Esileht Tööelu, raha ja seadused. Euribor tõuseb, üksikemad, kuidas hakkama saate ?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 153 )

Teema: Euribor tõuseb, üksikemad, kuidas hakkama saate ?

Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Mul on kaks last. Üksikvanema toetus tõuseb 19 eurolt 80 eurole, koos lastetoetuse kasvuga hakkan senisest 162 € rohkem saama. Nii palju see Euribor nüüd ka ei tõuse.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks last. Üksikvanema toetus tõuseb 19 eurolt 80 eurole, koos lastetoetuse kasvuga hakkan senisest 162 € rohkem saama. Nii palju see Euribor nüüd ka ei tõuse.

No 700 kuumakse hakkab 1200 maksma, suht suur vahe.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Mul on kaks last. Üksikvanema toetus tõuseb 19 eurolt 80 eurole, koos lastetoetuse kasvuga hakkan senisest 162 € rohkem saama. Nii palju see Euribor nüüd ka ei tõuse.

Ikka on vahe küll, kui hiljuti laenuga korter võetud. Julm vahe. 2 toalises väikeses, et tõesti ei tahaks 1 toalisse üle minna ja maksab sama palju kui ma 2 toalise ostsin. Korteri hinnad lakke läinud,  oleks ka võrdne lastetoetus võinud olla, igalt lapselt al. 200.- poleks tänavale tõstmise hirmu. Euribor ju tõuseb edasi :(((

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks arvad, et kõikidel üksikemadel peab ilmtingimata rahaliselt raske olema?

Ja miks peaks ainult (üksik)emadel raske olema? Ka lasteta on hetkel raske hakkama saada kui palk just kõige kõrgem ei ole.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks arvad, et kõikidel üksikemadel peab ilmtingimata rahaliselt raske olema?

Ja miks peaks ainult (üksik)emadel raske olema? Ka lasteta on hetkel raske hakkama saada kui palk just kõige kõrgem ei ole.

Ta lihtsalt küsis üksikemadelt, ilmselt on ise ka üks neist.

Üksikvanemad on muudest perevormidest statistiliselt suuremas vaesusriskis küll. Munad on ühes korvis, lisatöö leidmise võimalus väiksem jne.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks last. Üksikvanema toetus tõuseb 19 eurolt 80 eurole, koos lastetoetuse kasvuga hakkan senisest 162 € rohkem saama. Nii palju see Euribor nüüd ka ei tõuse.

No 700 kuumakse hakkab 1200 maksma, suht suur vahe.

Kellel nii suur laen on juletud võtta, neil on vast väiksed säästud ka olemas.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel nii suur laen on juletud võtta, neil on vast väiksed säästud ka olemas.

Tavaline 200 000 laen.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks tuleb lisaraha teenida. Õnneks leidub pealinnas (sponsoritest) härrasmehi, kes pisikese seikluse eest auto tagaistmel rahakoti rauad avavad.

+2
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kellel nii suur laen on juletud võtta, neil on vast väiksed säästud ka olemas.

Tavaline 200 000 laen.

200 000€ maksvates paleedes elamine pole kohustus muide. Eriti üksi lastega.

+11
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikemadus on vaba valik, seega pole vingumiseks põhjust.

Minu valik, kui lapse isa surnud on? Ok.

Ah, igaks juhuks täpsustan, sest sa tundud suht rumal olevat: lapse tegemise hetkel ta oli elus

Siis on tal toitjakaotuspension.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel nii suur laen on juletud võtta, neil on vast väiksed säästud ka olemas.

Tavaline 200 000 laen.

200 000€ maksvates paleedes elamine pole kohustus muide. Eriti üksi lastega.

200tuhandene on palee? tallinna linnas? tavaline 3toaline normaalses piirkonnas  uuemas majas maksab ilmselt suht nii palju.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

200 000€ maksvates paleedes elamine pole kohustus muide. Eriti üksi lastega.

Paleee? Suvaline 3-toaline korter Tallinnas. 50 aastat vana 3-toaline magalakorter maksab 140-170 000. Kus sina elad?

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Kallis inimene, euribor on praegu ikka veel vägagi madal. Saa sellest aru. Ruumi tõusuks tavapärasele tasemele küll ja veel.

Sa siis enne üldse laenu olemusega ja muutujatega ei tutvunud, kui lepingu suure hurraaga alla kirjutasid?

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel nii suur laen on juletud võtta, neil on vast väiksed säästud ka olemas.

Tavaline 200 000 laen.

200 000€ maksvates paleedes elamine pole kohustus muide. Eriti üksi lastega.

200tuhandene on palee? tallinna linnas? tavaline 3toaline normaalses piirkonnas uuemas majas maksab ilmselt suht nii palju.

Nalja teed või?! Uuemas majas 3-toalist ei saa nii väikese raha eest juba mitu head aastat. Kui veel normaalses piirkonnas, siis 400,000.- on reaalne summa.

 

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja võtta laenu, millest jõud üle ei käi? Euribor pole tegelikult veel kuskile tõusnudki. Kui juba täna käib üle jõu ja hirmutab, siis ilmselt tuleb võtta lisatöid või kaaluda müümist. Isiklikult mul ei ole neid probleeme, sest mõtlesin ette ja ostsin meie kodu väga kiiresti välja. Tänaseks on selle korteri väärtus tänu piirkonnale juba kolmekordistunud, niiet kui laps tahab välja kolida, saame mõlemad endale enda korteri osta.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

niiet kui laps tahab välja kolida, saame mõlemad endale enda korteri osta.

Kükametsa või, kõigi hind on Tallinnas ju tõusnud.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nalja teed või?! Uuemas majas 3-toalist ei saa nii väikese raha eest juba mitu head aastat. Kui veel normaalses piirkonnas, siis 400,000.- on reaalne summa.

Jap, heas piirkonnas 1-toalise hind on 200 000.-

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on vahe küll, kui hiljuti laenuga korter võetud. Julm vahe. 2 toalises väikeses, et tõesti ei tahaks 1 toalisse üle minna ja maksab sama palju kui ma 2 toalise ostsin

Kui hiljuti laenu võtsid, siis oleks pidanud teadma, et euribor on tõusmas ja oleks tulnud võtta fikseeritud intressiga laen. Omad vitsad peksavad.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on vahe küll, kui hiljuti laenuga korter võetud. Julm vahe. 2 toalises väikeses, et tõesti ei tahaks 1 toalisse üle minna ja maksab sama palju kui ma 2 toalise ostsin

Kui hiljuti laenu võtsid, siis oleks pidanud teadma, et euribor on tõusmas ja oleks tulnud võtta fikseeritud intressiga laen. Omad vitsad peksavad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatis on 190, seega väga vahet pole ju.

Elatis on möödund aasta aprillist saati olnud 1-2 lapse puhul minimaalselt 225€ ja enne seda oli minimaalselt 213€. Saabuval aprillil hakkab olema u. 250€. Alla 200€ oli elatis viimati 2015 aastal. Kui 25-35 eurot nii tähtsusetud numbrid on, et neid mitte märgata ja te te tegelikult ei hooligi, kui palju teile laste jaoks arvele laekub, siis pole neid rahasid teile äkki vajagi. Teised siin paralleelteemades saavad väidetavalt sama raha eest, mille võrra te elatistest rääkides eksite, terve nädala söönuks.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see eluase tal 200000 maksnud. See on laenusumma. Omaosalus oli tal ju ka. Ja pank arvestas tema maksevõime arvutamisel 6% euriboriga. Selle järgi peaks tal netosissetulek olema vähemalt 3100 € ilma muude kohustusteta. Sellise neto puhul mina talle kaasa ei tunneks. 80% rahvast saab väiksemat palka, kui temale pärast laenumakset arvele alles jääb ja peab alles hakkama vaatama, et mis selle eluaseme kuluga pihta hakata.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatis on möödund aasta aprillist saati olnud 1-2 lapse puhul minimaalselt 225€ ja enne seda oli minimaalselt 213€. Saabuval aprillil hakkab olema u. 250€. Alla 200€ oli elatis viimati 2015 aastal. Kui 25-35 eurot nii tähtsusetud numbrid on, et neid mitte märgata ja te te tegelikult ei hooligi, kui palju teile laste jaoks arvele laekub, siis pole neid rahasid teile äkki vajagi. Teised siin paralleelteemades saavad väidetavalt sama raha eest, mille võrra te elatistest rääkides eksite, terve nädala söönuks.

Mida sa seletad? Panin just kalkulaatorisse- kui laps on 8 päeva kuus isaga(mis on vast ka miinimum), on elatis 111 eurot.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see eluase tal 200000 maksnud. See on laenusumma. Omaosalus oli tal ju ka. Ja pank arvestas tema maksevõime arvutamisel 6% euriboriga. Selle järgi peaks tal netosissetulek olema vähemalt 3100 € ilma muude kohustusteta. Sellise neto puhul mina talle kaasa ei tunneks. 80% rahvast saab väiksemat palka, kui temale pärast laenumakset arvele alles jääb ja peab alles hakkama vaatama, et mis selle eluaseme kuluga pihta hakata.

Mis 3100, 2400 ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa seletad? Panin just kalkulaatorisse- kui laps on 8 päeva kuus isaga(mis on vast ka miinimum), on elatis 111 eurot.

Aga siis ei ole ju enam tegemist isaga, kes lapsega ei tegele ja ei aita. Emal on märksa rohkem vabadust ja vaba aega endale parema töö või uue elukaaslase leidmiseks. See on juba täiesti teine olukord kui mehe poolt hüljatud “üksikema”.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis 3100, 2400 ikka.

6% euribor, täpsemalt teadmata u. 2% marginal, 200k€, 30 aasta peale teeks kuumakse u. 1250€. Laenukoormust ei lubata üle 40%, seega u.1250/0,4=u.3100€. 2400€-ga ei ole mõtet minna panka  160 tuhandetki küsima, 200st rääkimata. Ja see on isegi veel lahkelt arvutatud. Konservatiivsemad laenuandjad on kogu aeg arvestanud 25-30% maksimaalse laenukoormusega ehk siis 200k€ saamiseks oleks vaja 3700-5000 neto sissetulekut. Eriti viimase kolme aasta majandusliku ebastabiilsuse tingimustes.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6% euribor, täpsemalt teadmata u. 2% marginal, 200k€, 30 aasta peale teeks kuumakse u. 1250€. Laenukoormust ei lubata üle 40%, seega u.1250/0,4=u.3100€. 2400€-ga ei ole mõtet minna panka  160 tuhandetki küsima, 200st rääkimata. Ja see on isegi veel lahkelt arvutatud. Konservatiivsemad laenuandjad on kogu aeg arvestanud 25-30% maksimaalse laenukoormusega ehk siis 200k€ saamiseks oleks vaja 3700-5000 neto sissetulekut. Eriti viimase kolme aasta majandusliku ebastabiilsuse tingimustes.

Mis sa sellest praegusest arvutad, varasema euriboriga oli 700 kanti, nüüd tõesti 1200.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee kunstliku viljastamisega või juhusuhte abil kolmas laps juurde, siis oled rikas nagu kröösus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa sellest praegusest arvutad, varasema euriboriga oli 700 kanti, nüüd tõesti 1200.

Sama lähenemisega arvutati minu laenuvõimekust 5 aastat tagasi. Et tol hetkel küll oli euribor negatiivne aga et kui majandus peaks käest ära minema, siis peab minu maksevõime olema ikkagi tagatud.

PS. ja ega seda 6% euribori ka praegu ei oodata. 3,65% arvatakse olema maksimum, mille juurde see juuli keskpaigaks ronib, enne kui inflatsioon inimeste maksujõulisuse piisvalt olematuks on söönud, et majandust jahutama hakata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis 3100, 2400 ikka.

6% euribor, täpsemalt teadmata u. 2% marginal, 200k€, 30 aasta peale teeks kuumakse u. 1250€. Laenukoormust ei lubata üle 40%, seega u.1250/0,4=u.3100€. 2400€-ga ei ole mõtet minna panka 160 tuhandetki küsima, 200st rääkimata. Ja see on isegi veel lahkelt arvutatud. Konservatiivsemad laenuandjad on kogu aeg arvestanud 25-30% maksimaalse laenukoormusega ehk siis 200k€ saamiseks oleks vaja 3700-5000 neto sissetulekut. Eriti viimase kolme aasta majandusliku ebastabiilsuse tingimustes.

Ära aja paska. Ma just paar päeva tagasi käisin pangas eri variante läbi rääkimas ja öeldi, et 190000 pealt hakkab “roosaks” minema ja sellest üle väga ei tahaks anda. 160000 poleks mingi küsimus. Neto 2500.

+4
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eks tuleb lisaraha teenida. Õnneks leidub pealinnas (sponsoritest) härrasmehi, kes pisikese seikluse eest auto tagaistmel rahakoti rauad avavad.

on kogemusi ?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 153 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Euribor tõuseb, üksikemad, kuidas hakkama saate ?