Esileht Pereelu ja suhted Kas kõigil tõesti suured korterid?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 282 )

Teema: Kas kõigil tõesti suured korterid?

Postitas:
Kägu

Raamatuid, tugitoole jm kola ma magamistoas näha ei taha, see kuulub kontorisse. Meeldib jaapani stiilis minimalism, kus mööblit nii vähe kui võimalik.

Kus sa end riidesse paned, garderoobis? Kuskil peab istumisvõimalus olema.

Ma suudan seistes end riidesse panna (kuigi voodi serval kannatab istuda ka). Aga iseenesest mahuksin ka oma walk-in garderoobis riietuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks sel 75 m2 elutoaga Käol on ka see liiga suur ja kõle, seepärast tal ongi vaja magamistuppa raamaturiiuleid ja tugitooli, et mingi hubasem koht ka olemas oleks.

Mul ei ole 75m2 elutuba ja ka mitte raamaturiiul magamistoas vaid kummut. Tugitoolid ja toolid on osa 19 sajandi tualettlaua komplektist.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kõik sõltub kuidas korter on sisustatud.

Mul on sõbranna, kellel täpselt samasugune korter nagu minul, sama planeeringuga, ometi kui ma tal külas käin, tundub see korter nii pisike, aga tal on asju/mööblit ka palju, mis võtab oluliselt ruumi. Endal on asju/mööblit vähem ja tundub ruumi rohkem. 3-toaline , 75m2 , üldse ei ütleks et kitsas või väike 🙂

Kindlasti ongi 75m2 väga ok ja avar. Pakun, et kitsas võib tunduda vanemat tüüpi sisustusega korteris, kus suure osa ruumist vōtavad ära erinevad panipaigad (kapid, riiulid jms). Kaasaegsed lahendused pakuvad erinevaid võimalusi ruumi avaramaks muuta. Uue suurema korteri asemel keskenduksin TA asemel pigem ûhele põhjalikule sisekujuduse ûmberkorraldamisele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa riietud istudes? Ma pole kunagi sellepeale isegi mõelnud, et keegi võib riietumiseks istet vajada…. ja kui tõesti vaja, siis miks voodil ei või istuda?

Sokid ja sukkpüksid paned seistes jalga? Pükse paned ühelt jalalt teisele karates? Kuhu asetad riided, mis korra kantud, aga pessu veel ei pane?

Sukkpüksid muidugi seistes ja miks teksade jalgatõmbamiseks istuma  või kargama peaks? Loomulikult suudan mõne hetke seista ühel jalal, kui teine jalg püksisäärest siseneb. Sul ikka mingi füüsiline probleem, siis on arusaadav, normaalse terve inimese puhul küll mitte.

Kōige jubadem asi magamistoas on toolil vedeleved riided. Juba seepärast ei taha ma seal mingit tooli näha 😀.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi korterielu haletsemine käib, maja tundub olema inimõigus.

Ei ole sellist nõuet. TA küsib mitte majja kolimise vaid suuremale pinnale kolimise kohta. On ka 8-toalisi kortereid. 4-6 toalisi kortereid on ju väga palju. Terve Tähtvere linnaosa koosneb sellistest näiteks Tartus. Ka Annelinna majades on enamasti (neid nö Tartu majades) igas trepikojas vasakpoolsed korterid neljased, mõnes majas, näiteks selles majas, kus ülikooli ajal elasin, oli vasak korter ja otsekorter terves majas kokku planeeritud ehk sa 6-toaline 2 tualeti ja kahe vanniga korter. Teine asi, kas on raha sellisesse kolida või tahtmist seda teha. Tallinnas lasnamäel oli naabritel ka viietoaline ja seda terve püstaku ulatuses. Tuvi tänaval on sõbranna kuueses. Linn on suuri kortereid täis, aga selleks peab raha olema ja tahet

Tartlane on rääkinud.
TA elab Tallinna kesklinnas. Kui soovida seal osta 4toalist, üle 80ruudust korterit (mis poleks tegelikult järvel ega lasnamäel) ja ei oleks elektriküttega, peab välja käima 400 tuhat või rohkem.

Enamul inimestel EI OLE 4toalisi kesklinna kortereid. Palju ruumi on neil, kes elavad linnast kaugel. Linnalapsed magavad narides.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga ebamugav, kui ruumi on palju, 150 m2 või rohkem, aga kütte pealt hoitakse kokku ja soojust on maksimaalselt 17-20 kraadi.

Mina hoian kodus temperatuuri 20 kraadi peal, kui tõuseb 21, on vastikult palav.

20-21 on minu jaoks väga külm (kindlasti peab olem siis pikk riietus), norm on kuskil 24, vannitoas võiks olla 26-27, et oleks soe ja mugav.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-21 on minu jaoks väga külm (kindlasti peab olem siis pikk riietus), norm on kuskil 24

Jube! Ma kustun alates 23, 24 on kogu lugu, uimane ja higine.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kōige jubadem asi magamistoas on toolil vedeleved riided. Juba seepärast ei taha ma seal mingit tooli näha .

Kuhu sa paned need siis? Kui paned samad püksid järgmisel päeval ka?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole sellist nõuet. TA küsib mitte majja kolimise vaid suuremale pinnale kolimise kohta. On ka 8-toalisi kortereid. 4-6 toalisi kortereid on ju väga palju. Terve Tähtvere linnaosa koosneb sellistest näiteks Tartus. Ka Annelinna majades on enamasti (neid nö Tartu majades) igas trepikojas vasakpoolsed korterid neljased, mõnes majas, näiteks selles majas, kus ülikooli ajal elasin, oli vasak korter ja otsekorter terves majas kokku planeeritud ehk sa 6-toaline 2 tualeti ja kahe vanniga korter. Teine asi, kas on raha sellisesse kolida või tahtmist seda teha. Tallinnas lasnamäel oli naabritel ka viietoaline ja seda terve püstaku ulatuses. Tuvi tänaval on sõbranna kuueses. Linn on suuri kortereid täis, aga selleks peab raha olema ja tahet

[/quote]
Aga mis sinul tartlannake endal on? Üürikorter kuskil magalas. tahet on, aga näe ei saa. See mis on sõbrannadel pole sinul. Seega ära targuta.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Repliigi korras piiksun vahele, et maja ei ole laiskadele. Samuti sobib korter rohkem neile, kes on pidevalt lennus ja kellel on kiire elutempo.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas on 5 magamistuba, elutuba jne, aga häirib see, et laste toad on üsna väikesed. Suuremaks ehitada ei saa. Toad on 4 x 12m2. Minu ja mehe magamistuba on 23m2. Elutuba on suur- 75m2. Tahaks oma kontori/õppimistuba, aga ei ole ruumi ehitada. Kui lapsed välja kolivad, siis müüme maja maha ja kolime mehega vanalinna elama.

Mida te ometi teete mehega sellistes suurtes magamistubades? On teil seal ehk mitu beebit ka sees?

Mulle meeldib kinnivaraga seotud sarju vahtida ja olen tähele pannud, et tihti läheb just naisel nina norgu, kui magamistuba pole nagu tantsusaal. Ise mõtlen, et lähed ju magama sinna tuppa ning külalistel ei ole sinna asja, et miks peab nii suur see ruum olema? Mingid ekstreemsed seksimängud? 🙂

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kōige jubadem asi magamistoas on toolil vedeleved riided. Juba seepärast ei taha ma seal mingit tooli näha .

Kuhu sa paned need siis? Kui paned samad püksid järgmisel päeval ka?

Mina nt. panen garderoobi. Ainult erilise laiskusehoo korral vedelevad mul riided magamistoas. Kusjuures elan pisikeses majas, ka garderoob on pisike, aga seda olulisem on funktsionaalsus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas on 5 magamistuba, elutuba jne, aga häirib see, et laste toad on üsna väikesed. Suuremaks ehitada ei saa. Toad on 4 x 12m2. Minu ja mehe magamistuba on 23m2. Elutuba on suur- 75m2. Tahaks oma kontori/õppimistuba, aga ei ole ruumi ehitada. Kui lapsed välja kolivad, siis müüme maja maha ja kolime mehega vanalinna elama.

Mida te ometi teete mehega sellistes suurtes magamistubades? On teil seal ehk mitu beebit ka sees?

Mulle meeldib kinnivaraga seotud sarju vahtida ja olen tähele pannud, et tihti läheb just naisel nina norgu, kui magamistuba pole nagu tantsusaal. Ise mõtlen, et lähed ju magama sinna tuppa ning külalistel ei ole sinna asja, et miks peab nii suur see ruum olema? Mingid ekstreemsed seksimängud? 🙂

Need kinnisvarasarjad on veel kindlasti ameerika omad, et beebi läheb nagunii sünnist saadik eraldi tuppa, nii et selles ka asi ei ole, et tahaks palju pisikesi lapsi ka sinna mahutada?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kōige jubadem asi magamistoas on toolil vedeleved riided. Juba seepärast ei taha ma seal mingit tooli näha .

Kuhu sa paned need siis? Kui paned samad püksid järgmisel päeval ka?

Mina nt. panen garderoobi. Ainult erilise laiskusehoo korral vedelevad mul riided magamistoas. Kusjuures elan pisikeses majas, ka garderoob on pisike, aga seda olulisem on funktsionaalsus.

Minu jaoks omab samuti suurt tähtsust funktsionaalsus. Mu kodu on minimalistlik, lausa külma stiiliga oma lagedate pindade poolest ja kahjuks ei ole piisavalt panipaiku. Kõik on süsteemselt ära planeeritud, et kord oleks majas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole sellist nõuet. TA küsib mitte majja kolimise vaid suuremale pinnale kolimise kohta. On ka 8-toalisi kortereid. 4-6 toalisi kortereid on ju väga palju. Terve Tähtvere linnaosa koosneb sellistest näiteks Tartus. Ka Annelinna majades on enamasti (neid nö Tartu majades) igas trepikojas vasakpoolsed korterid neljased, mõnes majas, näiteks selles majas, kus ülikooli ajal elasin, oli vasak korter ja otsekorter terves majas kokku planeeritud ehk sa 6-toaline 2 tualeti ja kahe vanniga korter. Teine asi, kas on raha sellisesse kolida või tahtmist seda teha. Tallinnas lasnamäel oli naabritel ka viietoaline ja seda terve püstaku ulatuses. Tuvi tänaval on sõbranna kuueses. Linn on suuri kortereid täis, aga selleks peab raha olema ja tahet

Aga mis sinul tartlannake endal on? Üürikorter kuskil magalas. tahet on, aga näe ei saa. See mis on sõbrannadel pole sinul. Seega ära targuta.

[/quote]

Sa oled haige. Pidid ju ära ka minema.

Minul? Mis see siia teemasse puutub üldse. Aga mul on tõesti Tartus korter, Tallinnas korter ning maal maja, kui sa just pead seda teadma. Lisaks siis mehega kahepeale pool maja Nõmmel. MIS PAGAN SUL VIGA ON?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi korterielu haletsemine käib, maja tundub olema inimõigus.

Ei ole sellist nõuet. TA küsib mitte majja kolimise vaid suuremale pinnale kolimise kohta. On ka 8-toalisi kortereid. 4-6 toalisi kortereid on ju väga palju. Terve Tähtvere linnaosa koosneb sellistest näiteks Tartus. Ka Annelinna majades on enamasti (neid nö Tartu majades) igas trepikojas vasakpoolsed korterid neljased, mõnes majas, näiteks selles majas, kus ülikooli ajal elasin, oli vasak korter ja otsekorter terves majas kokku planeeritud ehk sa 6-toaline 2 tualeti ja kahe vanniga korter. Teine asi, kas on raha sellisesse kolida või tahtmist seda teha. Tallinnas lasnamäel oli naabritel ka viietoaline ja seda terve püstaku ulatuses. Tuvi tänaval on sõbranna kuueses. Linn on suuri kortereid täis, aga selleks peab raha olema ja tahet

Tartlane on rääkinud.

TA elab Tallinna kesklinnas. Kui soovida seal osta 4toalist, üle 80ruudust korterit (mis poleks tegelikult järvel ega lasnamäel) ja ei oleks elektriküttega, peab välja käima 400 tuhat või rohkem.

Enamul inimestel EI OLE 4toalisi kesklinna kortereid. Palju ruumi on neil, kes elavad linnast kaugel. Linnalapsed magavad narides.

Nii, ma olen üle 15 aasta elanud Tallinna kesklinnas. Seda ju kirjutasingi, et EHKKI 4-6 toalisi on nii Tallinn kui ka näteks Tartu täis, küsimus on, et kas on raha sinna kolida ja tahtmist.

Kui sellist finantsi pole, siis pole ka ju sellist küsimust mõtet TA-l püstitada. Lisaks ta ei öelnud, et kesklinn on ainus võimalik elamispiirkond. Kui niikuinii ei koli, eluaseme piirkonna ega raha pärast, siis pole ju mõtet üldse sellist teemat teha. Kolida niikuinii ei saa. Need külalised, kes TA korterit kritiseerivad, tuleb lihtsalt puu taha saata – eriti ebadelikaatne nii öelda.

PS kolmetoalise eest kesklinnas saaks raha kena 4-5 toalise tsentrist kaugemal, teine asi, kas seda tahta. Mina koliksin. TA-st ju ei tea.

“Linnalapsed magavad narides” 🙂 🙂 . See on küll kõige totram üldistus, mida kuulnud olen.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina deitisin vahepeal mehega, kellel oli 100 m2 maja, kahekorruseline. Järele mõelda, siis oli seal tegelikult kitsas. Nimelt polnud väga panipaiku. Mehel oli laps ka ja tema tuba oli täis mänguasju, mida laps tegelikult ei kasutanudki. Need olid kuhjatud kastidesse. Majal oli palju aknaid ja seetõttu oli panipaikade ehitamine suht piiratud. Akna alla oleks vaid saanud 80-90 cm kõrgused kapid teha. Teisel korrusel oli laes n-ö poolviltune katusealune lagi. See samuti ei võimaldanud suuri garderoobikappe vmt paigutada. Nii et palju oleneb ka paigutusest ja palju erinevat rämpsu üldse kokku kuhjatakse. Enda kogemusest tean samuti, et laste mänguasjad võtavad päris palju ruumi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei hakkaks iialgi 80 ruutmeetrisest kesklinna korterist, kus end hästi ka tunnen, ära kolima, sest keegi kuskil arvab, et meie perel peaks seal kitsas olema. Lapsepõlves elasime 66 ruutmeetrises 3-toalises ja polnud kellelgi kitsas. Seda enam, et kesklinnas on mõnus elada ning tõenäoliselt suuremat samas piirkonnas ei ole võimalik või mõistlik osta. Pigem kui endale hakkab tunduma, et kuidagi midagi vaja ümber teha, siis tõesti see üks tuba teisele lapsele juurde ning läbi mõelda mööblilahendus ja kas kõiki asju ikka on vaja.

Arvestades kui ebastabiilne on tänane majandus, siis ma pigem elan väiksemal pinnal, millel on ka väiksemad kulud, kui et närveldan iga kuu selle üle, kas ja kuidas arved makstud saavad.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sokid ja sukkpüksid paned seistes jalga? Pükse paned ühelt jalalt teisele karates? Kuhu asetad riided, mis korra kantud, aga pessu veel ei pane?

Enda pea üldse ei võta? Mul küll pole vaja pükste panemiseks istuda. Täitsa suudan seistes riietuda, kuigi istumisvõimalus muidugi oleks olemas.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nt. panen garderoobi. Ainult erilise laiskusehoo korral vedelevad mul riided magamistoas. Kusjuures elan pisikeses majas, ka garderoob on pisike, aga seda olulisem on funktsionaalsus.

Minul on garderoobikapis ainult puhtad riided. Mis korra seljas, läheb pessu, kui ma just ei plaani paari p. jooksul uuesti kanda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma pole higistanud, siis ühe korra kandmise pealt pesema ei hakka. Sokid-pesu va.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda pea üldse ei võta? Mul küll pole vaja pükste panemiseks istuda. Täitsa suudan seistes riietuda, kuigi istumisvõimalus muidugi oleks olemas.

Nüüd öelge, et teil pole ka esikus pinki ja kõik panevad oma saapaid püstiasendis jalga, eks? See on küll külaliste suhtes ebaviisakas.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma pole higistanud, siis ühe korra kandmise pealt pesema ei hakka. Sokid-pesu va.

Kannad 2 päeva järjest toppi

Mulle meeldib kinnivaraga seotud sarju vahtida ja olen tähele pannud, et tihti läheb just naisel nina norgu, kui magamistuba pole nagu tantsusaal. Ise mõtlen, et lähed ju magama sinna tuppa ning külalistel ei ole sinna asja, et miks peab nii suur see ruum olema? Mingid ekstreemsed seksimängud?

Terve kodu peab suur olema. Väikesed ruumid ahistavad.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Repliigi korras piiksun vahele, et maja ei ole laiskadele.

Ma ei tee maja juures mitte üht liigutust peale vahest mõne umbrohu väljatõmbamise.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei saa aru, miks teil neid hiiglaslikke magamistubasid vaja on. Seal ju ainult magatakse. Suur elutuba + suur magamistuba = minu jaoks täiesti mõttetu ja pole küll midagi,m mida ihaldada ja mida kadestada. Palju olulisem on piisava hulga panipaikade olemasolu.

Aga mis puutub teemaalgataja probleemi, siis korteril tal ju suurust (ma kasvasin üles sama suure pindalaga 4-toalises, kus elas 6 inimest) ning ka mina ei näe mitte mingit mõtet kolimisel. Ma ei tea kui vanad ta lapsed on, aga koolilaste puhul tuleb arvestada ka kooli ning trennide asukohaga. Kui on võimalus ühest toast kaks teha ja lapsed seda ka soovivad, siis seda teeks. Aga kui muidu oma korteriga rahul ollakse, siis miks peaks üldse teiste märkused häirima? Muide,  80-90 rm ongi harilik 4-toalise uue korteri suurus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd öelge, et teil pole ka esikus pinki ja kõik panevad oma saapaid püstiasendis jalga, eks? See on küll külaliste suhtes ebaviisakas.

Kõik pole ju invaliidid. Mul on pink koridoris, aga suurem osa inimesi küll sinna ei istu, kui saapaid jalga panevad. Vanainimesed ehk tõesti.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalse intellektiga inimene peaks tegelikult suutma ise väja m6elda, mida TA tähendab, aga see selleks.

Ma oma laste pealt vaatan küll, et neile piisaks teoreetiliselt ka 6 m² toast. Kui nad väiksed olid, siis kolisid nad alati oma mänguasjadega ikka sinna, kus mina olin, oma toas olid nad vähe. Nüüd teismelistena, kui oma toas on, vedelevad p6hiliselt voodis. P6randapind on p6him6tteliselt raisatud ruum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik pole ju invaliidid. Mul on pink koridoris, aga suurem osa inimesi küll sinna ei istu, kui saapaid jalga panevad. Vanainimesed ehk tõesti.

Ära ülbitse. Mina pole ka invaliid. Pooled inimesed istuvad seal, et saapapaelu siduda, ka 20-aastased.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei saa aru, miks teil neid hiiglaslikke magamistubasid vaja on. Seal ju ainult magatakse. Suur elutuba + suur magamistuba = minu jaoks täiesti mõttetu ja pole küll midagi,m mida ihaldada ja mida kadestada. Palju olulisem on piisava hulga panipaikade olemasolu.

Et suur elutuba pole juba ka oluline?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elame 4-liikmelise (nüüdseks 3) perega 130m2 korteris. Ûks lastetuba on seal 25m2, vanem laps ei tahtnud seal olla, ûtles, et liiga suur. Hõivas siis endale 9m2 toa, mis oli algselt mõeldud kontoriks ja elas seal kuni kodust lahkumiseni, oli väga rahul. Kõik vajalik olemas ja koristamine lihtne. Nüüd noorem laps otsib võimalusi, kuidas seda suurt tuba pooleks teha.

Eks sel 75 m2 elutoaga Käol on ka see liiga suur ja kõle, seepärast tal ongi vaja magamistuppa raamaturiiuleid ja tugitooli, et mingi hubasem koht ka olemas oleks.

Sa räägid siin minust ja eksid kõiges. Mu elutuba on väga hubane. Seal on kamin ja mõnusad tugitoolid, kus lugeda ja logeleda. Magamistoas on sisseehitatud garderoob ning väike tualettruum. Ei ole seal raamaturiiuleid ega muud. Maas pehme vaip ning vajadusel saab istuda tumba peal. Üks kummut on ka. Riided on garderoobis ja ülearust kola toas pole.

Laste toad on tõesti 3+4 m2 ja igas toas on kapp, kummut, väike kirjutuslaud ja voodi. Väiksemad lapsed on enamuse ajast meiega elutoas, suuremad oma tubades.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 282 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas kõigil tõesti suured korterid?