Esileht Pereelu ja suhted Kas kunagine kõrvalsuhe on tõesti nii hull?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )

Teema: Kas kunagine kõrvalsuhe on tõesti nii hull?

Postitas:
Kägu

Olen sattunud seoses oma sugulastega väga keerulisesse olukorda, ootaks huviga mõtteid. Ühesõnaga mees ja naine, mõlemad veidi üle 70 aasta vanad, elanud vähemalt väliselt igati kenasti koos.

Hiljuti diagnoositi naisel neljanda staadiumi pankrease vähk ning onkoloog andis elulootust aastakese kui sedagi. Pärast esimest keemiaravi sai naine veremürgituse ning oli suremas. Surivoodil tunnistas ta pisarsilmi mehele üles, et sel ajal kui mees nõukogude sõjaväes viibis, oli tal kaks romanssi.

Minu arust oli see loll tegu, sest edasine oli šokeeriv. Mees ägestus, sõimas igasugu sõnadega si***e li**inärakas (need veel kõige viisakamad väljendid) jne ning oleks haiglas peaaegu kallale läinud.

Tagantjärele selgus, et tegemist olnudki surivoodi pihtimusega, sest naise tervis on nüüd parem, liigub haiglas palati piires, kuid päris ise hakkama ei saa. Öeldakse, et võib-olla tehakse isegi keemiaravi.

Tagajärjed on aga sellised, et mees on maja luku ära vahetanud, naist koju ei lubaks. Ma isegi ei tea, kas on ühisvara või mitte, aga sel polekski tähtust, sest naisel reaalselt oleks füüsiliselt seal ohtlik olla. Mees käib tööl ja on siiamaani karjääris edukas, naine on olnud pikalt kodune pensionär ning madalapalgaline (ilmselt madal pension).

Kahjuks pean mina sellega tegelema, sest neil on üks laps, kes elab USA-s ja teistest sugulastest olen kõige lähedasem just mina, kusjuures mõlema poolega olen hästi läbi saanud ja lapsepõlvest seostuvad nende koduga helged mälestused. Ma ei tea mida teha…

Lihtsalt praktilised küsimused suruvad peale. Kas peaksin naise enda juurde elama võtma? Öeldi et elu lõpuni õendusabis ta olla ei saa. Sel juhul mees peaks mind ka reeturiks. Eraldi talle elupinda hankida poleks ka reaalne, sest päris üksi ta hakkama ei saaks. Ma ütleks, et võtku ometi mõistus pähe ja katsugu viisakalt ja talutavalt läbi saada, aga seda on mõttetu öelda.

Ise olen ka oma tõekspidamisi ümber hinnanud. Ega ma mingi petmise fänn ei ole (pole ise libastunud), aga see tundub üle võlli reaktsioon. Kas paar kõrvalsuhet elus on tõesti hullemad kui eluaegne alkoholism, kasiinosõltuvus, vägivald, narkomaania või miskit muud? Ma tõesti ei tea… Igaljuhul tõelise seebiooperi keskmesse olen sattunud.

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väljamõeldis. No natuke siiski parem on kui meie adrakündja erootilised katsetused.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris huvitav lugu “lehmalellepojal” jagada ja  lahendada

Mammi läheb esmalt ikka KOJU, kus ta koos vanamehega elanud. Ja kui vanamees kavatseb olla ohtlik või mitte lasta, siis meil on selleks puhuks politsei. On ka kohalik sotsiaaltöötaja vms asjapulk, kellele saab mainida, et inimestel lahkheli ja vajavad ehk natuke põhjalikumat nõustamist.

Vanamehe karjäärile saab kiire kriipsu tõmmata, kui pr Lust kohale kutsuda ja lasta kogu kodumaal eakate draamast osa saada. Edukas härrasmees saab endale või oma naisele/ elukaaslasele/ lapse emale ka ise elamise üürida.

Oma vanemate eest hoolitsevad lapsed. Olgu nad USAs, või kus tahes. Digiajastul pole mingi probleem “koguneda”  ja probleemiga tegeleda. Sedavõrd keerulise haigusloo puhul  tundub isiklikult mulle elementaarne, et laps leiab võimaluse oma vanemat ka reaalselt külastada.

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väljamõeldis või ei aga vastused on sellised:

kuna sina ei ole olukorra eest vastutav seaduse silmis, siis sa ei pea midagi tegema- ei pea 2 täiskasvanud inimese suhteid seadma, ei pea kedagi enda juurde elama võtma, hooldama jne

aga loomulikult võid, kui soovid aga siis on see sinu vaba tahe ja otsus

Tegelikult kui see naine haiglast välja kirjutatakse ja ta oma seaduslikku elukohta sisse ei pääse, tuleb tal politseisse pöörduda, abiks saab olla ka valla/linna sotstöötaja- tuleb uurida, kellele eluase kuulub (kui on õhisvara, ei saa üks pool kuidagi takistada teisel selle kasutamist, kasutamist võib kohtu kaudu nõuda…või nõuda vara jagamist vms. Samuti peab vald aitama ajutise peatuskoha leidmisel jne.

Kui need vanurid tõesti ise pole võimelised adekvaatseid otsuseid tegema, siis tuleb mängu juba eestkoste seadmine, ilmselt sellele lapsele (elagu ta Austraalias või USA-s, temal on oma vanema(te) abistamise kohustus seaduse ees), kui temas abi pole, siis KOV.

Loomulikult võib iga sugulane või naaber või kes iganes vabatahtlikult aidata aga…kui mõistlik see on, on sul selleks aega, ressursse (ruumi majutamiseks näiteks) ja raha?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väljamõeldis. No natuke siiski parem on kui meie adrakündja erootilised katsetused.

Väljamõeldis. No natuke siiski parem on kui meie adrakündja erootilised katsetused.

Arvan sama .Neljanda astme pankreast nad ei ravi !Tean ,seat abikaasa sai diagnoosi. Saadavad valuarsti juurde ja koju .Kirjutavad ainult kangemaid  vaigusteid välja .Ainult 5% ju elavad sellega kauem kui aasta Abikaasa pidas 8 kuud vastu

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan sama .Neljanda astme pankreast nad ei ravi !Tean ,seat abikaasa sai diagnoosi. Saadavad valuarsti juurde ja koju .Kirjutavad ainult kangemaid  vaigusteid välja .Ainult 5% ju elavad sellega kauem kui aasta Abikaasa pidas 8 kuud vastu

Palun lõpeta see tühiku taha punkti panemine, valus on vaadata!

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St. punkti, hüüumärgi, koma ette tühiku panemine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mis peaksin teemaalgatajana mingi väljamõeldise siia kirjutama? Ei usu, et ka väga liialdan oma kirjeldustes. Pole küll ise arst, aga keemiaravi pidi eluiga pikendama, kuid mitte mingil juhul terveks tegema. Pärast veremürgitust arvati, et enam keemiaravi ei tee, aga nüüd öeldi, et kui naine kosub, siis võib-olla ikka tehakse mingit viimase võimaluse ravi.

Ega ma väga ei tahagi sekkuda ega enda peale võtta, aga suhted on seal väga sassis. Mees on olnud seal peres jõukam ja varakam, aga vist on ühisvara, igatahes abielus nad on. Kas naisel sinna tagasi minna on ohutu, ei tea… Miinumumprogramm oleks vist ränk psühhoterror ja null abi. Ning sel juhul politsei ka ei aitaks. Eks ma saan aru, et härra pühendus ühele inimesele ja on solvunud, aga no see reaktsioon on liiast.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagine kõrvalsuhe ei ole hull, aastatepikkune valetamine on. Aga oma koju on proual siiski õigus minna.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mis peaksin teemaalgatajana mingi väljamõeldise siia kirjutama?

Tahaks ka teada, miks sa seda teed. Ei ole usutav lugu kohe üldsegi mitte.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps tegelegu oma vanematega ikka ise. Kui keegi neist peaks mingil hetkel hooldamist vajama, on see ka tema ülesanne.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Kas paar kõrvalsuhet elus on tõesti hullemad kui eluaegne alkoholism, kasiinosõltuvus, vägivald, narkomaania või miskit muud? Ma tõesti ei tea… Igaljuhul tõelise seebiooperi keskmesse olen sattunud.[/quote]

Oled samasugune. Vähemalt mõtetes. Pole lihtsalt võimalust olnud kuna keegi pole tahtnud tõenäoliselt.Kui ikka inimene arvab nii “Kas paar kõrvalsuhet elus on tõesti hullemad kui …” Siis on tal moraalne kompass katki.

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris huvitav lugu “lehmalellepojal” jagada ja lahendada

Mammi läheb esmalt ikka KOJU, kus ta koos vanamehega elanud. Ja kui vanamees kavatseb olla ohtlik või mitte lasta, siis meil on selleks puhuks politsei. On ka kohalik sotsiaaltöötaja vms asjapulk, kellele saab mainida, et inimestel lahkheli ja vajavad ehk natuke põhjalikumat nõustamist.

Vanamehe karjäärile saab kiire kriipsu tõmmata, kui pr Lust kohale kutsuda ja lasta kogu kodumaal eakate draamast osa saada. Edukas härrasmees saab endale või oma naisele/ elukaaslasele/ lapse emale ka ise elamise üürida.

Oma vanemate eest hoolitsevad lapsed. Olgu nad USAs, või kus tahes. Digiajastul pole mingi probleem “koguneda” ja probleemiga tegeleda. Sedavõrd keerulise haigusloo puhul tundub isiklikult mulle elementaarne, et laps leiab võimaluse oma vanemat ka reaalselt külastada.

Vahi kus tuli arvamusliider välja. Tüüpiline kägu. Palju juttu vähe lugeda. Ainult üks õel käo sisin

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

Kõrvalsuhe on suurim patt siin ilmas.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siit moraal! surge oma saladustega, pole vaja neid välja rääkida.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Politsei ei tegele varaküsimustega, st kui vanamees naist koju sisse ei lase, ei saa politsei midagi teha.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasal on seaduslik kohustus hoolitseda. Paraku pole tal võimalik keelduda. Terroriseerida kodus kahjuks muidugi on võimalik ja kui asi just peksuks ei lähe, ei aita ka politsei. Ilmselgelt peaks see lapse kohale lendama kja asjad ära klaarima.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha ju vägisi olukorra eest vastutust võtta, aga ainus laps on kaugel. Temaga olen ka mina rääkinud, aga ta ei oska muud arvata, et küll olukord laheneb, aga ma ei usu. Laps oli ema haiguse aluguses mitu kuud Eestis, võttis kõik puhkused välja + palgata puhkuse nii et praegu naljalt tulla enam ei saa. Tõsi, alguses see kõrvalsuhte teema polnud üleval. Siis oldi ühtehoidvad.

Ma mõtlen, mis perspektiiv naispoolel seal kodus on? Politsei ju kergelt ei sekku. Olgu, kui vigaseks pekstakse, siis küll, aga ma usun, et asi jääb igapäevast või igatunniste alanduste ja sõimu juurde. Lisaks mees ütles, et tema grammigi ei aita, ei anna ühtegi ravimit, ei too süüa jne kuna talle on ikka nuga selga löödud. Rääkis ka lahutusest.

Sotisaalsüsteem Eestis väga tugev pole. Enda ema hooldamisest mäletan, et sotsiaaltöötajad olid sõbralikud, aga puude jms ajamine nõudis tohutut aega ning bürokraatiat. Haiglal on sotsiaaltöötaja, aga tema ka väga konkreetset lahendust välja ei pakkunud. Lõpuks – mina juriidiliselt ju ei vastuta. Aga enam-vähem inimväärne võiks inimese elu lõpp olla. Jah, naine on teinud vigu, aga lõpuks mingid asjad võiksid aeguda. Mitte et see süüst vabastaks, aga mehe reaktsioon on liiast.

Mul õnneks onkoloogiaga elus kokkupuudet pole varem olnud, aga hetkel on naine nii palju kosunud, et mittearstina mulle tundub, et elab vabalt veel kuid kui mitte rohkem. Isegi nahk pole enam kollane.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, kas mehel ei ole olnud mitmekümne aasta jooksul kordagi libastumisi? Kui mees on varakas ja heal järjel, siis ma pigem ei usu, et seda ei ole juhtunud.

Praegu on lihtsalt nii, et üks tunnistas 50 aastat tagasi tehtud teod üles, ehkki võib-olla nad ei olnudki siis veel nii kindel paar, kui nad nii noored olid ja mees oli sõjaväes. Teine on lihtsalt “tark” ja vaikib oma seiklusest, tehes sellega patuoinaks ainult naise.

Isiklik arvamus on siiski see, et abikaasadel ei peaks teineteise ees saladusi olema. Seega soovitus, petke ja tehke asju, aga hoidke saladuses, on väga nõme.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega soovitus, petke ja tehke asju, aga hoidke saladuses, on väga nõme.

Mitte see pole soovitus, et tehke asju, aga hoidke saladuses, vaid see, et kui kunagi sada aastat tagasi tegid, siis pole mõtet kogu oma suhtele enne surma vett peale tõmmata. Mis sellest enam.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega soovitus, petke ja tehke asju, aga hoidke saladuses, on väga nõme.

Mitte see pole soovitus, et tehke asju, aga hoidke saladuses, vaid see, et kui kunagi sada aastat tagasi tegid, siis pole mõtet kogu oma suhtele enne surma vett peale tõmmata. Mis sellest enam.

Isiklikult pooldan siiski ausust. Ka sada aastat tagasi tehtud asjade suhtes.

Mul on isiklik kogemus, kus mees oli “tark” ja hoidis oma saladusi. Kahjuks tulid need saladused ikkagi välja, 35 aastat hiljem. Mõistagi mitte tema enda kaudu, vaid mujalt.

Ehk olnuks meie asjad täna teistmoodi, kui ta oleks mulle ise ja kohe rääkinud.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaid see, et kui kunagi sada aastat tagasi tegid, siis pole mõtet kogu oma suhtele enne surma vett peale tõmmata. Mis sellest enam.

Õpetlik lugu. Ma arvan, et eestis on tuhandeid selliseid inimesi, kes on nooruses sarnaseid tempe teinud. Nendest ei ole vaja rääkida ka sada aastat hiljem ja midagi ei juhtu. Selles loos on veel omaette frukt see vanamees, kes seda ülestunnistust taluda ei suutnud. Milleks sellist skandaali korraldada. Aga võimalik et see oli lihtsalt hea ettekääne vanas eas vanamoorist lahti saamiseks.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik on see, et naine niipalju oma meest ei tundnud, et teada tema suhtumist petmisesse ja võimalikku reaktsiooni.
Koju minemine ei ole mu meelest hea mõte. Ja et vajadusel politsei kutsuda vms. Raevus või ülesköetud inimese juurde minna ja oodata reaktsiooni- ohtlik.
On preemia, kui terveks saab, ja elab lihtsalt edasi, aga mujal. Võib hooldekodu mõelda, avaldus teha. Praegu kov võimaldab kompensatsiooni ehk aitab tasuda. Igas kov-is oma summa selleks. Mul on lähedane seal ja juurde maksma sugulased ei pea. Valida lihtsalt mitte kõige kallim koht. Sellest kooselust enam asja ei saa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaid see, et kui kunagi sada aastat tagasi tegid, siis pole mõtet kogu oma suhtele enne surma vett peale tõmmata. Mis sellest enam.

Õpetlik lugu. Ma arvan, et eestis on tuhandeid selliseid inimesi, kes on nooruses sarnaseid tempe teinud. Nendest ei ole vaja rääkida ka sada aastat hiljem ja midagi ei juhtu. Selles loos on veel omaette frukt see vanamees, kes seda ülestunnistust taluda ei suutnud. Milleks sellist skandaali korraldada. Aga võimalik et see oli lihtsalt hea ettekääne vanas eas vanamoorist lahti saamiseks.

Küllalt tavaline reaktsioon mehe poolt. Lihtsalt, et nii käituda, peaks ise olma truu olnud. Ja kui ei märatseks, siis minu arust ka kooseluenamei ole õige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad on abileus ja mees seega on kohustatud naist toetama. Seega ehk hooldekodu? Maksmiseks naise pension ja ülejäänu mehelt. Aga ajam peaks seda muidugi see laps. Seda saab ju kaugelt ka eha. Helistagu isale ja rääkigu asi läbi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga väga kunstlik konstruktsioon.

kui saladuse avaldamise teema tuua reaalsusesse, siis toimuvadki ettearvamatud kokkupõrked. teise inimese mõtetesse ei näe.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks on tegemist vähiga, millest enam välja ei tulda. Usun, et mehe esimene raev möödub ja väärtustab seda ülejäänud koosoldud aega. Mulle tundub, et mees ei adu selle vähi ja haiguse tõsidusse. Andestamine oleks talle endale ka vaimselt parim lahendus, sest üks hetk on hilja ja siis hakkab tal endal väga raske, et ei saanud suheldud ja asju korda. Mina soovitan sul endal minna mehe juurde ja rääkida temaga, selgitada kasvõi olukorda, et naine on siiski suremas, see võib juhtuda 2 nädala, kuu või poole aasta pärast, kuid tal on kindlasti õigus olla oma viimased eluhetked oma kodus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et selle mehe jaoks siis oligi petmine kõige hullem patt, see, et mõni siin teisiti arvab, ei puutu ju temasse. See, et inimesed soovivad enne surma ülestunnistusi teha, on surija enda soov, keegi neid selleks ei sunni ja meie jaoks tühine asi aastate tagant oli järelikult ka sellele naisele siis nii  oluline, et kõikvõimalike asjade hulgast just seda pihtida oli vaja.   Äkki mehel oli omal ajal võibolla ka mõni teine neiuke orbiidil, aga otsustas siiski selle kasuks, kes teda vapralt ootas, eks see ajaks natuke vihale tõesti. Aga teemaalgataja ei pea kindlasti olukorda lahendama hakkama, selle jaoks on nende lapsed. Positiivse külje pealt –  kui memm nüüd siiski sussid püsti viskab, siis pole mehel leina nii raske taluda ja saab kergemini eluga edasi minna. Äkki naine ise mõtles ka nii.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on isiklik kogemus, kus mees oli “tark” ja hoidis oma saladusi. Kahjuks tulid need saladused ikkagi välja, 35 aastat hiljem. Mõistagi mitte tema enda kaudu, vaid mujalt.

Ainult loll arvab, et teinepool on truu. Hea, kui on truu, aga pole vaja end pimedusega lüüa.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkis ka lahutusest.

See on ju lahendus. Kui ühisvara, siis maja müüakse maha ja saab naisele mingi eluaseme ikkagi hankida või selle raha eest kuskile hooldekodusse panna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas kunagine kõrvalsuhe on tõesti nii hull?