Esileht Hobinurk Kass – miinused ja plussid?

Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Teema: Kass – miinused ja plussid?

Postitas:

Kindlasti ei saa öelda, et ma kasse ei salli. Olen ju kunagi varem mitut pidanud ja isegi taevani jumaldanud. Vastu olen saanud ikkagi just nimelt kusemise ja ülbuse.

Kas sul olid isased kastreerimata kassid? Siis saaks kusemisest ja ülbusest aru.

Mul on emased kassid. Ei taha ära sõnuda, aga siiani pole kuskil tuppa, hoidku jumal veel voodisse vms kusnud ega roojanud. Ühel kassil tekkis paar aastat tagasi loll komme äravoolukohta roojama hakata ja nüüd ei roojagi mujale kui vanni või dušinurka. Vot, see on rõve ja häiriv. Aga teine kass on väga korralik ja pole kunag oma hädasid valesse kohta teinud.

Kui kassi võtta tahad, siis soovitan siiski kindlasti 2 tk korraga võtta. Toakassil on üksi väga igav, aga kahekesi saavad energiat üksteise peale välja elada. Mul oli ka algul üks kass ja paras ülbik ning oli komme tüütada ja jalgasse-kätesse hüpata. Tahtis lihtsalt mängida ja mürada. Nüüd teeb seda eranditult teise kassiga, mind enam ei kiusata.

Muidu on aga sinu jutt tugevalt liialdatud ja emotsionaalne. No ikkagi õhkub seda vaenu kasside vastu. Ma usun, et igale poole kusemine on pigem erandlik kasside seas, kellel just mingit terviseprobleemi pole. Vägivaldse mehega koos elamise võrdlus on ka meelevaldne. Minu üks kassidest on isepäine, aga tal on ka omad ajad, millal talle meeldib kui teda silitatakse ja nunnutatakse. Teine jällegi on täielik sülekass ja võib täiesti lõputult nautida paitamist ja igatpidi nunnutamist.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.12 00:42; 16.12 00:50; 16.12 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta vanem kass. Mul on olnud kolm vanemat kassi ja kõigiga on olnud väga mõnus ja rahulik elu, TA punktidest vaid liivakasti teema on olnud “teema”.

Kuid ka mina soovitan mitte looma võtta sellise suhtumise juures. Eks laps, kui ta täiskasvanuna soovib, võtab omale looma ega pea TA-le aru andma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2 kassi ja teevad pea kõike sinu loetut, aga mina ei kahetse, et mul kassid on. Olen hoopis väga rahul, et nad mul on ja armastan neid. Ainus, mis mind üldse häirib, on see pidev võitlus karvadega ja et kõik kohad on neid täis. Juhtmeid, kõrvaklappe jms ei jäta ma lihtsalt kunagi laokile. Muideks, üks mu kassidest armastab ka nahkjalanõusid ja kotti närida.

Liiva ostmist tüütuks pidada on ikka naljakas küll. Sama hästi võiks öelda, et pidev leiva või munade ostmine on tüütu.

Kui sa tahad endale lemmiklooma, siis igal juhul tuleb tema eest hoolitseda. Ükskõik, mis liik on, aga midagi pead tegema igal juhul. Liiva ostmine ja puhastamine on märksa vähem aeganõudvam, kui koeraga jalutamine.

Kindlasti ei olnud liiva ostmine kuidagi eriliselt pjedestaalile toodud mu suht suvalises järjekorras miinuste jadas. Näha on ka, et sul pole peale liiva teema eriti millelgi “vastu vaielda”. Ja näha on ka, et sa oledki tüüpiline kassi-inimene, seega meil pole siinkohal ühiskohta millelt diskussiooni aretada. Selle toob lühidalt välja ka see, et sina just nimelt oled valmis kõike tolereerima vahva kassipoisiga kooselamise nimel, mina samas leian, et kooselu aluseks on vastastikune austus ja lugupidamine. Millele oleks tore, kui lisanduks ka väljendust leidev armastus ning hoolimine. Ehk siis jõuan selleni, et olen ilmselt koera-inimene.

PS. Ma ei ole laps. Lihtsalt infoks, kuna pidasid mulle vajalikuks mainida, et “kui lemmikooma tahad, siis pead tema eest hoolitsema”. 🙂

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei saa öelda, et ma kasse ei salli. Olen ju kunagi varem mitut pidanud ja isegi taevani jumaldanud. Vastu olen saanud ikkagi just nimelt kusemise ja ülbuse.

Kas sul olid isased kastreerimata kassid? Siis saaks kusemisest ja ülbusest aru.

Mul on emased kassid. Ei taha ära sõnuda, aga siiani pole kuskil tuppa, hoidku jumal veel voodisse vms kusnud ega roojanud. Ühel kassil tekkis paar aastat tagasi loll komme äravoolukohta roojama hakata ja nüüd ei roojagi mujale kui vanni või dušinurka. Vot, see on rõve ja häiriv. Aga teine kass on väga korralik ja pole kunag oma hädasid valesse kohta teinud.

Kui kassi võtta tahad, siis soovitan siiski kindlasti 2 tk korraga võtta. Toakassil on üksi väga igav, aga kahekesi saavad energiat üksteise peale välja elada. Mul oli ka algul üks kass ja paras ülbik ning oli komme tüütada ja jalgasse-kätesse hüpata. Tahtis lihtsalt mängida ja mürada. Nüüd teeb seda eranditult teise kassiga, mind enam ei kiusata.

Muidu on aga sinu jutt tugevalt liialdatud ja emotsionaalne. No ikkagi õhkub seda vaenu kasside vastu. Ma usun, et igale poole kusemine on pigem erandlik kasside seas, kellel just mingit terviseprobleemi pole. Vägivaldse mehega koos elamise võrdlus on ka meelevaldne. Minu üks kassidest on isepäine, aga tal on ka omad ajad, millal talle meeldib kui teda silitatakse ja nunnutatakse. Teine jällegi on täielik sülekass ja võib täiesti lõputult nautida paitamist ja igatpidi nunnutamist.

Isased ja kastreeritud ning ka sinu soovitust teine kass võtta seltsiks saigi just nimelt proovitud. Ei muutnud asja ja ka teine kass hakkas peale esimese lahkumist paari aasta möödudes samal viisil käituma.

Kahju kuulda, et ilmselt lihtsalt konkreetsemat tüüpi kirjaviisi (kus puudub jutt vahvast kassipoisist?) peetakse kassivihkamiseks. Kui aga objektiivselt asjaolusid hinnata, siis on ju selge, et inimene, kes kasse vihkaks poleks neid pikki aastaid pidanud ja neid mööda kodumaa arste (erinevates linnades, pääsemaks parimate oma eriala spetsialistide vastuvõtule) sõidutanud ja uuringuid kinni plekkinud.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud hoiukodu väga-väga mitmele kassile ning lisaks on ka endal päris oma kass kodus olemas. Tubli oled, et nõu küsid ja paneksin ka südamele, et võta kass ainult juhul, kui isegi kõik su nimetatud probleemid peaksid täide minema ning sa sellegipoolest oled nõus teda kuni 20-aastat hoidma ja armastama. Kassidele üldiselt ei istu suured muutused, nad lähevad väga stressi ja mtü-d ning varjupaigad on täis hüljatud kurbi kasse, kes mingil x põhjusel kassivõtjale ei sobinud.

Samuti soovitan mõelda ka täiskasvanud kassile – MTÜdes (soovitan soojalt nt Pesaleidjat) töötavad inimesed oskavad kindlasti soovitada rahulikemaid ning leplikumaid kasse, kui pole aega või viitsimist kartlikust kassist sõbralikku voolida. Minu kogemus nii hoiukodu kui ka enda kassiga ei saaks parem olla – enda kass on kogu aja jooksul üks kord pissinud kastist välja, haisu võttis ära Würthi mingisugune sprei üsna koheselt ning saime kohe ka põhjusele jälile. Täiesti enda viga – kassiliival oli kirjas, et seda ei pea vahetama 4-6 nädalat (muidugi tahkema osa eemaldad iga päev), 3.nda nädala jooksul andis kass märku, et talle see must liivakast enam ei sobi mujale pissimisega. Eks kassid on puhtad loomad ning olen edaspidi liivakasti alati vähemalt 2 nädala jooksul puhastanud ning ühtegi probleemi pole rohkem pissimisega olnud. Vaid üks kord on nende paljude hoiukasside jooksul pissimist esinenud ning selle põhjuseks oli see, et isasel kassipojal hakkasid hormoonid möllama ning oli aeg ta kastreerida. Pärast seda oli märgistamisega kõik ning sama on kinnitanud ka tema päriskodu.

Mul (ja ka teistel hoiukodudel, kellega olen suhelnud) pole olnud kassi, kes pissiks kuskile lihtsalt niisama, sest tahaks õel olla – kui pissimine peaks juhtuma, tuleks mõelda loomaomanikul sellele, mis seda võis põhjustada. Kas mõni tervisehäire (ja seega arstile minna); kas kassile ei meeldi liivakastis olev liiv/liivakasti suurus, kuju vms; kas ta on jäetud täiesti unustuse hõlma pere igapäevaste tegevuste kõrvalt ning pissib, et ta enda lõhn tekitaks talle kindlustunnet; kas peres on mõni väike laps, kes teda kiusab või äkki teine loom, kellega ta ei saa läbi jne. Alati on põhjus (ja seega võimalus olukorda parandada).

Olen kasvatanud hoiukodus nii mõnestki hirmul olevast ja susisevast kassist kõige sõbralikumad sülekassid, kes esimesed kuud veetsid kapi all inimese peale susisedes, aga siis käis mingisugune klikk ning järsku ei tahtnud enam inimese paidest eemale hoida. Kasside (ja eks üleüldiselt loomade ja inimestega) kehtib minu arvates väga lause, et nii palju aega ja armastust, kui ise sisse paned, saad ka temalt tagasi. Kui sa annad neile pidevalt hoolt ja tähelepanu, siis nad hakkavad ka ise seda otsima.

Ma enda kassi võtsin, kui ta oli kuskil 3-aastane – ta ei ole kunagi ühtegi mööblieset kratsinud ning kuna võtsin ta MTÜ-st, kus on kohapeal ka kratsipuud, siis eks ta teiste kasside pealt õppis, mida sellega teha tuleb ning kodus hakkas seda ka koheselt kasutama. Asju meelega maha ei aja, öised tuurid on väga harvaesinevad ja kestavad lühidalt; küll aga suhtleb meiega palju (mis on kõige armsam asi üldse). Toidu pärast ei karju – tal on ees krõbinad ning kui tahab midagi paremat, siis tuleb ja vaatab väga tähendusrikka pilguga otsa. WC ei haise ning vetsu ees on matt, kuhu jäävad üksikud graanulid, mis ta käppade külge võivad jääda. Ainuke “negatiivne” osa teemaalgataja listist, mis mind ei häiri, on see, et kui uksele jätta tema laiune ava, siis tuleb rahulikult sisse, aga kui uks on täitsa koomale lükatud, siis jookseb tõesti peaaegu ukse maha. ???? Kui uks on täiesti kinni, siis paar korda kräunub ja annab alla.

Kassipojad, kes on hoiukodus olnud, on küll diivanile kriipsud tõmmanud – mul on sellest ükskõik, suurem rõõm on abivajajate aitamine ning see on midagi, millega arvestada. Nad on lihtsalt nii aktiivsed, et isegi kui kasutavad kratsipuud, jooksevad vabalt mööda elamist ringi ning eks see mööblisse oma jälje jätab (taaskord miks soovitan rohkem täiskasvanud rahulikumat kassi võtta).

Ravi on ka midagi, millele mõelda. Kui kirjutad, et kassiliiva ostmine on tüütu, siis kindlasti võib tüütum olla kassi ravimine. Me võtsime enda kassi teadlikult haigena, mis tähendas 4x päevas tema ravimist, mitmeid arstikäike ning ka rahakulu. Kulus pool aastat ja kass on terve. Samuti võivad uude koju kolivad terved kassid alguses minna stressi ning see võib väljenduda isutuses/põletikus silmades/nohus vms ja siis peab olema valmis ka ravimiseks. Ühed kassipojad, kes meil olid hoiukodus, olid stressis ja nõrgad ning ei söönud/joonud. Veidi aega sundjootmist ja -toitmist ning said ka nemad korda. Aga kindlasti ajakulukam kui kassitoidu või -liiva ostmine.

Selle pika jutu mõte pole kedagi ära ehmatada, aga need on reaalsed näited, millega olla valmis tegelema, kui mõelda kassi võtmisele. Ma olen suur kassiarmastaja ning minu puhul kaalub kogu positiivne kordades üle negatiivse ning seda ma teadsin juba alguses. Nt see punkt, et kassiliiva ostmine on kuidagi tüütu, ei tulnud mulle pähegi. See on lihtsalt midagi, mis käib kassivõtmise juurde. Kuna see on Perekooli foorum, siis hea näide kogu sellele teemale oleks näiteks see, et mees tahab last, aga naine pole kindel. Ja siis see naine teeb siia foorumisse teema ja loetleb üles, et lapsed karjuvad, ei lase magada, pissivad-kakavad, lõhuvad korterit ja mähkmeid ka tüütu ja kulukas osta ning äkki lõpuks kasvab temast üldse mõni pätt. Ja teised, kellel on lapsesaamine suurim unistus, vaataksid sellist teemat hämminguga, kuna ei võta neid punkte negatiivsena, vaid millegina, mis käib lapsesaamise juurde. ????

Jah, nagu ma ka kirjutanud olen, siis tegin ka mina kõike. Mõlemad kassid tulid mu juurde paarikuustena, oma kodudest. Teine siis, kui esimene oli 3-aastane (ja juba probleemne). Kõik asjad said ostetud – pesad, kraabipuud, vaktsineeritud alati korralikult, parim toit, palju mänguasju, kõik võimalused, voodis magamine, mängimine, nendega arvestamine, igasugu möönduste tegemine, ei iial karistamine millegi eest. Kui enne teise kassi tulekut varjupaigast tõin ühe kassi (samuti eesmärgiga esimesele seltsiks), siis selgus, et tollel on kalitsiviirus .. (varjupaik väidetavalt ei teadnud). Mu kass jäi väga haigeks, siis sai teda ravitud ja kuna oli soovitus ka auru teha, siis mäletan, kuidas teisiti ei saanud, kui terve vannitoa kuuma vee auru täis lasin ja siis seisin, kass süles, seal 20 min, et teda aurutada .. Nii kui ta terveks sai, algas tema poolt sama vana näotu trall taas otsast peale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tahab kangesti kassipoega. Mina ei ole eriti vaimustuses sellest. Mul on elus paar korda kass olnud ja tulemused väga negatiivsed. Mehel ükspuha, tahab, et mina otsustaks. Püüan siin oma peas kokku panna miinuseid ja plusse.

Miinused

1. Kuseb elamise täis. Jah, ei ole kindel reegel, aga on ikkagi väga paljudel kassipidajatel teemaks, et kass kuseb kohati mujale. Olgu see siis tingitud tervisehädast v kassi moodusest oma pahameelest märku anda (sage), siis kassikuse haisust aitab vabaneda esemest vabanemine, mõningal juhul on abi ainult remondist. Ehk siis kassi pidamine võib minna vägagi kulukaks.

2. Vaja osta liiva koguaeg. Mis on iseenesest tüütu.

3. Tekitada majapidamisse liivakast, mis ei ole tegelikult sugugi hügieeniline. Vaja puhastada liivakasti koguaeg

4. Kass kannab liiva (sh kusest) mööda elamist laiali.

5. Kräunub. Jah, esineb kasse, kes ei ole häälekad.

6. Kraabib mööblit ja vaipu. Räägitakse, et kui on kraapimispuu, siis seda ei tee. Kuid paraku tegelikult ikka kraabivad. Lisaks närivad telefonilaadijaid ja kõrvaklappide juhtmeid puruks,

7. Ajab karva. Nagu iga loom, aga kassid kuidagi eriti palju.

8. Aktiveerub öösel. Äärmiselt ebameeldiv, kui haakub järgmise punktiga.

9. Ei kannata kinniseid uksi ning nende kohtamisel väljendab kräunumise ja hullunud tormamisega oma pahameelt (halvimal juhul tuleb siin mängu kusemine)

10. Iseloomult tujukas, isepäine, kättemaksuhimuline

11. Kipub toas kinni istudes peast hulluks minema.

Plussid

1. Kui on hea iseloomuga ja sõbralik peremeest arvmastav loom, siis võib olla tore soe karvakera, kes esikusse vastu tuleb ja diivanil mõnusasti nurru lööb.

2. Sobib inimesele, kellel ei ole koeraga tegelemiseks aega.

3. … ?

Iga looma võttes peab olema temaga tegelemiseks aega. Kui kassiga tegeled siis ei kuse ta asju täis, ei näri juhtmeid läbi, ei kaku mööblit. Ta annabki nii märku, et temaga tegeleksid.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 09:14; 16.12 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võta kassi. Tundub, et sinusuguse omanikuga oleks kassil päris masendav elu.

võta parem kala v muu elukas, kes kogu su elamist täis ei kuse.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad kassid tulid mu juurde paarikuustena, oma kodudest.

Muide, see võib ka olla üks põhjus. Paarikuune kassipoeg on liiga väike ja kuigi tundub, et ta saab hakkama, siis tema närvisüsteem võib saada kahjustatud nii varasest ema juurest ära toomisest. Räägin omast kogemusest. 3-4 kuud peaks olema minimaalne aeg, millal kassipoeg kodust ära tuua.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 15:38; 15.12 18:37; 16.12 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pluss – hing on kodus. Väga tühi tunne on, kui kassi pole kodus.

Sa ei tee seda TA sugusele inimesele iialgi selgeks. Tema vihkab kasse ja talle ei ole see kodus olev kass mingi ‘hing’, vaid lihtsalt üks nuhtlus kaelas.

Minu kass oli 4 päeva haiglas. Need 3 õhtut tulin koju ja seisin esikus mantlis ja saabastes ja nutsin vaikselt, sest ta ei tulnud mulle esikusse vastu. Jube tunne oli.

 

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 08:23; 16.12 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik asjad said ostetud – pesad, kraabipuud, vaktsineeritud alati korralikult, parim toit, palju mänguasju, kõik võimalused, voodis magamine, mängimine, nendega arvestamine, igasugu möönduste tegemine, ei iial karistamine millegi eest.

Animal Planetis näitab sellist sarja nagu My Cat From Hell (Youtubes klipid olemas) ja sealt saab näha, kui (meie jaoks) suvalised asjad võivad kassi nii stressi viia, et neist saab “kass põrgust”.

Ühes osas häiris isast lõigatud kassi, et majja (kööki) pääses vundamendi alt ühest nurgast liiga palju õhku ehk õuelõhnu ja see ajas teda territooriumit märgistama. Siis näiteks kodu, kus olid küll olemas ronimispuud, kuid need olid vale koha peal, sest kassil puudus temale vajalik ülevaade kogu ruumist. Omanik pidi paigaldama nn trepid seintele ja see oli üks asjadest, mis kassi parandas. Sellised väikeseid, kuid elumuutvaid muudatusi tehakse seal saates palju ja need tõesti aitavad. Pole seal näinud põrgulist, kellest ei oleks saanud toredat miisut.

Ühesõnaga inimesel on raske hinnata, mis kassi täpselt endast välja viib, kuid ma hästi ei usu, et ühele inimese satub lausa kaks nii sarnase ja sama tugeva käitumishäirega kassi. Nende keskkonnas pidi midagi valesti olema, aga sina oma inimese pilguga ei osanud seda tabada.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:37; 15.12 12:49; 16.12 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd siis teemaalgataja ütleb,et on ilmselt koerainimene. Oh õudu!

Kui sa ei suuda kasse taluda ja nendega toime tulla,siis koeraga ammugi mitte. Ja ma ei tea miks üritad nii väga tõestada,kuidas sa ei ole kassivihkaja ja oled nende eest kunagi väga hoolitsenud. Oled siin ju ise otse öelnud,et see oli sinu jaoks suur koorem ja tüli. Ja igast sinu jutust siiski õhkub vaenu kasside suunas. See on ju ilmselge, pole mõtet tagasi ajadagi. Jääb täitsa arusaamatuks,milleks üldse see teema. TA on endale pähe võtnud,et kõik kassid on ülbed ja lugupidamatud (kuidas üldse loom saab lugupidamatu olla…),kusevad kõikjale,kraabivad kõik ära jne. Ma ei hakka parem enam ütlema,et on väga leebeid ja rahulikke sülekasse.
Ja ma ei üritanud öelda,et kassid tuleks kastreerida,vaid mul on emased ja sterilieeritud ning kusemine pole küll kunagi teemaks olnud.

Ära jumala eest koera võta nüüd! On sul üldse kunagi koer olnud. Koer võib suure tõenäosusega veel lärmakam olla ja palju rohkem närida ja lõhkuda. Eriti kutsikaeas. Ja kui on tüütu poest liiva osta,siis mis,veel jälitamise ja kaka korjamisega saab.
Üritad siin õigustada,et ei vihka kasse. Samas arvad,et need,kellele kassid meeldivad ja armastavad neid on kindlasti “tüüpilised kassiinimesed” (?). Sinu ettekujutuses neil kõigil siis kassid muudkui kusevad,lõhuvad,närivad ja kräunuvad,ründavad,hüppavad kallale lambist,aga omanikud vaatavad ikka heldinult. See on ikka vähemus kasse,kes nii käitub. Mida sa tahad nii väga üldistada kõigile,lihtsalt sellepärast,et sul sellised juhtisid olema. Lisaks arvad,et kui kassid ei meeldi,ju siis oled koerainimene.
Tead,ma arvan,et sa pole üldse loomainimenegi. Selleks et olla hea loomaomanik on vaja neid armastada ja kindlasti ka ports isetust. Kui neilt ainult ootad,et käituksid täpselt sinu tahtmist mööda,muidu hakkad vihkama, siis lihtsalt ei sobi ühegi loomaomanikuks.
Ütle siis lapsele ära,et ei saa kahjuks,kuna emme ei salli kasse.
Ära palun lihtsalt võta kassi. Laps nii peale käib,siis pakkuge hoiukodu mõnele täiskasvanud kassile. Siis näed ära,kas laps ka täiskavanud kassi enam nunnuks peab ja kui kaua tal see huvi ning hool üldse püsib.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.12 00:42; 16.12 00:50; 16.12 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võta kassi. Tundub, et sinusuguse omanikuga oleks kassil päris masendav elu.

võta parem kala v muu elukas, kes kogu su elamist täis ei kuse.

Aga miks sa kalale niisugust saatust soovid? Kala laseb samuti oma kehale mittevajalikud jäägid välja – vette, kus ta elab. Kalade eest hoolitsemiseks peab vägagi aega olema. Kui ei hoolitse siis nemad jah ei kuse käekotti või kinga sisse, surevad lihtsalt ära. Hääletult ja õnnetutena.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 09:14; 16.12 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kass sattus meie peresse täiesti juhuslikult. Leidsime umbes kuuse kassipoja oma suvila krundi nurgast. Parasiite täis, kehvas seisus jne. Loomaarst pakkus ellujäämisprotsendiks alla 50. Sai teist siis ravitud-poputatud-nunnutatud ja jäi ellu. Jumalast tore lemmik. Praegu 5-aastane suur (kastreeritud) isakass. Väikesena ringi parkuurides ikka üht-teist lõhkus, aga alati on soliidselt puhtust pidanud.Vahel lööb metsik algupära küll välja, aga selle paneme raske lapsepõlve arvele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pluss – hing on kodus. Väga tühi tunne on, kui kassi pole kodus.

<p style=”text-align: center;”>Sa ei tee seda TA sugusele inimesele iialgi selgeks. Tema vihkab kasse ja talle ei ole see kodus olev kass mingi ‘hing’, vaid lihtsalt üks nuhtlus kaelas.

Minu kass oli 4 päeva haiglas. Need 3 õhtut tulin koju ja seisin esikus mantlis ja saabastes ja nutsin vaikselt, sest ta ei tulnud mulle esikusse vastu. Jube tunne oli.

Mnjah …</p>

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd siis teemaalgataja ütleb,et on ilmselt koerainimene. Oh õudu!

Kui sa ei suuda kasse taluda ja nendega toime tulla,siis koeraga ammugi mitte. Ja ma ei tea miks üritad nii väga tõestada,kuidas sa ei ole kassivihkaja ja oled nende eest kunagi väga hoolitsenud. Oled siin ju ise otse öelnud,et see oli sinu jaoks suur koorem ja tüli. Ja igast sinu jutust siiski õhkub vaenu kasside suunas. See on ju ilmselge, pole mõtet tagasi ajadagi. Jääb täitsa arusaamatuks,milleks üldse see teema. TA on endale pähe võtnud,et kõik kassid on ülbed ja lugupidamatud (kuidas üldse loom saab lugupidamatu olla…),kusevad kõikjale,kraabivad kõik ära jne. Ma ei hakka parem enam ütlema,et on väga leebeid ja rahulikke sülekasse.

Ja ma ei üritanud öelda,et kassid tuleks kastreerida,vaid mul on emased ja sterilieeritud ning kusemine pole küll kunagi teemaks olnud.

Ära jumala eest koera võta nüüd! On sul üldse kunagi koer olnud. Koer võib suure tõenäosusega veel lärmakam olla ja palju rohkem närida ja lõhkuda. Eriti kutsikaeas. Ja kui on tüütu poest liiva osta,siis mis,veel jälitamise ja kaka korjamisega saab.

Üritad siin õigustada,et ei vihka kasse. Samas arvad,et need,kellele kassid meeldivad ja armastavad neid on kindlasti “tüüpilised kassiinimesed” (?). Sinu ettekujutuses neil kõigil siis kassid muudkui kusevad,lõhuvad,närivad ja kräunuvad,ründavad,hüppavad kallale lambist,aga omanikud vaatavad ikka heldinult. See on ikka vähemus kasse,kes nii käitub. Mida sa tahad nii väga üldistada kõigile,lihtsalt sellepärast,et sul sellised juhtisid olema. Lisaks arvad,et kui kassid ei meeldi,ju siis oled koerainimene.

Tead,ma arvan,et sa pole üldse loomainimenegi. Selleks et olla hea loomaomanik on vaja neid armastada ja kindlasti ka ports isetust. Kui neilt ainult ootad,et käituksid täpselt sinu tahtmist mööda,muidu hakkad vihkama, siis lihtsalt ei sobi ühegi loomaomanikuks.

Ütle siis lapsele ära,et ei saa kahjuks,kuna emme ei salli kasse.

Ära palun lihtsalt võta kassi. Laps nii peale käib,siis pakkuge hoiukodu mõnele täiskasvanud kassile. Siis näed ära,kas laps ka täiskavanud kassi enam nunnuks peab ja kui kaua tal see huvi ning hool üldse püsib.

Palun, palun õpi selgeks kuidas lausetes komade kasutamine käib!

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodulooma võtmise kaalutletud otsus peaks tulema ikka täiskasvanutelt ning kui TA-l on nii palju negatiivsust just kassidega, siis ma hetkel kindlasti kassi ei võtaks, eriti kui tunnistab, et tegelikult rohkem koerainimene.

Äkki on ümbruskonnas hoopis mõni koeraga inimene, kes vajaks aeg-ajalt koeraga jalutamisel abi, mõnikord enda ärasõidul koera eest hoolitsemist.  Saad ise ja lapsele kaudselt sealt kaudu näidata eluslooma eest hoolitsemist, tegelemist ja osaliselt ka vastutustunnet, et isegi kui vihma sajab, siis tuleks minna lubatud korral koeraga jalutama vms.

Koroona ajal ilmselt ka varjupaikades külastused piiratud, aga  hiljem on äkki võimalik end vabatahtlikuna appi pakkuda (seal vist laps üksi ei saa, minu mäletamist mööda pidi olema täiskasvanu kaasas, kui uurisin).

Esimene kassipoeg sattus mulle  nii, et ise ennest pikalt ette valmistada ei saanudki ( kellegi kodust väljavisatud kassipojad ja jäi üks, kellele ei leitud kiiresti kodu). Eks vähemal määral ikka tuleb ette mingeid “jamasid” kassi poolt, aga ei midagi sellist, mille pärast kass meie koju ei sobiks. Hädad teinud mõlemad liivakasti, juhtmeid närinud pole, ekstra mööblit kratsinud pole, kuigi mänguhoos kuskile ikka mingid küünejäljed tekivad, suuri karvatorte kuskil ei vedele, kuigi eks õhus ikka karvu lendleb, aga samahästi toodavad ka mees ja laps  maha mingeid kivikesi, paberilõike vms, mida koristame. Kinnised uksed muutuvad probleemiks ilmselt rohkem siis, kui alguses kuhugi lubatakse ja siis ei lubata ja/või on tegemist öösel lähedust vajava kassiga. Esimene kass leppis ka ajutiselt magamisajaks magamistoaukse sugemisega, aga tal oli ennegi magamis- ja mõnelmiskoht elutoas ning ei vajanduki öösel ilmtingimata inimeste lähedust. Teine tundub, et vajab ja me ei ole seda porbleemiks pidanud (laps polnud enam nii väike).

Mees võttis kassiga naise, seega tal polnud alguses valikuidki, aga teise kassi võtmise ajal oli tema juba ise poolt, et koduloom kodus annab  nii endale ja ka lapsele palju positiivset.  Kuigi mees eelistaks ka koduloomana koera, siis õnneks  ta  adub, et koera jaoks oleme me liiga liikuvad  (kassid peava ilusti 2-3 päeva omaette vastu, koer mitte ja igale poole ei saa koera kaasa võtta jne) ja kass sobib meile kõigile ka (ehk me ei vihka kasse ja kassiga seonduvaid asju).

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütre kassid kraabivad valimatult kõike ning üks neist närib juhtmeid ja kräunub väga häälekalt.

Lugesin natuke kiiruga ja nägin: “Tütred kraabivad valimatult kõike ning üks neist närib juhtmeid ja kräunub väga häälekalt.” :DDD

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd siis teemaalgataja ütleb,et on ilmselt koerainimene. Oh õudu!

Kui sa ei suuda kasse taluda ja nendega toime tulla,siis koeraga ammugi mitte. Ja ma ei tea miks üritad nii väga tõestada,kuidas sa ei ole kassivihkaja ja oled nende eest kunagi väga hoolitsenud. Oled siin ju ise otse öelnud,et see oli sinu jaoks suur koorem ja tüli. Ja igast sinu jutust siiski õhkub vaenu kasside suunas. See on ju ilmselge, pole mõtet tagasi ajadagi. Jääb täitsa arusaamatuks,milleks üldse see teema. TA on endale pähe võtnud,et kõik kassid on ülbed ja lugupidamatud (kuidas üldse loom saab lugupidamatu olla…),kusevad kõikjale,kraabivad kõik ära jne. Ma ei hakka parem enam ütlema,et on väga leebeid ja rahulikke sülekasse.

Ja ma ei üritanud öelda,et kassid tuleks kastreerida,vaid mul on emased ja sterilieeritud ning kusemine pole küll kunagi teemaks olnud.

Ära jumala eest koera võta nüüd! On sul üldse kunagi koer olnud. Koer võib suure tõenäosusega veel lärmakam olla ja palju rohkem närida ja lõhkuda. Eriti kutsikaeas. Ja kui on tüütu poest liiva osta,siis mis,veel jälitamise ja kaka korjamisega saab.

Üritad siin õigustada,et ei vihka kasse. Samas arvad,et need,kellele kassid meeldivad ja armastavad neid on kindlasti “tüüpilised kassiinimesed” (?). Sinu ettekujutuses neil kõigil siis kassid muudkui kusevad,lõhuvad,närivad ja kräunuvad,ründavad,hüppavad kallale lambist,aga omanikud vaatavad ikka heldinult. See on ikka vähemus kasse,kes nii käitub. Mida sa tahad nii väga üldistada kõigile,lihtsalt sellepärast,et sul sellised juhtisid olema. Lisaks arvad,et kui kassid ei meeldi,ju siis oled koerainimene.

Tead,ma arvan,et sa pole üldse loomainimenegi. Selleks et olla hea loomaomanik on vaja neid armastada ja kindlasti ka ports isetust. Kui neilt ainult ootad,et käituksid täpselt sinu tahtmist mööda,muidu hakkad vihkama, siis lihtsalt ei sobi ühegi loomaomanikuks.

Ütle siis lapsele ära,et ei saa kahjuks,kuna emme ei salli kasse.

Ära palun lihtsalt võta kassi. Laps nii peale käib,siis pakkuge hoiukodu mõnele täiskasvanud kassile. Siis näed ära,kas laps ka täiskavanud kassi enam nunnuks peab ja kui kaua tal see huvi ning hool üldse püsib.

Muidugi on koerainimene. Koerainimestel ongi mingi haiglane domineerimisvajadus, on vaja võtta loom, et tunda ennast peremehena ja et neid sellepeale nuineljaks armastatakse ja iga käsu peale sitsitakse. Kassiga tõesti selline asi ei toimi.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 12:23; 16.12 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadele kassiomanikele on küll toksoplasmoos ajju löönud, nii sallimatud. “Kui kassi ei taha oled loomavihkaja”. “Merisiga on üks mõttetu elukas”. Ma ei ole küll mitte kusagil näinud koeraomanikke, maokasvatajaid, merisigade pidajaid jne jne niimoodi lärtsumas.  “Kui sul ei ole kodus vähemalt kahte suurt koera, siis oled ikka loomavihkaja! ” Peaksin ka sellist teksti kirjutama äkki?

Mina olen just see “mina ja muud loomad” tüüpi inimene ja mul on alati lemmikloomad olnud, aga kassi küll ei taha.

Teemaalgataja, kass võta ainult siis, kui sina ise seda kassi väga väga tahad, lapsed tahavad ikka igasuguseid lemmikuid, aga vastutad lõpuks ju ikka sina 🙂

Võite ka näiteks muid lemmikloomi kaaluda, selliseid, kelle eest peab vähem hoolitsema ja lühema elueaga.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on koerainimene. Koerainimestel ongi mingi haiglane domineerimisvajadus, on vaja võtta loom, et tunda ennast peremehena ja et neid sellepeale nuineljaks armastatakse ja iga käsu peale sitsitakse. Kassiga tõesti selline asi ei toimi.

Andke palun andeks kõik toredad kassipidajad, teid on õnneks oluliselt palju palju rohkem
Nii õelat ja sallimatut nagu see tsiteeritu teiste lemmiklooma pidajate suhtes ei leia küll kusagilt mujalt kui ajju löönud toksoplasmoosiga kassiomanike hulgast. “Kui sa ei ole nagu mina siis teed kõike valesti ja oled ka muidu loll ja igatpidi vastik.”

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud 3 kassi (praegu on 1) ja vastused sellised:

1. Minu kolmest kassist ükski pole kunagi elamisse oma häda teinud, ainult oma kasti.

2. Liiva ostmine jah natuke tüütu, aga võid ja leiba osta on samamoodi.

3. Liivakasti on vaja iga päev puhastada, aga see võtab vaid mõne minuti. Osta selline liiv, mida saab vetsupotist alla lasta.

4. Natuke liiva kannab kass tõesti laiali, aga see jääb valdavalt ikka liivakasti ümbrusesse.

5. Minu praegune kass on häälekas. Pidevalt kräunub, kui ärkvel on. Samas kui me öösel magame, ei kräunu ta kunagi, sest teab, et sellele ei reageerita.

6. Meie kass ei kraabi midagi peale kraapimispuu. Juhtmeid ka ei näri (ta pole ju merisiga ega rott).

7.  Ajab karva. Normaalselt.

8. Öösel ei aktiveeru, kui talle tähelepanu ei pöörata.

9. Kui ta on kinniste ustega harjunud, siis pole tal nendega ka probleemi.

10. Ei ole tujukas ega kättemaksuhimuline olnud ükski kass. aga eks on ka selliseid isendeid. peab poja pealt vaatama, et tahaks nt sülle ronida.

11. Toas olles hulluks ei lähe.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 kassi. 2 käivad õues üks on täitsa tubane. Kräunumise ja sirtsutamise (märgistamise vastu aitab kastreerimine/steriliseerimine. Öösel magavad kassid vannitoas on sellega harjunud, ei kränu ega kriibi. Küünte teritamiseks ja lebasklemiseks on oma post. Liivakast on vannitoas, all ja ees kile, et oleks lihtsam väljatassitud sodi kokku tõmmata. Kvartsliiv haagib vähem jalgade külge ja peab harvem vahetama, kuid on muidugi kallim. Aga võtmisel tasub uurida ka tõu iseloomu, vanaemal oli kunagi paar siiamit ja üks pärslane neil kõigil oli üks tunnus, nurrusid ainult sellele kes süüa andis, teiste vastu olid ükskõiksed või lausa kurjad. Meil üks kass varjupaigast, väga leplik aga võõrastega tohutult arg ning alguses oli psüühikaga seotud pissimisprobleem (kui ehmatas). Bengal aga on tohutult aktiivne ja mänguhimuline, ronib maja kõige kõrgematesse kohtadesse ja valib lesimiseks “puu” kust on hea ülevaade (meil trepp, kõrge kapp või boiler). Kuusk tule ka võimalikult igavalt kaunistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on koerainimene. Koerainimestel ongi mingi haiglane domineerimisvajadus, on vaja võtta loom, et tunda ennast peremehena ja et neid sellepeale nuineljaks armastatakse ja iga käsu peale sitsitakse. Kassiga tõesti selline asi ei toimi.

Andke palun andeks kõik toredad kassipidajad, teid on õnneks oluliselt palju palju rohkem

Nii õelat ja sallimatut nagu see tsiteeritu teiste lemmiklooma pidajate suhtes ei leia küll kusagilt mujalt kui ajju löönud toksoplasmoosiga kassiomanike hulgast. “Kui sa ei ole nagu mina siis teed kõike valesti ja oled ka muidu loll ja igatpidi vastik.”

Aga tal on ju õigus. Mitte et üks oleks hea ja teine halb, vaid koera-ja kassiinimesed ON totaalselt erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 08:58; 21.12 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tahab kangesti kassipoega. Mina ei ole eriti vaimustuses sellest. Mul on elus paar korda kass olnud ja tulemused väga negatiivsed. Mehel ükspuha, tahab, et mina otsustaks. Püüan siin oma peas kokku panna miinuseid ja plusse.

Miinused

1. Kuseb elamise täis. Jah, ei ole kindel reegel, aga on ikkagi väga paljudel kassipidajatel teemaks, et kass kuseb kohati mujale. Olgu see siis tingitud tervisehädast v kassi moodusest oma pahameelest märku anda (sage), siis kassikuse haisust aitab vabaneda esemest vabanemine, mõningal juhul on abi ainult remondist. Ehk siis kassi pidamine võib minna vägagi kulukaks.

2. Vaja osta liiva koguaeg. Mis on iseenesest tüütu.

3. Tekitada majapidamisse liivakast, mis ei ole tegelikult sugugi hügieeniline. Vaja puhastada liivakasti koguaeg

4. Kass kannab liiva (sh kusest) mööda elamist laiali.

5. Kräunub. Jah, esineb kasse, kes ei ole häälekad.

6. Kraabib mööblit ja vaipu. Räägitakse, et kui on kraapimispuu, siis seda ei tee. Kuid paraku tegelikult ikka kraabivad. Lisaks närivad telefonilaadijaid ja kõrvaklappide juhtmeid puruks,

7. Ajab karva. Nagu iga loom, aga kassid kuidagi eriti palju.

8. Aktiveerub öösel. Äärmiselt ebameeldiv, kui haakub järgmise punktiga.

9. Ei kannata kinniseid uksi ning nende kohtamisel väljendab kräunumise ja hullunud tormamisega oma pahameelt (halvimal juhul tuleb siin mängu kusemine)

10. Iseloomult tujukas, isepäine, kättemaksuhimuline

11. Kipub toas kinni istudes peast hulluks minema.

Plussid

1. Kui on hea iseloomuga ja sõbralik peremeest arvmastav loom, siis võib olla tore soe karvakera, kes esikusse vastu tuleb ja diivanil mõnusasti nurru lööb.

2. Sobib inimesele, kellel ei ole koeraga tegelemiseks aega.

3. … ?

ma arvan, et võtsid ysna hästi kassipidamise võlud kokku.

Miinusena lisan omalt poolt, et kass on omapäi käija siiski, sellist kontakti nagu koeraga, ei teki sul temaga kunagi.

Jap, kass võib olla alternatiiv, kui ei saa või pole aega koeraga õues käia, temaga suhelda, liikuda. Samas ma sel juhul ei võtaks ka kassi, olekski ilma loomata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olnud 2 kassi, mõlemad tänavalt võetud pubekatena (4-5-kuustena). Tuppa ega liivakastist mööda lasknud pole kumbki. Karvade vastu aitab kui korra nädalas loom furminaatoriga üle kammida. Kassiliiva ostmine pole rohkem tülikas kui piima või leiva ostmine, kvartskristalle minu kassid elamist mööda laiali vedanud pole. Kord päevas liivakastist julkade kühvliga välja võtmine ning iga 3 nädala järel liiva vahetus ning liivakasti pesu eriline lisakoormus ei ole. Nurruv kass külje all kaalub üles ka kõik potentsiaalsed ebamugavuded.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teemaalgataja ka otsustas, võtab kassi või ei?

Meie esimene kass elas 18 aastat. Nüüd on 3-aastane ja 6 kuune. Ükski kassidest pole kuri ja häda teevad vaid kasti. Armastama peab loomi ja nemad vastavad samaga.

6-kuust kassi harjutame praegu maakodu vahet sõitma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )


Esileht Hobinurk Kass – miinused ja plussid?