Esileht Kodunurk Jõulukolmnurgad akendel

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 132 )

Teema: Jõulukolmnurgad akendel

Postitas:
Kägu

Ei taha nagu kõigil 🙂 Igal viimasel eripärata, fantaasiata ja hallil inimesel on selline asi aknalaual.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga meeldivad, just klassikalised kolmnurksed. Ilus on õues vaadata, kui maja kõikidel akendel ühesugused.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha nagu kõigil ???? Igal viimasel eripärata, fantaasiata ja hallil inimesel on selline asi aknalaual.

tead, see kange vajadus “erineda” võib ka muutuda isikupäratusk halliks massiks. Nt tuli järsku kange vajadus sisutuses beežist ja pruunist eristuda ja kõik “modernsed” on nüüd valged-hallid-mustad. Või nooremad naised, kes tahtsid kangesti hallist massist eristuda, hakkasid juukseid erksavärviliseks värvima, muutes erksad värvid “halliks massiks” 😀 Kui mingi näoneet oli alguses väga eriline ja järsku igal teisel neiul ….

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks päris piinlik mu enda jaoks panna tugeva sümboolikaga eset esile, kui tegelikult on see mulle vaid ainult vidin. See oleks nagu umbes aastal 1990, mil pooltel noortel oli käekotis Piibel, mida praktiliselt välikohvikus tuhatoosi alla pandi, et kõik näeks.

Sul on mingid luulud või hakkad seniilseks jääma, ei olnud 90. noortel ei käöekotti ega ammugi Piiblit käekotis.

ilmselt tal endal oli ja arvab, et kõigil oli 😀 Ma ei teadnud 1990ndatel mitteühtegi inimest ja siiamaani ei tea, kes kannaks piiblit endaga kaasa. Aastal 2000 olin ma 18aastane. Ma arvan, et ma olen oma tutvusringkonnas üks väheseid, kellel päriselt on Piibel mingil ajahetkel riiulis olnud ja seda ka natuke lugenud – eelkõige kultuurihuvi mõttes, mitte jumalasõna uskujana.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha nagu kõigil ???? Igal viimasel eripärata, fantaasiata ja hallil inimesel on selline asi aknalaual.

tead, see kange vajadus “erineda” võib ka muutuda isikupäratusk halliks massiks. Nt tuli järsku kange vajadus sisutuses beežist ja pruunist eristuda ja kõik “modernsed” on nüüd valged-hallid-mustad. Või nooremad naised, kes tahtsid kangesti hallist massist eristuda, hakkasid juukseid erksavärviliseks värvima, muutes erksad värvid “halliks massiks” ???? Kui mingi näoneet oli alguses väga eriline ja järsku igal teisel neiul ….

Muidugi võib muutuda ka eristumissoov massiürituseks. Võtan selle riski, et päris iga karjaüritusega kaasa ei jookse. Muidu ikka ühinen halli massiga ja olen uhkusega selle osa, ületan teed õiges kohas, õue minnes panen riidesse, pesen ennast jne. Mingit eraklounaadi ja monoteatrit ei tee, aga no päris iga igava massimoega kaasa ka ei jookse. Need kolmnurgad on ju peaaegu igal joodikul ja naisepeksjalgi väljas – ma natuke valin ka, mis üritustega liitun.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teadnud 1990ndatel mitteühtegi inimest ja siiamaani ei tea, kes kannaks piiblit endaga kaasa. Aastal 2000 olin ma 18aastane. Ma arvan, et ma olen oma tutvusringkonnas üks väheseid, kellel päriselt on Piibel mingil ajahetkel riiulis olnud ja seda ka natuke lugenud – eelkõige kultuurihuvi mõttes, mitte jumalasõna uskujana.

Sa olid aastal 1990 8-aastane ega saanudki teada, mis täiskasvanutel kotis on. 80ndate lõpus, 90ndate algul olid igasugused usuliikumised väga popid, Tõnis Mägi käis koolides piiblit lugemas ja laulmas, Sõnajalgade kontserdid linnahallis olid välja müüdud, kodudes tehti mingeid piibliõhtuid jmt. Leidus küllalt neid, kellel piibel oli mitte ainult kotis, vaid ka vildikatega tsitaadid alla joonitud jmt.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga meeldivad, just klassikalised kolmnurksed. Ilus on õues vaadata, kui maja kõikidel akendel ühesugused.

See oleks ülim ostuhullus ja raiskamine, kui inimene paneb oma kodu igale aknale selle põlema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha nagu kõigil ???? Igal viimasel eripärata, fantaasiata ja hallil inimesel on selline asi aknalaual.

tead, see kange vajadus “erineda” võib ka muutuda isikupäratusk halliks massiks. Nt tuli järsku kange vajadus sisutuses beežist ja pruunist eristuda ja kõik “modernsed” on nüüd valged-hallid-mustad. Või nooremad naised, kes tahtsid kangesti hallist massist eristuda, hakkasid juukseid erksavärviliseks värvima, muutes erksad värvid “halliks massiks” ???? Kui mingi näoneet oli alguses väga eriline ja järsku igal teisel neiul ….

Muidugi võib muutuda ka eristumissoov massiürituseks. Võtan selle riski, et päris iga karjaüritusega kaasa ei jookse. Muidu ikka ühinen halli massiga ja olen uhkusega selle osa, ületan teed õiges kohas, õue minnes panen riidesse, pesen ennast jne. Mingit eraklounaadi ja monoteatrit ei tee, aga no päris iga igava massimoega kaasa ka ei jookse. Need kolmnurgad on ju peaaegu igal joodikul ja naisepeksjalgi väljas – ma natuke valin ka, mis üritustega liitun.

No kus nüüd on üleolev.

Iga joodik ja naisepeksja teeb paljudki, mida sina ka teed 😀

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teadnud 1990ndatel mitteühtegi inimest ja siiamaani ei tea, kes kannaks piiblit endaga kaasa. Aastal 2000 olin ma 18aastane. Ma arvan, et ma olen oma tutvusringkonnas üks väheseid, kellel päriselt on Piibel mingil ajahetkel riiulis olnud ja seda ka natuke lugenud – eelkõige kultuurihuvi mõttes, mitte jumalasõna uskujana.

Sa olid aastal 1990 8-aastane ega saanudki teada, mis täiskasvanutel kotis on. 80ndate lõpus, 90ndate algul olid igasugused usuliikumised väga popid, Tõnis Mägi käis koolides piiblit lugemas ja laulmas, Sõnajalgade kontserdid linnahallis olid välja müüdud, kodudes tehti mingeid piibliõhtuid jmt. Leidus küllalt neid, kellel piibel oli mitte ainult kotis, vaid ka vildikatega tsitaadid alla joonitud jmt.

meie põhikooliklassi lõpus 80ndate teises pooles olid popid elusõnalased.  2-3 klassiõde olid nendega liitunud,  isegi mingi klassiõhtu sarnane üritus korraldati.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igas kolmnurgas pole vaja näha püha kolmainsust, piisab valgusest, mis õhtuid soojendab.

Igas tõesti mitte, aga advendikolmnurgas siiski.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga joodik ja naisepeksja teeb paljudki, mida sina ka teed ????

Paljudki? Oehh… Kooli ikka oled mõne klassi läbinud?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul endal pole kunagi seda traditsioonilist jõulukolmnurka olnud – mitte et ei meeldika, aga meil on aknalaudadel lillepotid ja lihtsalt ei mahu.  Kui neid teiste kodude akendel näen, siis meeldib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel aastal on minu jaoks hea ülltusena ilmunud poodi ka patareiga kolmnurgad. Kui kaua need patareid vastu peavad? Seda juhtmega kolmnurka ma ei julgenud kasutada, sest see mis mul oli, selle lambid läksid tuliseks. Nüüd on ehk ka juhtmega ja led lampidega kolmnurgad ja need ei kuumene?

Aga sellest oli ju palju juttu, et need tähekesed süttisid. Ma ei saa aru, kuidas keegi üldse neid peale seda infot kasutada julgeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sellest oli ju palju juttu, et need tähekesed süttisid. Ma ei saa aru, kuidas keegi üldse neid peale seda infot kasutada julgeb.

Ei tasu hiinast tellida. EL korjaks müügilt ära, kui tänapäevastel oleks ka kalduvus süttida. Palju väiksemate vigade pärast kutsutakse tooteid tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kristlus oli algselt judaismi usulahk ning käsitleb seega pühakirjana ka juutide Tanahi raamatuid, mida kutsutakse kristluses Vanaks Testamendiks. Sarnaselt judaismi ja islamiga liigitatakse kristlus aabrahamlikuks religiooniks

Palun väga.  Advendikolmnurk, kristlus, judaism. Head lugemist.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa nüüd linkimise ka suudaksid selgeks saada…. või mida sa üritasid öeldagi, “advendikolmnurk” tähendab guugli jaoks küll AINULT neidsamu aknatulukesi, mitte mingit viidet judaismile 😀 niiet harimistööd tuleb sul edasi teha, palun selgistust, mis ei oleks su oma väljamõeldis.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa nüüd linkimise ka suudaksid selgeks saada…. või mida sa üritasid öeldagi, “advendikolmnurk” tähendab guugli jaoks küll AINULT neidsamu aknatulukesi, mitte mingit viidet judaismile ???? niiet harimistööd tuleb sul edasi teha, palun selgistust, mis ei oleks su oma väljamõeldis.

No aga kui sa ennast juba googeldades harid, siis googelda advendikolmnurga asemel Püha Kolmainsuse sümbolit näiteks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“advendikolmnurk” tähendab guugli jaoks küll AINULT neidsamu aknatulukesi

Sa seda muidu ikka tead, mida advent tähendab?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmainsus on TAGURPIDI kolmnurk veel kõigele lisaks. Jään enda juurde, su jutt on luul ja meelevaldne kokkupanemine, need tuled on lihtsalt tuled.

Ja nüüd hari ennast ise: https://www.german-way.com/history-and-culture/holidays-and-celebrations/christmas/christmas-candle-arch-der-schwibbogen/

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmainsus on TAGURPIDI kolmnurk veel kõigele lisaks. Jään enda juurde, su jutt on luul ja meelevaldne kokkupanemine, need tuled on lihtsalt tuled.

Ja nüüd hari ennast ise: https://www.german-way.com/history-and-culture/holidays-and-celebrations/christmas/christmas-candle-arch-der-schwibbogen/

Sinu lingitud artilklist: Multi-candle or multi-light candle arches are somewhat reminiscent of the traditional Jewish Hanukkah menorah with its eight oil lamps (the original was also of metal, but gold), that is also usually a candelabrum today.

Sa ikka veel ei saa aru, kust see traditsioon alguse on saanud?
Eriti naeruväärne on see kaevurite jutt su artiklis. Tähistame kõik mingit kaevuritepüha või?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harime veel- reminicent ei tähenda pärineb, somewhat reminiscent tähendab, et  ainult umbkaudselt sarnaneb, meenutab, mitte ei ole põhjuslikult seotud. Reminiscent on veel üsna uduselt meenutama, mitte resemble vms. Iga mitme küünlaha küünlajalg on sellega “reminiscent”.

Ja kuna artikkel räägib sellest, kust ja kuidas need aknatuled PÄRINEVAD, siis hakata kraaksuma kaevuritepühast on eriti naeruväärne. Ei, me tähistame nähtavasti siis hiina tööliste püha, sest ülekaalukalt on need vidinad pärit Hiina tööstusest. Selle ideelise külje pookisid sa ise sinna juurde ja nüüd õiendad siin. Pane oma allikad ja viited, mis konkreetselt tõestavad, et neil advendiküünlakolmunrkadel on üldse mingit seost kirikuga (ei, mitte menorah’d ega advendi nelja küünalt ei ole vaja linkida, neid teab igaüks, ammugi pole mulle vaja vikipeediat linkida, ma tean väga hästi nii judaismi kui kristluse sümboleid- täpselt neid elektrilisi tulukesi palun). Äkki õnnestub sul isegi tõestada, et vilkuvad leditulukeseketid on otseselt usutunnused 🙂 jään huviga ootama.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harime veel- reminicent ei tähenda pärineb, somewhat reminiscent tähendab, et ainult umbkaudselt sarnaneb, meenutab, mitte ei ole põhjuslikult seotud. Reminiscent on veel üsna uduselt meenutama, mitte resemble vms. Iga mitme küünlaha küünlajalg on sellega “reminiscent”.

Ja kuna artikkel räägib sellest, kust ja kuidas need aknatuled PÄRINEVAD, siis hakata kraaksuma kaevuritepühast on eriti naeruväärne. Ei, me tähistame nähtavasti siis hiina tööliste püha, sest ülekaalukalt on need vidinad pärit Hiina tööstusest. Selle ideelise külje pookisid sa ise sinna juurde ja nüüd õiendad siin. Pane oma allikad ja viited, mis konkreetselt tõestavad, et neil advendiküünlakolmunrkadel on üldse mingit seost kirikuga (ei, mitte menorah’d ega advendi nelja küünalt ei ole vaja linkida, neid teab igaüks, ammugi pole mulle vaja vikipeediat linkida, ma tean väga hästi nii judaismi kui kristluse sümboleid- täpselt neid elektrilisi tulukesi palun). Äkki õnnestub sul isegi tõestada, et vilkuvad leditulukeseketid on otseselt usutunnused ???? jään huviga ootama.

Sa oled rumalam, kui ma arvasin.
Ilmselt Jeesuse sündides tõesti ei olnud “täpselt neid elektrilisi tulukesi palun” 😀
Kas sa sellest saad aru, et on traditsioonid, mis on millestki välja kasvanud? See mõiste ütleb sulle midagi? Rääkida pärinemise puhul, et “pärinevad Hiinast” – kas saaks veel lollakamat mõttekäiku, palun?

Ning inglise keelt ei ole mulle küll õpetada vaja. Seda ma valdan sinusugustest tuhmakatest väga palju paremini.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiet linki ei tule, ainult sinu vaht? Siis vabandust, aga sinusugune ei suuda mind veenda, et see elektriline jõulutulede aknakaunistus on sügavalt usklik sümbol. Su oma viga, kui sind need ärritavad ja ainult usklikud võiksid neid kasutada, 99% nende kasutajatest EI ole usklikud ja ei arva sinu moodi, saa üle.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahel on lamp lihtsalt valgusti. Enne usuhullu “Holier than Thou” sekkumist rääkisidki kõik, et kasutavad seda maheda valguse pärast pimedal ajal. Advendiküünlad on need üks kuni neli küünalt, mis igal advendil süüdatakse, mitte elektrilamp.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiet linki ei tule, ainult sinu vaht? Siis vabandust, aga sinusugune ei suuda mind veenda, et see elektriline jõulutulede aknakaunistus on sügavalt usklik sümbol. Su oma viga, kui sind need ärritavad ja ainult usklikud võiksid neid kasutada, 99% nende kasutajatest EI ole usklikud ja ei arva sinu moodi, saa üle.

Mis linki sa ootad? Kas sa oled nii saamatu, et ei suuda ise googeldada “holy trinity, symbols”?
Palun, siin sulle esimene: https://www.givemehistory.com/symbols-of-the-holy-trinity suures trükis ja lihtsas keeles link. Loe terviseks.
Siin tõepoolest ei ole kirjas, et “elektriküünaldega kolmnurk on Püha Kolmainsuse sümbol”, aga kui sul peas midagigi liigub peale tuule, siis võiks aru saada, et kolmnurk kui niisugune sümboliseerib antud kontekstis midagi.
Ning ei, mind ei ärrita need odavad kipakad kolmnurgad. Need on lihtsalt nõmedad.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiet linki ei tule, ainult sinu vaht? Siis vabandust, aga sinusugune ei suuda mind veenda, et see elektriline jõulutulede aknakaunistus on sügavalt usklik sümbol. Su oma viga, kui sind need ärritavad ja ainult usklikud võiksid neid kasutada, 99% nende kasutajatest EI ole usklikud ja ei arva sinu moodi, saa üle.

Mis linki sa ootad? Kas sa oled nii saamatu, et ei suuda ise googeldada “holy trinity, symbols”?

Palun, siin sulle esimene: https://www.givemehistory.com/symbols-of-the-holy-trinity suures trükis ja lihtsas keeles link. Loe terviseks.

Siin tõepoolest ei ole kirjas, et “elektriküünaldega kolmnurk on Püha Kolmainsuse sümbol”, aga kui sul peas midagigi liigub peale tuule, siis võiks aru saada, et kolmnurk kui niisugune sümboliseerib antud kontekstis midagi.

Ning ei, mind ei ärrita need odavad kipakad kolmnurgad. Need on lihtsalt nõmedad.

Ei maksa vist nende tuuleveskitega võidelda. Otse loomulikult on need kolmnurgad ususümbolid, ainult et neid mõttetult kokku ostvad Käod ei saa sellest aru ja ostavad asju, millest nad midagi ei tea ega aru ei saa. Kägude arvates on need kolmnurgad lihtsalt ilusad asjad, mida saab jõuluajal akna peale panna. Ega otseselt Eesti seadused ei keela ju ka. No las nad siis panevad.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiet linki ei tule, ainult sinu vaht? Siis vabandust, aga sinusugune ei suuda mind veenda, et see elektriline jõulutulede aknakaunistus on sügavalt usklik sümbol. Su oma viga, kui sind need ärritavad ja ainult usklikud võiksid neid kasutada, 99% nende kasutajatest EI ole usklikud ja ei arva sinu moodi, saa üle.

Mis linki sa ootad? Kas sa oled nii saamatu, et ei suuda ise googeldada “holy trinity, symbols”?

Palun, siin sulle esimene: https://www.givemehistory.com/symbols-of-the-holy-trinity suures trükis ja lihtsas keeles link. Loe terviseks.

Siin tõepoolest ei ole kirjas, et “elektriküünaldega kolmnurk on Püha Kolmainsuse sümbol”, aga kui sul peas midagigi liigub peale tuule, siis võiks aru saada, et kolmnurk kui niisugune sümboliseerib antud kontekstis midagi.

Ning ei, mind ei ärrita need odavad kipakad kolmnurgad. Need on lihtsalt nõmedad.

Ei maksa vist nende tuuleveskitega võidelda. Otse loomulikult on need kolmnurgad ususümbolid, ainult et neid mõttetult kokku ostvad Käod ei saa sellest aru ja ostavad asju, millest nad midagi ei tea ega aru ei saa. Kägude arvates on need kolmnurgad lihtsalt ilusad asjad, mida saab jõuluajal akna peale panna. Ega otseselt Eesti seadused ei keela ju ka. No las nad siis panevad.

Kõik jõulude tähistamisega seotu on ju tegelikult seotud usuga…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiet linki ei tule, ainult sinu vaht? Siis vabandust, aga sinusugune ei suuda mind veenda, et see elektriline jõulutulede aknakaunistus on sügavalt usklik sümbol. Su oma viga, kui sind need ärritavad ja ainult usklikud võiksid neid kasutada, 99% nende kasutajatest EI ole usklikud ja ei arva sinu moodi, saa üle.

Mis linki sa ootad? Kas sa oled nii saamatu, et ei suuda ise googeldada “holy trinity, symbols”?

Palun, siin sulle esimene: https://www.givemehistory.com/symbols-of-the-holy-trinity suures trükis ja lihtsas keeles link. Loe terviseks.

Siin tõepoolest ei ole kirjas, et “elektriküünaldega kolmnurk on Püha Kolmainsuse sümbol”, aga kui sul peas midagigi liigub peale tuule, siis võiks aru saada, et kolmnurk kui niisugune sümboliseerib antud kontekstis midagi.

Ning ei, mind ei ärrita need odavad kipakad kolmnurgad. Need on lihtsalt nõmedad.

Ei maksa vist nende tuuleveskitega võidelda. Otse loomulikult on need kolmnurgad ususümbolid, ainult et neid mõttetult kokku ostvad Käod ei saa sellest aru ja ostavad asju, millest nad midagi ei tea ega aru ei saa. Kägude arvates on need kolmnurgad lihtsalt ilusad asjad, mida saab jõuluajal akna peale panna. Ega otseselt Eesti seadused ei keela ju ka. No las nad siis panevad.

Kõik jõulude tähistamisega seotu on ju tegelikult seotud usuga…

Õlgede tuppa toomine või jõulusoku tegemine kristlusega just mitte. Aga see läheb teie jaoks juba liiga keeruliseks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õlgede tuppa toomine või jõulusoku tegemine kristlusega just mitte. Aga see läheb teie jaoks juba liiga keeruliseks.

Seda vist tänapäeval keegi eriti ei tee ka.

Mul tõesti pole vahet, milline tuluke mu toas põleb, peaasi, et endale armas on. Ja see ongi jõuluajal põhiline – hea ja soe ja mõnus tunne. Ise valin, mis meeldib. Neid on ju tänapäeval nii palju eri variante müügil. Neid vanaaegseid kolmnurki kõige vähem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiet linki ei tule, ainult sinu vaht? Siis vabandust, aga sinusugune ei suuda mind veenda, et see elektriline jõulutulede aknakaunistus on sügavalt usklik sümbol. Su oma viga, kui sind need ärritavad ja ainult usklikud võiksid neid kasutada, 99% nende kasutajatest EI ole usklikud ja ei arva sinu moodi, saa üle.

Mis linki sa ootad? Kas sa oled nii saamatu, et ei suuda ise googeldada “holy trinity, symbols”?

Palun, siin sulle esimene: https://www.givemehistory.com/symbols-of-the-holy-trinity suures trükis ja lihtsas keeles link. Loe terviseks.

Siin tõepoolest ei ole kirjas, et “elektriküünaldega kolmnurk on Püha Kolmainsuse sümbol”, aga kui sul peas midagigi liigub peale tuule, siis võiks aru saada, et kolmnurk kui niisugune sümboliseerib antud kontekstis midagi.

Ning ei, mind ei ärrita need odavad kipakad kolmnurgad. Need on lihtsalt nõmedad.

Ei maksa vist nende tuuleveskitega võidelda. Otse loomulikult on need kolmnurgad ususümbolid, ainult et neid mõttetult kokku ostvad Käod ei saa sellest aru ja ostavad asju, millest nad midagi ei tea ega aru ei saa. Kägude arvates on need kolmnurgad lihtsalt ilusad asjad, mida saab jõuluajal akna peale panna. Ega otseselt Eesti seadused ei keela ju ka. No las nad siis panevad.

mitte kägude arvates, vaid mitteusklike arvates, see kägu ei puutu üldse asjasse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 132 )


Esileht Kodunurk Jõulukolmnurgad akendel