Esileht Pereelu ja suhted Kelkijad, ärplejad

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 156 )

Teema: Kelkijad, ärplejad

Postitas:
Kägu

Ahjaa 🙂 Vist samas teemas tümitati mind ka, aga vastupidisel põhjusel. Poole lausega ütlesin, et ma ei kasuta sularaha. See oli kontekstis, et kas lõik täpselt teavad, palju neil raha arvel + taskus on.

Kusjuures nende arust on normaalne igal õhtul oma pangakontod läbi käia ja kontrollida, ega ehk mõni muu summa pole maha läinud. See pidavat normaalne tegevus olema, kuna mitmetel on raha kadunud ja pank ei ütle, kuhu. No et nagu kontol on vähem raha, aga väljavõttes ei näita ka. Netiostud peavad samuti olema kinni keeratud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see, et sina said 80000 väärt auto odavamalt, oli ses teemas justnimelt üleolev kelkimine, mitte jagamist väärt säästunipp.

Vaadake perekooli könnid, millise auto mina saan endale osta! Ega siis rikkus häbeneda ei anna. Eriti kui suur osa sellest on tegelikult abikaasa ehk mehe oma.

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

noo, aga säästuteemas ei suutnud sa kuidagi lõpetada juttu oma väärtuslikust autost. jällegi, miks mitte mõnes teises teemas rääkida ka autodest, aga arukas inimene suudaks mõista, mis on ühes või teises teemas kohane ja mis mitte. see, et sina said 80000 väärt auto odavamalt, oli ses teemas justnimelt üleolev kelkimine, mitte jagamist  väärt säästunipp.

Kallis inimene, mina ei rääkinud mingitest summadest, vaid sellest, et uut autot pole mõistlik osta, vaid vähekasutatud garantiiga auto. Mille peale Taivopalm torkas:

“Sa üllatad mind Katza. Sinusugune rikas ja enesega elus hästi hakkama saav naine ja ei jõuagi uut autot osta.;))Olen pisut üllatunud. Isegi minusugune tavaline kohvikus töötav pagar on elus kahel korral uhiuue autoga salongist välja sõitnud. Tõe huvides mainin, et kahel korral olen “salongist” välja sõitnud ka 10 000-15 000 kilomeetrit sõitnud autoga. Väga vahet uue autoga tõesti pole.”

Ikka väga torgib teiste rahakott ta tagumikku.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen aru saanud, et üks neis on Saskia2 ja teine Katza. Üks neis solkis kodunurga all kõik toitu puudutavad teemad ära katkematu mölaga – mis on tervislik, mis ei ole tervislik. Ja siis muidugi katkematu mure teiste inimeste kehakaalu pärast. See on ikka tõsiselt meeldiv, et kodunurgas on nüüd kasutajanimed näha. Päevapealt jäi see teemade solkimine ära.

Ära valeta! Mina pole kuskil tervislikust ja mittetervislikust rääkinud, vastupidi, hakkasin sellele ortoreksikule vastu. Ei usu ma ka, et see Saskia2 oli. Kui oleksid tähelepanelikum, saaksid aru.

Jah, ma pigem arvasingi, et see ortoreksik on Saskia2.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadake perekooli könnid, millise auto mina saan endale osta! Ega siis rikkus häbeneda ei anna. Eriti kui suur osa sellest on tegelikult abikaasa ehk mehe oma.

Hakkab pihta 😀 Pole abielus ja elan üksi. Olen terve elu majandanud oma raha eest.

Veel midagi põnevat?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see, et sina said 80000 väärt auto odavamalt, oli ses teemas justnimelt üleolev kelkimine, mitte jagamist väärt säästunipp.

Vaadake perekooli könnid, millise auto mina saan endale osta! Ega siis rikkus häbeneda ei anna. Eriti kui suur osa sellest on tegelikult abikaasa ehk mehe oma.

Kuidas see sääst ei olnud? Mina oleksin äärepealt sellesse teemasse kirjutanud, et säästlik on korteri asemel linnas osta sama raha eest majake linnast paarkümend km väljas. Aiaga, kus saaks veidi midagi kasvatada. Kui muidugi majakese hind on nii soodne, et korteri müük teeb tasa ja jätab bensuraha järgigi. Hea, et ei kirjutanud, mind oleks mättasse löödud, et säästuteemas oleksin julgenud elukohavalikul sõna MAJA mainida. Ma ei ole kaugeltki nende tibukeste fänn, kes kirjutavad suvakohtades lihtlausega “mina olen rikas, sina oled vaene”, aga lihtsalt soovitus autoostult säästa…mis selles halba on. No tõi hinnanäite, mis siis. Hammustas kedagi või. Või tuli uudisena, et ka need, kel on nt 100 000 auto, mõtlevad säästmisest. Sellest tõesti aru ei saa, miks ei või säästuteemas rääkida millestki, mis on kallim kui odrakruup.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

noo, aga säästuteemas ei suutnud sa kuidagi lõpetada juttu oma väärtuslikust autost. jällegi, miks mitte mõnes teises teemas rääkida ka autodest, aga arukas inimene suudaks mõista, mis on ühes või teises teemas kohane ja mis mitte. see, et sina said 80000 väärt auto odavamalt, oli ses teemas justnimelt üleolev kelkimine, mitte jagamist väärt säästunipp.

Kallis inimene, mina ei rääkinud mingitest summadest, vaid sellest, et uut autot pole mõistlik osta, vaid vähekasutatud garantiiga auto. Mille peale Taivopalm torkas:

“Sa üllatad mind Katza. Sinusugune rikas ja enesega elus hästi hakkama saav naine ja ei jõuagi uut autot osta.;))Olen pisut üllatunud. Isegi minusugune tavaline kohvikus töötav pagar on elus kahel korral uhiuue autoga salongist välja sõitnud. Tõe huvides mainin, et kahel korral olen “salongist” välja sõitnud ka 10 000-15 000 kilomeetrit sõitnud autoga. Väga vahet uue autoga tõesti pole.”

Ikka väga torgib teiste rahakott ta tagumikku.

noo, see oli siis üks teine katza, kes oma hinnalise auto ostmisest ikka õige mitu kommentaari kirjutas. 😉

või siis pigem ikka nii, et taivopalm provotseeris ja katza läks haledalt liimile.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see, et sina said 80000 väärt auto odavamalt, oli ses teemas justnimelt üleolev kelkimine, mitte jagamist väärt säästunipp.

Vaadake perekooli könnid, millise auto mina saan endale osta! Ega siis rikkus häbeneda ei anna. Eriti kui suur osa sellest on tegelikult abikaasa ehk mehe oma.

Kuidas see sääst ei olnud? Mina oleksin äärepealt sellesse teemasse kirjutanud, et säästlik on korteri asemel linnas osta sama raha eest majake linnast paarkümend km väljas. Aiaga, kus saaks veidi midagi kasvatada. Kui muidugi majakese hind on nii soodne, et korteri müük teeb tasa ja jätab bensuraha järgigi. Hea, et ei kirjutanud, mind oleks mättasse löödud, et säästuteemas oleksin julgenud elukohavalikul sõna MAJA mainida. Ma ei ole kaugeltki nende tibukeste fänn, kes kirjutavad suvakohtades lihtlausega “mina olen rikas, sina oled vaene”, aga lihtsalt soovitus autoostult säästa…mis selles halba on. No tõi hinnanäite, mis siis. Hammustas kedagi või. Või tuli uudisena, et ka need, kel on nt 100 000 auto, mõtlevad säästmisest. Sellest tõesti aru ei saa, miks ei või säästuteemas rääkida millestki, mis on kallim kui odrakruup.

võib ikka rääkida. küsimus on toonis ja kontekstis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures nende arust on normaalne igal õhtul oma pangakontod läbi käia ja kontrollida, ega ehk mõni muu summa pole maha läinud. See pidavat normaalne tegevus olema, kuna mitmetel on raha kadunud ja pank ei ütle, kuhu. No et nagu kontol on vähem raha, aga väljavõttes ei näita ka. Netiostud peavad samuti olema kinni keeratud.

Mina käin ka iga päev oma internetipangas. Mõni päev isegi mitu korda. Ei teadnudki, et see imelik on.

Paar korda on mul krediitkaardi pealt raha tuuri pandud. Õnneks midagi ei juhtunud. Ja tänu sellele, et avastasin selle ruttu, sai asja korda. Kui ma käiks oma internetipangas kord kuus, nagu mõni, siis ilmselt polekski tähele pannud või oleks asjaajamine keerulisem.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võib ikka rääkida. küsimus on toonis ja kontekstis.

Tooni mina seal mingit erilist küll ei tajunud, kui konkreetsest teemast rääkida. Tooni lugesite sinna ise taha. Kontekst oli sobiv – säästmine. Ja jutt ei olnud ju eralennukist või lukusjahist, jutt oli õnnetust autost. Kust üldse võetakse, et kõikides säästuteemades võivad rääkida ainult ja ainult vaesemapoolsed või max eesti keskmise sissetulekuga inimesed (nagu mina näiteks). Suure huviga loeksin säästunippide teemat keskklassile. Kui muud ei õpiks, siis oleks midagi ikka kõrva taha panna, juhuks KUI peaks elujärg tõusma.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin ka iga päev oma internetipangas. Mõni päev isegi mitu korda. Ei teadnudki, et see imelik on.

Paar korda on mul krediitkaardi pealt raha tuuri pandud. Õnneks midagi ei juhtunud. Ja tänu sellele, et avastasin selle ruttu, sai asja korda. Kui ma käiks oma internetipangas kord kuus, nagu mõni, siis ilmselt polekski tähele pannud või oleks asjaajamine keerulisem.

Mul on tellitud teavitused laekumistest ja muidugi ka välja tehtud ülekannetest. Et päris iga piruka pärast ei piiksuks, on 20 või 25 eur alampiiriks. Lihtsalt infoks, mitte et netipangas käimine kuidagi paha oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võib ikka rääkida. küsimus on toonis ja kontekstis.

Tooni mina seal mingit erilist küll ei tajunud, kui konkreetsest teemast rääkida. Tooni lugesite sinna ise taha. Kontekst oli sobiv – säästmine. Ja jutt ei olnud ju eralennukist või lukusjahist, jutt oli õnnetust autost. Kust üldse võetakse, et kõikides säästuteemades võivad rääkida ainult ja ainult vaesemapoolsed või max eesti keskmise sissetulekuga inimesed (nagu mina näiteks). Suure huviga loeksin säästunippide teemat keskklassile. Kui muud ei õpiks, siis oleks midagi ikka kõrva taha panna, juhuks KUI peaks elujärg tõusma.

kontekst umbes nagu siis, kui hästimakstud arst läheks hooldajate tuppa seletama, kui soodsalt tal ikka seekordne autoost õnnestus.

ei ole ju iseenesest keelatud ja eduelamus tahab ju jagamist, aga kulmu paneks küll kergitama. aga eks inimeste võime ümbritsevat hoomata ongi erinev.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma käiks oma internetipangas kord kuus, nagu mõni, siis ilmselt polekski tähele pannud või oleks asjaajamine keerulisem.

Ja kui sul oleks äpp, mis saadab teate iga muutuse kohta pangakontol, siis oleks ausalt öeldes veel täitsa lihtne jälgida toimuvat, ei pea sinna netipanka sisse logima iga natukese aja tagant ja oma aega sellele raiskama, et äkki on midagi juhtunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma käiks oma internetipangas kord kuus, nagu mõni, siis ilmselt polekski tähele pannud või oleks asjaajamine keerulisem.

Ja kui sul oleks äpp, mis saadab teate iga muutuse kohta pangakontol, siis oleks ausalt öeldes veel täitsa lihtne jälgida toimuvat, ei pea sinna netipanka sisse logima iga natukese aja tagant ja oma aega sellele raiskama, et äkki on midagi juhtunud.

Ma ei käigi internetipangas sellepärast, et äkki on midagi juhtunud, vaid muul põhjusel.

Mul on kontodel väga tihe “liiklus! ja mul on oluliselt mugavam asju toimetada arvuti kaudu. Lisaks enda tavalisele arvelduskontole on mul vaja silma peal hoida veel viiel erineval arvelduskontol. Seega, mugavusest käin netipangas enamasti just arvuti kaudu – nii on ülevaatlikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kontekst umbes nagu siis, kui hästimakstud arst läheks hooldajate tuppa seletama, kui soodsalt tal ikka seekordne autoost õnnestus.

Oota. Kas perekool on sinu võrdluses hooldajate tuba? Sa näed kõiki säästa tahtjaid kui viltutallatud kalossidega flaneelkitlis puruvaeseid? Miks? Kust sa seda võtad, et PK on hästi väikese sissetulekuga inimeste pesa, kes vajavad ainult nõuandeid stiilis leota enne tatart, hoiab elektrit kokku. Aga öelda, et induktsioonpliit on elektrisääst, see on räme solvang? Mis suhtumine sul inimestesse on selline alandav?

Kust sa võtad, et kõik siin on sama vähese rahaga kui mina või veel vähesemaga? Näita uuringut, Gemius seda küll ei ütle. Mis jutt see on. Mis suhtumine see sul kaasfoorumlastesse ja üldse inimestesse on? Kust selline arvamus tuleb? Miks ei või säästmisest rääkida ka inimene, kes näiteks säästab ja investeerib. Kas säästuteemad on reserveeritud vaid miinimumpalgalistele? Mina kui keskmisepalgaline peaksin vait olema, et mitte öelda midagi solvavat nagu et ostsin sügavkülmiku. Kas pisut üle piiri ei lähe sinu arvamus kaasfoorumlastest?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tulnud selle pealegi ausalt, et kõik säästu teemas peavad olema päris vaesed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan Katza sõnavõtte päris hästi veel Ajaviite rubriigist. Üsna üleolevad ja ikka mingi eelkirjutajat halvustav lause alati sees. Praegune korraldus kasutajanimedega sobib mulle ka seepärast väga, et on 4-5 ennast “tuntuks” kirjutanud nime, kui näen neid viimase vastajana, siis ma teemat ei ava. Üks neist on Katza.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üsna üleolevad ja ikka mingi eelkirjutajat halvustav lause alati sees.

Minu arust on ta ka alati ilge ülbik olnud ja oma rahaga kekanud ja teisi halvustanud. Samas seda autoasja pean igati mõistlikuks, ise ka enam uhiuusi autosid ei osta, täiesti ebamõistlik rahakasutus. Ja olen arvamusel, et ega jõukaks nii küll ei saa, kui kõigile maksad, mis nad küsivad. Kui maja ehitasin, poleks seda iialgi valmis saanud, kui oleks igale ehitajale selle numbri maksnud, mis nad esialgu küsisid. Mäletan näiteks köögimööbli ostultki, et esimene asi, mis küsiti, oli see, et kuhu see köök tuleb. Kui ütlesin, et Kakumäe majja, oli hind kaks korda kõrgem kui sama köök Lasnamäe korterisse, mida hakkasin pärast ütlema. Ma ei pea vajalikuks iga asja eest sellepärast rohkem maksta, et mul ju raha on. Poes ostan ka alati allahinnatud asju kui vähegi võimalik, just sain Rimist kokkuvõtte, et olen sellega eelmisel aastal 2000 eurot kokku hoidnud. Mingid baasasjad ostan Lidlist, miks ma peaks jahu eest kaks korda rohkem maksma, see on lihtsalt näide. Kõik kodumasinad ostan mingi pakkumisega, otsin netist odavamaid variante. Sellega hoiab sadu eurosid kokku. Ja asi pole selles, et mul poleks seda raha maksta, vaid otstarbekas rahakasutuses. Ma maksan ainult hea hinna ja kvaliteedi suhtega asja eest, mitte ei loobi niisama raha. Üle ma maksta ei soovi mitte ühegi asja eest. Ja ausalt öeldes tahaks, et ka teised inimesed nii teeks, siis ei oleks meil nii suurt hinnatõusu ja inflatsiooni, aga paraku on neid rahaloopijaid liiga palju ja see võimaldab hinnad kõrgustesse tõsta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kontekst umbes nagu siis, kui hästimakstud arst läheks hooldajate tuppa seletama, kui soodsalt tal ikka seekordne autoost õnnestus.

Oota. Kas perekool on sinu võrdluses hooldajate tuba? Sa näed kõiki säästa tahtjaid kui viltutallatud kalossidega flaneelkitlis puruvaeseid? Miks? Kust sa seda võtad, et PK on hästi väikese sissetulekuga inimeste pesa, kes vajavad ainult nõuandeid stiilis leota enne tatart, hoiab elektrit kokku. Aga öelda, et induktsioonpliit on elektrisääst, see on räme solvang? Mis suhtumine sul inimestesse on selline alandav?

Kust sa võtad, et kõik siin on sama vähese rahaga kui mina või veel vähesemaga? Näita uuringut, Gemius seda küll ei ütle. Mis jutt see on. Mis suhtumine see sul kaasfoorumlastesse ja üldse inimestesse on? Kust selline arvamus tuleb? Miks ei või säästmisest rääkida ka inimene, kes näiteks säästab ja investeerib. Kas säästuteemad on reserveeritud vaid miinimumpalgalistele? Mina kui keskmisepalgaline peaksin vait olema, et mitte öelda midagi solvavat nagu et ostsin sügavkülmiku. Kas pisut üle piiri ei lähe sinu arvamus kaasfoorumlastest?

sa ei ole seda väärt, et su küsimustele vastata, sest juba esimeste lausetega suutsid sa üleolevalt halvustada väga tublisid tööinimesi, kelle professionaalset abi sul varem või hiljem vaja läheb.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tulnud selle pealegi ausalt, et kõik säästu teemas peavad olema päris vaesed.

et siis ainult äärmused, must või valge, pooltoonide tajumine on häiritud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kontekst umbes nagu siis, kui hästimakstud arst läheks hooldajate tuppa seletama, kui soodsalt tal ikka seekordne autoost õnnestus.

Oota. Kas perekool on sinu võrdluses hooldajate tuba? Sa näed kõiki säästa tahtjaid kui viltutallatud kalossidega flaneelkitlis puruvaeseid? Miks? Kust sa seda võtad, et PK on hästi väikese sissetulekuga inimeste pesa, kes vajavad ainult nõuandeid stiilis leota enne tatart, hoiab elektrit kokku. Aga öelda, et induktsioonpliit on elektrisääst, see on räme solvang? Mis suhtumine sul inimestesse on selline alandav?

Kust sa võtad, et kõik siin on sama vähese rahaga kui mina või veel vähesemaga? Näita uuringut, Gemius seda küll ei ütle. Mis jutt see on. Mis suhtumine see sul kaasfoorumlastesse ja üldse inimestesse on? Kust selline arvamus tuleb? Miks ei või säästmisest rääkida ka inimene, kes näiteks säästab ja investeerib. Kas säästuteemad on reserveeritud vaid miinimumpalgalistele? Mina kui keskmisepalgaline peaksin vait olema, et mitte öelda midagi solvavat nagu et ostsin sügavkülmiku. Kas pisut üle piiri ei lähe sinu arvamus kaasfoorumlastest?

sa ei ole seda väärt, et su küsimustele vastata, sest juba esimeste lausetega suutsid sa üleolevalt halvustada väga tublisid tööinimesi, kelle professionaalset abi sul varem või hiljem vaja läheb.

Vastupidi, see, kellele vastasin, halvustas neid. Milline jultumus.

/olen peaaegu 6 aastat hooldaja olnud, aga polnud aimugi, et PK keeles tähendab see sümbolina inimrühma, mis ainsana vajab säästunippe ehk hooldaja = vaene ja rumal, kes ise ei oska säästa ja vajab juhendamist. Meie seal oli palju inimesi, kel oli maja, kõrgharidus, teine töökoht, mõnelgi juhul oma firma, käisime koos reisimas. Ungaris käisime ja Saksamaal, Prahas ka. Ei mäletagi, et keegi oleks seal nii vaene olnud, et pidanuks suletud säästuklubi tegema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie seal oli palju inimesi, kel oli maja, kõrgharidus, teine töökoht, mõnelgi juhul oma firma, käisime koos reisimas.

Ei puutu teemasse, aga tahaks küll küsida, et miks sellised inimesed hooldajana töötavad? Mitte et see amet kuidagi häbiväärne oleks, pigem vastupidi, aga lihtsalt nii raske amet ja raha makstakse liiga vähe. Miks kõrgharidusega firmaomanik sellist tööd teeb? Ma muidugi eeldan, et see firma mingit raha ka sisse toob, riiulifirma omanik olen isegi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie seal oli palju inimesi, kel oli maja, kõrgharidus, teine töökoht, mõnelgi juhul oma firma, käisime koos reisimas.

Ei puutu teemasse, aga tahaks küll küsida, et miks sellised inimesed hooldajana töötavad? Mitte et see amet kuidagi häbiväärne oleks, pigem vastupidi, aga lihtsalt nii raske amet ja raha makstakse liiga vähe. Miks kõrgharidusega firmaomanik sellist tööd teeb? Ma muidugi eeldan, et see firma mingit raha ka sisse toob, riiulifirma omanik olen isegi.

Igavus ehk ja üksindus – kui peret pole, on hea seltskond olemas. Aja ülejääk, lapsed suured või pole olnudki, kohusetunne mõnel juhul, mõnel juhul ka lihtsalt see et inimene on väga toimekas ja ei salli niisama vedelemist, pisut teenib veidi veel juurde. Või on firmajuhtimine peamisel kodust ja 24/7 kahekesi kodus olles mees käib närvidele 🙂 – saab kodust välja ja suhelda. Eriti kui see kodule lähedal. Tean, et ühel oli aiahooldusfirma ja ühel koristusfirma, mis toimib edukalt senini. Mõnda ei mäleta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kontekst umbes nagu siis, kui hästimakstud arst läheks hooldajate tuppa seletama, kui soodsalt tal ikka seekordne autoost õnnestus.

Oota. Kas perekool on sinu võrdluses hooldajate tuba? Sa näed kõiki säästa tahtjaid kui viltutallatud kalossidega flaneelkitlis puruvaeseid? Miks? Kust sa seda võtad, et PK on hästi väikese sissetulekuga inimeste pesa, kes vajavad ainult nõuandeid stiilis leota enne tatart, hoiab elektrit kokku. Aga öelda, et induktsioonpliit on elektrisääst, see on räme solvang? Mis suhtumine sul inimestesse on selline alandav?

Kust sa võtad, et kõik siin on sama vähese rahaga kui mina või veel vähesemaga? Näita uuringut, Gemius seda küll ei ütle. Mis jutt see on. Mis suhtumine see sul kaasfoorumlastesse ja üldse inimestesse on? Kust selline arvamus tuleb? Miks ei või säästmisest rääkida ka inimene, kes näiteks säästab ja investeerib. Kas säästuteemad on reserveeritud vaid miinimumpalgalistele? Mina kui keskmisepalgaline peaksin vait olema, et mitte öelda midagi solvavat nagu et ostsin sügavkülmiku. Kas pisut üle piiri ei lähe sinu arvamus kaasfoorumlastest?

sa ei ole seda väärt, et su küsimustele vastata, sest juba esimeste lausetega suutsid sa üleolevalt halvustada väga tublisid tööinimesi, kelle professionaalset abi sul varem või hiljem vaja läheb.

Vastupidi, see, kellele vastasin, halvustas neid. Milline jultumus.

/olen peaaegu 6 aastat hooldaja olnud, aga polnud aimugi, et PK keeles tähendab see sümbolina inimrühma, mis ainsana vajab säästunippe ehk hooldaja = vaene ja rumal, kes ise ei oska säästa ja vajab juhendamist. Meie seal oli palju inimesi, kel oli maja, kõrgharidus, teine töökoht, mõnelgi juhul oma firma, käisime koos reisimas. Ungaris käisime ja Saksamaal, Prahas ka. Ei mäletagi, et keegi oleks seal nii vaene olnud, et pidanuks suletud säästuklubi tegema.

siin on nüüd mitu viga.

1. mina ei nimetanud hooldajaid vaesteks. näite arstist ja hooldajast tõin seepärast, et meditsiin on pea ainus valdkond, kus palgad on avalikud ja kõikidel on tahtmise korral võimalik arsti ja hooldaja palka võrrelda. päri selge, et nende elustandardid on erinevad. mis sääst ühele, on kättesaamatu kulutus teisele. arukas inimene valib aega ja kohta.

2. minu vastus oli ajendatud sinu väljendist, “viltutallatud kalossidega flaneelkitlis puruvaeseid”. kas see kirjeldus oli kohane vastus minu hooldajate jutule? minu arvates mitte ja sealt ka minu vastus.

3. ka väga vaestel inimestel, puust ja punaseks, see ei ole hooldajate jutu jätk, on õigus eneseväärikusele. sinu stiilis põlastamine on minu arvates hale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3. ka väga vaestel inimestel, puust ja punaseks, see ei ole hooldajate jutu jätk, on õigus eneseväärikusele. sinu stiilis põlastamine on minu arvates hale.

Muidugi on. Absoluutselt, seepärast ma ka ei arva nagu tsiteeritu, et vaesed tuleb kuskile eriteemadesse lükata, kus nad tahavad omavahel arutleda. Kuhu ei tohi ust paotada ega sisse astuda.

Kui suhtuks samamoodi, siis ei läheks ma kella 16ks täna autotiirule, viimaks laiali töölt ja sugulastelt kogutud toidukraami neljale raskustes perele ja ühele üksikule vanurile.

Mis puudutab seda näidet, et käitus nagu arst, kes käib hooldajate toas oma uuest autost rääkimas, siis muidugi arstid käisid. Neist enamus. Nad isegi tegid uue auto ostu puhul välja, riidehoiutädidest, hooldajatest kuni õdede ja teiste arstideni. Üks segaseltskond. Ühe asja eest väljas. Ühes õhkruumis, nagu võiks eeldada, et inimesed ka foorumil on. Rääkimata sellest, et kuskil kaugel reisil käies oli meie ruumides alati puhkuseriigi maiustusi. Keegi ei pidanud seda ülbitsemiseks stiilis et te vaesurid näksige karamelli, mina käisin Indoneerias. Aga jah, siis polnud inimesed ka nii närvilised ja ei otsinud põhjust solvuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3. ka väga vaestel inimestel, puust ja punaseks, see ei ole hooldajate jutu jätk, on õigus eneseväärikusele. sinu stiilis põlastamine on minu arvates hale.

Muidugi on. Absoluutselt, seepärast ma ka ei arva nagu tsiteeritu, et vaesed tuleb kuskile eriteemadesse lükata, kus nad tahavad omavahel arutleda. Kuhu ei tohi ust paotada ega sisse astuda.

Kui suhtuks samamoodi, siis ei läheks ma kella 16ks täna autotiirule, viimaks laiali töölt ja sugulastelt kogutud toidukraami neljale raskustes perele ja ühele üksikule vanurile.

Mis puudutab seda näidet, et käitus nagu arst, kes käib hooldajate toas oma uuest autost rääkimas, siis muidugi arstid käisid. Neist enamus. Nad isegi tegid uue auto ostu puhul välja, riidehoiutädidest, hooldajatest kuni õdede ja teiste arstideni. Üks segaseltskond. Ühe asja eest väljas. Ühes õhkruumis, nagu võiks eeldada, et inimesed ka foorumil on. Rääkimata sellest, et kuskil kaugel reisil käies oli meie ruumides alati puhkuseriigi maiustusi. Keegi ei pidanud seda ülbitsemiseks stiilis et te vaesurid näksige karamelli, mina käisin Indoneerias. Aga jah, siis polnud inimesed ka nii närvilised ja ei otsinud põhjust solvuda.

tore on! 🙂

aga usun ja loodan, et sõidukite ja reiside hind ei olnud ses õhkruumis esile tõstmist vääriv teema. või oli?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan Katza sõnavõtte päris hästi veel Ajaviite rubriigist. Üsna üleolevad ja ikka mingi eelkirjutajat halvustav lause alati sees. Praegune korraldus kasutajanimedega sobib mulle ka seepärast väga, et on 4-5 ennast “tuntuks” kirjutanud nime, kui näen neid viimase vastajana, siis ma teemat ei ava. Üks neist on Katza.

Rumalaid inimesi pole ma kunagi sallinud tõesti. Normaalseid inimesi ma ei halvusta, neid toetan.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt teema tuleks õige valida. Säästuteemas saab ka jõukam sõna võtta teemakohaselt. Kui ta kirjeldab, kuidas ta elas siis, kui ta ei olnud jõukas. Oma kunagisi säästunippe või lihtsalt kokkuhoiureziimil elamist. Kui tal pole aga ka seda olnud ja ta ei ole sellest midagi paremasse perioodi edasi kandnud, siis ei ole tema teema lihtsalt ja väga sõna võtta ei saa.

Oot-oot. Kas sinu arvates säästavad vaid need, kel seda eluliselt vaja? Ja kui oled jõukas, lased valimata raha tuulde? See on nüüd küll tüüpilise lotovõitja, kes 2 aasta pärast vaesem kui enne lotovõitu, suhtumine.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see sääst ei olnud? Mina oleksin äärepealt sellesse teemasse kirjutanud, et säästlik on korteri asemel linnas osta sama raha eest majake linnast paarkümend km väljas. Aiaga, kus saaks veidi midagi kasvatada. Kui muidugi majakese hind on nii soodne, et korteri müük teeb tasa ja jätab bensuraha järgigi. Hea, et ei kirjutanud, mind oleks mättasse löödud, et säästuteemas oleksin julgenud elukohavalikul sõna MAJA mainida. Ma ei ole kaugeltki nende tibukeste fänn, kes kirjutavad suvakohtades lihtlausega “mina olen rikas, sina oled vaene”, aga lihtsalt soovitus autoostult säästa…mis selles halba on. No tõi hinnanäite, mis siis. Hammustas kedagi või. Või tuli uudisena, et ka need, kel on nt 100 000 auto, mõtlevad säästmisest. Sellest tõesti aru ei saa, miks ei või säästuteemas rääkida millestki, mis on kallim kui odrakruup.

Oi, hea, et sa seda ei teinud! Ma olen igalt poolt peksa saanud, kui mainin, et pea kõik mu lähedased sõbrannad elavad oma majades. No see pidi sulaselge vale olema ja õige on keskealisena ainult paneelikas elada.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen igalt poolt peksa saanud, kui mainin, et pea kõik mu lähedased sõbrannad elavad oma majades.

Aga miks sa seda igas jumala teemas pead mainima? Ma elan ka oma majas, aga pole veel teemat kohanud, kus ma pean seda ütlema. Aga see sinu sama jutu korrutamine on pidevalt silma jäänud ja väga paljud teemad olid sellised, kus puudus igasugune põhjus seda mainida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 156 )


Esileht Pereelu ja suhted Kelkijad, ärplejad