah, see oli veidi segane koht tõesti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.02 15:21; 14.02 15:53; 14.02 16:01; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 14.02 16:19; 14.02 16:29; 14.02 20:26; 15.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud nii, et miks ta just selle mehe pidi valima, et kas siis muid ei olnud võtta.

Jah, ei olnud sobivat võtta, kuid Regina soovis lapsi. Ja kuna ta koolis oli näinud palju isata lapsi, siis ta soovis, et tema lastel oleks isa olemas. Siis võttiski alevi ainukese vaba mehe ära. Samas ei soovinud riskida, et puudega lapsed tulevad, sellepärast tegi lapsed selliste meestega, kellel olid terved ja tublid lapsed juba olemas.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 15:47; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 15.02 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taasvaatasin seda 32 aastat vana Eesti filmi.

Mõtted, mis tekkisid, on nüüd hoopis midagi muud kui siis, kui see film ekraanidele jõudis.

Mõtlen, et küll on hea, et oleme (ühiskond on) välja murdnud stampidest, et 30ndates eluaastates vallaline ja lastetu olla on mingi häbi ja tabu.

Samas on praegugi Regina-suguseid naisi, kes nui neljaks võtavad mehe, ükskõik siis millise, et ühiskonna silmis paista “õige”. Sest mina ei lugenud filmist välja peaosalise probleemi bioloogilise kellaga – sain aru nii, et seal väikelinnas elades (uue elanikuna veel!) jälgivad liiga palju silmapaare seda, mida teed ja kuidas elad. Norm on/oli ka perekond omada. Tänapäeval on õnneks ses mõttes palju-palju vabam.

See osa lapsed saada teiste, karskete, meestega oli muidugi isegi tänapäeva mõistes suhteliselt hulljulge temp. Ütleksin, et ma pole vist sarnast süžeed üheski teises (Eesti) filmis kohanud.

Jällegi tänapäevaga võrreldes, siis praegu pole mingi probleem lapsed katseklaasist ja kontrollitud toorainega hankida.

Kes filmi näinud, mis mõtted tekivad seoses üle veerandsaja aastase vahega? Igatseksite sellist “korda” veel, kus elusid juhtis mingi “nii peab olema, nii on kõigil, nii on normaalne”?

Mul on küll siiralt hea meel, et enam ei vaadata 30-aastast vallalist naist nagu vanapiigat ja teise sordi inimest.

Ülle Kaljustelt väga hea rollitäitmine!

miks sa siis meest ei leia või põed selle üle? kellegile sa korda ei lähe, mitte kellelegi. ise fantaseerid endale teiste arvamust ette.

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.02 16:09; 14.02 16:10; 14.02 16:15; 14.02 16:16; 14.02 16:20; 14.02 18:54; 14.02 18:55;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Olen mõelnud nii, et miks ta just selle mehe pidi valima, et kas siis muid ei olnud võtta.

Jah, ei olnud sobivat võtta, kuid Regina soovis lapsi. Ja kuna ta koolis oli näinud palju isata lapsi, siis ta soovis, et tema lastel oleks isa olemas. Siis võttiski alevi ainukese vaba mehe ära. Samas ei soovinud riskida, et puudega lapsed tulevad, sellepärast tegi lapsed selliste meestega, kellel olid terved ja tublid lapsed juba olemas.

Litsnaine kes ei hoolinud teiste naiste pereeludest?

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.02 16:09; 14.02 16:10; 14.02 16:15; 14.02 16:16; 14.02 16:20; 14.02 18:54; 14.02 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Litsnaine kes ei hoolinud teiste naiste pereeludest?

Aga miks sina võtad sõna teemal, mida sa ei valda. Ilmselgelt pole sa näinud ei filmi ega lugenud raamatut, lihtsalt tahad siin jälle kedagi halvustada ja kobiseda. Ega perekooli käod pole süüdi, et su naine sind maha jättis ja enam ühtegi ei leia.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 15:47; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 15.02 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa siis meest ei leia või põed selle üle? kellegile sa korda ei lähe, mitte kellelegi. ise fantaseerid endale teiste arvamust ette.

Ole hea, ära solgi igat teemat ära! Su permanentne viha ja kiuslik “ärapanemine” räägivad hoopis ahastusest.
Mis sul juhtus, tahad rääkida?

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.02 15:21; 14.02 15:53; 14.02 16:01; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 14.02 16:19; 14.02 16:29; 14.02 20:26; 15.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Litsnaine kes ei hoolinud teiste naiste pereeludest?

Aga miks sina võtad sõna teemal, mida sa ei valda. Ilmselgelt pole sa näinud ei filmi ega lugenud raamatut, lihtsalt tahad siin jälle kedagi halvustada ja kobiseda. Ega perekooli käod pole süüdi, et su naine sind maha jättis ja enam ühtegi ei leia.

Ei olegi, loen lihtsalt teemast. Aga ma saan ühest aru, nii kaua kui naine ise võtab teistelt, on see kiidetav, aga kui temalt võetakse, siis laidetav. Ehk siis iga naine kes petab, petab teist naist ja lõppeks petab ka iseennast, aga naiste jaoks ongi see elu osa, siis tuleb igas situatsioonis jääda õigeks.

Kokkuvõttes siis nii varas kui ohver on mõlemad õiged kui nad on naised.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.02 16:09; 14.02 16:10; 14.02 16:15; 14.02 16:16; 14.02 16:20; 14.02 18:54; 14.02 18:55;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tekkis ka huvi, kust seda vaadata saaks?

https://www.youtube.com/watch?v=gQ6FvVDWzG8

See on venekeelse tõlkega, mitte, et ma aru ei saaks, aga eestikeelset filmi vaataks ikka eesti keeles…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa siis meest ei leia või põed selle üle? kellegile sa korda ei lähe, mitte kellelegi. ise fantaseerid endale teiste arvamust ette.

Ole hea, ära solgi igat teemat ära! Su permanentne viha ja kiuslik “ärapanemine” räägivad hoopis ahastusest.

Mis sul juhtus, tahad rääkida?

Ma kirjutan teemast, ise hakkad solkima mingi väljamõeldistega.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.02 16:09; 14.02 16:10; 14.02 16:15; 14.02 16:16; 14.02 16:20; 14.02 18:54; 14.02 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa siis meest ei leia või põed selle üle? kellegile sa korda ei lähe, mitte kellelegi. ise fantaseerid endale teiste arvamust ette.

Ole hea, ära solgi igat teemat ära! Su permanentne viha ja kiuslik “ärapanemine” räägivad hoopis ahastusest.

Mis sul juhtus, tahad rääkida?

Ma kirjutan teemast, ise hakkad solkima mingi väljamõeldistega.

Ei saanud aru, mis väljamõeldised? Ma räägin filmist ja avaldan sealjuures oma mõtteid.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.02 15:21; 14.02 15:53; 14.02 16:01; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 14.02 16:19; 14.02 16:29; 14.02 20:26; 15.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa siis meest ei leia või põed selle üle? kellegile sa korda ei lähe, mitte kellelegi. ise fantaseerid endale teiste arvamust ette.

Ole hea, ära solgi igat teemat ära! Su permanentne viha ja kiuslik “ärapanemine” räägivad hoopis ahastusest.

Mis sul juhtus, tahad rääkida?

Ma kirjutan teemast, ise hakkad solkima mingi väljamõeldistega.

Ei saanud aru, mis väljamõeldised? Ma räägin filmist ja avaldan sealjuures oma mõtteid.

Miks sa siis küsid mis mul juhtus…

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.02 16:09; 14.02 16:10; 14.02 16:15; 14.02 16:16; 14.02 16:20; 14.02 18:54; 14.02 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti lugenud raamatut “Valikuvõimalus”.
Oli hea raamat. Loomulikult ta ise tahtis lapsi, naine kes 100% lapsi ei taha – neid ka ei saa. Ükskõik, mis riigikorra ajal ja kellegi survel.

Olen ise suhtes, aga teadlikult lapsevaba, varsti fertiilsest east väljas. Igaüks ise ju kindlalt teab, mida tahab, mida mitte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles loos oli minu meelest veel üks tahk lisaks üksikemadusele, mida me tänapäeval enam väga ei tunneta. Mats Traadi “Inger” raamatuna samast nähtusest – üksikud haritud naised maakogukonnas. Tänapäeval see ei tundu meile probleem – internet ja autod on olemas, tutvusringkond ega võimalike partnerite valik ei piirdu oma külaga, vajadusel saab maja maha müüa ja mujale kolida. Toona ei olnud ei vabalt toimivat kinnisvaraturgu ega ka eriti kaugsuhteid – valikuvõimalus oligi piiratud nendega, kes kolhoosikorra viljastavates tingimustes kohale suunati või juba kohal olid. Kui ülikoolist meest ei leidnud, siis oligi edasi jama – valida ainult nende vahel, keda teised polnud tahtnud, või siis lastele isasid “näpata”.

Tegelikult on see probleem praegu ka olemas, aga traagilisem rohkem meeste vaatevinklist – kui sa oled kohaliku põhikooli lõpetanud ja ehk paar aastat kutsekat juurde teinud oss, kes saab kohalikul ehitusel tööd, siis oledki mõistetud üksi elama ja ennast lolliks jooma, sest head ja toredad tüdrukud, kes ehk akadeemilist võimekust võrreldes olekski ehk sulle sobivad elukaaslased ja aitaks joone peal püsida, on saanud koolid lõpetatud ja läinud linna müüjaks või kosmeetikuks. Järele on jäänud ainult “peoeided” (suure tõenäosusega, kuna on jõudnud juba lapse saada) ja sellised, kes sinu poole enam ei vaata (erialaharidusega talupidajad, õpetajad jm)

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa siis meest ei leia või põed selle üle? kellegile sa korda ei lähe, mitte kellelegi. ise fantaseerid endale teiste arvamust ette.

Ole hea, ära solgi igat teemat ära! Su permanentne viha ja kiuslik “ärapanemine” räägivad hoopis ahastusest.

Mis sul juhtus, tahad rääkida?

Ma kirjutan teemast, ise hakkad solkima mingi väljamõeldistega.

Ei saanud aru, mis väljamõeldised? Ma räägin filmist ja avaldan sealjuures oma mõtteid.

Miks sa siis küsid mis mul juhtus…

????

Sest normaalne inimene ei saja teemasse/teiste jutusse halvustavate märkustega sisse. Tahad kaasa rääkida, käitu täiskasvanu moodi.
Sa plähmerdad mitmes teemas ja see ei ole ok. Loomulikult hakkan huvi tundma, et mis niisuguse käitumise põhjus on, mis on sul juhtunud, et sa nii halvasti meelestatud oled?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.02 15:21; 14.02 15:53; 14.02 16:01; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 14.02 16:19; 14.02 16:29; 14.02 20:26; 15.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud nii, et miks ta just selle mehe pidi valima, et kas siis muid ei olnud võtta.

Jah, ei olnud sobivat võtta, kuid Regina soovis lapsi. Ja kuna ta koolis oli näinud palju isata lapsi, siis ta soovis, et tema lastel oleks isa olemas. Siis võttiski alevi ainukese vaba mehe ära. Samas ei soovinud riskida, et puudega lapsed tulevad, sellepärast tegi lapsed selliste meestega, kellel olid terved ja tublid lapsed juba olemas.

Litsnaine kes ei hoolinud teiste naiste pereeludest?

Aga miks peaks hoolima võõraste suvaliste naiste pereeludest? Igaüks hooligu ikka ise enda pereelust ja tegelegu sellega.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telia tasuta filmi riiulis on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 17:16; 14.02 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kellegile sa korda ei lähe, mitte kellelegi. ise fantaseerid endale teiste arvamust ette.

Inimene ütles ise juba alguses ära oma “mis tal juhtus”- tal pole kedagi, kellele tema arvamus reaalses elus korda läheks, keegi ei armasta, keegi ei hooli. Siis tuleb siia ja keegi vähemalt reageerib tema plärtsumisele, missugune õnn!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 17:16; 14.02 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea film on! Tekitab väga nostalgiat. Olin siis 16-aastane, kui film välja tuli. Aga juba siis avaldas muljet ja pani mõtlema.  Mulle üldse selleaegsed konkreetset eluolustikku ja ajastut kajastuvad filmid meeldivad (sama näiteks “Keskea rõõmud”) – autod, olme, riided, arusaamad-elustiilid…

Mina sain ka aru, et naine ise tahtis lapsi, aga kell tiksus ja ei leidnud kuidagi õiget meest, kellega pere luua ja lapsed saada. Ühtlasi tundis ta ka tugevat ühiskondlikku survet… Nii oli tollal tõesti kombeks. Ja sel ajal oli tõesti nii, et väga normaalne oli sünnitada esimene laps 18-aastaselt ehk kohe pärast kooli lõpetamist. Ja 30+ esmasünnitaja oli natukene nagu hilja peale jäänud.

 

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 17:26; 14.02 17:29; 14.02 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kellegile sa korda ei lähe, mitte kellelegi.

Otsusta siis lõpuks ära, kas kellegile või kellelegi!

Aga üldiselt, ära rohkem solgi huvitavat teemat!

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 17:26; 14.02 17:29; 14.02 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar aastat tagasi oli siin umbes sarnane teema. Lugege! Väga hea.

 

https://foorum.perekool.ee/teema/haritud-naised-ja-kulajotad/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles loos oli minu meelest veel üks tahk lisaks üksikemadusele, mida me tänapäeval enam väga ei tunneta. Mats Traadi “Inger” raamatuna samast nähtusest – üksikud haritud naised maakogukonnas. Tänapäeval see ei tundu meile probleem – internet ja autod on olemas, tutvusringkond ega võimalike partnerite valik ei piirdu oma külaga, vajadusel saab maja maha müüa ja mujale kolida. Toona ei olnud ei vabalt toimivat kinnisvaraturgu ega ka eriti kaugsuhteid – valikuvõimalus oligi piiratud nendega, kes kolhoosikorra viljastavates tingimustes kohale suunati või juba kohal olid. Kui ülikoolist meest ei leidnud, siis oligi edasi jama – valida ainult nende vahel, keda teised polnud tahtnud, või siis lastele isasid “näpata”.

Tegelikult on see probleem praegu ka olemas, aga traagilisem rohkem meeste vaatevinklist – kui sa oled kohaliku põhikooli lõpetanud ja ehk paar aastat kutsekat juurde teinud oss, kes saab kohalikul ehitusel tööd, siis oledki mõistetud üksi elama ja ennast lolliks jooma, sest head ja toredad tüdrukud, kes ehk akadeemilist võimekust võrreldes olekski ehk sulle sobivad elukaaslased ja aitaks joone peal püsida, on saanud koolid lõpetatud ja läinud linna müüjaks või kosmeetikuks. Järele on jäänud ainult “peoeided” (suure tõenäosusega, kuna on jõudnud juba lapse saada) ja sellised, kes sinu poole enam ei vaata (erialaharidusega talupidajad, õpetajad jm)

Mõttetu halvustamine. Suurem osa kõrgharidusega naisi töötab pehmetel aladel ja ei tooda elus isegi seda väärtust mida toodab kutsega oss. See et sa kusagil mingit paberit määrid, ei anna mingit reaalset väärtust. Naise häda ongi see, et mees peab ikka üleval ja kui naine teenibki mingi pahnaliigutamisega rohkem, siis ajab naine nina püsti. Lõppeks ei kaota mitte mehed vaid ikka naised, pole lapsi, peret, kellele sa selle kodulaenuga ostetud korteri pärandad, vallale?

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.02 16:09; 14.02 16:10; 14.02 16:15; 14.02 16:16; 14.02 16:20; 14.02 18:54; 14.02 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa siis meest ei leia või põed selle üle? kellegile sa korda ei lähe, mitte kellelegi. ise fantaseerid endale teiste arvamust ette.

Ole hea, ära solgi igat teemat ära! Su permanentne viha ja kiuslik “ärapanemine” räägivad hoopis ahastusest.

Mis sul juhtus, tahad rääkida?

Ma kirjutan teemast, ise hakkad solkima mingi väljamõeldistega.

Ei saanud aru, mis väljamõeldised? Ma räägin filmist ja avaldan sealjuures oma mõtteid.

Miks sa siis küsid mis mul juhtus…

????

Sest normaalne inimene ei saja teemasse/teiste jutusse halvustavate märkustega sisse. Tahad kaasa rääkida, käitu täiskasvanu moodi.

Sa plähmerdad mitmes teemas ja see ei ole ok. Loomulikult hakkan huvi tundma, et mis niisuguse käitumise põhjus on, mis on sul juhtunud, et sa nii halvasti meelestatud oled?

Plähmerdamine siis ei olegi halvustamine või sa iseenda halvustamist ammu enam ei märka? Mis sul siis juhtunud et sa nii halvasti kirjutad? Kas sellest et sul pole lapsi ja meest, aga see on sul hingel ja siis toodad neid jaburaid teemasid? Sest kõik mehed on ossid, kollaste kõverate varvastega.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.02 16:09; 14.02 16:10; 14.02 16:15; 14.02 16:16; 14.02 16:20; 14.02 18:54; 14.02 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plähmerdamine siis ei olegi halvustamine või sa iseenda halvustamist ammu enam ei märka? Mis sul siis juhtunud et sa nii halvasti kirjutad? Kas sellest et sul pole lapsi ja meest, aga see on sul hingel ja siis toodad neid jaburaid teemasid? Sest kõik mehed on ossid, kollaste kõverate varvastega.

Jah, “plähmerdamine” ei ole viisakas sõnavara, aga paraku tuleb vahel inimestega nende omas keeles rääkida. Sedakorda siis sinuga. Sina sadasid siia teemasse (nagu ka muudesse, mida ma siin täna sirvinud olen) ja esimene reaktsioon/kommentaar on…halvustav.
Ma tean, kes sa oled ja sinu kohta on siin mitmeid kabeteemasid ning veel rohkemaid -kommentaare kirjutatud. See ei ole ok, kui inimene ei suuda teemasse kaasa rääkida, aga rääkima miskil põhjusel peab, vastused aga on halvustavad, üleolevad ja nagu näha, siis ka soopõhiselt agressiivsed. Mis iganes su elus on valesti, see paistab su kommentaaridest silma. Mõtle (ära ütle, enam ei huvita), mis sind vaevab ja leia mingi lahendus. Vaevalt, et sulle endalegi meeldib vastik olla, aga muud moodi sa käituda ilmselgelt ei oska.

Minu perekond ei puutu asjasse, selline – justnimelt plähmerdamine! – ei solva ega pane kuidagi halvasti tundma, kuna see on nii saamatu. Saan aru, et su püüdlus on suisa vastupidine, aga näe, ei mõju. Erinevalt sinust on mul pereeluga kõik korras. Filmegi saan vaadata ja nende üle arutleda.

Tagasi teemasse: huvitav, kas selline surve, et tetaud vanuses inimene maha kantakse ja/või et peab ilmtingimata pere olema, kunagi ka välja sureb? Ses mõttes, et kõik on palju vabamaks küll läinud, aga mulle tundub, et kui näiteks 35-40.. aastane naine – jah, just naine! – teatab, et on lastetu, mõeldakse mõttes ikka, et huvitav, mis tal viga on.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.02 15:21; 14.02 15:53; 14.02 16:01; 14.02 16:03; 14.02 16:13; 14.02 16:19; 14.02 16:29; 14.02 20:26; 15.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Hobinurk Eesti film “Regina”