Esileht Pereelu ja suhted “Kärgperendus” ja jõulud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 118 )

Teema: “Kärgperendus” ja jõulud

Postitas:

Niisiis alustan kuskilt. Olen olenud mehega koos kolm aastat, mehel on eelmisest kooselust laps (4,5 aastane). Eelmisel aastal avaldas nii mehe õde, kui ka ema jõulude ajal kahetsust, et ma koos mehega perekondlikule jõulupeole ei tulnud. Mitte tulemise põhjuseks oli mehe eksnaine(kelle oli kohale kutsunud mehe teine õde)

Ei läinud just sellepärast, et ei saa mehe eksiga läbi, oleme liiga erinevad inimesed, erineva huumori ja ka elustiiliga. Ei tahtnud pingeid tekitada.

Eelmine aasta sai mees suht viimasel minutil teada, et ta eks tulemas peole ja siis loobusin kaasa minemast.

Enne oma otsuse teatamist sain mehe eksilt hüsteerilise telefonikõne kus ta nuttis röökis, et ma ei tohi temalt ja lapselt jõule ära võtta jms. Ole kahjuks varem ka kokku puutunud tema viha/nutu hoogudega.
lihtsalt nuttis ja röökis telefonisse.
Peale seda blokkisin ta numbri ära ja siiamaani on rahulik olnud.
(Peale minu vanemate surma (juba peale isa surma kadus see õige tunne) pole väga sellist “jõulu tunnet” ka. Mehe eks ka ilma vanemateta ja talle on ilmselt oluline, et saab jõulud seltskonnas veeta.

See aasta kui nüüd hiljuti mehe emal külas käisime, küsis ta ema mis meil jõuluks plaanis ja kas ühineksime ka jõulupeoga kui korraldatakse.
Kas mul oleks viisakas uurida peale nö kutse saamist kas mehe eks tulemas? Või peaks nö õhtu välja kannatama või jätma minemata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 16:47; 25.11 17:11; 26.11 15:54; 01.12 21:38; 02.12 11:55; 02.12 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Niisiis alustan kuskilt. Olen olenud mehega koos kolm aastat, mehel on eelmisest kooselust laps (4,5 aastane). Eelmisel aastal avaldas nii mehe õde, kui ka ema jõulude ajal kahetsust, et ma koos mehega perekondlikule jõulupeole ei tulnud. Mitte tulemise põhjuseks oli mehe eksnaine(kelle oli kohale kutsunud mehe teine õde)

Ei läinud just sellepärast, et ei saa mehe eksiga läbi, oleme liiga erinevad inimesed, erineva huumori ja ka elustiiliga. Ei tahtnud pingeid tekitada.

Eelmine aasta sai mees suht viimasel minutil teada, et ta eks tulemas peole ja siis loobusin kaasa minemast.

Enne oma otsuse teatamist sain mehe eksilt hüsteerilise telefonikõne kus ta nuttis röökis, et ma ei tohi temalt ja lapselt jõule ära võtta jms. Ole kahjuks varem ka kokku puutunud tema viha/nutu hoogudega.
lihtsalt nuttis ja röökis telefonisse.
Peale seda blokkisin ta numbri ära ja siiamaani on rahulik olnud.
(Peale minu vanemate surma (juba peale isa surma kadus see õige tunne) pole väga sellist “jõulu tunnet” ka. Mehe eks ka ilma vanemateta ja talle on ilmselt oluline, et saab jõulud seltskonnas veeta.

See aasta kui nüüd hiljuti mehe emal külas käisime, küsis ta ema mis meil jõuluks plaanis ja kas ühineksime ka jõulupeoga kui korraldatakse.
Kas mul oleks viisakas uurida peale nö kutse saamist kas mehe eks tulemas? Või peaks nö õhtu välja kannatama või jätma minemata?[/tsitaat]

Kas mees töötab Soomes ehitusel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sina pead minemata jätma? Las see hüsteeriline eks jätab minemata. Kui sind kutsutakse, on viisakas minna. Ühe õhtu ikka suudate viisakalt käituda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks sina pead minemata jätma? Las see hüsteeriline eks jätab minemata. Kui sind kutsutakse, on viisakas minna. Ühe õhtu ikka suudate viisakalt käituda.[/tsitaat]

Ma isegi ei kahtle selles, et ma ei suudaks ennast vaos hoida vms. Ja mees ehitusel ei tööta (Soomes ka mitte)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 16:47; 25.11 17:11; 26.11 15:54; 01.12 21:38; 02.12 11:55; 02.12 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole ilmselt õige inimene Sulle vastama. Minu ja mu mehe suhtlus mehe perekonnaga katkes just nimelt seetõttu, et mingil hetkel (aastaid peale ebasõbralikku lahkuminekut) hakkasid mehe õde ja ema äkki tähtpäevadele ka mehe eksi kutsuma. Mees ei soovinud eksiga ühisüritustel osaleda ja mingil hetkel meid enam ei kutsutudki.
Mis Su mees sellest asjast arvab? Kas tema on nõus veetma õhtu oma eksi seltskonnas? Kui tema on nõus, siis minge kohale, aga kindlasti koos. Sina ei pea nüüd küll koju jääma.
Minu seisukoht selles küsimuses on see, et kui mehega ei sobinud elada, siis ei tasu ka loota, et suhted kogu ülejäänud mehe suguvõsaga täpselt samasuguseks jäävad. PS. Ise ma end endise ämma-äi jõululauda ei pressi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 17:15; 25.11 17:32; 25.11 17:36; 25.11 18:06; 25.11 19:43; 26.11 07:47; 26.11 08:49; 02.12 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on üldse mõeldamatu, et kutsutakse(vanemate või õdede-vendade poolt) jõuludeks eksid, kes enam perekonda ei kuulu. Laps on loomulikult oodatud, aga eksnaisel pole kohe kindlasti sinna asja. Mina sinu asemel ei istuks ühte lauda mehe eksiga, miks ma peaks? Teata mehele, et sa ei lähe sinna, kui eks ka tuleb, sest ilmselgelt ei ole mehe vanemad või õed aru saanud kellega nende(laps-vend) koos elab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.11 17:21; 25.11 18:00; 25.11 20:14; 26.11 14:19; 26.11 18:04; 26.11 18:33; 28.11 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kutsuti, siis tuleks ikka minna. Lõppeks on siis ju kaks varianti:

1) kõik on normaalne ja sõbralik ehk teemaalgataja hirmud on põhjendamatud

2) olukord kisub inetuks ja kutsujatele saab puust ja punaseks selgeks, et mõlemad sellele peole ei sobi, siis nad peavad juba ise järgmisel korral valiku tegema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeruline lugu. Meil on lapsel kolm jõulupidu.
Õigel jõuluõhtul on ta oma isa pere ja sugulastega.
Tavaliselt teisel jõulupühal on laps minu ja minu perega (mul ka uus abikaasa, kellega ühised lapsed).
Lisaks on meil ühine jõuluistumine minu ja minu eksi perega, kus on kõik lapsed koos. Selle eeldus on see, et kõik saavad hästi läbi.

Kui mehe eksiga on ikka pingeline koos olla, siis peaks olema ka eraldi peod. Ega lapselt ju keegi jõule ära ei võta. Ta saaks ju koguni kaks pidu (ema päritolu perega ja issi perega). Siin peaks muidugi jõudma kokkuleppele, täpselt mis päeval kelle juures laps on.
Kui mehe eksil oma pere puudub, siis ta muidugi ei taha jõuluõhtul üksi istuda ja soovib liituda siis kasvõi eksi perega.
Elu kärgperes pole lihtne, eriti kui omavahel läbi ei saada. Siin head lahendust polegi, ikka on keegi õnnetu.
Aga kui sa tead, et kindlalt ei suuda ühes seltskonnas mehe eksiga viibida, siis võid ämmalt ikka küsida, keda ta kutsunud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates on üldse mõeldamatu, et kutsutakse(vanemate või õdede-vendade poolt) jõuludeks eksid, kes enam perekonda ei kuulu. Laps on loomulikult oodatud, aga eksnaisel pole kohe kindlasti sinna asja. Mina sinu asemel ei istuks ühte lauda mehe eksiga, miks ma peaks? Teata mehele, et sa ei lähe sinna, kui eks ka tuleb, sest ilmselgelt ei ole mehe vanemad või õed aru saanud kellega nende(laps-vend) koos elab.[/tsitaat]
Üldjoontes olen selle seisukohaga nõus. Paar aastat tagasi oleksin olnud 100% nõus. Nüüd aga tean, et kui ise osalemast keelduda, siis võivad lõpuks suhted mehe perega hoopis katkeda. Tänasel päeval oleks ilmselt rohkem diplomaat.
Teemaalgataja, kas mehe perekonnaga juba enne jõule rääkida ei annaks. No et äkki nad ei kutsuks eks sel aastal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 17:15; 25.11 17:32; 25.11 17:36; 25.11 18:06; 25.11 19:43; 26.11 07:47; 26.11 08:49; 02.12 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka imelik, miks peaks pereliikmete eksabikaasasid edaspidi suguvõsa üritustele kaasama? Nii, siis jäi mulle teemaalgatusest veel arusaamatuks, miks see eks helistas ja nutta röökis, ja ütles, et ei tohi tema jõule ära võtta? Kas ta tahtis teie luba sinna minekuks, või tahtis, et sina ei läheks või mis?
Aga mida siis mees eelmisel aastal rääkis, kui ta eksiga koos jõule veetis? Kuidas see eks ennast seal üleval pidas?
Ja kui kaugel mehe vanemad elavad, kas peate ööbima jääma?
Aga üldiselt, siis ma ei loovutaks oma positsioone eksile. Läheks kohale, oleks viisakas ja sõbralik. Tema on see, kes peaks seal ennast ebamugavalt tundma, mitte sina.
Lapse võiks isa loomulikult ise võtta ja vanaema juurde viia. 4,5-aastane pole rinnalaps, kes peab igal pool emaga käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:33; 26.11 08:56; 26.11 19:37; 27.11 16:38; 27.11 17:47; 29.11 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui kutsuti, siis tuleks ikka minna. Lõppeks on siis ju kaks varianti:

1) kõik on normaalne ja sõbralik ehk teemaalgataja hirmud on põhjendamatud

2) olukord kisub inetuks ja kutsujatele saab puust ja punaseks selgeks, et mõlemad sellele peole ei sobi, siis nad peavad juba ise järgmisel korral valiku tegema[/tsitaat]
On ka kolmas variant. Eht-eestlastlikult nohisetakse õhtu laua taga maha, kõigil on ebamugav, aga keegi seda välja ei ütle. Ja tuleval aastal jälle uuesti. Ja niimoodi igavesti. Või vähemalt seni kuni mehe eks uue mehe ja uue ämma ja uued jõulud leiab ja eelmisest perest lahti lasta suudab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 17:15; 25.11 17:32; 25.11 17:36; 25.11 18:06; 25.11 19:43; 26.11 07:47; 26.11 08:49; 02.12 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täielik hämming samuti, et miks mingi eksnaine oma eksämma juures on? Eriti kui mehel uus naine ammu olemas.
Kui me kõik oma ekside vanemate pool hakkaks käima, tea kas siis olemasolevale perele ja ämmale-äiale üldse aega jääks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:40; 25.11 18:21; 25.11 18:33; 26.11 00:46; 26.11 11:42; 26.11 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täielik hämming samuti, et miks mingi eksnaine oma eksämma juures on? Eriti kui mehel uus naine ammu olemas.
Kui me kõik oma ekside vanemate pool hakkaks käima, tea kas siis olemasolevale perele ja ämmale-äiale üldse aega jääks? [/tsitaat]
Võib olla eksnaine saab väga hästi endise ämma-äiaga läbi, samuti eksmehe õdedega. Miks ta siis nendega suhelda ei võiks? Pealegi laps läheb ju vanaema-vanaisa ja tädide juurde. Vaevalt ta sinna eksmehe pärast läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 17:54; 01.12 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Võib olla eksnaine saab väga hästi endise ämma-äiaga läbi, samuti eksmehe õdedega. Miks ta siis nendega suhelda ei võiks? Pealegi laps läheb ju vanaema-vanaisa ja tädide juurde. Vaevalt ta sinna eksmehe pärast läheb.[/tsitaat]

Eelkõige peaksid vanemad arvestama oma lapse soove ehk siis teemaalgataja mehe soove, eksnaine võib EKS ämma-äiaga hästi läbi saada, aga jõuluõhtu ollakse oma perega koos mitte “sõbrannadega”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.11 17:21; 25.11 18:00; 25.11 20:14; 26.11 14:19; 26.11 18:04; 26.11 18:33; 28.11 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eelkõige peaksid vanemad arvestama oma lapse soove ehk siis teemaalgataja mehe soove, eksnaine võib EKS ämma-äiaga hästi läbi saada, aga jõuluõhtu ollakse oma perega koos mitte “sõbrannadega”. [/tsitaat]
Sellele kirjutan küll 2 käega alla. Kui mu laps mulle ütleks, et “palun ära suhtle mu eksiga”, siis sel juhul kuulaksin küll oma last. Laps tõi selle inimese perekonda ja laps ka lahutas. Ilmselt põhjusega. Seega ma ise loobuksin isegi muul ajal sõbrannatamisest, jõuludest rääkimata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 17:15; 25.11 17:32; 25.11 17:36; 25.11 18:06; 25.11 19:43; 26.11 07:47; 26.11 08:49; 02.12 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Võib olla eksnaine saab väga hästi endise ämma-äiaga läbi, samuti eksmehe õdedega. Miks ta siis nendega suhelda ei võiks? Pealegi laps läheb ju vanaema-vanaisa ja tädide juurde. Vaevalt ta sinna eksmehe pärast läheb.[/tsitaat]

Eelmine vastaja seletas jah asja ilusti ära. Suhelda muidugi vòib, aga samal ajal külla pressida pole küll vaja, eriti jõulu ajal.
Kui mu mees kohtaks mu ema juures mingit minu eksi, siis olen kindel, et enam mu mees sinna ei tuleks. Ka mina ei külastaks mehe vanemaid kui nad nii lugupidamatud on ja mehe eksi samal ajal sinna organiseeriks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:40; 25.11 18:21; 25.11 18:33; 26.11 00:46; 26.11 11:42; 26.11 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen eksnaine, kes ise taandus eksi elust, tundus jabur, et eksi uus pruut ei saanud kahed jõulud temaga koos olla, eksi sugulaste poolest oleks see võinud nii jätkudagi, aga mulle tundus totter. Ma ise ka uues suhtes ja saab ju lapse saata isa juurde ka nii pühi pidama, et ei pea ise kaasa ronima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Niisiis alustan kuskilt. Olen olenud mehega koos kolm aastat, mehel on eelmisest kooselust laps (4,5 aastane). Eelmisel aastal avaldas nii mehe õde, kui ka ema jõulude ajal kahetsust, et ma koos mehega perekondlikule jõulupeole ei tulnud. Mitte tulemise põhjuseks oli mehe eksnaine(kelle oli kohale kutsunud mehe teine õde)

Ei läinud just sellepärast, et ei saa mehe eksiga läbi, oleme liiga erinevad inimesed, erineva huumori ja ka elustiiliga. Ei tahtnud pingeid tekitada.

Eelmine aasta sai mees suht viimasel minutil teada, et ta eks tulemas peole ja siis loobusin kaasa minemast.

Enne oma otsuse teatamist sain mehe eksilt hüsteerilise telefonikõne kus ta nuttis röökis, et ma ei tohi temalt ja lapselt jõule ära võtta jms. Ole kahjuks varem ka kokku puutunud tema viha/nutu hoogudega.
lihtsalt nuttis ja röökis telefonisse.
Peale seda blokkisin ta numbri ära ja siiamaani on rahulik olnud.
(Peale minu vanemate surma (juba peale isa surma kadus see õige tunne) pole väga sellist “jõulu tunnet” ka. Mehe eks ka ilma vanemateta ja talle on ilmselt oluline, et saab jõulud seltskonnas veeta.

See aasta kui nüüd hiljuti mehe emal külas käisime, küsis ta ema mis meil jõuluks plaanis ja kas ühineksime ka jõulupeoga kui korraldatakse.
Kas mul oleks viisakas uurida peale nö kutse saamist kas mehe eks tulemas? Või peaks nö õhtu välja kannatama või jätma minemata?[/tsitaat]

Vaene endine naine, kõigi poolt hüljatud. Ühel hetkel on sul mees, laps ja suguvõsa ja siis tuleb mingi uus naine. Mõtle millist hingevalu ta tundma peab. See on õige otsus, et sa ei lähe sinna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaene endine naine, kõigi poolt hüljatud. Ühel hetkel on sul mees, laps ja suguvõsa ja siis tuleb mingi uus naine. Mõtle millist hingevalu ta tundma peab. See on õige otsus, et sa ei lähe sinna. [/tsitaat]

See oli siiski mehe suguvòsa, ei saa ju eeldada, et sinna elu lòpuni kuulutakse. Väga kahju, et selle naise vanemad on surnud, aga ta ei saa ju eksi perekonda ennast igaveseks sisse sättida. Laps on tal ju igati alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:40; 25.11 18:21; 25.11 18:33; 26.11 00:46; 26.11 11:42; 26.11 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa kohtud oma mehe eksiga, et oskad vörrelda teie erinevaid elustiile ja huumorit?
Kas sa pole mitte kade, et mehe sugulased suhtlevad ja saavad ehk paremini läbi eksiga, kui sinuga?

Kas töesti enamus naisi arvab, et see on öige ,kui kaks inimest lahutavad, siis automaatselt peab löpp olema kogu eelnevale elule?
Väga austan inimesi, kes oskavad edasi elada ka peale lahutust. Pealegi on eksi enda vanemad surnud ja ehk on ämm talle ema eest?
Ja mis peamine- laps näeb oma ema ja isa jälle koos ühise laua taga istumas rahus ja heas meeleolus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:10; 28.11 18:03; 01.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühest küljest on sul õigus. Aga ma arvan, et kui mulle eks hüsteeritsedes helistaks, siis ma ka ei sooviks temaga ühe laua ääres istuda. Miks peaks üldse eks uuele naisele helistama. Kui tal midagi öelda on, suhelgu lapse isaga. Kui eks niimoodi käitub, siis ongi raske suhelda. Ma hoiaks ka sellisest eksist eemale. Selles loos peab mees asjad paika panema. Jällegi näide, kus eks ja uus on vaenujalal. Ja mida teeb selles loos mees? Vahel kui lugeda neid kärgperekondade probleeme, siis on tunne, et varsti võiks ilmuda raamat, kuidas käituda kärgperekonnas. ( Ma ei tea, kas sellist on välja antud.) Tegelikult tuleks kohe alguses piirid paika panna, kui palju on kellegi sobiv. Kui kohe neid piire ei panda, siis üks pool tunneb ennast ahistatuna ja nii ongi tülid vahel paljudeks aastateks olemas. Ja kahe naise tülis jääb alati kannatajaks tegelikult laps, kes milleski süüdi pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:21; 25.11 20:32; 25.11 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kas töesti enamus naisi arvab, et see on öige ,kui kaks inimest lahutavad, siis automaatselt peab löpp olema kogu eelnevale elule?
Väga austan inimesi, kes oskavad edasi elada ka peale lahutust. Pealegi on eksi enda vanemad surnud ja ehk on ämm talle ema eest?
[/tsitaat]
Võrdleksin siinkohal abielu töösuhtega. Kui ma enam firmas X ei tööta (vahet pole kas lahkun omal soovil või lastakse lahti), siis ma ei saa ju eeldada, et tohin firma jõulupeol ja suvepäevadel edasi käia ja kontorisse kohvi jooma minna iga kord kui tuju tuleb. Töösuhe on läbi ja tuleb leppida.
Kui abielu läbi saab on üsna samamoodi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 17:15; 25.11 17:32; 25.11 17:36; 25.11 18:06; 25.11 19:43; 26.11 07:47; 26.11 08:49; 02.12 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Võrdleksin siinkohal abielu töösuhtega. Kui ma enam firmas X ei tööta (vahet pole kas lahkun omal soovil või lastakse lahti), siis ma ei saa ju eeldada, et tohin firma jõulupeol ja suvepäevadel edasi käia ja kontorisse kohvi jooma minna iga kord kui tuju tuleb. Töösuhe on läbi ja tuleb leppida.
Kui abielu läbi saab on üsna samamoodi…
[/tsitaat]

Aga kui on ka laps, siis ei saa võtta seda nii. Siis on see naine pigem juhatuse liige, kes ei tööta enam seal aga mingid õigused siiski jäävad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates on üldse mõeldamatu, et kutsutakse(vanemate või õdede-vendade poolt) jõuludeks eksid, kes enam perekonda ei kuulu. Laps on loomulikult oodatud, aga eksnaisel pole kohe kindlasti sinna asja. Mina sinu asemel ei istuks ühte lauda mehe eksiga, miks ma peaks? Teata mehele, et sa ei lähe sinna, kui eks ka tuleb, sest ilmselgelt ei ole mehe vanemad või õed aru saanud kellega nende(laps-vend) koos elab.[/tsitaat] Mis mõttes pole lapse emal jõulupeole asja? Tõesti peate normaalseks, et ema saadab lapse jõulupeole ja istub üksi kodus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis mõttes pole lapse emal jõulupeole asja? Tõesti peate normaalseks, et ema saadab lapse jõulupeole ja istub üksi kodus?
[/tsitaat]

Selles lihtsas mõttes, et ta ei kuulu perekonda.4,5 aastane laps ei ole mingi titt, kes ei saa ilma emata hakkama isaga koos olles. Ema tehku sellel ajal mis soovib, see on lapse isa ja lapse sugulastega koosviibimine mitte mingi ekside pidu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.11 17:21; 25.11 18:00; 25.11 20:14; 26.11 14:19; 26.11 18:04; 26.11 18:33; 28.11 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes pole lapse emal jõulupeole asja? Tõesti peate normaalseks, et ema saadab lapse jõulupeole ja istub üksi kodus?

Kusjuures mina olen aastaid (oma 5-6) üksi olnud jõuluõhtul.
Laps läks oma isa perega isapoolsete vanemate juurde. Esimesel aastal oli kurb, aga hiljem ma nautisin üksi olemist. Käisin üksi linnas jalutamas, lugesin kodus. Ei mingit jõulustressi, ei lisakilosid. Täielik jõulurahu.
Üksi olemin ei tähenda alati üksindust. Ja linnas jalutades kohtasin vahel ka teisi inimesi, kes üksi jalutasid. Käisin üksi südaöisel jumalateenistusel. Ilus oli. Lund sajab ja Su sees on vaikus ja rahu.
Asju ei pea alati võtma kibestumisega. Ka sundolukordades võib olla oma võlu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:21; 25.11 20:32; 25.11 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kas töesti enamus naisi arvab, et see on öige ,kui kaks inimest lahutavad, siis automaatselt peab löpp olema kogu eelnevale elule?
Väga austan inimesi, kes oskavad edasi elada ka peale lahutust. Pealegi on eksi enda vanemad surnud ja ehk on ämm talle ema eest?
Ja mis peamine- laps näeb oma ema ja isa jälle koos ühise laua taga istumas rahus ja heas meeleolus.
[/tsitaat]
eksnaine, kes teeb mingeid hüsteerilise “kas mina või sina” kõnesid, EI oska edasi elada peale lahutust ega käitu ka rahu või head meeleolu toovalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis mõttes pole lapse emal jõulupeole asja? Tõesti peate normaalseks, et ema saadab lapse jõulupeole ja istub üksi kodus?

Kusjuures mina olen aastaid (oma 5-6) üksi olnud jõuluõhtul.
Laps läks oma isa perega isapoolsete vanemate juurde. Esimesel aastal oli kurb, aga hiljem ma nautisin üksi olemist. Käisin üksi linnas jalutamas, lugesin kodus. Ei mingit jõulustressi, ei lisakilosid. Täielik jõulurahu.
Üksi olemin ei tähenda alati üksindust. Ja linnas jalutades kohtasin vahel ka teisi inimesi, kes üksi jalutasid. Käisin üksi südaöisel jumalateenistusel. Ilus oli. Lund sajab ja Su sees on vaikus ja rahu.
Asju ei pea alati võtma kibestumisega. Ka sundolukordades võib olla oma võlu.[/tsitaat]

Ma küll ei ole lahutatud, aga mina küll ei tunneks oma sees rahu, kui minu lapsed eelistaksid jöuluöhtul olemist oma isa perega, kui minuga.
Ja ma loodan, et mul on oma lastega nii hea side, et tulevikus nad ei laseks mul üksinda kuskil linna peal jölkuda, vaid tulevad jöuluöhtul minu juurde oma peredega.
Minu jaoks on jöulud ühtehoidmise ja- kuuluvuse aeg. Erinev huumor ja elustiil ei tohiks olla mitte minemise pöhjuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see, kes jõuluõhtutel üksi on olnud. Jõuluõhtul ma jalutasin üksinda. Ma ei jõlkunud, noortekambad jõlguvad. Ja kirukus käime jõuluõhtul ei ole ju jõlkumine. Eks ole!
Olukorrad on erinevad. Mind ei kutsutud eksabikaasa vanemate juurde ja ise ma sinna ka ei lähe. Oma lapsel aga ma ei saa keelta sinna minemast, kui on jõuluvana ja kõik isapoolsed tädid- onud on seal koos oma lastega. Ma ei taha lapselt seda rõõmu ära võtta, las ta olla õnnelik. Kunagi kui tal oma pere on , siis loomulikult on ta alati minu juurde oodatud, aga ma mõistan ka seda, kui ta tahab koos olla oma isaga. Ega seetõttu, kui ta on koos oma isaga, ei armasta ta mind vähem. Lahutuse puhul tuleb teha vahel kompromisse ja ei saa vaadata olukorda enda suhtes( et mina olen jõuluõhtul kurb), tähtis on see, et laps on õnnelik. Ja kui ta on jõuluõhtul õnnelik, siis olen ka mina õnnelik. Lahutuse puhul tuleb alati seada laps esikohale. Ja seetõttu ma kirjutasingi, ka sundolukordadest võib olla oma võlu. Aga vahel tuleb seda võlu otsida. Aga olukorraga leppimiseks ja endaga rahu tegemiseks ongi võib- olla jõuluõhtu kõige parem aeg. On aega elu ja tulevinu üle järele mõelda. Ja loodan väga, et Sina kunagi ei pea lahutama, ega olema nende valikute ees, mis mina. Elu ei ole alati must ja valge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:21; 25.11 20:32; 25.11 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selles lihtsas mõttes, et ta ei kuulu perekonda.4,5 aastane laps ei ole mingi titt, kes ei saa ilma emata hakkama isaga koos olles. Ema tehku sellel ajal mis soovib, see on lapse isa ja lapse sugulastega koosviibimine mitte mingi ekside pidu.[/tsitaat] Tulge nüüd mõistusele, lisaks sellele, et see naine on kellegi eks, on ta siiski lapse ema. Muud peod, hea küll, ei ole vaja emal kaasa trügida, aga jõulud on küll see aeg, kus on pere koos. Ja praegu on pere ema ja laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 118 )


Esileht Pereelu ja suhted “Kärgperendus” ja jõulud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.