Esileht Pereelu ja suhted Jätan oma ülekaalulise mehe maha

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )

Teema: Jätan oma ülekaalulise mehe maha

Postitas:

Ütle, et kolid välja ja kui poole aasta jooksul midagi ei muutu, siis lahutus.

Esiteks, talle meeldib söök ja söömine. Võib-olla te polegi loodud kokku jääma. Hea võimalus oma eluseltsiline maha jätta. Samas, võib-olla on tal suurepärane iseloom ja välimus – see on ainult väline.

Kui kolid välja ja paned ta ultimaatumi ette, võib tal tekkida motivatsioon toitumisega midagi ette võtta. Või avastab ka tema, et sina ei ole tema jaoks ning järgmiseks abikaasaks võtab endale rõõmsameelse gurmaani.

Kui kolid välja, võid avastada, et üksi olla on halb ja trööstitu. 50ndates naine pole enam mingi mimm ja vähestele saab öelda milf. Oled parema meelega üksi kui temaga? Võimalus, et jääd üksi – see on väga suur. Näen oma ema pealt, kui üksik ta on ja kui võimatu on enda kõrvale kedagi leida. Tark, töökas, ilus, positiivne. Kõik mehed on aga paksud, kiilakad, tössakad ja täitsa vanad mis vanad. Targad ja ilusad mehed on endale juba 30aastased võtnud.

On teil midagi ühist ka või ainult see toitumise teema häirib? Muust on ka suva? Elasin oma abikaasast 3 kuud eemal. Nii üle viskas kõik tema juures. Raske oli tegelikult, see kodust ära ja üksi olemine. Tulin tagasi koju ja mees oli muutunud. Enne polnud stiimulit, et muutuda. Tagasi läksin, sest meil on väga palju ühist. Olen otsusega väga rahul! Hea meel on, et kohe lahutama ei hakanud. Sõrmuse võtsin ära. Tore, et mu tagasi võttis. Ega minagi täiuslik pole.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõu anda ei oska. Vajaks seda isegi. Lihtsalt mina enda meest päris maha jätta ei tahaks, aga mida veel teha, ei tea.

See, mis su mehes toimub, pole päris nii, nagu sina aru saad. Mina olen ise see paks naine, keda mees proovib õhemaks saada, me oleme selles asjas vist juba sammuke edasi jõudnud. See on kõik nii tuttav jutt. Me oleme hästi palju rääkinud omavahel ja väga valusaid asju rääkinud, otse rääkinud, nuttes rääkinud. Minugi mees ei soovi mind maha jätta, aga ta on arvanud samamoodi, nagu sina kirjutad, et on vabandused. Jah, nad ongi vabandused, aga tihti varjavad need tobedad vabandused mõnda tõsisemat põhjust või lihtsalt psühholoogilist suutmatust. Näiteks mina olen otsinud erinevaid tobedaid seletusi, miks ma mehega kõndima minna ei saa, ikka kärss kärnas ja maa külmund. Tegelikult varjasin ma (miks? ma ei tea!) nende vabandustega tegelikku ja valusamat põhjust – minu füüsiline vorm oli juba nii vilets, et ma ei suutnud enam isegi normaalselt kõndida, ma oleks pidanud kogu aeg puhkama ja ma ei suutnud oma mehe ees nii vilets olla. Mehega jõusaali minna ma ka ei soovinud, sest ma häbenesin oma keha ning arvasin ka, et mees mind tegelikult häbeneks ning et ta eelistaks üksi käia. Need on näited sellest äraspidisest mõttekäigust, mis puntras inimese peas tekib.  Samas muidugi õhtuse söömise õigustamiseks ilmselt ei ole ühtegi sarnast peidetud põhjust – võib olla ainult see, et mees ongi nõrga iseloomuga, ei suuda kiusatusele vastu panna. Aga ka sel juhul vajaks ta pigem sinu abi. Omalt poolt peaks mees olema väga väga aus, te peaks koos mehe nõrku kohti arutama ja neile lahendusi otsima. Ma olen kindel, et su mees otsib samamoodi lahendust pidevalt, peidab oma masendust ja pettumust sinu eest, petab iseennast, et mingitki head enesetunnet leida. Vastutustundetus see kindlasti ei ole, pigem suutmatus midagi muuta, sõltuvus millestki – söömisest, mõnutundest, turvatundest, mida söök annab, õhtusest preemiast. Oh, ma võiks pikalt sellest rääkida. See on väga keeruline olukord, aga on selge, et üksi see paks inimene oma muret lahendada ei suuda, kuid kuna ta ise ka ei tea, mida abistamiseks vajaks, siis on abi anda ka keeruline.

Jõudu teile.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 28.07 15:40; 28.07 17:37; 28.07 18:05; 28.07 18:43; 28.07 19:18; 28.07 19:56; 28.07 20:33; 28.07 23:56; 29.07 13:39; 29.07 16:48; 29.07 18:01; 29.07 19:23; 29.07 23:29; 30.07 11:59; 30.07 20:42; 07.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina imestan, kus siin teemas nüüd kõik need kehapositiivsed Perekooli paksud naised on, kes igale oma kilole kiiresti vabanduse leiavad. Kilpnääre, mnjaa, see on kurja juur. Muidugi stress, see paneb sööma. Aa, ja halb uni, see tõstab kortisooli taset ja paneb sööma. Ja siis AD ja siis igasugused muud ravimid. Ja siis lihtsalt söömissõltuvus. Jne jne. Tuhat vabandust.

Ja hoidku jumal, kui mõni mees siin julgeks teema teha, et talle on tema paks naine vastik, tahab ta maha jätta ja temaga seksida ei suuda. Et tahaks kedagi saledat ja seksikat, kellega edasi minna ja seksida.  Et oma naine oli kuangi sale ja ilus, aga nüüd jälestusväärne vaal. Siis küsivad needsamad naiskäod, et aga kuhu jääb armastus ja kas niisama lihtne ongi peret lõhkuda ja lapsed katkisse perre jätta ja kuhu jäävad siis sisemised väärtused selles paksuks läinud naises? Selline mees nokitaks siin ribadeks.

Minu arvates on see siin vohav kaksikmoraal.

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste väiksemad olles toitus mees normaalselt, käis 2-3 korda nädalas sõoradega hobikorvpallitrennis, suusatas, käisime ratastega sõitmas. Nüüd aasta-aastalt on kõik see ära jäänud ning arvan, et ta enam ei jaksakski eriti liigutada. Isiklikest tervisehädadest ei räägigi – väsimus, unetus, norskamine, higistamine, jõuetus. eks see voodielu on kannatanud küll.

Mis sind suhtes kõige rohkem häirib? Et vabal ajal ei saa koos mehega enam midagi teha ja eriti kusagil käia? Et tema sööb, mida tahab ja on lasknud oma kehakaalu käest, aga sina samal ajal pead jälgima, mida suhu pistad ja see ärritab sind, et üks pingutab ja teine on visanud käega? Või häirib sind kahanenud voodielu ja tema vähenenud füüsiline atraktiivsus? Kui ta hakkaks trenni tegema ja võtaks alla, siis kas oled kindel, et vaataksid teda kohe uue pilguga või on tunded tema vastu aja jooksul otsa saanud ja otsid paisunud kehakaalust ettekäändeid, suhte lõpetamiseks?

Ma olin samas olukorras. See, et ta ei jõudnud enam ettevõtmistes kaasa lüüa, häiris küll. Afa kõige rohkem piinas pidev hirm ja mure tema tervide pärast. Meie lapsed on alles algkoolis.

Ja pidigi trombiga otsad andma! Surmahirm aitas küll – hakkas dieeti pidama ja liikuma, võttis alla 40 kilo. Aga minu närvid…

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina imestan, kus siin teemas nüüd kõik need kehapositiivsed Perekooli paksud naised on, kes igale oma kilole kiiresti vabanduse leiavad. Kilpnääre, mnjaa, see on kurja juur. Muidugi stress, see paneb sööma. Aa, ja halb uni, see tõstab kortisooli taset ja paneb sööma. Ja siis AD ja siis igasugused muud ravimid. Ja siis lihtsalt söömissõltuvus. Jne jne. Tuhat vabandust.

Ja hoidku jumal, kui mõni mees siin julgeks teema teha, et talle on tema paks naine vastik, tahab ta maha jätta ja temaga seksida ei suuda. Et tahaks kedagi saledat ja seksikat, kellega edasi minna ja seksida. Et oma naine oli kuangi sale ja ilus, aga nüüd jälestusväärne vaal. Siis küsivad needsamad naiskäod, et aga kuhu jääb armastus ja kas niisama lihtne ongi peret lõhkuda ja lapsed katkisse perre jätta ja kuhu jäävad siis sisemised väärtused selles paksuks läinud naises? Selline mees nokitaks siin ribadeks.

Minu arvates on see siin vohav kaksikmoraal.

Mõtlesin seda sama teemat lugedes. Kui mõni mees väidab, et ta naine paksuks ja ebaatraktiivseks muutunud siis on kohe kisa lahti ja miinused.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin seda sama teemat lugedes. Kui mõni mees väidab, et ta naine paksuks ja ebaatraktiivseks muutunud siis on kohe kisa lahti ja miinused.

Kindlasti oleks, aga arvatavasti mitte nende naiste poolt, kes siin oma rasvamagudest meestest räägivad või siis oma elukaaslase head vormi kiites paksukest maha jätta soovitavad. Või muidu oleks küll see tõesti silmakirjalikkuse tipp.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.07 18:10; 28.07 22:11; 28.07 22:59; 29.07 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole nii lihtne, et jäta maha! Kui muus osas on kõik korras, aastakümneid koos elatud, koos lapsed üles kasvatatud, ühine kodu loodud, siis ei käi see sõrmenipsust, et “saada talle meil ja kui midagi ei muutu, tõsta kotid ukse taha”.

Samas on ülekaal sellegipoolest teisele poolele häiriv, varem või hiljem hakkab see ka tervise peale ja üleüldse on raske pealt vaadata, kuidas su kõige lähedasem inimene end hammaste abil hävitab.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.07 18:12; 28.07 22:23; 29.07 19:16; 30.07 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puudutab seksi siis neid mõtteid jagasin ma siia, temaga sellest rääkides ei leia õigeid sõnu, et mitte solvata. Mees läheb lukku ära, kui alustadagi jõuan.

Kas minateate vorm ei oleks abiks? “Kallis, anna andeks, aga sinu ülekaaluline keha ei eruta mind”,

oot, see pole hea…

“Kuna sa oled ülekaaluline, ei suuda ma enam sinu peale erutuda ja see tapab igasuguse seksisoovi”

on vist parem.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 22:48; 29.07 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole nii lihtne, et jäta maha! Kui muus osas on kõik korras, aastakümneid koos elatud, koos lapsed üles kasvatatud, ühine kodu loodud, siis ei käi see sõrmenipsust, et “saada talle meil ja kui midagi ei muutu, tõsta kotid ukse taha”.

Samas on ülekaal sellegipoolest teisele poolele häiriv, varem või hiljem hakkab see ka tervise peale ja üleüldse on raske pealt vaadata, kuidas su kõige lähedasem inimene end hammaste abil hävitab.

Ma usun, et kõik on nõus, et see ei olegi lihtne ega mingi tore olukord.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.07 18:10; 28.07 22:11; 28.07 22:59; 29.07 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puudutab seksi siis neid mõtteid jagasin ma siia, temaga sellest rääkides ei leia õigeid sõnu, et mitte solvata. Mees läheb lukku ära, kui alustadagi jõuan.

Kas minateate vorm ei oleks abiks? “Kallis, anna andeks, aga sinu ülekaaluline keha ei eruta mind”,

oot, see pole hea…

“Kuna sa oled ülekaaluline, ei suuda ma enam sinu peale erutuda ja see tapab igasuguse seksisoovi”

on vist parem.

Ei, see kõlab nagu hüvastijätt. Teadet tuleks alustada millegagi, millest tõe kuulja saab kinni hoida, millesse klammerduda – kallis, ma armastan sind ja tahan sinuga veeta oma elu, aga kuna sa oled nii ülekaaluline … jne.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 28.07 15:40; 28.07 17:37; 28.07 18:05; 28.07 18:43; 28.07 19:18; 28.07 19:56; 28.07 20:33; 28.07 23:56; 29.07 13:39; 29.07 16:48; 29.07 18:01; 29.07 19:23; 29.07 23:29; 30.07 11:59; 30.07 20:42; 07.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piltide pealt nägi end huvitaval kombel reaalsemana kui peeglist.

Aga täpselt nii ongi – peeglisse vaadates inimene sätib end automaatselt kuidagi nii, et ta parem välja näeb, pealegi vaadatakse peeglist üldjuhul mingit detaili, mitte üldpilti – kas lips on otse, ega ma selja tagant määrdunud ole (eriti mehed). Foto on aga halastamatu.

See on üks asi. Teine asi on see, et peeglist me vaatame ennast sageli, aga üleliigsed kilod tulevad grammhaaval, mitte ei kuku üleöö mitu kilo selga. Sestap ka peeglist ei näe, kuna muutus on aeglane ja me kohaneme sellega seda märkamata. Pildid on pikema ajavahega ja kõrvuti. Kui on pool aastat vahet, siis on lisandunud piisav kogus kilosid ja see on juba selgelt näha. Selles see peamine põhjus, miks peegel nii selget keelt ei räägi – paari lisagrammi ei märka keegi. Ja järgmine kord vaatad peeglisse on jälle paar grammi, ja paar grammi… Ja nii me ei märkagi. Ei märka ka seda, et ei jaksa enam nii palju, kuna ka see tuleb sujuvalt aja pikema aja jooksul.

Mul üks eks oli ka selline jõhverdaja. Terve suur taldrikutäis, ikka see suur praetaldrik ja kuhjaga, ja tunni pärast läks järgmine. Süüa tegin nagu armeele kogu aeg. Ja kuna ta voodis ei viitsinud eriti naisele tähelepanu pöörata, peaasi, et ise sai, siis kadus igasugune huvi ja tahtmine, siis kadus ka juba lähedus ja nii ta läks. Aga ise ta aru ei saanud, et ennast paksuks sõi, rääkis aina geneetilisest eelsoodumusest jms ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltuvus on haigus, aga keegi ei võta seda nii. Kõige paremini on seda suhtumist kirjeldanud Louisa Young oma alkohoolikust abikaasa vähki haigestumisel:”Ei ole enam deemonlikku alkohoolikut, on ingellik vähihaige. Ei ole enam kaassõltuvuses lolli, on armastatud hooldaja.” Nii on ka sinu abikaasa sõltuvusega ja sellesse suhtumisega.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 10:22; 29.07 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis sai sellest “halvas ja heas”?

Ma arvan, et sedasama lubadust tuleks mõlemal täita, mitte ei tähenda see seda, et üks teeb, mis tahab ja teine palugu või hääl kähedaks – midagi ei muutu.

Jah, ta on haritud ja intelligentne, edukas ja võimekas (töö- ja ühiskonnaelu poolest, lastele on suurepärane isa ja mulle armas abikaasa olnud), aga nii totaalne klapp on peas kui asi puudutab söömist. Toidusõltlane, ma tean, aga ma ei saa teda ka vägisi kuskile nõustaja juurde tassida, sest igasugune tahe peab ikka inimeselt endalt seest tulema.

Täna hommikul kuulsin jälle seda “no ma siis püüan!” juttu kui üle pika aja võtsin taas teema käsile. Ütlesin, et ma olen mures ja mul on halb seda vaadata, selline ebatervislik elulaad viib meid teineteisest eemale ja kas ta tahaks parema meelega üksi jätkata, sest mina ei taha enam selle mure ja stressiga elada, et äkki ühel päeval ütleb tal mingi organ või elund üles.

Aga tõsiselt on ka armastus lahtuma hakanud, sest justnimelt üks osapool ei pinguta selle “heas ja halvas” nimel. Selline enesekesksus on tema puhul suhteliselt uus tulemine, kuigi firmajuhina on taoline iseloomujoon osaliselt vajalik, siiski pereellu pole see varem tikkunud.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 14:25; 28.07 14:41; 28.07 14:44; 28.07 15:11; 29.07 11:21; 29.07 15:56; 29.07 16:09; 29.07 16:22; 29.07 17:35; 29.07 17:38; 30.07 07:18; 30.07 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja hoidku jumal, kui mõni mees siin julgeks teema teha, et talle on tema paks naine vastik. Et tahaks kedagi saledat ja seksikat, kellega edasi minna ja seksida.

Probleem kehakaalust on õigustatud, kui inimene püüab olla vormis ja soovib kaaslaselt sama. Paljudel juhtudel virisevad elukaaslase ülekaalu pärast need, kes on ise samuti ülekaalus, aga ei tunnista seda ja siis tasuks kõigepealt vaadata peeglisse ja kaalu langetada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 16:59; 29.07 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltuvus on haigus, aga keegi ei võta seda nii. Kõige paremini on seda suhtumist kirjeldanud Louisa Young oma alkohoolikust abikaasa vähki haigestumisel:”Ei ole enam deemonlikku alkohoolikut, on ingellik vähihaige. Ei ole enam kaassõltuvuses lolli, on armastatud hooldaja.” Nii on ka sinu abikaasa sõltuvusega ja sellesse suhtumisega.

Jättis siis mees joomise maha või? Sest muidu on ju mõlemad. Ja kui vähki saaks ise maha jätta, oleks suhtumine sama nagu alkohoolikutesse, usu mind.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.07 18:10; 28.07 22:11; 28.07 22:59; 29.07 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltuvus on haigus, aga keegi ei võta seda nii. Kõige paremini on seda suhtumist kirjeldanud Louisa Young oma alkohoolikust abikaasa vähki haigestumisel:”Ei ole enam deemonlikku alkohoolikut, on ingellik vähihaige. Ei ole enam kaassõltuvuses lolli, on armastatud hooldaja.” Nii on ka sinu abikaasa sõltuvusega ja sellesse suhtumisega.

Jättis siis mees joomise maha või? Sest muidu on ju mõlemad. Ja kui vähki saaks ise maha jätta, oleks suhtumine sama nagu alkohoolikutesse, usu mind.

Soovitan lugeda, saad teada.  https://varrak.ee/raamatud/sa-lahkusid-vara/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 10:22; 29.07 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tõsiselt on ka armastus lahtuma hakanud, sest justnimelt üks osapool ei pinguta selle “heas ja halvas” nimel. Selline enesekesksus on tema puhul suhteliselt uus tulemine, kuigi firmajuhina on taoline iseloomujoon osaliselt vajalik, siiski pereellu pole see varem tikkunud.

Et see uus tulemine on, see võikski panna sind mõtlema, et kas ikka on tulemine. Sa ju ei näe tema sisse, kas või kuidas ta pingutab. Mitte pingutamine ja tulemuseta pingutamine näevad kõrvaltvaatajale väga samasugused välja. Sa näed, kuidas ta õhtul sööb, kuid sa ei tea, mitu enesega võitlemist ja võitu sellele kaotusele eelnesid – kas ta on 8 korda jätnud külmiku juurde minemata või läks kohe esimese näljatunde peale. Selle teadmiseks on vaja omavahel rääkida, valusalt rääkida, ausalt rääkida, nagu eespool kirjutasin, mitte oletada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 28.07 15:40; 28.07 17:37; 28.07 18:05; 28.07 18:43; 28.07 19:18; 28.07 19:56; 28.07 20:33; 28.07 23:56; 29.07 13:39; 29.07 16:48; 29.07 18:01; 29.07 19:23; 29.07 23:29; 30.07 11:59; 30.07 20:42; 07.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaalun ka maha jätmist. Mu naine on kahe aastaga võtnud juurde umbes 20kg. Ta ei jõua mitte midagi teha, kuigi ta on noor(40). Isegi kõndimine on tema jaoks raske. Me oleme temaga seda arutanud, olen üritanud teda motiveerida, aga mitte midagi. Suunasin ta ka toitumisnõustaja poole ja pakkusin ka, et võiksin ta psühholoogi kinni maksta, aga tema ei taha. Ma ei suuda temaga enam seksida, sest ta näeb pehmelt öeldes õudne välja. Ta lihtsalt ei eruta mind, pigem tekitab minus tülgastust. Ma ise käin trennis ja olen väga heas vormis. Ma olen nüüd seal maal, et ma ütlen talle, et aitab, ma enam ei taha.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.07 14:36; 30.07 19:32; 31.07 06:26; 31.07 10:32; 31.07 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama mure, aga oleme alles 30ndate keskel. Mees võttis aastaga kuskil 20-30 kilo juurde, lihtsalt hakkas palju rämpstoitu sööma ja õhtused õlled muutusid igapäevaseks, samas kui kogused muudkui suurenesid.

Mure oli ainult minul – ta keha muutus tundmatuseni, lisandus pidev öine traktori kombel norskamine, vahekorras suutis olla ainult ühes asendis. Ise ei saanud ta pea midagi aru. Nägi end vist peaaegu samasugusena nagu oli varem olnud.

Meil tuli muutus kahest asjast. Esiteks on meil väikesed lapsed ja see andis võimaluse temast pilte teha kui lastega mängis. Piltide pealt nägi end huvitaval kombel reaalsemana kui peeglist. Teiseks lõi oma kaalunumbri huvi pärast (ja omal algatusel) kehamassiindeksi kalkulaatorisse ning sai shoki, avastades, et selle kohaselt pole ta lihtsalt ülekaaluline, vaid rasvunud!

Sealt edasi hakkas alko ja rämpsu kogust vähendama, rohkem liikuma ja veidi rohelist sööma. Vähehaaval hakkas kaal vähenema, suvi on palju kaasa aidanud, tegevused on aktiivsemad, niisama teleka ees söömist vähem. Kaalust on silma järgi pool kadunud, norskamine on ära jäänud. Loodan, et ei tule tagasilangust.

Seda on küll väga motiveeriv lugeda!
Soovin südamest teile edu!

Ühtlasi võtan nõuks selle KMI-ga “hirmutada” – äkki tõesti mõjub.
No ja pildistamine – absoluutselt hea idee!
Ta on alati üritanud piltidelt minema hiilida või siis häda pärast ainult nägu mäidanud teiste vahelt, aga küll ma need täispikkuses pildid kätte ka saan!
Ma ise olen küll mõnegi ehmatuse üle elanud kui ennast näinud: olen pigem kõhnemapoolne või siis noh väga sale.
Peegelpildiga olen harjunud, aga fotodel paistan kuidagi eriti luine ja sooniline. Eriti nüüd suvisel ajal kui nahk tumedam, tulevad igasugused reljeefid tugevalt esile.

Tänan heade mõtete eest!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 14:25; 28.07 14:41; 28.07 14:44; 28.07 15:11; 29.07 11:21; 29.07 15:56; 29.07 16:09; 29.07 16:22; 29.07 17:35; 29.07 17:38; 30.07 07:18; 30.07 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hästi konkreetne perearst. Esitas faktid ja tervisetulemid ning ütles mehele et vaja dieeti pidada ja soovitas Orgut või Fitlapi. Aasta möödas ja 40 kg läinud. Korralik trenn ka juures. Tervis oli ka muidugi juba piiri peal ja see oli äratus.

Mina seda kardangi, et enne “nägijaks” ei saa, kui tervis märku annab.
Ja see ootamine on õudne.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 14:25; 28.07 14:41; 28.07 14:44; 28.07 15:11; 29.07 11:21; 29.07 15:56; 29.07 16:09; 29.07 16:22; 29.07 17:35; 29.07 17:38; 30.07 07:18; 30.07 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle, et kolid välja ja kui poole aasta jooksul midagi ei muutu, siis lahutus.

Esiteks, talle meeldib söök ja söömine. Võib-olla te polegi loodud kokku jääma. Hea võimalus oma eluseltsiline maha jätta. Samas, võib-olla on tal suurepärane iseloom ja välimus – see on ainult väline.

Kui kolid välja ja paned ta ultimaatumi ette, võib tal tekkida motivatsioon toitumisega midagi ette võtta. Või avastab ka tema, et sina ei ole tema jaoks ning järgmiseks abikaasaks võtab endale rõõmsameelse gurmaani.

Kui kolid välja, võid avastada, et üksi olla on halb ja trööstitu. 50ndates naine pole enam mingi mimm ja vähestele saab öelda milf. Oled parema meelega üksi kui temaga? Võimalus, et jääd üksi – see on väga suur. Näen oma ema pealt, kui üksik ta on ja kui võimatu on enda kõrvale kedagi leida. Tark, töökas, ilus, positiivne. Kõik mehed on aga paksud, kiilakad, tössakad ja täitsa vanad mis vanad. Targad ja ilusad mehed on endale juba 30aastased võtnud.

On teil midagi ühist ka või ainult see toitumise teema häirib? Muust on ka suva? Elasin oma abikaasast 3 kuud eemal. Nii üle viskas kõik tema juures. Raske oli tegelikult, see kodust ära ja üksi olemine. Tulin tagasi koju ja mees oli muutunud. Enne polnud stiimulit, et muutuda. Tagasi läksin, sest meil on väga palju ühist. Olen otsusega väga rahul! Hea meel on, et kohe lahutama ei hakanud. Sõrmuse võtsin ära. Tore, et mu tagasi võttis. Ega minagi täiuslik pole.

Ma ei ole kindel, et me teineteisest mööda ei räägi?

Minu teema mõte ei olnud hirm üksijäämise ees, vaid “kurt” abikaasa, kes halvima stsenaariumi korral ennast surnuks sööb.
SELLEST TULENEVALT on ka muud normaalsed pereelu nüansid logisema hakanud, sh suhted, koos tegevused, seksuaalelu.
Aga peamine probleem MINU JAOKS ongi see, et inimene ei adu, mis tagajärjed võivad liigsöömisel olla. Nagu neid saateid või artikleid vähe oleks, aga vat kohale ei jõua.

Ja kuna see ei ole eile tekkinud probleem, vaid ikka aastatepikkune, siis olem saanud piisavalt kaua mõelda ja iseendaga aru pidada, et kas ma tahan seda hävingut ilma igasuguste tulemusteta pealt vaadata või lahkun, sest tegelikult pole ju vahet, kas ta sööb minu silma all või omaette olles ennast hauda. Olgu pealegi jaanalinnu efekt – pistan tõesti pea liiva alla, et mitte seda näha. Variant on, et ta võtab ennast kätte, aga ma väga kardan, et mitte enne kui on hilja. Ta keeldub nägemast tulevikku.

Seega mingist murest mimm olla või üksi elada pole juttu, samuti kui ta leiab, et see “rõõmsameelne gurmaan” on parem valik, siis las nii olla.
Sinul oli selline hirm, tore, et teil asjad lahenesid.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 14:25; 28.07 14:41; 28.07 14:44; 28.07 15:11; 29.07 11:21; 29.07 15:56; 29.07 16:09; 29.07 16:22; 29.07 17:35; 29.07 17:38; 30.07 07:18; 30.07 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga peamine probleem MINU JAOKS ongi see, et inimene ei adu, mis tagajärjed võivad liigsöömisel olla. Nagu neid saateid või artikleid vähe oleks, aga vat kohale ei jõua.

Olen justkui juba mitu korda sellestsamast rääkinud, aga tundub, et peab veel otsemini rääkima. Hea inimene, millest sa järeldad, et “inimene ei adu”??? Mis on need põhjused, miks sa arvad, et asi on tahtmatuses ja mitteadumises, mitte tema suutmatuses muutusi ellu viia? On sul selleks mõni selge põhjus või sa lihtsalt arvad, et “kui ta aduks, siis ju tegutseks”? Niisugust järeldust teha ei või. See on umbes nagu öelda sportlase kohta, et “kui tahaks, küll saaks medali”. Tahta ju võib, aga teostus pole alati lihtne ning see, et sina ei näe pingutusi, ei tähenda, et neid ei ole. Kõik inimesed ei informeeri kohe kõiki ümbritsevaid inimesi, kui miski õnnestub. Ja teised informeerivad (“Kallis, mul tuli just mõte võikut teha, aga ma ei teinud!”; “Kallis, jälle sama lugu, ma ei läinud võikut tegema!” …). Nii tundubki, et esimesed ei pinguta, aga teised oioi, kuidas pingutavad.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 28.07 15:40; 28.07 17:37; 28.07 18:05; 28.07 18:43; 28.07 19:18; 28.07 19:56; 28.07 20:33; 28.07 23:56; 29.07 13:39; 29.07 16:48; 29.07 18:01; 29.07 19:23; 29.07 23:29; 30.07 11:59; 30.07 20:42; 07.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt sa ta maha jätaksid, kui ta miljonär oleks ja sind piltlikult öeldes kätel kannaks (loe: armastaks). Järelikult ei ole põhiprobleem kaalus, vaid vaesuses ja mehe poolses ükskõiksuses. Mees ei oleks ju suures ülekaalus, kui te koos pidevalt füüsiliselt liigutaksite, nt matkaksite, sõidaksite jalgratastega, ratsutaksite, purjetaksite jne.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 17:17; 02.08 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul selleks mõni selge põhjus või sa lihtsalt arvad, et “kui ta aduks, siis ju tegutseks”?

Jah, just – kui saaks aru, siis liigutaks selles suunas, sest probleem ei ole üleöö tekkinud. See on vähemalt 5-6 aastat juba tasapisi meie pereellu imbunud.
Kui inimene ostab igal aastal järjest suuremaid riideid ning nendib, et näe, see-too on väikeseks jäänud, siis peaks see mõtlema panema.
Peaks minu jutud panema.
Peaks laste kommentaarid panema.
Peaks endal tekkima küsimus, et miks ma enam trennis ei käi? Miks perega matkamas, miks füüsilist tööd teha on raske, miks on uni lünklik, miks on kogu aeg väsinud olla, miks…

Ma ei tea, mis paberid sul psühholoogias on, aga vahel tuleb raamatutarkusest kaugemale vaadata ja reaalset pilti näha.
Ja nii ongi, et inimene ei pinguta!
Siin ei ole mitte midagi tegemist “aga kust sa tead, et ta ei…”? Ma ometi tunnen oma abikaasat ja näen seda langust iga päev.

Mulle tundub, et saan hurjutada, et kavatsen oma plaani teoks teha? Mis seal ikka – see on ju Perekool. Siin keskkonnas on kohustused vaid ühel osapoolel ja kui see osapool enam ei jaksa, saab veel jalaga tagumikku kah, et miks ei pinguta piisavalt.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 14:25; 28.07 14:41; 28.07 14:44; 28.07 15:11; 29.07 11:21; 29.07 15:56; 29.07 16:09; 29.07 16:22; 29.07 17:35; 29.07 17:38; 30.07 07:18; 30.07 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt sa ta maha jätaksid, kui ta miljonär oleks ja sind piltlikult öeldes kätel kannaks (loe: armastaks). Järelikult ei ole põhiprobleem kaalus, vaid vaesuses ja mehe poolses ükskõiksuses. Mees ei oleks ju suures ülekaalus, kui te koos pidevalt füüsiliselt liigutaksite, nt matkaksite, sõidaksite jalgratastega, ratsutaksite, purjetaksite jne.

Oh, taevas – taas üks selgeltnägemisvõimetega taskupsühholoog!

Usu, sellises vanuses inimestel on piisavalt kogunenud ja kogutud. Ja usu, et päris-päriselt ka võivad mõned probleemid mittemateriaalset laadi olla.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 28.07 14:25; 28.07 14:41; 28.07 14:44; 28.07 15:11; 29.07 11:21; 29.07 15:56; 29.07 16:09; 29.07 16:22; 29.07 17:35; 29.07 17:38; 30.07 07:18; 30.07 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mm, see pingutamise sõna on kuidagi kahtlane. Kas ei saaks seda asendada sõnaga “panustamine”. Inimene võiks oma tervisesse panustada.

Lahku siis lahku. Võibolla see ongi see viimane konks, mis teda mõtlema paneb. Aga enne seda – kui sa  vähegi hoolid temast veel, natukenegi, siis soovita talle toitumisnõustaja juurde minekut. Mitte enda vaid tema pärast. Sest kui asi on tõesti nii, et ta enam ei jaksa midagi teha ega kusagil käia ja uni on ka rikkis, siis on ta tervis juba kõvasti kannatada saanud. Sa võidki, enne kui ühise kodu uks su selja taga kinni kolksatab, pidada talle ühe operatiivse loengu selle kohta, mida ta harjumused teevad talle endale. Siis paned lauale paberi erinevate nõustajate kontaktidega ja lahkud, jättes ta selle ideega vaikselt marineerima.

Kui on ikka aastaid koos elatud, siis väärib ta vähemalt seda viimast püüdmist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 22:48; 29.07 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et saan hurjutada, et kavatsen oma plaani teoks teha? Mis seal ikka – see on ju Perekool. Siin keskkonnas on kohustused vaid ühel osapoolel ja kui see osapool enam ei jaksa, saab veel jalaga tagumikku kah, et miks ei pinguta piisavalt.

Mina sind küll ei hurjuta. Ma soovin päästa teie peret. Nagu sinagi.

Ma ei tea, mis paberid sul psühholoogias on, aga vahel tuleb raamatutarkusest kaugemale vaadata ja reaalset pilti näha.

Sa ei süvene ilmselgelt sellesse, mida ma küsin. Mul ei ole pabereid, aga mul on isiklik kogemus ja teadmine sellest protsessist, mis paksu peas toimub, neist takistustest, piinadest, pingutustest ja allaandmistest ja ma olen nii tänulik, et minu mehel jätkus empaatiat minu mõistmiseks. Ma omateada tõlgin sulle su mehe käitumist, aga millegipärast ei jõua tõlge kohale. Jah, muidugi võib ka olla, et ta tõesti on loll, laisk ja lohe, aga tõenäolisemalt on ta lihtsalt hädas.

Siin ei ole mitte midagi tegemist minu “aga kust sa tead, et ta ei…”? Ma ometi tunnen oma abikaasat ja näen seda langust iga päev.

Aga ma küsingi, mida sa näed? Sa näed seda, et tulemust ei ole. Aga sa ei näe, kas ta pingutab või mitte, kuigi väidad, et ta ei pinguta. Ära aja segi tulemust ja tööd ehk pingutust – see on tulemus, kui ta suudab trenni minna või midagi söömata jätta. Töö ehk pingutus selle tulemuse saavutamiseks toimub tema peas ja sul pole ilmselgelt halli aimu ka, kas seal on seda pingutust või mitte. Sina räägid kogu aeg sellest, et mees ei pinguta, aga tegelikult näed sa hoopis seda, et tulemust ei ole – mees ikka teeb prae ja ikka ostab suuremad riided.

Mis sul koolis nõrk aine oli? Oletame, et matemaatika. Sul on veerandihinne 2 ja 3 vahel, õpetaja on nõus andma sulle ühe võimaluse hinnet parandada. Sa õpid kogu õhtu koos isaga, harjutad ja kirud, et varem pole õppima hakanud. Loomulikult õpetaja ei näe, kas sa õpid või mitte. Järgmisel päeval kukud hinde parandamisel läbi ja õpetaja ütleb põlglikult, et no siin pole midagi, sa ju ei viitsi isegi sellises olukorras pingutada. Kuidas end tunned ja mis arvad, kas sa pingutasid?

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 28.07 15:40; 28.07 17:37; 28.07 18:05; 28.07 18:43; 28.07 19:18; 28.07 19:56; 28.07 20:33; 28.07 23:56; 29.07 13:39; 29.07 16:48; 29.07 18:01; 29.07 19:23; 29.07 23:29; 30.07 11:59; 30.07 20:42; 07.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu naine on kahe aastaga võtnud juurde umbes 20kg. Ta ei jõua mitte midagi teha, kuigi ta on noor(40). Isegi kõndimine on tema jaoks raske. Me oleme temaga seda arutanud, olen üritanud teda motiveerida, aga mitte midagi. Suunasin ta ka toitumisnõustaja poole ja pakkusin ka, et võiksin ta psühholoogi kinni maksta, aga tema ei taha. Ma ei suuda temaga enam seksida, sest ta näeb pehmelt öeldes õudne välja. Ta lihtsalt ei eruta mind, pigem tekitab minus tülgastust. Ma ise käin trennis ja olen väga heas vormis. Ma olen nüüd seal maal, et ma ütlen talle, et aitab, ma enam ei taha.

Ja pärast lahkuminekut võtab naine poole aastaga kohe suure hulga kaalu maha ning kuulutab kõigile, et “vaadake, millest ta ilma jäi!”

Kahju, et end juba suhtes olles käsile ei suudeta võtta, et seda ei tehta armastatud inimese nimel, vaid ainult tagantjärele talle “kättemaksuks”.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.07 18:12; 28.07 22:23; 29.07 19:16; 30.07 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja pärast lahkuminekut võtab naine poole aastaga kohe suure hulga kaalu maha ning kuulutab kõigile, et “vaadake, millest ta ilma jäi!” Kahju, et end juba suhtes olles käsile ei suudeta võtta, et seda ei tehta armastatud inimese nimel, vaid ainult tagantjärele talle “kättemaksuks”.

Lahkuminekujärgses lahjumises on enamasti abiks saabunud depressioon, millest aga avalikult ju ei räägita. Ja, usu mind, kõige rohkem on selle üle kahju paksul endal, et ta end suhte ajal ja armastatu nimel käsile ei suutnud võtta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 28.07 15:40; 28.07 17:37; 28.07 18:05; 28.07 18:43; 28.07 19:18; 28.07 19:56; 28.07 20:33; 28.07 23:56; 29.07 13:39; 29.07 16:48; 29.07 18:01; 29.07 19:23; 29.07 23:29; 30.07 11:59; 30.07 20:42; 07.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et saan hurjutada, et kavatsen oma plaani teoks teha? Mis seal ikka – see on ju Perekool. Siin keskkonnas on kohustused vaid ühel osapoolel ja kui see osapool enam ei jaksa, saab veel jalaga tagumikku kah, et miks ei pinguta piisavalt.

Mina sind küll ei hurjuta. Ma soovin päästa teie peret. Nagu sinagi.

Ma ei tea, mis paberid sul psühholoogias on, aga vahel tuleb raamatutarkusest kaugemale vaadata ja reaalset pilti näha.

Sa ei süvene ilmselgelt sellesse, mida ma küsin. Mul ei ole pabereid, aga mul on isiklik kogemus ja teadmine sellest protsessist, mis paksu peas toimub, neist takistustest, piinadest, pingutustest ja allaandmistest ja ma olen nii tänulik, et minu mehel jätkus empaatiat minu mõistmiseks. Ma omateada tõlgin sulle su mehe käitumist, aga millegipärast ei jõua tõlge kohale. Jah, muidugi võib ka olla, et ta tõesti on loll, laisk ja lohe, aga tõenäolisemalt on ta lihtsalt hädas.

Siin ei ole mitte midagi tegemist minu “aga kust sa tead, et ta ei…”? Ma ometi tunnen oma abikaasat ja näen seda langust iga päev.

Aga ma küsingi, mida sa näed? Sa näed seda, et tulemust ei ole. Aga sa ei näe, kas ta pingutab või mitte, kuigi väidad, et ta ei pinguta. Ära aja segi tulemust ja tööd ehk pingutust – see on tulemus, kui ta suudab trenni minna või midagi söömata jätta. Töö ehk pingutus selle tulemuse saavutamiseks toimub tema peas ja sul pole ilmselgelt halli aimu ka, kas seal on seda pingutust või mitte. Sina räägid kogu aeg sellest, et mees ei pinguta, aga tegelikult näed sa hoopis seda, et tulemust ei ole – mees ikka teeb prae ja ikka ostab suuremad riided.

Mis sul koolis nõrk aine oli? Oletame, et matemaatika. Sul on veerandihinne 2 ja 3 vahel, õpetaja on nõus andma sulle ühe võimaluse hinnet parandada. Sa õpid kogu õhtu koos isaga, harjutad ja kirud, et varem pole õppima hakanud. Loomulikult õpetaja ei näe, kas sa õpid või mitte. Järgmisel päeval kukud hinde parandamisel läbi ja õpetaja ütleb põlglikult, et no siin pole midagi, sa ju ei viitsi isegi sellises olukorras pingutada. Kuidas end tunned ja mis arvad, kas sa pingutasid?

Ära targuta nii palju.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )


Esileht Pereelu ja suhted Jätan oma ülekaalulise mehe maha