Esileht Hobinurk esimene reis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: esimene reis

Postitas:

Lähen esimest korda lennureisile. Perega. Kaks täiskasvanut ja kaks last.

Mul on rida küsimusi, mis võivad napakad tunduda, aga küsin siiski.

1. Läheme talvel soojale maale. Kui siin on lumi ja külm, siis kas lennukisse läheme oma paksude talveriietega? Kuhu pärast oma talveriided pistan, kas peab kohvris olema varuruum nende jaoks? (Talvesaapad, talvejoped jne).

2. Millised kohvrid oleks mõistlik ost (reis 14 päeva)? Kas kaks kõige suuremat, ehk et üks täiskasvanu ja üks laps ühte kohvrisse on ok? Või võiks lastel eraldi kohver olla? Kas passid ja dokumendid käsipagasisse? Kas üleõlakott, mida armastan kanda läheb ka käsipagasi alla? Kas käsipagaseid võib olla iga lennupileti kohta 1?

3. Mida pakitakse käsipagasisse? Kas hügieenitarbed ja must-be asjad, mis peaks igaljuhul olemas olema juhuks kui suur kohver kaotsi läheb? Kas lennukisse võin lastele snäkke kaasa pakkida?

3. Kas jootraha sihtkohas antakse igal sammul ja ise või tuleb ootama jääda nagu filmides, kus teenindaja jääb seisma ja ootava pilguga vaatama?

4. Kas on tõsi, et vanusest 6.a kaasaarvatud, on vaja lastel teha 72 tundi enne lendu PCR test?

+17
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Dokumendid, raha ja reisidokumendid käsipagasisse.

https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/pagas/reeglid-kasipagasile/

Joped-saapad pange võimalikult õhukesed selga, et jalanõudega kannataks hotellini ja joped käevangu.

Tark on igale ühele oma kohver. Kui läheb üks pagas kaotsi, ei lähe kaotsi mitme inimese asjad.

Jootraha ja testimise kohta oleneb, kuhu riiki.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihjena küsimuse vormistamise kohta – pagasitingimused sõltuvad lennufirmast ja jootraha jätmise kombed riigist.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

1. sõidad taksoga lennujaama ukse ette ja vabalt võid ka kampsuni või dressipluusi või fliisi  väel olla, jalas tossud, ei pea talveriideid kaasa tassima

2. mul on oluline, et mida vähem kohvreid seda parem, vähem asju valvata ja tassida

3. hügieenivahemdid, ravimid ja üks komplekt mingitsorti vahetusriideid (kui soojale maale siis õhuke riietus). Tahkeid snäkke võib. Piirangud on vedelikele.

4.jootraha on igal maal erinev, kes teab mis seal on kuhu sina lendad

5.testimine ja muud nõuded on ka igal pool erinevad, uuri selle riigi infokanalitest kuhu sa lendad

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. Igal lennufirmal erinev ja erine võib ka olla erinevaid marsruute pidi. Minu väike üleõlakott, kus on mul tõesti ainult salvätid, raha, peavalutabletid ja dokumendid, ei ole kedagi seganud. Uuemal ajal pane sinna ka mõni mask.
Mõnel lennul on käsipagasile lisaks võimalik võtta ka läptop kotiga.

3. Ainult täiesti tahkeid snäkke võib (jogurt ei ole tahke) ja oleneb, kuhu sa lendad. Mõnes riigis pole mõningaid toiduaineid luba sisse tuua. Seega pead olema valmis, et viskad ülejäägid sihtriiki saabudes ära, kui lapsed neid ära ei söö. Või kogu nodi, kui lapsed üldse ei söö.

Meie talveriideid ega ammugi -jalatseid kaasa ei vea. Auto jätame lennujaama parklasse, pole ju kaugel mõnikümmend sammu astuda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi talvel reisile minnes pakse talvejopesid või saapaid jalga toppinud ega kaasa vedanud ???? ketsid ja jakk/õhem jope, sall kaela ja kannatab vabalt parklast lennujaama tuhiseda.

Muidugi lennujaamas peaks ka olema koht, kuhu saab vajadusel üleriided hoiule jätta.

Snäkke/sööki võib lennukisse võtta nii palju kui kulub, vedelikku ei tohi. Vett jms joodavat saab kaasa osta lennujaama poest peale turvakontrolli.

 

4) igal riigil on erinevad sisenemise tingimused, https://reisitargalt.vm.ee/ trüki riigi nimi sisse ja saad täpselt teada

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme käinud talvel ikka talveriietega. Jah mitte karusnahast kasukas ja paksud saapad jalas, aga selline tavaline talvejope ja sügis-talvised jalanõud ikka. Oleneb kuhu lähed, aga meie kui talvel käinud oleme, siis õhtuti(olenevalt riigist võib ka päeval olla ainult a’la  23-25kraadi ja jahe) ka soojal maal nii külm et läheb jopet vaja. Samuti lennukis seal kõrgel jube külm, oli ka vaja jope seljas ikka olla.
Meie eestis panime jope selga, kohale jõudes polnud nii palav et oleks ära pidanud võtma ja käevangus kandma. Meil olnud pigem öised lennud. Tagasi tulles ka juba riided enne lendu selga.

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Pole kogemust, ilmselt läheks nö poolsoojade riietega, mees laseks mind ja lapsi ukse ees autost maha ja siis alled parkima. Tagasi sama taktikaga, et mees laseb autol soojeneda ja siis võtab meid peale.

2. Tutvu esmalt lennufirma reeglitega pagasi osas. Ja sõltub ka laste vanusest, et kas veavad ise oma kohvreid ja vb ongi neil mugavam, kui eraldi pakitud.  Meil lapsed väiksed ja oleme käinud 1 suure kohvriga. Iga kott, mis pardal, on käsipagas. St käekott on juba käsipagas, mitte nii, et käekott + veel mingi käsipagas. Reeglina vist nii, et käsipagasit peab igaüks suutma ise kanda, st kui nt 1,5a laps ei kanna oma käsipagasit ise, siis see on üleliigne pagas (st vanem ei saa laste arvelt rohjem asju käsipagasisse)

3. Käsipagasis dokumendid, soovi korral näksimist, lennujaamas ostetud veepudelid, raamat/ristsõna vmt, mis olemise lennukis mugavaks teevad. Kui pagas kaob, siis hügieenitarbed ostad uued, kindlustus hüvitab

4. Jootraha oleme jätnud ainult toidukohas, pole selliseidxteenuseid väfa kasutanudki. Kui oleme paketikal käinud, siis seal lennujaamast hotelli sõites tavaliselt reisisaatja tutvustab ka seda teemat.

5. Uuri reisikorraldajalt/sihtriigi reegleid

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimused on tõesti, nagu oleksid kuupealt kukkunud. Kui piletid ostsid, siis ostsid ka äraantava pagasi pileti, kas ostsid kõikidele piletitele selle võimaluse, oleneb rahalistest võimalustest ja ka vajadusest. Mitu kg võib olla su äraantav kohver, kõik on ju kirjas. Käsipagas on iga pileti juurde kuuluv osa nagu istekoht lennukis. Talve üleriietega , mõtle nüüd ise kuhu need mahuvad ja palju neid sul vaja läheb, kui lend ikka läbi põhjamaa põhja poolsema lennujaama  ja seal lennujaama vahetus, no siis on ikka vaja pakse üleriideid. Otselendudel pole vaja ju eriti, käsipagas on käsipagas, kaaluvad ka ju kasukad. Oleneb kõik palju viitsid tassida ja kola eest maksta.

meie reisime perega ühe suure kohvriga ja käsipagas on kõigil nõuetekohane eraldi. Esimest korda läksime talvel soojale maale jätkulendudega, lastele panin soojapesu selga ja õhukesed k/s riided, tossud jalga. Kõik olid kasutatavad ka sihtkohas va kindad ja mütsid. Mida vähem asju seda parem. Dokumente sa kuidagi ei saa jätta äraantavasse kohvrisse, paratamatult neid küsitakse sinu käest peale kohvri ära andmist. Ravimid kui lennu ajal tarvitad siis pead ikka kaasa võtma lennukisse. Mina olen lastele pannud käsipagasi kotti suveriided ja lennukis vahetavad ära, joped lähevad kotti, kindlasti mitte lapsele käe peale ei kuhja mingeidki esemeid, siis on nad ka kadunud. tagasi tulles rituaal vastupidi. Lennukisse kaasa võetud näksi arvelt vabaneb ka ruumi kotis. Hügeenitarbed ikka äraantavasse kohvrisse, ega sa ju ennast lennukis pesema ei hakka ja kui kohver kaduma läheb, siis ostad sihtkohas uued, need isegi hüviatakse ostutseki alusel, mul kogemused puuduvad, pole kaduma midagi läinud.

Mõtle loogiliselt mida sul millal vaja läheb ja kas sul üldse reisil kõiki asju vaja on, loe piletite tingimusi.

+7
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud

Samuti lennukis seal kõrgel jube külm, oli ka vaja jope seljas ikka olla.

Kas sa rippusid lennukist väljaspool või? Mis mõttes on lennukis kõrgel nii külm, et vaja jopega olla?

+27
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta ometi täpsemalt, kuhu ja mitme/kus ümberistumisega. Ära karda, ei me kaasa trügi. trip.ee-s on palju infot/kogemusi.
Kindlustused on tehtud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti lennukis seal kõrgel jube külm, oli ka vaja jope seljas ikka olla.

Kas sa rippusid lennukist väljaspool või? Mis mõttes on lennukis kõrgel nii külm, et vaja jopega olla?

Kui tuled soojalt maalt, siis on lennukis konditsioneer põhjas, mõnele on see külm, teisele ei ole.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti lennukis seal kõrgel jube külm, oli ka vaja jope seljas ikka olla.

Kas sa rippusid lennukist väljaspool või? Mis mõttes on lennukis kõrgel nii külm, et vaja jopega olla?

Kui tuled soojalt maalt, siis on lennukis konditsioneer põhjas, mõnele on see külm, teisele ei ole.

Sellist asja kuulen esimest korda. Päris naljakas.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti lennukis seal kõrgel jube külm, oli ka vaja jope seljas ikka olla.

Kas sa rippusid lennukist väljaspool või? Mis mõttes on lennukis kõrgel nii külm, et vaja jopega olla?

Kui tuled soojalt maalt, siis on lennukis konditsioneer põhjas, mõnele on see külm, teisele ei ole.

Sellist asja kuulen esimest korda. Päris naljakas.

Sa ise ka ütled, et oled kuupealt kukkunud.
Panen siis rumalale, aga hästi ülbele ka lingi miks lennukis on külm https://arileht.delfi.ee/artikkel/79090606/kas-teadsid-ullatav-pohjus-miks-on-lennukis-alati-kulm

Kui tuled soojalt maalt, siis keha tunnetab külma rohkem, sest keha pole harjunud. Aga astuda lennukisse talvel kui väljas ongi miinus kraadid, siis on keha külmaga rohkem harjunud ja lennuki külm ei tundu nii külmana. Koolis oleks võinud füüsikat õppida.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see sooja/külma tunnetus on ka igal inimesel erinev. Ise pole küll kunagi tundnud, et lennukis otseselt külm oleks, jalad on vaid mõnikord veidi jahedaks tõmmanud, see ka kõik. Jope jaoks pole isiklikult küll mitte iialgi vajadust tundnud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tark on igale ühele oma kohver. Kui läheb üks pagas kaotsi, ei lähe kaotsi mitme inimese asjad.

Meil on aegade jooksul mitmeid kohvreid kaduma läinud, õnneks mitte lõplikult. Aga oleme korduvalt saanud äralennul kadunud kohvri tagasi alles mitu nädalat hiljem, kui juba Eestis tagasi.

Seepärast pakime me juba kümme aastat kohvrid pooleks. Kummaski kohvris on osa minu ja osa mehe asju. Ehk siis koostan oma pakkimisnimekirja. Pooled minu seelikud, püksid, pluusid vms paneme ühte, pooled teise kohvrisse. Ja mehe asjadega samamoodi.

Korduvalt on sellest kasu olnud. Ja üldse katsume no sinna-lennata nii kergelt kui võimalik.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, loomulikult ei saa soojalt maalt tulles lennukis päris t-särgi väel olla, siis on jahe. Aga talvejope ja saapad on ka ikka tugevalt üle pakutud.

Tavaliselt soojale maale minnes ja sealt tulles jalas pikad püksid ja tossud ja seljas mingi kampsun või pusa. Kui minnes palav on, võtab selle kampsuni või pusa ära. Ja sellest kampsunist või pusast on ka tagasi tulles lennukis piisanud. Ei ole kunagi seal talvejopes ja saabastes olnud ega ka kedagi talvejopes näinud seal.

Talveriideid mina kaasa ei võta. Kui oma autoga lähen, jäävad autosse. Kui taksoga, siis saab takso korjab ju otse ukse eest peale ja paneb lennujaama ukse ees maha. Selle ajaga ei jõua ära külmuda. Kui tõesti mingil põhjusel Eestis sinna ühistranspordiga liigud, siis lennujaamas on tasulised hoiukapid, kuhu asju jätta saab. https://www.tallinn-airport.ee/teenused/lisateenused/

Võid muidugi kaasa ka võtta, aga mina ei tahaks küll mingite talvesaabastega mässata lennukis.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Eesti talvest soojale maale lennates kombineerinud endale mingi sellise komplekti, mis mõlemas kohas toimiks. Nt lühema kleidi all retuusid ja kampsun kleidile peale. Lennukis võib olla jahedavõitu, mingi pikkade käistega asi oleks hea, jopega hakkaks siiski palav. Kohale jõudes võtan retuusid ja kampsuni pealt ära, jään kleidiga.

Käsipagasisse olen alati pannud mõned olulisemad asjad selle mõttega, et kui kohver päevaks või paariks kaduma läheb, saaks ikka hakkama, nt ujumisriided, paar pesukomplekti, vahetusriided, päikeseprillid, telefonilaadija.

Kohvreid oleme võtnud pere peale nii vähe kui võimalik, on endal mugavam. Vahel maandud keset ööd, lapsed on väsinud, väiksemaid on võibolla vaja süles kanda, samal ajal õiget bussi/rongi otsides või rendiautot vormistades – mida vähem pakke, seda lihtsam.

Käekott on enamikel lennufirmadel lubatud käsipagasile lisaks. Passid-dokumendid-ehted-kallim elektroonika kindlasti käsipagasisse. Hügieenitarbed olen mina alati suurde kohvrisse pannud, käsipagasisse ainult higipulk ja ripsmetušš juhuks kui suur kohver päevaks-paariks kaduma peaks minema.

Ma pean ütlema, et kuigi olen palju reisinud, siis kohver on kaduma läinud siiski pigem harva ja tavaliselt tuleb see 24h jooksul järele (lennufirma saadab otse hotelli). Ainult kaks korda on juhtunud, et kohver tuleb alles kahe-kolme päeva pärast (ja mõlemal korral oli asi selles, et sihtkoht oli kauge ja eksootiline, kohapeal tuli väiksemate lennukitega saartele edasi lennata ja kohvreid järele saata oli veidi keerulisem). Päris kaduma pole kunagi midagi jäänud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Võimalusel väldi talvejopet ja saapaid. Tossud, kampsun või fliis. No kui kohe üldse ilma jopeta ei saa, siis selline ilma voodrita sügis-kevadine.

Reisidokumente, rahakotti ära mingil juhul äraantavasse pagasisse pane, siis sa ei saa lennujaama sissegi. Need olgu sinuga kogu aeg kaasas. Kõige parem kui need on väikeses üleõla kotis või kõhukotis. Minul on see piisavalt väike, et sinna ainult rahakott, mobiil ja volditud pilet mahubki ja see on kogu lennureisi aja minu küljes. Ka lennukites tuleb vargusi ette.

Kohvrite puhul oleneb, kui vanad sul need lapsed on. Teismelised lapsed suudavad ise kohvrit lükata ja saab omad kohvrid pakkuda, aga väikeste laste puhul see tähendab, et mõlemad täiskasvanud veavad korraga kahte kohvrit ja samal ajal peavad lastel ka silma peal hoidma. Kui te käsipagasit ka võtate maksimaalselt lubatud suuruses ja mõõtmetes, siis on teil kokku terve armee kodinaid. Käsipagasi kohta pead oma piletilt uurima. Enamasti mahub lubatud mõõtmete alla  täitsa kobe väiksem kohver, pluss käekott. Tuleb oma kohver enne üle mõõta. Üle kahe salongipagasi ärge võtke. Need tuleb üles pagasisahtlisse tõsta. Pealeminek ja äraminek on suht kiired ja parem kui te ei sahmi teistel oma kodinate riviga pikalt jalus.

Snäkkide puhul tuleb vaadata selle pilguga, kas need võivad vedelike alla kvalifitseeruda ja siis need korjatakse teilt turvakontrollis ära. Isegi juustukerasid on ära korjatud. Küll aga saab snäkke ja jooke osta kaasa pärast turvakontrolli lennujaama kauplustest. Oleks viisakas, kui need snäkid poleks vänge haisuga a la kartulikrõpsud ja suitsuvorst.

Vedelad hügieenitarbed paki äraantavasse kohvrisse ja piisavalt lekkekindlalt, et need lennu ajal tervet sisu ära ei rikuks.

Kuna kohvrid kipuvad suht ühte nägu ja tegu olema, siis tasub nad kuidagi ära märgistada. Kes seob paela külge, kes maalib tähed peale jne. Nii on lihtsam pagasilindilt oma ära tunda.

Minu arvetes on ka lennukites veidi jahe ja kampsunis pole mul kunagi palav hakanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti lennukis seal kõrgel jube külm, oli ka vaja jope seljas ikka olla.

Kas sa rippusid lennukist väljaspool või? Mis mõttes on lennukis kõrgel nii külm, et vaja jopega olla?

No tegelikult ei pea ikka rippuma. Ma lendasin hiljuti üle Atlandi. Oleksin meelsasti lennukis jopega olnud, aga kuna ma läksin sooja kliimaga riiki, siis olin meriinovillase pesu, kamsuni ja teksatagiga, mässisin end tekki, mis nad magamiseks annavad ja siis oli nagu enam-vähem. Kohapeal üks siselend oli veel hullem. Seal oli lihtsalt nii külm, et natuke jäi hambaplaginast puudu. Üldiselt on lennukites kogu aeg üsna jahe olnud. Mulle tundub, et koroonaga seoses on nad oma õhuvahetuseasja aga eriti tõsiselt võtma hakanud. Mingid paari-kolmetunnised Euroopa lennud kannatab muidugi kuidagi ära.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omalt poolt lisan ka veel kindlasti soovituse, et pigem minna mitme väikse kui ühe suure kohvriga ning pakkida igasse kohvrisse natuke kõigi asju. Kogemust, kus kolm päeva ühe pereliikme asjad on ja teisel pole hambaharjagi, ei soovita kellelegi ja parem igaks-juhuks asjad võrdselt ära jaotada.

Talveriietega ei ole tõesti kunagi lennukisse läinud, aga samas mingi kerge jope või pusa kulub ära kasvõi seetõttu, et lennukis magamiseks või veidi mõnusama tunde saavutamiseks on hea, kui on midagi peale võtta või pea alla puntraks keerata. Omalt poolt soovitan ka villased vm soojemad sokid kaasa võtta: tossud võtan enamasti pikal lennul ära ja jalgadel võib veidi jahe hakata.

Head reisi!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soojal maal nii külm et läheb jopet vaja.

Soojal maal nii külm, et läheb talvejopet tarvis? Tohoh, mis sinna siis üldse sõita. Oled vist jube külmavares, kui lennukis ka peab jope panema.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu kõige pikaajalisem reisipartner on suur fliisist sall. Kui uni, on teki eest, kui jahe, siis (õla)sall, kui vaja, siis kampsuni asemel, keeran kokku, saan padja või peatoe.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kõrbes on päeval +50 ja öösel miinused. Neid riike jagub, kus päeval kuum, aga öösel jahe. Ei tasu Eesti suvega võrrelda, kus päeval ja öösel suurt vahet pole, valge ja mahe,

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrbes on päeval +50 ja öösel miinused. Neid riike jagub, kus päeval kuum, aga öösel jahe. Ei tasu Eesti suvega võrrelda, kus päeval ja öösel suurt vahet pole, valge ja mahe,

Kui inimene mainib, et läheb oma elu esimesele soojamaa reisile, tuleb vähemalt minule küll esimesena pähe Türgi, Tenerife, Küpros või muu tavaline tšarterreisi sihtkoht ja ma kujutan ette, et nad liiguvad päeval päikese käes ringi (või lebavad basseini ääres või rannas) ning maanduvad õhtul hotelli sooja teki alla.

Natuke väheusutav, et esimeseks soojamaareisiks koos lastega mingi telkidega kõrbematk võeti, kus tuleks tõepoolest öösel ja päeval üsna erinevaid temperatuure taluda.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pagasi kohta: võtaks igale reisijale nii suure käsipagasi kui lubatud, mis sinna ei mahu, siis äraantavasse.

Ma suht harva reisin lennukiga, aga läinud suvel sai käidud Euroopas, äraantavat  pagasit keegi sinna mõõtude kasti ei toppinud, kuigi üks lennufirma selle enne viimase check-in-i algust väga demonstratiivselt nähtavale tõstis. Umbes pooltel reisijatel oli tunduvalt suurem käsipagasi kohver kui reeglites lubatud, paljudel neist see käekott mis lubatud ja mis oleks teoreetiliselt pidanud käsipagasisse mahtuma umbes samas mõõdus kui kohver, vabalt oleks võinud läpaka eraldi kotiga võtta või PAP aparaadi (osadel lennufirmadel on see öistel lendudel lubatud eraldi, samas võtab klassikalisest käsipagasiruumist enamuse ära).

Hügieenitarvetest pakiks käsipagasisse vaid need (juhul kui on ka äraantav pagas), mida koha pealt osta pole võimalik. Kui mul on mingi eriline kreem või šampoon ja poest ostetud suvaline ei kõlba. Kui nii nõudlik pole, siis ostaks koha pealt suvalised. Mul laps ostis Türgist Head& Sholdersi, sest see oli ainuke, millel inglise keelsed kirjad peal ja vist oli nimi ka kusagilt reklaamist meelde jäänud.

Mina olen käsipagasisse pannud ka eraldi väikese kotikese või käekoti, millega olulised asjad lennukisse võtan (telefon, dokumendid, rahakott, lennujaamast ostetud veepudel, mingi näks või lugemine). Selle saab siis eelmise istme alla või istme taskusse pista ja on kogu aeg käepärast, ei pea hakkama käsipagasiriiulist midagi otsima või mõnikord tuleb ka käsipagas enne lennukisse minekut ära anda.

Talveriideid mingil juhul kaasa ei veaks, eelpoolpakutud taksoga minek õhukese jopega või siis keegi tuttav, kes lennujaamast teie talveriided koju veaks (ja pärast nendega jälle vastu tuleks) oleks vast variandid või siis hoiukapp nagu üks eelnev kägu pakkus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke väheusutav, et esimeseks soojamaareisiks koos lastega mingi telkidega kõrbematk võeti, kus tuleks tõepoolest öösel ja päeval üsna erinevaid temperatuure taluda.

Pole vaja ei kõrbet ega telke. Praegusel ajal on paljudes muidu soojades riikides päeval 35+ ja õhtul ca 10*C. Niilusel tuuritades ja mujal Aafrika põhjaosas külmetasime õhtuti ikka korralikult, Vieatnamis samuti, kuigi päeval kõrbesime kuumuses. Temperatuuride vahe võib olla talvel väga suur. Ja lennukites olen ka külmetanud. Hanoist Saigoni lennates värisesid kõik, kellele tekke ei jagunud, jube külm oli. Ja tekke oli vähe, nii lühike lend, ainult 2 tundi, päevasel ajal, polnud arvestatud. Sisuliselt tuul puhus ca 16 kraadi juures, ülihea vent, aga tohutult külm.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõesti napakas küsimus, et kas pass pannakse kohvrisse. Vot selle peale ütleks, et kindlam on pass koju jätta, ei lähe kaotsi või midagi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvtiav, olen lennanud ikka väga palju, aga lennukis ei ole kunagi külm olnud.

Kui käime perega reisimas, siis on üks suur kohver, üks kott lennukisse võtmiseks ja cross bag dokumentide jaoks.  Alati on kokkulepe, kes millise koti võtab st. seljakotti kannab vanem  laps, kohvrit mees – mitte et tõusme kuskil püsti ja kõik arvavad, et keegi ikka koti kaasa võttis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme talveriietega teinud nii, et selga tavalised riided nagu hetkel tööle, kooli, koju käime. Kaasa võtame tühja spordikoti. Lennujaamas sees olles äraantava pagasi järjekorras passides (tavaliselt) võtame üleriided kõik seljast ära ja paneme tühja kotti. Selle koti anname äraantava pagasi hulka. Tagasi jõudes võtame talveriided jälle kotist lennujaamas välja ja paneme selga. Saapad ei ole talvekad, need on tavaliselt tossud.

Lennukis sees olles on õhem pikavarukaga pluus ja lastel mugavad dressipüksid (pikad) v retuusid.

Käsipagasis (igaühel oma suurusele vastav seljakott, minul samuti käekoti asemel seljakott) on igal ühel soojamaa riided – T-särk, seelik, lühikesed püksid. Lennukis vahetame pikad riided õhukeste vastu ja tagasilennul uuesti pikkade vastu.

Laste testimine sõltub sihtriigist ja ilmselt muutub ajas. 2 kuud tagasi Egiptus nõudis kõigilt riiki sisenejatelt alates 6. eluaastast negatiivseid PCR teste või vaktsineerimistõendit ning lisaks deklaratsiooni, kus kinnitad allkirjaga, et pole olnud koos ühegi positiivsega ega sul ei ole haigunähte (blanketi sai kodus ette ära täita). Tervisekindlustus oli kohustuslik.

 

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )


Esileht Hobinurk esimene reis