Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 464 )

Teema: IVF september-oktoober

Postitas:

Heihei!

Käes on september ning mõtlesin teha uue teema septembri ja oktoobri IVF-itajatele.

Raseduskalkulaator, kus saab IVF/külmaringi tähtaegu vaadata: http://www.yourduedate.com/

Palju triipe ja õnnestumisi meile kõigile! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustan siis ise uues teemas. Mul on praegu teine IVF täisring käsil. Esimene kord ebaõnnestus, värsket siirdamist ei toimunud, kuus embrüot läks külma ja lõpuks saime siirdada ainult ühe blasto, mis küll hakkas pesastuma aga ei arenenud edasi. Meil on mõistus otsas selles mõttes, et mida me ise veel teha saaks (tervislikud eluviisid, vitamiinid ja muu taoline jah) ning seetõttu üritan sel korral üldse vähem mõelda IVF-i peale. Süstin neljandat päeva Bemfolat ning homme on esimene UH. Punktsioon peaks toimuma järgmisel nädalal. Tööl on praegu väga kiired ajad ning see ka aitab vähem stressata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Olen aasta vahele jätnud IVF ringiga, täna süste ostes Gonal-F 2*900RÜ, maksin ainult 2,50 retseptitasu. Kas muudetud on soodustuse määra? Varem olen ikka rohkem maksnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaanuaris esimene täisring ebaõnnestus, sest punktsioonil avastati, et folliikulid on tühjad. Märtsis jäin loomulikul teel rasedaks, aga see rasedus katkes üsna varakult. Homme arstile ja siis alustan ilmselt süstidega. Sel korral tuleb lühike skeem. triipe püüdnud 2 aastat, vanus 40. Edu meile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti tuli ise raha alla panna ravimitele ja pärast raha tagasi taotleda. Nüüd on nii, et maksad ainult retseptitaau 2.50.- ja ülejäänu maksab haigekassa ja pole vaja midagi enam taotleda. Minu arust super, et asi lihtsamaks tehtud. Vanasti oli nii ka, et kui siirdamiseks ei läinud mingil põhjusel, siis tagasi taotleda polnud võimalik. Seega oli risk kah:)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaanuaris esimene täisring ebaõnnestus, sest punktsioonil avastati, et folliikulid on tühjad. Märtsis jäin loomulikul teel rasedaks, aga see rasedus katkes üsna varakult. Homme arstile ja siis alustan ilmselt süstidega. Sel korral tuleb lühike skeem. triipe püüdnud 2 aastat, vanus 40. Edu meile!

Millises kliinikus toimetad ja kelle juures, kui küsida tohib:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 03.09 15:43; 24.09 14:51; 25.09 09:54; 25.09 10:00; 25.09 11:18; 26.09 09:27; 27.09 12:24; 27.09 14:07; 29.09 19:55; 01.10 13:41; 02.10 09:17; 05.10 10:41; 05.10 15:39; 10.10 14:52; 16.10 14:32; 18.10 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK ja dr.Haldre

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on UH-s käidud ja arst leidis 17 folliikulit, neist suurim 13 mm. Loodan, et neid folliikuleid rohkem ei tule kuna eelmisel korral oli 21 ja siis jäi hüperi ohu tõttu siirdamine ära. Parem kui vähem aga kvaliteetsemaid. Tänasest alustan ka Orgalutrani süstimisega ning järgmine UH reedel. Punktsioon peaks esialgse plaani järgi teisipäeval tulema aga see võib veel muutuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

mina siis homme teisele katsele. Juulis oli esimene katse, mis ebaõnnestus. Triipe oleme püüdnud üle 4 aasta. Ei tea, miks ei rasest. Vanus 26.
Homme on siirdamine ja hakkab pihta see ootamine -.- 🙂 – kõige raskem aeg selle IVF teekonnal arvatavasti. Ja siis juba kas rõõm või pettumus, eks seda näitab aeg. OEH!
Püüan ka nii vähe kui võimalik sellele mõelda. Täna on kül ärevus sees.

Pöidlad pihku, et me kõik ükskord oodatud beebi saame!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin tänasest gonal-f süstimisega. Esimene katse meil ja pikk skeem. Kui enne siin lugesin teiste toimetusi ja elasin kaasa, siis nüüd hakkab vaikselt endal ka ärevus hinge pugema. Täna öösel nägin unes kuidas süstlast kõik vedelik välja purskas ja üritasin seda sisse tagasi tõmmata.. täitsa lolliks juba läinud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas IVF ajal võib iga päev kiirkõndi teha umbes tund aega? Hakkan homsest süstima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.09 09:39; 25.09 12:22; 28.09 13:34; 29.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas IVF ajal võib iga päev kiirkõndi teha umbes tund aega? Hakkan homsest süstima.

Tohib küll, aga arvan, et pärast punktsiooni on spordiga raske tegeleda. Mina sõitsin jalgrattaga ning jooksinmpikki distantse kuni punktsioonini. Mõlemad IVFid õnnestusid esimese katsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile käisin UH-s, mis näitas, et vasakus munasarjas 2 juba väga heas suuruses ning kaks mitte veel heas suuruses munarakku. Paremas munasarjas vaid üks väikseke. Homme veel üks Bemfola süst. Reedel uus UH. Punktsioon on esmaspäeval ja IVF neljapäeval.
Täna on kõht punnis ja tuikab nagu päevade ajal.
Olen 40 ja neljas IVF. Rasestuda püüdnud 2,5 aastat, millest 1,5 aastat IVF abil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.09 10:52; 08.09 14:40; 10.09 14:16; 10.09 22:23; 11.09 17:43; 12.09 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks ka, et IVF-i ajal võib kiirkõndi teha ja muidu ka kergema (enda võimetekohase) trenniga tegeleda. Mingil hetkel võib küll munasarjadesse pinge ja ebamugavustunne tekkida ja siis enam väga midagi teha ei taha. Peale punktsiooni käskis arst mul mitu päeva lamada, mitte midagi tõsta ei tohtinud, kuna oli hüperi oht.

Tahtsin küsida teistelt, et kuidas teil muidu süstimise ajal enesetunne on olnud? Mul eelmisel korral polnud üldse midagi häda, õrnalt oli midagi tunda aga enesetunne hea. Sel korral (teine IVF) on mul juba kuuendaks päevaks üpris kehv enesetunne. Selline jube väsimus on peal ja muidu ka nagu paha olla. Muidu skeem on väga sarnane eelmisele korrale, ainult Bemfola doos on väiksem. Tööl on väga kiired ajad, see vist ikka mõjutab. Iseenesest on hea meel, et pole aega IVF-ile mõelda aga praegu ei jaksa enam nädalavahetust ära oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mesinäpp, hoian sulle kõiki pöidlaid ja varbaid!
Ja muidugi ka kõigile teistele siin, olge tugevad!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Astun ka teie ridadesse 🙂 LAP ja hüsteroskoopia tehtud, ainuke võimalus on IVF, kuna mud moodi pole võimalik. Mees õnneks terve! Septembris TÜK täpsemale vastuvõtule, olen juba IVF järjekorras. Jube hirm on, äkki siin teiega koos saab kuidagi rõõmsamalt edasi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ,kes Kai Haldre juures,kuidas tema juurde aega saab= ma ei leia itk lehel infot tema kohta ? 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 16:10; 05.09 17:57; 06.09 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ,kes Kai Haldre juures,kuidas tema juurde aega saab= ma ei leia itk lehel infot tema kohta ? ????

Helista registratuuri. Mina üritasin läbi itk online broneerimissüsteemi teha ja tema nime polnudki kuskil. Helistasin siis registratuuri, et kas ta ei töötagi seal enam? Töötab ikka aga miskipärast kodulehel tema kohta jah igasugune info puudub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 17:13; 07.09 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tema juurde
on pikad
ajad ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 16:10; 05.09 17:57; 06.09 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, sest sain tema kutsega tagasi teisele katsele ja siis sai kiiremini. Olen kuulnud, et muidu oleks ootama pidanud umbes 2 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Olen ka tagasi uuel katsel. 1 laps kodus sirgumas 2,3a (õnnestus esimese IVF katsega) ja nüüd uut proovimas. Aprillis tehtud täisring ei kandnud kahjuks vilja. Nüüd elus esimesele külmaringile. 12tk on külmas ehk 6×2 portsu. Praegu olen nädala Estrofemi söönud. Järgmine nädal arst ja ülejärgmine nädal siirdamine.
Teadjamad, kas külmaringil muid ravimeid vms ei lisandu? Süste?
Nii nii loodan, et nüüd õnnestub. Kuna väike laps kodus ja arstil köima Pörnust Tallinna siis ega see kerge pole.

Teistele soovin edu ja loodan palju triipe näha. Tean,et algul tubduvad need süstid ja muud ravimid hirmutavad aga samas see aeg läheb ruttu, ei tasu stressata. Löheb nii nagu minema peab. Hoian pöidlad kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadjamad, kas külmaringil muid ravimeid vms ei lisandu? Süste?

Sõltub arstist ja sellest, miks sulle IVFi tehakse. Enamasti vist siiski on ka progesteroon pärast siirdamist ja kui sul vaja, siis võimalik, et ka muud rohud (verevedeldaja vms). Aga külmaringi tehakse ka loomulikku tsüklisse ja ilma ühegi rohuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 06.09 06:36; 11.09 16:14; 11.09 20:39; 12.09 06:58; 16.09 15:36; 30.09 21:07; 08.10 11:44; 08.10 18:44; 09.10 20:25; 11.10 12:41; 12.10 10:10; 12.10 13:04; 14.10 13:48; 14.10 22:38; 16.10 20:38; 17.10 20:01; 18.10 08:23; 18.10 16:24; 22.10 17:05; 26.10 07:51; 31.10 07:42; 04.11 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Ma ei käi küll veel ametlikult IVF radasid, vaid alustati ov stimuleerimisega ja ees seisab esimene ovitrelle süst täna, kuid hetkel pole aimugi, kas ja kuidas hakkama saan. Nõelte sõber samuti pole. Kuidas teie esimesest hirmust üle saite ja jas hirm oli suurem kui asi väärt?
Nimelt tekitab pabinat vist rohkem see, et arst mainis et youtubeist leiate video kuidas süstida, nagu see oleks miskit lihtsat ja tegelikult võibolla ka on, aga hetkel mitte minu jaoks.

R

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.09 07:34; 06.09 20:39; 08.09 15:24; 14.09 08:40; 17.09 20:58; 20.09 09:22; 27.10 11:33; 27.10 23:45; 28.10 07:20; 31.10 18:05; 31.10 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

R, ma tahtsin öelda, et tegelikult ka ei tasu neid süste väga karta. Mul alguses tegi mees nii, et ma isegi ei suutnud vaadata aga siis harjusin üsna kiiresti ise tegema. Oleneb muidugi rohust ja süstlast aga paljud IVF-i süstid on peene nõelaga ning üsna lihtsalt tehtavad. Ovitrellet ma ise pole teinud, selle tegi kliinikus õde, seega selle konkreetse süsti kohta ma öelda ei oska. Oluline on vaadata, et kogus on õige (kui on selline süst, kus peab ise reguleerima) ja siis tuleb julgus kokku võtta ja nõel sisse torgata. Nagu ma ütlesin, nõel on peenike ja mitte väga pikk, seega usun küll, et saad ilusti hakkama! 🙂

Tuu-tiki, aitäh heade soovide eest! 🙂 Hoian sulle ka väga-väga pöialt ja loodan, et saate triibud enne kui IVF-iga jõuate alustada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile käisin siis siirdamisel ära. Lasime siirdada ühe seekord. Alt on pinges kuidagi. Eriti parem munasari vms. Nüüd see ootamise aeg siis.

Jasmiin78 kuidas sul läheb? 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain aja dr.Haldre vastuvõtule 1 oktoobriks , aga ma ei saa meest kuskile enne analüüsidele,kas seal arst suunab ise mingi saatekirjaga,või tuleb siiski seal ka tasuda kõikmehel ? Proovid ,analüüsid :O

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 16:10; 05.09 17:57; 06.09 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 22 rakust saadi külma panna 6 embrüot. Nüüd jääb ainult siirdamist oodata, loodan et sept lõpus või oktoobri alguses. Täna, nädal peale punktsiooni, tunnen lõpuks et kõht ei ole enam paistes ja hakkab kõik normaliseeruma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Kirjutan ka esmakordselt siin ehk saab positiivsust ja jõudu juurde. Alustan algusest.
Beebi planeerimisega alustasime 2015a sügisel. Rääkisin ka sellest arstile ja kuna vanus oli siis juba 34a ja esimene laps, siis tegime vereproovid ja sain mingeid turgutavaid ravimeid ka. Progesterooni tase oli madal. Ei saanud poolt aastatki mööda, kui tuli tagasilöök- tugev munajuhade põletik. Sellega seoses eemaldati esmalt üks juha, pärast ka teine. Selle kõigele kulus 2 aastat- taastumised, loomulikul teel rasestumise proovimine vahepeal jne. 2018.a sain esimesele ivf katsele. Alguses folliiklud ei tekkinud, suurendati gonali doose. Siis mingi aeg tekkis, aga jube vähe. Arst ütles, et kui saab 1 raku on hästi, kui 2 suurepärane ja kui 3 siis on ime. No saime aprillis 1 ja see isegi viljastus, aga kahjuks ei pesastunud. Uus ring tuli nüüd augusti lõpus asendusarstiga.Alustasime gonaliga 175Ü ja mingi aeg läks 300 peale + orgalutran. No tekkisid kenasti folliikulid, lausa 5. Teises UH olid 2 suuremaks kasvanud. Kolmapäeval oli punktsioon. Läks kehvasti – 0 seis, ühtegi rakku polnud.Arst oli ka hämmingus. Esmaspäeva õhtul tegin kenasti ära ovitrelle ja teisipäeval tuli läbipaistvat voolust. Kas OV toimus siis ära? Kas on kellelgi sellist kogemust? (Olin ise ka kolmapäeval šokis, unustasin arstile sellest rääkida).

Pikk jutt sai, vabandust. Aga ehk aitab kaasa, et ikka saab positiivselt edasi minna.

Õnnitlused triipude saajatele????????. Teistele – jõudu, vaprust ja küll see ime ka meieni jõuab????. Alles nüüd olen mõistma hakanud, et lapsed on meie elus üks suur ime. ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 11:44; 08.09 15:18; 16.09 20:54; 25.09 22:12; 14.10 13:09; 14.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: Kirjutasin ka enne, et minul juhtus sama asi jaanuaris 2018. Uuri netist empty follicle syndrome kohta. Tegin ka süsti õigel ajal. Kohutav tunne oli küll, kui selgus, et ühtegi rakku kätte ei saadud. Nüüd siis tänasest hakkan süstima lühikese skeemiga ja kahe nädala pärast uuesti punktsioonile. Nii kardan, et sama asi kordub, aga ega midagi pole ka parata.

Ma ise küsiks hoopis seda, et kas massaažis võin käia või on see keelatud IVF ajal? Tegemist üsna tugeva massaažiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei Mesinäpp,nagu arvata võis, oli hirm suurem kui asi väärt. Ega ta nüüd meeldiv ei olnud, aga sai tehtud. Ülehomsest Duphastoni kuur ees. Loodetavasti saame ka siit endale ühe tubli maimukese. Sest selle tsükli ebaõnnestumisel on sama skeem nagu praegu, sellest järgmine IUI ja edasi IVF.
Seega eks näis mis lõpuks aitab. Seekord muidugi oli kaks suurt folliiklit ja seda arst ka arvas, kuna tsükkel toimis mul ilma ravimitetagi ilusti. Pöidlad pihus ja palju õnnestumisi meile.

R.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.09 07:34; 06.09 20:39; 08.09 15:24; 14.09 08:40; 17.09 20:58; 20.09 09:22; 27.10 11:33; 27.10 23:45; 28.10 07:20; 31.10 18:05; 31.10 20:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 464 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF september-oktoober

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.