Esileht Pereelu ja suhted “Kärgperendus” ja jõulud

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 118 )

Teema: “Kärgperendus” ja jõulud

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väga häirib, et rõhutatakse, et kuskil on keegi üksik õnnetu nuttev eksnaine jõuluõhtul. Vähe on siiski inimesi, kellel mitte ühtegi sugulast ega sòpra pole, et ongi ainult laps ja eksmees ja … eksmehe sugulased.

Mitte keegi pole maininud õnnetuid üksikuid eksmehi kurvalt jòuluòhtul istumas, õlu või viinapits ees. Laps on ju alati emaga, jumal kuidas muidu. Laps ja emme kuuluvad kokku, eksmees vaadaku ise kuidas saab, otsigu endale ise sugulased ja seltskond. 🙂 See oli nüüd iroonia kui keegi jälle aru ei saanud. Ja see ongi tõsi, eksmehed ei pressi eksnaise vanemate manu, saavad ise hakkama. Ja isegi laps ei ela nendega… Mòelge natuke sellele. [/tsitaat] Mõtle natuke sellele. Lähed jõulupeole oma vanemate juurde. Õed-vennad on seal oma lastega. Tuleb Jõuluvana, avatakse pakke ja sina vahid kurvalt kuidas teised oma lastega seda jõulurõõmu jagavad. Mind see küll kurvastaks. Kui eksmehel pole kuskile minna, siis tulgu ja olgu koos meiega.
4,5aastane laps on just nii vana, et tal on ehk alles teised jõulud, kus ta jõuludest, jõuluvanast ja kingitustest aru ka saab, oskab oodata Jõuluvana, on õppinud salme. Üks ema tahab ju ometi rõõmustada sellel päeval koos lapsega ja lapse üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vot siinkohal sa eksid. Laps jääb mehe perre igaveseks, eksnaine(lapse ema) on põhjusega eelmine naine, kes ei ole enam mehe pere. [/tsitaat] Vot siinkohal sa eksid. Läbi lapse on mõlemad perekonnad seotud igaveseks. See on lapse perekond.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muideks päris paljudel miniatel on ämma- äiaga soojemad suhted kui meestel endil oma vanematega. Ja ka oleneb nüüd mehe vanematest, kuidas nad tekkinud olukorda suhtuvad, kas uus naine on perekonda vastu võetud või syydistatakse pigem poega, kes ei osanud elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mõtle natuke sellele. Lähed jõulupeole oma vanemate juurde. Õed-vennad on seal oma lastega. Tuleb Jõuluvana, avatakse pakke ja sina vahid kurvalt kuidas teised oma lastega seda jõulurõõmu jagavad. Mind see küll kurvastaks. Kui eksmehel pole kuskile minna, siis tulgu ja olgu koos meiega.
4,5aastane laps on just nii vana, et tal on ehk alles teised jõulud, kus ta jõuludest, jõuluvanast ja kingitustest aru ka saab, oskab oodata Jõuluvana, on õppinud salme. Üks ema tahab ju ometi rõõmustada sellel päeval koos lapsega ja lapse üle.[/tsitaat]

Jaa, see kõik on väga tore ja òige KUI sul pole uut meest. Kui on uus mees, siis on tema ju tähtsam kui eelmine mees. Vastasel juhul pole mõtet partnerit vahetada.

Kui vanemad on nii ehk nii lahus, siis laps ei eeldagi, et mòlemad vanemad mingist teatud x üritusest osa võtaks. Igapäevaselt laps ju nagunii oma vanemaid koos ei näe elu jagamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:40; 25.11 18:21; 25.11 18:33; 26.11 00:46; 26.11 11:42; 26.11 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kus sa kohtud oma mehe eksiga, et oskad vörrelda teie erinevaid elustiile ja huumorit?
Kas sa pole mitte kade, et mehe sugulased suhtlevad ja saavad ehk paremini läbi eksiga, kui sinuga?

Kas töesti enamus naisi arvab, et see on öige ,kui kaks inimest lahutavad, siis automaatselt peab löpp olema kogu eelnevale elule?
Väga austan inimesi, kes oskavad edasi elada ka peale lahutust. Pealegi on eksi enda vanemad surnud ja ehk on ämm talle ema eest?
Ja mis peamine- laps näeb oma ema ja isa jälle koos ühise laua taga istumas rahus ja heas meeleolus.
[/tsitaat]
olen juhuse tõttu temaga kuslil 5 aastat tagadi ühel üritusel koos olnud ja sealse põhjal järeldus elustiili ja kõige muu peale. Kadesust kui sellist kindlasti pole. Käin läbi nii mehe venna kui ka ühe õega, ta ema külastame ka aga no üksi ma küll sinna niisama kohvitama ei läheks (pole selline inimene)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 16:47; 25.11 17:11; 26.11 15:54; 01.12 21:38; 02.12 11:55; 02.12 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen see, kes jõuluõhtutel üksi on olnud. Jõuluõhtul ma jalutasin üksinda. Ma ei jõlkunud, noortekambad jõlguvad. Ja kirukus käime jõuluõhtul ei ole ju jõlkumine. Eks ole!
Olukorrad on erinevad. Mind ei kutsutud eksabikaasa vanemate juurde ja ise ma sinna ka ei lähe. Oma lapsel aga ma ei saa keelta sinna minemast, kui on jõuluvana ja kõik isapoolsed tädid- onud on seal koos oma lastega. Ma ei taha lapselt seda rõõmu ära võtta, las ta olla õnnelik. Kunagi kui tal oma pere on , siis loomulikult on ta alati minu juurde oodatud, aga ma mõistan ka seda, kui ta tahab koos olla oma isaga. Ega seetõttu, kui ta on koos oma isaga, ei armasta ta mind vähem. Lahutuse puhul tuleb teha vahel kompromisse ja ei saa vaadata olukorda enda suhtes( et mina olen jõuluõhtul kurb), tähtis on see, et laps on õnnelik. Ja kui ta on jõuluõhtul õnnelik, siis olen ka mina õnnelik. Lahutuse puhul tuleb alati seada laps esikohale. Ja seetõttu ma kirjutasingi, ka sundolukordadest võib olla oma võlu. Aga vahel tuleb seda võlu otsida. Aga olukorraga leppimiseks ja endaga rahu tegemiseks ongi võib- olla jõuluõhtu kõige parem aeg. On aega elu ja tulevinu üle järele mõelda. Ja loodan väga, et Sina kunagi ei pea lahutama, ega olema nende valikute ees, mis mina. Elu ei ole alati must ja valge.[/tsitaat]

Väga õige suhtumine. Minu lapsed käivad juba aastaid jõuluõhtul oma isa juures, sest neil on seal terve suur suguvõsa koos. Olin minagi sinna kogu aeg kutsutud, aga ma ise loobusin, sest tundsin, et ma ei taha oma eksmehega veeta jõuluõhtut, kui ma võin hoopis korraks nautida omaette olemist, käin üksinda surnuaias ja panen kodus küünla põlema. Arvasin ka, et ehk eksi uuele naisele eriti ei meeldi minuga ühe laua taga istuda. Ja ka nüüd, kui ka minul on juba uus mees, ongi meil nii korraldatud, et 24. õhtul on lapsed koos isa suguvõsaga ja 25. õhtul on minu suguvõsaga suur jõululaud, nii saavad minu lapsed oma mõlema vanemaga ühe ilusa jõulupeo.
Kuna lapsed elavad nagunii kogu aeg minuga ja ma näen neid palju rohkem kui nende isa, siis tundub ikka väga väiklane vaielda lihtsalt ühe kuupäeva üle. Meil toimib ja kõik on rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sellele kirjutan küll 2 käega alla. Kui mu laps mulle ütleks, et “palun ära suhtle mu eksiga”, siis sel juhul kuulaksin küll oma last. Laps tõi selle inimese perekonda ja laps ka lahutas. Ilmselt põhjusega. Seega ma ise loobuksin isegi muul ajal sõbrannatamisest, jõuludest rääkimata.
[/tsitaat]
Kui minu laps mulle ütleks: palun ära suhtle oma lapselapse emaga, kes on minu eks, siis ma mõtleksin, et kus ma kasvatuses vea tegin.
Kui mul oleks lapselaps, siis ma ei üritakski tema teist vanemat pildilt maha kustutada – mida see annaks?

Ah, aga olles ise eks, võin öelda, et kuigi ma sain eksämma ja äiaga väga hästi läbi, ei tahtnud ma pärast lahutust ise enam nende juurde pühadeks minna. Ma lihtsalt ei tahtnud. Imelik oli. Laps läks sinna koos isaga, lapsega koos oli minu jõulupidu järgmisel päeval. Mõni mõis.
Samas poleks minu jaoks ka probleemi eksi ja tema uue naise + lastekarjaga jõulude ajal sama laua taga istumine. Lihtsalt, nii ei ole kujunenud ja kui ei ole, mis seal ikka.
Teemaalgataja, ma arvan, et need asjad reguleerivad ennast suuresti ise. Mine aga kohale ja ole tsill. Eks võib ju ka eksi elu olla vahepeal oluliselt muutunud, aasta on juba möödas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 16:59; 30.11 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna laps on väikene, siis ma ikkagi mõtleks peoga liitumisele. Tundub, et kogunev seltskond on suur – kas ei anna piisavalt kaugele teineteisest paigutada? Seda kõike mitte mehe vanemate vaid just mehe lapse nimel. Kui mehe eksil ongi hüsteeriahood, siis olekski mõistlik luua usalduslik suhe lapsel isaga ja ka sinuga, et oleks kellele tulevikus toetuda.

Mul on olnud selles mõttes lihtsam, et mehe laps oli meie kooselu alguses 7-aastane ning alates 11. eluaastast on kõik jõulud ta üksi meil veetnud. Lapse enda soov.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vot siinkohal sa eksid. Läbi lapse on mõlemad perekonnad seotud igaveseks. See on lapse perekond.[/tsitaat]
ei kuulu. Perekonda kuulub mehe(naise) uus kaaslane. Kui sa uuesti abiellud – siis idee järgi peaks sinu uus mees kuuluma ka su eksmehe perekonda?
ema peab käituma LAPSE HUVIDES -selle asemel et hüsteeritseda ja ultimaatiume loopida – on mõistlik jõulupidude osas kokkuleppida, et laps saaks maksimaalselt jõulurõõmu nautida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 13:15; 26.11 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et justnimelt lapse huvides oleks lapsel veeta jõule ainult oma isaga, mitte oma emaga?

Hahahaa, ausalt ka vä? VCbl tõesti, kui lastel on emaga halvad suhted, aga me siin räägime 4aastasest lapsest!

Minu lapsed oleksid jõuludega rahul ka siis, kui jõuluvana tuleb ja verivorste süüakse ainult meie oma kodus.
See sinna-tänna mitmed jõulupeod on pigem täiskasvanute huvid lapse suhtes…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 08:46; 26.11 12:00; 26.11 17:59; 27.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ei kuulu. Perekonda kuulub mehe(naise) uus kaaslane. Kui sa uuesti abiellud – siis idee järgi peaks sinu uus mees kuuluma ka su eksmehe perekonda?
ema peab käituma LAPSE HUVIDES -selle asemel et hüsteeritseda ja ultimaatiume loopida – on mõistlik jõulupidude osas kokkuleppida, et laps saaks maksimaalselt jõulurõõmu nautida[/tsitaat] Mõtle nüüd, kes on lapse perekond? Isa ja ema, vanaemad, vanaisad, tädid, onud. Jah, ema uus mees on ka tema perekond. Isa uus naine ka. Läbi lapse on kõik omavahel seotud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jaa, see kõik on väga tore ja òige KUI sul pole uut meest. Kui on uus mees, siis on tema ju tähtsam kui eelmine mees. Vastasel juhul pole mõtet partnerit vahetada.

Kui vanemad on nii ehk nii lahus, siis laps ei eeldagi, et mòlemad vanemad mingist teatud x üritusest osa võtaks. Igapäevaselt laps ju nagunii oma vanemaid koos ei näe elu jagamas.[/tsitaat] Kui mul on uus mees, siis mu 4 aastane veedab jõuluõhtu meiega või läheme koos uue mehega eksmehe juurde. Perekoolikate jaoks on see muidugi mõeldamatu, et praegused ja eksid võiks rahumeelselt koos eksisteerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vot siinkohal sa eksid. Läbi lapse on mõlemad perekonnad seotud igaveseks. See on lapse perekond.[/tsitaat]

Lapse perekond, mis on purunenud. Isa ellu kuulub laps igavesti ja isa on moodustanud uue naisega oma pere. Mehe vanemad ja sugulased on lapse suguvõsa kuhu eksnaine ei kuulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.11 17:21; 25.11 18:00; 25.11 20:14; 26.11 14:19; 26.11 18:04; 26.11 18:33; 28.11 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lapse perekond, mis on purunenud. Isa ellu kuulub laps igavesti ja isa on moodustanud uue naisega oma pere. Mehe vanemad ja sugulased on lapse suguvõsa kuhu eksnaine ei kuulu.[/tsitaat] Kui laps on alaealine, siis kuulub ikka küll. Võtame olukorra, kus isa on tõeline lontrus ja ei huvitu lapsest või on lapse isa surnud. Sinu loogika järgi ei tohiks ema sellisel juhul kontakt lapse tädide-onude ja vanavanematega hoida, sest no mis ta kiibitseb, ta on ju eksnaine, ta ei kuulu lapse suguvõssa.
Perekoolist võib igasugu imelikke arvamusi lugeda ja mida rohkem ma seda teemat loen, seda selgemaks saavad kurtmised, et pole korralikku tugivõrgustikku või pole kelleltki raha laenata või abi paluda. Jah, sellise suhtumisega ongi teil väike maailm, vähe lähedasi ja toetajaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kui laps on alaealine, siis kuulub ikka küll. Võtame olukorra, kus isa on tõeline lontrus ja ei huvitu lapsest või on lapse isa surnud. Sinu loogika järgi ei tohiks ema sellisel juhul kontakt lapse tädide-onude ja vanavanematega hoida, sest no mis ta kiibitseb, ta on ju eksnaine, ta ei kuulu lapse suguvõssa.
Perekoolist võib igasugu imelikke arvamusi lugeda ja mida rohkem ma seda teemat loen, seda selgemaks saavad kurtmised, et pole korralikku tugivõrgustikku või pole kelleltki raha laenata või abi paluda. Jah, sellise suhtumisega ongi teil väike maailm, vähe lähedasi ja toetajaid.[/tsitaat]

Nüüd sa väänad sõnu. Kes on keelanud suhelda? Mida sa oma näitega öelda tahtsid, et eks on endiselt pere? Mõtle nüüd natuke ja siis natuke uuesti, saad ju ise ka aru, et see nii pole. Eks naine oli selle pere liikmeks täpselt nii kaua, kui ta mehega koos oli. Nüüd ei ole enam ta pere, mis omakorda ei pea kohe tähendama seda, et üleüldse ei tohiks lapse tädide, onude ja vanavanematega suhelda. Lihtsalt imelik on eeldada, et eksmehe perekond peaks kutsuma ka eksi jõululauda. Sinu suhtumine on ehe manipuleerimine lapse pinnalt. Lapse sugulased on need küll, sinu aga mitte mõtle loogiliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.11 17:21; 25.11 18:00; 25.11 20:14; 26.11 14:19; 26.11 18:04; 26.11 18:33; 28.11 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ei läinud just sellepärast, et ei saa mehe eksiga läbi, oleme liiga erinevad inimesed, erineva huumori ja ka elustiiliga. Ei tahtnud pingeid tekitada.

Eelmine aasta sai mees suht viimasel minutil teada, et ta eks tulemas peole ja siis loobusin kaasa minemast.

Enne oma otsuse teatamist sain mehe eksilt hüsteerilise telefonikõne kus ta nuttis röökis, et ma ei tohi temalt ja lapselt jõule ära võtta jms. Ole kahjuks varem ka kokku puutunud tema viha/nutu hoogudega.
lihtsalt nuttis ja röökis telefonisse.

Ma ei mõistaks teemaalgataja muret absoluutselt, kui teemaalgatuses poleks seda lõiku.
Aga see lõik on ja, ausõna, mind ka ei jätaks külmaks teadmine, et istun jõululauas koos inimesega, kes peab minu sealolekut “jõulurööviks” ja arvab, et tal on õigust mulle hüsteerilisi telefonikõnesid teha.
Aga kindlasti ei jätaks ma minemata. Selliste eksidega on paraku nii, et annad sõrme, võtavad käe. Nähes, et tal on võimu sind keelata ja käskida, ei jää see hüsteeria kindlasti viimaseks. Pealegi on sind kutsunud mehe ema, kelle pidu see, teda mehe õde, kes on ise peol külaline.
Mine kohale, naudi pidu ja ärge püüdke vähemalgi määral eksi meele järele olla – tundke ennast koos mehega hästi ja naudi oma naise ja minijarolli.
Veelkord – hüsteerikute manipulatsioonidele allumine ei vii kuhugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ei ole sellises olukorras mingeid kindlaid “kõik peavad nii tegema!” reegleid, vaid iga pere (kusjuures ka eks kuulub tõesti otsapidi perre, lapse kaudu) lahendab need olukorrad ise isekeskis, nii, nagu just sobivam tundub.
Võtkem kasvõi sellise juhuse, kus õed-vennad saavad omavahel nii halvasti läbi, et ühe laua taha jõuluõhtul istuma ei mahu. Kellel on siis õigus otsustada, kuidas asju korraldada? Ikka kutsujal. Kellel on õigus kutsest ära öelda ja eemale jääda? Kutsututel. Aga ei ole ühelgi osalejal õigust teistele ettekirjutusi teha, kas tulla või kutsuda kedagi või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised olukorrad on kõige paremad indikaatorid näitamaks, milliste inimestega on tegu – ehk kui suure südame ja sisemaailmaga keegi on. Pole reeglit tõesti, et olema peaks nii või naa, kuid see, kuidas sellised uued-vanad naised uues-vanas koosluses, nende vahepeal lapsed, vanaemad, vanaisad, onud, tädid, nende hulgaski uusi ja vanu, ühesõnaga paras kompott.

Ei kiitle ja silmi ka häbist maha ei löö, kuid oman olude sunnil kahtemoodi kogemust – seda, kuidas peale lahkuminekut endised ja uued ja kõige uuemad kõik omavahel suhtlevad ja läbi saavad ja aeg-ajalt ka ühises sünnipäevalauas istuvad või lihtsalt külas käivad ja vanaemad-vanaisad on hoidnud ka endiste uusi lapsi ja nende kärgede lapsedki omavahel tunnevad miskitpidi sugulust omavahel…

ja teine mu kogemus kuulub ilmselt samasugusesse kategooriasse, nagu siin osad etendavad – uus naine/mees ei ole mitte uus lehekülg eluraamatus, vaid uus raamat, kusjuures vana tuleb minema visata, veel parem – põletada.

Täiesti erinevad maailmad.

Omast kogemusest lähtuvalt oskan ka põhjused sellisteks stsenaariumiteks nimetada – see, kas ja kuidas inimesed peale lahkuminekut edasi suhtlevad, ei sõltu mitte kooselust, vaid sellest, kuidas lahku mindi. Sageli on isegi aastaid peale lahkuminekut asjaosalistel silmad häbi täis, selge, et kõigil on siis kas ebamugav või valus kokkukeeratud sita pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peret ei moodusta siiski mitte laps, vaid täiskasvanud. Seega ei ole mõtet rääkida mingist “lapse perest”. Lapsel ei ole endal mingit peret, ta kuulub oma vanemate perre. Kui vanemad on lahutatud, siis on lapsel kaks eraldi peret.
Ma saan oma eksiga väga normaalselt läbi, aga me suhtleme ainult lapse teemadel. Me ei soovi teineteisele sünnipäevadeks õnne ega lobise niisama. Kui me seda teeks, siis milleks üldse lahku minna?
4-aastane on täiesti küps osalema peol koos oma isaga. Ainult rinnalaps vajab ema ligiolekut. Ma jälestan, tõesti jälestan naisi, kelle arvates lapsed on naise monopol! Ema ja isa on võrdsed lapsevanemad. Kui ema on nii äpu, et tal pole jõuluõhtul ilma lapseta muud teha, kui patja ulguda, siis on ta emotsionaalselt nii nõrk inimene, et isa peaks tõsiselt kaaluma lapse enda juurde elama nõudmist. Selline ema, kelle ainus lähedane inimene maailmas on see üks laps, klammerdub lapse külge ja sandistab ta emotsionaalselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:33; 26.11 08:56; 26.11 19:37; 27.11 16:38; 27.11 17:47; 29.11 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse jaoks moodustavad perekonna ikkagi ema ja isa. Abiellugu nad või pärast lahutust 100 korda, nad jäävad lapsele vanemateks. Ja kui on tegemist lapse jaoks olulise päevaga, siis peaks seal olema nii ema kui isa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Peret ei moodusta siiski mitte laps, vaid täiskasvanud. Seega ei ole mõtet rääkida mingist “lapse perest”. Lapsel ei ole endal mingit peret, ta kuulub oma vanemate perre. Kui vanemad on lahutatud, siis on lapsel kaks eraldi peret.
Ma saan oma eksiga väga normaalselt läbi, aga me suhtleme ainult lapse teemadel. Me ei soovi teineteisele sünnipäevadeks õnne ega lobise niisama. Kui me seda teeks, siis milleks üldse lahku minna?
4-aastane on täiesti küps osalema peol koos oma isaga. Ainult rinnalaps vajab ema ligiolekut. Ma jälestan, tõesti jälestan naisi, kelle arvates lapsed on naise monopol! Ema ja isa on võrdsed lapsevanemad. Kui ema on nii äpu, et tal pole jõuluõhtul ilma lapseta muud teha, kui patja ulguda, siis on ta emotsionaalselt nii nõrk inimene, et isa peaks tõsiselt kaaluma lapse enda juurde elama nõudmist. Selline ema, kelle ainus lähedane inimene maailmas on see üks laps, klammerdub lapse külge ja sandistab ta emotsionaalselt. [/tsitaat] Mina jälle ei saa neist inimestest aru, kes eksiga läbi ei saa. Siin teemas on mitu kord käinud läbi küsimus “siis milleks üldse lahku minna?” Kas siis lahkuminek tähendab teie jaoks tõesti seda, et see inimene on päevapealt võõras, kellega enam millestki rääkida pole? Kuidas te sellise inimesega üldse koos saite olla?
Lapsed on naise monopol, kui isad nad emade monopoliks teevad. Kui tuntakse huvi heal juhul paar korda kuus ja tähtpäevadel. Sinu arust on siis normaalne, et emadele argipäevad ja isadele pidupäevad? Ja kui ema julgeb tahta ka pidupäevast osa saada, siis on ta “emotsionaalselt nõrk inimene; klammerduja; emontsionaalselt sandistaja”?
P.S. Kui lastel pole peret ja täiskasvanutel on, siis kas lapse täiskasvanuks saades muutuvad need kaks peret üheks, kui laps nii otsustab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eksnaine koos lapsega on kutsutud su mehe vanemate jõulupeole, siis järelikult on ta mehe vanemate (õe jne)jaoks siiski pereliige vaatamata sellele, et ta su mehega koos ei ela. Samuti oled sina selle pere liige (kutsutud nii eelmine kord, kui nüüd). Seega vähegi võimalusel võtaksin end kokku ja üritaksin (mehe eksiga) saada suhted neutraalseks, nii et üks õhtu mõningase vestlusega (ei pea ju mehe eksiga kogu aeg ninapidi koos olema)ülejõu ei käiks (olgu siis seekordsed jõulud või tulevikus lapse sünnipäev või muu sellelaadne üritus).
Kui sinu suhted mehe endise naisega(oled 3a mehega koos ja endise naise laps alles 4,5-aastane, siis võib olla asi selles, et sinu tõttu on pere lagunenud ning haavad ei parane kiiresti) on hetkel veel siiski väga problemaatilised, siis ütlekski ilmselt, et ei taha tekitada ebamugavaid olukordi, ilmselt vajate mõlemad (nii sina kui eksnaine)veel aega. Kas mehe pere teab, et te ei saa läbi. Või teavad, et olete lihtsalt erinevad ja pole suured sõbrannad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Peret ei moodusta siiski mitte laps, vaid täiskasvanud. Seega ei ole mõtet rääkida mingist “lapse perest”. Lapsel ei ole endal mingit peret, ta kuulub oma vanemate perre. Kui vanemad on lahutatud, siis on lapsel kaks eraldi peret.
Ma saan oma eksiga väga normaalselt läbi, aga me suhtleme ainult lapse teemadel. Me ei soovi teineteisele sünnipäevadeks õnne ega lobise niisama. Kui me seda teeks, siis milleks üldse lahku minna?
4-aastane on täiesti küps osalema peol koos oma isaga. Ainult rinnalaps vajab ema ligiolekut. Ma jälestan, tõesti jälestan naisi, kelle arvates lapsed on naise monopol! Ema ja isa on võrdsed lapsevanemad. Kui ema on nii äpu, et tal pole jõuluõhtul ilma lapseta muud teha, kui patja ulguda, siis on ta emotsionaalselt nii nõrk inimene, et isa peaks tõsiselt kaaluma lapse enda juurde elama nõudmist. Selline ema, kelle ainus lähedane inimene maailmas on see üks laps, klammerdub lapse külge ja sandistab ta emotsionaalselt. [/tsitaat]

Hahaaa, et ma oma sooviga veeta lapsega jõuluõhtu ise koos sandistan teda emotsionaalselt?

Jajah.

Jälesta edasi, mina tahan jätkuvalt oma lastega ise jõulupäeva veeta. Ei ole minus seda altruismi, et laps ilmtingimata peaks veetma selle õhtu oma isa perega. Miks peaks? Kuni nad on nii vanad, et ise avaldavad soovi, kuhu pühade ajaks minna.

Jõulud on minu jaoks perepüha ja soovingi seda veeta koos oma perega, kelleks oleme mina ja lapsed. Meil on omad jõulutraditsioonid ja tegemised.

Ainult äpud soovivad jõule veeta oma lastega?

Tõsiselt räägid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 08:46; 26.11 12:00; 26.11 17:59; 27.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mina jälle ei saa neist inimestest aru, kes eksiga läbi ei saa. Siin teemas on mitu kord käinud läbi küsimus “siis milleks üldse lahku minna?” Kas siis lahkuminek tähendab teie jaoks tõesti seda, et see inimene on päevapealt võõras, kellega enam millestki rääkida pole? Kuidas te sellise inimesega üldse koos saite olla?
Lapsed on naise monopol, kui isad nad emade monopoliks teevad. Kui tuntakse huvi heal juhul paar korda kuus ja tähtpäevadel. Sinu arust on siis normaalne, et emadele argipäevad ja isadele pidupäevad? Ja kui ema julgeb tahta ka pidupäevast osa saada, siis on ta “emotsionaalselt nõrk inimene; klammerduja; emontsionaalselt sandistaja”?
P.S. Kui lastel pole peret ja täiskasvanutel on, siis kas lapse täiskasvanuks saades muutuvad need kaks peret üheks, kui laps nii otsustab?[/tsitaat]
Ma saan oma eksiga normaalselt läbi. Lihtsalt me ei sõbrusta. Nagu ma aru saan teemaalgatajast, siis pole ka tema mees oma eksiga eriline sõbrustaja. Miks siis peaks eksnaine ronima eksmehe suguvõsa jõululauda, kui nad eksmehega pole suured sõbrad?
Teemaalgataja jutust ei saa aru, kui palju tema mees oma lapsega tähtpäevade väliselt suhtleb. Seega ei saa ka väita, et see mees oleks teinud lapse oma naise monopoliks.
Vaadake nüüd kalendrisse ka. Sel aastal on järjest viis vaba päeva, kolmapäev kuni pühapäev. Kas tõesti pole võimalik kokku leppida, et osa päevi veedab laps emaga, aga osa päevi isaga?
Lisaks sellele on lähestikku kaks püha, jõulud ja aastavahetus. Saab ju kokku leppida, ühed pühad emaga, teised isaga.
Jään selle juurde, et kui laps jõulude ajal on ühe õhtu kodunt ära koos isaga, ja ema sel ajal patja ulub, siis see ema peaks ennast ravima, muidu on ohuks lapse vaimselt tervisele tulevikus.
Sellest viimasest küsimusest ma ei saa aru, et millised pered peaks üheks saama. Aga kui laps saab suureks, siis ta loomulikult loob ise oma pere.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:33; 26.11 08:56; 26.11 19:37; 27.11 16:38; 27.11 17:47; 29.11 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma saan oma eksiga normaalselt läbi. Lihtsalt me ei sõbrusta. Nagu ma aru saan teemaalgatajast, siis pole ka tema mees oma eksiga eriline sõbrustaja. Miks siis peaks eksnaine ronima eksmehe suguvõsa jõululauda, kui nad eksmehega pole suured sõbrad?
Teemaalgataja jutust ei saa aru, kui palju tema mees oma lapsega tähtpäevade väliselt suhtleb. Seega ei saa ka väita, et see mees oleks teinud lapse oma naise monopoliks.
Vaadake nüüd kalendrisse ka. Sel aastal on järjest viis vaba päeva, kolmapäev kuni pühapäev. Kas tõesti pole võimalik kokku leppida, et osa päevi veedab laps emaga, aga osa päevi isaga?
Lisaks sellele on lähestikku kaks püha, jõulud ja aastavahetus. Saab ju kokku leppida, ühed pühad emaga, teised isaga.
Jään selle juurde, et kui laps jõulude ajal on ühe õhtu kodunt ära koos isaga, ja ema sel ajal patja ulub, siis see ema peaks ennast ravima, muidu on ohuks lapse vaimselt tervisele tulevikus.
Sellest viimasest küsimusest ma ei saa aru, et millised pered peaks üheks saama. Aga kui laps saab suureks, siis ta loomulikult loob ise oma pere. [/tsitaat] Ma sain teemaalgatusest aru, et mitte “eksnaine ei roni eksmehe suguvõsa jõululauda”, vaid teda on kutsutud. Keegi perekonnast peab teda nii lähedaseks, et arvab, et eksnaise koht on just nende pere jõululauas. Miks ta peaks kutsest loobuma?
Jutt ei ole ka suvalisest õhtust, vaid konkreetselt jõuluõhtust. Ning jah, ma saan aru emast, kes tahab selle konkreetse õhtu olla koos oma lapsega.
Sinu arust kaob senine pere kuskile ära, kui ise pere lood? Või peabki laps tulevikus hakkama korraldama kõiki tähtpäevi (pulmad, sünnipäevad, katsikud) kaks korda, sest eksnaine ja eksmees lihtsalt ei mahu ühe katuse alla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahe on ikka sees, kas minnakse tulevikus külla ühise lapse koju või minnakse eksmehe vanematekoju.
MInu meelest oleks selle loo lahendus, et teemaalgataja jääb koos mehega koju. Juba eelmisel aastal oleks võinud nii teha. On oma kodus ja ongi kogu lugu. Mehe pere peab siis järgmisel aastal valima, kas oma poeg uue naisega või eksnaine.
Kas see jõuluõhtu on 24.detsember? Oleme nüüd ausad, see on ju lihtsalt üks kokkuleppeline päev. Vabalt võib ema endale ja tütrele teha harda õhtu suvalisel kuupäeval. Muide katoliikliku taustaga maades pole 24. üldse mingi püha. Tavaline tööpäev on. Nende õige päev on 25.
Selles loos ei ole ju probleem, et ema ja isa ei suudaks omavahel päevi ära jagada. Probleem on selles, et ema on üksinda maailmas, pole tal sõpru ega sugulasi. Tema ainuke side ülejäänud inimkonnaga on see väike tüdruk, kelle külge ta nii klammerdub, et peab isegi eksämma kapsakausi juurde kaasa minema.
Veelkord, kordan, teemaalgataja: ärge kumbki mehega sinna minge ja ongi asi lahendatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:33; 26.11 08:56; 26.11 19:37; 27.11 16:38; 27.11 17:47; 29.11 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

järjest enam tundub, et perekooli mudel ongi üksteisega pidutsevad kärgpered ning selle heaks tavaks või isegi toredaks ettevõtmiseks pidamine. usun, et lapsel on aga edaspidi tulevikus kindlasti lihtsam oma suhteid purustada kui ta näeb, et nii käibki – minnakse lahku aga siis jälle kuskile jõulukuuse alla tullakse kokku , igaüks oma “hetkel aktuaalse õige armastusega”. ma ei arva, et peaks vaenu pidama, kuid kõik eelmised ja praegused ja tulevased ühe kuuse all – ma ei saa sellist gängbängi küll normaalseks pidada. päris iiveldama võtab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]järjest enam tundub, et perekooli mudel ongi üksteisega pidutsevad kärgpered ning selle heaks tavaks või isegi toredaks ettevõtmiseks pidamine. usun, et lapsel on aga edaspidi tulevikus kindlasti lihtsam oma suhteid purustada kui ta näeb, et nii käibki – minnakse lahku aga siis jälle kuskile jõulukuuse alla tullakse kokku , igaüks oma “hetkel aktuaalse õige armastusega”. ma ei arva, et peaks vaenu pidama, kuid kõik eelmised ja praegused ja tulevased ühe kuuse all – ma ei saa sellist gängbängi küll normaalseks pidada. päris iiveldama võtab.[/tsitaat]

Lahutatud lapsevanemad ei läinud teineteisele külla, vaid kolmanda isiku(ämma) juurde.
Nad peaksid juba ka tuleviku peale mötlema, kuna edaspidi saavad nad kuskil ühises seltskonnas ikka kokku. Kas siis ühised söbrad peavad nende pärast juubeleid ja pulmi hakkama kaks korda pidama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:10; 28.11 18:03; 01.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]järjest enam tundub, et perekooli mudel ongi üksteisega pidutsevad kärgpered ning selle heaks tavaks või isegi toredaks ettevõtmiseks pidamine. usun, et lapsel on aga edaspidi tulevikus kindlasti lihtsam oma suhteid purustada kui ta näeb, et nii käibki – minnakse lahku aga siis jälle kuskile jõulukuuse alla tullakse kokku , igaüks oma “hetkel aktuaalse õige armastusega”. ma ei arva, et peaks vaenu pidama, kuid kõik eelmised ja praegused ja tulevased ühe kuuse all – ma ei saa sellist gängbängi küll normaalseks pidada. päris iiveldama võtab.[/tsitaat]

Minu meelest see jälle näitab parimat viisi kuidas kärgperendus toimiks. Kõik teised variandid tekitavad kellelegi kurbi üksikuid hetki. Milleks? Kui raske siis on teise inimese suhtes viisakaks jääda, ei peagi ju kaelakuti koos kogu õhtu olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vahe on ikka sees, kas minnakse tulevikus külla ühise lapse koju või minnakse eksmehe vanematekoju.
MInu meelest oleks selle loo lahendus, et teemaalgataja jääb koos mehega koju. Juba eelmisel aastal oleks võinud nii teha. On oma kodus ja ongi kogu lugu. Mehe pere peab siis järgmisel aastal valima, kas oma poeg uue naisega või eksnaine.
Kas see jõuluõhtu on 24.detsember? Oleme nüüd ausad, see on ju lihtsalt üks kokkuleppeline päev. Vabalt võib ema endale ja tütrele teha harda õhtu suvalisel kuupäeval. Muide katoliikliku taustaga maades pole 24. üldse mingi püha. Tavaline tööpäev on. Nende õige päev on 25.
Selles loos ei ole ju probleem, et ema ja isa ei suudaks omavahel päevi ära jagada. Probleem on selles, et ema on üksinda maailmas, pole tal sõpru ega sugulasi. Tema ainuke side ülejäänud inimkonnaga on see väike tüdruk, kelle külge ta nii klammerdub, et peab isegi eksämma kapsakausi juurde kaasa minema.
Veelkord, kordan, teemaalgataja: ärge kumbki mehega sinna minge ja ongi asi lahendatud. [/tsitaat] Aga ära siis pea jõule 24ndal. Istu oma perega 3 märtsil jõulupuu all ja löö igasugustele pühadele käega. Aga ära soovita teistel sind järgida, las teised peavad oma pühi neil päevadel, kui pühad tegelikult on.
Kust sa võtad, et see laps tüdruk on?
Kordan veel, mehe eks on jõulupeole kutsutud.
Kui mina oleks mees ja minu uus naine paneks mu fakti ette, et mina ei tohi oma ema juurde jõuludele minna, siis oleks see suhe üsna kiirelt läbi.
Uuh, kuidas mulle sellised eided ei meeldi, kes panevad mehi valiku ette – mina või…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 118 )


Esileht Pereelu ja suhted “Kärgperendus” ja jõulud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.