Esileht Ilu ja tervis Kas AD aitab?

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Kas AD aitab?

Postitas:
Kägu

Mind aitasid väga! Esimesed ei sobinud, mida aastate eest proovisin, aga uued on olnud elupäästvad. Kannatasin ärevuse ja depressiooni käes. Igapäevane elu oli raske ja tume. AD viis mu ajukeemia paika. Teiste jaoks on normaalne ärgata enamus hommikud normaalse tundega, saada asjadega hakkama. Minu jaoks oli see midagi uut. Suutsin end tööalaselt distsiplineerida, olme asjadega hakkama saada ja näha end tavalise täisväärtusliku inimesena. Enne AD oli mulle elu osaks elada pidevates kõhklustes, hirmudes ja pidev müra peas, mõtted olid depressiivsed ja negatiivsed. Mida sobiv AD teeb minu arvates, ongi see, et sa ärgates tunned end hästi ja et saad päevaga hakkama. Ja saadki,tänu sellele tekib eduelamus, suureneb enesehinnang ja usaldad ja väärtustad ennast. Enne nägin kõiges halba, arvasin kõik läheb alati halvasti ja et ma ei saa millegagi hakkama. No ja ega sellise mõtteviisiga ei saanud kah.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas kellelgi siit on sedasorti depressiooni/ärevust ka olnud, mis tekib sügisel ja kaob/leeveneb kevadel? Ma olen ise teisel ringil sellise hädaga – mullu ei saanud magada septembrist aprillini ja siis terve kevade-suve enam-vähem magasin. Nüüd, täpselt samal kuupäeval nagu eelmisel aastal, kadus uni jälle ära. Sellisele ei saa justkui ADsid ka peale panna, kui suvel on peaaegu ok?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas kellelgi siit on sedasorti depressiooni/ärevust ka olnud, mis tekib sügisel ja kaob/leeveneb kevadel? Ma olen ise teisel ringil sellise hädaga – mullu ei saanud magada septembrist aprillini ja siis terve kevade-suve enam-vähem magasin. Nüüd, täpselt samal kuupäeval nagu eelmisel aastal, kadus uni jälle ära. Sellisele ei saa justkui ADsid ka peale panna, kui suvel on peaaegu ok?

On ikka olemas selline asi: https://peaasi.ee/hooajaline-depressioon/

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi aitavad kui õiged ravimid peale saad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa sellest hooajalisest depressioonist aru. Me oleme ju elanud sünnist saadik siin vööndis. Teame et tuleb talv ja meil on 4 aastatega. Mind paneb see mõtlema just varasemate aegade tõttu, kus elati looduse rütmis ja ilma elektrita. Kuidas küll? Ja nüüd kui on elekter, saad panna tule põlema, teha lahti teleka, pimedus on kardina taga, mõjub see depressiivselt?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ei ole miski aidanud. Proovinud 5 erinevat AD-d, kokky 5 aastat. Väga halb on. Totaalne iiveldus tekib ravimi võtmisel paari tunni jooksul. Selle iivelduse tõttu ei ole võimeline vōtma.

Üsna see tunne ongi, et lasen minna. Just täna otsisin internetis, psühhiaatri visiit 270.- kord. Mul pole sellist raha.

Seni olen püüdnud vastu pidada vaid laste ja koera pärast, et mis neist saaks ilma minuta.

Nüüd tunnen, et ei suuda enam.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa sellest hooajalisest depressioonist aru. Me oleme ju elanud sünnist saadik siin vööndis. Teame et tuleb talv ja meil on 4 aastatega. Mind paneb see mõtlema just varasemate aegade tõttu, kus elati looduse rütmis ja ilma elektrita. Kuidas küll? Ja nüüd kui on elekter, saad panna tule põlema, teha lahti teleka, pimedus on kardina taga, mõjub see depressiivselt?

Kindlasti on elus veel palju asju, millest sa aru ei saa. Statistika ju näitab, et depressiooni on rohkem seal, kus on rohkem pimedust ja vähem päikest. See, et sa seda ette tead, et talv tuleb, ei aita kõige vähematki. Televiisor ja elekter ei asenda looduslikku valgust mitte kuidagi. Osadel inimestel tekitab pikk pime aeg organismis füsioloogilisi muutusi, mis põhjustab meeleolu langust. Sel talvel tuleb seda depressiooni kindlasti veel rohkem kui tavaliselt, sest lisaks pimedas istumiseks lisandub stress igapäevase toimetuleku pärast. Et sinul depressiooni pole, ei tähenda, et sellist nähtust ei eksisteeriks.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Egiptuses loojub ka päike täna 17.32.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järelikult ei sobi Sulle pime ja rõske kliima. Tee sel aastal proovi, võta näiteks novembris või veebruaris 2 nädalaks puhkus ja mine kuskile sooja puhkama.  See peaks kindlasti aitama.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind nt masendab hoopis suvine aeg. Seepärast et tööinimesena ei saa ma nii palju puhkust suvel kui tahaksin. Väljas ilus ilm ja ma pean tööl olema. Aga talvisel ajal on hea rahulik kulgemine.  Pole seda ängi. Lähed tööle-väljas pime. Tuled töölt- jälle pime.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hooajalise depressiooni puhul võib natuke aidata valgusravi, spetsiaalne valguslamp.

+1
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Esileht Ilu ja tervis Kas AD aitab?