Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 385 )

Teema: IVF jaanuar-veebruar

Postitas:

mul oli eelmine siirdamise oktoobris, novebris katkes keemiline rasedus ja pärast seda olen lasnud teha kõik võimalikud uuringud, mis üldse saadaval on, käinud LAPil, munajuhade läbitavuse uuringul, geneetikul, arst arvas et ERA testi pole vaja sest üks rasedus ju natuke tekkis.
Kõige selle tulemusel ei ole mult mingitki viga leitud!

Võiksin kuu pärast järgmist täisringi alustada, täpselt sama targalt, aga ma ei taha üldse. Stimuleerimine on nii piinarikas minu jaoks, et ma ei suuda lihtsalt. Eriti, kui mingit otsest viljakust takistavat viga pole nagu leitud, mis kõik viitab et munarakud on kehvad.

Nüüd mõttes kaalun, kas sundida ennast veel see päris viimane kord oma rakuga proovima, või võtta kohe doonorrakk. Arvan et mõlemat pidi kahetsen, oma rakuga on õnnestumise tõenäosus nii väike, et teen selle kõik läbi ja mälestuseks saan ainult ühe kuu, kui olin kodus haiguslehel.
Aga kui võtan nüüd kohe doonorraku, siis jääb äkki hinge kriipima, et oleks ikka ise veel pidanud. Ja ega sellega ka õnnestumine garanteeritud ei ole.
Ma ei teagi mida teha.

Kas kellelgi on pärast siirdamist põiepõletik tekkinud? Kasutan Crinone´i geele. Mis te koduse esmaabina teinud olete ja mis edasi on saanud?

geel imendub kuni 20 minutit, edasi võid teha mis tahad.
Mina olen palju joonud ja palju vetsus käinud. kui kohe varakult seda tegema hakata, siis ei läheb ise üle minul. Kindlasti ära hoia kinni tunde, siis saab haigusetekitaja sul põies paljuneda

Celly

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 19:24; 14.02 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, nii kahju, Mai Kelluke! Mõistan su tunnet hästi. Mul on ka tekkinud üsna lootusetu tunne, seekord kukkusin üsna sügavasse auku pärast negatiivset veretesti, aga samas ma pooleli ka ei jäta, teen edasi. Muidu pärast kahetsen. Nüüd olen juba pisut toibunud ka.

Ma olen ITKs ja üldiselt olnud rahul (arst on alati muutnud skeeme ja otsinud võimalusi), aga nüüd hakkasin kõhklema. Helistasin siis nii Pelgusse kui Nova Vitasse. Esimeses oli juba see kõne nii ebameeldiv, nagu nad ei tahaks uusi inimesi juurde võtta, isegi kui ma tahan vaid konsultatsioonile tulla. Nova Vitas panin aja konsultatsiooniks, aga enne on juba ka ITKs vastuvõtt ja saaksin ilmselt seal uue täisringiga alustada ilmselt juba veebruaris. Võibolla jätan siis Nova Vita viimaseks võimaluseks, sest üks täisring peaks vist veel ideaalis mahtuma enne 41 saamist. Nova Vitas pidi järjekord olema kaks kuud, ei tahaks kaht kuud raisata. Külmutamisele ma väga ei julge panustada, pole just eriti palju häid embrüoid seni olnud ja nüüd olen veel vanemaks saanud ka.

Ma saan aru, et sul oli Nova Vitas hea kogemus? Mis peamised erinevused Pelguga olid? Suhtumine, ravi?

Ma ei saanud vahepeal üldse kirjutada siia ja sulle vastata – mingi error.

Täna sain veretesti tulemuse – negatiivne. Nii et oleme nüüd vist üsna sarnases seisus. Vanus sama ja uuele täisringile.

Kus sa toimetad ja kuidas asjad liiguvad?

Ma seekord olin Pelgulinnas (kuna viimane embrüo oli seal), aga veendusin kindlalt et tahan jätkata Nova Vitas. Kirjutasin juba sealsele arstile ka, et millal nad mind võtta saavad.

Oehh – hakkab jälle otsast peale… Mina tunnen et ma olen kuidagi tuimaks läinud nende katsetega, ei julge isegi loota enam. Peab vist oma mõtteid kuidagi puhastama ????

Mai Kelluke, aitäh kaasa elamast!

Üks tsükkel jääb niikuinii vahele, ses mõttes korra saab puhata. Viimased kaks olid külmaringi siirdamised loomulikku tsüklisse ja ravimeid väga palju ei olnud, ses mõttes keha polegi nii läbi. Vaim rohkem kurnatud luhtunud lootustest.

Kel ka probleeme sellega, et embrüod ei kinnitu, siis leidsin üsna põhjaliku ingliskeelse artikli (2018) nii põhjustest kui ravivõimalustest: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6282265/ Küllalt keeruline tekst, aga võibolla annab kellelegi mõtteid, mida veel teha või proovida või uurida. Ma ise kaalun beREADY (endomeetriumi retseptiivsuse test) testi: https://beready.ccht.ee/

Kas kellelgi on sellega kogemust, st kas on kasu olnud?

Jaksu kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ongi esimene gonali süst käte värisedes youtube’i video saatel tehtud 🙂

Kartsin hullemat, aga tegelikult ei tunnegi ju midagi. Ainuke asi oli, et alguses ei taibanud vaadata pliiatsi peale, millal need numbrid nulli lähevad ja lugesin lihtsalt viieni, aga kui siis süstla välja võtsin, vaatasin, et wtf 100 on alles ees! Siis panin uue süstla ja süstisin need 100 ühikut ka ilusti sisse ja seekord vajutasin ikka korralikult nupu alla ja jälgisin numbreid ka, et ikka nulli jookseks. No peaks olema kõik siiski õigesti loodan, homme juba targem. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on meie vapper Liblikas? Tal oli eile siirdamine?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh jagamast ja julgustamast!
Jaa muidugi, jaksu ja tahtmist ju jätkuvalt on, lihtsalt selline kerge lootusetuse tunne… Aga ma saan aru et minu mõned katsed on köömes selle kõrval kui inimesed aastaid tegutsevad ja kümneid ringe läbivad.
Aga sinu lugu on justtäpselt selline rõõmustav ja lootustandev – nii tore ja mõnusat ootuseaega sulle! 🙂 Kas kõikvõimalikud kromosoomianalüüsid jms on tehtud ja kõik on parimas korras?

Käin ka siin IVF-kate teemas ikka aeg-ajalt lugemas ja teile kaasa elamas.

Minul oli eelmisel aastal nii, et üks katse ebaõnnestus ja kuna olin ka kohe-kohe 41 saamas, siis palusin oma arsti, et saaks kohe uue täisringiga alustada. See oli minu kolmas täisringi katse (ühtegi polnud varem külma jõudnud) ja see siis lõpuks õnnestus. Täpselt oma 41. sünnipäevaks sain positiivse veretesti ja nüüd hetkel 19 nädalat rasedust.

Seega kui tunned, et jaksu on, siis mina soovitaks täispangale minna ja veel see üks katse kohe otsa teha. Tasulist jõuad ka hiljem alati kui vajadus tekib ja keha puhata tahab.

[/quote]

Ja minu katse sai täna otsa. Veretest negatiivne.

Tegelikult oligi mul tunne et ei pesastunud (olen varem kahel korral pesastumist tundnud). Seega tegin eile hommikul varajase rasedustesti ja veendusin, veretest siiski täna hommikul ka.

Rohkem embrüosid külmas ei ole. Seega tuleb minna täisringile.

Uurisin ämmaemandalt, kellelt telefonis veretesti tulemust kuulsin, et kuidas minusugustega on – saan poole aasta pärast 41. Et kas muudkui “kütame” järgmised pool aastat või peaks ikkagi mingeid pause hoidma. Ütles et kõik sõltub minust endast – minu kehast ja eelkõige vaimsest valmisolekust. Valmisolek on olemas, see külmaring ravimitega ei tekitanud mitte mingeid kõrvalmõjusid.

P.S. Ma ei ole terve see kuu aega saanud siia kirjutada, kuna kogu aeg viskab mingi veateate peale Saada nuppu vajutamist. Ei saa tsiteerida, ei saa vastata, ei saa uut teemat kirjutada. Perekool tegeleb ja proovib probleemi tuvastada-korrastada, nii et täna proovin üle pika aja jälle, kas õnnestub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

H – ikka kütan, mis muud! 😉

Mai Kelluke, väga kahju lugeda seda. ????

Oled ikka tugev naine. Eks edaspidi pead enda järgi vaatama, kas tahad pisikest puhkust või kütad täie rauaga kuni saad, eesmärgiksnon laps/lapsed saada.

Kägu, kes vastas mulle Ovitrelle süstimise kohta, et süstimine täpsel kellaajal. Kina mul on külmaring, siis väga see kellaaeg ei mõjuta, sest kohe ei toimu siirdamine. Siirdamine on mul alles järgmine nädal.

Aga tegin süsti ära 18.30 nagu vana proff – ruttu, kindlalt, üle ei mõelnud ja valus ei olnud. ????

H.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jooksja – aitäh kaasa elamast!

Mina lähen Nova Vitasse juba nüüd esmaspäeval. Kui mu viimane täisringi katse oli novembris seal, siis leppisime arstiga kokku nii et kuna mul üks embrüo on Pelgulinnas, siis proovin vahepeal selle siirdamist. Ja kui ei õnnestu, siis ta pani mind juba igaks juhuks veebruari-märtsi nende juures kirja. Eks ma siis ülehomme (õnneks juba!) kuulen, millal uuele ringile täpsemalt pääseks. Ja kas ja mida annaks seekord teistmoodi teha.

Mina huvitaval kombel ei olnudki seekord väga kurb, mul on tunne et ma olen kuidagi tuim. Ja mul on hästi selge tunne, et ma pean oma elus praegu midagi muutma. Ma nimelt olen üsna rahulolematu oma tööga, ja olen sinna peamiselt sellepärast praegu jäänud, et see on hea paindlik – saan oma arstid ja asjad kõik kenasti ära ajada. Siiski ülejäänud aja olen üsna stressis… Nii et nüüd tajungi et pean tegema muutusi.

Nova Vitas on vägaväga meeldiv ja toetav suhtumine – alustades administraatoritest, lõpetades õdedega. Arstist rääkimata – tal on aega, kuni tund, ta tõesti mõtleb kaasa ja arutleb ja vastab su kirjadele alati päeva jooksul.
Pelgulinnas arstide ja õdede kohta ma ei tahaks midagi halba öelda, aga administraatorid on seal sügisest uued ja minul on nendega ainult ebameeldivad kokkupuuted olnud. Mõned näited viimase poole aasta jooksul kogetust: vaatavad koos telefonist videot ja kommenteerivad/ naeravad kõva häälega, arutlevad patsiendi üle kõva häälega a la see vana naine (mina ooteruumis kuulen), telefoni teel suhtlevad järsult ja isegi natuke ülbelt. Viimane kord kui läksin kokkulepitud ajal kohale, siis keegi ei maininud poole sõnagagi et arstil läheb seoses protseduuriga kauem aega ja minu aeg läheb pool tundi üle – see võiks ometi olla elementaarne.
Ühesõnaga – ma ei tea mis seal juhtunud on, aga klienditeenindus on täiesti alla käinud ja mul on iga kord ebamugav nendega suheldes.

Oi, nii kahju, Mai Kelluke! Mõistan su tunnet hästi. Mul on ka tekkinud üsna lootusetu tunne, seekord kukkusin üsna sügavasse auku pärast negatiivset veretesti, aga samas ma pooleli ka ei jäta, teen edasi. Muidu pärast kahetsen. Nüüd olen juba pisut toibunud ka.

Ma olen ITKs ja üldiselt olnud rahul (arst on alati muutnud skeeme ja otsinud võimalusi), aga nüüd hakkasin kõhklema. Helistasin siis nii Pelgusse kui Nova Vitasse. Esimeses oli juba see kõne nii ebameeldiv, nagu nad ei tahaks uusi inimesi juurde võtta, isegi kui ma tahan vaid konsultatsioonile tulla. Nova Vitas panin aja konsultatsiooniks, aga enne on juba ka ITKs vastuvõtt ja saaksin ilmselt seal uue täisringiga alustada ilmselt juba veebruaris. Võibolla jätan siis Nova Vita viimaseks võimaluseks, sest üks täisring peaks vist veel ideaalis mahtuma enne 41 saamist. Nova Vitas pidi järjekord olema kaks kuud, ei tahaks kaht kuud raisata. Külmutamisele ma väga ei julge panustada, pole just eriti palju häid embrüoid seni olnud ja nüüd olen veel vanemaks saanud ka.

Ma saan aru, et sul oli Nova Vitas hea kogemus? Mis peamised erinevused Pelguga olid? Suhtumine, ravi?

Ma ei saanud vahepeal üldse kirjutada siia ja sulle vastata – mingi error.

Täna sain veretesti tulemuse – negatiivne. Nii et oleme nüüd vist üsna sarnases seisus. Vanus sama ja uuele täisringile.

Kus sa toimetad ja kuidas asjad liiguvad?

Ma seekord olin Pelgulinnas (kuna viimane embrüo oli seal), aga veendusin kindlalt et tahan jätkata Nova Vitas. Kirjutasin juba sealsele arstile ka, et millal nad mind võtta saavad.

Oehh – hakkab jälle otsast peale… Mina tunnen et ma olen kuidagi tuimaks läinud nende katsetega, ei julge isegi loota enam. Peab vist oma mõtteid kuidagi puhastama ????

Mai Kelluke, aitäh kaasa elamast!

Üks tsükkel jääb niikuinii vahele, ses mõttes korra saab puhata. Viimased kaks olid külmaringi siirdamised loomulikku tsüklisse ja ravimeid väga palju ei olnud, ses mõttes keha polegi nii läbi. Vaim rohkem kurnatud luhtunud lootustest.

Kel ka probleeme sellega, et embrüod ei kinnitu, siis leidsin üsna põhjaliku ingliskeelse artikli (2018) nii põhjustest kui ravivõimalustest: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6282265/ Küllalt keeruline tekst, aga võibolla annab kellelegi mõtteid, mida veel teha või proovida või uurida. Ma ise kaalun beREADY (endomeetriumi retseptiivsuse test) testi: https://beready.ccht.ee/

Kas kellelgi on sellega kogemust, st kas on kasu olnud?

Jaksu kõigile!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Celly, mul sama seis. Oma munarakuga proovitud kolm korda ITK-s, alati saadakse palju ja keskmise kvaliteediga embrüoloogi sõnul. Tõsi küll külma ei ole jagunud midagi, iga kord kaks siirdatud 3 v 4 pàeval. Minu vanus on mõned aastad üle 40 ja haigekassat ei ole. Viimane kord soovitati doonormunarakku ilmselt vanuse tõttu. Missiis, et munarakke on, tõenäoliselt lihtsalt halva kvaliteediga. Seega kaalun tõsiselt kas proovida veel ise kuskil mujal kliinikus kuigi ka mujal on öeldud, et pigem ikka doonorrakk. Mina aga mõtlen hoopis, et kui polegi àkki asi munarakus vaid hoopis emakas, kinnitumises või ma ei tea milles veel, maksame 5-6 tuh ja rohkem ning ebaõnnestub ka doonormunarakuga?!
Kuidas seda kindlaks teha, et muus viga ei ole?
Teine mure on, et kui doonormunarakk siis kus? Eestis pidi väga väike doonorite valik olema aga ega kliinikud seda ei ytle.
Riias Ava kliinikus on 250 doonorit ja vbl isegi parem, et pole eesti doonor 🙂
Kas sa oled uurinud doonormunaraku järjekordade kohta Eestis?
Ma uurisi Riias, seal saab toimetada põhimõtteliselt 2-3 kuu pärast ja väga moodne kliinik ka.

mul oli eelmine siirdamise oktoobris, novebris katkes keemiline rasedus ja pärast seda olen lasnud teha kõik võimalikud uuringud, mis üldse saadaval on, käinud LAPil, munajuhade läbitavuse uuringul, geneetikul, arst arvas et ERA testi pole vaja sest üks rasedus ju natuke tekkis.

Kõige selle tulemusel ei ole mult mingitki viga leitud!

Võiksin kuu pärast järgmist täisringi alustada, täpselt sama targalt, aga ma ei taha üldse. Stimuleerimine on nii piinarikas minu jaoks, et ma ei suuda lihtsalt. Eriti, kui mingit otsest viljakust takistavat viga pole nagu leitud, mis kõik viitab et munarakud on kehvad.

Nüüd mõttes kaalun, kas sundida ennast veel see päris viimane kord oma rakuga proovima, või võtta kohe doonorrakk. Arvan et mõlemat pidi kahetsen, oma rakuga on õnnestumise tõenäosus nii väike, et teen selle kõik läbi ja mälestuseks saan ainult ühe kuu, kui olin kodus haiguslehel.

Aga kui võtan nüüd kohe doonorraku, siis jääb äkki hinge kriipima, et oleks ikka ise veel pidanud. Ja ega sellega ka õnnestumine garanteeritud ei ole.

Ma ei teagi mida teha.

Kas kellelgi on pärast siirdamist põiepõletik tekkinud? Kasutan Crinone´i geele. Mis te koduse esmaabina teinud olete ja mis edasi on saanud?

geel imendub kuni 20 minutit, edasi võid teha mis tahad.

Mina olen palju joonud ja palju vetsus käinud. kui kohe varakult seda tegema hakata, siis ei läheb ise üle minul. Kindlasti ära hoia kinni tunde, siis saab haigusetekitaja sul põies paljuneda

Celly

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 47 korda. Täpsemalt 03.01 12:55; 03.01 23:40; 05.01 21:00; 05.01 21:51; 06.01 18:37; 07.01 13:26; 07.01 14:22; 10.01 08:09; 10.01 15:50; 11.01 17:02; 14.01 18:21; 14.01 21:33; 17.01 15:08; 19.01 18:13; 19.01 18:22; 20.01 12:08; 20.01 18:11; 21.01 19:25; 24.01 12:03; 28.01 15:45; 29.01 16:28; 30.01 12:38; 30.01 18:15; 03.02 14:59; 05.02 13:13; 05.02 16:41; 06.02 13:15; 06.02 13:17; 06.02 14:56; 07.02 12:26; 07.02 22:05; 08.02 19:40; 09.02 00:52; 09.02 14:25; 10.02 17:33; 11.02 11:56; 12.02 15:53; 12.02 15:59; 12.02 21:41; 13.02 19:37; 13.02 21:27; 15.02 13:38; 16.02 12:11; 21.02 13:30; 23.02 10:31; 29.02 14:20; 03.03 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kirjutan meie imelisest siirdamise kogemusest, mis toimus 13. veeburaril ITK-s. Läksime koos mehega ning mulle meeldis, et siirdamine toimus samas opiruumis, mis oli mulle juba tuttav punktsiooni ajast (nii palju, kui ma sellest kohast mäletasin enne narkoosiunne minemist).
Meile mõlemale mehega anti selga opikittel ja opimüts. Ruumis sees ootasid meid arst, embrüoloog (tema suhtles meiega läbi luugi ja oli ise tegelikult teises ruumis) ning meiega koos tuli ruumi ämmaemand, kes oli ka meile tuttav IVF koolitusest ja punktsioonijärgsest ajast.
Mina lamasin toolile ning embrüoloog teatas meile nii head uudised. Meie üks vaprake oli kenasti üles sulanud (mille eest me olime väga palju palunud) ning on ilus ja tugev viiepäevane blastotsüst. Kaks teist vaprakest jäid kenasti külma. Seejärel pesi ämmaemand tupe ning ning olingi valmis siirdamiseks.
Olen siit foorumist varem lugenud, et see protsess on olnud mõnele valulik, seetõttu olin valmis, et tuleb ka läbi valu minna vajadusel. Minu üllatuseks valmistas kerget ebamugavust vaid instrument, mis pandi tuppe ja ilmselt fikseeriti kuidagi emakakaela ava juures. Kõik ülejäänud oli minu jaoks valutu. Samas ma ei ütleks, et selle instrumendi panek ka nüüd midagi valusamat oli, kui tavalise peegli tuppe panek, mil emakakaela avast võetakse proove.
Kõik muu käis väga kiiresti. Olin justkui mingi vati sees sel ajal, kui ta reaalselt sisse pandi (justkui hõljusin ise kuskil pilvedes) ja ühel hetkel meile näidati ultraheli pildi pealt heledamaid laike. Suuremad heledamad laigud olevat olnud minu täis põis ja selle kohal nägin ühte eraldiseisvat heledamat laiku (umbes 1 cm läbimõõduga), kus siis oli ämmaemanda sõnul meie pisike. Kui protsess möödas, imestasin vaid, kui kiiresti ja lihtsasti kõik käis. Olime mehega väga rõõmsad oma väikse vapra üle ja tundus, et arst ja ämmaemandki rõõmustasid koos meiega (neil oli samuti naeratus näol) ????.
Oleme ülimalt tänulikud abikaasaga, et nii kaugele oleme jõudnud – et meile tuli 3 vaprat, kellest üks sulas kenasti üles ning on veel ilus ja tugev pealekauba. Nüüd on meie järgmiseks missiooniks palvetada, et armsake teeks kenasti ilusti pesa emme kõhus ja hakkaks kasvama. Juba rääkisime talle, et nüüd on vaja emme küljest kinni haarata, et saada toitu ja õhku. Samuti juhatasin, et pesa tuleb teha kindlasti just emakasse – ainult nii on võimalik ellu jääda.
Edasi jätkan Crinone geeliga (1 annus igal öösel tuppe) ning 27.02 on veretest. Kolm tundi peale siirdamist tundsin reaalselt emaka esiseinas veidi paremal pool sellist puurivat tunnet, justkui keegi üritaks pesa teha sinna. Seejärel oli 2 päeva vaikust. Täna peale lõunat tundsin tunni aja jooksul, kuidas kõhus väga keerab ja miskit aktiivselt toimub seal sees (see ei saanud olla kuidagi seedimisega seotud, sest ma polnud mitu tundi enne seda söönud). Seega palume väga, et meie vaprake, olles juba nii tubli ja tugev, jääks meiega koos ellu ????.
Ahjaa, see on huvitav, et nägin täna öösel unes, et meil oli u. kolmekuune beebitüdruk, kellele ütlesime, et me oleme väga tänulikud tema eest ja õnnelikud tema tuleku üle. Varasemalt olen näinud unes ultraheli pildil kolme embrüot, kelledest ühe süda tuksub ning mulle öeldakse arsti poolt kindlal toonil, et teile sünnib poisslaps. Igal juhul on nii poiss kui tüdruk väga oodatud ????

Imelisi kogemusi meile IVF teekonnal
Liblikas

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 29 korda. Täpsemalt 02.01 22:10; 02.01 22:19; 03.01 12:20; 07.01 13:55; 07.01 22:31; 08.01 21:18; 09.01 20:38; 10.01 17:09; 13.01 11:25; 14.01 09:59; 16.01 12:10; 23.01 12:07; 24.01 15:06; 27.01 12:01; 29.01 12:48; 29.01 22:29; 31.01 16:43; 03.02 12:17; 06.02 18:37; 08.02 23:53; 09.02 02:11; 10.02 22:03; 15.02 16:18; 17.02 20:10; 20.02 21:14; 22.02 12:49; 24.02 00:15; 27.02 20:02; 04.03 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Celly, mul sama seis. Oma munarakuga proovitud kolm korda ITK-s, alati saadakse palju ja keskmise kvaliteediga embrüoloogi sõnul. Tõsi küll külma ei ole jagunud midagi, iga kord kaks siirdatud 3 v 4 pàeval. Minu vanus on mõned aastad üle 40 ja haigekassat ei ole. Viimane kord soovitati doonormunarakku ilmselt vanuse tõttu. Missiis, et munarakke on, tõenäoliselt lihtsalt halva kvaliteediga. Seega kaalun tõsiselt kas proovida veel ise kuskil mujal kliinikus kuigi ka mujal on öeldud, et pigem ikka doonorrakk. Mina aga mõtlen hoopis, et kui polegi àkki asi munarakus vaid hoopis emakas, kinnitumises või ma ei tea milles veel, maksame 5-6 tuh ja rohkem ning ebaõnnestub ka doonormunarakuga?!

Kuidas seda kindlaks teha, et muus viga ei ole?

Teine mure on, et kui doonormunarakk siis kus? Eestis pidi väga väike doonorite valik olema aga ega kliinikud seda ei ytle.

Riias Ava kliinikus on 250 doonorit ja vbl isegi parem, et pole eesti doonor ????

Kas sa oled uurinud doonormunaraku järjekordade kohta Eestis?

Ma uurisi Riias, seal saab toimetada põhimõtteliselt 2-3 kuu pärast ja väga moodne kliinik ka.

Kui kallis Riias doonoriga värske ring on?

Mina olen veel alla 35, aga selles seltskonnas juba mitu aastat.
Tunnen et parema meelega saan nüüd emaks, kui et proovin veel aastaid oma rakkudega ja tapan oma tervist. Enne IVFi ma ei teadnud et nii nõrguke olen, aga see protsess on ikka ränkraske mu jaoks.
Ja kui on viga emakas, siis saan selle doonorrakkudega paari ringiga kindlalt teada.
Siis mul on aega ülejäänud elu seda raha tagasi teenida kui tahan.

Celly

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 10:27; 21.01 19:30; 15.02 21:48; 26.02 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa saad palun öelda, millised on hinnad kui Haigekassat enam ei ole – täisring ja külmaring?

Celly, mul sama seis. Oma munarakuga proovitud kolm korda ITK-s, alati saadakse palju ja keskmise kvaliteediga embrüoloogi sõnul. Tõsi küll külma ei ole jagunud midagi, iga kord kaks siirdatud 3 v 4 pàeval. Minu vanus on mõned aastad üle 40 ja haigekassat ei ole. Viimane kord soovitati doonormunarakku ilmselt vanuse tõttu. Missiis, et munarakke on, tõenäoliselt lihtsalt halva kvaliteediga. Seega kaalun tõsiselt kas proovida veel ise kuskil mujal kliinikus kuigi ka mujal on öeldud, et pigem ikka doonorrakk. Mina aga mõtlen hoopis, et kui polegi àkki asi munarakus vaid hoopis emakas, kinnitumises või ma ei tea milles veel, maksame 5-6 tuh ja rohkem ning ebaõnnestub ka doonormunarakuga?!

Kuidas seda kindlaks teha, et muus viga ei ole?

Teine mure on, et kui doonormunarakk siis kus? Eestis pidi väga väike doonorite valik olema aga ega kliinikud seda ei ytle.

Riias Ava kliinikus on 250 doonorit ja vbl isegi parem, et pole eesti doonor ????

Kas sa oled uurinud doonormunaraku järjekordade kohta Eestis?

Ma uurisi Riias, seal saab toimetada põhimõtteliselt 2-3 kuu pärast ja väga moodne kliinik ka.

mul oli eelmine siirdamise oktoobris, novebris katkes keemiline rasedus ja pärast seda olen lasnud teha kõik võimalikud uuringud, mis üldse saadaval on, käinud LAPil, munajuhade läbitavuse uuringul, geneetikul, arst arvas et ERA testi pole vaja sest üks rasedus ju natuke tekkis.

Kõige selle tulemusel ei ole mult mingitki viga leitud!

Võiksin kuu pärast järgmist täisringi alustada, täpselt sama targalt, aga ma ei taha üldse. Stimuleerimine on nii piinarikas minu jaoks, et ma ei suuda lihtsalt. Eriti, kui mingit otsest viljakust takistavat viga pole nagu leitud, mis kõik viitab et munarakud on kehvad.

Nüüd mõttes kaalun, kas sundida ennast veel see päris viimane kord oma rakuga proovima, või võtta kohe doonorrakk. Arvan et mõlemat pidi kahetsen, oma rakuga on õnnestumise tõenäosus nii väike, et teen selle kõik läbi ja mälestuseks saan ainult ühe kuu, kui olin kodus haiguslehel.

Aga kui võtan nüüd kohe doonorraku, siis jääb äkki hinge kriipima, et oleks ikka ise veel pidanud. Ja ega sellega ka õnnestumine garanteeritud ei ole.

Ma ei teagi mida teha.

Kas kellelgi on pärast siirdamist põiepõletik tekkinud? Kasutan Crinone´i geele. Mis te koduse esmaabina teinud olete ja mis edasi on saanud?

geel imendub kuni 20 minutit, edasi võid teha mis tahad.

Mina olen palju joonud ja palju vetsus käinud. kui kohe varakult seda tegema hakata, siis ei läheb ise üle minul. Kindlasti ära hoia kinni tunde, siis saab haigusetekitaja sul põies paljuneda

Celly

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Celly siis saaksid teha veel haigekassaga Eestis, ostes ainult doonormunarakud mis on mingi 2-3 tuh äkki. Aga järjekord võib olla meeletu. ITK -s näiteks hetkel doonormunaraku järjekorras 20 naist ja soovitati uurida mujalt.
Riias tuleb hind 6-7 tuh kõik kokku pluss reisid. Novavitas 5-6 tuh isemakstes. Umbes nii.

Mai Kelluke,
Isemakstes täisring on ravimid umbes 1200, punktsioon 790 ja siirdamine 552 ITK
Suur eelis on see, et saad kohe tegutseda, ei pea järjekorras olema või mingeid haigekassa rahastusi pealepassima.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 47 korda. Täpsemalt 03.01 12:55; 03.01 23:40; 05.01 21:00; 05.01 21:51; 06.01 18:37; 07.01 13:26; 07.01 14:22; 10.01 08:09; 10.01 15:50; 11.01 17:02; 14.01 18:21; 14.01 21:33; 17.01 15:08; 19.01 18:13; 19.01 18:22; 20.01 12:08; 20.01 18:11; 21.01 19:25; 24.01 12:03; 28.01 15:45; 29.01 16:28; 30.01 12:38; 30.01 18:15; 03.02 14:59; 05.02 13:13; 05.02 16:41; 06.02 13:15; 06.02 13:17; 06.02 14:56; 07.02 12:26; 07.02 22:05; 08.02 19:40; 09.02 00:52; 09.02 14:25; 10.02 17:33; 11.02 11:56; 12.02 15:53; 12.02 15:59; 12.02 21:41; 13.02 19:37; 13.02 21:27; 15.02 13:38; 16.02 12:11; 21.02 13:30; 23.02 10:31; 29.02 14:20; 03.03 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liblikas, mitme päevane sulle siirdati? Ma üldse enam ei mäleta, kas oli millalgi sellest juttu või ei. 🙂
Kas plaanid enne ametlikku veretesti kodus ka testida? Kuidas hetkel enesetunne/sümptomid on?

H.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt 03.01 07:28; 06.01 16:36; 07.01 18:18; 08.01 21:08; 13.01 11:26; 22.01 11:02; 24.01 07:33; 28.01 12:31; 29.01 08:11; 29.01 17:34; 29.01 19:00; 30.01 11:20; 30.01 19:09; 31.01 15:01; 05.02 17:33; 07.02 07:45; 08.02 19:10; 09.02 11:03; 10.02 14:36; 11.02 11:11; 11.02 11:48; 11.02 21:16; 12.02 16:15; 12.02 20:34; 13.02 19:18; 17.02 10:07; 17.02 21:26; 20.02 22:28; 21.02 13:56; 22.02 22:52; 23.02 10:34; 25.02 07:49; 26.02 08:10; 26.02 12:56; 29.02 06:56; 29.02 12:33; 03.03 10:12; 03.03 15:01; 03.03 15:27; 03.03 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on neljapäeval teine arsti visiit, aga hakkasin mõtlema ühele asjale. Arst ütles, et tuleksin natuke varem kohale ja käiksin enne verevõtu kabinetis ära verd andmas. Aga need vereproovi tulemused ju nii ruttu arstini ei jõua? Kas siis neid tulemusi analüüsib ta alles ülejärgmisel visiidil hoopis või kuidas teistel olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

H., mina olin see Kägu. Jäi kogemata oma nimi valimata 🙂
Mul pole ühtegi külmaringi olnud, ei teadnud, et siis teisiti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on neljapäeval teine arsti visiit, aga hakkasin mõtlema ühele asjale. Arst ütles, et tuleksin natuke varem kohale ja käiksin enne verevõtu kabinetis ära verd andmas. Aga need vereproovi tulemused ju nii ruttu arstini ei jõua? Kas siis neid tulemusi analüüsib ta alles ülejärgmisel visiidil hoopis või kuidas teistel olnud?

Mul ei tehtud kummagi ringiga rohkem mingeid analüüse. Ja õigemini, ei tehtud peale esimest uurimist üldse rohkem ühtegi. Teine ring läks kõik vanalt rasvalt. Aga eks see oleneb ka, mis põhjused on viljatusele olnud, ma arvan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liblikas, mitme päevane sulle siirdati? Ma üldse enam ei mäleta, kas oli millalgi sellest juttu või ei. ????

Kas plaanid enne ametlikku veretesti kodus ka testida? Kuidas hetkel enesetunne/sümptomid on?

H.

Tere H.

Aitäh huvi tundmast. Meile siirdati vahva viiepäevane :). Testimise alustamisele ma pole veel mõelnud, praegu lähen üks päev korraga ning julgustan iga päev meie pisikest kasvama ning arenema. Samuti teen ka suhteliselt aktiivset veenmistööd selles, et meiega on turvaline ja hea elada, et ta ikka otsustaks edasi sirguda ja meile edasi rõõmu pakkuda :). Oleme jätkuvalt tohutult tänulikud, et nii kaugele oleme jõudnud.

Enesetunne on valdavalt hea, vaid vahepeal esineb iseärasusi. Nimelt laupäeva õhtul oli nii, et ühel hetkel peale seda, kui kõhus tugevamalt keerama hakkas, hakkas tohutult külm järsku. Kuna ma olen siit lugenud, et tark on jalad soojas hoida, siis tegingi kohe omale jalavanni ja mees tegi mulle mitu tassi kuuma teed lisaks. Kummalisel kombel aga sooja üldse siiski sisse ei saanud (higistasin isegi, aga endal oli tunne ikkagi külm). See oli veider, midagi sellist, mida ma kogenud ei ole. Ning siis endiselt paar korda päevas esineb sellist kergemat aga selgesti tuntavat “kõht-lahti-tunnet”. Samas seedimisega on kõik korras, lihtsalt tunne on selline, et kõhus midagi aktiivselt toimub. Seda esineb nii veerand- v pooletunniste settidega.

Täna aga oli ilmselt üks tugevamaid kogemusi. Nimelt keset tööpäeva tundsin järsku, kuidas mõlemasse rinda korraga lõi päris tugev valu. Kestis umbes viis minutit ja siis nagu suundus nibude suunas ja siis lõppes koheselt sügelemisega. Sellist kogemust pole varem olnud. Samuti õhtul töölt tulles tundsin järsku paremas munasarjas tugevat valu (kestis mõned sekundid). Sellised tundmused on 🙂

Õnnestumist meile kõigile
Liblikas

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 29 korda. Täpsemalt 02.01 22:10; 02.01 22:19; 03.01 12:20; 07.01 13:55; 07.01 22:31; 08.01 21:18; 09.01 20:38; 10.01 17:09; 13.01 11:25; 14.01 09:59; 16.01 12:10; 23.01 12:07; 24.01 15:06; 27.01 12:01; 29.01 12:48; 29.01 22:29; 31.01 16:43; 03.02 12:17; 06.02 18:37; 08.02 23:53; 09.02 02:11; 10.02 22:03; 15.02 16:18; 17.02 20:10; 20.02 21:14; 22.02 12:49; 24.02 00:15; 27.02 20:02; 04.03 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on neljapäeval teine arsti visiit, aga hakkasin mõtlema ühele asjale. Arst ütles, et tuleksin natuke varem kohale ja käiksin enne verevõtu kabinetis ära verd andmas. Aga need vereproovi tulemused ju nii ruttu arstini ei jõua? Kas siis neid tulemusi analüüsib ta alles ülejärgmisel visiidil hoopis või kuidas teistel olnud?

Mul ei tehtud kummagi ringiga rohkem mingeid analüüse. Ja õigemini, ei tehtud peale esimest uurimist üldse rohkem ühtegi. Teine ring läks kõik vanalt rasvalt. Aga eks see oleneb ka, mis põhjused on viljatusele olnud, ma arvan.

Imelik, ma andsin päev enne esimest visiiti, kus süstid sain, ja nüüd siis jälle u nädal pärast eelmist vere andmist. Ma mõtlesin, et lisaks UHle vaatab arst vereproovi järgi ka, kuidas need asjad seal arenevad…

Põhjus mehepoolne ja mu näidud olid viimasel visiidil ka korras… seda B12 vitamiini pidi isegi liiga palju olema arst ütles. Muidu oli mul kilpnäärme näit ka üle 3 (ligi 4), aga isegi see oli normi läinud 2,65 peale…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiksu, kui vereproovides oleks midagi halvaati arsti jaoks, siis saaksid ilmselt sellest ka teada. Võib-olla vaatab ta vereproovidega, kuidas keha erinevaid rohte vastu võtab ja kuidas mõjub lisaks UHle, määrab vajadusel teise doosi.

H.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt 03.01 07:28; 06.01 16:36; 07.01 18:18; 08.01 21:08; 13.01 11:26; 22.01 11:02; 24.01 07:33; 28.01 12:31; 29.01 08:11; 29.01 17:34; 29.01 19:00; 30.01 11:20; 30.01 19:09; 31.01 15:01; 05.02 17:33; 07.02 07:45; 08.02 19:10; 09.02 11:03; 10.02 14:36; 11.02 11:11; 11.02 11:48; 11.02 21:16; 12.02 16:15; 12.02 20:34; 13.02 19:18; 17.02 10:07; 17.02 21:26; 20.02 22:28; 21.02 13:56; 22.02 22:52; 23.02 10:34; 25.02 07:49; 26.02 08:10; 26.02 12:56; 29.02 06:56; 29.02 12:33; 03.03 10:12; 03.03 15:01; 03.03 15:27; 03.03 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on neljapäeval teine arsti visiit, aga hakkasin mõtlema ühele asjale. Arst ütles, et tuleksin natuke varem kohale ja käiksin enne verevõtu kabinetis ära verd andmas. Aga need vereproovi tulemused ju nii ruttu arstini ei jõua? Kas siis neid tulemusi analüüsib ta alles ülejärgmisel visiidil hoopis või kuidas teistel olnud?

Mul ei tehtud kummagi ringiga rohkem mingeid analüüse. Ja õigemini, ei tehtud peale esimest uurimist üldse rohkem ühtegi. Teine ring läks kõik vanalt rasvalt. Aga eks see oleneb ka, mis põhjused on viljatusele olnud, ma arvan.

Imelik, ma andsin päev enne esimest visiiti, kus süstid sain, ja nüüd siis jälle u nädal pärast eelmist vere andmist. Ma mõtlesin, et lisaks UHle vaatab arst vereproovi järgi ka, kuidas need asjad seal arenevad…

Põhjus mehepoolne ja mu näidud olid viimasel visiidil ka korras… seda B12 vitamiini pidi isegi liiga palju olema arst ütles. Muidu oli mul kilpnäärme näit ka üle 3 (ligi 4), aga isegi see oli normi läinud 2,65 peale…

Ma olen siit enne lugenud, et paljudel on olnud hüperi oht, vaadatakse täpsemalt konkreetsete hormoonide taset jne. Kuna mul nendega kunagi probleeme pole olnud, siis ilmselt arst ei pidanud ka vajalikuks neid rohkem kontrollida. Igaühele lähenetakse individuaalselt. Aga arvan, et selle pärast rohkem muretseda pole vaja. Arst kontrollib, aga enamasti on ju kõik korras. Ilmselt mingi süsteemi järgi tavaline asjadekäik. Küll need munarakukesed kasvama hakkavad 🙂

Praegu tuleb meelde, et ikkagi ühte asja kontrolliti enne teist korda. Seda, kas Diphereline oli piisavalt mõjunud. Aga see oli ka kõik. Näe, ei mäletanudki enam, sest edasi hakkasin juba süstima ja muudele asjadele keskenduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on neljapäeval teine arsti visiit, aga hakkasin mõtlema ühele asjale. Arst ütles, et tuleksin natuke varem kohale ja käiksin enne verevõtu kabinetis ära verd andmas. Aga need vereproovi tulemused ju nii ruttu arstini ei jõua? Kas siis neid tulemusi analüüsib ta alles ülejärgmisel visiidil hoopis või kuidas teistel olnud?

Mul ei tehtud kummagi ringiga rohkem mingeid analüüse. Ja õigemini, ei tehtud peale esimest uurimist üldse rohkem ühtegi. Teine ring läks kõik vanalt rasvalt. Aga eks see oleneb ka, mis põhjused on viljatusele olnud, ma arvan.

Imelik, ma andsin päev enne esimest visiiti, kus süstid sain, ja nüüd siis jälle u nädal pärast eelmist vere andmist. Ma mõtlesin, et lisaks UHle vaatab arst vereproovi järgi ka, kuidas need asjad seal arenevad…

Põhjus mehepoolne ja mu näidud olid viimasel visiidil ka korras… seda B12 vitamiini pidi isegi liiga palju olema arst ütles. Muidu oli mul kilpnäärme näit ka üle 3 (ligi 4), aga isegi see oli normi läinud 2,65 peale…

Ma olen siit enne lugenud, et paljudel on olnud hüperi oht, vaadatakse täpsemalt konkreetsete hormoonide taset jne. Kuna mul nendega kunagi probleeme pole olnud, siis ilmselt arst ei pidanud ka vajalikuks neid rohkem kontrollida. Igaühele lähenetakse individuaalselt. Aga arvan, et selle pärast rohkem muretseda pole vaja. Arst kontrollib, aga enamasti on ju kõik korras. Ilmselt mingi süsteemi järgi tavaline asjadekäik. Küll need munarakukesed kasvama hakkavad ????

Praegu tuleb meelde, et ikkagi ühte asja kontrolliti enne teist korda. Seda, kas Diphereline oli piisavalt mõjunud. Aga see oli ka kõik. Näe, ei mäletanudki enam, sest edasi hakkasin juba süstima ja muudele asjadele keskenduma.

Jah, hüperi oht mul ilmselt on, kuna arst ütles, et polütsüstilised munasarjad. Olen juba mõttes arvestanud, et ilmselt siirdamine lükkub edasi, mitte ei toimu värske siirdamine, et mitte hiljem liiga kõvasti pettuda 🙂

Aga mõtlen just, et kui alles mingi 10 min enne visiiti vere ära annan, siis samaks visiidiks arst neid tulemusi kätte ju ei saa… et siis äkki sellest järgmisel alles saab neid tulemusi analüüsida…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin UHs ja sain analüüside vastused. Stimulatsioon ei ole hästi toiminud ja AMH tase on langenud 0.44 peale – eelmine suvi oli 1,1

Nädal aega stimuleerin veel ja siis uuesti UH

Seis on suht nukker ja ma ei kujuta ette kudias AMH saab nii kiiresti langeda ????????

Alexandra (27)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.01 13:07; 07.01 13:42; 07.01 14:46; 13.01 20:33; 28.01 12:01; 12.02 14:55; 12.02 17:41; 12.02 21:55; 18.02 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai Kelluke, kuidas sul esmaspäeval läks? Said uue plaani paika? Ma ise uuesti sel reedel ITKs arsti juurde ja märtsi alguses on Nova Vitas aeg konsultatsiooniks. Eks vaatan siis, mismoodi kõik kujuneb. Ilmselt alustan ikka ITK uue täisringiga, aga äkki jääb peaaegu aega, et Nova Vitas ka üks ring teha. Nagu näha, eeldan juba ebaõnnestumist ette…

Kusjuures tööga mul veidi sarnane seis – hästi paindlik ja mugav töö, samas tohutut eneseteostust või rahulolu ei ole. Aga olen muudatusi edasi lükanud juba mitu aastat eri põhjustel ja no eks nüüd ootan ka suveni. Siis vaatan edasi, praegu siiski midagi muutma veel ei hakka.

jooksja – aitäh kaasa elamast!

Mina lähen Nova Vitasse juba nüüd esmaspäeval. Kui mu viimane täisringi katse oli novembris seal, siis leppisime arstiga kokku nii et kuna mul üks embrüo on Pelgulinnas, siis proovin vahepeal selle siirdamist. Ja kui ei õnnestu, siis ta pani mind juba igaks juhuks veebruari-märtsi nende juures kirja. Eks ma siis ülehomme (õnneks juba!) kuulen, millal uuele ringile täpsemalt pääseks. Ja kas ja mida annaks seekord teistmoodi teha.

Mina huvitaval kombel ei olnudki seekord väga kurb, mul on tunne et ma olen kuidagi tuim. Ja mul on hästi selge tunne, et ma pean oma elus praegu midagi muutma. Ma nimelt olen üsna rahulolematu oma tööga, ja olen sinna peamiselt sellepärast praegu jäänud, et see on hea paindlik – saan oma arstid ja asjad kõik kenasti ära ajada. Siiski ülejäänud aja olen üsna stressis… Nii et nüüd tajungi et pean tegema muutusi.

Nova Vitas on vägaväga meeldiv ja toetav suhtumine – alustades administraatoritest, lõpetades õdedega. Arstist rääkimata – tal on aega, kuni tund, ta tõesti mõtleb kaasa ja arutleb ja vastab su kirjadele alati päeva jooksul.

Pelgulinnas arstide ja õdede kohta ma ei tahaks midagi halba öelda, aga administraatorid on seal sügisest uued ja minul on nendega ainult ebameeldivad kokkupuuted olnud. Mõned näited viimase poole aasta jooksul kogetust: vaatavad koos telefonist videot ja kommenteerivad/ naeravad kõva häälega, arutlevad patsiendi üle kõva häälega a la see vana naine (mina ooteruumis kuulen), telefoni teel suhtlevad järsult ja isegi natuke ülbelt. Viimane kord kui läksin kokkulepitud ajal kohale, siis keegi ei maininud poole sõnagagi et arstil läheb seoses protseduuriga kauem aega ja minu aeg läheb pool tundi üle – see võiks ometi olla elementaarne.

Ühesõnaga – ma ei tea mis seal juhtunud on, aga klienditeenindus on täiesti alla käinud ja mul on iga kord ebamugav nendega suheldes.

Oi, nii kahju, Mai Kelluke! Mõistan su tunnet hästi. Mul on ka tekkinud üsna lootusetu tunne, seekord kukkusin üsna sügavasse auku pärast negatiivset veretesti, aga samas ma pooleli ka ei jäta, teen edasi. Muidu pärast kahetsen. Nüüd olen juba pisut toibunud ka.

Ma olen ITKs ja üldiselt olnud rahul (arst on alati muutnud skeeme ja otsinud võimalusi), aga nüüd hakkasin kõhklema. Helistasin siis nii Pelgusse kui Nova Vitasse. Esimeses oli juba see kõne nii ebameeldiv, nagu nad ei tahaks uusi inimesi juurde võtta, isegi kui ma tahan vaid konsultatsioonile tulla. Nova Vitas panin aja konsultatsiooniks, aga enne on juba ka ITKs vastuvõtt ja saaksin ilmselt seal uue täisringiga alustada ilmselt juba veebruaris. Võibolla jätan siis Nova Vita viimaseks võimaluseks, sest üks täisring peaks vist veel ideaalis mahtuma enne 41 saamist. Nova Vitas pidi järjekord olema kaks kuud, ei tahaks kaht kuud raisata. Külmutamisele ma väga ei julge panustada, pole just eriti palju häid embrüoid seni olnud ja nüüd olen veel vanemaks saanud ka.

Ma saan aru, et sul oli Nova Vitas hea kogemus? Mis peamised erinevused Pelguga olid? Suhtumine, ravi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks esmaspäeval Nova Vitas nii et ma olen juba uuel täisringil!
See oli mulle täiesti ootamatu ja lõi pea pisut segi, aga loomulikult olin kohe nõus. Nii et ilmselt ma siis ikka olin mingis järjekorras seal et kõik kohe käivitus.
Põhiline et ma just nädala lõpuks olin jõudnud enda sees selle otsuseni, et nüüd tuleb küll töökoha vahetus ette võtta, ja nüüd siis jälle kaalun… 😀
Järjekord pidi Nova Vitas muidu praegu olema selline, et uued kliendid pääsevad löögile juunikuus.

Minul on siis seekord lühike protokoll, kuna sattusin täpselt päevade esimesel päeval arsti juurde ja ta vaatas mu üle ja kõik paistis kena ja u 7 folliikulit ka kasvamas. Punktsioon peaks olema märtsi esimesel nädalal ja kui kõik läheb kenasti, siis 3-5 päeva pärast siirdamine. Pöidlad jälle pihku!

Mõistan täielikult et mõtled ka juba järgmist sammu. Mul on sama lugu ja uurisin arstilt et kui nüüd ei õnnestu, kuidas edasi. Nemad saavad mind siis uuesti alles augustis-septembris võtta, sest juulikuus on nad kinni ja puhkusel. Aga ta arvas et võib näiteks Pelgulinnast uurida, et võibolla seal nad võtaksid vahepeal ka.
Aga rääkis veelkord selle üle, et kindlasti arvestatakse vanuse kukkumisega ja avatakse haiguslugu enne seda – siis mahub ka veel kenasti Haigekassa alla.

Ma loodan väga et sa saad ka reedel oma plaani paika!

Mai Kelluke, kuidas sul esmaspäeval läks? Said uue plaani paika? Ma ise uuesti sel reedel ITKs arsti juurde ja märtsi alguses on Nova Vitas aeg konsultatsiooniks. Eks vaatan siis, mismoodi kõik kujuneb. Ilmselt alustan ikka ITK uue täisringiga, aga äkki jääb peaaegu aega, et Nova Vitas ka üks ring teha. Nagu näha, eeldan juba ebaõnnestumist ette…

Kusjuures tööga mul veidi sarnane seis – hästi paindlik ja mugav töö, samas tohutut eneseteostust või rahulolu ei ole. Aga olen muudatusi edasi lükanud juba mitu aastat eri põhjustel ja no eks nüüd ootan ka suveni. Siis vaatan edasi, praegu siiski midagi muutma veel ei hakka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll sul läks hästi ja vedas, Mai Kelluke 😀 Ja et kõik kohe niimoodi kokku langes. Pöidlad jälle pihku!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin nüüd teisel arstivisiidil ära ja UHs selgus, et ei ole rakud kasvanud nii nagu vaja.

Andmed olid sellised: Endom.1,1cm
Parem ov. 12 foll: kõik alla 1,0 cm
Vasak ov. 5 foll: 1,1cm; 1,0cm; 1,3cm; 2 x alla 1,0cm

Ei tea täpselt, mis nendest välja lugeda, aga sain arsti jutust aru, et liiga väikesed pärast 6 päeva süstimist ja tõstis gonali kogust 112,5 pealt 187,5 peale täna õhtust. Ja siis laupäeva hommikust lisandub cetrotide süst (mida pean kokku ise segama ja nõel tundus ka jube pikk :S) hommikuti, kuni 25ndal siis uuele visiidile.

Loodetavasti jõuavad need rakud siis järgi ja kasvavad ikka, hetkel tundub, et vähe ja väiksed ja arst oli ka kuidagi sellise olemisega, et “noh eks punkteerime mis saame” ja “eks kui järgmine kord vaja teha, siis juba teame” jms. Ei olnud väga positiivne käik ühesõnaga, aga eks katsun edasi end süstida ja juba suuremate koguste ja rohkemate ravimitega…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajust, aitäh!
Nii et hakkame jälle otsast peale 😉
Ma varem ei saanud hästi aru sellest enese valmisoleku teemast. Mõtlesin, et kui tahad, siis muidugi oled valmis. Aga nüüd hakkan aru saama küll, need lootused-ootused versus pettumused teevad ikka väga tundlikuks ja ettevaatlikuks…

Küll sul läks hästi ja vedas, Mai Kelluke ???? Ja et kõik kohe niimoodi kokku langes. Pöidlad jälle pihku!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka seltskonnaga. Pikka ajalugu ei hakka kirjutama, aga eilsega algas meil esimene IVF ring.
Esmaspäevani Gonal, siis lisaks Cetricide ja teisipäeval esimene UH. Punktsioon märtsi esimesel nädalal.
Hetkel ei oska mitte midagi oodata ega loota, aga vähemalt need juba tehtud 2 süsti on olnud valutud…..kahtlustan, et päris nii kergelt vast ei pääse kokkuvõttes 😉

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 20:54; 26.02 21:08; 01.03 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Minul hakkas täna tugev veritsus ja ongi nagu päevad kohal. Eilsest oli päevade eelne tuim valu kõhus ning õhtuks oli määrimine platsis. Täna peale lõunat wc-s käies töö juures avastasin, et tuleb täitsa tumepunast verd. Väga raske oli töö juures olla täna, käisin kaks korda wc-s nutmas ja võttis tükk aega, ennem kui sain enda pisarad kuivatatud.

Olime valmis küll selleks, et katse võib ebaõnnestuda, kuid ma ei arvanud, et menstruatsioon võib alata juba nädal enne veretesti. Siirdamine oli täpselt üks nädal tagasi.

Nutsin oma nutud ning olen väga tänulik oma mehele, kes sellistel hetkedel suudab mulle nii suureks toeks olla, et ma tõtt-öelda ei oskagi kaua kurb olla. Oleme endiselt tänulikud, et meil oli võimalik kogeda rõõmu väikesest armsast vaprast, kes oli meist kahest loodud ja kes kasvas viiepäevaseks, oli ilus ja tubli, sulas vaprasti üles ja kes siirdati minu sisse ning kinkis meile uusi tundmusi, kogemusi.

Läheme edasi endiselt üks päev korraga ja mõtleme, et kuidas edasi tegutseme. Soovin kõigile, et katsed õnnestuksid, samas mõistan nüüd teie valu, kellel pisikesed on taevasse läinud. See on tõesti valus…

Väikestele hingedele mõeldes
Liblikas (35)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 29 korda. Täpsemalt 02.01 22:10; 02.01 22:19; 03.01 12:20; 07.01 13:55; 07.01 22:31; 08.01 21:18; 09.01 20:38; 10.01 17:09; 13.01 11:25; 14.01 09:59; 16.01 12:10; 23.01 12:07; 24.01 15:06; 27.01 12:01; 29.01 12:48; 29.01 22:29; 31.01 16:43; 03.02 12:17; 06.02 18:37; 08.02 23:53; 09.02 02:11; 10.02 22:03; 15.02 16:18; 17.02 20:10; 20.02 21:14; 22.02 12:49; 24.02 00:15; 27.02 20:02; 04.03 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Minul hakkas täna tugev veritsus ja ongi nagu päevad kohal. Eilsest oli päevade eelne tuim valu kõhus ning õhtuks oli määrimine platsis. Täna peale lõunat wc-s käies töö juures avastasin, et tuleb täitsa tumepunast verd. Väga raske oli töö juures olla täna, käisin kaks korda wc-s nutmas ja võttis tükk aega, ennem kui sain enda pisarad kuivatatud.

Olime valmis küll selleks, et katse võib ebaõnnestuda, kuid ma ei arvanud, et menstruatsioon võib alata juba nädal enne veretesti. Siirdamine oli täpselt üks nädal tagasi.

Nutsin oma nutud ning olen väga tänulik oma mehele, kes sellistel hetkedel suudab mulle nii suureks toeks olla, et ma tõtt-öelda ei oskagi kaua kurb olla. Oleme endiselt tänulikud, et meil oli võimalik kogeda rõõmu väikesest armsast vaprast, kes oli meist kahest loodud ja kes kasvas viiepäevaseks, oli ilus ja tubli, sulas vaprasti üles ja kes siirdati minu sisse ning kinkis meile uusi tundmusi, kogemusi.

Läheme edasi endiselt üks päev korraga ja mõtleme, et kuidas edasi tegutseme. Soovin kõigile, et katsed õnnestuksid, samas mõistan nüüd teie valu, kellel pisikesed on taevasse läinud. See on tõesti valus…

Väikestele hingedele mõeldes

Liblikas (35)

Kahju 🙁 Loodan, et saad peagi külmaringile! Tore, et oskad positiivne olla ja et mees ka on toeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 385 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar