Esileht Tööelu, raha ja seadused. II samba riigipoolne kompensatsioon

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 90 )

Teema: II samba riigipoolne kompensatsioon

Postitas:
Kägu

MTA on oma kodulehel toonud sellise arvutamisnäite.

Tööandja on deklareerinud perioodi juuli 2020 – august 2021 eest esitatud maksudeklaratsioonil TSD inimesele palka 1000 eurot kuus ning sellelt kinnipeetud kogumispensioni makse 20 eurot kuus.

Kogumispensioni makseid on 14 kuu kohta deklareeritud seega 14 × 20 = 280 eurot.

Kompensatsiooni suuruseks on kogumispensioni maksete kahekordne summa ehk 2 × 280 = 560 eurot.

Igal juhul ilus summa, tasub oodata. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MTA on oma kodulehel toonud sellise arvutamisnäite.

Tööandja on deklareerinud perioodi juuli 2020 – august 2021 eest esitatud maksudeklaratsioonil TSD inimesele palka 1000 eurot kuus ning sellelt kinnipeetud kogumispensioni makse 20 eurot kuus.

Kogumispensioni makseid on 14 kuu kohta deklareeritud seega 14 × 20 = 280 eurot.

Kompensatsiooni suuruseks on kogumispensioni maksete kahekordne summa ehk 2 × 280 = 560 eurot.

Igal juhul ilus summa, tasub oodata. ????

-20% tulumaksu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi on osanud välja arvutada, millisese suurusjärku see kompensatsioon jääb? Ütleme, et kui said kuu algul sambaraha arvele 10 000 eurot, siis nüüd tuleb kompensatsioonina….. ?

6% sinu brutopalgast x kuude arv, mille eest seda makstakse – tulumaks 20%

6%? Miks riik sinu osa (2%) peaks sulle juurde maksma? Selle maksid sa ikka ise juba sambasse ära.

Vabandust, muidugi, mõte jäi kuidagi poolikuks. 6% on kogu pensionimakse, 2% on isiku poolt sisse maskstud ja koos pensioni välja maksega ka juba kätte saadud.

4% veel saada. Ja miinus tulumaks 🙂

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus, millele ma siiani ei ole vastust leidnud. Nimelt. Riik peatas omapoolsed maksed alates juuli 2020. Mina tegin avalduse oktoobris, et soovin peatada ka omapoolsed maksed alates detsembrist 2020. Ehk siis need 5 kuud (juulist kuni novembrini), mil riik ei maksnud midagi, kuid mina maksin – kas need 5 kuud samuti kompenseeritakse? Loen erinevatest kohtadest, et kompenseeritakse neile, kes ei teinud avaldust. Kuid need 5 kuud ma ju siiski veel maksin…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MTA on oma kodulehel toonud sellise arvutamisnäite.

Tööandja on deklareerinud perioodi juuli 2020 – august 2021 eest esitatud maksudeklaratsioonil TSD inimesele palka 1000 eurot kuus ning sellelt kinnipeetud kogumispensioni makse 20 eurot kuus.

Kogumispensioni makseid on 14 kuu kohta deklareeritud seega 14 × 20 = 280 eurot.

Kompensatsiooni suuruseks on kogumispensioni maksete kahekordne summa ehk 2 × 280 = 560 eurot.

Igal juhul ilus summa, tasub oodata. ????

Ilus? Summat pole ollagi ju (jah, saan aru, et näide).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba saab näha pensionikeskuses saldot mis raha laekub riigi poolt.

Sealt saldo summast juba maha võetud tulumaks. Ja väljavõttest näha et tänasest teele pandud raha, siis peaks homme saabuma. Kellel veel nii?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa minul näitab!!

Mine kõik vaatama!!!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tore vaatamine, summa oluliselt suurem, kui ise arvutasin. Kaks suve jäid ju perioodi sisse, seega ka kolleegide puhkuse asendustasu, mille olin unustanud. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui MTAs näitab, et sel perioodil on maksed olnud ja ei peatanud vahepeal ning pensionikeskuses see summa 0, siis ei saagi mingit summat ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näitab ka saldo 0. Sain eelmisel aastal kui peatati maksmine ka emapalka. Vaatasin maksuametist järele, ja kogumispensioni maksed 2% on igalkuul makstud olnud. Kas siis seda riigipoolset 4% minul saada enam polegi ? Või on see mingisugune vangerdus nüüd, et kellel oli sel ajal vanemahüvitis nemad siis seda riigipoolset %-ti ei saa ?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin eelmine aasta, kui maksed peatati, lapsehoolduspuhkusel, tööle läksin selle aasta jasnuaris. Kas mulle makstakse siis ainult selle aasta kuude eest? Vh lõppes 2019 dets. Tundub, et summa mida näitab pensionikeskus on ainult selle aasta eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul VH lõppes nov 2019, tööle läksin dets 2019 ja näitab, et saan veel juurde ca 800 eu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekib küsimus, et kas siis lasterahade pealt pensionirahade eest ei saagi kompi? Et väljamaksmisel arvestati aga kompensatsiooni maksmisel ei arvestata?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sots.kindl.ameti<span style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px; -webkit-text-size-adjust: auto;”> lehel on kirjas nii: Ühe eriolukorrast tuleneva kriisimeetmena peatuvad riigipoolsed sissemaksed teise pensionisambasse (4%) 1. juulist 2020 kuni 31. augustini 2021. Kogumispensioni täiendavaid sissemakseid, mida sotsiaalkindlustusamet teeb alla 3-aastaste laste vanemate pensionikontole, see muudatus ei puuduta! Täiendavate sissemaksete tegemine jätkub tavapärases korras. </span>

<span style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px; -webkit-text-size-adjust: auto;”>Mina saan selles nii aru, et kuna riik maksis koguaeg edasi su II sambasse 4%, siis said selle raha juba kätte ja hüvitist õigus pole saada. </span>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, täiesti loogiline. Selle peale üldse ei mõelnud. Tänud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hunnik emmesid, kes oma rahaasjadest midagi ei jaga ning kelleltki teiselt ka küsida ei oska kui perekoolist, aga pensi välja võtma ning ise investeerima on kõige targemad.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kibestunud, kellel pole paremat teha kui perekoolis lugemas käia ja sappi pritsida. Äkki saaks oma eluga enne hakkama ja siis tuleks teiste valikuid maha tegema?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kibestunud, kellel pole paremat teha kui perekoolis lugemas käia ja sappi pritsida. Äkki saaks oma eluga enne hakkama ja siis tuleks teiste valikuid maha tegema?

Meie erinevus ongi ju see, et mina saan oma eluga hakkama ning kui ise ei tea siis leian vastuse, kuid teie peate selleks perekooli kasutama ning tegelik arusaam oma raha puudutavatest asjadest on suur kena null. ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kibestunud, kellel pole paremat teha kui perekoolis lugemas käia ja sappi pritsida. Äkki saaks oma eluga enne hakkama ja siis tuleks teiste valikuid maha tegema?

Meie erinevus ongi ju see, et mina saan oma eluga hakkama ning kui ise ei tea siis leian vastuse, kuid teie peate selleks perekooli kasutama ning tegelik arusaam oma raha puudutavatest asjadest on suur kena null. ????

Olen õnnelik teie üle, et teate nii hästi teiste inimeste rahaasjadest. Ometi olete samamoodi siin perekoolis sama teema all lugemas/kommenteerimas. Tundub, et vist ikka hästi ei saa oma rahaasjadest siiski aru?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kibestunud, kellel pole paremat teha kui perekoolis lugemas käia ja sappi pritsida. Äkki saaks oma eluga enne hakkama ja siis tuleks teiste valikuid maha tegema?

Meie erinevus ongi ju see, et mina saan oma eluga hakkama ning kui ise ei tea siis leian vastuse, kuid teie peate selleks perekooli kasutama ning tegelik arusaam oma raha puudutavatest asjadest on suur kena null. ????

<p style=”text-align: left;”>Olen õnnelik teie üle, et teate nii hästi teiste inimeste rahaasjadest. Ometi olete samamoodi siin perekoolis sama teema all lugemas/kommenteerimas. Tundub, et vist ikka hästi ei saa oma rahaasjadest siiski aru?

Tarkade “ise investeerijate” üle saabki ju kõige rohkem nalja ning siin lugemine kvalifitseerub meelelahutuse alla.</p>
<p style=”text-align: left;”>Sellepärast siinset teemat tore lugeda ongi. Hunnik inimesi kes teemast midagi ei jaga arvavad, et see raha kukub lihtsalt sülle ning ei saa isegi aru kus ning mis summad neil saadud/saamata on.</p>
<p style=”text-align: left;”>Ma ei ütle, et kõik pensioni välja võtjad on rumalad ning tulevased murelapsed, kuid nagu siingi teemas näha, siis päriselt oma rahaasjadest aru saavad vaid vähesed ning need vähesed suure tõenäosusega ei otsinud aru saamiseks abi perekoolist, kus igaüks saaks neile anonüümselt mingit soga ajada.</p>

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

RAHA tuli üle

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei näita mingit saldot.  0.ka pole. Ei eilse ega tänase peal pole midagi märgitud vaikus…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

76€???????? Eitea kohe kuhu seda investeerida????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

76€???????? Eitea kohe kuhu seda investeerida????

Järelikult sa pole väga tööl käinud või siis VÄGA väikese palgaga?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain 1764.- Juhuuuu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

76€???????? Eitea kohe kuhu seda investeerida????

Järelikult sa pole väga tööl käinud või siis VÄGA väikese palgaga?

Ma olin lapsega kodune siis jah ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Ma samuti lapsega kodune aga summa on ümmargune null…</p>

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige samm oli ikka see sambaraha välja võtmine. Eestis vist hetkel ühtegi vaest ega võlglast enam alles jäänud pole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige samm oli ikka see sambaraha välja võtmine. Eestis vist hetkel ühtegi vaest ega võlglast enam alles jäänud pole.

 

Ma kahjuks olen, 2 suuremat laenu ikka alles nende maksmiseks ei jätkunud.  Aga saab hakkama elu läheb edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole siiani midagi saanud, lubati septembri jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 90 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. II samba riigipoolne kompensatsioon