Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Kahetsus

Postitas:
Kägu

Mina kahetsen, et koroonasse enne jäin, kui vaktsineerima sain. Üritasin vastu kevadet üle kahe kuu saada seda vaktsiini ja kui lõpuks endale aja sain, jäin nädal enne seda koroonasse.

Kuu aega olin rivist väljas.

Septembris sain Jansseni vaktsiini, ainsad kõrvaltoimed olid 1-päevane palavik ja süstekoha punetus/valu.

Iga kell võtan vaktsiini enne kui koroona. Aga see on ainult minu kogemus.

Aga sul on kindlasti võimalik veel koroonasse jääda ja seda nüüd juba vaktsineerituna ning palju paremini põdeda. Ära ole kurb!

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma vahepeal mõtlen nendele koroona surmadele ja mul on neist inimestest ja lähedastest väga kahju. Kuulasin Maire Aunaste intervjuud ka ja väga kurb hakkas. Ma tean küll, et tema ema oli väga vana ja enamus, kes viirusele alla vanduvad ongi vanemas eas inimesed. Maire Aunaste kahetses ka, et tema ema vaktsineerimata jäi.
Aga surra haiglas ümbritsetud võõrastest ja maskis inimestest, tundes hirmu, lähedased ei saa sind vaatama tulla, sinu kõrval olla… Sellist surma ei soovi küll keegi. Ka vanur peaks saama lahkuda ikka nii, et  lähedased saavad viimastel päevadel tema kõrval olla.
Eestis on niimodi pidanud lahkuma juba 1409 inimest. Saaks ometigi see õudus ükskord läbi.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik mu sõbrad on nüüdseks koroona nohuna läbi põdenud ja naudivad ka sellest tulenevaid hüvesid. Kõik peale minu. Kahetsen eriti nüüd, kus tuleb riburadapidi uurimusi,  et läbipõdemine võib anda lausa eluaegse kaitse.

No ja mida sa kahetsed? Et sul pole seda eluaegset kaitset veel? Aga milleks see vajalik on, kui see ainult kerge nohu on? Ela oma elu rahulikult ja kui se koroona tuleb, siis tuleb, saad edasiseks oma eluaegse kaitse. Kui saad. Kui ei selgu, et just sina oled see, kes siiski seda raskelt põeb või isegi sureb. Või kui sina ei ole see, kes vaatamata koroona läbipõdemisele sellesse ka teist korda nakatub, ka neid juhuseid on olemas. Kahetsed seda, et seda vene ruletti juba mänginud ei ole, kus selgub, kas koroona on sulle raske või kerge ning kas läbipõdemine ka sinu puhul kaitse annab? Mis vahet seal on, millal seda vene ruletti mängid, siiani ei ei ole mänginud, ükskord ikka mängid.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis eluaegsest kaitsest te räägite? Koroonat võib põdeda ka mitu korda järjest – ntx Ragnar Klavan põdes esimesel korral väga kergelt, aga teisest korrast pole siiani sedavõrd taastunud, et suudaks koondisemängudes kaasa teha.
Ilmselt mida kergemini põed, seda vähem saad antikehi. Kõige tugevam immuunsus pidi tekkima keskmiselt raskelt põdemisel + vaksiinisüst otsa.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

* parandan oma kirjaveakese: vakTsiinisüst muidugi

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisan, et Ragnar Klavan ei ole vaktsineeritud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis eluaegsest kaitsest te räägite? Koroonat võib põdeda ka mitu korda järjest – ntx Ragnar Klavan põdes esimesel korral väga kergelt, aga teisest korrast pole siiani sedavõrd taastunud, et suudaks koondisemängudes kaasa teha.

Ilmselt mida kergemini põed, seda vähem saad antikehi. Kõige tugevam immuunsus pidi tekkima keskmiselt raskelt põdemisel + vaksiinisüst otsa.

Ega see antikehade arv veres pole suurem asi näitaja.

Läbipõdemise erinevus võib tuleneda ka sellest, kui suure sahmaka viraalset kogust ta sai esimene kord ja kui palju teine kord. Kui saad suurema konsentratsiooniga viirusenapalmi peale – on kehal nii või teisiti sellega raskem toime tulla.

Antikehasi hakkab su oma organism ise juurde tootma vastavalt vajadusele. Ja kui haigus läbi põetud, hakkavad need vaikselt kaduma. Rakud, mis suudavad antikehti toota, taanduvad luuüdisse ning on valmis selleks, et järgmise nakkuse korral jälle välja tulla.

Ega see ei pruugi ka hea olla, kui terve elu või mitu aastat järjest lased ringi suure antikehade konsentratsiooniga veres.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )