Esileht Kodunurk Ei kannata toiduga katsetamist

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Ei kannata toiduga katsetamist

Postitas:

Olid kunagi kaks hullukest – Salomon Vesipruul ja Jaan Tatikas. Üks neist üritas kirjanikuks hakata, teine oli aga leidur ja asjade väljamõtleja. Ja tema üritas meeleäraheitlikult paekivist sealiha välja leiutada. Mis muidugi ei õnnestunud. TA mees on ilmselt tolle selli järeltulija, ja ehk natuke edasi arenenud – vahetevahel isegi midagi kõlbab süüa kah, kuigi nii suht pikkade hammastega 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetada ja toiduga mängida saab ainult see inimene, kellel on baasteadmised olemas. Stiilis et mis külma, mis kuuma vette ning mis toit vajab hapet ja mis ei. Kui tal neid ei ole kodust kaasas, siis kui ta soovib jätkata, on kokanduse algkursused täiesti olemas.

Kui ta on nii macho, et talle ei saa sellist asja öelda, et mine algkursustele, siis tuleb titel teine ots keerata. Hakkadki näiteks ise iga nädal mitu korda paugutama kõige paremate retseptide järgi imemaitsvaid toite (retsepti häälekalt lugedes), millest saab ka kõige ohmum mees aru lõpuks, et retsept on üks hea asi.

Mul armastas mees kangesti mööblit ehitada. Küll see oli kole, mis ta kokku tegi. Muus asjus tal on nagu oskusi ja maitsemeelt, aga mööbli suhtes null. Asi ei paranenud enne, kuni ma hakkasin iga jumala kord, kui uut kapikest, lauakest või pingikest oli vaja, seda kibekähku ära ostma, enne kui talle see idee pähe tuli. Eks ta käis nukralt oma tikksaagi vms töötoas õlitamas, aga tuppa tal enam midagi ehitada ei olnud. Suunasin ta õue, et “oi, kallis, grillnurka oleks mööblit vaja, sellist talumööblit, hästi rasket ja tugevat. Paar väiksemat lauda ja üks pikk laud ja siis pink ja vähemalt 6 rasket käsitugedega tooli”. Lükkasin paar pilti ette, et umbes millist. Kolm aastat maadles seda teha. Sai hirmus inetu, sest ta “ilustas” mööblit vastavalt oma maitsemeelele, aga noh, ajab asja ära ja pole kogu aeg silma all ka.

Meenub, et abielu algusaegadel oli mehel komme koju tulles panna mobiil lauale valjuhääldi peale ja toimetada kodus omi tegemisi ja siis samaaegselt praktiliselt röökides umbes tunnikest poolteist rääkida oma emaga. Ema vastu polnud mul vähimatki, küll aga selle vastu, et mina ja lapsed pidime siis hiirvait olema. Kogu see röökimine pealekauba. Nt tuli söögilauda ja röökis siis emaga rääkida tolle konnasimadest ja naabrinaisest, kahvel käimas suu ja taldriku vahet ja telefon mitu meetrit eemal eemal kapi peal. Muidu väga-väga tore mees.

Lahendasingi selle nii, et helistasin peaaegu iga päev ise varem tema emale ja kui mees koju tuli, siis sain raporteerida, et pole vaja mitu korda helistada, ma ise ja lapsed juba rääkisime temaga. Et su ema palus öelda, et seda, teist ja kolmandat ja ütles, et tegi täna seda, teist ja kolmandat ja leppisime kokku seda, teist ja kolmandat ja ta õhtul ütles, et teeb seda, teist ja kolmandat ning et tervis on selline ja selline ja siis su ema rääkis veel seda, seda ja seda.

Või kui ma ise ei helistanud, siis küsisin mehe saabudes reipalt – noh, kas helistad emale? Tore. Me hakkame siis sööma, tule ka, kui räägitud. Ja panin söögitoa ukse kinni, jättes tema elutuppa ja alustasin lastega söömist ja jutustamist, ausalt öeldes isegi lõbustasin lapsi ja naersin veidi ülemäära, et ta ikka kuuleks, et meil on lõbus. Piisas mõnest nädalast ja jõudis kohale.

Kokkuvõttes mees jäi talle helistama küll, aga ainult palju lühemalt ja mitte päris iga päev. Ja ainult telefon kõrva ääres ja mitte söögiajal. Ehk siis soovitan jõuda kokkamisega temast alati ette.

Lasteaed.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi on kirg mingi ala vastu ja siis hakkadki seda õppima ja harjutama, vaatad videosid, käid kursusel, loed raamatuid, püüad seda ala ÕPPIDA.

See sõna on videoid.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no kui mees lihtsalt ei jaganud ära, et happelises keskkonnas toimub haudumine kauem, miks sa, teemaalgataja, siis ometi ei palunud tal seda ahjuvormi uuesti ahju tagasi panna, vaid tegid sellest sellise skandaali?

kui ma vaatan, kuidas mu laps kokanduses esimesi samme teeb, siis ka seal on tihti vaja pott uuesti tulele või koogivorm uuesti ahju panna, sest on veel toores seest. tuleb lihtsalt algajaga veidi kannatlikum olla.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ta ju enam mingi algaja, see tema “plönnitsemine” on kestnud juba tükimat aega ja aina lollakamaks (ja kulukamaks) läheb.

Siia juurde veel üks väike kirjanduslik “illustratsioon”, “väikeseks vinjetiks vahele torgata”. Raamatus “Ilusad päevad” oli stseen, kus üks tüüp kahtles peategelase võimes head ja söödavat, või üldse mingit toitu keeta, pilgates teda, et “kartuleid ehk oskad”. Ja aina haipis oma peenikestel kodumajanduskursustel käinud õde, kes aina ja igal pool külas olles lauas toite lahkas, milline asjaolu juba kõikidele teistele närvidele käis, et “see tulemus on just hea perenaise teadmiste ja oskuste saavutus. Et mõnele anna tükk kõige paremat liha kätte, ja ta küpsetab sellest sulle vana luua lauale”.

Vanaperemees siis sõitles teda, et: Ise õpid pastoriks ja usud nõidust! – No ta rikub selle ära, nii et maitseb nagu vana luud. – No oled sa siis vana luuda söönud, et sa tead, kuidas see maitseb? (üldine naer). – Kas sina, isa, kaitsed siis rumalaid perenaisi? – No kuule, kui üks naine suudab lihatükist vana luua küpsetada, siis pole ta kaugeltki rumal inimene. Mina pole sellistest veel enne kuulnudki, kui nüüd sinult! (taas naer).

Aga näe, Perekoolist tuleb välja, et on selliseid mehigi, kes neid “vanu luuakontsusid ja muid saapaharju” heast naturaalsest toorainest välja suudavad võluda. Lubavad veel teistelegi neid “luuaküpsetuskursusi” korraldada! Krt, “mida kõike ei õpi, kui talvel ei maga”! 😛

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui ma vaatan, kuidas mu laps kokanduses esimesi samme teeb, siis ka seal on tihti vaja pott uuesti tulele või koogivorm uuesti ahju panna, sest on veel toores seest. tuleb lihtsalt algajaga veidi kannatlikum olla.

Ma ei saa aru, mis imevärk see on, et te täiseas mehi alati lastega võrdlete? See mees ei ole mingi algaja kokk, ta on lihtsalt jäärapäine isane, kellesse ei ole kohe kindlasti vaja suhtuda nagu õrnakesse lapsukesse, kes nunnult esimesi katsetusi köögis teeb.

Sellele katsetajale on nüüd vaja selgeks teha, et enam ei kannata neid katsetusi välja, mitte veel “veidi kannatlikum olla”.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis imevärk see on, et te täiseas mehi alati lastega võrdlete? See mees ei ole mingi algaja kokk, ta on lihtsalt jäärapäine isane, kellesse ei ole kohe kindlasti vaja suhtuda nagu õrnakesse lapsukesse, kes nunnult esimesi katsetusi köögis teeb

sellepärast, et kui minu isa samas vanuses oli, oli tol juba algklassis käiv tütar.
ma absoluutselt ei imestaks, kui teemaalgataja mees mu täisealise, kuid veel kodus elava lapsukesega sama vana ei oleks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) teedki ise eraldi süüa endale ja lastele, mehest eraldi ja mehele ütled, et tema söögu oma katsetusi. 2) Külmkapiga käituda nii nagu korterinaabrite puhul: eraldi toiduriiulid. Mees mahutagu oma toidupoolis enda riiuli(te)le ja sulle ning lastele on oma riiul. Vajadusel kleepida toidu peale ka nimed (nagu on kontorite külmkappides). Veel parem oleks eraldi külmik, aga seda vast ei mahu, niisiis jaotada riiulid. Jälgida, et mees ei varastaks normaalsete inimeste toitu. Kui mees selle peale ka ei taipa, kui kõrini teil on tema katsetustest, ega siis muud ei aita kui lahkukolimine. Olge visiitabielus.

Meil ongi külmkapis juba eraldi riiulid (loe: mina ostsin külmkapi ja üks riiul on mulle ja lastele, ülejäänud on tema imetooteid täis) ja ma teengi endale ja lastele ise. Eraldi kolimist kaalun samuti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle mehele, et tehku süüa ainult enda jagu, teised ei oska tema gurmeetoidust lugu pidada ning eelistavad tuntud sööke oma algupärasel kujul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ongi külmkapis juba eraldi riiulid (loe: mina ostsin külmkapi ja üks riiul on mulle ja lastele, ülejäänud on tema imetooteid täis) ja ma teengi endale ja lastele ise. Eraldi kolimist kaalun samuti.

Kaua sa siis selle mehega koos elanud oled? Mees juba 55, lapsed ka ilmselt mitte titeeas enam – ikka palju aastaid juba? Ja ikka pole oma asju saanud sirgeks räägitud?

Samas – kui toiduga katsetamine on juba pikki aastaid tema suur hobi ja talle endale meeldivad need road, ta ise ostab toidukraami, teil on eraldi riiulid külmikus, sa juba aastaid teed ise endale ja lastele toitu – mis mure siis on? Las tema elab nagu tema tahab ja teeb seda, mida tema tahab. Et mees ei tee teile maitsvat toitu? Paljud mehed ei tee ju üldse süüa. Ikka naine tuleb töölt ja teeb. Miks su lapsed ei võiks endale ise süüa teha ja sulle ka? Miks sa pikkade aastate järel ikka ootad, et mees kõigile maitsva söögi teeks, kuigi ammu on teil ka toiduained juba eraldi? Elagegi köögis oma eraldi elu. Paljud üürikates elavad korterikaaslased elavad ju samuti, kõigil eraldi toidud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eraldi kolimist kaalun samuti.

No siis ongi nii nagu üks ütles- mehest on sul täiega kopp ees ja koos sellega käib tema “kokkamine” sulle närvidele ja mees tervenisti ka. Kolige lahku ja kokkab edaspidi iseendale, polegi sul enam sellega probleemi. Sina saad valmistoitu edasi tellida…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina saad valmistoitu edasi tellida…

Vastupidi, siis enam ei ole vajadust seda valmistoitu tellida. Ta tellis seda siis, kui mees üritas perele süüa teha ja see toit jälle ei kõlvanud.

Arvan, et kui see mees on juba söögitegemisel nii egoistlik, et ei suuda aastatega arvesse võtta oma pereliikmete maitseeelistusi, siis on ta sama egoistlik ka muudes valdkondades, pakun, et ka voodis. Naise huvidega mitte arvestav mees.

Tavaliselt see teistega mittearvestamine ei piirdu ainult mingi ühe asjaga, vaid on läbiv iseloomujoon.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees teeb omeletti ka nii, on vinske, praeb kõvasti üle. Absoluutselt ei oska süüa teha, tee vett oskab vaid keeta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )


Esileht Kodunurk Ei kannata toiduga katsetamist