Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: J

Postitas:
Kägu

Ma võin koertega mürgeldada küll, aga pigem siis, kui ilmad on jahedad. Praegu ei taha ühtki liigset liigutust teha ei mina ega nemad. Talvel lumes, palun väga, siis on jooksmist ja mängu palju rohkem. Kui pole just 30 kraadi, siis mu söögiisu on suvel isegi suurem. Kuna pliidi ääres passida ei viitsi ja ainult värskest kraamist ka ei jõua kogu aeg toituda, siis poolfabrikaate ja valmistoite on menüüs rohkem. Lisaks grillid, peod, igasugu üritused ja reisid. Üldse ei ole järjel.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pole just 30 kraadi, siis mu söögiisu on suvel isegi suurem. Kuna pliidi ääres passida ei viitsi ja ainult värskest kraamist ka ei jõua kogu aeg toituda, siis poolfabrikaate ja valmistoite on menüüs rohkem. Lisaks grillid, peod, igasugu üritused ja reisid. Üldse ei ole järjel.

Ja isegi kui päeval on palav ja süüa ei soovi, siis õhtul kui jahedamaks läheb, tekib söögiisu ja siis on tunne, et ohh, nüüd ma võin, ma pole ju päeval üldse söönud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastata aga tahtsin sellele, kes kirjeldas, et kuidas lapsed söövad ja isutavad ja kuidas täiskasvanud. Ma nagu enda lapsepõlvest päris nii asju ei mäleta. Tean, et õues olime jah palju ja pidevalt oli liikumine ja jooksmine. Söömine võis ununeda,  kui sa olnud kaugemal, kuskil onnis või ujumas. Ka praegu on nii, et kui on palju tööd ja kiire, siis pole meeles süüa, et teen veel selle asja ära ja siis selle ja siis….õhtul söön korralikult ennnast täis. Ka lapsena oli nii, aga siis sa see maja kapatud päeval, mis õhtul sisse aeti. Mulle meeldis lapsen ikka ka toit ja toidule mõelda. Armastasin lugeda, kui ilm kole oli ja õue ei saanud ja siis sai ikka kasvõi moosisaiugi kõrvale pugitud. Ega kodus midagi head ei olnud, tänapäeva mõistes. Ikka unistasin toitudest, et tahaks seda ja seda. Linnas köies(elasime maal) käisime emaga ka kuskilt söögikohast läbi. Ma imetlesin piimasaali toidulette ja riiuleid saiakeste ja võileibadega, kus oli küpsetatud lihaviilud peal ja kaunistuseks petersell või kurk. Tarretisega kaetud puuviljakoogikesi ja narva küpsiseid kulinaarias, kulinaariapoed ja sööklad olid täis toite, mida enne polnud näinudki. Mind see igatahes köitis.

Mina see, kellele vastad. Sul on õigus! Tegelikult ei olnud mina ka lapsena täiesti ükskõikne toidu vastu. Eks mingid asjad ikka maitsesid väga – jäätis, limps ja need samad kohvikute koogikesed (ma olin ka maalaps ja emaga linnaskäies oli alati kohvikutrett). Aga need isud olid siiski kuidagi teistmoodi (minu jaoks). Siis oli nii, et maiustasid ära ja sellega oligi rahu majas. Täiskasvanuna on aga koguaeg isu. Täitmatu isu. Sööd oma koogitüki ära, aga siis tahaks veel ju jäätist ja siis veel seapraadi. Siis pead natukene vahet ja tahaks jälle… Kuidagi teistmoodi dikteerib nüüd aju isusid. Ja siin meenub, et just teismeeas tekkis see jama. Lapsena, kui vanemad poest tulid, ei jooksnud ma mitte kunagi nende poekotte lahti harutama – et mida head täna poest toodi…. Küll aga teismeeas.

Ja sealt ilmselt tulebki inimeste erinevus. Selgub, et igalühel seda “vidinat” ajus pole, mis paneb sind tahtma liiga palju. Kahju, et mõni selle üle juurdlemist solvavaks peab.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et mõni selle üle juurdlemist solvavaks peab.

Minu arust öeldi juba piisavalt palju kordi, et selle üle juurdlemist ei pidanud mitte keegi solvavaks. Asi oli ikka väljendites ja viisis, kuidas seda tehti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et mõni selle üle juurdlemist solvavaks peab.

Minu arust öeldi juba piisavalt palju kordi, et selle üle juurdlemist ei pidanud mitte keegi solvavaks. Asi oli ikka väljendites ja viisis, kuidas seda tehti.

Too siis palun välja konkreetne väljend, mis oli inetult või valesti öeldud.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kes ostab seda mida sööd?  Meil on nii et käime tihti mehega koos poes. Mees on emotsionaalne ostja tühja kõhuga. Probleem nr1 tekib juba poes. Ostab kõike kokku. Tuleme koju, sööb sellest vaid väikese osa ja ülejäänud jääb seisma. Probleem nr 2 tekib kui toit hakkab lähenema lõpukuupäevale. Ma siis söön selle ära. Muidu viskaks ju ära. Emotsionaalne sööja peaks tegema endaga lepingu, et ostab koju tervislikke sööke. Ilma varudeta. Ja kui tahab ikka midagi head, siis peab selle järele poodi jala minema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust öeldi juba piisavalt palju kordi, et selle üle juurdlemist ei pidanud mitte keegi solvavaks. Asi oli ikka väljendites ja viisis, kuidas seda tehti.

Saan aru, et sa ei oska konkreetset lauset/postitust välja tuua, ja siis laidad?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siis söön selle ära. Muidu viskaks ju ära

Esimene asi, mida kaalust alla võtja peab tegema, on otsustada, et äraviskamine on parem kui sisse söömine. Sest jah, viskasid ära, see pole hea. Sõid ära, hullem, muidu oleksid olnud toidu raiskaja, nüüd aga oled paks. Parem ühe korra prügikastis kui jäädavalt sinu küljes. Teine asi on mõelda, et parem üks eksimuspäev kui 2 või üldse dieet pooleli, parem üks tordilõik kui 2 või 10. Ehk kui eksisid rajalt, ära jää sellesse kinni, alusta uuesti, vajadusel, kui neid söömasööste ikka palju tuleb, tuleb ka toimuskava üle vaadata ja sinna mingeid aineid ilmselt juurde panna või seda muul moel leevendada. Ja ei ole mõtet teha sellist lollust, et kuna eile sõin lolli peaga 3 kreemikooki, siis täna söön ainult natuke lillkapsast või 10 viinamarja vms ekstreemsusi. Kanna see päev maha, aga ära ürita ennast selle pärast ekstra piitsutada, sest nii lähed ainult lähemale oma seniste saavutuste nurka viskamisele. Endapiitsutamine ja tuha pähe raputamine võib vahel pakkuda mingit emotsionaalset kergendust, aga see ei ole pikalt jätkusuutlik. Emotsionaalselt sööjatele on veel soovitus lihtsalt otsida midagi muud, mis ka positiivse emotsiooni annab, ja sellele rohkem keskenduda. Sama soovitus on ka alkohoolikutele ju. Ja üldiselt pole ka mõtet oma lemmiktoidust 100% loobuda. Mõnele või mõne toidu puhul  võib küll ka see sobida, aga paljudele mitte. Ja tegelikult, kui liikumist on piisavalt palju ja kogused väga väikesed ning ei sööda seda kaloririkast toitu ka tihti, siis võibki süüa ka nt kreemikooki või rasvast liha vms.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Teema hakkas oma elu elama:) Aitäh kõigile, kes panustasid.

Kui kedagi huvitab, siis olen kenasti rea peal ja juurde ei võtnudki oma nädalase söömasööstuga. Hirm oli suur, et langen tagasi. Tõesti, asi polegi selles, et ta ma ei teaks tervisliku toitumise põhimõtteid või emotsionaalse söömise tagamaid. Vahel lihtsalt …

Sain kenasti pinge langusest üle (sellest ka emotsionaalne söömine) ja jätkan tervislikul lainel. Teeb rõõmu, et selga läheb palju riideid, mis vahepeal ei läinud. Kapi sisu tundub jälle nagu uus:)

Ilusat suve kõigile!:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )