Esileht Pereelu ja suhted Kelkijad, ärplejad

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 156 )

Teema: Kelkijad, ärplejad

Postitas:
Kägu

Kuidas on küll selle inimese aju üles ehitatud, kes tajub eputamisena, kui keegi teine näiteks lemmiksöökide teemas julgem öelda midagi veidi kallimat kui tatar kanarinnaga? Kust peab kirjutaja teadma, et sina seepeale kahvatud, nutad ja end alandatuna tunned.

Su toon ja suhtumine jätavad ikka kõvasti soovida – sa kirjutad: “sina seepeale kahvatud, nutad ja ennast alandatuna tunned”. Kust sa võtad, et just mina seepeale kahvatun ja nutma hakkan? Olen ma midagi sellist öelnud? Ei, see on sinu enda üleolev suhtumine, mis paneb sind kaasvestlejast niimoodi arvama. Ja midagi ei ole teha, üleolev suhtumine paistab su kirjast ilmselgelt mujal ka välja.

Aga siis ongi su enda valida – kui sa üleoleval toonil kirjutamist jätkata tahad, siis jäädki siin erinevate inimeste käest vastu pead saama – virtuaalselt ikka – ja see on puhtalt su enda valik. Nii et ära vingu, et sind ei mõisteta või et sa vaeseke ei saa oma heast elust rääkida, ilma et seda sulle pahaks pandaks.

Mina ei pane pahaks su head elu, küll aga sinu tooni. Ülbitsejaid pole ma tõesti kunagi sallinud.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab keerutama.

Asjadest neutraalselt rääkimine pole keerutamine. Ja sina räägi kuidas tahad – kordan, kui sa oma isikliku elu letti laod, siis on see su enda valik, ära siis pärast virise, kui see kellelegi ei meeldi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su toon ja suhtumine jätavad ikka kõvasti soovida – sa kirjutad: “sina seepeale kahvatud, nutad ja ennast alandatuna tunned”. Kust sa võtad, et just mina seepeale kahvatun ja nutma hakkan? Olen ma midagi sellist öelnud? Ei, see on sinu enda üleolev suhtumine, mis paneb sind kaasvestlejast niimoodi arvama. Ja midagi ei ole teha, üleolev suhtumine paistab su kirjast ilmselgelt mujal ka välja.

Mina pole üleolev, pole millegi pärast üleolev ollagi. Aga absoluutselt keeldun hakkama sinu soovituse järgi mingeid lollusi rääkima ja keerutama. Kui mu isa elaks, mind pandaks nurka, kui hakkaksin ajama suust mingit putru välja stiilis, et eiei, ma ei loe Sirpi, ma ei oskagi lugeda, vaatan niisama pilte 🙂

Ilmselgelt sa ju solvusid, mida sa poleks teinud, kui poleks ennast ära tundnud. Sa poleks nii isiklikult võtnud, kui poleks sinu pihta käind.

Kaasvestleja ise avaldas mõtet, et parti ei tohiks pardiks kutsuda, terrassi ei tohi mainida, magistrikraadi saaks umbmäärasemalt öelda ja parkettpõrand vms on sobimatu sõna üldse. Nüüd ehk tohin ka vahele öelda, et see on naeruväärne.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen muutunud kelkijaks/ärplejaks säästuteemades. Kui olen öelnud, et ma ei säästa milleski, sest mul jääb igal kuul palgarahast u 3000 eurot üle, tembeldatakse mind mingiks ulmejutukirjutajaks. Kuigi minu väide on tõsi.

Kui sa sõitsid säästuteemasse ainult selle jutuga sisse ja midagi kasulikku ei kirjutanudki, siis on see puhas ärplemine tõesti. Mõttetu pealegi. Mul suva, kas tõsi või vale, aga väga vales teemas küll.

Nii tavalistest asjadest nagu terrass või kallimat sorti auto või reis võib vabalt kirjutada, pole vaja ümbernurga mula ajada, kui  teema ongi terrassidest, reisidest, autodest ja küsitakse kogemusi selle või teisega. Pardi küpsetamise nippe loeks ka heal meelel vastavas teemas. Kui küsitakse, kuhu investeerid või palju iga kuu üle jääb, no räägi seal rahanumbrist asjakohast juttu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Foorumis võiks olla nii ikka, et kui inimene kirjutab ka teemas näiteks endast – mul on selline vaip kodus, seda saab nii puhtaks teha… , mina kasutan sellist panni ja selle miinuseks on….., olen käinud seal reisil ja mulle meeldis/ei meeldinud….. et on normaalne nii kirjutada, mina vormis.
Samas on ka normaalne kirjutada muud moodi.
Lihtsalt teema tuleks õige valida. Säästuteemas saab ka jõukam sõna võtta teemakohaselt. Kui ta kirjeldab, kuidas ta elas siis, kui ta ei olnud jõukas. Oma kunagisi säästunippe või lihtsalt kokkuhoiureziimil elamist. Kui tal pole aga ka seda olnud ja ta ei ole sellest midagi paremasse perioodi edasi kandnud, siis ei ole tema teema lihtsalt ja väga sõna võtta ei saa. Oleksiga säästuteemades pole eriti midagi teha, et kui ma oleks vaene, siis ma alles teeks seda ja toda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen muutunud kelkijaks/ärplejaks säästuteemades. Kui olen öelnud, et ma ei säästa milleski, sest mul jääb igal kuul palgarahast u 3000 eurot üle, tembeldatakse mind mingiks ulmejutukirjutajaks. Kuigi minu väide on tõsi.

Kui sa sõitsid säästuteemasse ainult selle jutuga sisse ja midagi kasulikku ei kirjutanudki, siis on see puhas ärplemine tõesti. Mõttetu pealegi. Mul suva, kas tõsi või vale, aga väga vales teemas küll.

Nii tavalistest asjadest nagu terrass või kallimat sorti auto või reis võib vabalt kirjutada, pole vaja ümbernurga mula ajada, kui teema ongi terrassidest, reisidest, autodest ja küsitakse kogemusi selle või teisega. Pardi küpsetamise nippe loeks ka heal meelel vastavas teemas. Kui küsitakse, kuhu investeerid või palju iga kuu üle jääb, no räägi seal rahanumbrist asjakohast juttu.

Kahjuks siiski siin see ei toimi, aga olen sinuga nõus. Kas siinsamaski lõimes keegi ei kirjutanud, et suure koera teemas on sobimatu eputada, mainides oma suure koera tõugu. Täna hommikul ka lugesin samast teemast kindlasti, kuidas manitseti

Ei pea pardifileest rääkima, võib rääkida lihtsalt linnulihast

Seejärel anti tugev soovitus ka sovivad teemas mitte mainida, et omad terrassi.

Näiteks jutt käib jalamattidest ja sina ütled: “Meil terrassil on selline” – aga täiesti vabalt saaks öelda hoopis: “Terrassile võib sobida selline, sellel on nii ja naasugused omadused”.

Sinuga, kelelle ma vastan, olen nõus 100%. Need Käod aga sinu moodi ei arva. Nad arvavad, et ka sobivas hariduse teemas ei tohi mainida, et ei soovita või soovitad GAG või Inglise Kolledžit, pärast mille lõpetamist oli ülikoolis suhteliselt lihtne. Kohe saad nii et tolmab. Mine kiika, siin on üks selline teema parasjagu. Midagi kuldmedalist ja tavatööst. Saab veel selle eest ka, et kiitlevat lapse kuldmedaliga. Lisaks saavad koslepit kõik, kes on julgenud mainida mõnd tuntumat kooli või olümpiaadidel käimist.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas säästuteemas kohe pidid kõik teatama palju neil raha arvel on/üle jääb?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas säästuteemas kohe pidid kõik teatama palju neil raha arvel on/üle jääb?

Kas säästuteemas ei tohi mainida, et mul jääb kuus pere söögirahaks 200? Mis numbrit võib mainida? 50? Kui ei maini, siis ei saa ju perspektiivi kätte, kui sügavast säästust jutt. Tulla lajatama 5000ga on muidugi pisut ehmatav, aga samas…miks mitte lugeda, kuidas säästab see, kes selle sissetuleku juures peab säästmist vajalikuks. Huvitav ju ja ei midagi isiklikku. (Konkreetse tädi küll võib-olla pisut liialdab, aga no mis siis sellest. Kui on ebausutav, seda vähem see saab kuidagi mind riivata ju)
Solvavaks liigituks see jutt alles siis, kui ta ütleks, et mis teie, könnid vaesurid siin prääksute. Muidu aga ei maksa teise iniemste teksti sisse lugeda mingit alatooni, mida kirjutaja sinna ehk üldse pole pannudki.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas säästuteemas ei tohi mainida, et mul jääb kuus pere söögirahaks 200? Mis numbrit võib mainida? 50? Kui ei maini, siis ei saa ju perspektiivi kätte,

Lugesid üles ka kõik pereliikmed, vanused ja kus kui palju söövad?

Mis moodi see nippidest rääkimiseks vajalik oli?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas säästuteemas ei tohi mainida, et mul jääb kuus pere söögirahaks 200? Mis numbrit võib mainida? 50? Kui ei maini, siis ei saa ju perspektiivi kätte,

Lugesid üles ka kõik pereliikmed, vanused ja kus kui palju söövad?

Mis moodi see nippidest rääkimiseks vajalik oli?

Ei lugenud midagi üles, ei kirjutanud üldse sellesse teemasse, sest seal vemmeldati süüdistustega uhueldamises peaaegu kõiki ja valimatult. Isegi neid, kes kirjutasid, et kasvatavad kompostihunnikus kõrvitsat ja vahetavad seda naabri kaalikate vastu.

See mingi pool aastat tagasi teema. Loomulikult aga oleks säästmise teemas oma nippidest rääkida absoluutselt mõttetu, kui ei maini sealjuures, mitmeliikmeline pere ja mis vanuses umbes. Sellest sõltub ju ülipalju kulutustest, ka söögikulutustest.

Sa siis tahaksid, et teemaalgatusele “Palju kulutate söögile ja mis on teie söögisäästunipid?” vastataks “120. Nälgimine”. Päriselt?

Mitte üht selletaolist lauset, et “Peres kaks täiskasvanut ja kolm teismelist. Vanim kasvuperioodis ja sportlik, sööb palju. Kulud söögile 200-280 eurot kuus, sõltuvalt aastaajast. Peamine säästunipp on külmkapp tühjaks süüa, enne kui üldse uuesti poodi minna”.

Ma eelistaksin küll seda viimast varianti 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võib sulle uudisena tulla, aga tegelikult pole endast üldse vaja rääkida, kui teemasse kommenteerid. Alati saab rääkida nii, et isiklikke näiteid ei too. Näiteks jutt käib jalamattidest ja sina ütled: “Meil terrassil on selline” – aga täiesti vabalt saaks öelda hoopis: “Terrassile võib sobida selline, sellel on nii ja naasugused omadused”. Märkad vahet?

Vahet märkan, see on selline epateeriv ümbernurga rääkimine. Miks peab keerutama. See on ju ainult terrass. Igal Kallavere suvilakökatsil on ka terrass. Kasvõi kaks korda kolm meetrit. Selline kenitlemine ja keerutamine on ebameeldiv. Tahad rääkida aiakujunduse teemas, räägi, mitte ära aja mingut pada a la “nägin oma mustvalgest telekast saadet, et kellelgi oli maja ja seal oli tal see asi maas, mis selle nimi ongi. selline rõdu, aga maas. selle peal oli selline vaas, tundus mõnus, odav vaas. muidugi nägin seda televiisorit poes, selles mõttes et mul muidugi ei ole juba elektrihinna pärast kodus telekat. täpsustan, et keegi end solvatuna ei tunneks, mul pole muidugi üldse kodugi. viimati sõin keskturu väravast püütud tuvi”

Läheb juba labaseks kätte ära. Proovi õigel ajal lõpetada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte üht selletaolist lauset, et “Peres kaks täiskasvanut ja kolm teismelist. Vanim kasvuperioodis ja sportlik, sööb palju. Kulud söögile 200-280 eurot kuus, sõltuvalt aastaajast. Peamine säästunipp on külmkapp tühjaks süüa, enne kui üldse uuesti poodi minna”.

Täiesti mõttetu see rahasumma ja pereliikmete mainimine ja võrdlemine kui inimesed segi toidule kuluvat raha ei suuda ühtmoodi kokku arvutada. Mõnel tähendab toidule kuluv toidupoe tšekke (sööb WC paberit jms ka), mõnel väljas söömine ei ole toit, mõni paneb suvalt tundepõhiselt numbri.

Aga noh, ega sellistes teemades arukad ei kirjutagi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen muutunud kelkijaks/ärplejaks säästuteemades. Kui olen öelnud, et ma ei säästa milleski, sest mul jääb igal kuul palgarahast u 3000 eurot üle

Kui see pole ärplemine, siis  mis see on!? 🙂 Ärplemine ei ole valetamine, aga selline teemast välja, mitte kuidagi abiks olev nina peale viskamine on kekkamine kohe kindlasti. Kas see oli säästuteemale kohane “arendus” su enda ausa hinnangu kohaselt või oli siiski lihtsalt uhkustamine?

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen muutunud kelkijaks/ärplejaks säästuteemades. Kui olen öelnud, et ma ei säästa milleski, sest mul jääb igal kuul palgarahast u 3000 eurot üle

Millist õpetust sellest pidi hooldajana töötav (need vist kõige madalama palgaga meil) või töötu inimene leidma?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen muutunud kelkijaks/ärplejaks säästuteemades. Kui olen öelnud, et ma ei säästa milleski, sest mul jääb igal kuul palgarahast u 3000 eurot üle

Kui küsimus oleks olnud selles, et KAS säästate, siis olekski ehk olnud OK vastata: “Pole vajadust, sest mul jääb 3000 üle.” Kui aga küsimus oli selles, KUIDAS säästa, siis pole selline vastus mingil juhul OK.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike räpane hing sai naudingu teistele haiget tegemisest.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen muutunud kelkijaks/ärplejaks säästuteemades. Kui olen öelnud, et ma ei säästa milleski, sest mul jääb igal kuul palgarahast u 3000 eurot üle

Millist õpetust sellest pidi hooldajana töötav (need vist kõige madalama palgaga meil) või töötu inimene leidma?

Kas keegi ütles, et sellest asjaolust pidi õpetust saama? Õpetus ja inspiratsioon on ikka vähe erinevad asjad. Minu meelest on küll kasulik teada, et ka nii on võimalik elada; kellegi otsest kogemust lugeda.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on küll kasulik teada, et ka nii on võimalik elada; kellegi otsest kogemust lugeda.

Kas arvad, et need säästunippide otsijad ei ole elus kuulnud, et mõningad isikud ei peagi säästma ja nende sissetulekud on suured? Säästunippide teemas on see pigem küll nina alla hõõrumine, et näe, mina olen rikas, sina oled vaene. Mingi kasulik teave see küll kuidagi ei ole. Täpselt sama nõme, nagu igas teemas, kus küsitakse näiteks, et mis tolmuimejat soovitate, siis mõni hakkab aiaaugust rääkima, et aga näe MINA, ei kasutagi üldse tolmuimejat, mul on koristaja või midagi taolist. Milleks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain peksa juba selle eest, et mul on kaks tolmuimejat. Teemaks oli, mikest tolmuimejat osta, võrdlesin neid. Peaaegu oleks ära söödud

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain peksa juba selle eest, et mul on kaks tolmuimejat. Teemaks oli, mikest tolmuimejat osta, võrdlesin neid. Peaaegu oleks ära söödud

Oh sind vaesekest tõesti. Minu arust oled vaene, kui pead kahte tolmuimejat pidama, normaalsetel inimestel on ikka kesktolmuimeja ja mingeid eri tubadesse veetavaid monstrumeid ei ole tarvis.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean paari inimest, kes pole heal järjel, aga nad on nii toredad inimesed! Mitte sellised õelad ja kadetsejad, nagu siinsed. Asi on ikka peas kinni, see õelusekott jääbki sinna, kus ta on ning pole ime ka, et kuhugi paremasse paika ei jõua.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin oli mingi teema, kus küsiti, kuidas on paaridel rahaasjad jaotatud. Ütlesin, et minu praegune kui ka eelmine mees on helde käega ja mainisin paari detaili. Koheselt tehti mulle selgeks, et ju siis olen mingi harimatu ja eluga mittehakkamasaav vaene rott. Mehe pangakaardi, raha või kingituste vastuvõtmine olevat niiiii ebaväärikas 🙂

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsusun oma maakoju eaka sugulase, naise, kelle mehele kuulus Eesti üks märgilisi ettevõtteid. Rahamuret seal peres ei ole, ütleme siis nii. Kuna mõlemad on väga vanad, on ettevõte ammu juba edasi müüdud ning jäänud mingi osalus. See selleks. See on kõigest maakodu, kuhu ta kutsusin. Ta tänas, et seda tegin, sest tema väitel oleks ta surnud teadmises, et Eestis sellist luksust ei ole olemas.

Misasja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain peksa juba selle eest, et mul on kaks tolmuimejat. Teemaks oli, mikest tolmuimejat osta, võrdlesin neid. Peaaegu oleks ära söödud

Oh sind vaesekest tõesti. Minu arust oled vaene, kui pead kahte tolmuimejat pidama, normaalsetel inimestel on ikka kesktolmuimeja ja mingeid eri tubadesse veetavaid monstrumeid ei ole tarvis.

Jah, olengi. Seda minagi räägin. Kas just vaene, aga sinnapoole. Peksa sain PKs oma jõukusega ehk kahe tolmuimeja omamisega “ülbamise” eest niikuinii. Siin ei tohtivat, nagu eile lugesin siit teemast, mainida mitte midagi, mida sa omad, ole nii vaene kui tahad. Tuleb rääkida umbmääraselt, et oled kuulnud, et ja nii edasi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need “ma olen miljonär” mutid on tõesti tüütud. Asi ei ole kadeduses või selles, kas keegi usub või ei usu, vaid selles, et need paar tädi püüavad ikka ja jälle erinevates teemades fookuse enda peale tõmmata ja oma miljonitest heietama hakata. Kuigi, see ei ole konkreetse teema kontekstis üldse oluline ja ei huvita kedagi.

Ma olen aru saanud, et üks neis on Saskia2 ja teine Katza. Üks neis solkis kodunurga all kõik toitu puudutavad teemad ära katkematu mölaga – mis on tervislik, mis ei ole tervislik. Ja siis muidugi katkematu mure teiste inimeste kehakaalu pärast. See on ikka tõsiselt meeldiv, et kodunurgas on nüüd kasutajanimed näha. Päevapealt jäi see teemade solkimine ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen aru saanud, et üks neis on Saskia2 ja teine Katza.

Nemad need kaks miljonäri on ja kelkida armastavad ka mõlemad. Tüütu on nende heietusi kohati lugeda ja naljast nad ka aru ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen aru saanud, et üks neis on Saskia2 ja teine Katza. Üks neis solkis kodunurga all kõik toitu puudutavad teemad ära katkematu mölaga – mis on tervislik, mis ei ole tervislik. Ja siis muidugi katkematu mure teiste inimeste kehakaalu pärast. See on ikka tõsiselt meeldiv, et kodunurgas on nüüd kasutajanimed näha. Päevapealt jäi see teemade solkimine ära.

Ära valeta! Mina pole kuskil tervislikust ja mittetervislikust rääkinud, vastupidi, hakkasin sellele ortoreksikule vastu. Ei usu ma ka, et see Saskia2 oli. Kui oleksid tähelepanelikum, saaksid aru.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nemad need kaks miljonäri on ja kelkida armastavad ka mõlemad. Tüütu on nende heietusi kohati lugeda ja naljast nad ka aru ei saa.

Noup, nende miljonitest räägib Taivopalm, kes on huumorist sama kaugel kui siga kuust. Säästunippide teemas toppis ta miljonäritiitli ka Alfale, kuna ta ütles, et ostab reisidelt oma asjad. Tõsised vaimsed häired proual.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin oli mingi teema, kus küsiti, kuidas on paaridel rahaasjad jaotatud. Ütlesin, et minu praegune kui ka eelmine mees on helde käega ja mainisin paari detaili. Koheselt tehti mulle selgeks, et ju siis olen mingi harimatu ja eluga mittehakkamasaav vaene rott. Mehe pangakaardi, raha või kingituste vastuvõtmine olevat niiiii ebaväärikas 🙂

Ahjaa 🙂 Vist samas teemas tümitati mind ka, aga vastupidisel põhjusel. Poole lausega ütlesin, et ma ei kasuta sularaha. See oli kontekstis, et kas lõik täpselt teavad, palju neil raha arvel + taskus on. Ainult lausekatke. Sain ikka korralikult vastu pead, et kas ma siis kunagi tee äärest, väiketurult või poe eest kartulit-marju ei osta ja käin ainult Stockmannis. Va eputis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen aru saanud, et üks neis on Saskia2 ja teine Katza. Üks neis solkis kodunurga all kõik toitu puudutavad teemad ära katkematu mölaga – mis on tervislik, mis ei ole tervislik. Ja siis muidugi katkematu mure teiste inimeste kehakaalu pärast. See on ikka tõsiselt meeldiv, et kodunurgas on nüüd kasutajanimed näha. Päevapealt jäi see teemade solkimine ära.

Ära valeta! Mina pole kuskil tervislikust ja mittetervislikust rääkinud, vastupidi, hakkasin sellele ortoreksikule vastu. Ei usu ma ka, et see Saskia2 oli. Kui oleksid tähelepanelikum, saaksid aru.

noo, aga säästuteemas ei suutnud sa kuidagi lõpetada juttu oma väärtuslikust autost. jällegi, miks mitte mõnes teises teemas rääkida ka autodest, aga arukas inimene suudaks mõista, mis on ühes või teises teemas kohane ja mis mitte.

see, et sina said 80000 väärt auto odavamalt, oli ses teemas justnimelt üleolev kelkimine, mitte jagamist  väärt säästunipp.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 156 )


Esileht Pereelu ja suhted Kelkijad, ärplejad