Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Teema: Elatis

Postitas:
Kägu

Odavalt saadud. Ma leidsin titele komplekti, kus püksid olid 300 ja pusa 600 eurot. Võsukestele tuleb lubada parimat ja mitte koonerdada.

Sinu iroonitsemine on ehe näide, kuidas lapse puhul rotid. Masendav. 100 eurot nüüd küll miski eriline raha pole.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üks vanem panustab aega minimaalselt, siis sellevõrra peakski maksma teise vanema nö aja kinni, kui nüüd lamedalt väljenduda. Kasvatage 50:50 ja keegi ei pea kellelegi midagi maksma.

Selline asi küll ei sobi härradele. Kuidas nad siis uusi naisi taga ajavad või nendega kodu mängivad, kui mingid vanad lapsed jalus tolgendavad.

selline lahendus ei sobi pigem prouadele, kes siis küünetehniku kinni plekib?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selline lahendus ei sobi pigem prouadele, kes siis küünetehniku kinni plekib?

Mis küünetehnik? Küünetehniku hooldus maksab 20 eurot. Kas see on mingisugune näide luksuses elamisest? Saage ometi aru, et elatisest ei rikastu mitte keegi, lapse kulud on kordades suuremad. Lapse kasvataja peabki palju rohkem omalt poolt panustama kui see närune 200 eurot, lisaks peab ta last igapäevaselt kasvatama, mis vähendab töövõimalusi jne. See on täiesti idiootlik jutt.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kui teisele poolele lubatakse lapsi max üks kord nädalas ja igakuine sissetulek laste pealt on 700e, siis ime pole ka muidugi, et rohkem ei lubata

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti palgataset vaadates on tegelikult elatise määr tõesti kõrge. Kui on veel mitu last, siis võib täiesti vabalt ulatuda elatisenõue miinimumelatise määra järgi kogu kuu sissetulekuni. Olgem ausad, palju meil Eestis on peresid, kus kulutatakse igakuiselt ainult ühele lapsele 500-600€? No minul keskmist palka teeniva inimesena ei oleks sellist varianti, et iga pereliikme kohta selliseid kulutusi teha.

Ostsin just oma 5-kuusele lapselapsele dressi, maksis 100 eurot. Korralikud asjad maksavadki.

Aga milleks? Kas 15-30€ dressid on kuidagi kehvemad vankris pikutamiseks? Kanda saab neid max kuu aega. Ma olen 4 lapse ema ja pole kunagi nii mõttetult raha kulutanud. Saan ka elatist, aga 100€ eest dresse ei saa küll ükski mu lastest.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti palgataset vaadates on tegelikult elatise määr tõesti kõrge. Kui on veel mitu last, siis võib täiesti vabalt ulatuda elatisenõue miinimumelatise määra järgi kogu kuu sissetulekuni. Olgem ausad, palju meil Eestis on peresid, kus kulutatakse igakuiselt ainult ühele lapsele 500-600€? No minul keskmist palka teeniva inimesena ei oleks sellist varianti, et iga pereliikme kohta selliseid kulutusi teha.

Ostsin just oma 5-kuusele lapselapsele dressi, maksis 100 eurot. Korralikud asjad maksavadki.

Aga milleks? Kas 15-30€ dressid on kuidagi kehvemad vankris pikutamiseks? Kanda saab neid max kuu aega. Ma olen 4 lapse ema ja pole kunagi nii mõttetult raha kulutanud. Saan ka elatist, aga 100€ eest dresse ei saa küll ükski mu lastest.

See oli äkki nali? Selles mõttes, et sarkasm siinses teemas? Kui rikas ei ole, siis pole loogiline selliseid kalleid asju osta, mida kasutakse nii vähe aeg. Ka rikkalt eeldaks rohkem mõtlemist. Kui palju on siiski real. inimesi, kes arvavad, et peabki neid kalleid asju ostma, no et keegi olevat seda nagu väärt või nii või et kuna need on mingid näitajad või et osta, kuna saab osta… ?? Kas siis selliselt tekivadki pereelus probleemid raha kasutamise üle ja ka pärast lahkuminekut elatisega seoses, et ostatakse sellist jama kokku?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga milleks? Kas 15-30€ dressid on kuidagi kehvemad vankris pikutamiseks? Kanda saab neid max kuu aega. Ma olen 4 lapse ema ja pole kunagi nii mõttetult raha kulutanud. Saan ka elatist, aga 100€ eest dresse ei saa küll ükski mu lastest.

Aga miks mitte, kui ma saan seda endale ning oma kallitele lubada? Endale ostan samuti 500.- maksvad jalanõud ning lapsele korraliku 800.- jope. Disainerasjad maksavadki.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis selliselt tekivadki pereelus probleemid raha kasutamise üle ja ka pärast lahkuminekut elatisega seoses, et ostatakse sellist jama kokku?

Meie peres käivad kõik hästi riides ning ilmselgelt raha probleeme ei tekita, sest seda on piisavalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsele on süsteemi järgi mõeldud 452 eurot kuus, mis on väga suur raha. Elatise saaja peab ise ka panustama, see kipub saajatel tihti ununema.

Lapsele on tänase süsteemi järgi ette nähtud 511€ kuus. Kõik kipuvad ära unustama, et last kasvatav vanem peaks lisaks saadud elatisele ja oma panusele ka riigi poolt lapsele antud toetuse lapse hüvanguks kasutama.

Avalda oma arvamus, kui palju Sinu arvates lapsele kuus kulub, kui tal on kõht täis, tuba soe, korralikud riided seljas, käib huviringides, sõprade sünnipäevadel, kinos, tegeleb mingi hobiga?

2020a avaldatud miinimumelatise uuringu võrdlev analüüs näitas, et Eesti kuue jõukama detsiili kaalutud keskmine kulu lapse kohta oli 2019 aastal 388€ kuus. Keskmine palk samal ajal oli 1407€ bruto. Tänavune prognoos keskmisele palgale 2022 aastaks on 1655-1700€. Vastav üle keskmise jõuka pere keskmine kulu lapse kohta võiks seega olla proportsionaalselt 455-470€. Umbes nii palju kulubki.

Või tahab keegi väita, et Eesti keskmisest jõukam elanikkond hoiab oma lapsi reeglina näljas, kuuse all ja kaltsudes ega lase neid huviringidesse, sõprade sünnipäevadele, kinno, tegeleda mingi hobiga jne? Ma oletan, et neid võetakse puhkusereisidelegi kaasa.

Kui justiitsministeerium täna kehtiva elatise kokku pani, siis lähtuti just sellest jõukama rahva keskmisest kulust, millele omakorda veel lisati 3% statistilisest keskmisest (mida 60% Eesti palgatöölistest ei teeni) brutopalgast ja siis tõsteti baassummat veel 200€-ni. Täna kehtiva seaduse järgse elatise puhul ei ole tegemist mitte miinimumiga, vaid lapsele mugavat ja jõukat äraelamist võimaldavat keskmist märkimisväärselt ületava summaga.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2020a avaldatud miinimumelatise uuringu võrdlev analüüs näitas, et Eesti kuue jõukama detsiili kaalutud keskmine kulu lapse kohta oli 2019 aastal 388€ kuus. Keskmine palk samal ajal oli 1407€ bruto. Tänavune prognoos keskmisele palgale 2022 aastaks on 1655-1700€. Vastav üle keskmise jõuka pere keskmine kulu lapse kohta võiks seega olla proportsionaalselt 455-470€. Umbes nii palju kulubki.

Pakun, et lastele tehtavate kulude kasv on olnud mõnevõrra väksem. Lõviosa sellest jõukamast rahvast teenib palka, kus 300€ palgakasvust jõuab tänu äraspidisele tulumaksupoliitikale arvele vaid 200€.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 4 lapse ema ja pole kunagi nii mõttetult raha kulutanud. Saan ka elatist, aga 100€ eest dresse ei saa küll ükski mu lastest.

Hilja soovitada, aga tark oleks olnud enne lapsi kõrgharidus omandada, hea töökoht leida ning enda ettevõte luua, siis ei peaks laste arvelt rottima.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 4 lapse ema ja pole kunagi nii mõttetult raha kulutanud. Saan ka elatist, aga 100€ eest dresse ei saa küll ükski mu lastest.

Hilja soovitada, aga tark oleks olnud enne lapsi kõrgharidus omandada, hea töökoht leida ning enda ettevõte luua, siis ei peaks laste arvelt rottima.

Sul on seda võibolla raske uskuda, aga kõik inimesed ei ela disainerriiete nimel. Mul on nii raha, haridus kui hea töökoht, aga mitte ühtegi disainerrõivast, sest mulle lihtsalt ei meeldi sellised asjad.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei arvesta lapse kasvatamisele kuluvat aega. Kui üks vanem panustab aega minimaalselt, siis sellevõrra peakski maksma teise vanema nö aja kinni, kui nüüd lamedalt väljenduda. Kasvatage 50:50 ja keegi ei pea kellelegi midagi maksma. Trenni- ja hobikulud pooleks, samuti ka suuremad ostud.

Meie  oleks väga rahul, kui laps saaks olla isaga 50:50 , võiks elada ka meil. Aga lapse emale ei sobi, siis ei saa ju elatist küsida. Mees maksab nagunii 300 eurot + ostab lapsele asju, lisaks käib laps meiega reisimas, spas, aga kui ema läheb lapsega kuhugi – kohe küsitakse raha juurde. Last kohtuid pidi vintsutama ei hakka ja las olla.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on seda võibolla raske uskuda, aga kõik inimesed ei ela disainerriiete nimel. Mul on nii raha, haridus kui hea töökoht, aga mitte ühtegi disainerrõivast, sest mulle lihtsalt ei meeldi sellised asjad.

Ega mina ka nende nimel ela. Elementaarsed igapäevased rõivad lihtsalt.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on seda võibolla raske uskuda, aga kõik inimesed ei ela disainerriiete nimel. Mul on nii raha, haridus kui hea töökoht, aga mitte ühtegi disainerrõivast, sest mulle lihtsalt ei meeldi sellised asjad.

Ega mina ka nende nimel ela. Elementaarsed igapäevased rõivad lihtsalt.

Jube.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jube.

Misasi sul jube on?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on või peaks olema eesmärk vähem tarbida. Kalli brändi ost eeldaks siis pikka kasutust, kuna kvaliteet majsab, siis kestab kaua ka. Kõige mõttetum on osta kalleid, palju ja neid mitte lõpuni kasutada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis need disainerrõivad siia üldse puutuvad. Jutt oli elatisest, milleks jaurata mingitest kallistest rõivastest, mille üks vanaema siia teemasse tõi. Vanaema võib oma lapselapsele osta, mida tahab, samuti ka jõukad lapsevanemad. Elatise üle jauravad vanemad tavaliselt sinna hulka ei kuulu, ei need, kes siin 13 eurose tõusu üle kurdavad, mis tuleb välja käia, ega ka need, kes sellise elatisemaksjaga kemplema peavad. Kui nad ise jõukad oleks, ei viitsiks nad selle rongaisaga 200 euro pärast kakelda, vaid lülitaks ta üldse oma elust välja, sest oma närvid on tähtsamad. Nendel elatise üle kaklevatel vanematel on ilmselgelt tegu igapäevase toimetulekuga, mitte ei käi jutt mingitest disainerrõivastest.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis need disainerrõivad siia üldse puutuvad. Jutt oli elatisest, milleks jaurata mingitest kallistest rõivastest, mille üks vanaema siia teemasse tõi. Vanaema võib oma lapselapsele osta, mida tahab, samuti ka jõukad lapsevanemad. Elatise üle jauravad vanemad tavaliselt sinna hulka ei kuulu, ei need, kes siin 13 eurose tõusu üle kurdavad, mis tuleb välja käia, ega ka need, kes sellise elatisemaksjaga kemplema peavad. Kui nad ise jõukad oleks, ei viitsiks nad selle rongaisaga 200 euro pärast kakelda, vaid lülitaks ta üldse oma elust välja, sest oma närvid on tähtsamad. Nendel elatise üle kaklevatel vanematel on ilmselgelt tegu igapäevase toimetulekuga, mitte ei käi jutt mingitest disainerrõivastest.

Õige. Seepärast tasukski haridus, kodu ning töö omandada enne, kui kellesti sõltuma hakatakse. Tänapäeva elukalliduse juures võiks olla 200-300 eurot selline summa, mis igapäevases elus tähtsust ei oma ning mehelt selle saamine oleks pigem põhimõtteline ning jääks lapsele tulevikuks lapsele kooli-ja taskurahaks, mitte igapäevase elu oluline osa.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on või peaks olema eesmärk vähem tarbida. Kalli brändi ost eeldaks siis pikka kasutust, kuna kvaliteet majsab, siis kestab kaua ka. Kõige mõttetum on osta kalleid, palju ja neid mitte lõpuni kasutada.

Kalli brändi ost ongi vähem tarbimine. Kui ostan 1-2 paari saapaid hooajal 1000.- eest, siis, ei osta 10-20 paari kunstnahast rõvedusi ega 30.- maksvaid kiirmoe riideid.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on või peaks olema eesmärk vähem tarbida. Kalli brändi ost eeldaks siis pikka kasutust, kuna kvaliteet majsab, siis kestab kaua ka. Kõige mõttetum on osta kalleid, palju ja neid mitte lõpuni kasutada.

Kalli brändi ost ongi vähem tarbimine. Kui ostan 1-2 paari saapaid hooajal 1000.- eest, siis, ei osta 10-20 paari kunstnahast rõvedusi ega 30.- maksvaid kiirmoe riideid.

Igal hooajal 1000€ saabaste alla panna pole küll kuigi mõistlik. Ma kannan juba 5 aastat saapaid, mis maksid 30€, väljast pööratud nahk ja seest meriinovill. Hiljuti isegi liimisin neid natuke, sest need on kõige mugavamad ja soojemad, mis mul kunagi olnud on. 2 paari Eccosid ja ühed Vikingid seisavad jõude,sest pole nii mugavad.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et kogu raha kulub raudselt küünetehniku peale

Kui kahesajast eurost kulub kõik ema tuunimise peale, mis augus need elatise maksjad siis elavad, kui nende arust lapse peale raha ei kulu? On ju näha, et inimesel pole aimugi, mida lastel vaja on, järelikult pole ta lapse kasvatamisse minutitki panustanud. Ja siis viriseb mingi 13 euro pärast.

Lapsele on süsteemi järgi mõeldud 452 eurot kuus, mis on väga suur raha. Elatise saaja peab ise ka panustama, see kipub saajatel tihti ununema.

452.- eurot suur raha terve kuu peale?

Päriselt?

 

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et kogu raha kulub raudselt küünetehniku peale

Kui kahesajast eurost kulub kõik ema tuunimise peale, mis augus need elatise maksjad siis elavad, kui nende arust lapse peale raha ei kulu? On ju näha, et inimesel pole aimugi, mida lastel vaja on, järelikult pole ta lapse kasvatamisse minutitki panustanud. Ja siis viriseb mingi 13 euro pärast.

Lapsele on süsteemi järgi mõeldud 452 eurot kuus, mis on väga suur raha. Elatise saaja peab ise ka panustama, see kipub saajatel tihti ununema.

452.- eurot suur raha terve kuu peale?

Päriselt?

Minu jaoks on piisav. Oma maja ja odav küte, huviringidele kulub 60, söögile vast 200. 200 eurot jääb riietele, jalatsitele jms. Laene, liisinguid ei ole.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

452.- eurot suur raha terve kuu peale? Päriselt?

511€. Eespool juba parandati. Kõik ei ole nii jõukad nagu PK käod. Alampalk on 604€ ja mediaan umbes 1080€. Pool rahvastikust teenib nende kahe numbri vahele ja keskmiselt on perekonnas kaks last. See 511€ kuus lapse kohta kulutada on enamuse jaoks neist liiga palju. Ei maksa ka unustada, et sarnased tõmbuvad. Kui ühel vanematest on vilets sissetulek, siis kipub ka teine samasugune olema.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on või peaks olema eesmärk vähem tarbida. Kalli brändi ost eeldaks siis pikka kasutust, kuna kvaliteet majsab, siis kestab kaua ka. Kõige mõttetum on osta kalleid, palju ja neid mitte lõpuni kasutada.

Kalli brändi ost ongi vähem tarbimine. Kui ostan 1-2 paari saapaid hooajal 1000.- eest, siis, ei osta 10-20 paari kunstnahast rõvedusi ega 30.- maksvaid kiirmoe riideid.

Mul teine arusaam. Arvan, et neid, kes ostavad hooaja jooksul 10-20 paari jalatseid, on ikka erandid. See on hullus juba ju. Ja kui osta(mina ostaksin) 1000. euro eest 1-2 paar jalatseid, igal hooajal, oleks see samasugune erandlik hullus. Mis mõtet on osta kalleid jalatseid ,kui nendega saab vaid paar hooaega käia. Kui osta nii kalleid jalatseid  näiteks kolm paari, siis ei peaks järgmised 10 a loogiliselt enam neid ostma. Ma ostan muidu 100 eurot maksvad saapad märtsikus näiteks -50% allahindlusega, nahast samuti ja kannan aastaid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

511€. Eespool juba parandati.

Uue süsteemiga arvestatakse lastetoetused elatise sisse. Mis on ka õiglane ja mõistlik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et kogu raha kulub raudselt küünetehniku peale

Kui kahesajast eurost kulub kõik ema tuunimise peale, mis augus need elatise maksjad siis elavad, kui nende arust lapse peale raha ei kulu? On ju näha, et inimesel pole aimugi, mida lastel vaja on, järelikult pole ta lapse kasvatamisse minutitki panustanud. Ja siis viriseb mingi 13 euro pärast.

Lapsele on süsteemi järgi mõeldud 452 eurot kuus, mis on väga suur raha. Elatise saaja peab ise ka panustama, see kipub saajatel tihti ununema.

452.- eurot suur raha terve kuu peale?

Päriselt?

Me oleme üle keskmise teeniv pere (neto kokku ca 3500 eur kuus ja peagi rohkem veel), 2 last. Ütlen ausalt, ca 500 on minu jaoks küll väga suur raha. See on ju viiendik kuusissetulekust. Meil kulub lastele see 1000 hetkel ära küll, aga seda igapäevase lapsehoidja tõttu, tavaolukorras mitte. Reise jms erilist miinimumelatise hulka ei arvestaks (enda lastele muidugi pakume võimalust mööda).

Ei tunne, et ma kuidagi kehvik oleks, et 500€ suureks rahaks pean.

Teisalt leian, et elatise summa on õiglane, kui mitte isegi väiksepoolne, sest kui teine vanem füüsiliselt ei panusta, pole minu meelest õiglane ka esimeselt sama summat nõuda – siis panustabki üks rohkem rahaliselt ja teine rohkem füüsiliselt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me oleme üle keskmise teeniv pere (neto kokku ca 3500 eur kuus ja peagi rohkem veel), 2 last. Ütlen ausalt, ca 500 on minu jaoks küll väga suur raha. See on ju viiendik kuusissetulekust. Meil kulub lastele see 1000 hetkel ära küll, aga seda igapäevase lapsehoidja tõttu, tavaolukorras mitte. Reise jms erilist miinimumelatise hulka ei arvestaks (enda lastele muidugi pakume võimalust mööda).

Paljud elavad üürikorterites. See neelab juba 250 ära igakuiselt.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud elavad üürikorterites. See neelab juba 250 ära igakuiselt.

Ühes lastele tehtavate  kulude uuringus selgitati lapse kulu eluasemele nõnda: lapse kulu ei ole mitte proportsionaalne summa vanema tehtavatest kuludest, vaid kulu mille vanem peab lisaks endale nagunii tehtavatele kuludele täiendavalt tegema lapsele vahendite tagamiseks. Teisisõnu – kui vanem üksi elaks ühe-kahetoalises korteris ja lapse jaoks üürib nüüd toa võrra suuremat korterit, siis lapse kulu ei ole mitte pool selle korteri üürist, vaid see summa, mille võrra toa jagu suurema samaväärse korteri üür ületab korteri üüri, mida vanem üüriks, kui ta elaks üksi. Sel meetodil hinnati lastele tehtavaid kulusid vist ka 2013a RAKE lastele tehtavate kulude uuringus – võrreldi lasteta üksikute ja paaride kulusid samaväärse elustandardiga lastega perede kuludega.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel meetodil hinnati lastele tehtavaid kulusid vist ka 2013a RAKE lastele tehtavate kulude uuringus – võrreldi lasteta üksikute ja paaride kulusid samaväärse elustandardiga lastega perede kuludega.

10 aastat tagasi tehtud uuring on tänaste hindade valguses kindlasti väga asjakohane. Äkki leiad veel mõne vanema uuringu, kus kulus veelgi vähem raha. Aga see plaat on surmani ära tüüdanud, kogu aeg ketrad sellest uuringust, mis tehtigi ju uue seaduse ettevalmistamise valguses. Ja uus seadus ei tehtud mitte selleks, et asi oleks kuidagi õiglane või laste olukord parem, vaid ikka sellepärast, et kohtud olid liiga üle koormatud elatiseasjadega ja võlglasi palju. Kui summa on väike, võib oodata, et paljud last kasvatavad vanemad loobuvad selle nõudmisest, sest enda närvid on tähtsamad. See oli asja mõte, seega need sinu heietused ei ole absoluutselt asjakohased.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )