Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill

Näitan 28 postitust - vahemik 271 kuni 298 (kokku 298 )

Teema: IVF märts-aprill

Postitas:

Tere!

Mul oli esimene ebaõnnestunud täisringi siirdamine märtsi alguses ja kuna nüüd niikuinii edasi tegutseda ei saa, siis tahaks niisama need paar kuud proovida. FLO järgi oleks pidanud ovulatsioon juba üle nädala tagasi olema, olen juba päris kaua testinud OV-testidega, aga mida pole, on positiivne tulemus. On mingi joon, aga kordagi pole veel sama tumedaks läinud kui kontrolljoon. Eile ja täna olnud n-ö munavalgevoolus ja kergelt määrinud ka, mis viitaks nagu ov peatsele saabumisele minu puhul, aga test oli ikka selline, et teine triip märksa heledam.

Nüüd mõtlengi, et see IVF rikkus täitsa kõik protsessid vist kehas ära. Nii palju kui olen enne testinud, olen alati positiivse tulemuse saanud ja ei ole ka selliseid üle nädala aja pikkuseid hilinemisi olnud. Kas teil samamoodi olnud?

Ei teagi, mida nüüd oodata, kas OVd või päevi ausalt öeldes. Äkki siis see tsükkel ei olegi mingit võimalust, kuna OVd lihtsalt ei toimu…

Oeh, saaks see olukord juba läbi ja saaks oma külmaringiga jätkata.

Mulle tundub, et ovulatsioonitestide triibud alati ei lähegi sama tumedaks või tumedamaks. See näitab ju kõigest ühe hormooni kindlat taset. Võibolla sul natuke madalam see, aga see ei tähenda kohe, et midagi ei toimu. Ma ikka umbes 10 kuud järjest muudkui kraadisin ja testisin. Vahest oli ka selline tunne, et triip kadus hoopis ära pärast nõrka. Aga siis äkki, ühel korral jälle tuli tagasi üheks päevaks tumedam. Kuna suurt eesmärki ei täitunud, siis ma kontrollida ei saanud, kas ovulatsioon toimus. Aga ühel korral alguse poole, mu meelest ka päris heleda triibuga, tuli pesastumise veri. Ma olin nii õnnelik, et miskit vähemalt töötab mu sees 🙂
Neid testimisi tuleb võtta kui loomulikku elu osa. Et lihtsalt katsetad ja kogud andmeid. Läheb, kuidas läheb. Kui tundub, et õige aeg, siis lihtsalt annad võimaluse ja kui tundub paari päeva pärast uuesti, siis ei tee kahju veel oma panus anda (kui on võimalik nii loovalt läheneda).
Ja samas, kui testimine teeb asja emotsionaalselt hullemaks, siis parem sellest mingiks ajaks või üldse loobuda. Mind ei ole kunagi need närvilisemaks teinud, sest siis vähemalt tean seda infot, mida kodutest anda võib. Eks praeguses olukorras ole muidugi kõike palju keerulisem teha ja pea selge hoida.

Jaksu sulle ja kõigile teistele siin! Hoian teile pöialt, mõtlen te peale ja käin siin ikka lugemas, kirjutamas.
Ma läksin ka kaheseks päevaks juba natuke hulluks. Tundus, et kõigel ei olegi mõtet ja kõigel sellel ei tulegi lõppu ja ma nii üksinda kõige selle sees. Jah, ka beebi kõhus võivad ikka kõik sellised tunded tulla. Aga nüüd on mitu päeva nagu pühitud see tunne ja on jälle lootus ja jaks.

Ma soovitan ühte videot.
https://youtu.be/jqfbSuS6Bjs
Kuulasin seda ja palju lihtsam on kohe mõista ja aru saada. Nii endast kui teistest. See on minu meelest parim seminar, mis seni kriisiajal olnud. Tallinna Ülikool korraldab taolisi veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai Kelluke, palju õnne, et kogu aeg on paha olla ja naudi! 😉 Nii kaua oodatud, eks. Ämmaemanda juurde kindlasti põnev minna! Kui kaugel su rasedus juba on?

Minul oli siis kolme stimuleerimise rekord täna – 17 munarakku 17 folliikulist. Ega mul munarakke pole kunagi väga vähe olnud, esimesel korral 10, siis 14. Lihtsalt kvaliteet on kehv, esimesel korral ei saanud midagi külma, teisel korral läks 3 külma. Esmaspäeval siis selgub, kuidas sel korral. Aga no hea ikka, et nii palju rakke oli.

Minu jaoks on ainus huvitav asi (no peale tulemuse) punktsiooni juures narkoos, sest see on lihtsalt nii veider. Ja omamoodi põnev ka. Anestesioloog juhendas täna kedagi ja nii sain kuulda, et nad süstisid vähemalt 5 eri ravimit. Iga kord on natuke erinev tunne olnud, vahel justkui maailma sügavaim uni, vahel mingi virrvarr igapäevaelust. Aga see ärakukkumise hetk on omamoodi nauditavgi. Ärkamine muidugi enam mitte, aga nii lühikese narkoosiga pole ka väga hull.

Ühel naisel oli veel punktsioon täna, nii et mõned ikka toimetavad.

Siirdamise osas öeldi, et enne 10. maid ei toimu kindlasti midagi. Paluti arstiga ühendust võtta, kui mul uus tsükkel hakkab.

jooksja – 10 folliikulit on väga hea tulemus, ehk on mõned juurdegi tekkinud! See tähendab et on valikut ????

Kas arst on midagigi selles osas öelnud, et millal võiks siirdamine toimuda, juunis… ?

Minul läheb hästi, see tähendab et kogu aeg on paha olla ????

Esmaspäeval lähen Pelgulinna ämmaemanda vastuvõtule, siis saab jälle sammukese edasi.

Nii armas ja aitäh sulle, et minuga kaasa rõõmustad! Mina jälle mõtlen et kuidas sinul läheb ja hoian pöialt et homne saak oleks hea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wow – see on tõesti kõva saak, superhea uudis!! Saan aru, et kõik ei pruugi kvaliteetsed olla, aga vähemalt on valikut! Hoiame aga jälle pöialt edasi 🙂

Mina olen viimastest punktsiooni-järgsetest narkoosiunedest ärganud nuttes, ei saagi aru miks. Üks õde lohutas mind viimane kord, ütles et seda ikka pidi juhtuma.
Viis erinevat ravimit narkoosis on tõesti põnev info.
Jaa, olen nõus et see ärakukkumise hetk on õuuuudsalt mõnus 🙂

Mul peaks olema täna 7+3, aga ämmaemanda juures saab kõik täpsemaks.
Kuna mul on varasemalt olnud 2 rasedust, mis kahjuks on lõppenud katkestamisega meditsiinilistel põhjustel 12-13.nädalal, siis ma võtan väga ettevaatlikult ja rahulikult. Ja nagu juba kombeks on saanud – sammhaaval. Esmaspäevane käik on siis järgmine sammuke, et saada selgeks et lootel süda lööb ja ta on kenasti kasvanud.
Äärepealt oleks seda esmaspäevast aega edasi lükatud, sest vahepeal siin eriolukorra tõttu on otsustatud et esimene visiit toimub alates 10-11.nädalast. Aga õnneks ämmaemand ütles telefonis et kuna on IVF rasedus ja ta teab minu tausta, siis võtab ikka mind kenasti esmaspäeval vastu :).

Mai Kelluke, palju õnne, et kogu aeg on paha olla ja naudi! ???? Nii kaua oodatud, eks. Ämmaemanda juurde kindlasti põnev minna! Kui kaugel su rasedus juba on?

Minul oli siis kolme stimuleerimise rekord täna – 17 munarakku 17 folliikulist. Ega mul munarakke pole kunagi väga vähe olnud, esimesel korral 10, siis 14. Lihtsalt kvaliteet on kehv, esimesel korral ei saanud midagi külma, teisel korral läks 3 külma. Esmaspäeval siis selgub, kuidas sel korral. Aga no hea ikka, et nii palju rakke oli.

Minu jaoks on ainus huvitav asi (no peale tulemuse) punktsiooni juures narkoos, sest see on lihtsalt nii veider. Ja omamoodi põnev ka. Anestesioloog juhendas täna kedagi ja nii sain kuulda, et nad süstisid vähemalt 5 eri ravimit. Iga kord on natuke erinev tunne olnud, vahel justkui maailma sügavaim uni, vahel mingi virrvarr igapäevaelust. Aga see ärakukkumise hetk on omamoodi nauditavgi. Ärkamine muidugi enam mitte, aga nii lühikese narkoosiga pole ka väga hull.

Ühel naisel oli veel punktsioon täna, nii et mõned ikka toimetavad.

Siirdamise osas öeldi, et enne 10. maid ei toimu kindlasti midagi. Paluti arstiga ühendust võtta, kui mul uus tsükkel hakkab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jooksja – kuidas sul läks, kui palju külma sai? Ja millal on lootust siirdamisele minna?

Minul kinnitati eile ämmaemanda juures rasedus, suuruseks 8+1, süda kenasti lööb ????
Niptify testi lähen tegema 04.05 ja doktor Šoisi juurde Oscar-testile 13.05.
Nii et nüüd polegi kuu aega midagi teha, kui lihtsalt oodata ja loota et kõik on hästi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin teisest teemast, et said südametuksed ära näha 🙂 Aga eks sammhaaval tuleb tõesti võtta ja iga vaheetapi üle siis rõõmustada. Hoian pöialt, et kõik läheb edasi hästi!

Minul läks külma rekordilised 7 embrüot, ei teagi, mida nendega nüüd teha 🙂 Siirdada ei saa, suvel saan 41, nii et Haigekassa eest just eriti palju teha ei jõua. Igatahes on midagi võtta, kui uuesti siirdada saab.

Eks elame-näeme!

Wow – see on tõesti kõva saak, superhea uudis!! Saan aru, et kõik ei pruugi kvaliteetsed olla, aga vähemalt on valikut! Hoiame aga jälle pöialt edasi ????

Mina olen viimastest punktsiooni-järgsetest narkoosiunedest ärganud nuttes, ei saagi aru miks. Üks õde lohutas mind viimane kord, ütles et seda ikka pidi juhtuma.

Viis erinevat ravimit narkoosis on tõesti põnev info.

Jaa, olen nõus et see ärakukkumise hetk on õuuuudsalt mõnus ????

Mul peaks olema täna 7+3, aga ämmaemanda juures saab kõik täpsemaks.

Kuna mul on varasemalt olnud 2 rasedust, mis kahjuks on lõppenud katkestamisega meditsiinilistel põhjustel 12-13.nädalal, siis ma võtan väga ettevaatlikult ja rahulikult. Ja nagu juba kombeks on saanud – sammhaaval. Esmaspäevane käik on siis järgmine sammuke, et saada selgeks et lootel süda lööb ja ta on kenasti kasvanud.

Äärepealt oleks seda esmaspäevast aega edasi lükatud, sest vahepeal siin eriolukorra tõttu on otsustatud et esimene visiit toimub alates 10-11.nädalast. Aga õnneks ämmaemand ütles telefonis et kuna on IVF rasedus ja ta teab minu tausta, siis võtab ikka mind kenasti esmaspäeval vastu :).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasime samal ajal 🙂

Saab siis jälle oodata. Sina arstiaega, mina aega, kui saab jälle siirdada. Paluti ühendust võtta, kui uus tsükkel algab.

jooksja – kuidas sul läks, kui palju külma sai? Ja millal on lootust siirdamisele minna?

Minul kinnitati eile ämmaemanda juures rasedus, suuruseks 8+1, süda kenasti lööb ????

Niptify testi lähen tegema 04.05 ja doktor Šoisi juurde Oscar-testile 13.05.

Nii et nüüd polegi kuu aega midagi teha, kui lihtsalt oodata ja loota et kõik on hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haahaa, kirjutasime jah 🙂

7 on väga hea! Mul oli ka viimane kord 13-st 7, millest siis üks siirdati ja 6 läks külma.
No aga kui uus tsükkel algab, siis võibolla saabki siirdada? Sest see ju ongi juba mais ilmselt.
Mina kuskilt lugesin-kuulsin, et neil kellel 41 kukub, lükatakse Haigekassa rahastuse aega edasi. Aga võibolla see puudutas ainult neid, kes saavad 41 nüüd eriolukorra jooksul. Igal juhul tasub uurida, ma arvan. Aga teine asi on see, et kui sul on 7 (!) külmas, siis see on ju selline varu millega annab mitu aega siirdamisi teha. Siirdamine ei ole nii kallis, kui punktsioon, ja olen kuulnud et kui maksad ise, siis pole mingit järjekorda ja tegutsed täpselt siis kui ise tahad.
Igal juhul hoian pöialt et saad juba peagi siirdamisele ja äkki polegi rohkem vaja! 😉
Ja mina võtan muudkui sammhaaval 🙂

Kirjutasime samal ajal ????

Saab siis jälle oodata. Sina arstiaega, mina aega, kui saab jälle siirdada. Paluti ühendust võtta, kui uus tsükkel algab.

jooksja – kuidas sul läks, kui palju külma sai? Ja millal on lootust siirdamisele minna?

Minul kinnitati eile ämmaemanda juures rasedus, suuruseks 8+1, süda kenasti lööb ????

Niptify testi lähen tegema 04.05 ja doktor Šoisi juurde Oscar-testile 13.05.

Nii et nüüd polegi kuu aega midagi teha, kui lihtsalt oodata ja loota et kõik on hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, veidi kõrvaline teema vahelduseks 🙂 aga ongi vaikseks siin jäänud..

Praegusel kriisiajal, kui tehakse vaid 1 ravimretsept korraga – kas võtate oma günekoloogiliste ravimite pikendamiseks ühendust günekoloogiga või lasete perearstil teha uue retsepti?

Mina pean pidevalt suures koguses Estrofemi võtma, niiet 1 pakist jätkub mul tegelikult ainult kuskil 10-ks päevaks. Ehk siis nüüd pean ca iga 20 päeva tagant uue retsepti küsima.

Eile helistasin muude korralduslike küsimustega arstile (ITK), vastu võttis veidi nipsakas õde. Tema teatas, et kõik protseduurid peaksid jätkuma alates 11.05, et siis helistada uuesti. Loomulikult unustasin siin retseptid küsida 😀 mõtlengi, et kas julgen täna veel retseptide pärast heistama hakata või peaks perearsti hoopis asjusse segama (kuigi üldse ei tahaks).

Kuidas teiega? Kas retsepti pikendamiseks helistate või kirjutate meilile vms?
Lisaks, kui keegi veel ITK-s toimetab – mul oleks 11.05 tsükli 8p ja tahaks teha uut siirdamist. Ei tea, kas võetaks mind veel selles tsüklis jutule, kuna ca 9-12p tuleks ju emakalimaskest üle vaadata…?

Tänud teadjamatele 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.03 07:44; 09.03 20:59; 14.03 09:09; 15.03 06:43; 15.03 10:15; 16.03 17:36; 18.03 19:30; 15.04 06:47; 21.04 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista ikka, ega nipsakus ole sinu süü ja sul ju retsepti vaja.

Minul soovitati ITKs seoses siirdamisega uue tsükli alguses kohe ise arstile kirjutada. Äkki peaksid siis ka arstiga ühendust võtma, kui tsükkel algab, et siis plaan paika panna.

Tere, veidi kõrvaline teema vahelduseks ???? aga ongi vaikseks siin jäänud..

Praegusel kriisiajal, kui tehakse vaid 1 ravimretsept korraga – kas võtate oma günekoloogiliste ravimite pikendamiseks ühendust günekoloogiga või lasete perearstil teha uue retsepti?

Mina pean pidevalt suures koguses Estrofemi võtma, niiet 1 pakist jätkub mul tegelikult ainult kuskil 10-ks päevaks. Ehk siis nüüd pean ca iga 20 päeva tagant uue retsepti küsima.

Eile helistasin muude korralduslike küsimustega arstile (ITK), vastu võttis veidi nipsakas õde. Tema teatas, et kõik protseduurid peaksid jätkuma alates 11.05, et siis helistada uuesti. Loomulikult unustasin siin retseptid küsida ???? mõtlengi, et kas julgen täna veel retseptide pärast heistama hakata või peaks perearsti hoopis asjusse segama (kuigi üldse ei tahaks).

Kuidas teiega? Kas retsepti pikendamiseks helistate või kirjutate meilile vms?

Lisaks, kui keegi veel ITK-s toimetab – mul oleks 11.05 tsükli 8p ja tahaks teha uut siirdamist. Ei tea, kas võetaks mind veel selles tsüklis jutule, kuna ca 9-12p tuleks ju emakalimaskest üle vaadata…?

Tänud teadjamatele ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Olen pikalt seda teemat siin jälginud aga kirjutada ei ole julgenud aja. Minu lugu lühidalt – last hakkasime planeerima 2014 a, esimest korda jäin loomulikul teel rasedaks 2015 suvi, rasedus katkes 6+2 nädalal. 2016 kevad pöördusime ITK dr Erlangi poole, üle aasta pidime proovima ikkagi loomulikul teel, abiks kirjutas Duphastoni. Kuna tulemust ei olnud, otsustasime vahetada arsti ja minna Nova Vita kliinikusse ja arstiks valisime dr Talvingu. Esimese asjana saatis tegema kohe laproskoopiat kus selgus et parem munajuha läbimatu, lisaks veel hüsteroskoopia kus selgus et emakas niiöelda igasugust soga täis ja ei saagi rasedaks jääda. Esimese IVF jõudsime siis lõpuks 2018 suvel, ilusti tuli rasedus, kõik uuringud korras ja järsku 16 + 2 rasedus katkes. Eelnevalt oli nädal aega määrinud/kergelt veritsenud. UH kõik korras, analüüsid kõik korras, kuid ometi tulid üks öö veed ära ning järgmine päev anti tablett ja kutsuti sünnitus esile. Öösel kiirabiga ITK-se jõudes ei selgitatud midagi , saadeti palatisse kus siis hommikuni olid korralikud valud ja siis alles 9 ajal tuli arst kes ütles, et midagi enam teha ei saa. Esialgu öeldi et selle põhjustas põletik, kuid hiljem selgus et vere põletikunäitajad olid normis. Tegeliku põhjust ei tea siiani kahjuks. Uuesti olime valmis proovima alles 2019 suvi, kuid siis veel lükasime edasi. Oktoobris oli uus hüsteroskoopia, kuna ikkagi ei olnud kõik emakas puhas. Nüüd märtsi alguses oli punktsioon, 9 märts istutamine ja täna kenasti peaaegu 8 nädalat rasedust, 06.04 Nova Vitas UH tehes ilusti südamelöögid näha. Kuidagi õnnestus saada ITK-se juba 21.04 ämmaemanda aeg, siis saab jälle rahulikumalt võtta, kuigi see vist ei õnnestu senikaua kui laps käes. Kuna see teema on tundlik ja vähesed sõbrad meie teekonnast teavad siis ehk siin on hea ennast tühjaks rääkida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seis selline, et täna tsükli 34. päev, aga päevad alanud veel ei ole. Ovulatsiooni vist ka toimunud ei ole. Määris tsükli 26.-30. päeval hästi vähe, mõtlesin algul, et äkki ov-aegne määrimine, aga OVd ikka testide järgi ei tulnud ja nii pikalt ei tohiks see ka määrida, või siis et äkki hakkavad päevad varem – aga ei kumbagi. Siis määrimine lõppes ja ikka pole ei OVd ega ka päevi (olen teinud teste, et saada aru kasvõi, mis faasis oma tsükliga olen). Rase ka ei ole, isegi seda testisin igaks juhuks. Alaselg valutab pidevalt ja vahepeal on päevadelaadsed krambid, siis mõned torked jälle alakõhus. Kerge mure on. Ei saa aru, mida see 5-päevane määrimine tähendas… Tundub, et tsükkel on täiesti pea peale pööratud 🙁 Aga see vist täitsa tavaline pärast IVFi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures märkasin protokolli vaadates alles hiljem, et mul külmutati seekord 3-päevased embrüod, mitte blastotsüstid. Pole telefoni teel embrüoloogi kätte saanud, tahtsin täpsemalt üle küsida selle kohta ja üldse embrüote kvaliteedi kohta. Eelmisel korral olid mul blastotsüstid.

Lugesin ise ka millalgi, et Haigekassa pikendab, aga pole veel täpsemalt uurinud. Õnneks tõesti pole FET ka tasulisena nii röögatu.

Jaksu kehva enesetundega vastupidamisel!

Haahaa, kirjutasime jah ????

7 on väga hea! Mul oli ka viimane kord 13-st 7, millest siis üks siirdati ja 6 läks külma.

No aga kui uus tsükkel algab, siis võibolla saabki siirdada? Sest see ju ongi juba mais ilmselt.

Mina kuskilt lugesin-kuulsin, et neil kellel 41 kukub, lükatakse Haigekassa rahastuse aega edasi. Aga võibolla see puudutas ainult neid, kes saavad 41 nüüd eriolukorra jooksul. Igal juhul tasub uurida, ma arvan. Aga teine asi on see, et kui sul on 7 (!) külmas, siis see on ju selline varu millega annab mitu aega siirdamisi teha. Siirdamine ei ole nii kallis, kui punktsioon, ja olen kuulnud et kui maksad ise, siis pole mingit järjekorda ja tegutsed täpselt siis kui ise tahad.

Igal juhul hoian pöialt et saad juba peagi siirdamisele ja äkki polegi rohkem vaja! ????

Ja mina võtan muudkui sammhaaval ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kas keegi on kuulnud ITK kohta- kas tänasest eriolukorra lõdvenedes neil ka seal mingi IVF-ga seotud tegevus pihta hakkab? Või avatakse ikka 10.mai nagu varasemalt jutt oli?
Mul täna tsükli 12.päev.. oleks viimane päev, mil limaskesta vaadatakse siirdamiseks. Äkki võiks veel homme ka ja tsükkel ei läheks luhta..

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.03 07:44; 09.03 20:59; 14.03 09:09; 15.03 06:43; 15.03 10:15; 16.03 17:36; 18.03 19:30; 15.04 06:47; 21.04 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kas keegi on kuulnud ITK kohta- kas tänasest eriolukorra lõdvenedes neil ka seal mingi IVF-ga seotud tegevus pihta hakkab? Või avatakse ikka 10.mai nagu varasemalt jutt oli?

Mul täna tsükli 12.päev.. oleks viimane päev, mil limaskesta vaadatakse siirdamiseks. Äkki võiks veel homme ka ja tsükkel ei läheks luhta..

Ma soovitan arstilt küsida. Ma ei tegutse ITKs, aga mu arst vastab praegu küll kiirelt kirjadele ja jagab infot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.03 12:31; 06.03 19:21; 18.03 16:36; 21.04 09:31; 21.04 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kas keegi on kuulnud ITK kohta- kas tänasest eriolukorra lõdvenedes neil ka seal mingi IVF-ga seotud tegevus pihta hakkab? Või avatakse ikka 10.mai nagu varasemalt jutt oli?

Mul täna tsükli 12.päev.. oleks viimane päev, mil limaskesta vaadatakse siirdamiseks. Äkki võiks veel homme ka ja tsükkel ei läheks luhta..

Ja ma siis ka tagasi. Pole küll ITK, aga ma suhtlesin Pelguga eile ja IVF ikka praegu veel pausil. See on suht viimane vist mis avatakse. Sain nagu aru, et seos sellega, et need süstimised ja ravimid ja koroona olukorras on risk kõrgem.
Muidu plaanilised tegevused vaikselt hakkavad pihta küll haiglates. Ma sain juba selleks reedeks konisatsioonile. Nelajpäev pean minema koroonatesti tegema veel enne seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kas keegi on kuulnud ITK kohta- kas tänasest eriolukorra lõdvenedes neil ka seal mingi IVF-ga seotud tegevus pihta hakkab? Või avatakse ikka 10.mai nagu varasemalt jutt oli?

Mul täna tsükli 12.päev.. oleks viimane päev, mil limaskesta vaadatakse siirdamiseks. Äkki võiks veel homme ka ja tsükkel ei läheks luhta..

Ja ma siis ka tagasi. Pole küll ITK, aga ma suhtlesin Pelguga eile ja IVF ikka praegu veel pausil. See on suht viimane vist mis avatakse. Sain nagu aru, et seos sellega, et need süstimised ja ravimid ja koroona olukorras on risk kõrgem.

Muidu plaanilised tegevused vaikselt hakkavad pihta küll haiglates. Ma sain juba selleks reedeks konisatsioonile. Nelajpäev pean minema koroonatesti tegema veel enne seda.

Täisringidega vast jah vaja veidi oodata, aga ma peaksin küll mais minema külmaringile näiteks viimase info põhjal. Mai teises pooles – see siis tulenevalt mu tsüklist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.03 12:31; 06.03 19:21; 18.03 16:36; 21.04 09:31; 21.04 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne. Mul on tsükli 43. päev, täna sain ov-testile positiivse tulemuse 😀 Tegin lambist, sest hommikune rasedustest oli muidugi negatiivne, aga kõhus on vastik tunne, sarnane nagu stimuleerimise ajal, kõht on paistes ja valutab. Ju siis nüüd lõpuks alles ov ja umbes tsükli 50+ päeval tulevad ehk ka punased.

Kuna see jääb juba maikuusse ilmselt, ei tea, kas siis ITKs külmaringiga alustada lastakse? Siis ei lähekski ükski tsükkel tänu sellele mammuttsüklile (mis on mind juba surmani ära tüütanud) vahele. Ei tea, kas arsti üldse telefoni teel kätte saab, nad ei istu vist oma kabinetis 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile!

Mul hakkas uus tsükkel kohe kui ravimid ära jätsin.
Päevad kestsid 5 päeva.

Nüüd olen juba CD34 ehk siis enda tsüklipõhjal on 4 päeva hilinenud. Vahepeal on kergelt pruunikalt määrinud aga see ka kõik. Mingeid päevadelaadseid tunnuseid pole.

Pärast esimest IVF taastus tsükkel kohe 30 päeva peale nii nagu alati on olnud.
Kellel veel pärast IVF tsükkel venima hakanud ?
Ma RT pole teinud, sest ei taha end närvi ajada ja ise rasestumine on peaaegu et välistatud.

Alexandra (27)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt 05.03 13:53; 06.03 09:20; 06.03 11:03; 07.03 12:46; 07.03 13:59; 07.03 19:41; 09.03 09:06; 09.03 12:55; 09.03 15:03; 10.03 17:11; 10.03 20:36; 11.03 15:43; 13.03 13:45; 13.03 14:27; 15.03 11:04; 15.03 15:56; 16.03 10:49; 16.03 12:53; 16.03 14:21; 16.03 17:18; 16.03 18:04; 16.03 18:26; 16.03 21:19; 17.03 11:43; 17.03 13:15; 17.03 21:14; 18.03 23:39; 22.03 16:44; 23.03 18:30; 24.03 00:31; 24.03 11:05; 24.03 12:02; 07.04 23:27; 25.04 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naised, millal te julgete jälle uute täisringidega peale hakata?
Kas teha mais – aga siis pole veel eriolukord lõppenud ja vist veel ei tehtagi. Juunis oleks jaanipäev selles nädalas kui võiks olla punkteerimine – jälle ei sobi. Juuli on nii paganama kaugel.
Või lasta arstil pillid välja kirjutada, et saaks peale hakata niipea kui tekib sobiv hetk?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 20:22; 25.04 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka esimene nn vahele jäänud tsükkel rohtude järgselt enam-vähem õigel ajal alanud, kuid selle järgne on väga pikaks veninud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 21:12; 25.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul samuti, esimesed päevad tulevad enamvähem normaalselt peale ebaõnnestunud IVF aga järgmised venivad. Tavaliselt 28 p tsükkel. Venis aga 35 päeva. Sealt edasi jälle ok, nagu tavaliselt.

quote quote=3428274]Tere kõigile!

Mul hakkas uus tsükkel kohe kui ravimid ära jätsin.

Päevad kestsid 5 päeva.

Nüüd olen juba CD34 ehk siis enda tsüklipõhjal on 4 päeva hilinenud. Vahepeal on kergelt pruunikalt määrinud aga see ka kõik. Mingeid päevadelaadseid tunnuseid pole.

Pärast esimest IVF taastus tsükkel kohe 30 päeva peale nii nagu alati on olnud.

Kellel veel pärast IVF tsükkel venima hakanud ?

Ma RT pole teinud, sest ei taha end närvi ajada ja ise rasestumine on peaaegu et välistatud.

Alexandra (27)[/quote]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 06.03 14:03; 06.03 16:31; 06.03 17:52; 08.03 13:03; 08.03 15:03; 09.03 08:45; 09.03 17:32; 10.03 20:15; 11.03 12:49; 11.03 12:50; 13.03 14:07; 16.03 13:34; 16.03 23:05; 17.03 16:13; 22.03 18:41; 25.04 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain arstilt kirja, et IVF tsükleid hakatakse vaikselt jälle tegema. Ma olen madala munarakkude arvu pärast eelises ja mai keskel hakkavad süstid ja juunis siis kõik muu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 09:02; 23.03 21:14; 27.04 00:53; 27.04 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain arstilt kirja, et IVF tsükleid hakatakse vaikselt jälle tegema. Ma olen madala munarakkude arvu pärast eelises ja mai keskel hakkavad süstid ja juunis siis kõik muu.

Kas pidid ise arstiga ühendust võtma ja uurima enne või ta täitsa ise kirjutas sulle? Sul siis täisring algamas saan aru? Ma plaanin ühendust võtta arstiga, kui päevad hakkavad ilmselt mai esimesel-teisel nädalal, loodan, et saan ka siis külmaringile minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arst võttis minuga ise ühendust ja mul tuleb jah täisring. väga ootan 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 09:02; 23.03 21:14; 27.04 00:53; 27.04 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile, olen siin uus ja vana 🙂 Hästi lühidalt – 2012 hakkasime triipe püüdma, läbi mitme uuringu ja IUI-de jõudsime lõpuks IVF-ni 2016 aasta augustis (ITK) ja rasedus õnnestus esimese täisringiga. Nüüd kus “esimene täisring” hakkab kolmeaastaseks saama, soovime järgmist püüda esimesest korrast alles jäänud külmikusaagiga. Mõte oli märtsis konsultatsioonile minna, aga seda ilmselgetel põhjustel ei juhtunud…

Nüüd on mul aga küsimus, kuidas üldse uuesti alustada, kui külmaringi soov on? Nagu paljudel siin, oli minu arst ka dr. Aluri, aga ma ei tea, et mind kellegi teise nimekirja üle oleks viidud.

Olen ühenduses olnud ITK-st Siiri Uuseniga, kes suunas mu küsimustega embrüote säilitamise aja kohta dr. Trošini juurde (minu teada max 7 aastat). Tema ütles niipalju, et külmaringi miinimum on 2 nädalat ettevalmistusaega, aga plaaniline töö on 10. maini peatatud ja ma peaks pöörduma oma raviarsti poole. Kirjutasin otse Tiina Loogile, aga tema ütles, et telefoni ja meili teel ravisoovitusi ei anta (mis on ka õige). Küsimus ongi, kelle juurde ma siis peaks aega proovima panna üldse? ITK koduleht annab nõu ainult alles uuringutele minevatele paaridele, aga me tahaks nö kohe asjaga pihta hakata, mis seal enam nõustada :D. Kas keegi teist oskab anda soovituse, kelle poole pöörduda? Karantiin mind ei heiduta selles mõttes, et enne mai lõppu ei usu et vabu aegu pakutakse nagunii 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pead ikkagi arvestama et enne käid visiidil, kus tehakse vereanalüüsid ja kontrollitakse su tervist.
pane kohe 11 maiks viljatusravi arstile visiidiaeg, siis saad äkki juba juunis siirdada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keit88, helista keskuse sektetärile või infoliinile – https://www.itk.ee/et/kliinikud/naistekliinik/naistekliinikust/viljatusravikeskus/
Üldjuhul külmaringile minnes ei tehta mingeid analüüse ega kontrollita tervist, vähemalt ei olnud minul nii ega mu tuttavatel.
Minul oli kunagi Dr.Aluri, aga enne lahkumist suunas mind ise edasi.
Edu sulle!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 05.03 12:07; 05.03 13:06; 05.03 15:16; 05.03 15:45; 07.03 13:43; 07.03 22:03; 09.03 21:14; 16.03 12:39; 16.03 13:12; 16.03 14:11; 16.03 19:03; 16.03 19:49; 17.03 09:10; 17.03 12:28; 18.03 17:04; 24.03 11:05; 02.04 10:08; 30.04 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Keit88) Aitäh teile mõlemale kommentaari eest 🙂 helistasin, suunati Dr Rassi juurde ja sain aja juba 08.05! Tundub, et nad on plaanilise vastuvõtu taastanud kiiremini, kui esialgu arvati..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 271 kuni 298 (kokku 298 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill