Esileht Pereelu ja suhted Kas kõigil tõesti suured korterid?

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 282 )

Teema: Kas kõigil tõesti suured korterid?

Postitas:
Kägu

Kui ei taha garderoobituba, siis ei taha ja ei olegi. Kui aga tahta garderoobituba, siis on võimalik valida selline eluase, mille suurus seda võimaldab. Ehk natuke kehvemas kohas, ehk kilomeeter kaugemal. Prioriteetide küsimus. Elada pisemas eluasemes ja siis rääkida, et “linnalapsed magavad kõik naridel” ja “garderoobi jaoks ei ole enamusel ruumi” on imelik, kui tegelikult kirjutaja tahab lastele tavavoodeid või tahab garderoobi. Ei tea, minu lähedaste garderoobide seis on enamasti mulle teadmata, kuna ei käi nende magamistubades. Küll aga on narilapsi null, vanasti küll oli. Jääb raha taha, arusaadav. Kolida pole võimalik, raskemini arusaadav, aga ikka on. Miks aga sellega isegi uhkustada, on arusaamatu.

Küsisid minu käest, miks mul on maast laeni garderoobikapp terve seina ulatuses, aga mitte garderoob? Ma ei tulnud selle pealegi, et ma sellist asja vajaks. Mul on kapis 12 m3 riietele, jalanõudele ja kohvritele, ruumi piisavalt. Õnneks on magamistoa vastas üks 15m2 tuba, mida ma ei kasuta rohkem kui triikimiseks, vajadusel saaks selle sinna ehitada. Suure aknaga garderoobi 😀

No kui elad üksi, usun täiesti, et 12 m2 on kogu riidekraami hoiustamiseks sobiv. Aga see, et sinna mahuvad ka veel kõik su kohvrid, on juba müstika. Või sul ongi ainult üks väike kohver. Samsonite jumbo kohe kindlasti ühtegi kappi sisse ei mahu.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui elad üksi, usun täiesti, et 12 m2 on kogu riidekraami hoiustamiseks sobiv. Aga see, et sinna mahuvad ka veel kõik su kohvrid, on juba müstika. Või sul ongi ainult üks väike kohver. Samsonite jumbo kohe kindlasti ühtegi kappi sisse ei mahu.

12 kuupmeetrit, matemaatikat ei tunne? 1 m3 peale mahub ikka mitmeid kohvreid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samsonite jumbo kohe kindlasti ühtegi kappi sisse ei mahu.

???? 😀 😀 😀 Mitu meetrit selle pikkus ja laius on ka? Nii vana mudelit ei toodetagi. Kui mõtled seda hirmsuurt, siis sai selline mõni aasta tagasi ära visatud. Vedeles mitmeid aastaid garaazis, maksis omajagu, kasu polnud tolkugi-suur ja raske. Prügikasti.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui elad üksi, usun täiesti, et 12 m2 on kogu riidekraami hoiustamiseks sobiv. Aga see, et sinna mahuvad ka veel kõik su kohvrid, on juba müstika. Või sul ongi ainult üks väike kohver. Samsonite jumbo kohe kindlasti ühtegi kappi sisse ei mahu.

Kelgid siin oma garderoobiga. Võta teadmiseks, et kui riided lahtiselt riiulitel kuudeviisi seisavad, siis küllaltki palju koguvad tolmu. Tee eksperiment ja laota tükk musta sametit riiulile ja mõne aja pärast võid veenduda, kuidas märgatavalt tolmu tekib.

Mul on hoopis tähtsam asi garderoobist, mille suurejooneliselt lahendasin. See on kodune külmkamber. Vanasti ehitati sahver köögi kõrvale. Mina teen köögist külmiku ukse lahti, aga taga on terve külmkamber 2X2m +5C. Toiduained mugavalt ümberringi riiulitel samas ka mahukas -18 kapp. Kompressor on keldris, kuulda pole midagi. Kui sõda algab ja rinne läheneb, siis viskan külmkambrist kola välja ja muudan toakese vähese vaevaga turvaruumiks. Siis kui vene soldatid püssikabadega vasta välisust peksma hakkavad, lipsavad ihaldusväärsemad naised peitu. Ette liigub ratastel raske kapp ja kuulda on kuidas purjus burjaadid eesti naistepõuda kiruvad  

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samsonite jumbo kohe kindlasti ühtegi kappi sisse ei mahu.

???? 😀 😀 😀 Mitu meetrit selle pikkus ja laius on ka? Nii vana mudelit ei toodetagi. Kui mõtled seda hirmsuurt, siis sai selline mõni aasta tagasi ära visatud. Vedeles mitmeid aastaid garaazis, maksis omajagu, kasu polnud tolkugi-suur ja raske. Prügikasti.

Ma ainult samsonite XL ehk jumbodega lendangi. Jätkuvalt tootmises muide.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ainult samsonite XL ehk jumbodega lendangi. Jätkuvalt tootmises muide.

Ühel lendav vaip või luud, teine lendab kohvriga:)

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui elad üksi, usun täiesti, et 12 m2 on kogu riidekraami hoiustamiseks sobiv. Aga see, et sinna mahuvad ka veel kõik su kohvrid, on juba müstika. Või sul ongi ainult üks väike kohver. Samsonite jumbo kohe kindlasti ühtegi kappi sisse ei mahu.

Mina kujundasin ja ehitasin ise garderoobiruumi lükandustega maast laeni kapi, Sees on kanduritel neli tugevat riiulit. Sügavus ca 80 cm. Poole alumisest korrusest võtavad mitmesugused kohvrid. Neid on päris mitu. Mahuvad sinna kas püsti või pikali. Kui on üks suur garderoobiruum, siis ainult klantspiltidel on ilus mõne riidehilbuga. Kui toa mitme inimese riideid täis topid, siis pole üldse kena

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ainult samsonite XL ehk jumbodega lendangi. Jätkuvalt tootmises muide.

https://www.samsonite.co.uk/extra-large-suitcases/?pages=2

Nii. Ja selline ei mahu garderoobikappi? Mis mõttes?

Ei, ma ei kasuta juba 20 aastat sellist, lendan käsipagasiga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui elad üksi, usun täiesti, et 12 m2 on kogu riidekraami hoiustamiseks sobiv. Aga see, et sinna mahuvad ka veel kõik su kohvrid, on juba müstika. Või sul ongi ainult üks väike kohver. Samsonite jumbo kohe kindlasti ühtegi kappi sisse ei mahu.

Kelgid siin oma garderoobiga. Võta teadmiseks, et kui riided lahtiselt riiulitel kuudeviisi seisavad, siis küllaltki palju koguvad tolmu. Tee eksperiment ja laota tükk musta sametit riiulile ja mõne aja pärast võid veenduda, kuidas märgatavalt tolmu tekib.

Mul on hoopis tähtsam asi garderoobist, mille suurejooneliselt lahendasin. See on kodune külmkamber. Vanasti ehitati sahver köögi kõrvale. Mina teen köögist külmiku ukse lahti, aga taga on terve külmkamber 2X2m +5C. Toiduained mugavalt ümberringi riiulitel samas ka mahukas -18 kapp. Kompressor on keldris, kuulda pole midagi. Kui sõda algab ja rinne läheneb, siis viskan külmkambrist kola välja ja muudan toakese vähese vaevaga turvaruumiks. Siis kui vene soldatid püssikabadega vasta välisust peksma hakkavad, lipsavad ihaldusväärsemad naised peitu. Ette liigub ratastel raske kapp ja kuulda on kuidas purjus burjaadid eesti naistepõuda kiruvad

Mul koristaja aegajalt tõstab riided terrassile stangele, raputab läbi ja siis tõstab tagasi , garderoobis on suur elektriline tolmufilter.
Tolmu koguneb ka kapis sees olevatele riietele, riided ise toodavad tolmu. Tolmu tekkimine on elu paratamatus.

Nüüd saan heiti kohe kolme teema eest korraga – koristaja, garderoob ja terrass 😀

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna uusehitiste 3-toalised korterid on enamasti 61 kuni 64 ruutmeetrit.
Perekooli rikkurid muidugi nii kitsastes oludes ei ela.
Tervitab Kägu, kes elab 45-ruuduses Mustamäe kodulaenuta paneelika korteris.
Muide, kohvrid mahuvad garderoobikapi ülemisele riiulile kenasti ära ja õige varsti, juba aprillis on aeg suveks maamajja kolida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna uusehitiste 3-toalised korterid on enamasti 61 kuni 64 ruutmeetrit.

Perekooli rikkurid muidugi nii kitsastes oludes ei ela.

Tervitab Kägu, kes elab 45-ruuduses Mustamäe kodulaenuta paneelika korteris.

Muide, kohvrid mahuvad garderoobikapi ülemisele riiulile kenasti ära ja õige varsti, juba aprillis on aeg suveks maamajja kolida.

sinu tegelik elamise suurus on korter pluss maamaja. 😉

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta teadmiseks, et kui riided lahtiselt riiulitel kuudeviisi seisavad, siis küllaltki palju koguvad tolmu. Tee eksperiment ja laota tükk musta sametit riiulile ja mõne aja pärast võid veenduda, kuidas märgatavalt tolmu tekib.

Võta teadmiseks, et ka kapiuste taga olevatel riiulitele koguneb tolmu. Ei päästa need uksed ka väga rohkem midagi.
Õhk ikka liigub. Kui kapiuksed oleks hermeetilised, läheka riided kopitama kapis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahe lapsega üksikema, korter 3-toaline ja 80 m2. Lapsed elavad ühes toas ja nüüd selle teema valguses tunnen end nagu tõeline vallavaene lastepiinaja, et miks ma küll suuremat elamist ei soeta…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-21 on minu jaoks väga külm (kindlasti peab olem siis pikk riietus), norm on kuskil 24, vannitoas võiks olla 26-27, et oleks soe ja mugav.

Päris haige ju. KUKU-s oli praegu saade, kus rääkis, et optimaalne temperatuur toas talvel on 21-22 kraadi. 23 ja eriti 24  pidi olema äärmiselt ebatervislik, mis tekitab hingamisteede haigusi. Nii et palju õnne sulle. Kuidas su pereliikmed sinuga elada suudavad?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahe lapsega üksikema, korter 3-toaline ja 80 m2. Lapsed elavad ühes toas ja nüüd selle teema valguses tunnen end nagu tõeline vallavaene lastepiinaja, et miks ma küll suuremat elamist ei soeta…

Sul ju üks inimene vähem, seega kolmele paras.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-21 on minu jaoks väga külm (kindlasti peab olem siis pikk riietus), norm on kuskil 24, vannitoas võiks olla 26-27, et oleks soe ja mugav.

Päris haige ju. KUKU-s oli praegu saade, kus rääkis, et optimaalne temperatuur toas talvel on 21-22 kraadi. 23 ja eriti 24 pidi olema äärmiselt ebatervislik, mis tekitab hingamisteede haigusi. Nii et palju õnne sulle. Kuidas su pereliikmed sinuga elada suudavad?

Mulle meeldib talvel 18 kraadi toas, kui on soojem siis ma ei jää isegi magama. Teen talvel ka akna lahti. Eks inimesed ongi erinevad, liigses soojuses elamine teeb inimese külmakartlikumaks, aga jahedas elamine karastab. Aga liiga jahe võib terviseprobleeme tekitada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kus rääkis, et optimaalne temperatuur toas talvel on 21-22 kraadi. 23 ja eriti 24 pidi olema äärmiselt ebatervislik, mis tekitab hingamisteede haigusi

Mul on viimased kümme aastat elutoa temperatuur 23-24 kraadi ja olen terve kui purikas. Millest te räägite:) Magamistuba on vast kraad või kaks jahedam.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahe lapsega üksikema, korter 3-toaline ja 80 m2. Lapsed elavad ühes toas ja nüüd selle teema valguses tunnen end nagu tõeline vallavaene lastepiinaja, et miks ma küll suuremat elamist ei soeta…

Ole rahulik, sul on täiesti normaalse suurusega elamine. Võimalusel püüa veel mehele minna, et keegi sulle vanaduses tableti võtmise ajal veeklaasi ulatab…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ainult samsonite XL ehk jumbodega lendangi. Jätkuvalt tootmises muide.

https://www.samsonite.co.uk/extra-large-suitcases/?pages=2

Nii. Ja selline ei mahu garderoobikappi? Mis mõttes?

Ei, ma ei kasuta juba 20 aastat sellist, lendan käsipagasiga.

Käsipagasiga lendamine ongi palju soodsam. Aga mina tahan normaalselt oma vajaminevad asjad kaasa võtta ja maksangi äraantava pagasi eest. Kellele ema, kellele tütar:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käsipagasiga lendamine ongi palju soodsam. Aga mina tahan normaalselt oma vajaminevad asjad kaasa võtta ja maksangi äraantava pagasi eest. Kellele ema, kellele tütar:)

Mis soodsam? Mind see raha üldse ei huvita. Vanasti, kui suure Samsonitega sai käidud, olid reisi lõpuks pooled asjad kasutamata. Olen nüüd palju targem -käsipagasisse mahub absoluutselt kõik vajalik. Kui shoppingureis, siis tagasisõiduks ostan lisaks äraantava pagasi. Sinnamineku ots käsipagasiga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elame lapsega kahekesi 60 m2 suuruses kolmetoalises. Täpselt paras, kuigi magamistoad on üsna väikesed. Eks see ongi isiklike eelistuste valikute küsimus – isiklikult olen nõus maksma Tallinnas ilusas ja logistiliselt heas asukohasasuvat asuva korteri suuremat laenumakset, aga ei raatsiks maksta suure korteri suuri kommunaale või suurt transpordikulu tööle-kooli saamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna uusehitiste 3-toalised korterid on enamasti 61 kuni 64 ruutmeetrit.

Perekooli rikkurid muidugi nii kitsastes oludes ei ela.

Tervitab Kägu, kes elab 45-ruuduses Mustamäe kodulaenuta paneelika korteris.

Muide, kohvrid mahuvad garderoobikapi ülemisele riiulile kenasti ära ja õige varsti, juba aprillis on aeg suveks maamajja kolida.

No siis on sul elamispind ju korteri pind pluss maja pind. Kaht kodu pidada – peab ikka seda rahakest olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaht kodu pidada – peab ikka seda rahakest olema.

Mis seal siis nii pidada on. Tihtipeale on need maakodud kuskilt vanast ajast saadud, talvel ei köeta, vesi odav, osad puuküttega. Mis suur kulu selle pidamine on siis?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaht kodu pidada – peab ikka seda rahakest olema.

Mis seal siis nii pidada on. Tihtipeale on need maakodud kuskilt vanast ajast saadud, talvel ei köeta, vesi odav, osad puuküttega. Mis suur kulu selle pidamine on siis?

Kui maja tühjalt seisab tuleb seda ikka kütta, muidu amortiseerub ära. See ei ole niisama naljaasi, et las maja seisab niisama. Niiskus läheb sisse, jne.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaht kodu pidada – peab ikka seda rahakest olema.

Mis seal siis nii pidada on. Tihtipeale on need maakodud kuskilt vanast ajast saadud, talvel ei köeta, vesi odav, osad puuküttega. Mis suur kulu selle pidamine on siis?

Kui maja tühjalt seisab tuleb seda ikka kütta, muidu amortiseerub ära. See ei ole niisama naljaasi, et las maja seisab niisama. Niiskus läheb sisse, jne.

just. maja, ükskõik kas linnas või maal, nõuab pidevalt investeeringuid. kütmine on neist kõige väiksem mure.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaht kodu pidada – peab ikka seda rahakest olema.

Seda rahakest mul ikka jagub, ära muretse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui maja tühjalt seisab tuleb seda ikka kütta, muidu amortiseerub ära. See ei ole niisama naljaasi, et las maja seisab niisama. Niiskus läheb sisse, jne.

Ma usun, et Eestis on tuhandeid suvikaid ning maakodusid, mis pannakse sügisel “talveunne” ja “äratatakse” kevadel jälle üles. Talvel keegi seal ei käi ja mingit kütmist ei toimu. Kulu on põhimõtteliselt talvel null. Ja ei juhtu nendega mitte midagi. Ma pean ühte sellist juba 30 aastat.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui maja tühjalt seisab tuleb seda ikka kütta, muidu amortiseerub ära. See ei ole niisama naljaasi, et las maja seisab niisama. Niiskus läheb sisse, jne.

Ma usun, et Eestis on tuhandeid suvikaid ning maakodusid, mis pannakse sügisel “talveunne” ja “äratatakse” kevadel jälle üles. Talvel keegi seal ei käi ja mingit kütmist ei toimu. Kulu on põhimõtteliselt talvel null. Ja ei juhtu nendega mitte midagi. Ma pean ühte sellist juba 30 aastat.

Kindlasti neid on palju, aga need ei olegi pikemalt elatavad kui suvel mõni nädal. See kopitushais on väga tugev. Suvilatel ei ole ka soojustust, tuul käib majast rohkem läbi ja kuivab ära. Aga talvel ei ole need ka parima tahtmise juures elatavad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti neid on palju, aga need ei olegi pikemalt elatavad kui suvel mõni nädal. See kopitushais on väga tugev. Suvilatel ei ole ka soojustust, tuul käib majast rohkem läbi ja kuivab ära. Aga talvel ei ole need ka parima tahtmise juures elatavad.

omame ka suvemaja, freespalgist, kasutame aprillist oktoobrini (ehk siis 7 kuud, mitte mõned nädalad). Oktoobris paneme “talveunne”, ei küta ega külasta enne kui kevad käes. Siis teeme aknad-uksed lahti, laseme päikese sisse, pühime põrandad kärbestest puhtaks, ja jälle eluks valmis. Mingit kopitust pole, isegi hiired ei saa kuivainete kallale.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti neid on palju, aga need ei olegi pikemalt elatavad kui suvel mõni nädal. See kopitushais on väga tugev. Suvilatel ei ole ka soojustust, tuul käib majast rohkem läbi ja kuivab ära. Aga talvel ei ole need ka parima tahtmise juures elatavad.

omame ka suvemaja, freespalgist, kasutame aprillist oktoobrini (ehk siis 7 kuud, mitte mõned nädalad). Oktoobris paneme “talveunne”, ei küta ega külasta enne kui kevad käes. Siis teeme aknad-uksed lahti, laseme päikese sisse, pühime põrandad kärbestest puhtaks, ja jälle eluks valmis. Mingit kopitust pole, isegi hiired ei saa kuivainete kallale.

Oh jah

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 282 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas kõigil tõesti suured korterid?