Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hooldekodu tasudest veelkord

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 146 )

Teema: Hooldekodu tasudest veelkord

Postitas:
Kägu

Olen nõus maksma ja laps käibki eralasteaias. Rühm on väiksem, laps harva haige ja rõõmus, hea programm lisaks.

Väga tore, et oled nõus maksma. Kujuta nüüd ette, et peaksid juhuse tahtel ka vanuri hooldustasu maksma: siin ei pääse enam 500-ga, miinimum on 1000, lisaks pole mingit programmi ega erihooldust ja vanuril seal hea pole kindlasti. Benita- ja Pihlakodu-taoliste turuasutuste tasud on 2000 kanti ja ega seal eriti midagi paremat pole, kui tava-hooldekodus.

Kas maksaksid meelsasti ja millisest ressursist? Müüksid vanuri Ahtme-korteri maha, saaksid ehk ühe kuu maksta.

Ära muretse, olen ka hooldekodukoha eest astaid maksnud. Müüsimegi vara maha, jagasime vennaga kulud ja elasime peost suhu.

Inimväärne elamine on kallis. On alati olnud ja on ka tulevikus ja Kallas ega keegi teine pole selles süüdi.

Igatsete taga kommunismi mis pole eales nii hea olnud kui teil on praegu. Kommunistlikus Hiinas inimesed ei saa endale isegi üht last lubada, see on liiga kallis! Aga teil peab lapsi toitma ja hoidma KOV ja nüüd ka teie vanemaid. Teid endeid ka äkki.

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu isa peaks vajama hooldekodu teenust, siis tema pension on 670 eurot, lisaks on tal ca 25 000 hoiusel ja 3 töökat ning tublit last, kes silmagi pilgutamata maksaksid puuduva osa juurde. Meie lapsed on juba täisealised ning ei vaja enam meie abi – nad on saanud korraliku haridusi (st. ei tähenda ainult kõrghariduse) ning saavad ise hakkama. Tugev puu kasvatab tugevad oksd – meie pere lastest ja lastelastest ei ole tulnud abivajajad, kõigil on korralikud töökohad, elamised, säästud jne.

No tore, kui juba Sul ja Kaja Kallasel on kõik hästi, siis järelikult peaks ju teistel ka olema ja kui ei ole, siis küllap on nad ise selles kuidagi süüdi, eks.

Aga ma loodan siiski et Sa mõistad, et tegelikult on Sul ju lausa kolmekordselt vedanud: esiteks on Sul tubli isa, kes on ise sääste kogunud; teiseks on Su tublid vanemad kasvatanud suureks 3 tublit last; kolmandaks on nad suutnud seda teha sellises vanuses, et teie lapsed on ka juba täiskasvanud ja Sul ongi vajadusel ressursse rohkem. Minu vanematel sääste märkimisväärselt pole, küll aga on mul joodikvend, kes  praegugi ema pensionist elab ja vähesegi säästmise võimatuks teeb; minu vanemad olid minu sündides juba 40 ligi ja seega vajavad hooldekodu arvatavasti enne, kui mu lapsed täisealiseks saavad ja joodikvennast pole siinkohal loomulikult mingit abi. Kinnisvara on, aga üsna halvas korras, sest keegi pole seal aastakümneid remonti teinud, lisaks elab seal joodikvend. Ei mingit tugevat puud seega ja sellises olukorras mul on ka oma lastele keeruline piisavalt tuge pakkuda. Jah, võibolla poleks siis pidanud lapsi saamagi ja keskenduma vanemate toetamisele, aga tõesti, laste saamise ajal mu vend veel joodik polnud ja tulevik tundus igas mõttes kuidagi helgem, kui see praegu paistab.

 

+14
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KOV pole ju hooldekodusid.

Loomulikult on KOV-del hooldekodusid – alustades Iru hooldekodust, mis kuulub tln linnale ja lõpetades paljude kunagiste väikeste valdadega, millel on hooldekodud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu isa peaks vajama hooldekodu teenust, siis tema pension on 670 eurot, lisaks on tal ca 25 000 hoiusel ja 3 töökat ning tublit last, kes silmagi pilgutamata maksaksid puuduva osa juurde. Meie lapsed on juba täisealised ning ei vaja enam meie abi – nad on saanud korraliku haridusi (st. ei tähenda ainult kõrghariduse) ning saavad ise hakkama. Tugev puu kasvatab tugevad oksd – meie pere lastest ja lastelastest ei ole tulnud abivajajad, kõigil on korralikud töökohad, elamised, säästud jne.

No tore, kui juba Sul ja Kaja Kallasel on kõik hästi, siis järelikult peaks ju teistel ka olema ja kui ei ole, siis küllap on nad ise selles kuidagi süüdi, eks.

Aga ma loodan siiski et Sa mõistad, et tegelikult on Sul ju lausa kolmekordselt vedanud: esiteks on Sul tubli isa, kes on ise sääste kogunud; teiseks on Su tublid vanemad kasvatanud suureks 3 tublit last; kolmandaks on nad suutnud seda teha sellises vanuses, et teie lapsed on ka juba täiskasvanud ja Sul ongi vajadusel ressursse rohkem. Minu vanematel sääste märkimisväärselt pole, küll aga on mul joodikvend, kes praegugi ema pensionist elab ja vähesegi säästmise võimatuks teeb; minu vanemad olid minu sündides juba 40 ligi ja seega vajavad hooldekodu arvatavasti enne, kui mu lapsed täisealiseks saavad ja joodikvennast pole siinkohal loomulikult mingit abi. Kinnisvara on, aga üsna halvas korras, sest keegi pole seal aastakümneid remonti teinud, lisaks elab seal joodikvend. Ei mingit tugevat puud seega ja sellises olukorras mul on ka oma lastele keeruline piisavalt tuge pakkuda. Jah, võibolla poleks siis pidanud lapsi saamagi ja keskenduma vanemate toetamisele, aga tõesti, laste saamise ajal mu vend veel joodik polnud ja tulevik tundus igas mõttes kuidagi helgem, kui see praegu paistab.

Kas maksumaksja peab ka su joodikust venda ülal hakkama pidama? Need ongi valikud elus. Väike Eesti ei jôua kôiki eelarvest kinni maksta. Katsu nüüd sinagi niipalju säästa et oma vanemaid saad hooldada.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas maksumaksja peab ka su joodikust venda ülal hakkama pidama? Need ongi valikud elus. Väike Eesti ei jôua kôiki eelarvest kinni maksta. Katsu nüüd sinagi niipalju säästa et oma vanemaid saad hooldada.

Ei, minu meelest joodikut ei pea ülal pidama, aga ometi ju peetakse – joodikuid, narkareid, igasuguseid muid pätte, kes vangis istuvad.  Ja muidugi ma katsun säästa, aga see ei ole nii lihtne, kui lapsed on ka alles teismelised. Teengi lisatööd, aga tunnen, kuidas esiteks see hakkab pikapeale tervisele ja teiseks olen ma oma laste jaoks liiga vähe olemas. Ja eks säästud kuluvad praegu teadagi kuhu.

Minu meelest peaks hooldekodu koht olema neile, kes seda vajavad, olema tagatud pensioni eest juba sellepärast, et see on nii suur loterii, kuidas kellelgi läheb – kõige halvemal juhul on ühel perel kaks paari vanemaid ja veel mõned vanavanemadki hooldada, aastaid ja isegi aastakümneid järjest (näit. dementsuse puhul), parimal juhul saavad kõik kõrge eani ise hakkama. Lahendus oleks tulevikus hoolduskindlustus ja mina oleksin kindlasti nõus seda maksma. See, kui tööeas inimesed jäävad olude sunnil koju vanureid hooldama, toob kokkuvõttes riigile teistpidi palju rohkem kahju kui hooldekodukohtade toetamine. Hooldekodus hoitakse inimeste tervisel ka jooksvalt silma peal ja on sobivamad tingimused (vähemalt ideaalis), ka sealt tuleb riigile kokkuhoid tervishoiukuludelt – vanurid ei satu nii tihti haiglasse, neid ei pea kuskilt metsast taga otsima, kuhu nad meeltesegaduses on uidanud jne.

 

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanuritele väärika elamise tagamine ei ole turu äri.

Miks ei ole?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sageli tuleb mängu ka psühholoogiline aspekt, eriti ehk praegu, koroona ning elektri- ja gaasiarvete foonil. Seda taunitakse, et ‘mis mõttes sa nii räägid või mõtled, kuidas sa küll tohid’, aga see on paratamatult olemas. Vanurite vihkamine ja põlgamine. Hooldekodude arvete tasumse vihkamine, soov, et vanur sureks. Soov sellest painest vabaneda, elada natukenegi rahaliselt normaalsemat elu, sest vanuril nagunii enam mingit perspektiivi ei ole.  Koogutab seal voodiserval ja naeratab või podiseb omaette, kellel seda vaja ja kas see tõesti peab nii palju maksma, et mu lapsed iga kuu seetõttu millestki ilma jäävad?

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sageli tuleb mängu ka psühholoogiline aspekt, eriti ehk praegu, koroona ning elektri- ja gaasiarvete foonil. Seda taunitakse, et ‘mis mõttes sa nii räägid või mõtled, kuidas sa küll tohid’, aga see on paratamatult olemas. Vanurite vihkamine ja põlgamine. Hooldekodude arvete tasumse vihkamine, soov, et vanur sureks. Soov sellest painest vabaneda, elada natukenegi rahaliselt normaalsemat elu, sest vanuril nagunii enam mingit perspektiivi ei ole. Koogutab seal voodiserval ja naeratab või podiseb omaette, kellel seda vaja ja kas see tõesti peab nii palju maksma, et mu lapsed iga kuu seetõttu millestki ilma jäävad?

Just. Või peaaegu – tegelikult ju inimesed armastavad oma lapsi ja enamasti armastavad ka vanemaid ning ei soovi, et nad sureksid, kuid vihkavad seda olukorda, kuna see tundub lihtsalt nii ebaõiglane. Veel hullemad on need juhtumid, kus lapsed peavad maksma hooldekodutasusid oma vägivaldsete joodikvanemate eest, kes neist reaalselt hoolinud polegi, aga seaduse silmis on siiski vanemad ja oma hoolduskohustuse täitnud.

 

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on KOV-del hooldekodusid – alustades Iru hooldekodust, mis kuulub tln linnale ja lõpetades paljude kunagiste väikeste valdadega, millel on hooldekodud.

Need on veel jäänukid vanast ajast. Tõelist suundumust näed rikastes valdades nagu Harku ja Viimsi. Kas seal on KOV hooldekodud? Ei, seal on eraomanduses  turumajanduslikud vanurite hotellid.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanuritele väärika elamise tagamine ei ole turu äri.

Miks ei ole?

Kuidas sa üldse võid nii küsida?

Sellepärast, et vanurid on ka inimesed. Täpselt nagu lapsedki, kelle eest riik aga palju rohkem hoolitseb. Praegu näitab Eesti riik oma suhtumisega, et vanurid on null ja väärt ainult niipalju, kui keegi nende pealt turumajanduslikult saab teenida. Soomes näiteks ei ole nii. Asi on suhtumises ja kui suhtumist muuta, leitakse ka võimalused. Riigieelarve raha läheb praegu müstilistesse kohtadesse, miks vanuritele raha ei leidu? Lihtsalt kedagi see ei huvita ja vanurid ise enda eest seista ei jõua.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks hooldekodu koht olema neile, kes seda vajavad, olema tagatud pensioni eest

Just. Inimene maksab ju oma pensioni hooldekodu tasude katteks. Tavaelus peab ta ju selle rahaga hakkama saama, kuidas hooldekodus ei saa (ilma omanikele kasu maksmata). Ega sellises vanuses inimese kulutused pole ka kodus suured. Põhiosa ongi kommunaalkulud, kui aga igaüks neid eraldi maksma ei pea, tekib kindlasti säästumoment. Koos söögi tegemisest tekib säästumoment. Riideid pole eriti vaja juurde osta. Jne. Ainult hooldajate jm personali palgad.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks hooldekodu koht olema neile, kes seda vajavad, olema tagatud pensioni eest

Just. Inimene maksab ju oma pensioni hooldekodu tasude katteks. Tavaelus peab ta ju selle rahaga hakkama saama, kuidas hooldekodus ei saa (ilma omanikele kasu maksmata). Ega sellises vanuses inimese kulutused pole ka kodus suured. Põhiosa ongi kommunaalkulud, kui aga igaüks neid eraldi maksma ei pea, tekib kindlasti säästumoment. Koos söögi tegemisest tekib säästumoment. Riideid pole eriti vaja juurde osta. Jne. Ainult hooldajate jm personali palgad.

Alusta oma hooldekodu äri ja vôta hooldatavad pensionisuuruse kuutasuga klientideks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alusta oma hooldekodu äri ja vôta hooldatavad pensionisuuruse kuutasuga klientideks.

Ma ei pidanud seda silmas, et eraettevõte peaks suutma pensionisuuruse kuutasuga seda pakkuda. Puuduolev summa tuleks tasuda riigi/KOV poolt, meie kõigi maksurahadest, kui muudmoodi tõesti välja ei mängi, siis sotsiaalmaksu tõstes.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks hooldekodu koht olema neile, kes seda vajavad, olema tagatud pensioni eest

Just. Inimene maksab ju oma pensioni hooldekodu tasude katteks. Tavaelus peab ta ju selle rahaga hakkama saama, kuidas hooldekodus ei saa (ilma omanikele kasu maksmata). Ega sellises vanuses inimese kulutused pole ka kodus suured. Põhiosa ongi kommunaalkulud, kui aga igaüks neid eraldi maksma ei pea, tekib kindlasti säästumoment. Koos söögi tegemisest tekib säästumoment. Riideid pole eriti vaja juurde osta. Jne. Ainult hooldajate jm personali palgad.

Nonäed, hakkab tulema! Personal ja nende ebaväärikalt väikesed palgad ongi see, mis ka KOV hooldekodu maksumuse suureks teevad, pluss transport, hooldus jm. Süüa valmistab kokk koos abitöötajatega, koristavad ja hooldustoiminguid (mähkmete vahetus, keeramine jm) hooldajad, medõed tegelevad ravimite poolega, tegevusjuhendajad vaimu ja keha erksana hoidmisega, lisaks transporditakse neid erinevate arstide vastuvõttudele jne. Lisaks on vaja raamatupidajat, juhatajat ja ilmselt veel töötajaid, kes mul koheselt ei meenugi. Pluss ravimid, lisaks vajavad ka vanurid täisväärtuslikku ja õige kalorsusega toitu, mitte kuivanud leivakääru ja vett. Mind lihtslt hämmastab, kuidas seda kõike nii väikese rahaga majandada suudetakse (800-1000 eurot hoolduskoht).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on KOV-del hooldekodusid – alustades Iru hooldekodust, mis kuulub tln linnale ja lõpetades paljude kunagiste väikeste valdadega, millel on hooldekodud.

Need on veel jäänukid vanast ajast. Tõelist suundumust näed rikastes valdades nagu Harku ja Viimsi. Kas seal on KOV hooldekodud? Ei, seal on eraomanduses turumajanduslikud vanurite hotellid.

Ei ole nii, et nõukaaegne jäänuk. Umbes pooled hooldekodudest on KOVide omad (kas siis hallatavad asutused, KOVi sihtasutused või muus vormis KOVi omad) ja umbes pooled on eraõiguslikud. Statistika on näha siit: https://www.tai.ee/et/sotsiaaltoo/valjaspool-kodu-osutatav-uldhooldusteenus-2016-2020

Enamikest eraõiguslikest hooldekodudest ostavad KOVid ka n-ö teenust sisse. Sest kui inimesel on üldhooldusteenust vaja ja ta on pöördunud KOVi poole, siis peab KOV temale ka koha leidma (kuidas käib tasumine, on eraldi teema). See on kohaliku sotsiaalpoliitika küsimus, kas KOV pakub teenust oma hoolekodus või ostab selle teenuse sisse erasektorist. Inimese jaoks ei tohiks vahet olla (kui on vaja abi teenuse eest tasumisel, peaks mõlemal juhul KOV appi tulema).

Too sama mainitud Iru hooldekodu – just ehitati see veel suuremaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks hooldekodu koht olema neile, kes seda vajavad, olema tagatud pensioni eest

Just. Inimene maksab ju oma pensioni hooldekodu tasude katteks. Tavaelus peab ta ju selle rahaga hakkama saama, kuidas hooldekodus ei saa (ilma omanikele kasu maksmata). Ega sellises vanuses inimese kulutused pole ka kodus suured. Põhiosa ongi kommunaalkulud, kui aga igaüks neid eraldi maksma ei pea, tekib kindlasti säästumoment. Koos söögi tegemisest tekib säästumoment. Riideid pole eriti vaja juurde osta. Jne. Ainult hooldajate jm personali palgad.

Alusta oma hooldekodu äri ja vôta hooldatavad pensionisuuruse kuutasuga klientideks.

Siis ongi midagi väga valesti; normaalne oleks, et see oleks võimalik.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda vanglavarianti tasub ka tegelikult muidugi mõelda, kui tervis käest ära minema hakkab, siis jääks säästud ka lastele. Mulle on siiani tundunud, et sinna pääsemiseks tuleb mingi koledam kuritegu teha, aga ehk saab kuidagi muudmoodi ka? Kui näit. pangas relvataolise esemega vehkida, kas siis pääseb vanglasse? Või on kellelgi paremaid soovitusi?

Pangas relvataolise esemega vehkides võid kiirendatud korras taevasse pääseda… :)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks hooldekodu koht olema neile, kes seda vajavad, olema tagatud pensioni eest

Just. Inimene maksab ju oma pensioni hooldekodu tasude katteks. Tavaelus peab ta ju selle rahaga hakkama saama, kuidas hooldekodus ei saa (ilma omanikele kasu maksmata). Ega sellises vanuses inimese kulutused pole ka kodus suured. Põhiosa ongi kommunaalkulud, kui aga igaüks neid eraldi maksma ei pea, tekib kindlasti säästumoment. Koos söögi tegemisest tekib säästumoment. Riideid pole eriti vaja juurde osta. Jne. Ainult hooldajate jm personali palgad.

Alusta oma hooldekodu äri ja vôta hooldatavad pensionisuuruse kuutasuga klientideks.

Siis ongi midagi väga valesti; normaalne oleks, et see oleks võimalik.

Kes keelab sul seda teha? Proovi

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu isa peaks vajama hooldekodu teenust, siis tema pension on 670 eurot, lisaks on tal ca 25 000 hoiusel ja 3 töökat ning tublit last, kes silmagi pilgutamata maksaksid puuduva osa juurde. Meie lapsed on juba täisealised ning ei vaja enam meie abi – nad on saanud korraliku haridusi (st. ei tähenda ainult kõrghariduse) ning saavad ise hakkama. Tugev puu kasvatab tugevad oksd – meie pere lastest ja lastelastest ei ole tulnud abivajajad, kõigil on korralikud töökohad, elamised, säästud jne.

tead, selle postituse peale saadaks su hea meelega p…se.

Mina, mina, mina, no super-duper onju. Oma ninaotsast kaugemale ei näe, pigem käid kummuli.

Saad sa aru, on erinevaid perekondi. Räkimata tublidest tooinimestest – ka minu mõlemad hooldekodu vajavad vanemad on korgharitud akadeemikud eks. Ei ole bomsside pere. Aga neil on ainult yks laps ja see olen mina.

Ja mul on kolm alaealist last. Panustan nende heasse haridusse ja ülikoolidesse, vanim sel aastal sellesse ikka jõuab.

Noukaaegsetel akadeemikutel pole mingeid haarbereid ja kinnistuid kogutud, palk Oli elupäevad naeruväärne. Aga. Sa ei saa yleolevalt sõita sisse, kuidas “õigel ajal tuleb haridusse ja edasijõudmisesse panustada”.

Juba vanaisa oli vabrikant ja tark mees, aga kõik natsionaliseeriti riigile ja vanaisa viidi Siberisse. Teine vanaisa samamoodi. Minu vanemad parisid head geenid ja potentsiaali, aga vara polnud parida. Elupäevad töötasid akadeemikutena sandikopikate eest. Ja kõik ei saa 20-aastaselt lapsi, et vanema põlvkonna hooldusvajaduse saabumise korral omad lapsed juba suured ja koolitatud ja sitaks edukad onju.

Mu lapsed jõuavad sinna, aga ma pean esialgu panustama nende haridusse ja ülikoolidesse veel 15 aastat.

Ja nagu öeldud, mul pole õdesid-vendi, kellega koormat jagada. Vanemad piirdudid yhe lapsega, sest akadeemikukarjäär ei võimaldanud rohkemaid. See ongi see kõige tragikoomilisem asi selle loo juures.

Ja lisaks on su yleolev kiremine lihtsalt kohatu kõikide nende tublide lihtsate töoinimeste suhtes, kel pole tõesti 25 that kontol ega ka omad lapsed ei suuda neid vanakeste hooldekodu arveid maksta. Nad on ühiskonnale samamoodi väga vajalikud inimesed, nagu sina ja su “null-probleemi-oleme nii haritud ja edukad” perekond.

Haritud inimese tunnus võiks olla empaatiavoime ja emotsionaalne intelligentsus, kas pole? Näha laiemat pilti, mōista ühiskonda kui tervikut?

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu isa peaks vajama hooldekodu teenust, siis tema pension on 670 eurot, lisaks on tal ca 25 000 hoiusel ja 3 töökat ning tublit last, kes silmagi pilgutamata maksaksid puuduva osa juurde. Meie lapsed on juba täisealised ning ei vaja enam meie abi – nad on saanud korraliku haridusi (st. ei tähenda ainult kõrghariduse) ning saavad ise hakkama. Tugev puu kasvatab tugevad oksd – meie pere lastest ja lastelastest ei ole tulnud abivajajad, kõigil on korralikud töökohad, elamised, säästud jne.

Nojah.

Ma olen see nõrk oks, minu lapsed veel nõrgemad.

Minu vanemad alustasid nullist kuna päritolupered olid suured ja vaesed. Ehitasid kõhu kõrvalt maja, said lubada endale vaid 2 last. Maja väikelinnas sest muud normaakset elupaiga võimalust polnud. Riigikorra vahetumisel jäid töötuks ja pidid uuesti nullist alustama.

Mina sain puudega lapse kes kunagi ei lähe ülikooli ja ei saa iseseisvaks. Vbl pean lisaks ka tema jooldekodu koha eest varsti maksma hakkama. Kui enam ei suuda hoolitseda. Minu kõrgharidusest on niipalju kasu et ma ei ela vaesuses. Saan lubada pisukest pealinna korterit, laenuga küll.

Hooldekodu variant paneks vägagi mõtlema. Vanemad +täiskasvanud laps.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu isa peaks vajama hooldekodu teenust, siis tema pension on 670 eurot, lisaks on tal ca 25 000 hoiusel ja 3 töökat ning tublit last, kes silmagi pilgutamata maksaksid puuduva osa juurde. Meie lapsed on juba täisealised ning ei vaja enam meie abi – nad on saanud korraliku haridusi (st. ei tähenda ainult kõrghariduse) ning saavad ise hakkama. Tugev puu kasvatab tugevad oksd – meie pere lastest ja lastelastest ei ole tulnud abivajajad, kõigil on korralikud töökohad, elamised, säästud jne.

tead, selle postituse peale saadaks su hea meelega p…se.

Mina, mina, mina, no super-duper onju. Oma ninaotsast kaugemale ei näe, pigem käid kummuli.

Saad sa aru, on erinevaid perekondi. Räkimata tublidest tooinimestest – ka minu mõlemad hooldekodu vajavad vanemad on korgharitud akadeemikud eks. Ei ole bomsside pere. Aga neil on ainult yks laps ja see olen mina.

Ja mul on kolm alaealist last. Panustan nende heasse haridusse ja ülikoolidesse, vanim sel aastal sellesse ikka jõuab.

Noukaaegsetel akadeemikutel pole mingeid haarbereid ja kinnistuid kogutud, palk Oli elupäevad naeruväärne. Aga. Sa ei saa yleolevalt sõita sisse, kuidas “õigel ajal tuleb haridusse ja edasijõudmisesse panustada”.

Juba vanaisa oli vabrikant ja tark mees, aga kõik natsionaliseeriti riigile ja vanaisa viidi Siberisse. Teine vanaisa samamoodi. Minu vanemad parisid head geenid ja potentsiaali, aga vara polnud parida. Elupäevad töötasid akadeemikutena sandikopikate eest. Ja kõik ei saa 20-aastaselt lapsi, et vanema põlvkonna hooldusvajaduse saabumise korral omad lapsed juba suured ja koolitatud ja sitaks edukad onju.

Mu lapsed jõuavad sinna, aga ma pean esialgu panustama nende haridusse ja ülikoolidesse veel 15 aastat.

Ja nagu öeldud, mul pole õdesid-vendi, kellega koormat jagada. Vanemad piirdudid yhe lapsega, sest akadeemikukarjäär ei võimaldanud rohkemaid. See ongi see kõige tragikoomilisem asi selle loo juures.

Ja lisaks on su yleolev kiremine lihtsalt kohatu kõikide nende tublide lihtsate töoinimeste suhtes, kel pole tõesti 25 that kontol ega ka omad lapsed ei suuda neid vanakeste hooldekodu arveid maksta. Nad on ühiskonnale samamoodi väga vajalikud inimesed, nagu sina ja su “null-probleemi-oleme nii haritud ja edukad” perekond.

Haritud inimese tunnus võiks olla empaatiavoime ja emotsionaalne intelligentsus, kas pole? Näha laiemat pilti, mōista ühiskonda kui tervikut?

Kes su akadeemikute hooldekodu arved peab maksma? Mina ei soovi neid küll maksta. Kui akadeemikud oleks vaeva näinud rohkemate laste kasvatmisega, siis sa praegu sellist juttu ei ajaks. Realiseerigu nüüd enda teaduslikud saavutused, avastused, patendid jne. Mis oli nende panus ühiskonda, ikkagi akadeemikud.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu isa peaks vajama hooldekodu teenust, siis tema pension on 670 eurot, lisaks on tal ca 25 000 hoiusel ja 3 töökat ning tublit last, kes silmagi pilgutamata maksaksid puuduva osa juurde. Meie lapsed on juba täisealised ning ei vaja enam meie abi – nad on saanud korraliku haridusi (st. ei tähenda ainult kõrghariduse) ning saavad ise hakkama. Tugev puu kasvatab tugevad oksd – meie pere lastest ja lastelastest ei ole tulnud abivajajad, kõigil on korralikud töökohad, elamised, säästud jne.

tead, selle postituse peale saadaks su hea meelega p…se.

Mina, mina, mina, no super-duper onju. Oma ninaotsast kaugemale ei näe, pigem käid kummuli.

Saad sa aru, on erinevaid perekondi. Räkimata tublidest tooinimestest – ka minu mõlemad hooldekodu vajavad vanemad on korgharitud akadeemikud eks. Ei ole bomsside pere. Aga neil on ainult yks laps ja see olen mina.

Ja mul on kolm alaealist last. Panustan nende heasse haridusse ja ülikoolidesse, vanim sel aastal sellesse ikka jõuab.

Noukaaegsetel akadeemikutel pole mingeid haarbereid ja kinnistuid kogutud, palk Oli elupäevad naeruväärne. Aga. Sa ei saa yleolevalt sõita sisse, kuidas “õigel ajal tuleb haridusse ja edasijõudmisesse panustada”.

Juba vanaisa oli vabrikant ja tark mees, aga kõik natsionaliseeriti riigile ja vanaisa viidi Siberisse. Teine vanaisa samamoodi. Minu vanemad parisid head geenid ja potentsiaali, aga vara polnud parida. Elupäevad töötasid akadeemikutena sandikopikate eest. Ja kõik ei saa 20-aastaselt lapsi, et vanema põlvkonna hooldusvajaduse saabumise korral omad lapsed juba suured ja koolitatud ja sitaks edukad onju.

Mu lapsed jõuavad sinna, aga ma pean esialgu panustama nende haridusse ja ülikoolidesse veel 15 aastat.

Ja nagu öeldud, mul pole õdesid-vendi, kellega koormat jagada. Vanemad piirdudid yhe lapsega, sest akadeemikukarjäär ei võimaldanud rohkemaid. See ongi see kõige tragikoomilisem asi selle loo juures.

Ja lisaks on su yleolev kiremine lihtsalt kohatu kõikide nende tublide lihtsate töoinimeste suhtes, kel pole tõesti 25 that kontol ega ka omad lapsed ei suuda neid vanakeste hooldekodu arveid maksta. Nad on ühiskonnale samamoodi väga vajalikud inimesed, nagu sina ja su “null-probleemi-oleme nii haritud ja edukad” perekond.

Haritud inimese tunnus võiks olla empaatiavoime ja emotsionaalne intelligentsus, kas pole? Näha laiemat pilti, mōista ühiskonda kui tervikut?

Kes su akadeemikute hooldekodu arved peab maksma? Mina ei soovi neid küll maksta. Kui akadeemikud oleks vaeva näinud rohkemate laste kasvatmisega, siis sa praegu sellist juttu ei ajaks. Realiseerigu nüüd enda teaduslikud saavutused, avastused, patendid jne. Mis oli nende panus ühiskonda, ikkagi akadeemikud.

no on õelus

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu isa peaks vajama hooldekodu teenust, siis tema pension on 670 eurot, lisaks on tal ca 25 000 hoiusel ja 3 töökat ning tublit last, kes silmagi pilgutamata maksaksid puuduva osa juurde.

25000 võib tunduda suur summa, aga sulab normaalse hooldekodu eest makstes paari aastaga.

Ka töökas ja tubli laps võib ise haigestuda, tema lapsed, abikaasa või abikaasa vanemad võivad vajada abi jne. Tore, et sul on kõik hästi, aga loodetavasti ei tule sul kunagi kibedusega omaenda empaatiavõimetuid sõnu meenutada.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes su akadeemikute hooldekodu arved peab maksma? Mina ei soovi neid küll maksta. Kui akadeemikud oleks vaeva näinud rohkemate laste kasvatmisega, siis sa praegu sellist juttu ei ajaks. Realiseerigu nüüd enda teaduslikud saavutused, avastused, patendid jne. Mis oli nende panus ühiskonda, ikkagi akadeemikud.

Mina võibolla ei soovinud sinu tublide laste hariduse eest maksta, mis me teeme siis nüüd? Ühiskond on tervik, mõttetu on selline üksikisiku tasandil plõksimine, nagu sa oleksid ainus maksumaksja.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

25000 võib tunduda suur summa, aga sulab normaalse hooldekodu eest makstes paari aastaga.

1000 eest saab korralikku hooldekodusse. 330 eurot kuus pensile juurde leiab vast iga inimene.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes su akadeemikute hooldekodu arved peab maksma? Mina ei soovi neid küll maksta. Kui akadeemikud oleks vaeva näinud rohkemate laste kasvatmisega, siis sa praegu sellist juttu ei ajaks. Realiseerigu nüüd enda teaduslikud saavutused, avastused, patendid jne. Mis oli nende panus ühiskonda, ikkagi akadeemikud.

Mina võibolla ei soovinud sinu tublide laste hariduse eest maksta, mis me teeme siis nüüd? Ühiskond on tervik, mõttetu on selline üksikisiku tasandil plõksimine, nagu sa oleksid ainus maksumaksja.

Kellele vastad ja mis puutub siia kellegi lapse haridus ja selle eest maksmine. Minu lapse haridust sa polegi siiani muide maksnud, aga see ei puuduta antud teemat. Teema on vanurite hooldekodu arvete maksmine. Kes peab maksma

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes su akadeemikute hooldekodu arved peab maksma? Mina ei soovi neid küll maksta. Kui akadeemikud oleks vaeva näinud rohkemate laste kasvatmisega, siis sa praegu sellist juttu ei ajaks. Realiseerigu nüüd enda teaduslikud saavutused, avastused, patendid jne. Mis oli nende panus ühiskonda, ikkagi akadeemikud.

Mina võibolla ei soovinud sinu tublide laste hariduse eest maksta, mis me teeme siis nüüd? Ühiskond on tervik, mõttetu on selline üksikisiku tasandil plõksimine, nagu sa oleksid ainus maksumaksja.

Kellele vastad ja mis puutub siia kellegi lapse haridus ja selle eest maksmine. Minu lapse haridust sa polegi siiani muide maksnud, aga see ei puuduta antud teemat. Teema on vanurite hooldekodu arvete maksmine. Kes peab maksma

Vastan sellele, keda tsiteerin.

Kui see inimene teatab üleolevas toonis, et tema ei soovi kellegi vanemate eest maksta, siis võivad teised ühiskonnaliikmed mitte soovida tema saadavate hüvede eest maksta.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

25000 võib tunduda suur summa, aga sulab normaalse hooldekodu eest makstes paari aastaga.

1000 eest saab korralikku hooldekodusse. 330 eurot kuus pensile juurde leiab vast iga inimene.

Sa pole vist viimastel aastatel hinnakirju vaadanud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pole vist viimastel aastatel hinnakirju vaadanud.

Sõbra ema oli hooldekodus pool aastat tagasi, siis oli pärast hinnatõusu hind veidi alla 1000.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes su akadeemikute hooldekodu arved peab maksma? Mina ei soovi neid küll maksta. Kui akadeemikud oleks vaeva näinud rohkemate laste kasvatmisega, siis sa praegu sellist juttu ei ajaks. Realiseerigu nüüd enda teaduslikud saavutused, avastused, patendid jne. Mis oli nende panus ühiskonda, ikkagi akadeemikud.

Mina võibolla ei soovinud sinu tublide laste hariduse eest maksta, mis me teeme siis nüüd? Ühiskond on tervik, mõttetu on selline üksikisiku tasandil plõksimine, nagu sa oleksid ainus maksumaksja.

Kellele vastad ja mis puutub siia kellegi lapse haridus ja selle eest maksmine. Minu lapse haridust sa polegi siiani muide maksnud, aga see ei puuduta antud teemat. Teema on vanurite hooldekodu arvete maksmine. Kes peab maksma

Vastan sellele, keda tsiteerin.

Kui see inimene teatab üleolevas toonis, et tema ei soovi kellegi vanemate eest maksta, siis võivad teised ühiskonnaliikmed mitte soovida tema saadavate hüvede eest maksta.

Mis seal halvasti oli öeldud? Pôhimôte on ju see et riik e maksumaksja ei saa ju kôiki asju kinni maksta. Miks peab riik toetama eraettevôtlust? Kes tôesti hädas on toetab KOV sots osakond. Kui hakataks makse tôstma, siis jälle kisa taevani.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 146 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hooldekodu tasudest veelkord