Esileht Pereelu ja suhted “Kärgperendus” ja jõulud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 118 )

Teema: “Kärgperendus” ja jõulud

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis mõttes pole lapse emal jõulupeole asja? Tõesti peate normaalseks, et ema saadab lapse jõulupeole ja istub üksi kodus?

Kusjuures mina olen aastaid (oma 5-6) üksi olnud jõuluõhtul.
Laps läks oma isa perega isapoolsete vanemate juurde. Esimesel aastal oli kurb, aga hiljem ma nautisin üksi olemist. Käisin üksi linnas jalutamas, lugesin kodus. Ei mingit jõulustressi, ei lisakilosid. Täielik jõulurahu.
Üksi olemin ei tähenda alati üksindust. Ja linnas jalutades kohtasin vahel ka teisi inimesi, kes üksi jalutasid. Käisin üksi südaöisel jumalateenistusel. Ilus oli. Lund sajab ja Su sees on vaikus ja rahu.
Asju ei pea alati võtma kibestumisega. Ka sundolukordades võib olla oma võlu.[/tsitaat] Ma saan aru, et sul lähedasi pole. Minul on lähedased. Ei kujutaks ette, et lähen nendega jõule pidama ja saadan lapse üksi kuskile mujale jõule pidama. Jõulude ajal olen lapsega koos. Kui mehe perekond tahab last oma jõulupeole, peab ta leppima ka minu seal viibimisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas te reaalselt kutsuksite oma eksmehe külla jõuludel ja teie praegune mees arvaks, et see on jumala ok?:)
Naljatilgad, seda juba ei toimuks. Kahepalgelisus nagu alati, keegi ei veeda jòule eksidega, siis oleks vòinud ju edasi koos olla. Milleks lollitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:40; 25.11 18:21; 25.11 18:33; 26.11 00:46; 26.11 11:42; 26.11 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule oli lapsena väga oluline, et peol on kaasas nii ema kui isa. Ka praegu tahan, et MINU pere oleks tähtsamatel üritustel alati koos. Minu pere on minu ema ja isa ning mõlemapoolsed vanavanemad. Ma ei taha eraldi pidusid, ma tahan seda üht ja õiget. Minu vanemate uued elukaaslased on õnneks intelligentsed inimesed ja oskavad ühispidudel kõigiga hästi läbi saada ega tekita pingeid.

Kõige tähtsamad on ikkagi lapsed, mitte täiskasvanute egod. Kui ämm kutsub nii eksi kui uue, siis las nii ollagi. Miks ei võiks kõigil üheskoos tore olla?
Teemaalgataja mehe eksnaise vanemad on surnud, ta igatseb jõule perega. See on ju selge, et talle on neid perejõule väga vaja, kui ta telefonis nutab. Ka laps tahab kindlasti, et tema ema oleks vanaema-vanaisa juures peol. Lapse süda valutab väga, kui tema ise on peol ja tema kallis ema üksi kodus. Ärge olge julmad. Ärge kiusake. Ärge võtke neilt jõule. Mis on jõulude mõte? Jõulutunnelisse mõned eurod kanda või oma peres kõigile “endistele ja praegustele” tõeline jõulurahu ja jõulutunne luua? See nõuab intelligentsust ja head, armastavat südant. Otsige endis, ehk leiate. Kui ei leia, siis jah, pirtsutage täiel rinnal, sööge “endised pereliikmed” välja ning ostke endale “hea inimese jõulutunne” siia-sinna eurosid kandes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kas te reaalselt kutsuksite oma eksmehe külla jõuludel ja teie praegune mees arvaks, et see on jumala ok?:)
Naljatilgad, seda juba ei toimuks. Kahepalgelisus nagu alati, keegi ei veeda jòule eksidega, siis oleks vòinud ju edasi koos olla. Milleks lollitada.[/tsitaat] Jah just. Kujutame ette, et olete 4 aastat tagasi läinud lahku oma tolgusest mehest, kes teid alandas ja armukesi pidas. Teil on 3 aastat olnud uus ja õnnelik suhe uue kaaslasega. Lähete oma ema juurde joululounale ja laua taga istub teie eks, kelle teie vend on kohale kutsunud. Kas teil oleks mugav olla? Aga uuel kaaslasel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 17:15; 25.11 17:32; 25.11 17:36; 25.11 18:06; 25.11 19:43; 26.11 07:47; 26.11 08:49; 02.12 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see sõltub kõik kust mätta otsast vaadata.
uus naine ei taha näha seal seltskonnas mehe eksi.
eksnaine ei taha seal näha mehe uut naist.
üksi lapsi jõule pidama saata ka eksnaine, laste ema ei taha. ta tahab olla lastega.
lapsed tahaks olla koos ema ja isa ja sugulastega.
mees tahaks olla koos uue naise, oma laste ja oma vanematega.
võõrustajad tahaks olla vist koos kõigiga, sest neile ei lähe teiste suhtedraama korda ja on leppinud olukorraga, et mindi lahku ja leiti uus.
mina võõrustajana kutsuks ka kõik. sest kuidas kutsuda vaid lapsed ja mitte nende ema. mis see ema siis teeb jõuluõhtul üksi. lastel ka emast kahju.
ja kuidas kutsuda poeg ja mitte tema uut naist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 08:29; 03.12 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võib ka olla nii, et lahku on mindud rahulikult.
Mul läks kevadel lähedane sugulane oma pikaajalisest naisest lahku. Kõigile oli see paras shokk, aga mis teha eks. Aga see naine on meile paljudele südame külge kasvanud, käime temaga õnneks ikka veel tihedalt läbi ja ühest küljest tundubki nii, et imelik oleks teda MITTE jõuludele kutsuda, kui ta nüüd just ise ei soovi omaette koos lastega olla… ja sellest oleks ülejäänud sugulastel valusalt kahju. Et ON täitsa võimalik, et kui on kaua aastaid väga hästi ja lähedaselt läbi käidud ja tundubki kui OMA sugulane, siis on raske teda seltskonnast välja visata, kuna paar on lahku läinud. Eriti jõuluõhtul oleks mul kahju teda üksi ette kujutada.
Meespoolel küll uut arvatavasti pole, vähemalt ei tooda teda perele näidata veel. Ma väga loodan, et selleks ajaks on naispoolel ka uus leitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Jah just. Kujutame ette, et olete 4 aastat tagasi läinud lahku oma tolgusest mehest, kes teid alandas ja armukesi pidas. Teil on 3 aastat olnud uus ja õnnelik suhe uue kaaslasega. Lähete oma ema juurde joululounale ja laua taga istub teie eks, kelle teie vend on kohale kutsunud. Kas teil oleks mugav olla? Aga uuel kaaslasel? [/tsitaat] Kas teemaalgataja mees on siis selline tolgus? Olete tolgused endale meheks ja lastele isaks valinud? Miks?
Loomulikult on petmine hirmus ja lahkuminek valus, aga 4 aastat hiljem ja uue kaaslasega peaks haavad juba paranenud olema. Laste pärast ju olete selle 4 aasta jooksul nagunii tihedalt suhelnud. Või te lõpetategi eksiga suhtlemise ja lapsed pole isa vahepealsed aastad näinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on ja jäävad jõulude ajal minuga ja minu vanematega, nende teine vanaema on samuti meiega. Ringitõmbav eks on kusiganes, mind igal juhul see ei huvita. Jõulude ajal laste lubamine kuhugi mujale ei tule üldse kõne alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui jutt on 24. detsembrist, siis oleksin selle igal juhul oma lastega koos. Kui mind poleks kutsutud koos lastega eksämma juurde, siis nad lihtsalt ei läheks.

Kui jutt on 25 või 26 dets üritusest, siis on teine asi.

Jõululaupäeva olen ma koos oma lastega, kas lapse isa ka sooviks nendega sel päeval koos olla, on tema asi juba.

Kui lapsed juba suuremad, siis valigu ise 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 08:46; 26.11 12:00; 26.11 17:59; 27.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kas teemaalgataja mees on siis selline tolgus? Olete tolgused endale meheks ja lastele isaks valinud? Miks?
Loomulikult on petmine hirmus ja lahkuminek valus, aga 4 aastat hiljem ja uue kaaslasega peaks haavad juba paranenud olema. Laste pärast ju olete selle 4 aasta jooksul nagunii tihedalt suhelnud. Või te lõpetategi eksiga suhtlemise ja lapsed pole isa vahepealsed aastad näinud? [/tsitaat] Ma ei tea, kas teemaalgataja mees on tolgus. See näide polnud selle kohta. Mõned naised väidavad siin, et kui on laps, siis on lapse emal igavesti priipääse lapse isa suguvõsa üritustele. Ma püüdsin illustreerida vastupidist olukorda. Et kas lahutatud naised ootavad igavesti oma eksmeest oma suguvõsa pidudele. Ka siis kui naine ise on juba uues suhtes, on eksmees alati teretulnud eks-ämma juurde kapsast sööma? Topeltmoraal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 17:15; 25.11 17:32; 25.11 17:36; 25.11 18:06; 25.11 19:43; 26.11 07:47; 26.11 08:49; 02.12 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, siin on palju naisi, kelle meelest lapsed on naise omand. Minul oli laps kordamööda kord isaga, kord minuga jõuluõhtul. Meil on head suhted, mida ei riku küll see, et jõulud vahel eraldi veedeti. Jõulud on ju kõigest üks õhtu. Samamoodi võime kokku tulla ja peredega laua ümber istuda mis tahes teisel õhtul aastal.
Siis on ju veel võimalus, et teemaalgataja oma mehega ei lähegi jõuluõhtul kuhugi. On koos mehega oma kodus. See peaks mehe sugulastele hästi selgeks tegema, et kui soovivad oma poega ka pereringi, siis tuleb tema eksnaine mängust välja jätta.
Mida ma aga teemaalgataja asemel enam ei lubaks, on mees üksi oma ema (ja eksi) juurde jõule veetma.
Eksnaine peab ise toime tulema. Hankigu endale oma pere. Pole teemaalgataja süü, et eksi vanemad surnud on. Mingugi siis jõuluõhtul ja pangu küünal vanemate haudadele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:33; 26.11 08:56; 26.11 19:37; 27.11 16:38; 27.11 17:47; 29.11 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma ei tea, kas teemaalgataja mees on tolgus. See näide polnud selle kohta. Mõned naised väidavad siin, et kui on laps, siis on lapse emal igavesti priipääse lapse isa suguvõsa üritustele. Ma püüdsin illustreerida vastupidist olukorda. Et kas lahutatud naised ootavad igavesti oma eksmeest oma suguvõsa pidudele. Ka siis kui naine ise on juba uues suhtes, on eksmees alati teretulnud eks-ämma juurde kapsast sööma? Topeltmoraal?[/tsitaat] Jah, minu laste isa on alati oodatud lastega seotud üritustele. Nende sünnipäevadele, jõuludeks. Uus mees peaks ikka päris poisike olema, kui ta eksmehest probleemi teeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 25.11 20:01; 25.11 23:15; 25.11 23:20; 26.11 08:30; 26.11 09:04; 26.11 14:40; 26.11 14:49; 26.11 18:00; 26.11 18:04; 26.11 18:12; 27.11 13:01; 27.11 16:52; 28.11 19:36; 29.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läheks sinna,kui ikka eksiga ühte tuppa ei mahu. pinged jõuluõhtul ei sobi, mehe saadaks kindlasti. Kahjuks kärgperendus juba selline on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 09:23; 26.11 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis mõttes pole lapse emal jõulupeole asja? Tõesti peate normaalseks, et ema saadab lapse jõulupeole ja istub üksi kodus?

Kusjuures mina olen aastaid (oma 5-6) üksi olnud jõuluõhtul.
Laps läks oma isa perega isapoolsete vanemate juurde. Esimesel aastal oli kurb, aga hiljem ma nautisin üksi olemist. Käisin üksi linnas jalutamas, lugesin kodus. Ei mingit jõulustressi, ei lisakilosid. Täielik jõulurahu.
Üksi olemin ei tähenda alati üksindust. Ja linnas jalutades kohtasin vahel ka teisi inimesi, kes üksi jalutasid. Käisin üksi südaöisel jumalateenistusel. Ilus oli. Lund sajab ja Su sees on vaikus ja rahu.
Asju ei pea alati võtma kibestumisega. Ka sundolukordades võib olla oma võlu.[/tsitaat]

Loomulik, et laps ongi isaga.

Kui ema ei oska-saa taha endale oma isiklikku turvavõrku luua, kellega jõule veeta, siis …

Muidugi on selle isa pere, st ema ja õdede poolt taktitu just jõuluks eks kutsuda, kui kallis pereliige – poeg, vend – on samuti oma uue kaasaga kutsutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 09:24; 26.11 09:29; 26.11 09:59; 26.11 13:20; 26.11 13:38; 30.11 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minule oli lapsena väga oluline, et peol on kaasas nii ema kui isa. Ka praegu tahan, et MINU pere oleks tähtsamatel üritustel alati koos. Minu pere on minu ema ja isa ning mõlemapoolsed vanavanemad. Ma ei taha eraldi pidusid, ma tahan seda üht ja õiget. Minu vanemate uued elukaaslased on õnneks intelligentsed inimesed ja oskavad ühispidudel kõigiga hästi läbi saada ega tekita pingeid.

Kõige tähtsamad on ikkagi lapsed, mitte täiskasvanute egod. Kui ämm kutsub nii eksi kui uue, siis las nii ollagi. Miks ei võiks kõigil üheskoos tore olla?
Teemaalgataja mehe eksnaise vanemad on surnud, ta igatseb jõule perega. See on ju selge, et talle on neid perejõule väga vaja, kui ta telefonis nutab. Ka laps tahab kindlasti, et tema ema oleks vanaema-vanaisa juures peol. Lapse süda valutab väga, kui tema ise on peol ja tema kallis ema üksi kodus. Ärge olge julmad. Ärge kiusake. Ärge võtke neilt jõule. Mis on jõulude mõte? Jõulutunnelisse mõned eurod kanda või oma peres kõigile “endistele ja praegustele” tõeline jõulurahu ja jõulutunne luua? See nõuab intelligentsust ja head, armastavat südant. Otsige endis, ehk leiate. Kui ei leia, siis jah, pirtsutage täiel rinnal, sööge “endised pereliikmed” välja ning ostke endale “hea inimese jõulutunne” siia-sinna eurosid kandes. [/tsitaat]

Lahista pool ööd patja nutta ning loe läbi Matteuese evangeelium – aitab hästi jõuluaegse südamevalu vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 09:24; 26.11 09:29; 26.11 09:59; 26.11 13:20; 26.11 13:38; 30.11 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müstika, kuidas tsiviliseeritud inimesed ei suuda üksteisega läbi saada. Ma saan aru, et mehe eksist ei saa kunagi sõbrannat, aga et ka ühes ruumis ja ühes seltskonnas ei saada koos olla. Ausalt, ma ei mõista seda.
Ma poleks elus jätnud jõulupeole minemata ainult selle pärast, et seal mehe eks. Halva mulje ei jätnud perele mitte see eks, vaid uus naine, kes kohale ei tulnud.
Erinev huumorimeel, iseloomud küll mingi takistus pole. Tegu on puhtalt uue naise armukadedusega.
Minu mehel on ka eks. Neil pole lapsi. Ometigi oleme aastaid läbi käinud, sünnipäevadel käinud jne. Eksil ammu oma pere lastega, meil mehega oma pere ja lapsed. Mis siis, et ma olen suhteliselt erinev mehe eksist ja tihti imestasin, miks mu mees üldse eksiga nii pikalt koos elas. Ometigi mul pole mehe eksi vastu mitte midagi. Ta on täiesti neutraalne inimene minu jaoks.
Ma saan küll aru, miks teemaalgataja mehe eks jõulupeole kutsutakse. Ja ma isegi pean seda täiesti normaalseks, seda enam, et naisel endal pole perekonda kellega jõuluid pidada. Teda ühendab eksämmaga tema enda laps, kelle vanaemaks see eksämm jääb kuni surmani.
Sellel mehe eksil tundub, et probleemi pole. Probleem on uuel naisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täielik hämming samuti, et miks mingi eksnaine oma eksämma juures on? Eriti kui mehel uus naine ammu olemas.
Kui me kõik oma ekside vanemate pool hakkaks käima, tea kas siis olemasolevale perele ja ämmale-äiale üldse aega jääks? [/tsitaat]

Eks on ämmale-äiale nende lastelaste ema, mitte poja abikaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Lapse süda valutab väga, kui tema ise on peol ja tema kallis ema üksi kodus. [/tsitaat]

Näidake palun mulle ühte väikelast, kes torededal peol nutab, süda murtud, oma üksi kodusoleva ema pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 09:24; 26.11 09:29; 26.11 09:59; 26.11 13:20; 26.11 13:38; 30.11 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi sa võiksid ja peaksid sinna jõulupeole minema kui mehe ema sind kutsub. Ma eeldan, et su mees tahaks samuti, et sa sinna peole läheksid?
Ära seda üldse uuri, et kas mehe eks tuleb ka või mitte. See ei puutu sinusse ja sa ei pea muretsema selle pärast, et kas ta ka tuleb või mitte. Sina oled kolm aastat oma mehe kaaslane olnud ja selle pärast ei pea sa ennast kuidagi süüdi tundma või häbenenema.
Kui eksile sinu olemasolu ei sobi, on see tema traagika. Ta on täiskasvanud inimene ja vastutab ise oma tunnete eest, sina ei ole tema eest kuidagi vastutav ja selle tõttu ei pea sa ka tema pärast põdema ega kikivarvul käima.

Mõtle kui lihtne oleks elu kui saaks kõik endale ebameeldivad olukorrad ja inimesed ühe nutuse telefonikõnega eemale peletada.
Helistad nuttes ülemusele, et ärgu ta parem üldse nõudkugi, et sa esmaspäeval tööle lähed sest see võtab terveks nädalaks kohe tuju ära.

Või helistad naabrile, et ärgu ta parkigu oma uut autot maja ette sest see rikub täiega tuju ära, et endal sellist autot pole jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis teemaalgataja! Sa tõmbad enda mainele vee peale, kui ei lähe mehe vanemate jõulupeole. Nemad ei pruugi ju aru saada, et sa ei soovi mehe eksi pärast sinna minna. Nemad võivad mõelda, et sul on midagi NENDE (loe: mehe vanemate) vastu. Lõppeks võivad nad mõelda, et sa oledki ülbe ja ninakas, et isegi jõulude ajal ei sobi külla tulla ning edaspidi lõigatakse sind kõikidest peresündmustest ära. Kas tahadki sellist muljet jätta? Minemata jätmisega viskad ise oma trumbid käest ära. Arvesta sellega, kui soovid mehega pikaaegset suhet ning samal ajal tema vanematega hästi läbi saada. Kui lähed jõulupeole, näitad selgelt välja, et oled tugev ja eneseteadlik ning mehe eks (jõulupeol) ei löö sind rööpast välja. Vähemalt mina läheksin küll kohale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 10:33; 29.11 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Näidake palun mulle ühte väikelast, kes torededal peol nutab, süda murtud, oma üksi kodusoleva ema pärast.
[/tsitaat]
iga laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 09:23; 26.11 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga häirib, et rõhutatakse, et kuskil on keegi üksik õnnetu nuttev eksnaine jõuluõhtul. Vähe on siiski inimesi, kellel mitte ühtegi sugulast ega sòpra pole, et ongi ainult laps ja eksmees ja … eksmehe sugulased.

Mitte keegi pole maininud õnnetuid üksikuid eksmehi kurvalt jòuluòhtul istumas, õlu või viinapits ees. Laps on ju alati emaga, jumal kuidas muidu. Laps ja emme kuuluvad kokku, eksmees vaadaku ise kuidas saab, otsigu endale ise sugulased ja seltskond. 🙂 See oli nüüd iroonia kui keegi jälle aru ei saanud. Ja see ongi tõsi, eksmehed ei pressi eksnaise vanemate manu, saavad ise hakkama. Ja isegi laps ei ela nendega… Mòelge natuke sellele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.11 17:40; 25.11 18:21; 25.11 18:33; 26.11 00:46; 26.11 11:42; 26.11 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsed kasvaksid koos isaga- siis loogiline, et ka jõululaupäeva veedaksid nad koos isaga.

Kui aga ema on see põhiline kasvataja, põhiline muretseja, toimetaja ja isa on nö pühapäevaisa, siis sorry, lihtsalt nii ongi, et igal juhul lapsed on jõululaupäeval minuga st emaga.

Kui nad on argipäevad minuga, siis on nad seda ka jõululaupäeval, mis on perepüha. Mina tahan ka osa saada oma (väikeste) laste jõulurõõmust, võtta koos vastu jõuluvana, tantsida kuuse ümber, kuulata nende luuletusi ja laule, süüa koos jõulutoite ja avada kingitusi.

25. ja 26 dets- loogiline, et minnakse KÜLLA.

Jõululaupäeva veedavadki lapsed aga oma kodus oma emaga.

Kui aga keegi (eksämm, laste isa) mu lapsi sooviks 24. õhtul enda juurde kutsuda, siis ongi see ainult koos minuga, sest minu jaoks on oluline olla koos oma lastega jõululaupäeval.
Ei ole nii, et minu päralt on ainult haigete lastega toimetamine, kasvatamine jne ja siis teise vanema päralt kõik ilusad, jõuduandvad hetked.

Nii et ma saan absoluutselt aru, miks eksnaine jõulupeole tahab minna. Laps on alles neljaastane ja mina ei tahaks ka ilma jääda oma lapse jõulurõõmu nägemisest, et istuda üksi kodus sel ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 08:46; 26.11 12:00; 26.11 17:59; 27.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina saan ka väga hästi venna eksiga läbi, aga ema juures toimuvale jõulpeole teda ei kutsu (ilmselt ta ei tuleksi), kuna sinna tuleb minu vend koos oma elukaaslasega. Leian ka et eksil ei sobi tulla eksmehe perekondlikule jõulupeole, kuna tema enam sinna ei kuulu. Laps kuulub ja siis läheb laps sinna oma isaga.
jõulud on 3 päeva ja seega saab lapse osa nii isa, kui ema jõulupeost. Head tahet peavad pooled üles näitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 13:15; 26.11 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

iga laps.[/tsitaat]

Sellisel juhul avage mu silmad, palun!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 09:24; 26.11 09:29; 26.11 09:59; 26.11 13:20; 26.11 13:38; 30.11 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kui nad on argipäevad minuga, siis on nad seda ka jõululaupäeval, mis on perepüha. Mina tahan ka osa saada oma (väikeste) laste jõulurõõmust, võtta koos vastu jõuluvana, tantsida kuuse ümber, kuulata nende luuletusi ja laule, süüa koos jõulutoite ja avada kingitusi.

25. ja 26 dets- loogiline, et minnakse KÜLLA.

Jõululaupäeva veedavadki lapsed aga oma kodus oma emaga.

Kui aga keegi (eksämm, laste isa) mu lapsi sooviks 24. õhtul enda juurde kutsuda, siis ongi see ainult koos minuga, sest minu jaoks on oluline olla koos oma lastega jõululaupäeval.
Ei ole nii, et minu päralt on ainult haigete lastega toimetamine, kasvatamine jne ja siis teise vanema päralt kõik ilusad, jõuduandvad hetked.

Nii et ma saan absoluutselt aru, miks eksnaine jõulupeole tahab minna. Laps on alles neljaastane ja mina ei tahaks ka ilma jääda oma lapse jõulurõõmu nägemisest, et istuda üksi kodus sel ajal.[/tsitaat]

Aga kas ema ei saaks kutsest keelduda? No ikka selleks, et olla rahulikult-õnnelikult oma kõige armsamaga koos?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 09:24; 26.11 09:29; 26.11 09:59; 26.11 13:20; 26.11 13:38; 30.11 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma ei saanud aru, et mida teemaalgataja mees selle peale kostis, kui tema eks ta uuele naisele sellise hüsteerilise telefoni kõne tegi enne jõule…
Et jättiski oma naise üksi koju ja läks ise peole?
Ma arvan, et on oluline oma mehega asjad selgeks rääkida, et kuidas tema arvab, et eksiga tuleks käituda. Tema arvamus on kõige olulisem, sest eksiga käib ju koos ka tema enda poeg. Ja seda arvamust ta peaks avaldama nii sulle, oma emale-õele kui ka oma eksile.
Isiklikult arvan, et jõululaupäeva võiks veeta igaüks oma kõige lähedamate seltsis. Teemaalgataja om mehega, poeg oma emaga, vanavanemad omaette. Aga muul jõulupäeval külas käimine ja jõulude veetmine on muidugi suurem trall ja seal võivad juba igasugused südamed leeke või kasvõi tõrva pilduda, kui vaja :). See muidugi minu arvamus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mina oma mehega lahku läheks, siis ma ka eeldaks , et ta tuleb oma suguvõsa poolsele jõulupeole, et seda koos oma lastega nautida, Loomulikult ei salliks ma mehe uut naist ‘, kui mind on maha jäetud, ja ka enamus lapsi võtavad siiski pigem selle lapsevanema hoiaku, kellega nad koos elavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 13:54; 26.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates on üldse mõeldamatu, et kutsutakse(vanemate või õdede-vendade poolt) jõuludeks eksid, kes enam perekonda ei kuulu. Laps on loomulikult oodatud, aga eksnaisel pole kohe kindlasti sinna asja. Mina sinu asemel ei istuks ühte lauda mehe eksiga, miks ma peaks? Teata mehele, et sa ei lähe sinna, kui eks ka tuleb, sest ilmselgelt ei ole mehe vanemad või õed aru saanud kellega nende(laps-vend) koos elab.[/tsitaat]
eksid kuuluvad perekonda läbi laste.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 13:54; 26.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

eksid kuuluvad perekonda läbi laste.[/tsitaat]

Vot siinkohal sa eksid. Laps jääb mehe perre igaveseks, eksnaine(lapse ema) on põhjusega eelmine naine, kes ei ole enam mehe pere.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.11 17:21; 25.11 18:00; 25.11 20:14; 26.11 14:19; 26.11 18:04; 26.11 18:33; 28.11 22:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 118 )


Esileht Pereelu ja suhted “Kärgperendus” ja jõulud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.