Esileht Kodunurk Elektri kallinemine ja söögi tegemine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 123 )

Teema: Elektri kallinemine ja söögi tegemine

Postitas:
Kägu

Vaesed lapsed, selline kogus liha on ju tervisele laastav.

Kui ainult taimi süüa, siis ka see on tervisele laastav.

Kuigi, konkreetse käo kirjelduses oli tõesti taimede osakaal liiga väike, põhitoit paistis olevat suur lihakäntsakas. Kui juba kilost hakklihast kotlette teha, siis sellest saab suure hunniku. Nendesse võiks mingeid taimi sisse panna, siis saaks lihakogust vähemaks. Teha näiteks neid lindströmi kotlette, peediga. Suvikõrvitsaga, seentega vms. Keedetud riisi ja köögikombainist läbi lastud paprikat. Porrut.

Ühesõnaga – et jääks ikka rohkem nagu liha maitse ja tunduks, et kus nüüd sai liha söödud, aga samal ajal on liha vähem ja taime veidi rohkem. Laste puhul ikka niimoodi meelitatakse sööma asju, mis muidu ei tundu ihaldusväärsed. Näiteks šokolaadikoogi sisse saab ka igasugu taimi peita. Porgand sobib kookidesse, see on loomult magus.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaesed lapsed, selline kogus liha on ju tervisele laastav.

Tundub jah, see koduperenaine räägib tõesti nagu oleks tegu nende perekooli kuulsate kahemeetriste tippsportlastega, kes vabal ajal ainult tsemendikotte tõstavad ja savist maad puulabidaga kaevavad. Tänavapilt näitab üldiselt halvas vormis priskeid keskealisi mehi ja rühituid kõveraid noori loikameid. Trennides ja jõusaalides käivad inimesed jälle plaatide viisi saiakesi ja sulaliha väga ei söö, neil rohkem teadlikum toitumine. Aga eks perekool olegi imeline maailm.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi, konkreetse käo kirjelduses oli tõesti taimede osakaal liiga väike, põhitoit paistis olevat suur lihakäntsakas. Kui juba kilost hakklihast kotlette teha, siis sellest saab suure hunniku. Nendesse võiks mingeid taimi sisse panna, siis saaks lihakogust vähemaks. Teha näiteks neid lindströmi kotlette, peediga. Suvikõrvitsaga, seentega vms. Keedetud riisi ja köögikombainist läbi lastud paprikat. Porrut. Ühesõnaga – et jääks ikka rohkem nagu liha maitse ja tunduks, et kus nüüd sai liha söödud, aga samal ajal on liha vähem ja taime veidi rohkem. Laste puhul ikka niimoodi meelitatakse sööma asju, mis muidu ei tundu ihaldusväärsed. Näiteks šokolaadikoogi sisse saab ka igasugu taimi peita. Porgand sobib kookidesse, see on loomult magus.

Minule näiteks ei sobi sinupakutud variant.  Kotlettide sees olgu ainult liha, taimi sööme eraldi salatina või millena iganes.  Porgand näiteks ajab mulle judinad peale.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus 3 poega + mees, seega süüakse siin nagu hobuseid ja iga päev kilodega. Nädalas läheb ainuüksi 15+kg erinevail kujul liha, lisaks muule.

Lisaks on nad sul ju tippsportlased ja teevad 24/7h rasket füüsilist tööd, eks? No nii nagu PK liialdaja-käol ikka.

Noh, kel pole teismelisi poegasi endal olnud, ei tea vist palju nad söövad ???? muide jah, 2 vanemat poissi on küll sportlased ???? nii et kui sa arvad, et ma liialdan, siis anna oma adre, saadan oma hobused sinu juurde sööma, vaatame kui kiiresti nad tagasi saadad ????

Nt toit mis meil oli R-P:

R- 2kg hakklihast tegin kotlette, kartulipuder, koorekaste, peedisalat, õunakook (midagi alles järgmiseks päevaks ei jää )

L – umbes 2.2kg šaslökki grillil( liha marineerisin ennem ise), kõrvale värske salat, kodujuust( kõik söödi ära ja pubekad tegid veel pärast võileibu)

P – ~2kg ahjukana, ahjujuurikatega, magusaks küpsetatud “moosisaiad”.

Nii et jah, tõsiselt tahaksin et toidule kuluv osa oleks väiksem, aga teismeliste poegadega tundub see võimatu olevat, poisid isasse, pea 2m pikad ka.

Arvestades praegust inflatsiooni, ajab ka meie pere poes näpuga järge hinnasiltidel, kasutab nädalamenüü plaane, katsub poes 2x nädalas käia, samuti puudutab ka meis euribori tõus. Ühesõnaga jah, keeruline on, aga toidu pealt ei saa kuidagi nagu kokku hoida. Emotsioonoste on vähe

Väiksed kogused ju, milleks selleks vaja pliiti ja kahte ahju?

Normaalne tavapärane kogus.

Mul ka kolm teismelist, samad kogused, aga ma ei kire. Kohati teen rohkemgi. Aga ühes ahjus saan kõik tehtud:)

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole see elekter ju eriti kallim, kui varem. Mul oli varasemalt pakett 10,90 kw/h, nüüdne universaateenus teb kw/h hinna ainult 12% kallimaks. Suva ju, kas maksta 50 või 56 eurot.

Mul on universaalteenuse kw/h hind 20.07 senti. Mis 12%?

1-ga ostab, 3-ga müüb, see kaks protsenti kasumit on täitsa piisav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestipärane “kuumaõhufritüür” pole piisavalt peen?

mis mõttes peen?

Kuumaõhufritüür ei ole kuskilt otsast eesitpärasem kui airfraier. ???? Me kodus ütleme airfraier, sest see on lühem ja väänab veidi vähem suud kui kuumaõhufritüür.

eestindatult on selle riistapuu lühem nimi “kufi” 😀

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, kel pole teismelisi poegasi endal olnud, ei tea vist palju nad söövad ???? muide jah, 2 vanemat poissi on küll sportlased ???? nii et kui sa arvad, et ma liialdan, siis anna oma adre, saadan oma hobused sinu juurde sööma, vaatame kui kiiresti nad tagasi saadad ????

Nt toit mis meil oli R-P:

R- 2kg hakklihast tegin kotlette, kartulipuder, koorekaste, peedisalat, õunakook (midagi alles järgmiseks päevaks ei jää )

L – umbes 2.2kg šaslökki grillil( liha marineerisin ennem ise), kõrvale värske salat, kodujuust( kõik söödi ära ja pubekad tegid veel pärast võileibu)

P – ~2kg ahjukana, ahjujuurikatega, magusaks küpsetatud “moosisaiad”.

Nii et jah, tõsiselt tahaksin et toidule kuluv osa oleks väiksem, aga teismeliste poegadega tundub see võimatu olevat, poisid isasse, pea 2m pikad ka.

Arvestades praegust inflatsiooni, ajab ka meie pere poes näpuga järge hinnasiltidel, kasutab nädalamenüü plaane, katsub poes 2x nädalas käia, samuti puudutab ka meis euribori tõus. Ühesõnaga jah, keeruline on, aga toidu pealt ei saa kuidagi nagu kokku hoida. Emotsioonoste on vähe

Jajah, poegasi, poegasi… Su poegasid koolis käivad? Äkki haagid ennast sappa ja tuletad elementaarseid emakeele reegleid meelde? Käänded, lausealguse suurtähed, kirjavahemärgid? Koopainimeste pildikeste panemine on sul selge, aga õigekiri? Valus lugeda sellist risu.

Kui oled otsustanud kolm last saada, peadki olema piisavalt rikas.

Lause alguse, mitte lausealguse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on universaalteenuse kw/h hind 20.07 senti. Mis 12%?

Mul ka. Liida otsa muud elektritasud ja lahuta riigipoolne komp 5 senti. Kui varem oli mul kõik kokku 17 senti, siis nüüd on 19 senti ehk 12% tõus. Olematu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on universaalteenuse kw/h hind 20.07 senti. Mis 12%?

Mul ka. Liida otsa muud elektritasud ja lahuta riigipoolne komp 5 senti. Kui varem oli mul kõik kokku 17 senti, siis nüüd on 19 senti ehk 12% tõus. Olematu.

Sellele 19-le tuleb ka muud kulud juurde liita ja komp on sealt juba maha võetud. Tegelik summa on ikka kõvasti suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Porgand näiteks ajab mulle judinad peale.

Porgand ei ole ka minu eriline lemmik, aga näiteks porgandimuffinid sidruniglasuuriga on väga head (kui ma neid ise teen, siis küll). Ilma glasuurita ei sobi, aga glasuuriga on hea, kuna sidrun siis tasakaalustab porgandi magusust.

Teine hea asi on kohupiim peenelt riivitud porgandiga. Lapsena ma ainult sel moel olin nõus porgandit sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele 19-le tuleb ka muud kulud juurde liita ja komp on sealt juba maha võetud. Tegelik summa on ikka kõvasti suurem.

What? Teen igakuiselt oma üürikorteritele arveid ja tean täpselt, et 19 senti on kõik kokku ja enne oli 17 senti(kui fiksitud oli).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule näiteks ei sobi sinupakutud variant.  Kotlettide sees olgu ainult liha, taimi sööme eraldi salatina või millena iganes.  Porgand näiteks ajab mulle judinad peale.

Jälle keegi, kes tunneb, et teema tehti temast ????
Kuidas te, isiklikult võtjad, küll nii elada saate?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle keegi, kes tunneb, et teema tehti temast ???? Kuidas te, isiklikult võtjad, küll nii elada saate?

Oma arvamuse avaldamiseks foorumid ongi. Ja hea, kui saab lugeda mitmeid erinevaid. Keegi ei võta isiklikult. Sa ära ka ärritu iga kommentaari peale.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele 19-le tuleb ka muud kulud juurde liita ja komp on sealt juba maha võetud. Tegelik summa on ikka kõvasti suurem.

Sul on vist mataga probleemid?

UT 15,991 miinus riigipoolne komp 5 + k/m=13,19 Juurde võrgutasu 5,8=19 senti.

Kuidas sinul saab oluliselt rohkem olla?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen alati elektrikulule mõelnud, juba enne hinnatõusu tundus mull jabur paari pisikese pala pärast suurt ahju soojaks ajada. Ostsin kuumaõhu fritüüri, see tundub mulle palju mõistlikum. Nüüd kasutan suurt ahju vist vaid kringli tegemiseks, mis fritüüri ei mahu. Ma olen vist eriliselt ihne, kuna ka on päikesepaneelid olemas ja tegelikult olen elektriga plussis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on vist mataga probleemid? UT 15,991 miinus riigipoolne komp 5 + k/m=13,19 Juurde võrgutasu 5,8=19 senti.

No selle konkreetse arvutuse ja kirja pandud numbrite  järgi tundub, et sinul on mataga probleemid????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeahju ei kasuta enam ammu. Kõik küpsetamist vajavad asjad saavad tehtud pliidil või kuumaõhufritüüris. Lauagrill on ka olemas ja leiab aeg-ajalt kasutust.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on vist mataga probleemid? UT 15,991 miinus riigipoolne komp 5 + k/m=13,19 Juurde võrgutasu 5,8=19 senti.

No selle konkreetse arvutuse ja kirja pandud numbrite järgi tundub, et sinul on mataga probleemid????

Kuidasmoodi? 15.991 – 5 = 10.991
10.991 x 1,2 ehk 20% on 13.1892 ehk ümardatult 13,19
13,19 + 5,8 = 18,99 ehk ümardatult 19

Kus on probleemid, näita mulle ka!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

môtetu

See sõna on mõttetu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veab neil, kelle pubekad on nõus sööma kotlette ja koorekastmeid. Minu oma toitub väga tervislikult – kanafilee, täisterariis, köögiviljad. Õnneks teeb nüüd ise endale lõunat.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin malmpoti, et peale kütmist teha ahjuroogi, selle asemel, et elektrit kulutada.

Pole minu lemmikud, aga ülejäänud perele meeldivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka küpsetan. Ma ei näe põhjust närutamiseks ja koonerdamiseks. Kasutan ka kuumaõhufritüüri, söegrilli, aga suurele perele näiteks lasjanet fritüüris ega grillil ei tee.

Pesen ikka pesu, kuivati ka töötab. Õhk-õhk pumbad kütavad maja lisaks kamin-ahjule. Suvel jahutavad. Õnneks fikseerisin el. hinna 2019a viieks aastaks väga olematu hinnaga ja arved on max 100€ kuus olnud, samas kui börsipakettide omanikud suvel maksid ulmehindu. Me ikka kasutame elektrit piiramatult.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati tasub ju vaadata, et kas senine tegevus on olnud mõttetu energiaga priiskamine või on see olnud praktiline ja vajalik tegevus. Kui pere küpsetisi sööb, siis ilmselt ka kallima elektriga on ise tegemine siiski soodsam kui poest ostes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks fikseerisin el. hinna 2019a viieks aastaks väga olematu hinnaga ja arved on max 100€ kuus olnud,

Olen UT-l, suur maja ning max arve 85 olnud. Toidud valmistan kõik ise.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veab neil, kelle pubekad on nõus sööma kotlette ja koorekastmeid. Minu oma toitub väga tervislikult – kanafilee, täisterariis, köögiviljad. Õnneks teeb nüüd ise endale lõunat.

Miks veab, ise ka ei söö neid kotlette ja koorekastmeid. Sööme kõik koos salateid ja kanafileed.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel jahutavad. Õnneks fikseerisin el. hinna 2019a viieks aastaks väga olematu hinnaga ja arved on max 100€ kuus olnud, samas kui börsipakettide omanikud suvel maksid ulmehindu.

Aastaid maksid jälle börsipaketi omanikud ulmeliselt vähe sinu fikshinnaga võrreldes. Seega pole sa nii tark midagi, kui sa siin ise arvad.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Mu pere jääks siis nälga ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule näiteks ei sobi sinupakutud variant.  Kotlettide sees olgu ainult liha, taimi sööme eraldi salatina või millena iganes.

Kuivatatud sepikut vms seega teie kotleti sisse ei pane. Muna, liha, maitseained ja valmis. Ka seda nimetab keegi kuskil söögiks.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mees täiesti lolliks läinud elektrikulu järgimisega. Elektriboileri pani ööseks miinimumi peale, ok, sellest saan aru. Duši all saab ainult hommikul käia, õhtuks sooja vett pole. Elektripirne ainult klõpsutab. Kohutav. Elektriahju ei kasuta. Õnneks meil puupliit.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid maksid jälle börsipaketi omanikud ulmeliselt vähe sinu fikshinnaga võrreldes. Seega pole sa nii tark midagi, kui sa siin ise arvad.

Mina olen ka vust kogu teadliku elu fix hindadega elanud. Varem vähem, praegu 12s/kWh (aastani 2026).
Mulle loeb mugavus rohkem kui see mõni sent, mille vahepeal kuskil börsikõikumisel võidan. Kui loen neid elektriteemasid, siis mõttes hoian pead kinni, et kuidas küll inimesed viitsivad sättida, et vot täna öösel pesen pesu, aga esmaspäeval kell 5 hommikul saan kartuleid keeta. Ja siis ostetakse mingeid taimereid ja regulaatoreid (mis ka elektriga töötavad)… Absurd!
Elu on niigi närviline, mina kardan ka kohutavalt sõda. Las siis kodune elu olla mõnus js rahulik, mitte mingi pidev mõtlemine ja planeerimine.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 123 )


Esileht Kodunurk Elektri kallinemine ja söögi tegemine