Esileht Kodunurk Ideid jõululauale

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 159 )

Teema: Ideid jõululauale

Postitas:
Kägu

Miks sa võtad sõna teemas, millest sa midagi ei tea, ehk siis maitsed?

Jaa, kindlasti on austrid, praekapsaga praad ja piparkoogid otse pärit maailma tippkokkade menüüst. Ikka pigem pandi kokku siga ja kägu, sest lihtsalt juhtus nii. Ja mis siis, ei pea seda siin nii pikalt mingite naeruväärsete argumentidega kaitsema.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa võtad sõna teemas, millest sa midagi ei tea, ehk siis maitsed?

Lihtsa lapsepõlvega, lihtsast kodust lihtsal inimesel ongi lihtne maitsemeel. Eks see oskus või oskamatus maitseid tunda on harjutamise küsimus. Kui seda mitmekesisuse võimalust pole tol kommenteerijal ka edaspidi soovi või võimalust olnud proovida, siis nii lihtsalt on – kõik mis käib üle lapsepõlve harjunud roogade, tundub kummaline. See pole kriitika, see lihtsalt on nii.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa võtad sõna teemas, millest sa midagi ei tea, ehk siis maitsed?

Jaa, kindlasti on austrid, praekapsaga praad ja piparkoogid otse pärit maailma tippkokkade menüüst. Ikka pigem pandi kokku siga ja kägu, sest lihtsalt juhtus nii. Ja mis siis, ei pea seda siin nii pikalt mingite naeruväärsete argumentidega kaitsema.

Ei pea, aga võin. Nagu sina ei pea kirjutama, aga võid. Avalik foorum, sa võid kirjutada kõigest, mida tahad. Tunned siis asja või ei. Teised aga võivad sulle vastata.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka pigem pandi kokku siga ja kägu, sest lihtsalt juhtus nii

Muidugi, muidugi. Udeküllil lihtsalt juhtub nii, Hõlm – lihtsalt juhtus nii ja Meikas ei jaga matsu ning kombineerib siga ja kägu.
Selles viimases sea ja käo osas sa natuke eksid. Siga ei pakuta just peakokamenüüdes ülearu sageli, lindu aga väga sageli.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa võtad sõna teemas, millest sa midagi ei tea, ehk siis maitsed?

Ja miks sa võtad nõuks kellegi maitse üle vaielda? Kes sulle sellise õiguse andis? Mine ja söö oma banaani ja lammast, aga ausõna õrn auster ja rasvane praekapsas kõlab ka minu kõrvale sobimatult. Ei hakka muidugi lolliga vaidlema, aga tundes enda maitsemeelt, siis tänan, sellise kombo jätan vahele. Auster ja lammas? Hea! Kapsas ja angerjas? Pigem ei.

Lihtsalt arusaamatu on nendes toiduteemades see, kuidas keegi kaagutama tuleb, mida keegi TEMA ARVATES süüa võiks. Oled seesama tädi, kes siin mingis teemas minestas, et keegi seeni, spinatit ja küüslauku sõi? Olevat “arusaamatu sodi”. Väga õige, et sind selle eest matdiks nimetati.
Väga tegija sa vist pole, muidu sa ei istuks siin kodukokkade foorumis. Sinna “peakoka poolele” sind vist ei lasta, on nii?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinna “peakoka poolele” sind vist ei lasta, on nii?

Sinu arust on see austrite ja praekapsa kokkusobitaja kuskilt peakoka poolelt või? Vaevalt küll. Igaüks võib muidugi süüa, mis ta tahab, aga miks siin keegi nii marutama hakkab ja mingite peakokkadega vehklema, kui ilmselgelt see auster ja praekapsas lihtsalt juhtusid ühele lauale, mitte see pole mingi maailma parimate kokandusvõistlus ja nii planeeritudki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu arust on see austrite ja praekapsa kokkusobitaja kuskilt peakoka poolelt või?

Ei usu, aga fantaseerimine on täiesti lubatud. Et nüüd asi päädis mingite restoranimenüüdega, siis pidi sellest vist välja lugema, et kägu katsetas ka omaloomingut, aga me, matsid, ei saanud suurepärasest kooslusest aru. Püüdis küll “peakokkade poolele” pääseda ja võõraste sulgedega ennast ehtida, aga…no jah.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma sööks ühel söögikorral austreid ja kapsaid, siis nad vist läheks küll seal kõhus kaklema. Mõte sellest tundub juba päris jube. Kas te menüü osas natukenegi selle peale ei mõtle, et toidud oleks samast ooperist.

Jaaa-jah. Kui restoranis süüa eelroaks hirve tartari ja pearoaks võtta kala, siis on nagu kehvasti?

Sa kujutad ette, et hinnatuima ja kuulsama restorani peakoka poolel ei ole nii, et sama õhtu käikudes võib olla nii austrid kui ka lammas ja ka nt midagi, mis sisaldab kapsast? Kuule, käi ükski kord mõnes normaalses restoranis ja tule siis oma tarkusi jagama ????

Ühes teises Eesti tunnustatud restoranis, kus on ka nö peakoka pool, on peakoka rohkemate käikudega menüü selline. Alustame suupistetest ja need serveeritakse järjest tervele laudkonnale, kõigile.

Veiseliha

Kala

Juust

Leib ja pasteet

Kala

Põder või metssiga

Kala

Kruubid (!) lillkapsa tempuraga

Lammas

Jäätis

Brownie

Teises hinnatud ja tuntud restoranis on maitsemenüü selline:

Tervitusamps, erinev

Seller, suitsujuust

Vutt

Kala

Hirv

Mustikas

Moodsas menukas Tallinna restoranis aga on peakoka menüü selline:

Hernes

Kala

Linnuliha

Banaan

Rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud ja kuulsa peakoka restoranis aga selline:

Leib

Kõrvits

Kala

Metsloom

Lind

Õllejäätis

Juustud

Miks sa võtad sõna teemas, millest sa midagi ei tea, ehk siis maitsed?

Hapukapsaid ja austreid nagu ei näe üheski.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu arust on see austrite ja praekapsa kokkusobitaja kuskilt peakoka poolelt või?

Ei usu, aga fantaseerimine on täiesti lubatud. Et nüüd asi päädis mingite restoranimenüüdega, siis pidi sellest vist välja lugema, et kägu katsetas ka omaloomingut, aga me, matsid, ei saanud suurepärasest kooslusest aru. Püüdis küll “peakokkade poolele” pääseda ja võõraste sulgedega ennast ehtida, aga…no jah.

Mis-mis?
Mis võõrad suled? Mis omalooming? Need on otse mahakirjutused parimate restoranide menüüdest, mida olen proovinud. Veebist. Ühe võtsin ka käekotist, kus oli ühe viimati külastatud koha maitsemenüü. Paberil. Pole väitnudki, et mina olen kõigi nende restoranide peakokk 🙂

Sa laod mingeid suvalisi sõnu ritta, proovides solvata? See ei õnnestu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma sööks ühel söögikorral austreid ja kapsaid, siis nad vist läheks küll seal kõhus kaklema. Mõte sellest tundub juba päris jube. Kas te menüü osas natukenegi selle peale ei mõtle, et toidud oleks samast ooperist.

Jaaa-jah. Kui restoranis süüa eelroaks hirve tartari ja pearoaks võtta kala, siis on nagu kehvasti?

Sa kujutad ette, et hinnatuima ja kuulsama restorani peakoka poolel ei ole nii, et sama õhtu käikudes võib olla nii austrid kui ka lammas ja ka nt midagi, mis sisaldab kapsast? Kuule, käi ükski kord mõnes normaalses restoranis ja tule siis oma tarkusi jagama ????

Ühes teises Eesti tunnustatud restoranis, kus on ka nö peakoka pool, on peakoka rohkemate käikudega menüü selline. Alustame suupistetest ja need serveeritakse järjest tervele laudkonnale, kõigile.

Veiseliha

Kala

Juust

Leib ja pasteet

Kala

Põder või metssiga

Kala

Kruubid (!) lillkapsa tempuraga

Lammas

Jäätis

Brownie

Teises hinnatud ja tuntud restoranis on maitsemenüü selline:

Tervitusamps, erinev

Seller, suitsujuust

Vutt

Kala

Hirv

Mustikas

Moodsas menukas Tallinna restoranis aga on peakoka menüü selline:

Hernes

Kala

Linnuliha

Banaan

Rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud ja kuulsa peakoka restoranis aga selline:

Leib

Kõrvits

Kala

Metsloom

Lind

Õllejäätis

Juustud

Miks sa võtad sõna teemas, millest sa midagi ei tea, ehk siis maitsed?

Hapukapsaid ja austreid nagu ei näe üheski.

Küll aga näed kruubi(putru) lillkapsaga vahetult pärast õrna siiga. Hernetampi (eesti mõistes) vahetult enne hõrku kala.

Olen ka üsna kindel, et leiaks ka mõne auhinnatud maitsemenüü, kus mitmete roogade järjestuses on mingitel kohtadel austrid ja sauerkraut, aga mitte Eestist. Siin on austritega sageli nadi.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis-mis?
Mis võõrad suled? Mis omalooming? Need on otse mahakirjutused parimate restoranide menüüdest, mida olen proovinud.

Käid mööda parimaid restorane ja kodus ikka ei oska omavahel sobivat menüüd kokku panna?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka üsna kindel, et leiaks ka mõne auhinnatud maitsemenüü, kus mitmete roogade järjestuses on mingitel kohtadel austrid ja sauerkraut, aga mitte Eestist.

Tõttan appi.

3 Michelini tärni mehel.

The first dish cooked by Sven is a Gillardeau oysters with raw beef and jellied essence, pine nuts, „Nonpareilles“ capers and anchovy-onion cream. This is followed by char-grill belly of pork, sauerkraut

Ülejäänud otsigu ise.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis-mis?

Mis võõrad suled? Mis omalooming? Need on otse mahakirjutused parimate restoranide menüüdest, mida olen proovinud.

Käid mööda parimaid restorane ja kodus ikka ei oska omavahel sobivat menüüd kokku panna?

Pole oma menüüst rääkinud, vastasin ainult teist kommenteerijat põlastavale targutajale. Ja vastuseks – oskan.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis võõrad suled?

Pole väitnudki, et mina olen kõigi nende restoranide peakokk ????

Püüdsid ju ennast ju teiste peakokkadega võrrelda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga näed kruubi(putru) lillkapsaga vahetult pärast õrna siiga. Hernetampi (eesti mõistes) vahetult enne hõrku kala.

Lillkapsas ja hernes ning kala sobivadki ju kokku. Lillkapsapüree ja kammkarbid näiteks levinud kombinatsioon.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis võõrad suled?

Pole väitnudki, et mina olen kõigi nende restoranide peakokk ????

Püüdsid ju ennast ju teiste peakokkadega võrrelda.

Ei ole püüdnud, ära luuleta. Pole sõnagi kirjutanud, et teen sama häid menüüsid. Mis lollus…siin on asi vist lugemisoskuses.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga näed kruubi(putru) lillkapsaga vahetult pärast õrna siiga. Hernetampi (eesti mõistes) vahetult enne hõrku kala.

Lillkapsas ja hernes ning kala sobivadki ju kokku. Lillkapsapüree ja kammkarbid näiteks levinud kombinatsioon.

Väga hästi 🙂 Mulle ka meeldib see menüü!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga näed kruubi(putru) lillkapsaga vahetult pärast õrna siiga. Hernetampi (eesti mõistes) vahetult enne hõrku kala.

Et siis kruubipuder on tegelikult auster ja siig praekapsas?

Tead, siin ei ole see “auhinnatud restoran”, vaid Perekooli kodukokkade foorum. On lihtsamaid kodukokki ja andekamaid, aga sellist fa-fa! ???????? suhtumist nagu väga ei kohta.
Oleksid sa inimese moodi viisalalt öelnud, et jah, minule nii maitseb, poleks keegi sinuga vaielnud. Aga sa pidid oma “peakokkade poolega” vehkima hakkama ning üht kägu maitsemeele puudumises süüdistama, siis see jätab sinust väga ebameeldiva mulje. Ilmselt su omalooming ikka väga sooja vastuvõttu ei saanud, et sa nüüd nii vihane oled.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka üsna kindel, et leiaks ka mõne auhinnatud maitsemenüü, kus mitmete roogade järjestuses on mingitel kohtadel austrid ja sauerkraut, aga mitte Eestist.

Tõttan appi.

3 Michelini tärni mehel.

The first dish cooked by Sven is a Gillardeau oysters with raw beef and jellied essence, pine nuts, „Nonpareilles“ capers and anchovy-onion cream. This is followed by char-grill belly of pork, sauerkraut

Ülejäänud otsigu ise.

Pakuks talle seda. https://www.wanderlustchloe.com/review-ekstedt-restaurant-stockholm-sweden/
Pärast austreid järgmine käik kammkarbid…kadakase hapukapsaga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole oma menüüst rääkinud, vastasin ainult teist kommenteerijat põlastavale targutajale. Ja vastuseks – oskan.

Ei, see kägu kirjutas väga diplomaatiliselt, et tema kõhus hakkalsid kapsad ja austrid kaklema. Põlastavalt vastu targutama hakkasid sina.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja miks sa võtad nõuks kellegi maitse üle vaielda? Kes sulle sellise õiguse andis?

HAHH! 😀
Sina (või keegi sarnane) tegi seda ju esimesena, kui hakkas tema austrite ja hapukapsa kallal norima

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga ausõna õrn auster ja rasvane praekapsas kõlab ka minu kõrvale sobimatult.

See kirjutaja rääkis kihtsalt kapsast. Rasvase praekapsa leiutasite ise juurde. Väga harva on mu hapukapsas kübeke rasva, enamasti mitte grammigi. Ja ega ta pruukinud üldse  hapukapsast kirjutada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõte sellest tundub juba päris jube. Kas te menüü osas natukenegi selle peale ei mõtle, et toidud oleks samast ooperist.

Ta kirjutas targutavalt ja põlastavalt ka seda:
“Mõte sellest tundub juba päris jube. Kas te menüü osas natukenegi selle peale ei mõtle, et toidud oleks samast ooperist.”

Ja vat sellele ma vastasin. Oleks ta rääkinud ainult endast, taevas temaga. Ta avaldas selget arvamust, et kõik, kes samas söögilauas söövad näiteks austreid ja hapukapsast, ei oska menüüd planeerida. Ka vihjas ta sellele, et see pole hea maitse. Tõin talle näiteid. Minu küsimusele ta ju ei vastanudki, et kas tõesti peavad toidud olema samast ooperist 🙂

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõte sellest tundub juba päris jube. Kas te menüü osas natukenegi selle peale ei mõtle, et toidud oleks samast ooperist.

Siin pole ju midagi vaielda, see kirjutaja ei tea maitsete ja tekstuuride kombineerimisest (ega ooperitest) ei ööd ega mütsi, aga vat teise toidulauda kritiseerima on kange.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin pole ju midagi vaielda, see kirjutaja ei tea maitsete ja tekstuuride kombineerimisest (ega ooperitest) ei ööd ega mütsi, aga vat teise toidulauda kritiseerima on kange.

Jaa, austrid, praekapsas ja piparkook on tõeliselt läbikaalutud tekstuuride ja maitsete meistersaavutus, peakoka poolelele igati vastav, oled rahul nüüd? Kaua võib jaurata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kirjutaja rääkis kihtsalt kapsast. Rasvase praekapsa leiutasite ise juurde. Väga harva on mu hapukapsas kübeke rasva, enamasti mitte grammigi. Ja ega ta pruukinud üldse  hapukapsast kirjutada.

See kirjutaja rääkis praest JA kapsast.
No vbl kuskil kodud siis serveeritakse jõulupraadi koos värsle kapsaga, ei tea.
Ja jutt polnud SINU kapsastest. Sina keeda üldse veega ja asi korras.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krt…jälle solgitakse normaalne teema ära ????

Tahad inspiratsiooni leida lauale panekuks, jälle lappa sada lehekülge mingit sodi läbi!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, austrid, praekapsas ja piparkook on tõeliselt läbikaalutud tekstuuride ja maitsete meistersaavutus, peakoka poolelele igati vastav, oled rahul nüüd?

No näed 🙂 Saad aru küll, kuigi toon on veidi haavunud. Seegi on mõistetav, ega tõehetk pole kunagi valutu.

Miks kõik ei söö “ainult ühest ooperist” – see, et sina selle üle imestasid, ei ole muidugi ime. Ime on, et sa nii pikalt viitsisid jaurata asjast, mida sa üldse ei jaga ehk maitsetest, menüüdest ja tekstuuride vaheldusrikkusest menüüs.

Võib-olla siis järgmine kord mõtled enne, kui hakkad kellegi menüüd kritiseerima. Kindlasti on sul teadmisi, milles oled väga tugev. Kirjuta neist asjadest, jäta menüüd ja maitsed kõrvale. Kui tark inimene adub pärast pikki katseid, et ta ei oska laulda ja ei jaga muusikat, siis ta ei laula. Näiteks hoopis maalib.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahad inspiratsiooni leida lauale panekuks, jälle lappa sada lehekülge mingit sodi läbi!

Teema on jõululauast ja järgmine kord kirjutatakse siia jõululaua ideid umbes 335 päeva pärast. Uusaastalaua teema aga ehk teed siis eraldi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No näed ???? Saad aru küll, kuigi toon on veidi haavunud. Seegi on mõistetav, ega tõehetk pole kunagi valutu.

Mis asja mina aru saan, mind on lihtsalt su targutamine ära tüüdanud, mul savi sellest austrist või kapsast. Mis tõehetk ja peakoka pool, tüütu oled lihtsalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 159 )


Esileht Kodunurk Ideid jõululauale