Esileht Koolilaps eliitkoolis õpetaja paugub ja kärgib

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Teema: eliitkoolis õpetaja paugub ja kärgib

Postitas:

Hulljulge õpetaja, kes tänapäeval kärgib ja solvanguid loobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hulljulge õpetaja, kes tänapäeval kärgib ja solvanguid loobib.

kas sa vihjad sellele, et vallandatud õpetajad ei leia mujal rakendust?:)
Või sellele, et lapsevanem kaebab kohtusse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 15:07; 15.06 18:38; 16.06 19:21; 18.06 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd sellest õpetajast. Ta tõesti kärgib ja paugub lastega suheldes. Viimane kord teatas lapsele, et tema diagnoosiga inimesed surevad tulevikus niikuinii välja! Kuidas saab üks pedagoog sellist jama suust välja ajada?? Mu laps võttis väga hinge seda lauset.

Mitte keegi seal koolis millestki midagi ei tea, pooli asju ei kirjutata e-kooli üleski. Jah, õpetaja mainib tunnis, aga minu laps unustab.

Mul on mure lapse pärast. Uut depressioonihoogu ei pruugi me enam üle elada.

püha taevas, ma olin täiesti veendunud, et tegemist on 1.-2. klassi mudilasega, kelle peale kuri tädi kärgib 😀 selline ninnunännutupsununnuke 😀 gümnasist on juba suur inimene, osad juba täisealised, elavad vanematest eraldi jne, mitte vati sees, kus iga kehva sõna peale emmele kurtma joostakse ning siis emme jookseb ja muretseb.

Täna, jah. Gümnaasiumis käib.
Hästi läheb. Enamasti on neljad-viied. Kogu aur läheb lapsel kooliasjade ärategemise peale ja hobide jaoks, milles laps tugev oli, tal enam aega ega jõudu ei jagu. On muutunud lihtsalt õppivaks robotiks.
Laps ei tunnegi enam, et ta milleski hea või andekas on. Ja kui sinnajuurde käivad veel need õpetaja pidevad paukumised ja nähvamised, siis on uus depressioonihoog ainult aja küsimus.

gümnaasium ongi märksa raskem kui põhikool, peabki olema. gümnaasium on vabatahtlik ja mõeldud neile, kes selle pingega toime tulevad. eriti, kui jutt on nö eliitkoolist. paljud loobuvad gümnaasiumisse jõudes hobidest, kuna nendeks enam aega ei jagu. seda ta tavagümnaasiumis.

teemaalgataja, pöördu palun kiiremas korras psühhiaatri vastuvõtule ning palu rahustid endale välja kirjutada. seejärel võta (eeldusel, et maimuke pole veel 18) lapse paberid sealt koolist välja ja vii need õhtukooli – seal on hea rahulik tempo, kus saab igaüks omas tempos õppida ning pole mingit koolikiusu ei õpilaste ega õpetajate poolt ning vabu kohti on ka alati.

kõige suurem kurjajuur oled selles loos sina, kui sunnid oma teadaolevalt ülitundliku lapse kooli, mis käib tal üle jõu. laps ei pea käima gümnaasiumis, kui see pole talle jõukohane, võib valida ka kutseka või õhtukooli, aga see käi vist emmele au pihta 🙁 tead, et lapsel on olnud depressioon ja uus tulemas, aga ikka sunnid teda seal suure koormusega koolis jätkama 🙁 milleks ometi???

ülikooli pole sellisel lapsel mõtet minna, kuna seal on iseseisva töö osa ning õppekoormus gümnaasiumist märksa suurem. las õpib mingi eriala, kus saab omas tempos nokitseda ja on oma eluga rahul

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 19:29; 17.06 00:55; 17.06 08:47; 17.06 11:54; 17.06 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd sellest õpetajast. Ta tõesti kärgib ja paugub lastega suheldes. Viimane kord teatas lapsele, et tema diagnoosiga inimesed surevad tulevikus niikuinii välja! Kuidas saab üks pedagoog sellist jama suust välja ajada?? Mu laps võttis väga hinge seda lauset.

Mitte keegi seal koolis millestki midagi ei tea, pooli asju ei kirjutata e-kooli üleski. Jah, õpetaja mainib tunnis, aga minu laps unustab.

Mul on mure lapse pärast. Uut depressioonihoogu ei pruugi me enam üle elada.

püha taevas, ma olin täiesti veendunud, et tegemist on 1.-2. klassi mudilasega, kelle peale kuri tädi kärgib ???? selline ninnunännutupsununnuke ???? gümnasist on juba suur inimene, osad juba täisealised, elavad vanematest eraldi jne, mitte vati sees, kus iga kehva sõna peale emmele kurtma joostakse ning siis emme jookseb ja muretseb.

Täna, jah. Gümnaasiumis käib.

Hästi läheb. Enamasti on neljad-viied. Kogu aur läheb lapsel kooliasjade ärategemise peale ja hobide jaoks, milles laps tugev oli, tal enam aega ega jõudu ei jagu. On muutunud lihtsalt õppivaks robotiks.

Laps ei tunnegi enam, et ta milleski hea või andekas on. Ja kui sinnajuurde käivad veel need õpetaja pidevad paukumised ja nähvamised, siis on uus depressioonihoog ainult aja küsimus.

gümnaasium ongi märksa raskem kui põhikool, peabki olema. gümnaasium on vabatahtlik ja mõeldud neile, kes selle pingega toime tulevad. eriti, kui jutt on nö eliitkoolist. paljud loobuvad gümnaasiumisse jõudes hobidest, kuna nendeks enam aega ei jagu. seda ta tavagümnaasiumis.

teemaalgataja, pöördu palun kiiremas korras psühhiaatri vastuvõtule ning palu rahustid endale välja kirjutada. seejärel võta (eeldusel, et maimuke pole veel 18) lapse paberid sealt koolist välja ja vii need õhtukooli – seal on hea rahulik tempo, kus saab igaüks omas tempos õppida ning pole mingit koolikiusu ei õpilaste ega õpetajate poolt ning vabu kohti on ka alati.

kõige suurem kurjajuur oled selles loos sina, kui sunnid oma teadaolevalt ülitundliku lapse kooli, mis käib tal üle jõu. laps ei pea käima gümnaasiumis, kui see pole talle jõukohane, võib valida ka kutseka või õhtukooli, aga see käi vist emmele au pihta ???? tead, et lapsel on olnud depressioon ja uus tulemas, aga ikka sunnid teda seal suure koormusega koolis jätkama ???? milleks ometi???

ülikooli pole sellisel lapsel mõtet minna, kuna seal on iseseisva töö osa ning õppekoormus gümnaasiumist märksa suurem. las õpib mingi eriala, kus saab omas tempos nokitseda ja on oma eluga rahul

Pidin just sarnased mõtted kirja panema. Täiskasvanute gümnaasium tundub ka mulle sellise noore jaoks kõige mõistlikum variant, kui peab nui neljaks just gümnaasiumis käima. Tegu on ju põhimõtteliselt täiskasvanud inimesega. Millalgi peab ka tema selgeks saama, et maailm ei kohandu tema erivajaduse järgi vaid tema ise peab enda tervisest lähtuvalt parimad valikud tegema. Kui teisi muuta ei saa, siis iseennast sellest situatsioonist eemaldada on ometi võimalik.
Ema taob nagu rauda “laps saab eliitkoolis hästi hakkama” – ilmselgelt ei saa!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma omast arust vist ütlesin, et teema on suletud. Nii et jätke oma mõnitused endale. Samuti ei ole siit tulnud mõistlikke soovitusi.
Kahjuks ongi nii, et sadistlike kalduvustega õpetajad alandavad Eesti koolides aastaid lapsi ja mitte midagi nendega ei juhtu.
Ja siis on inimlikud õpetajad, kellele lapsed ja vanemad pähe istuvad ja nad lihtsa liigutusega koolist välja söövad.
Ei saa aru Perekooli tibuemmedest, kes muidu peavad hüsteerilisi vaidlusi teemal, et iga lapse jaoks tuleks koolis koostada vaata et individuaalne õppekava, aga autistliku lapse mõnitamine koolis õpetaja poolt on igati ok. Kui lapsele see ei kõlba, hakaku aga astuma.
Tegelikult kannatavad koolis kõik õpilased selle sadistliku õpetaja pärast. Lihtsalt kannatavad vaikselt välja. Aga autistlik laps ei suuda vaimset vägivalda taluda. Hämmastav on, et enamik teist siin õigustab sellist õpetajat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt 15.06 13:18; 15.06 14:01; 15.06 14:06; 15.06 14:15; 15.06 14:24; 15.06 14:27; 15.06 14:39; 15.06 15:16; 15.06 15:22; 15.06 15:29; 15.06 15:40; 15.06 15:44; 15.06 15:45; 15.06 15:53; 15.06 16:24; 15.06 16:35; 15.06 16:51; 15.06 17:28; 15.06 17:34; 15.06 17:51; 15.06 17:55; 15.06 18:27; 15.06 18:53; 15.06 19:52; 15.06 20:07; 15.06 20:45; 16.06 21:02; 16.06 22:03; 17.06 08:09; 17.06 12:58; 17.06 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on ka autismispektri häire ja ta käib tavagümnaasiumis. Põhikooli ajal kiusatud teda pole, ta on rahuliku loomuga ja ei paneks tähelegi. Algklassides oli natuke naaksumist ja odava populaarsuse otsimist, aga ühele sellisele juhtumile sattusin ise peale ja rääkisin kiusajaga, see lõppes.

Jah, ka minu noormees jäeti suvetööle. Lausa kahes aines. Lihtsalt oligi lohe ega teinud oma asju õigel ajal ära. Minu meelest täiesti õigustatud. Põhjus-tagajärg suhe peab kõigil tänapäeva ühiskonnas toimivatel täiskasvanutel paigas olema, diagnoos või mitte. Teeb oma asjad ära ja siis puhkab. Järgmisel aastal teeb ehk varem.

Eks minagi olin ahastuses, kui see diagnoos tuli. Praeguseks olen aga leppinud ja kindlasti ei püüa ma maailma oma lapse ümber sobivaks painutada. Mul on hea meel oma intelligentse, introvertse, hea huumorimeelega poja üle. Mis puudutab igat sorti hälvikuid, keda ka täiskasvanute seas piisavalt on, siis minu ülesanne lapsevanemana ongi ju oma lapsele selgitada, et inimesi on igasuguseid. Tark inimene võtab neilt need teadmised, mida tol eluetapil vaja, muud vahtu ignoreerib. Ma usun, et su laps on vägagi intelligentne, kui ta koolis muidu hakkama saab. Siis selgitadki talle, et igasuguseid lälisejaid on olemas. Kui end täiskusnud joodik talle pargis karjuks, et autistid surevad välja, paneks see ta ju ainult õlgu kehitama? Sama suvalise pedagoogiga. Igaühel on õigus oma arvamusele ja ka türannidest õpetajad võivad olla väljasurev liik 🙂

Autismispektri häirega lapsed saavad tavagümnaasiumiharidust meil vist ainult Herbert Masingu koolist. Seda varianti võib uurida, kui koolitalumatus süveneb. Samuti on hea Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium – tark laps saab omas tempos asju teha ja õpetajad on kõikenäinud profid. Soovin su lapsele kiiret järjelejõudmist, paksemat nahka ja kena peatset suvepuhkust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 21:47; 16.06 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult nad ju ei õigusta, vaid pakuvad välja, et oma lapse säästmise nimel ära hoia teda seal koolis. Leia talle parem koht, miks sa teda seal piinad. Kui on selge, et õpetaja nagunii ära ei lähe ja end ei muuda, siis mina oma lapse säästmiseks otsiks küll teisi variante.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ei ole siit tulnud mõistlikke soovitusi.

Sellega nüüd küll kuidagi nõustuda ei saa, minu arvates on siin olnud vägagi mõistlikke soovitusi. Pigem ei ole need soovitused sulle lihtsalt meeldinud, mis aga ei tähenda, et need mõistlikud pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on ka autismispektri häire ja ta käib tavagümnaasiumis. Põhikooli ajal kiusatud teda pole, ta on rahuliku loomuga ja ei paneks tähelegi. Algklassides oli natuke naaksumist ja odava populaarsuse otsimist, aga ühele sellisele juhtumile sattusin ise peale ja rääkisin kiusajaga, see lõppes.

Jah, ka minu noormees jäeti suvetööle. Lausa kahes aines. Lihtsalt oligi lohe ega teinud oma asju õigel ajal ära. Minu meelest täiesti õigustatud. Põhjus-tagajärg suhe peab kõigil tänapäeva ühiskonnas toimivatel täiskasvanutel paigas olema, diagnoos või mitte. Teeb oma asjad ära ja siis puhkab. Järgmisel aastal teeb ehk varem.

Eks minagi olin ahastuses, kui see diagnoos tuli. Praeguseks olen aga leppinud ja kindlasti ei püüa ma maailma oma lapse ümber sobivaks painutada. Mul on hea meel oma intelligentse, introvertse, hea huumorimeelega poja üle. Mis puudutab igat sorti hälvikuid, keda ka täiskasvanute seas piisavalt on, siis minu ülesanne lapsevanemana ongi ju oma lapsele selgitada, et inimesi on igasuguseid. Tark inimene võtab neilt need teadmised, mida tol eluetapil vaja, muud vahtu ignoreerib. Ma usun, et su laps on vägagi intelligentne, kui ta koolis muidu hakkama saab. Siis selgitadki talle, et igasuguseid lälisejaid on olemas. Kui end täiskusnud joodik talle pargis karjuks, et autistid surevad välja, paneks see ta ju ainult õlgu kehitama? Sama suvalise pedagoogiga. Igaühel on õigus oma arvamusele ja ka türannidest õpetajad võivad olla väljasurev liik ????

Autismispektri häirega lapsed saavad tavagümnaasiumiharidust meil vist ainult Herbert Masingu koolist. Seda varianti võib uurida, kui koolitalumatus süveneb. Samuti on hea Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium – tark laps saab omas tempos asju teha ja õpetajad on kõikenäinud profid. Soovin su lapsele kiiret järjelejõudmist, paksemat nahka ja kena peatset suvepuhkust.

Aitäh, armas kommentaar on sul.
Eks ma olen seda ära-pane-lolle-tähele-stiilis-kasvatust temaga terve elu viljelenud. Tegelikult ei oleks pidanud. Laps on hulgi ärevust sellest hambad ristis väljakannatamisest saanud.
Lapsel on ülitoredad ja hästikasvatatud klassikaaslased. Teisi selliseid ta enam ei leia. Olen ise ju ka õpetaja ja tean väga hästi, kui suur haruldus on tänapäeval sellise kasvatusega laps, nagu neid veel 20 aastat tagasi valdavas enamuses oli.
Õpetajal on tõesti sadistlikud kalduvused. Vaatasin nüüd veel reisist videomaterjali üle. Ainus hetk, kui õpetaja laia näoga naeratas, oli olukord, kus ta väsinud lapsed suutis ebamugavasse olukorda asetada. Kõigi näod olid täis kannatust ja tüdimust ja ainus, kes hambad laiali selles olukorras õitses, oli siis see õpetaja. Oma last oli videost sel hetkel tõesti valus vaadata. Seda hetke nähes ei tekkinud mul hetkekski enam kahtlust, et see õpetaja naudib laste piinamist. Küllap elab sel moel oma tööstressi välja.

Ei saa ju lõpmatuseni gümnaasiume vahetama jääda?!! Iga aasta uus gümnaasium? Sellega ei olnud laps ise nõus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt 15.06 13:18; 15.06 14:01; 15.06 14:06; 15.06 14:15; 15.06 14:24; 15.06 14:27; 15.06 14:39; 15.06 15:16; 15.06 15:22; 15.06 15:29; 15.06 15:40; 15.06 15:44; 15.06 15:45; 15.06 15:53; 15.06 16:24; 15.06 16:35; 15.06 16:51; 15.06 17:28; 15.06 17:34; 15.06 17:51; 15.06 17:55; 15.06 18:27; 15.06 18:53; 15.06 19:52; 15.06 20:07; 15.06 20:45; 16.06 21:02; 16.06 22:03; 17.06 08:09; 17.06 12:58; 17.06 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, kui jube on vahel oma sisemist emalõvi taltsutada. Mul on teine laps, kes on vahel ärevuse ja depressiooniga kimpus olnud ja eks ma olen ikka pidanud end tagasi hoidma, et mingeid türnuhvleid mitte kühvliga peksma minna vahel 🙂 Õnneks on ta tänaseks sellest enamjaolt välja kasvanud ja oskab ehk ise oma eripära tõttu arvestavam täiskasvanu olla.

Jah, paraku on koolides (ja ülikoolideski) vahel sellist kaadrit, et hoia peast kinni. Minu meelest ei peaks küll (kaheldavalt) head tulemused õppeaines õigustama mõrrana käitumist, aga niikaua, kui enamus ei taha ega soovi sellisele käitumisele vastu astuda, ei muutugi midagi.

Hea, et su lapsel on sõpru ja saad ka ise talle pingemaandajaks olla. Eks noor tahabki ju pigem ärakuulamist ja kaasamõtlemist, jagatud mure on pool muret. See on pigem hea märk, et ta sind kooli korraldama ei taha, see näitab, et temas on tekkinud eneseusaldus – ta saab ise oma probleemidega hakkam. Suur osa selle usalduse tekkimises on ka sul endal, kui sa talle mõistmist ja ärakuulamist pakud, vähemalt teab ta alati, et kodus on kindel tagala. Uskumatult palju on tänapäeval noori, kellelt nõutakse nii koolis kui kodus ja see on alles tõeline probleemide taimelava.

Jaksu veelkord, ma usun küll, et tegid õigesti, et siin pisut auru välja lasid, seda on vahel kõigil vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 21:47; 16.06 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma omast arust vist ütlesin, et teema on suletud. Nii et jätke oma mõnitused endale. Samuti ei ole siit tulnud mõistlikke soovitusi.

Kahjuks ongi nii, et sadistlike kalduvustega õpetajad alandavad Eesti koolides aastaid lapsi ja mitte midagi nendega ei juhtu.

Ja siis on inimlikud õpetajad, kellele lapsed ja vanemad pähe istuvad ja nad lihtsa liigutusega koolist välja söövad.

Ei saa aru Perekooli tibuemmedest, kes muidu peavad hüsteerilisi vaidlusi teemal, et iga lapse jaoks tuleks koolis koostada vaata et individuaalne õppekava, aga autistliku lapse mõnitamine koolis õpetaja poolt on igati ok. Kui lapsele see ei kõlba, hakaku aga astuma.

Tegelikult kannatavad koolis kõik õpilased selle sadistliku õpetaja pärast. Lihtsalt kannatavad vaikselt välja. Aga autistlik laps ei suuda vaimset vägivalda taluda. Hämmastav on, et enamik teist siin õigustab sellist õpetajat.

vaata esmalt peeglisse, tegelikult kannatab sinu laps eelkõige sinu pärast, kuna sa küll tead tema erivajadusest, aga siiski sunnid teda käima koolis, mis pole talle jõukohane. erivajadustega lastele on omad koolid, ei ole vaja neid nui neljaks eliitkooli suruda, kui nad seal hakkama ei saa.
kui sa ise oled õpetaja, siis jäta oma helbeke koduõppele ja õpeta ise. no ei ole normaalne, kui gümnasist pidevalt emmele kaebamas käib, kuidas kuri õpetaja talle pahasti ütleb ja siis emme perekooli halama tormab. selline käitumine oleks normaalne esimeses klassis, aga mitte gümnaasiumis.
no ja nüüd veel selline halb üllatus ka, et käod ei tormagi jõhkardist õpetajat surnuks nokkima, vaid su enda vead üles leiavad.
p.s usun, et sinu silmaklappidega ja mõnitavaid sõnavõtte arvestades kahtlevad ka paljude sinu õpilaste vanemad sinu sobivuses õpetajaks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 19:29; 17.06 00:55; 17.06 08:47; 17.06 11:54; 17.06 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma omast arust vist ütlesin, et teema on suletud. Nii et jätke oma mõnitused endale. Samuti ei ole siit tulnud mõistlikke soovitusi.

Kahjuks ongi nii, et sadistlike kalduvustega õpetajad alandavad Eesti koolides aastaid lapsi ja mitte midagi nendega ei juhtu.

Ja siis on inimlikud õpetajad, kellele lapsed ja vanemad pähe istuvad ja nad lihtsa liigutusega koolist välja söövad.

Ei saa aru Perekooli tibuemmedest, kes muidu peavad hüsteerilisi vaidlusi teemal, et iga lapse jaoks tuleks koolis koostada vaata et individuaalne õppekava, aga autistliku lapse mõnitamine koolis õpetaja poolt on igati ok. Kui lapsele see ei kõlba, hakaku aga astuma.

Tegelikult kannatavad koolis kõik õpilased selle sadistliku õpetaja pärast. Lihtsalt kannatavad vaikselt välja. Aga autistlik laps ei suuda vaimset vägivalda taluda. Hämmastav on, et enamik teist siin õigustab sellist õpetajat.

vaata esmalt peeglisse, tegelikult kannatab sinu laps eelkõige sinu pärast, kuna sa küll tead tema erivajadusest, aga siiski sunnid teda käima koolis, mis pole talle jõukohane. erivajadustega lastele on omad koolid, ei ole vaja neid nui neljaks eliitkooli suruda, kui nad seal hakkama ei saa.

kui sa ise oled õpetaja, siis jäta oma helbeke koduõppele ja õpeta ise. no ei ole normaalne, kui gümnasist pidevalt emmele kaebamas käib, kuidas kuri õpetaja talle pahasti ütleb ja siis emme perekooli halama tormab. selline käitumine oleks normaalne esimeses klassis, aga mitte gümnaasiumis.

no ja nüüd veel selline halb üllatus ka, et käod ei tormagi jõhkardist õpetajat surnuks nokkima, vaid su enda vead üles leiavad.

p.s usun, et sinu silmaklappidega ja mõnitavaid sõnavõtte arvestades kahtlevad ka paljude sinu õpilaste vanemad sinu sobivuses õpetajaks…

Võid oma sapi, kadeduse ja lolluse endale jätta. Ongi kõik, mida sellisele kobrale vastuseks ütlen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt 15.06 13:18; 15.06 14:01; 15.06 14:06; 15.06 14:15; 15.06 14:24; 15.06 14:27; 15.06 14:39; 15.06 15:16; 15.06 15:22; 15.06 15:29; 15.06 15:40; 15.06 15:44; 15.06 15:45; 15.06 15:53; 15.06 16:24; 15.06 16:35; 15.06 16:51; 15.06 17:28; 15.06 17:34; 15.06 17:51; 15.06 17:55; 15.06 18:27; 15.06 18:53; 15.06 19:52; 15.06 20:07; 15.06 20:45; 16.06 21:02; 16.06 22:03; 17.06 08:09; 17.06 12:58; 17.06 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetamisest ei tule midagi välja, kui pole suhet. Kui õpetaja last mõnitab, tuleb juhtkonna poole pöörduda. Nii ei saa jätkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid oma sapi, kadeduse ja lolluse endale jätta. Ongi kõik, mida sellisele kobrale vastuseks ütlen.

mille peale ma kade olen? selle peale, et su gümnasist käitub nagu titt või selle peale, et sa oled julm kanaema, kes oma lapsukest üle jõu käivate asjadega piinab? oled kindel, et lapse depressiooni taga ei ole sinu ülikõrged nõudmised lapsele?
mul on ka endal gümnasist kodus ja ei kujuta ette, et ta selline vingats oleks või et ma teda saamatu väikelapsena kohtlen, tegemist on juba suure inimesega. süüdistada gümnaasiumiõpetajat selles, et gümnasist unustab kodutööd päevikusse kirjutada, no selle peale annab ikka tulla 😀
võta mõni meie koondise jalgpallur ja saada ta mm finaali meeskonnaga mängima ja siis kiru, miks ta ei suuda seal väravaid lüüa, tubli poiss ju, seega järelikult on treener kehv ja publik nõme jne. sama teed sina oma erivajadustega lapsega, kui ta eliitgümnaasiumi sunnid, aga ise pead end üliheaks ja -hoolivaks emaks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 19:29; 17.06 00:55; 17.06 08:47; 17.06 11:54; 17.06 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erivajadustega laps, kes on suuteline siiski omandama haridust, peaks selle võimaluse ka saama. Talle on vaja teatud erandeid, mõistvat suhtumist. Individuaalne lähenemine on asja nimi. Õpetaja ei pea kõigi jaoks muudatusi sellepärast tegema. Aga kui õpetaja on paindumatu, siis pole tema koht koolis. Nõukaaegne ühe lauaga lööja.

nagu näha, ei ole see laps suuteline seda haridust eliitgümnaasiumis saama, kui ei suuda isegi oma kodutöid üles märkida ilma, et õpetaja üle ei kontrolliks 😀
individuaalne lähenemine ja IÕK jms nännutamine on mõistetav põhikoolis, mis on kohustuslik, mitte gümnaasiumis, mis on vaba valik. see nännutamine tuleks ülejäänud 35 õpilase õpetamise aja arvelt, kes on tulnud sinna tugevat haridust saama ja on võimelised tempot hoidma

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 19:29; 17.06 00:55; 17.06 08:47; 17.06 11:54; 17.06 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erivajadustega laps, kes on suuteline siiski omandama haridust, peaks selle võimaluse ka saama. Talle on vaja teatud erandeid, mõistvat suhtumist. Individuaalne lähenemine on asja nimi. Õpetaja ei pea kõigi jaoks muudatusi sellepärast tegema. Aga kui õpetaja on paindumatu, siis pole tema koht koolis. Nõukaaegne ühe lauaga lööja.

nagu näha, ei ole see laps suuteline seda haridust eliitgümnaasiumis saama, kui ei suuda isegi oma kodutöid üles märkida ilma, et õpetaja üle ei kontrolliks ????

individuaalne lähenemine ja IÕK jms nännutamine on mõistetav põhikoolis, mis on kohustuslik, mitte gümnaasiumis, mis on vaba valik. see nännutamine tuleks ülejäänud 35 õpilase õpetamise aja arvelt, kes on tulnud sinna tugevat haridust saama ja on võimelised tempot hoidma

E-kooli täitmine pole nämmutamine. Ja viisakas suhtlus mõnitusteta pole ka nämmutamine.
Saan aru, et teid enamikku erutab siin sõna “eliitkool”, aga püsige siiski teemas. Teema ei ole eliitkoolis hakkamasaamisest, teema on õpetaja suhtlusviisist.
Kuigi ma olen juba korduvalt maininud, et hoidke oma sapp endale või elage see välja kuskil mujal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt 15.06 13:18; 15.06 14:01; 15.06 14:06; 15.06 14:15; 15.06 14:24; 15.06 14:27; 15.06 14:39; 15.06 15:16; 15.06 15:22; 15.06 15:29; 15.06 15:40; 15.06 15:44; 15.06 15:45; 15.06 15:53; 15.06 16:24; 15.06 16:35; 15.06 16:51; 15.06 17:28; 15.06 17:34; 15.06 17:51; 15.06 17:55; 15.06 18:27; 15.06 18:53; 15.06 19:52; 15.06 20:07; 15.06 20:45; 16.06 21:02; 16.06 22:03; 17.06 08:09; 17.06 12:58; 17.06 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid oma sapi, kadeduse ja lolluse endale jätta. Ongi kõik, mida sellisele kobrale vastuseks ütlen.

mille peale ma kade olen? selle peale, et su gümnasist käitub nagu titt või selle peale, et sa oled julm kanaema, kes oma lapsukest üle jõu käivate asjadega piinab? oled kindel, et lapse depressiooni taga ei ole sinu ülikõrged nõudmised lapsele?

mul on ka endal gümnasist kodus ja ei kujuta ette, et ta selline vingats oleks või et ma teda saamatu väikelapsena kohtlen, tegemist on juba suure inimesega. süüdistada gümnaasiumiõpetajat selles, et gümnasist unustab kodutööd päevikusse kirjutada, no selle peale annab ikka tulla ????

võta mõni meie koondise jalgpallur ja saada ta mm finaali meeskonnaga mängima ja siis kiru, miks ta ei suuda seal väravaid lüüa, tubli poiss ju, seega järelikult on treener kehv ja publik nõme jne. sama teed sina oma erivajadustega lapsega, kui ta eliitgümnaasiumi sunnid, aga ise pead end üliheaks ja -hoolivaks emaks

Katsu nüüd rahuneda selle eliitgümnaasiumiga. Mina ei sunni oma last millekski. Autismispektrihäirega last ei saagi millekski sundida. Aga seda sa ei tea, samuti, nagu sa ei saa ka aru, et selle diagnoosiga last ei saa võrrelda kõiges oma koduse gümnasistiga. Nagu juba alguses kirjutasin, sai kool valitud selle keskkonna pärast ja suures osas on see valik ennast õigustanud, kui just mõned õpetajad välja arvata. Üks õpetaja neist käitub ikka väga selle kooli põhimõtete vastaselt ja üleüldse tekib küsimus, kuidas sellist suhtlemisstiili harrastav pedagoog praegu kuskil koolis üldse töötada saab. Paraku saab.
Tahad targutada, loe enne (soovitavalt inglise keeles) läbi selle diagnoosi kirjeldus ja käitumislikud eripärad ja siis alles tule siia teemasse sappi pilduma.
See jalgpalluri näide oli veel eriti jabur, ei haaku teemaga vähimalgi määral.
Muuseas, nii ongi, et kui eestlased kaotavad mõnel võistlusel, siis ongi enamasti nii, et treenerid olid halvad, vigastused segasid, publik hääletas ebaõiglaselt, treenimis-/harjutamistingimused olid halvad jne jne. Aga võistleja ise on igati tubli. Nii et ikka ülijabur näide on sul see jalgpalli oma.

Näed, nii ongi, et sinu tibulinnuke käib tavagümnaasiumis, minu oma käib eliitkoolis. katsu leppida. kuigi mul on üsna ükskõik, missugune see kool on, lõpuks loevad ikka riigieksamite tulemused. ja nendeks saab valmistuda igas koolis ja/või eraviisiliselt. aga mis on mulle ja mu lapsele eluliselt oluline, see on kiusamis- ja vägivallavaba kool. Tuleb välja, et seda ei ole siin riigis võimalik teostada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt 15.06 13:18; 15.06 14:01; 15.06 14:06; 15.06 14:15; 15.06 14:24; 15.06 14:27; 15.06 14:39; 15.06 15:16; 15.06 15:22; 15.06 15:29; 15.06 15:40; 15.06 15:44; 15.06 15:45; 15.06 15:53; 15.06 16:24; 15.06 16:35; 15.06 16:51; 15.06 17:28; 15.06 17:34; 15.06 17:51; 15.06 17:55; 15.06 18:27; 15.06 18:53; 15.06 19:52; 15.06 20:07; 15.06 20:45; 16.06 21:02; 16.06 22:03; 17.06 08:09; 17.06 12:58; 17.06 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise kõrvalt näinud, kuidas üks vati sees kasvatatud tütarlaps kaebas väga hea õpetaja õppemetoodika üle, kirjutas lausa “kogu klassi nimel” õpetajale kirja, kus luges üles kõik, mis talle ei meeldinud. Kui õpetaja pärast klassi ees küsis, et kas tõesti kogu klass nii arvab, tuli välja, et tegelikult ei arvanud keegi nii. Tegemist oli kooli ühe parima õpetajaga, tugevaimaga omal alal kogu Eestis. Aga kuna õpilane kaebas, siis kool pidi tegelema. Ja kannatasid kõik selle kooli õpilased, kelle õpetaja see oli. Sest õpetaja lahkus omal soovil. Teate ka, mida tähendab, kui tänapäeval ühest koolist väga hea õpetaja lahkub?

Mina olen näinud, kuidas üks tähelepanunäljas mimm meesõpetaja kohta ahistamisjutu lahti laskis. Õpetaja lahkus praktiliselt päevapealt. Kõik küll soovitasid asi kas või kohtusse viia, aga ta ütles, et närvid on talle kallimad ja selle jamaga ta tegelda ei taha. Tegemist oli reaalaine staažika ja armastatud, lisaks veel defitsiitse eriala õpetajaga. Läks teise kooli, sai seal varsti direktoriks ja töötab ilma kaebusteta.

Mimm ise ei osanud pärimise peale midagi muud kosta, kui et õps olevat hoopis poisse näppinud! Poisid eitasid seda täiesti üksmeelselt. Õpetaja ise arvas, et ehk patsutas õlale või surus hea tulemuse phul kätt – see komme tal olevat küll. Aga jah, lahti see plika tast sai.

See nüüd küll polnud teemasse. Teemaalgataja kaebust võtan seni tõsiselt, kuigi lõpuni pole veel lugenud. Fuuriad ei peaks õpetajad olema. Karm ja range saab olla ka ilma mõnitamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 20:00; 18.06 12:48; 20.06 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

E-kooli täitmine pole nämmutamine. Ja viisakas suhtlus mõnitusteta pole ka nämmutamine.
Saan aru, et teid enamikku erutab siin sõna “eliitkool”, aga püsige siiski teemas. Teema ei ole eliitkoolis hakkamasaamisest, teema on õpetaja suhtlusviisist.
Kuigi ma olen juba korduvalt maininud, et hoidke oma sapp endale või elage see välja kuskil mujal

Lapsel on ülitoredad ja hästikasvatatud klassikaaslased. Teisi selliseid ta enam ei leia. Olen ise ju ka õpetaja ja tean väga hästi, kui suur haruldus on tänapäeval sellise kasvatusega laps, nagu neid veel 20 aastat tagasi valdavas enamuses oli.
Õpetajal on tõesti sadistlikud kalduvused. Vaatasin nüüd veel reisist videomaterjali üle. Ainus hetk, kui õpetaja laia näoga naeratas, oli olukord, kus ta väsinud lapsed suutis ebamugavasse olukorda asetada. Kõigi näod olid täis kannatust ja tüdimust ja ainus, kes hambad laiali selles olukorras õitses, oli siis see õpetaja. Oma last oli videost sel hetkel tõesti valus vaadata. Seda hetke nähes ei tekkinud mul hetkekski enam kahtlust, et see õpetaja naudib laste piinamist. Küllap elab sel moel oma tööstressi välja.

Üks õpetaja neist käitub ikka väga selle kooli põhimõtete vastaselt ja üleüldse tekib küsimus, kuidas sellist suhtlemisstiili harrastav pedagoog praegu kuskil koolis üldse töötada saab. Paraku saab.

Ausalt öeldes jätab teemaalgataja enda suhtlusstiil ka soovida. Ja mingil põhjusel on tal isiklik vimm selle kõnealuse õpetaja vastu. Jah, päris kindlasti on koolides tööl inimesi, kes ei tohiks õpetajatena töötada ja oletame, et antud õpetaja on üks neist (oletame, sest siin on olnud võimalik lugeda ainult teemaalgataja sõnavõtte. Tema lapse ja antud õpetaja omi mitte). Aga mul on paar küsimust teemaalgatajale – kui klass on nii kokkuhoidev ja sõbralik, siis miks ometi su laps ei saa infot oma klassikaaslaste käest? Minu laps on ka üsna palju puudunud, aga mingisse infosulgu pole ta tänu klassikaaslastele jäänud. Neil on omavahel grupivestlus, kus nad abistavad üksteist õppetöös, jagavad infot ja lobisevad ka niisama.
Ja teine küsimus on see, et mis nõu teemaalgataja õigupoolest siia otsima tuli. Kõige ilmselgemat lahendust – rääkida õpetaja ja kooli juhtkonnaga, ta kasutada ei taha. Aga kuidas peaks olukord muutuma kui keegi midagi ette ei võta? Kui on tegu sellise sadistlike kalduvustega õpetajaga, siis peaks olema ka teisi lapsi, keda õpetaja kiusab ju.
Ja lõpuks – kui algne info oli, et ei pea järgi tegema seda ainet, siis palun pöörduge õppealajuhataja poole ja rääkige probleemist.
Ja tegelikult pole teemaalgataja laps enam üldse laps. Arvestades, et ta on juba jõudnud gümnaasiumit vahetda, siis peaks ta olema 18 või kohe saama ja üks aasta on tal veel gümnaasiumis õppida jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.06 14:11; 15.06 14:30; 15.06 15:07; 15.06 15:35; 15.06 18:57; 17.06 20:44; 20.06 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemas tuleb jälle kord välja eestlastele palju kordi ette heidetud sallimatus ja nii ongi.
Et kui sul on erivajadus, siis hoia omaette ja ära looda, et keegi sind aitab, sulle mööndusi teeb või midagi rohkem liigutab. Mine oma lollide kooli, kus on teised samasugused juba ees.

Kusjuures, pangem tähele, nii suhtuvad täiskasvanud. Nagu teemaalgataja ütleb, siis klassikaaslased erivajadusele tähelepanu ei pööra.

Jah, ka see ema ei väljenda ennast kõige viisakamalt, aga erinevalt teistest võib temas aimata lootusetust. Ei ole lihtne kaitsta oma last kord kiusavate klassikaaslaste ja siis mõnitava õpetaja eest. Tema näeb ju kodus neid tagasilööke, mis oleks lihtsa inimlikkusega välditavad. Kaua sa jõuad viisakalt tuuleveskite ja lollidega võidelda, loomulikult süda valutab.

Empaatiakoolitus on meil ikka täiega puudu.

RAM-iga puudub mul igasugune side, natuke usumatuna see jutt ju mõjub, ma olen alati arvanud, et seal vähemalt juhtkond püüdleb kiusamisvaba kooli poole. Minu lapsed on käinud VHK-s, kus on igasuguseid karvaseid ja sulelisi koos, pimedaid ja autistlike joontega ja hüpikuid ja suhtumine on ikka VÄGA selline, et inimesi on igasuguseid, miski tavapärasest erinev ei anna õigust kellessegi halvasti suhtuda. ja kui kellelgi on mure, siis on kaasinimeste kohus teda igati aidata ja toetada.

Kui erivajadusega laps soovib ja enam-vähem suudab tavakoolis toime tulla, siis tundub igati loogiline, et seda soositakse ja teda toetatakse. Pärast peab ta ju ikkagi ühiskonnas elama ja mida edukamalt, seda rohkem kasu temast sellele samale ühiskonnale on.

Ilmselt on see õpetaja totaalselt läbi põlenud. Mina läheks ikkagi ja vestleks kooli juhtkonna ja psühholoogiga. Mitte süüdistavalt, vaid abipaluvalt. Küsid nõu, et kuidas edasi. Ja ei põeks nii väga selle puhkamise ja suvetööde pärast. Ma saan aru, et su närvid on pillikeelena pingul, et tervises tagasilööke ei tuleks, aga sa võid siin ka täiesti üle mõelda ja tegelikult pole asi nii hull. Kui minu lapsel oli vahepeal koolis eneseusuga probleem tekkimas (on ka parimates koolides), siis olid temale suureks abiks vestlused psühholoogiga. Selle pakkus ennetava meetmena kohe välja klassijuhataja minu täiesti muuseas pillatud lause peale. Käiski kord nädalas rääkimas asjadest ja tunnetest, millest minuga ei räägi, sest mina ei ole alati täiesti objektiivne. Vbl ongi hea, kui psühholoog on uus, tal ei ole väljakujunenud suhtumisi. On asju, mida muuta ei saa, aga on viise, kuidas need üle elada.

Aga kui õpetaja ütles tõesti konkreetselt sellise lause autistide kohta, siis see tuleks küll kindlasti koolile teada anda. No mida paganat! Ükskõik milline riigieksamitulemus sellist lauset ei õigusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näed, nii ongi, et sinu tibulinnuke käib tavagümnaasiumis, minu oma käib eliitkoolis. katsu leppida. kuigi mul on üsna ükskõik, missugune see kool on, lõpuks loevad ikka riigieksamite tulemused.

tänan muretsemise eest 🙂 minu tibulinnuke on alates 1. klassist käinud eliitkoolis, käib praegugi eliitgümnaasiumis ja saab tänu olümpiaadide tulemustele sisse talle meeldivasse ülikooli ning riigieksamite tulemused ei loe mitte midagi 😀 kõigi eelduste kohaselt saab aasta pärast lõpetades ka kuldmedali.
tema on koolis, mis vastab tema võimetele ja oskustele. samas on ka selles koolis lapsi, kes on seal õnnetud, sest kuigi on sinna õnnestunud sisse saada, on seal püsimine väga raske ning hindedki vastavad, aga vanem pole nõus kooli vahetama, sest tegu ju ikka eliitkoolis käiva lapsega, kellega hea tuttavate ees uhkustada 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 19:29; 17.06 00:55; 17.06 08:47; 17.06 11:54; 17.06 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahemärkuse korras lihtsalt mainin, et autismispektrihäirega inimesel ongi ülikoolis oluliselt lihtsam kui keskkoolis, sest seal õppimine ei nõua nii suurt jagamist erinevate distsipliinide vahel ja võimaldab pikemalt süveneda ja kaasõpilased on juba nii suured, et teavad, et iga teistsugusus inimese juures ei ole selleks et neid naeruvääristada. Sellisele kiirelt väsivale õpilasele, kes kodus palju puhkama kipub sobib kõige paremini täiskasvanute gümnaasium. Ei usu keegi väga kiusata viitsib. Iseseisvat õppimist muidugi tuleb rohkem teha kui tahab eksamid normaalselt teha, et ülikooli saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Chrystiin-Heleen ei söö saia ja ei joo piima – ühesõnaga tõusikute poosetamisjama. Tõeliste individuaalsete vajadustega, nt autismispektrihäirega ei viitsi Eesti koolisüsteemis eriti vist keegi kuskil arvestada.

Sa ei ole ise mitte millegi poolest parem. Mõnitad inimese nime ja toitumiseelistusi. Just autismispektri häirele on omane, et süüakse väga kindlat ja väikest valikut toitusid. Tore, kui sellega arvestatakse, aga sina nimetad tõusiku poosetamiseks.

Sest enamasti see xxxtalumatus ongi tibide poosetamine. Mul on mitu sellist naiskolleegi enne õpetajana tööleasumist olnud, kes jooksid lausa 3 arsti läbi, sest olid veendunud, et neil on igasugu moodsad talumatused. No ei saanudki trendikad olla, ükski test (mis maksab maksumaksjale roppu raha!) ei näidanud tibikeste erilisust.

Autismispekter on suur ja lai. Minu laps toidutalumatuse käes ei kannata. Ehk on lihtsalt nõudlik kvaliteetse toidu osas (mis ajutegevust soodustab).

Sellel kurikuulsal klassireisil vedas klassijuhataja lapsi ainult nurgatagustesse rämpsupoodidesse sööma, nii et laps tuli koju ja lihtsalt mõnules kodus tehtud toidu taga. Aga selle üle ta ei vingunudki, lihtsalt mainis, et Eestis on vapustavalt hea toit mõistliku hinna eest. Aga keegi ei arvestanud seal koolis ka toitumise eripäradega.

Vot, see kommentaar on ikka tase – tibide poosetamine, moodsad talumatused, tibide erilisus!

Selliselt sildistada ja üldistada on umbes sama idiootne, kui ma ütleks sinu lapse kohta näiteks, et aga kui ta on loll, siis pane ta lollide kooli, sest noh, ju tal ikka mingi vaimuhaigus on ja sellised tuleks ühiskonnast eraldada….

Aga tegelikult, sa nõuad siin kõvahäälselt oma lapsele õigusi ja erikohtlemist ja tema seisundi tunnustamist, aga samas suhtud kohutavalt üleolevalt teistesse, kellel võib olla on mõni teistsugune probleem, mis ka esmapilgul nii kergesti välja ei paista. Väga silmakirjalik!

Antud situatsiooni kohta mul isegi puudub arvamus, sest ma leian, et gümnaasium ei ole enam koht, kus lapsevanem peaks lapsel kätt hoidma või õpetaja peaks õppimist meelde tuletama või pidevalt millegagi vastu tulema õpilastele. Kõik teised saavad ju hakkama seal koolis? Laps on peaaegu täiskasvanu, las leiab ise lahenduse enda probleemile – mingu täiskasvanute gümnaasiumisse, kus pinge ja töötempo väiksem. Lihtne ju! Ja vaevalt, et seal enam selliseid inimesi käib, kes mingi kiusamisega viitsivad tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli valik on täiesti vale. Eliitkoolis õpetatakse edukaks, ehk siis õpetatakse kuidas stressitingimustes tohutult tööd rabades saada teiste edukate inimestega võrdseid või neist paremaid tulemusi. Autistlikule lapsele selline tempo ei sobi.

Kool on ettevalmistus päris eluks, tööelus kohtutakse igasuguste ülemustega, ka ebameeldivatega. Kool harjutab ka erinevate inimtüüpidega hakkama saamist. Lisaks on tihti nii, et kõige innustavamad ja sütitavamad õpetajad on kõige raskema iseloomuga. Sest kui nad ei põleks seesmiselt, siis nad ei suudaks õpetada nii sütitavalt, aga kirglik inimene enamasti saab pahaseks, kui tema aine vastu samasugust kaasaelamist ei paista ja saab pahaseks sama kirglikult, kui kirglikult ta oma ainet edasi annab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb on lugeda, kui täiskasvanud inimene, antud juhul õpetaja nii nõme ja kuri inimene on. Selgelt on sel õpetajal võim pähe löönud, empaatia puudumine ja kui lugesin siin seda video teemat, kus ta naudib noorte kiusamist, siis see inimene õpetajana töötada ei tohiks. Teemaalgatajale soovin jõudu selles kadalipust läbi tulemisel ja soovitan ehk minna nt VHK-sse või mõnda Püha Miikaeli või Kaarli kooli, kus on õpetajad suutelised rääkima ja suhtlema ka erivajadustega lastega. Antud loost ei tule välja, millise eliitkooliga on tegemist, aga juhtkonnaga tasuks ikkagi rääkida. Ma otsiks lapsele alternatiive.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest kui nad ei põleks seesmiselt, siis nad ei suudaks õpetada nii sütitavalt,

Tead, usu mind, tigedus pole mingi sütitavuse vältimatu kaasaanne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 20:00; 18.06 12:48; 20.06 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele tunnen kaasa, sest ta käib tõenäoliselt pisut üle jõu käivas koolis. Sellega olen ka nõus, et õpetaja väljendus nõmedalt. Aga ema jätab endast iga järgneva sõnavõtuga järjest kehvema mulje. Tema väljendusviis, kohatud eelarvamused ning jäigad seisukohad pole kübetki paremad kui sellel kirutud õpetajal.

Aga kus on siis see “jõukohane”gümnaasium autismispektrihäirega lapsele Eestis? Äärelinnagümnaasiumis oli lapsel samuti tähtaegadega koolis raskusi. See ongi tema diagnoosi eripära.

Äärelinnakoolis laps käis gümnaasiumis ja lastepoolne narrimine muutus seal talumatuks. Seega “ei usu” ei ole õige vastus. Oleks kirjutanud, et laps käib äärelinnagümnaasiumis ja tal on koolis tähtaegadega raske, siis oleksid teinud samuti miinus üks lahutustehte ja teatanud, et aga polegi gümnaasiumiharidust vaja, las jääb põhiharidusega. Ja oleks ma põhikooli kohta kirjutanud, et lapsel on raske tähtaegadest kinni pidada, siis oleksid öelnud, et jäägu siis põhihariduseta? Kuigi reaalselt saab laps hakkama ka eliitkooli gümnaasiumis.

Teisele targutajale, kes kooli vahetusest ja ainete järgitegemisest räägib: kõik on arusaadav, aga siis ei ole vaja alguses valeinfot anda (et kõik ained kantakse üle ja peab ütlema, mis on lisaained, mis tuleb lisaks teha).

Panna suvi oma uute ainete tegemisega lapsel kinni on ikka väga jõhker.

Ja viimasele kommenteerijale: sina jätad endast ka väga halva mulje, sest su ainus eesmärk seda kommentaari kirjutades oli mulle midagi halba öelda.

Masingu koolis on gümnaasiumiosa, seal käivad just nimelt autistid. Olen nõus eelpoolkirjutajatega, et ellitkool on kõige halvem valik üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 13:46; 26.06 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb on lugeda, kui täiskasvanud inimene, antud juhul õpetaja nii nõme ja kuri inimene on. Selgelt on sel õpetajal võim pähe löönud, empaatia puudumine ja kui lugesin siin seda video teemat, kus ta naudib noorte kiusamist, siis see inimene õpetajana töötada ei tohiks. Teemaalgatajale soovin jõudu selles kadalipust läbi tulemisel ja soovitan ehk minna nt VHK-sse või mõnda Püha Miikaeli või Kaarli kooli, kus on õpetajad suutelised rääkima ja suhtlema ka erivajadustega lastega. Antud loost ei tule välja, millise eliitkooliga on tegemist, aga juhtkonnaga tasuks ikkagi rääkida. Ma otsiks lapsele alternatiive.

Arvestades kiidetud sisekliimat, siis minu esimene mõte oli, et just ühega nendest koolidest tegu on. Ülejäänud G5 koolidest räägitakse ju õudusjutte, sisekliimat seal küll keegi ei kiida 🙂
Ja kui see õpilane õppimisega kenasti hakkama saab, sh teiste õpetajatega ju probleeme pole (ja gümnaasiumis on pea igal ainel erinevad õpetajad). Teiste õpilatsega saab ka läbi, siis ei tundu minule küll õiglane, et laps peaks koolist lahkuma. Mina siiski räägiks juhtkonnaga. Piisab ju tegelikult vähesest: et õpetaja lihtsalt ei loobiks solvanguid. Kõrgharidusega pedagoog võiks ju sellest aru saada.
Kui sama olukord oleks tavagümnaasiumis, saaks ilmsel õpetaja kohe puid alla.
Igal juhul peaks kõigi huvides olema, et laps saaks hea haridus, heasse ülikooli ja hiljem hea töökoha (valida enda erivajaduse järgi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 13:48; 15.06 14:22; 18.06 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb on lugeda, kui täiskasvanud inimene, antud juhul õpetaja nii nõme ja kuri inimene on. Selgelt on sel õpetajal võim pähe löönud, empaatia puudumine ja kui lugesin siin seda video teemat, kus ta naudib noorte kiusamist, siis see inimene õpetajana töötada ei tohiks. Teemaalgatajale soovin jõudu selles kadalipust läbi tulemisel ja soovitan ehk minna nt VHK-sse või mõnda Püha Miikaeli või Kaarli kooli, kus on õpetajad suutelised rääkima ja suhtlema ka erivajadustega lastega. Antud loost ei tule välja, millise eliitkooliga on tegemist, aga juhtkonnaga tasuks ikkagi rääkida. Ma otsiks lapsele alternatiive.

Arvestades kiidetud sisekliimat, siis minu esimene mõte oli, et just ühega nendest koolidest tegu on. Ülejäänud G5 koolidest räägitakse ju õudusjutte, sisekliimat seal küll keegi ei kiida ????

Ja kui see õpilane õppimisega kenasti hakkama saab, sh teiste õpetajatega ju probleeme pole (ja gümnaasiumis on pea igal ainel erinevad õpetajad). Teiste õpilatsega saab ka läbi, siis ei tundu minule küll õiglane, et laps peaks koolist lahkuma. Mina siiski räägiks juhtkonnaga. Piisab ju tegelikult vähesest: et õpetaja lihtsalt ei loobiks solvanguid. Kõrgharidusega pedagoog võiks ju sellest aru saada.

Kui sama olukord oleks tavagümnaasiumis, saaks ilmsel õpetaja kohe puid alla.

Igal juhul peaks kõigi huvides olema, et laps saaks hea haridus, heasse ülikooli ja hiljem hea töökoha (valida enda erivajaduse järgi).

Sisekliimat kiidetakse ka GAGi puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 15:07; 15.06 18:38; 16.06 19:21; 18.06 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb on lugeda, kui täiskasvanud inimene, antud juhul õpetaja nii nõme ja kuri inimene on. Selgelt on sel õpetajal võim pähe löönud, empaatia puudumine ja kui lugesin siin seda video teemat, kus ta naudib noorte kiusamist, siis see inimene õpetajana töötada ei tohiks. Teemaalgatajale soovin jõudu selles kadalipust läbi tulemisel ja soovitan ehk minna nt VHK-sse või mõnda Püha Miikaeli või Kaarli kooli, kus on õpetajad suutelised rääkima ja suhtlema ka erivajadustega lastega. Antud loost ei tule välja, millise eliitkooliga on tegemist, aga juhtkonnaga tasuks ikkagi rääkida. Ma otsiks lapsele alternatiive.

Arvestades kiidetud sisekliimat, siis minu esimene mõte oli, et just ühega nendest koolidest tegu on. Ülejäänud G5 koolidest räägitakse ju õudusjutte, sisekliimat seal küll keegi ei kiida ????

Ja kui see õpilane õppimisega kenasti hakkama saab, sh teiste õpetajatega ju probleeme pole (ja gümnaasiumis on pea igal ainel erinevad õpetajad). Teiste õpilatsega saab ka läbi, siis ei tundu minule küll õiglane, et laps peaks koolist lahkuma. Mina siiski räägiks juhtkonnaga. Piisab ju tegelikult vähesest: et õpetaja lihtsalt ei loobiks solvanguid. Kõrgharidusega pedagoog võiks ju sellest aru saada.

Kui sama olukord oleks tavagümnaasiumis, saaks ilmsel õpetaja kohe puid alla.

Igal juhul peaks kõigi huvides olema, et laps saaks hea haridus, heasse ülikooli ja hiljem hea töökoha (valida enda erivajaduse järgi).

Sisekliimat kiidetakse ka GAGi puhul.

Reaalkooli puhul ka. GAG-i ja Reaaliga mõlemaga isiklik kogemus, sest lapsed õpivad nendes. Sisekliima on tõesti hea mõlemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 17:08; 26.06 16:30; 26.06 17:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )


Esileht Koolilaps eliitkoolis õpetaja paugub ja kärgib

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.