Esileht Pereelu ja suhted Kelkijad, ärplejad

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 156 )

Teema: Kelkijad, ärplejad

Postitas:
Kägu

Aga miks sa seda igas jumala teemas pead mainima? Ma elan ka oma majas, aga pole veel teemat kohanud, kus ma pean seda ütlema.

Aga mõnus on ju kiidelda, kas pole:)

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa seda igas jumala teemas pead mainima? Ma elan ka oma majas, aga pole veel teemat kohanud, kus ma pean seda ütlema.

Aga mõnus on ju kiidelda, kas pole:)

Ah, mina ei oska seda kiitlemisena võtta. Terve Eesti on maju täis, nii linnad kui külad, uusi ja vanu, uhkeid ja vähem uhkeid, põllud ka täis ehitatud. Igaühes ju elab keegi. Loomulik, et ka nemad PKs kirjutavad.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kontekst umbes nagu siis, kui hästimakstud arst läheks hooldajate tuppa seletama, kui soodsalt tal ikka seekordne autoost õnnestus. ei ole ju iseenesest keelatud ja eduelamus tahab ju jagamist, aga kulmu paneks küll kergitama. aga eks inimeste võime ümbritsevat hoomata ongi erinev.

See võrdlus oli üpris tabav. Ma arvan, et Katza, üksik inimene nagu ta on, saab lihtsalt mingi rahulduse siin miljonäri mängides. See tõstab tema enesetunnet ja tal tuleb õhtul parem uni.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, mina ei oska seda kiitlemisena võtta. Terve Eesti on maju täis, nii linnad kui külad, uusi ja vanu, uhkeid ja vähem uhkeid, põllud ka täis ehitatud. Igaühes ju elab keegi. Loomulik, et ka nemad PKs kirjutavad.

Aga sellises teemas mainimine, kus keegi pole küsinud, teemaga ei haaku, on kiitlemine. Nagu näiteks mäletan teemat, kus küsiti muruniitjate kohta ja siis üks hakkab kirjutama, et mina ei tea üldse midagi muruniitjatest, mul mees tegeleb ja aednik niidab. No kuidas see on asjakohane. See on lihtsalt enda upitamine ja ei mitte midagi muud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleksin äärepealt sellesse teemasse kirjutanud, et säästlik on korteri asemel linnas osta sama raha eest majake linnast paarkümend km väljas. Aiaga, kus saaks veidi midagi kasvatada. Kui muidugi majakese hind on nii soodne, et korteri müük teeb tasa ja jätab bensuraha järgigi.

mina oleksin sellele vastanud, et bensuraha on köömes. et sääst oleks see ainult siis, kui müümise-ostmise vahelt jääks arvestatav summa maja pikaajaliseks korras hoidmiseks. ja muidugi ei tähenda see niitmist ja koristamist, vaid lõpmatuid väiksemaid ja suuremaid, vähem ja rohkem kulukaid remonditöid.

kortermajas on need jagatud, üksikelamus kõik ühe omaniku kanda.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleksin äärepealt sellesse teemasse kirjutanud, et säästlik on korteri asemel linnas osta sama raha eest majake linnast paarkümend km väljas. Aiaga, kus saaks veidi midagi kasvatada. Kui muidugi majakese hind on nii soodne, et korteri müük teeb tasa ja jätab bensuraha järgigi.

mina oleksin sellele vastanud, et bensuraha on köömes. et sääst oleks see ainult siis, kui müümise-ostmise vahelt jääks arvestatav summa maja pikaajaliseks korras hoidmiseks. ja muidugi ei tähenda see niitmist ja koristamist, vaid lõpmatuid väiksemaid ja suuremaid, vähem ja rohkem kulukaid remonditöid.

kortermajas on need jagatud, üksikelamus kõik ühe omaniku kanda.

Küll oleksin umbes sama kirjutanud, kui oleksin kirjutanud. Õnneks sekkus saatus, muidu oleks minust järgi vaid märg plekk seinal.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, mina ei oska seda kiitlemisena võtta. Terve Eesti on maju täis, nii linnad kui külad, uusi ja vanu, uhkeid ja vähem uhkeid, põllud ka täis ehitatud. Igaühes ju elab keegi. Loomulik, et ka nemad PKs kirjutavad.

Aga sellises teemas mainimine, kus keegi pole küsinud, teemaga ei haaku, on kiitlemine. Nagu näiteks mäletan teemat, kus küsiti muruniitjate kohta ja siis üks hakkab kirjutama, et mina ei tea üldse midagi muruniitjatest, mul mees tegeleb ja aednik niidab. No kuidas see on asjakohane. See on lihtsalt enda upitamine ja ei mitte midagi muud.

See on vaimulaadi küsimus. Sina lugesid välja, et see kirjutaja upitab ennast ja kaudselt teeb teisi maha. Tundsid ennast veidi halvasti. Mina lugesin samast postitusest välja, et ta on lihtsalt lollakas, turtsatasin korraks ja lugesin teisi edasi. Imelik, et te ka solvumisest ei väsi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleksin äärepealt sellesse teemasse kirjutanud, et säästlik on korteri asemel linnas osta sama raha eest majake linnast paarkümend km väljas. Aiaga, kus saaks veidi midagi kasvatada. Kui muidugi majakese hind on nii soodne, et korteri müük teeb tasa ja jätab bensuraha järgigi.

mina oleksin sellele vastanud, et bensuraha on köömes. et sääst oleks see ainult siis, kui müümise-ostmise vahelt jääks arvestatav summa maja pikaajaliseks korras hoidmiseks. ja muidugi ei tähenda see niitmist ja koristamist, vaid lõpmatuid väiksemaid ja suuremaid, vähem ja rohkem kulukaid remonditöid.

kortermajas on need jagatud, üksikelamus kõik ühe omaniku kanda.

Eramus elamine on ka elustiili küsimus. Mulle näiteks väga meeldib igasuguseid remonttöid teha ja aias toimetada. Iga kell olen nõus ise katusele ronima, et vajadusel tuulega lahti tulnud pleki murk kinni kruvida. Selle asemel, et ühistule iga kuu remondifondi maksta. Nii et maitse asi. Aga nüüd kaldume teemast kõrvale. Või kas kaldume? Kindlasti suudab keegi sedagi minu öeldut ärplemisena võtta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, mina ei oska seda kiitlemisena võtta. Terve Eesti on maju täis, nii linnad kui külad, uusi ja vanu, uhkeid ja vähem uhkeid, põllud ka täis ehitatud. Igaühes ju elab keegi. Loomulik, et ka nemad PKs kirjutavad.

Aga sellises teemas mainimine, kus keegi pole küsinud, teemaga ei haaku, on kiitlemine. Nagu näiteks mäletan teemat, kus küsiti muruniitjate kohta ja siis üks hakkab kirjutama, et mina ei tea üldse midagi muruniitjatest, mul mees tegeleb ja aednik niidab. No kuidas see on asjakohane. See on lihtsalt enda upitamine ja ei mitte midagi muud.

See on vaimulaadi küsimus. Sina lugesid välja, et see kirjutaja upitab ennast ja kaudselt teeb teisi maha. Tundsid ennast veidi halvasti. Mina lugesin samast postitusest välja, et ta on lihtsalt lollakas, turtsatasin korraks ja lugesin teisi edasi. Imelik, et te ka solvumisest ei väsi.

just, just, vaimulaadi küsimus.

see, et kohatust kiitlemisest ja enda upitamisest rääkimine on tingimata seotud kirjutaja isikliku solvumisega, on vaid sinu isiklik tõlgendus. 😉

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen igalt poolt peksa saanud, kui mainin, et pea kõik mu lähedased sõbrannad elavad oma majades.

Aga miks sa seda igas jumala teemas pead mainima? Ma elan ka oma majas, aga pole veel teemat kohanud, kus ma pean seda ütlema. Aga see sinu sama jutu korrutamine on pidevalt silma jäänud ja väga paljud teemad olid sellised, kus puudus igasugune põhjus seda mainida.

Just ju ütlesid, et sul on maja.

Pole see, kellele sa vastad, aga mina küll olen pidanud mainima, et kas elan majas. Muidugi olek võinud ka jätta üldse kirjutamata, aga on teemasid, kuhu vastata tahtes lihtsalt ei saa seda mainimata jätta. Näiteks korter versus maja kulude teemad, koerapissitamise teemad, ka näiteks turvateemad.

Pole seda eales osanud ka mingiks imeasjaks pidada. Maja. Ja mis siis. Mõni majaomanik annaks hinge ära, kui saaks keskküttega korterisse. Appi 🙂 Siin ei tohi siis ka tänavahoolduse või ilmateemas kirjeldada, et sahk lükkas lumevalli jalgvärava ette või et kasvuhoone katus vajus lumega sisse. Julgesin tõesti prügisorteerimise teemas minagi mainida, et kompostikast on kohe meil aianurgas, köögiukse lähedal. Sellest loetakse kohe välja mingi uhkedamine. Kui asi nii edasi läheb, siis ei tohi enam öelda ka, et mis tööl juhtus, sest need, kellel tööd pole, tunnevad end halvasti. Muide, mingis töö lisasoodustuste teemas, kuhu ma ei kirjutanud, said süle ja seljaga miinused need, kel oli tööl mingigi soodustus või preemia. See teema siin on mind palju harinud, mis mõisteid kasutada ei tohi, ka kui need täiesti teemasse on. Kõige koomilisem oli soovitus retseptiteemas mitte kasutada sõna part vaid öelda linnuliha.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see, et kohatust kiitlemisest ja enda upitamisest rääkimine on tingimata seotud kirjutaja isikliku solvumisega, on vaid sinu isiklik tõlgendus.

Kas sulle muidu läheb see ka hinge või jääb kuudeks ja aastateks mõtteisse mõlkuma, kui töökaaslane peaks näiteks homme tööl lambist ütlema, et oih, peab kullassepa juurest minema oma kihlasõrmust ära tooma, millel oli kivi ära kukkunud… Normaalse närvikavaga inimene ütleks ahah, tore on, mine aga. Mitte ei meenutaks veel kuid hiljem, kuidas kolleeg kohatult kiitles ja end upitas esmalt sõrmuse, teiseks kivi ja kolmandaks kihlusega. Kuigi keegi temalt ei küsinud.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundsid ennast veidi halvasti.

Mina isiklikult ei tundnud halvasti, pigem pani natuke kulmu kergitama, et miks inimene ennast foorumis upitab. Kas päriselus ei saa ta piisavalt tunnustust või mis tal viga on. Või ongi see väljamõeldis, paljud inimesed luuletavad ennast internetis jõukamaks, ilusamaks, mida iganes. Mul ka ei ole muruniitjatest aimu, sest mees niidab murutraktoriga, aga miks ma peaksin sellises teemas seda hakkama rääkima, minu pea ei võta. Äkki oleks ka pidanud hakkama heietama, et aga kas teate, minul on hoopis nii suur krunt, et polegi mingi käsiniidukiga midagi teha, isegi aednik ei jõua ära niita seda, ainult murutraktoriga teeb midagi ära. Miks ometi ma peaks seda tegema täiesti asjakohatus teemas. No siin ongi mitu võimalust: inimene on taktitundetu, ei märkagi mingit upitamist või ta siis soovibki kiidelda või hoopis luuletab. Ega muidugi mina ei tea, mis see põhjus on, aga ise peaksin sellist käitumist piinlikuks, vahet pole, mis see põhjus ka on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole see, kellele sa vastad, aga mina küll olen pidanud mainima, et kas elan majas. Muidugi olek võinud ka jätta üldse kirjutamata, aga on teemasid, kuhu vastata tahtes lihtsalt ei saa seda mainimata jätta. Näiteks korter versus maja kulude teemad, koerapissitamise teemad, ka näiteks turvateemad.

Vabandust, aga sa vist ei oska ikka lugeda, et taas aiaaugust kirjutama hakkad. Jutt oli sellest, kui mainitakse mingeid asju, mis ei ole antud teema kontekstis kuidagi asjakohane ja räägitakse teemast mööda. Oli ka näide selle kohta toodud. Ja siis hakkad jälle seletama hoopis midagi muud. Kui keegi teeb teema, et millist mootoriga aiaväravat soovitate ja mõni siis ütleb, et mina ei tea midagi aiaväravatest, mina elan korteris, kolige ka korterisse, on kulud väiksemad ja pole vaja aiaväravatega tegeleda, siis peaksin seda samuti asjakohatuks. Ja jutt on siin siiski sellistest teemadest, kus ei olnud teemakohane mainida, et aga MINA, MINUL on hoopis see, teine, kolmas, minu tutvusringkonnas on küll kõigil suured majad või midagi taolist, siis see on ju upitamine.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sulle muidu läheb see ka hinge või jääb kuudeks ja aastateks mõtteisse mõlkuma, kui töökaaslane peaks näiteks homme tööl lambist ütlema, et oih, peab kullassepa juurest minema oma kihlasõrmust ära tooma, millel oli kivi ära kukkunud… Normaalse närvikavaga inimene ütleks ahah, tore on, mine aga. Mitte ei meenutaks veel kuid hiljem, kuidas kolleeg kohatult kiitles ja end upitas esmalt sõrmuse, teiseks kivi ja kolmandaks kihlusega. Kuigi keegi temalt ei küsinud.

Näide oli täiesti asjakohatu, päris kurb, kui sa aru ei saa, millest siin õigupoolest jutt käib. Osa inimesi ongi niivõrd taktitundetud ja empaatiavõimetud, et ei saagi aru. Sinu näide võib kedagi solvata küll, näiteks mõnda naist, kes pidi just abielluma, aga pulm jäi ära, sest mees pettis vms. Sellise inimese ees ma tõesti ei hakkaks oma sõrmusest rääkima, vaid lihtsalt ütleks, et on vaja korra ära käia. Sellise asja nimi on taktitunne, kui sa pole varem kuulnud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või ongi see väljamõeldis, paljud inimesed luuletavad ennast internetis jõukamaks, ilusamaks, mida iganes. Mul ka ei ole muruniitjatest aimu, sest mees niidab murutraktoriga, aga miks ma peaksin sellises teemas seda hakkama rääkima, minu pea ei võta.

Seda ju minagi. Kohatut juttu lugedes astume lihtsalt edasi, mitte ei võta seda endale südameasjaks välja nuputada, miks keegi sellise asja välja purskas. Üldiselt inimesed ei murra pead pool aastat vanade postituste üle, kui see neid kuidagi ei riivanud isiklikult.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sulle muidu läheb see ka hinge või jääb kuudeks ja aastateks mõtteisse mõlkuma, kui töökaaslane peaks näiteks homme tööl lambist ütlema, et oih, peab kullassepa juurest minema oma kihlasõrmust ära tooma, millel oli kivi ära kukkunud… Normaalse närvikavaga inimene ütleks ahah, tore on, mine aga. Mitte ei meenutaks veel kuid hiljem, kuidas kolleeg kohatult kiitles ja end upitas esmalt sõrmuse, teiseks kivi ja kolmandaks kihlusega. Kuigi keegi temalt ei küsinud.

Näide oli täiesti asjakohatu, päris kurb, kui sa aru ei saa, millest siin õigupoolest jutt käib. Osa inimesi ongi niivõrd taktitundetud ja empaatiavõimetud, et ei saagi aru. Sinu näide võib kedagi solvata küll, näiteks mõnda naist, kes pidi just abielluma, aga pulm jäi ära, sest mees pettis vms. Sellise inimese ees ma tõesti ei hakkaks oma sõrmusest rääkima, vaid lihtsalt ütleks, et on vaja korra ära käia. Sellise asja nimi on taktitunne, kui sa pole varem kuulnud.

Minu näites polnud öeldud, et kellelgi olid pulmad ära jäänud. Ei olnud. Lihtsalt mainiti lambist kulda, sõrmust, kivi ja kihlust, kuigi keegi ei küsinud.

Ütlejale siin pole teada, mis mõnda teist foorumlast võib solvata. Ei mina ega sina oska eeldada, et mõni tunneb end pahasti, kui keegi ütleb, et ostis uued saapad või mees ostis saia. Me ei tea, kas foorumil on ka naisi, kelle mees on eile maha jätnud või kel pole saiaraha. Me keegi ei oska ette näha kõiki asju, mida ei tohi mainida. Siin juba on kümmekond loetletud, täiesti uus teadmine näiteks, et ei tohi mainida sõna terrass, sest seda öeldes oled empaatiavõimetu.

Mul on olnud eluperioode, kus mu kuupalk oli väiksem kui odavaim paar saapaid. Ahah, oleksin siis pidanud eeldama, et kõik tuttavad tulevad külla läbi lume ka puukingadega, nagu ise käisin.

Veelkord. Me ei tea siin foorumil keegi, mis valusa tundega inimene võib ka seda teemat lugeda. Kui mul kass suri, lugesin õhtul veel pisarad silmas mõtete mujale juhtimiseks teemat püsivatest kuludest. Aga seal mainiti kassitoitu (üsna kallist, muide). Kui ma oleksin ühe närvirakugagi kirjutajat empaatiavõime puudumises süüdistanud, oleksin endale ise välja kirjutanud saatekirja psühhiaatri juurde.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mitte ei võta seda endale südameasjaks välja nuputada, miks keegi sellise asja välja purskas.

Keegi ei nuputa ja ei võta südameasjaks, siin on lihtsalt üks teema nagu iga teinegi. Kas sina nuputad iga teema juures pool päeva, et kes ja miks selle välja purskas? Kui jah, tunnen kaasa, mina lihtsalt ajaviiteks ütlen sõna sekka ja südameasjaks ühtki teemat ei võta. Kui sina oled teistsugune, siis küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul kass suri, lugesin õhtul veel pisarad silmas mõtete mujale juhtimiseks teemat püsivatest kuludest. Aga seal mainiti kassitoitu (üsna kallist, muide). Kui ma oleksin ühe närvirakugagi kirjutajat empaatiavõime puudumises süüdistanud, oleksin endale ise välja kirjutanud saatekirja psühhiaatri juurde.

Kui kohatu näide. Keegi ei räägi mingist juhuslikust jutukatkest, siin oli jutt muust. Nimelt sellest, et kui mainitakse ennast upitavalt asju, mis ei ole antud teemas asjakohased ja keegi pole küsinud. Näide: säästuteemas mingi inimene ütles, et aga tema ei pea üldse säästma, sest tal on nii suur sissetulek, et paneb 3000 eurot kuus kõrvale. See ei ole teemakohane ja on upitamine. Kui keegi mainib püsikulude teemas kassitoitu, aga sul juhuslikult suri kass ära, siis see ei ole enda upitamine teiste solvamiseks. Ma ei tea, kui lihtsakoeliselt veel selgitada saaks. Kui sa ei saa vahest aru, on sul midagi kupli all viltu, aga tõesti ei ole minu teema seda ravida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jutt on siin siiski sellistest teemadest, kus ei olnud teemakohane mainida, et aga MINA, MINUL on hoopis see, teine, kolmas, minu tutvusringkonnas on küll kõigil suured majad või midagi taolist, siis see on ju upitamine

Sina räägid siin sellest ja mõned veel ning sellega olen täiesti nõus. Kuigi miks lasta ennast mingist asjakohatust sõnavõtust üldse riivata. Miks sellist lollust üldse meelde jätta.

Ning kui madal peab oleme enesehinnang, et lasta end riivata sellest, kui keegi ütleb, et tal on dogi või verandal vaas.

Paraku enamus siin teemas kirjutavad just sellest, et teatud asju ei tohi nimetada ka asjakohastes teemades, kuna see olevat taktitu. Kui jalamati teemas ei tohtinud Kägu mainida sõna terrass, palga ja hariduse koosskõla teemas sõna magister, eluasemeteemas ei tohi öelda sõna suvila ja kokateemas ei tohi öelda pardifilee, siis on ikka asi väga kreenis. Väga, väga kreenis.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul kass suri, lugesin õhtul veel pisarad silmas mõtete mujale juhtimiseks teemat püsivatest kuludest. Aga seal mainiti kassitoitu (üsna kallist, muide). Kui ma oleksin ühe närvirakugagi kirjutajat empaatiavõime puudumises süüdistanud, oleksin endale ise välja kirjutanud saatekirja psühhiaatri juurde.

Kui kohatu näide. Keegi ei räägi mingist juhuslikust jutukatkest, siin oli jutt muust. Nimelt sellest, et kui mainitakse ennast upitavalt asju, mis ei ole antud teemas asjakohased ja keegi pole küsinud. Näide: säästuteemas mingi inimene ütles, et aga tema ei pea üldse säästma, sest tal on nii suur sissetulek, et paneb 3000 eurot kuus kõrvale. See ei ole teemakohane ja on upitamine. Kui keegi mainib püsikulude teemas kassitoitu, aga sul juhuslikult suri kass ära, siis see ei ole enda upitamine teiste solvamiseks. Ma ei tea, kui lihtsakoeliselt veel selgitada saaks. Kui sa ei saa vahest aru, on sul midagi kupli all viltu, aga tõesti ei ole minu teema seda ravida.

Muidugi pole see teemakohane. Mina tavaliselt lollakaid ignoreerin, mitte ei seedi pool aastat, et kuidas ta ikka võis. See peaks mind ilgelt isiklikult riivama, et niipalju mõttemahtu selleks panustaksin.
Küsin siiski. Mida siis need inimesed mõtlesid kes käesolevas teemas keelasid kasutada ükskõik mis ka sobivas kontekstis mainida sõnu minu veranda ja pardiliha. Loe eestpoolt.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku enamus siin teemas kirjutavad just sellest, et teatud asju ei tohi nimetada ka asjakohastes teemades, kuna see olevat taktitu. Kui jalamati teemas ei tohtinud Kägu mainida sõna terrass, palga ja hariduse koosskõla teemas sõna magister, eluasemeteemas ei tohi öelda sõna suvila ja kokateemas ei tohi öelda pardifilee, siis on ikka asi väga kreenis. Väga, väga kreenis.

See tundub ilmse liialdusena. Ei ole selliseid teemasid kohanud. Olen just PKst lugenud põhjalikku õpetust nii terrassi hooldamise kui ka pardikoiva confit valmistamise kohta, keegi ei sõimelnud, kirjutati õiges teemas ja vastati  küsimustele.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku enamus siin teemas kirjutavad just sellest, et teatud asju ei tohi nimetada ka asjakohastes teemades, kuna see olevat taktitu.

Paraku üldse ei räägi sellest, aga tundub, et mingi asi takistab sul asjadest arusaamist või niisama ajaviiteks vaidled.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain lemmikloomateemas väga palju miinuseid ja kurjustada, kui ütlesin et mul on aias neli koera. Veel rohkem sain kurjustada, kui ütlesin küsimusele vastuseks, mis tõugu nad on.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku enamus siin teemas kirjutavad just sellest, et teatud asju ei tohi nimetada ka asjakohastes teemades, kuna see olevat taktitu. Kui jalamati teemas ei tohtinud Kägu mainida sõna terrass, palga ja hariduse koosskõla teemas sõna magister, eluasemeteemas ei tohi öelda sõna suvila ja kokateemas ei tohi öelda pardifilee, siis on ikka asi väga kreenis. Väga, väga kreenis.

See tundub ilmse liialdusena. Ei ole selliseid teemasid kohanud. Olen just PKst lugenud põhjalikku õpetust nii terrassi hooldamise kui ka pardikoiva confit valmistamise kohta, keegi ei sõimelnud, kirjutati õiges teemas ja vastati küsimustele.

Palun siitsamast teiselt lehelt soe soovitus mitte öelda siin terrasside teemas, et sul on terrass. Kuskil keelati ka dogi öelda, ei jaksa otsida.

Alati saab rääkida nii, et isiklikke näiteid ei too. Näiteks jutt käib jalamattidest ja sina ütled: “Meil terrassil on selline” – aga täiesti vabalt saaks öelda hoopis: “Terrassile võib sobida selline, sellel on nii ja naasugused omadused”

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see, et kohatust kiitlemisest ja enda upitamisest rääkimine on tingimata seotud kirjutaja isikliku solvumisega, on vaid sinu isiklik tõlgendus.

Kas sulle muidu läheb see ka hinge või jääb kuudeks ja aastateks mõtteisse mõlkuma, kui töökaaslane peaks näiteks homme tööl lambist ütlema, et oih, peab kullassepa juurest minema oma kihlasõrmust ära tooma, millel oli kivi ära kukkunud… Normaalse närvikavaga inimene ütleks ahah, tore on, mine aga. Mitte ei meenutaks veel kuid hiljem, kuidas kolleeg kohatult kiitles ja end upitas esmalt sõrmuse, teiseks kivi ja kolmandaks kihlusega. Kuigi keegi temalt ei küsinud.

kordan.  see, et keegi selle või teise jutu peale kangesti solvub, on sinu tõlgendus. ju sulle siis meeldib nii mõelda. ja tõsi, ma ei vaeva oma pead sellega, miks see nii on.

aga kui teema on kelkijad ja ärpleja, siis millest muust siin ikka rääkida kui neist eneseupitajatest, kes misiganes põhjusel meelde on jäänud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

või siis pigem ikka nii, et taivopalm provotseeris ja katza läks haledalt liimile.

Ära küsi küsimust, kui vastust välja ei kannata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://foorum.perekool.ee/teema/pere-lemmiktoidud/page/2/

Keegi Seliina kirjutab selles pere lemmiktoitude teemas, et tema lapsed armastavad merande ja pardifileed. Minu silmale täiesti asjakohases teemas. Üks pluss, kümme miinust. Lihtsalt esimene, mis näppu jäi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, mina ei oska seda kiitlemisena võtta. Terve Eesti on maju täis, nii linnad kui külad, uusi ja vanu, uhkeid ja vähem uhkeid, põllud ka täis ehitatud. Igaühes ju elab keegi. Loomulik, et ka nemad PKs kirjutavad.

Aga sellises teemas mainimine, kus keegi pole küsinud, teemaga ei haaku, on kiitlemine. Nagu näiteks mäletan teemat, kus küsiti muruniitjate kohta ja siis üks hakkab kirjutama, et mina ei tea üldse midagi muruniitjatest, mul mees tegeleb ja aednik niidab. No kuidas see on asjakohane. See on lihtsalt enda upitamine ja ei mitte midagi muud.

See on vaimulaadi küsimus. Sina lugesid välja, et see kirjutaja upitab ennast ja kaudselt teeb teisi maha. Tundsid ennast veidi halvasti. Mina lugesin samast postitusest välja, et ta on lihtsalt lollakas, turtsatasin korraks ja lugesin teisi edasi. Imelik, et te ka solvumisest ei väsi.

Täpselt sama moodi mingite säästunippide kasutamine on teatavas mõttes elustiili ja mõttelaadi küsimus. Sõltumata sissetulekute summast või leibkonna liikmete arvustumisest. Erinevus võib tekkida vaid selles, et teen, sest meeldib või teen, sest muud ei jää üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa seda igas jumala teemas pead mainima? Ma elan ka oma majas, aga pole veel teemat kohanud, kus ma pean seda ütlema. Aga see sinu sama jutu korrutamine on pidevalt silma jäänud ja väga paljud teemad olid sellised, kus puudus igasugune põhjus seda mainida.

Täitsa õigetes teemades olen maininud. Näiteks selles, kus Jälkurmees väitis, et keskealistel naistel on kehv üürikorter ja madalapalgaline töö. Ja teises kahes kohas läks samuti teemasse. Kokku olen maininud kolmel korral, seega ära seleta väga paljudest teemadest.

Miks sellest rääkida ei või? See tähendab, et naised on tublid, saavad edukalt ka ilma meesteta endale normaalset elu lubada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/pere-lemmiktoidud/page/2/ Keegi Seliina kirjutab selles pere lemmiktoitude teemas, et tema lapsed armastavad merande ja pardifileed. Minu silmale täiesti asjakohases teemas. Üks pluss, kümme miinust. Lihtsalt esimene, mis näppu jäi.

Ohh, mulle need üldse muret ei tee. Võib-olla need toidud ei maitse miinustajatele lihtsalt 🙂 aga võib-olla oligi veidi uhkeldav loetelu hakklihakastme teemas. Samuti olen mina ka säästunippe jaganud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 156 )


Esileht Pereelu ja suhted Kelkijad, ärplejad