Esileht Lapse ootamine Jaanuaribeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )

Teema: Jaanuaribeebid 2023

Postitas:
Kägu

Täna siis peaks äpi järgi olema 5+6, kuidas see test tundub? Mõtlesin, et teen veel ühe. Täna lähen teen esimese veretesti????

https://www.upload.ee/files/14153585/B7CF1293-AE1B-480C-9B5A-CD3676D648F6.jpeg.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna siis peaks äpi järgi olema 5+6, kuidas see test tundub? Mõtlesin, et teen veel ühe. Täna lähen teen esimese veretesti????

https://www.upload.ee/files/14153585/B7CF1293-AE1B-480C-9B5A-CD3676D648F6.jpeg.html

Huvitav küsimus täitsa, test on ju sulaselgelt positiivne? Või mis siin tunduda võiks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna siis peaks äpi järgi olema 5+6, kuidas see test tundub? Mõtlesin, et teen veel ühe. Täna lähen teen esimese veretesti????

https://www.upload.ee/files/14153585/B7CF1293-AE1B-480C-9B5A-CD3676D648F6.jpeg.html

Huvitav küsimus täitsa, test on ju sulaselgelt positiivne? Või mis siin tunduda võiks?

On jah positiivne. Südamerahuks lihtsalt olen jälginud, kas triip on ilusti tumenenud nii nagu peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun, et kõik on hästi. See rahutunne tekib muidugi siis kui näed oma silmaga. Aga ma usun, et kui kaebuseid ei ole, siis pole ka muret. Nkn käite seal esimesel uh-l ära ja siis juba ootate õhinaga seda järgmist, nagu mina ????

seoses kaebustega, mis süptomid kellelgi on?

minul hetkel on hommikul ja õhtul kerge iiveldus. Gaasid kimbutavad ja jube janu koguaeg. Rinnad läksid hellaks paar päeva tagasi. Suuremaks ei ole veel vist paisunud. Aga söömine on mul küll usinasti ette võetud.

Isutab just soolane. Puljong, pasteet, juustuvõileib ja korra tahtsin jubedalt rullmopsi ????

Mul mingeid erilisi sümptomeid ei olegi hetkel (7+0). Lihtsalt tunne, nagu varsti hakkaksid päevad, st valulikud rinnad, punniline nägu ja vahepeal kerged krambid kõhus. Süda on paar korda söömise ajal korraks kergelt läikinud, aga ei midagi hullemat. Oleks tore, kui see nii ka jääks 😀 Arst kirjutas sellest kuuldes igatahes iiveldusvastased rohud kohe välja ja ütles, et kannatada ei ole mõtet, kui peaks hullemaks minema. Magusaisu on ka vähenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on sümptomitest ainult rindade tundlikkus ja vahepeal kerged krambid kōhus. Söögiisu ikka sama nagu enne, selles osas muutusi ei ole.

Ootan juba väga järgmist arsti külastust.

(Eelmine kommentaar oli minu poolt 11.05 kell 10.33)

P.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Liitun ka siinse seltskonnaga. Tulemas on kauaoodatud IVF beebi. Täna 5+0 ja äpi järgi tähtajaks 20. jaanuar. Ultrahelisse lähen arsti juurde alles juuni teisel nädalal (7+6). Esimesed sümptomid tulid selle nädala alguses, meeletu väsimus ja rindade tundlikkus.

Küsimus ka, milliseid vitamiine te võtate? Ma hetkel võtan eraldi foolhapet, rauda, d-vitamiini. Mõtlen, kas oleks mõistlikum näiteks Pregnacare vitamiinile üle minna või võtta edasi samamoodi.

Kata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka arstil nüüd käidud ja kõik ok 🙂 muidugi tähtaeg nüüd liikus hoopis detsembrisse

LK.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin eile veretestil. Tulemus ilus 9386???? Täna äpi järgi 6+0, ootan esmaspäevast UH-d nüüd… närv sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Liitun ka siinse seltskonnaga. Tulemas on kauaoodatud IVF beebi. Täna 5+0 ja äpi järgi tähtajaks 20. jaanuar. Ultrahelisse lähen arsti juurde alles juuni teisel nädalal (7+6). Esimesed sümptomid tulid selle nädala alguses, meeletu väsimus ja rindade tundlikkus.

Küsimus ka, milliseid vitamiine te võtate? Ma hetkel võtan eraldi foolhapet, rauda, d-vitamiini. Mõtlen, kas oleks mõistlikum näiteks Pregnacare vitamiinile üle minna või võtta edasi samamoodi.

Kata

Mina võtsin kuni positiivse tulemuseni inofolic-i ja d-vit. Nüüd hakkasin kasutama pregna+omega. Arst ütles, et väga hea. Seal siis kõik vajalik sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina käisin täna oma esimesel ultrahelil 🙂 Hetkel on käsil kuues nädal ja kolmas päev (6+3).

Minu sümptomid:

  • Rinnad on MEGA valusad;
  • Kõrvetised (pole ennem mitte kunagi olnud);
  • Väsimus (kogu aeg magaks);
  • Kõht kinni;
  • Aeg-ajalt õhupuudus/pearinglus (tunne nagu kohe viskaks pildi taskusse);
  • Aeg-ajalt iiveldab (siiani suht harva, pigem siis kui kõht tühi);
  • Tavaliselt ma hommikuti kunagi ei söönud, nüüd esimese asjana pean seda tegema, muidu hakkab paha;
  • Suht lampi võin ilma põhjuseta nutma hakata ????.

Kuidas teil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poleks iial uskunud, et mul teie toredasse punti asja on, aga siin ma olen, tere! 🙂 Kodus on mul 5aastane ning äsja aastaseks saanud mudilane. Hetkel alles toibun eelmise lapse beebieast ning käed-jalad tema tagaajamisega tööd täis. Kui pärast imetamisega lõpetamist tsükkel taastus, läksin kohe naistearstile, et rasestumisvastane vahend valida. Aga võta näpust, ma ei saanudki seda võtma hakata, sest väga suure üllatusena olin juba uuesti rasestunud. See uudis tuli paraja šokina, sest kohe kindlasti polnud plaanis kahte väikese vanusevahega last ja pigem alles mängisime mõttega, et ÄKKI KUNAGI võiks meil olla ka kolmas, no nii mitme-mitme aasta pärast. Aga elu on täis üllatusi! Nüüd üritan harjuda mõttega, et varsti on meid korralik kamp ning juba teist nädalat isu ei ole, kimbutab nõrkus ning iiveldab. Äpp näitab täpselt 8 nädalat, südametegevus oli olemas, nädala pärast vaadatakse pisike tegelane veel korra kiirelt UH-s üle ja siis võetakse ka rasedus arvele. Jõudu ja jaksu kõigile iiveldajatele ja eriti hoian pöialt kõigile IVF-idele! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul arst reede hommikul, ootan väga:) iiveldus on kohal, rinnad väga valusad ja hakkab päris raseduse moodi tunduma juba.

 

millal tavaliselt fb grupid tehakse? See perekool on tore, aga tüütu on siia kirjutada ja seda jälgida minu meelest 🙂

 

KB

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma siin alles kirjutasin, et erilisi sümptomeid ei ole, siis selle nädala alguses mul juba korralikult iiveldas ja sain pool päeva wc-rallit teha 😀

Kas keegi juba arstil ära käinud? Kuidas läks?

P.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma siin alles kirjutasin, et erilisi sümptomeid ei ole, siis selle nädala alguses mul juba korralikult iiveldas ja sain pool päeva wc-rallit teha ????

Kas keegi juba arstil ära käinud? Kuidas läks?

P.

Mina täna käisin, kõik oli kena- süda tuksus armsalt 🙂

 

KB

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Mina täitsa esmasrase siin ja tegelikult jääb tähtaeg appi järgi 4.02, aga hetkel veel nii varast gruppi pole 😀

Oleme mehega 3 kuud aktiivselt ovulatsioonitestidega katsetanud ja nüüd said 12DPO oma õhkõrna positiivse. Täna (15DPO) tegin uuesti ja tundus, et triip kuidagi jõle hele (uriin oli muidugi ka suht vähe kontsentreeritud..olgugi et 6h põies), aga kuivas tumedamaks kui esimesel testil nii et võta nüüd näpust.

Arvutuslikult peaks olema 4+1 nädalat, jubedalt pabistan, et katkeb või pole õiges kohas või jumal teab mida. Mingeid sümptome ka pole, peale kerge tisside helluse (enne päevi nad tavaliselt valusad ja paistes, aga nüüd lihtsalt natuke hellad aga paistes pole).

Millal seda südamekest võiks olla kuulda? Hetkel plaanisin et nii 6+4 võiks minna esmasesse UH-sse (kui senimaani kõik ok!) ja siis võiks see südameke juba olla küll ju..

Kuidas teistel, millal süda UH-s lõi? 🙂

Ühtlasi palju õnne kõigile triipude puhul!

KL

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on rasedus alles nii väike, et õrn triip on täiesti OK. Mul eelmise rasedusega olid rasedustestid isegi nädal peale oodatavate päevade algust negatiivsed (kusjuures tsükkel oli regulaarne), samas päevi ei alanud ja kõhus imelik tunne… rasedushormooni tase ka aina tõusis, aga UH ei näidanud veel midagi, vot siis küll muretsesin, et kas on ikka emakasisene ja normaalselt kulgev rasedus. Arst kutsus iga nädal tagasi ja ütles, et ole kõigeks valmis ja enne õnne ei soovi, kui lootemuna näha ja süda tuksumas sees. Üldiselt arstid soovitavad, et 7 nädalat oleks täis, et südant otsima minna. Kui varem minna, ei pruugi veel näha-kuulda olla ja siis kutsutakse niikuinii nädala pärast tagasi, ent senikaua seda asjatut muretsemist pole ju tarvis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, päevade järgi peaks rasedus olema 6+0, kuid käisin tana ultrahelis kus oli näha rebukott ja võimalik algav loode. Hinnanguliselt raseduse suurus 4/5 nädalat. 2 nädala pärast lähen uuesti ultrahelisse kuid hinges nii suur mure. Kas kellelgi ka nii olnud ning kõik läinud hästi?

Pos ov testi sain 2.05, seega ov oli 3-4.05 ning pos rasedustesti sain 17.05
Lisaks rindade valulikkus on praktiliselt kadunud, arsti sõnul see normaalne kuid ikkagi selle ultraheli leiu tõttu närib.

Lisaks kes on inofolicut tarvitanud, kas olete võtnud ka raseduse ajal seda?

MK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ettevaatlikult. Sain triibud kätte eelmine nädal. Päevade “tähtaeg” oli eile. Rinnad on hellad, olen gaase täis ja isu on lõputu. Viimased 2 päeva on krambitanud ja kardan väga taaskord keemilist läbi elada, viimasest möödas aasta. Täna käisin ka naistearstil, tema midagi veel ei näinud. Ütles, et kui krambid väga tugevaka lähevad, siis emosse. Ämmakas on 31.05 ja tähtaeg hetkel peaks olema 22.jaanuar. Homme synlabi hcg jaoks verd andma. Hoian pöidlaid kõigile ja palun vastutasuks sama! ????

Update: Meie tänaseks 6+2. Südameke lööb. Krambid on endiselt alles. Kahjuks oli möödunud nädalavahetusel määrimine, mis lõppes Pelgulinna valvetoas. Kõik oli visuaalselt õnneks siiski korras, kuid vereproov tuvastas madala progesterooni (31 ühikut), seega söön nüüd 3x päevas Duphastoni. Olen esmarase ja hirm on suurem kui ma ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaanuari beebide FB grupp – https://www.facebook.com/groups/2798235917151203/?ref=share

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vôtsin targemaid kuulda ja panin UH aja 8.nädalale.

Küll aga kas on mõistlik ka nt 5+2 ja 5+4 päevadel Hcg-d mõõta enda südamerahuks, seniks kuni arstile veel 3 nädalat aega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaanuari beebide FB grupp – https://www.facebook.com/groups/2798235917151203/?ref=share

Oh, issand!

Jaanuaribeebid, kulla Liisi!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik alles väga algusjärgus. Olen IVF rase, siirdati 5-päevane, õnnestus 3. katse. Olen nüüdseks oma südemarahuks teinud 3 hcg testi.

3+5 hcg 49

4+1 hcg 240

4+5 hcg 2084

Progesteroon oli korras, viimasel korral lasin aga lisaks ferritiini ka teha. Korralik ehmatus, kui raud 2,7, miinimumäär algab 9st, ei olnud muretsenud, sest olin kuid neid pregnacare vitamiine võtnud, kus justkui peaks kõik olemas olemas. Eks mure ka nüüd suurem, seda enam et õnnestus mingi viirus ka külge pookida. Loodan hingest parimat! Oleme tegelikult juba mitu aastat üritanud.

Esimene UH 17. juuni (6+5). Eeldatav TA 5. veebruar 2023

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik alles väga algusjärgus. Olen algusjärgus IVF rase, siirdati 5-päevane, õnnestus 3. katse. Olen nüüdseks oma südemarahuks teinud 3 hcg testi.

3+5 hcg 49

4+1 hcg 240

4+5 hcg 2084

Progesteroon oli korras, viimasel korral lasin aga lisaks ferritiini ka teha. Korralik ehmatus, kui raud 2,7, miinimumäär algab 9st, ei olnud muretsenud, sest olin kuid neid pregnacare vitamiine võtnud, kus justkui peaks kõik olemas olemas. Eks mure ka nüüd suurem, seda enam et õnnestus mingi viirus ka külge pookida. Loodan hingest parimat! Oleme tegelikult juba mitu aastat üritanud.

Esimene UH 17. juuni (6+5). Eeldatav TA 5. veebruar 2023

Ma esimese rasedusega hakkasin võtma rauapreparaate teisest trimestrist ja lisaks veel neli kuud pärast sünnitust. Rauavarud võttis beebi kõik endale, hemoglobiin langes alla saja, hemoglobiin oli tegelikult juba enne rasedust madalam (117). Lõpuks sain raseduse ajal rauda veeni kaudu, muud preparaadid ei mõjunud.

Tõenäoliselt pead ka hakkama rauapreparaate tarvitama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heip

Annan vahepeal märku endast.
Meie saime 30ndal käia veel uh-s viljatusravis ja nüüd 8.juuni on mul aeg päris ämmaka juurde.
Siit ka küsimus, kas kellelgi on kogemust mõne väga toreda või vastupidi-väga ebameeldiva ämmakaga? Ma sain aja Kõrgemaa juurde. Tema kohta pole mitte üht infokillukest kuskil netiavarustes ????

Rasedust 8+5 ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole nt rasedushormooni taset selle raseduse ajal kordagi mõõdetud. Arst ütles, et kui UH-s juba näha südant, siis pole üldse mõtet enam hormooni taset määrata.

Siin levis mingi FB grupi link – on see nüüd siinse kitsa seltskonna väga privaatne grupp või üldine Facebooki jaanuaribeebide grupp? Sellesse suurde ja üldisesse ma kohe üldse ei kipu, aga mul on varasemast väga head kogemused väiksemate, foorumist alguse saanud gruppidega, kus kõik tunnevad üksteist paremini, punt pole suur, elatakse üksteisele kaasa ja leitakse endale uued sõbrannadki 🙂 Suured grupid kipuvad natuke liiga massiivsed ja anonüümsed olema. Ma liituks meeleldi väiksema ringi grupiga, aga see peaks kindlasti salajane grupp olema, muidu grupiga liitumine on ju kogu FB sõbralistile näha ning seda küll vaja pole. Hetkel on kolmas kõhubeebi alles minu ja mehe väikene saladus 🙂 Tavaliselt on keegi salajase grupi loonud ning hakanud sinna ise teisi lisama, kes oma soovist liituda märku annavad (nt meilitsi)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole nt rasedushormooni taset selle raseduse ajal kordagi mõõdetud. Arst ütles, et kui UH-s juba näha südant, siis pole üldse mõtet enam hormooni taset määrata.

Siin levis mingi FB grupi link – on see nüüd siinse kitsa seltskonna väga privaatne grupp või üldine Facebooki jaanuaribeebide grupp? Sellesse suurde ja üldisesse ma kohe üldse ei kipu, aga mul on varasemast väga head kogemused väiksemate, foorumist alguse saanud gruppidega, kus kõik tunnevad üksteist paremini, punt pole suur, elatakse üksteisele kaasa ja leitakse endale uued sõbrannadki ???? Suured grupid kipuvad natuke liiga massiivsed ja anonüümsed olema. Ma liituks meeleldi väiksema ringi grupiga, aga see peaks kindlasti salajane grupp olema, muidu grupiga liitumine on ju kogu FB sõbralistile näha ning seda küll vaja pole. Hetkel on kolmas kõhubeebi alles minu ja mehe väikene saladus ???? Tavaliselt on keegi salajase grupi loonud ning hakanud sinna ise teisi lisama, kes oma soovist liituda märku annavad (nt meilitsi)?

Grupp on pisike ja kinnine, meid ob seal 27 hetkel 🙂 liituda saad lingi kaudu

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tore. Kindel, et sellega liitumine avalikult näha pole? 😀 Mu esimesest lapseootusest kahjuks enamik tutvusringkonda sai teada nii, et liitusin FB-s vastava (privaatse) beebigrupiga ja miskipärast teavitus sellest jõudis kogu mu sõbralistini. Ei saanudki rõõmusõnumit silmast silma jagada. Seetõttu olen veidi ettevaatlik 😉

Teine asi: vaatasin, et 33 inimest seal juba, kuidas meid seal FB-s nii palju juba on, kuigi siin on alles 2 lk jagu juttu olnud? Siin pole nii palju inimesi vestluses osalenudki…? 🙂

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sama mõte, tahaks liituda, aga kunagisest olemas kogemus, kus tuttavad on käinud neid beebigruppe otsimas ja neil otsingust leitavatel gruppidel on näha, kui keegi su sõbralistist on liige.
mul on ka üli hea kogemus varasemast väikse salajase-salajase grupiga. Sest praegu see avalikult leitav ja kõik vist saavad liituda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal seadetes saaks grupi nähtamatuks teha, aga siis saaks liituda ainult need, kes siit foorumi kaudu juurde tulevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, mina olen selle fb grupi admin ja jagasin siin linki. Täpsustaks mõned asjad üle.

Liikmeid ei piira ainult perekooli foorumile seega pole kindel kas on see grupp leitud siit või läbi fb otsingu. Eks siin foorumis käivad ka inimesed lugemas, kes ise ei kommenteeri.

Grupi seaded on hetkel pandud paika nii, et see on täiesti kindlalt privaatne ning liikmeid ja postitusi kindlasti välja näha ei ole, läbi testitud. Jaanuaribeebidele on hetkel juba loodud mitu fb gruppi, millest minuteada vähemalt üks väike grupp on avalik ning kogu sisu nähtav.

Ja mis puudutab grupi nime, õigekirjaliselt tõesti tuleks nimi kokku kirjutada, aga nimi on pandud puhtalt eelnevate jumal teab mitme aasta ja kuu beebigruppide järgi, kus on alati lahku kirjutatud nimi ja nagu näha siis ka alati on keegi kellele see ette jääb. Endal erilist vahet pole ning mingi fb grupi nime pärast öösel magamata ei jää aga kui grupi liikmed soovivad siis võib muidugi selle ära muuta.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )


Esileht Lapse ootamine Jaanuaribeebid 2023