Esileht Ilu ja tervis Kas AD aitab?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Kas AD aitab?

Postitas:
Kägu

Mind aitasid väga! Esimesed ei sobinud, mida aastate eest proovisin, aga uued on olnud elupäästvad. Kannatasin ärevuse ja depressiooni käes. Igapäevane elu oli raske ja tume. AD viis mu ajukeemia paika. Teiste jaoks on normaalne ärgata enamus hommikud normaalse tundega, saada asjadega hakkama. Minu jaoks oli see midagi uut. Suutsin end tööalaselt distsiplineerida, olme asjadega hakkama saada ja näha end tavalise täisväärtusliku inimesena. Enne AD oli mulle elu osaks elada pidevates kõhklustes, hirmudes ja pidev müra peas, mõtted olid depressiivsed ja negatiivsed. Mida sobiv AD teeb minu arvates, ongi see, et sa ärgates tunned end hästi ja et saad päevaga hakkama. Ja saadki,tänu sellele tekib eduelamus, suureneb enesehinnang ja usaldad ja väärtustad ennast. Enne nägin kõiges halba, arvasin kõik läheb alati halvasti ja et ma ei saa millegagi hakkama. No ja ega sellise mõtteviisiga ei saanud kah.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas kellelgi siit on sedasorti depressiooni/ärevust ka olnud, mis tekib sügisel ja kaob/leeveneb kevadel? Ma olen ise teisel ringil sellise hädaga – mullu ei saanud magada septembrist aprillini ja siis terve kevade-suve enam-vähem magasin. Nüüd, täpselt samal kuupäeval nagu eelmisel aastal, kadus uni jälle ära. Sellisele ei saa justkui ADsid ka peale panna, kui suvel on peaaegu ok?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas kellelgi siit on sedasorti depressiooni/ärevust ka olnud, mis tekib sügisel ja kaob/leeveneb kevadel? Ma olen ise teisel ringil sellise hädaga – mullu ei saanud magada septembrist aprillini ja siis terve kevade-suve enam-vähem magasin. Nüüd, täpselt samal kuupäeval nagu eelmisel aastal, kadus uni jälle ära. Sellisele ei saa justkui ADsid ka peale panna, kui suvel on peaaegu ok?

On ikka olemas selline asi: https://peaasi.ee/hooajaline-depressioon/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi aitavad kui õiged ravimid peale saad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa sellest hooajalisest depressioonist aru. Me oleme ju elanud sünnist saadik siin vööndis. Teame et tuleb talv ja meil on 4 aastatega. Mind paneb see mõtlema just varasemate aegade tõttu, kus elati looduse rütmis ja ilma elektrita. Kuidas küll? Ja nüüd kui on elekter, saad panna tule põlema, teha lahti teleka, pimedus on kardina taga, mõjub see depressiivselt?

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei ole miski aidanud. Proovinud 5 erinevat AD-d, kokky 5 aastat. Väga halb on. Totaalne iiveldus tekib ravimi võtmisel paari tunni jooksul. Selle iivelduse tõttu ei ole võimeline vōtma.

Üsna see tunne ongi, et lasen minna. Just täna otsisin internetis, psühhiaatri visiit 270.- kord. Mul pole sellist raha.

Seni olen püüdnud vastu pidada vaid laste ja koera pärast, et mis neist saaks ilma minuta.

Nüüd tunnen, et ei suuda enam.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa sellest hooajalisest depressioonist aru. Me oleme ju elanud sünnist saadik siin vööndis. Teame et tuleb talv ja meil on 4 aastatega. Mind paneb see mõtlema just varasemate aegade tõttu, kus elati looduse rütmis ja ilma elektrita. Kuidas küll? Ja nüüd kui on elekter, saad panna tule põlema, teha lahti teleka, pimedus on kardina taga, mõjub see depressiivselt?

Kindlasti on elus veel palju asju, millest sa aru ei saa. Statistika ju näitab, et depressiooni on rohkem seal, kus on rohkem pimedust ja vähem päikest. See, et sa seda ette tead, et talv tuleb, ei aita kõige vähematki. Televiisor ja elekter ei asenda looduslikku valgust mitte kuidagi. Osadel inimestel tekitab pikk pime aeg organismis füsioloogilisi muutusi, mis põhjustab meeleolu langust. Sel talvel tuleb seda depressiooni kindlasti veel rohkem kui tavaliselt, sest lisaks pimedas istumiseks lisandub stress igapäevase toimetuleku pärast. Et sinul depressiooni pole, ei tähenda, et sellist nähtust ei eksisteeriks.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Egiptuses loojub ka päike täna 17.32.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas kellelgi siit on sedasorti depressiooni/ärevust ka olnud, mis tekib sügisel ja kaob/leeveneb kevadel? Ma olen ise teisel ringil sellise hädaga – mullu ei saanud magada septembrist aprillini ja siis terve kevade-suve enam-vähem magasin. Nüüd, täpselt samal kuupäeval nagu eelmisel aastal, kadus uni jälle ära. Sellisele ei saa justkui ADsid ka peale panna, kui suvel on peaaegu ok?

Järelikult ei sobi Sulle pime ja rõske kliima. Tee sel aastal proovi, võta näiteks novembris või veebruaris 2 nädalaks puhkus ja mine kuskile sooja puhkama.  See peaks kindlasti aitama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind nt masendab hoopis suvine aeg. Seepärast et tööinimesena ei saa ma nii palju puhkust suvel kui tahaksin. Väljas ilus ilm ja ma pean tööl olema. Aga talvisel ajal on hea rahulik kulgemine.  Pole seda ängi. Lähed tööle-väljas pime. Tuled töölt- jälle pime.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hooajalise depressiooni puhul võib natuke aidata valgusravi, spetsiaalne valguslamp.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja uurin kas siit kellelgi on kogemusi AD-ga nimega Trarett? (toimeaine tradosoon). Arst kirjutas ja väitis, et tegu on suhteliselt uue SARI tüüpi antidepressandiga, mida palju kiidetakse – hakkab mõjuma kõige kiiremini, juba 10-14 päeva jooksul ning ei ole olulisi kõrvalmõjusid. Googeldades väga eestikeelseid kogemusi/kommentaare tõesti ei leia.
Hetkel käsil üheksas päev, kõrvalmõjusid tõesti ei ole aga muud mõju ka ei ole 🙂 Isegi mitte unele, kuigi pidi aitama ja võtan õhtuti.
Tänan kui keegi jagab ka oma kogemust selle ravimiga.

+2
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mu laps võtab Traretti. Traumajärgne unetus. Mõjuma hakkas esimesel võtmiskorral. St õhtul võttis ja kohe ka mõjus unele. Muu mõju poolest – kergelt sõnakam kui varem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei ole miski aidanud. Proovinud 5 erinevat AD-d, kokky 5 aastat. Väga halb on. Totaalne iiveldus tekib ravimi võtmisel paari tunni jooksul. Selle iivelduse tõttu ei ole võimeline vōtma.

Üsna see tunne ongi, et lasen minna. Just täna otsisin internetis, psühhiaatri visiit 270.- kord. Mul pole sellist raha.

Seni olen püüdnud vastu pidada vaid laste ja koera pärast, et mis neist saaks ilma minuta.

Nüüd tunnen, et ei suuda enam.

Küll sa suudad. Vaata oma koera: sööb, magab ja tunneb ròòmu väikestest asjadest nagu jalutuskäik või maius. Ainult inimene aina juurdleb ja mõtleb ja otsib oma eksistentsi sügavamat pòhjust. Ei ole mingit põhjust, elagi päev korraga ja rõõmusta, kui see edukalt õhtus on. Sea väiksed eesmärgid järgmiseks aastaks, et oleks, mille nimel püüelda. Kasvõi remont või reis kaugele maale või ilulõikus, misiganes sind motiveeriks. Mina pelgan, et enesetapu korral sünnib inimene uuesti ja jäädki siia ringi peale käima, ühegi korraga ei lähe midagi paremaks. Maailma arengut vaadates hirmutab see mind väga, kui peaksin elu veelkord läbi elama.

 

 

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei ole miski aidanud. Proovinud 5 erinevat AD-d, kokky 5 aastat. Väga halb on. Totaalne iiveldus tekib ravimi võtmisel paari tunni jooksul. Selle iivelduse tõttu ei ole võimeline vōtma.

Üsna see tunne ongi, et lasen minna. Just täna otsisin internetis, psühhiaatri visiit 270.- kord. Mul pole sellist raha.

Seni olen püüdnud vastu pidada vaid laste ja koera pärast, et mis neist saaks ilma minuta.

Nüüd tunnen, et ei suuda enam.

Tean, et sul on raske…aga laste nimel tasub pingutada, alati! Kui sul on haigekassa, siis mine räägi perearstiga, tema oskab sind suunata nende psühhiaatrite juurde, kellel on haigekassaga leping või vajadusel saab ka ise sulle rohtu kirjutada. Ise olin ka selle iiveldusega hädas, aga kannatasin esimesed päevad ära…helgema tuleviku nimel. Samuti võtsin iivelduse vastu rohtu. Esimesed päevad kui rohuga alustasin olin voodis, ema tuli aitas lapsi vaadata. Aga nüüd olen pool aastat võtnud ja olen ülirahul…elu on ilusam, tunnen rõõmu pisikestest asjadest…nt hommikukohvist, koeraga jalutamisest, poes käimisest. Ennem rohtudega alustamist ei suutnud ma mitu kuud koeraga väljas käia, iga tegevus oli nii raske ja vaevaline. olin rusutud, väsinud ja õnnetu, närviline ja peas olid pidevad hirmu/muremõtted. Minu motivaatoriks on alati olnud minu lapsed, mina nad siia ilma tõin ja tahan, et nad oleksid õnnelikud….ja vahest kui ise olen kurb ja masendanud- siis piisab sellest, et tean, et kuigi olen elus paljudes asjades läbi kukkunud, siis vähemalt emana olen ma hea ja minu lapsed on hoitud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean, et sul on raske…aga laste nimel tasub pingutada, alati! Kui sul on haigekassa, siis mine räägi perearstiga, tema oskab sind suunata nende psühhiaatrite juurde, kellel on haigekassaga leping või vajadusel saab ka ise sulle rohtu kirjutada. Ise olin ka selle iiveldusega hädas, aga kannatasin esimesed päevad ära…helgema tuleviku nimel. Samuti võtsin iivelduse vastu rohtu. Esimesed päevad kui rohuga alustasin olin voodis, ema tuli aitas lapsi vaadata. Aga nüüd olen pool aastat võtnud ja olen ülirahul…elu on ilusam, tunnen rõõmu pisikestest asjadest…nt hommikukohvist, koeraga jalutamisest, poes käimisest. Ennem rohtudega alustamist ei suutnud ma mitu kuud koeraga väljas käia, iga tegevus oli nii raske ja vaevaline. olin rusutud, väsinud ja õnnetu, närviline ja peas olid pidevad hirmu/muremõtted. Minu motivaatoriks on alati olnud minu lapsed, mina nad siia ilma tõin ja tahan, et nad oleksid õnnelikud….ja vahest kui ise olen kurb ja masendanud- siis piisab sellest, et tean, et kuigi olen elus paljudes asjades läbi kukkunud, siis vähemalt emana olen ma hea ja minu lapsed on hoitud.

Lapsed ei saa kuidagi õnnelikud olla, kui ema on kogu aeg masendunud ja kurb. Lapsed saavad kodust kaasa mälestuse pidevalt hapu näoga või voodis pikali emast. Vaesed lapsed. Ja vaene koer.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halloo, ajukeemia ja ajukeemia… Millest see ajukeemia teil paigast ära läheb, keemikud? Lihtsalt hopsti ühel hommikul ärkad ja paigast ära? Saage aru, sellel on põhjus!

Palun ära räägi teemast, millest sa ilmselgelt halligi ei jaga. Depressioon jaguneb eksogeenseks (tekitaja on väline stressor) ja endogeenseks (ehk tekitaja ongi su ilgutav “ajukeemia”). Depressioon võib tekkida tühjalt kohalt, ilma et elus mingi “põhjus” oleks. Endogeenne depressioon on depressiivse häire tüüp, mille põhjused on sisemised ja bioloogilised ja mitte keskkonnaga suhtlemise tulemus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei ole miski aidanud. Proovinud 5 erinevat AD-d, kokky 5 aastat. Väga halb on. Totaalne iiveldus tekib ravimi võtmisel paari tunni jooksul. Selle iivelduse tõttu ei ole võimeline vōtma.

Üsna see tunne ongi, et lasen minna. Just täna otsisin internetis, psühhiaatri visiit 270.- kord. Mul pole sellist raha.

Seni olen püüdnud vastu pidada vaid laste ja koera pärast, et mis neist saaks ilma minuta.

Nüüd tunnen, et ei suuda enam.

Küll sa suudad. Vaata oma koera: sööb, magab ja tunneb ròòmu väikestest asjadest nagu jalutuskäik või maius. Ainult inimene aina juurdleb ja mõtleb ja otsib oma eksistentsi sügavamat pòhjust. Ei ole mingit põhjust, elagi päev korraga ja rõõmusta, kui see edukalt õhtus on. Sea väiksed eesmärgid järgmiseks aastaks, et oleks, mille nimel püüelda. Kasvõi remont või reis kaugele maale või ilulõikus, misiganes sind motiveeriks. Mina pelgan, et enesetapu korral sünnib inimene uuesti ja jäädki siia ringi peale käima, ühegi korraga ei lähe midagi paremaks. Maailma arengut vaadates hirmutab see mind väga, kui peaksin elu veelkord läbi elama.

Kus selle remondi või ilulõikuse tarbeks raha võetakse?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus selle remondi või ilulõikuse tarbeks raha võetakse?

Tööl käiakse. Kummuli diivani peal seda raha tõesti ei tule.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus selle remondi või ilulõikuse tarbeks raha võetakse?

Tööl käiakse. Kummuli diivani peal seda raha tõesti ei tule.

Ah tõesti. Ja hea palgaga töökohad on igal pool saadaval. Õpetajad ja sots töötajad saavad viis tonni kätte ja muudkui planeerivad iluõiikusi ja ümbermaailmareise.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus selle remondi või ilulõikuse tarbeks raha võetakse?

Tööl käiakse. Kummuli diivani peal seda raha tõesti ei tule.

Ah tõesti. Ja hea palgaga töökohad on igal pool saadaval. Õpetajad ja sots töötajad saavad viis tonni kätte ja muudkui planeerivad iluõiikusi ja ümbermaailmareise.

Sinusuguste kohta öeldakse: küll on kärss kärnas, küll maa külmunud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus selle remondi või ilulõikuse tarbeks raha võetakse?

Tööl käiakse. Kummuli diivani peal seda raha tõesti ei tule.

Ah tõesti. Ja hea palgaga töökohad on igal pool saadaval. Õpetajad ja sots töötajad saavad viis tonni kätte ja muudkui planeerivad iluõiikusi ja ümbermaailmareise.

Sinusuguste kohta öeldakse: küll on kärss kärnas, küll maa külmunud.

Sa oled mingi eluvõõras targutaja. Inimestega juhtub pidevalt asju, mis ei ole nende kontrolli all. Saad vähi või sõidab purjus juht otsa, mille tagajärjel jääd invaliidiks. Su vanemad saavad insuldi ja su töökoht koondatskse. Naaber paneb maja põlema. Ja sa soovitad reise ja ilulõikusi…

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus selle remondi või ilulõikuse tarbeks raha võetakse?

Tööl käiakse. Kummuli diivani peal seda raha tõesti ei tule.

Paljud ei käi tööl. Elu jooksul on nii palju teenitud ja investeeritud, et pole vaja.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud ei käi tööl. Elu jooksul on nii palju teenitud ja investeeritud, et pole vaja.

No nendel on ka ilulõikuse raha vajadusel kohe võtta. Mis see siia puutub?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah tõesti. Ja hea palgaga töökohad on igal pool saadaval. Õpetajad ja sots töötajad saavad viis tonni kätte ja muudkui planeerivad iluõiikusi ja ümbermaailmareise.

Õnnetunne ja rahulolu üks aspekte on seada endale reaalsed eesmärgid ja mitte võrrelda pidevalt ennast ja enda elu teistega. Kägu ei öelnud, et kõik peavad mingi ilulõikuse tegema, tema point oli, et sa leiaks endale sihi, eesmärgi, mis esitaks väljakutse ja paneks pingutama, annaks mõtte, aga oleks kõige selle juures muidugi ka reaalne. Võibolla on see 1 kord nädalas ühine õhtusöök perega, lauamänguõhtu, üksi väljas käimine, kord kuus kaaslasega omaette õhtu korraldada – mis iganes.
Ning tõesti, eluraskuste ja juhtumite puhul, mis võivad pikalt rööpast välja viia (depressioon, lähedase raske haigus, õnnetus vm) saab abi arstilt, AD-st.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed ei saa kuidagi õnnelikud olla, kui ema on kogu aeg masendunud ja kurb. Lapsed saavad kodust kaasa mälestuse pidevalt hapu näoga või voodis pikali emast. Vaesed lapsed. Ja vaene koer.

Ta just kirjeldas hea eeskujuna enda pingutust emana laste nimel, kuidas sellest välja tulla. Mis sul viga on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah tõesti. Ja hea palgaga töökohad on igal pool saadaval. Õpetajad ja sots töötajad saavad viis tonni kätte ja muudkui planeerivad iluõiikusi ja ümbermaailmareise.

Õnnetunne ja rahulolu üks aspekte on seada endale reaalsed eesmärgid ja mitte võrrelda pidevalt ennast ja enda elu teistega. Kägu ei öelnud, et kõik peavad mingi ilulõikuse tegema, tema point oli, et sa leiaks endale sihi, eesmärgi, mis esitaks väljakutse ja paneks pingutama, annaks mõtte, aga oleks kõige selle juures muidugi ka reaalne. Võibolla on see 1 kord nädalas ühine õhtusöök perega, lauamänguõhtu, üksi väljas käimine, kord kuus kaaslasega omaette õhtu korraldada – mis iganes.

Ning tõesti, eluraskuste ja juhtumite puhul, mis võivad pikalt rööpast välja viia (depressioon, lähedase raske haigus, õnnetus vm) saab abi arstilt, AD-st.

Sa saad ju aru, et iga selline tegevus on mõttetus? Miks seda teha?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa saad ju aru, et iga selline tegevus on mõttetus? Miks seda teha?

No kui mitte midagi ei ole mõtet teha, siis pane valge lina ümber ja kõnni surnuaia poole. Ega vägisi elama sundida ei saa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa saad ju aru, et iga selline tegevus on mõttetus? Miks seda teha?

No kui mitte midagi ei ole mõtet teha, siis pane valge lina ümber ja kõnni surnuaia poole. Ega vägisi elama sundida ei saa.

Sellest ongi ju teema. Aga müni tuleb ikka rääkima jalutamisest ja lauamängudest. Jeebus, ma tahaks ka, et mu teeks rõõmsaks lauamängu mängimine. Nii lihtne asi lihtsale inimesele.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ongi ju teema. Aga müni tuleb ikka rääkima jalutamisest ja lauamängudest. Jeebus, ma tahaks ka, et mu teeks rõõmsaks lauamängu mängimine. Nii lihtne asi lihtsale inimesele.

Sa loed sõnasid, aga proovi ka mõttest aru saada? Teine kägu samuti ei öelnud, et TÄPSELT NEID asju peab igaüks eesmärgiks endale võtma. Sina mõtled läbi aj võtad selle, mis SIND õnnelikumaks teeks. Selleks, et üle saada arvamusest, et mitte ükski asi ei tee ja millelgi mõtet pole, ongi professionaalsed arstid ja AD-d. Julgen väita, et äärmiselt vähe on inimesi, keda mitte ükski arst ja ravi ei suuda aidata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Ilu ja tervis Kas AD aitab?