Esileht Hobinurk Kas teile meeldib “Naised köögis”?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Kas teile meeldib “Naised köögis”?

Postitas:
Kägu

Ööülikool Ehina ja Jüssiga oli täiega ebameeldiv kuulamine

Kas see oli see, mida nad kuskil lodjal tegid? Mulle see küll meeldis väga.

Oli jah see. Olen seda kaks korda näinud ja kuulnud. Jutt on õige (kuigi vägagi äraleierdatud, kümneid aastaid on kõik sedasama rääkinud), aga see kõnelemine on täpselt nii, nagu üks eelmine kägu mainis:

Isegi kui intekaid annab, on tunne, et ta kohe heidab hinge.

Ok, kuulasin vaid jutu sisu, ja see mulle meeldis. Titehääl mulle mõistagi ei meeldi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te olete nii õelad siin. Miskipärast jagub nende kontserditele alati publikut, järelikult kellelegi ju meeldib. Mu meelest on nad selline tagasihoidlikum ansambel, tulevad välja siis, kui on midagi öelda, aga ei trügi igal pool püünele. Neil on oma nišš, selline põlve otsas tehtud ja mitte väga professionaalne, mis ei peagi kõigile meeldima. Aga sellepärast, et ei meeldi, lihtsalt niimoodi halvustada… oehh.

+9
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldinud, kuni kontserdile kogemata juhtusin. Järgmisele kontserdile ostsin juba ise pileti. Minu jaoks nad on lihtsalt omanäolised. Jah, ei ole suured muusikud, aga ei peagi olema – nad on naised köögis. Ma ei lähegi nende kontsredilt suurt muusikaelamust otsima, pigem lihtsalt mõnusat olemist. Selline ”miljöö-väärtuslik” punt.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle titehääle vastu vist ei saagi midagi teha. Mul töökaaslasel ka titekas ja ise ütles ka, et ta teab, et räägib titehäälega, aga muud moodi ta ei saa ja ei oska.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle titehääle vastu vist ei saagi midagi teha. Mul töökaaslasel ka titekas ja ise ütles ka, et ta teab, et räägib titehäälega, aga muud moodi ta ei saa ja ei oska.

Ma olen kuulnud Ehinit ka normaalset rääkimas, ta lihtsalt etendab avalikkuse ees mingit haldjakest, kes ta tegelikult ei ole.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle titehääle vastu vist ei saagi midagi teha. Mul töökaaslasel ka titekas ja ise ütles ka, et ta teab, et räägib titehäälega, aga muud moodi ta ei saa ja ei oska.

Ma olen kuulnud Ehinit ka normaalset rääkimas, ta lihtsalt etendab avalikkuse ees mingit haldjakest, kes ta tegelikult ei ole.

Tõesti?! See on sul küll üks väga vastik vale. Olles Kristiinaga tuttav juba vähemalt 25 aastat, tean, et selline hääl on tal olnud kogu aeg. Samuti oli tal see “haldjaolek” (millest ma ka ise pidada ei oska) tal juba ammu enne kuulsaks saamist. Tõsi, enne 20-ndaid eluaastaid mõjus see usutavamalt kui peale 40-ndaid.

Et siis madala ja tavalise häälega inimesed räägivad nii nagu “nokk loodud”, aga “titehäälega” teevad kogu elu meelega sellist häält? Ja hakkavad seda häält “tegema” kohe ikka hästi varakult, sest siis saab ükskord rikka mehe? Ja-jah. (Age Oks, kelle meheks sai tema lapsepõlve koolikaaslane. Kristiina Ehin, kelle mees on vabakutseline muusik…)

“Naised köögis” kontserdile ei läheks ja omal algatusel nende muusikat ei kuula. Kui kogemata ja mitte liiga sageli nende laule kuulma juhtun, häält maha ei keera.

 

 

 

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis madala ja tavalise häälega inimesed räägivad nii nagu “nokk loodud”, aga “titehäälega” teevad kogu elu meelega sellist häält? Ja hakkavad seda häält “tegema” kohe ikka hästi varakult, sest siis saab ükskord rikka mehe? Ja-jah. (Age Oks, kelle meheks sai tema lapsepõlve koolikaaslane. Kristiina Ehin, kelle mees on vabakutseline muusik…)

Su jutt on nii loll, et ei hakka kommenteerimagi üldse. Ehin oskab väga hästi ka normaalne olla. Mis rikas mees? Ehinil pole kunagi mingit rikast meest olnud.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis rikas mees? Ehinil pole kunagi mingit rikast meest olnud.

No see on ilmselt iroonia esimese lehekülje viimase kommentaari üle.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on ilmselt iroonia esimese lehekülje viimase kommentaari üle.

Assoo, mul jäi see siis vahele. Mitte midagi ei saanud aru sellest jutust, mis Age Ots, mis rikas mees.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle titehääle vastu vist ei saagi midagi teha. Mul töökaaslasel ka titekas ja ise ütles ka, et ta teab, et räägib titehäälega, aga muud moodi ta ei saa ja ei oska.

Ma olen kuulnud Ehinit ka normaalset rääkimas, ta lihtsalt etendab avalikkuse ees mingit haldjakest, kes ta tegelikult ei ole.

On sul tõendeid, et pole?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On sul tõendeid, et pole?

Peaks hakkama salaja lindistama või mida sa mõtled? Vähe rumal küsimus ei ole sinu arust?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On sul tõendeid, et pole?

Peaks hakkama salaja lindistama või mida sa mõtled? Vähe rumal küsimus ei ole sinu arust?

Sama loll küsimus nagu sinu eelnev kommentaar!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle titehääle vastu vist ei saagi midagi teha. Mul töökaaslasel ka titekas ja ise ütles ka, et ta teab, et räägib titehäälega, aga muud moodi ta ei saa ja ei oska.

Minu kogemuse põhjal üritab nii mõnigi titehäälne ennast esitleda oi kui malbe ja helge ja armsa ja õrna ja naiseliku ja pitsivahulisen.  Nii et ma kahtlustan, et vähemalt osal sellise hääle omanikest on see külge õpitud, mitte bioloogiline paratamatus.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ööülikool Ehina ja Jüssiga oli täiega ebameeldiv kuulamine

Kas see oli see, mida nad kuskil lodjal tegid? Mulle see küll meeldis väga.

Mulle Jüssiga saated on muidu alati meeldinud, aga see Ehiniga … Ma ei tea, mida nad seal rääkisid, ma ei suutnud kauem kui paar minutit kuulata.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehini “haldjalikkus” mulle ei isu aga teised naised ja laulude sõnad üldiselt meeldivad küll.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei meeldi. Esiteks Ehini olek ei meeldi, aga mulle üldiselt ei meeldigi sellised haprad naisetüübid. See hääl ei meeldi. Tekstid on nii ja naa. Püüavad olla vaimukad, aga kohati on siiski tiba piinlik. Kontserdile ei lähe, raadios vahetan kanalit.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei ole eriti muusikalist kuulmist, seega kõik need perekooli ahhetamised – issand nii valesti laulab – jäävad arusaamatuks. Aga minule meeldib,  laulul oma sõnum alati, muusika ka meeldib. Omapärane.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei ole eriti muusikalist kuulmist, seega kõik need perekooli ahhetamised – issand nii valesti laulab – jäävad arusaamatuks. Aga minule meeldib, laulul oma sõnum alati, muusika ka meeldib. Omapärane.

Viisist mööda ei laula seal keegi. Pigem vist peetakse seda silmas, et solisti lauluhääl kui selline ei ole üldises plaanis hea. On väga nõrk, ilma omapära ja värvideta. Ilmetu. Ja kahtlemata on esituslaad selline, mis paljudele peale ei lähe.

Saan aru, et paljudele käib närvidele ka peaesineja tüpaaž. Mulle aga see haldjalik look ja olek täitsa meeldib.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekool oigas ka kollektiivselt, kui mööda ja mustalt Elina Netsajeva laulis, niisugused virtuoosid ja absoluutse kuulmisega on Käod! Iga möödalauldud noot tekitas lausa füüsilist valu… 😀

Siin pole üheski sellises teemas olnud enamusel häid sõnu öelda, saaks aga materdada, iniseda ja viriseda, siis tunneb Kägu ennast hästi.

Mulle “naised köögis” leigelt meeldib, kiindunud fänn just ei ole.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekool oigas ka kollektiivselt, kui mööda ja mustalt Elina Netsajeva laulis, niisugused virtuoosid ja absoluutse kuulmisega on Käod! Iga möödalauldud noot tekitas lausa füüsilist valu… ????

Selleks ei pea ise mingi virtuoos või absoluutse kuulmisega olema, et aru saada, kui mööda ja mustalt lauldakse. Iga inimene, kes kas või natukene muusikat õppinud ning keskmisest rohkem selle sees olnud, tunneb ära valesti laulmise.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõjateemaline laul on kole, veniv ja inetu meloodiaga ja nii tüütult pikk ja korduv. Suutsin kuulata umbes poole.

Pmst NK kui nähtus ei meeldi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mulle ei meeldi selline taidlemine.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle üldiselt ei meeldigi sellised haprad naisetüübid.

Hapra naisetüübi vastu ei ole midagi aga Ehin on üdini võlts. Ebameeldiv.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib kui artist ei ole laval tuim ning ei laula lihtsalt mingit lugu, vaid sinna juurde käib ka jutt v lugu

Minu jaoks on lobisev laulja kõige hullem asi üldse, nagu mingi ajatäide, kui ettenähtud aja jaoks laule ei jagu. Lähen kontserdile ikka muusikat kuulama, mitte jutuõhtule.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõjalaul oli ju ok, kuigi pea otsene viide roppusele ei sobiks nagu selle haldjahäälega üldse kokku. Aga olen ennegi märganud, et need ülimalt malbe hääle ja haldjaolekuga naised võivad olla õelad ja sisistada nii, et ehmatab ka kõvema sõnaga mehe kaameks. Sestap tundub ka nimetet naislaulja mulle üdini võltsina:  no ei ole usutav üks neist isiksuse pooltest kui sellise – kohe heidan hinge oma malbuse tõttu – neidise suust selline teravkeelne salvamine tuleb. Otsusta ära, kumb oled, kas õrn haldjaneidis või rästiku keelega salvaja, mõlemat korraga olla ei saa ju.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pundina nad ju ei esitlegi end kui teab mis suuri muusikuid, mängivad välja selle “saime kokku, laulsime natuke” (isegi kui on pealtvaatajaid) oleku.

Kristiina Ehinit mäletan 90ndatest, kui ise Tartus ülikoolis olin, siis oli tal juba see “haldjalik” olek, ei oskagi öelda, kui õpitud ja harjutatud see toona oli või palju ta seda ise teadlikult ja tahtlikult süvendanud on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui suur ja karune mees  kasvatab roose või on liblikavaatleja, siis on see nii armas ja tore, aga kui pikkade juustega naine on terava ja täpse sõnaga, siis on see võlts ja vale? Uskumatu, milline topeltmoraal! Asjad tohivad olla ainult üheselt mõistetavad, samal ajal olla leebe häälega ja rääkida sõjakuritegudest on keelatud!

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda arutlust lugedes tuli meelde yks stseen. Kunagi oli kinodes seeria Ooper Kinolinal vms., vaheajal oli puhvet nagu teatris, jooke vois saali kaasa votta, jne. Toredad yritused olid. Seal oli siis mingi Metropolitan Opera etendus, ja vaheajal mingi minu taga istuv keskealine proua kommenteeris peenikese haalega, et solist, st. loomulikult siis naissolist, laulis esimese vaatuse pidevalt noodist mooda.

Pidin peaagu konjakit valja purskama sellise nalja peale!

Tahtsin ringi keerata, ja oelda, et loomulikult, kui selline guru, nagu teie, seda ytlete, siis see kindlasti nii ongi. Selles mottes, et ma ei kahtle, et Eestis on toeliselt haid muusikatundjaid, aga siiski on mingi pohjus, peale vedamise, miks sina oled veel ikka kolkas muusikaopetaja – voib-olla midagi “uhkemat”, ei oska oelda, tema aga on ooperilavade solist.

Siis olin veel noor, ei olnud viitsimist, aga nyyd ytleks kyll.

Vabandust, kui teemast mooda, aga lihtsalt tuli meelde.

 

 

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle titehääle vastu vist ei saagi midagi teha. Mul töökaaslasel ka titekas ja ise ütles ka, et ta teab, et räägib titehäälega, aga muud moodi ta ei saa ja ei oska.

Ma olen kuulnud Ehinit ka normaalset rääkimas, ta lihtsalt etendab avalikkuse ees mingit haldjakest, kes ta tegelikult ei ole.

Ka mina olen kuulnud, et kui kaamera välja lülittakse pidi lapsega hakkama päris kõva häälega karjuma ja suht ebameeldiv olema. Endal pole  juhust olnud temaga kohtuda. Aga punt ise väga meeldib ja Silver Sepp väga meeldib 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda arutlust lugedes tuli meelde yks stseen. Kunagi oli kinodes seeria Ooper Kinolinal vms., vaheajal oli puhvet nagu teatris, jooke vois saali kaasa votta, jne. Toredad yritused olid. Seal oli siis mingi Metropolitan Opera etendus, ja vaheajal mingi minu taga istuv keskealine proua kommenteeris peenikese haalega, et solist, st. loomulikult siis naissolist, laulis esimese vaatuse pidevalt noodist mooda.

Pidin peaagu konjakit valja purskama sellise nalja peale!

Tahtsin ringi keerata, ja oelda, et loomulikult, kui selline guru, nagu teie, seda ytlete, siis see kindlasti nii ongi. Selles mottes, et ma ei kahtle, et Eestis on toeliselt haid muusikatundjaid, aga siiski on mingi pohjus, peale vedamise, miks sina oled veel ikka kolkas muusikaopetaja – voib-olla midagi “uhkemat”, ei oska oelda, tema aga on ooperilavade solist.

Siis olin veel noor, ei olnud viitsimist, aga nyyd ytleks kyll.

Vabandust, kui teemast mooda, aga lihtsalt tuli meelde.

Ei tasuks ka nüüd öelda küll, sest sa tegelikult ei tea, millest sa räägiks.
Minu isa oli absoluutse kuulmisega. Kindlasti tead, mida see tähendab. Ei teeninud raha üldse mitte muusikaga tegeledes, oli hoopis teisel alal tegev. Käis kõikvõimalikel klassikalise muusika kontsertidel ja kuulas ära pea iga ooperi, mis Eestis lavastati. Tihti ka mitu korda ja erinevate solistidega. Kuulas ka telekast, raadiost ja plaatidelt salvestusi. Kogus ka noodiraamatuid. Väga tihti olid tal ka kontserdil või ooperis noodid kaasas, jälgis neid, kui need olid võõramad ja polnud päris peas.
Kuigi tal polnud mitte mingit tahet ise ooperit laulda või orkestris mängida (oli seda noorena ka teinud), teda lihtsalt väga huvitas ja see oli väga suur osa tema elust.
Loomulikult tundis ta ära vähimagi möödalaulmise ja -mängimise. Mäletan mõnd kontserti, mida ta oli kaua oodanud ja astus lihtsalt poole pealt välja, sest keegi oskestrist “karjus talle kõrva”. Mina ja ema jäime edasi kuulama, meie kõrvad polnud nii võimekad.
Mõne plaadi ostis ja siis viskas minema, sest midagi oli valesti, rohkem kuulata ei tasunud. Ja mullegi soovitas mitte kuulata, rikkuvat mu kuulmise ära.
Sa võibolla ei usu, aga selliseid inimesi on meie seas üsna palju, kes kuulevad iga pisematki nooti ja tooni. Ja nad pole isegi üldse muusikaga igapäevaelus seotud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Hobinurk Kas teile meeldib “Naised köögis”?