Esileht Koolilaps Kingituse üle pahurdav laps

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Teema: Kingituse üle pahurdav laps

Postitas:

Mul oleks olnud väga piinlik, kui mu laps oleks nii käitunud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 19:49; 26.09 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, laps käitus pahasti. Aga täiskasvanu, kes viib ühele lapsele raamatu ja teisele maiustuse, on käitunud veel pahemini. Tänapäeval, kus enamus lapsi peab lugemist karistuseks (paraku).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 21:37; 24.09 20:29; 25.09 11:38; 27.09 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on viis erinevas vanuses last ja võin julgelt öelda, et kõik minu lapsed oleksid säärases situatsioonis oma ebameeldivat üllatust väljendanud, kes kuidas siis. Põhjuseks asjaolu, et meie peres on laste vahel alati suur võrdsus valitsenud. Minu meelest on rusikareegel, et lastele viiakse sarnased asjad.
Mis mind selle teema juures hämmastab on see, et nii paljud inimesed peavad normaalseks tunnete teesklemist. Et nagu päriselt – suruda oma negatiivne tunne alla, selleks, et teistel oleks parem tunne? Ma ei imesta, et meil on nii palju psühholoogiliste probleemidega noori ja inimesi üldse.
See ei ole viisakus, mida te oma lapsele õpetate – see on teesklemine. Otse öeldes valetamine. Enese mitteväärtustamine lisaks. Viisakus on õpetada lauakombeid, ukse avamist, iste pakkumist, teise inimese tunnete märkama õppimist jne, aga teesklemine pole viisakas kusagilt otsast. Negatiivseid tundeid saab väljendada ka nii, et teisel poolel sellest mõru maitset suhu ei jääks ja seda oleks mõttekas oma lastele maast madalast õpetada. Oma vanemate lastega ma seda teha ei taibanud ja nendega näengi nüüd kurja vaeva selle nn viisakusega. Nooremate puhul olin juba targem ja nt 3-aastane oskab väga kenasti kasutada väljendit: “Tänan, ma hetkel ei soovi” või “Tänan, ma oleksin ka soovinud … , sest ma armastan seda”. Asja võti on paljuski ka hääletoonis. Kellelgi siin eespool oli vahetu autistlik laps. Mul on ka ja just tema treenimise käigus olen aru saanud, kuivõrd oluline on õpetada oma ausate tunnete väljendamist mittesolvaval moel ka nö tavalastele, kellelt me miskipärast eeldame, et nad peaksid seda kuidagi õhust võetuna oskama.

Teil ikka väga kummaline arusaam minu meelest. See ei ole kindlasti valetamine, vaid just viisakus. Ega siis külalised ei ole kohustatud midagi lapsele tooma. Ja, kui tuuakse midagi siis ikkagi on VIISAKAS öelda aitäh, mitte röökima hakata, et mulle see ei meeldi. Väga imelik oleks lapse suust kuulda, et “Tänan aga seda ma siiski ei oleks soovinud”, kui tuuaksegi kellegi soove arvestamata lihtsalt midagi lapsele kaasa. Ega see jõuluvana pole, kellele on soovid saadetud ja loodetakse nende saamist. Mu lapsed pole ealeski nii teinud, kuigi suurem alles 6-ne. Mingit negatiivset tunnet ei tekigi, sest ta ei ootagi kellegi külla tulles mingit saaki ja, kui midagi antakse siis tänabki lihtsalt viisakalt, samuti nagu tänab siis, kui keegi talle leiba ulatab või õde talle nuku toob. Ja kui näiteks toodud maiustus ei maitse siis paneb selle kuskile kapile või viib kööki. Ei ole nii, et kuna on õpetatud viisakalt tänama kingitud või talle ulatatud asja eest siis kohusetundlikult, nägu naerul surub ta selle mittemeeldiva kommi kurku. Ka on toodud suuremale mingi beebidele mõeldud raamat, ütles ilusti aitäh ja pärast perega olles näitas seda rõõmsalt väikesele õele, et selle annan sulle. Mingist negatiivusest ei olnud juttugi, ta nagunii ei oodanudki mingit kingitust. Samuti oskavad nad näiteks külas olles viisakalt öelda, kui ei soovi mõnda pakutavat toitu või tegevust. Seega ei tunne nad kindlasti ennast alla surutuna või mitte võimelisena oma tahet ja tundeid väljendada, sest olen neile lisaks lauakommetele ja uksest välja laskmisele õpetanud ka seda, et asjad ja kommid jne ei ole mingi selline väärtus, mille pärast üldse ennast häirida lasta. Teilgi soovitan kõigele muule lisaks õpetada oma lastele, et asjade saamine pole mingi suurim eesmärk elus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 23:03; 25.09 00:42; 25.09 23:46; 26.09 21:21; 26.09 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele.

Ma tean, et mul on kummaline arusaam, kuigi täpselt nii ma mõtlesingi. Loomulikult EI PEA keegi eeldama, et talle midagi tuuakse. Meil näiteks käib üldse nii harva külalisi, et minu lapsed saavad külakosti vaid tähtpäevade puhul. Ma ei keskendunud oma kommentaaris mitte niivõrd asjade saamisele, vaid häiris just see teeskluse-moment. Selle koha pelt ma olen tõesti ilmselt imelik, aga ma ei suuda ette kujutada, et ma treeniksin oma lapsi teesklema. Kui neile miski ei meeldi, siis nad ei pea sellega mängima lihtsalt seetõttu, et see neile toodi või sööma midagi, mis neile tegelikult ei maitse. Võtavad vastu, ütlevadki, et tänan, aga ma ei soovi praegu, asi rändab kõrvale ja sellega on teema lõpetatud. Keegi ei jonni, ei jaura ega nõua toojalt midagi muud. Vanaemale-vanaisale on tõesti lapsed öelnud, et “Tänan, aga ma teine kord sooviksin nt lagritsaid, sest ma armastan neid”. Nii ma mõtlesin. Vanematele lastele ma sellist keeldumist õpetada ei osanud ja nemad võivad ka pubekana veel plärtsatada vabalt, et ei taha või ei maitse või ei huvita. Siis on mul tõesti piinlik, sest see on puhtalt minu tegemata töö. Piinlik mitte selle pärast, et nad keelduvad millestki, vaid kuidas nad seda teevad.
Muide, minu väikesed on lasteaias ainsad oma rühmades, kes oskavad söögitädile öelda: “Tänan, ei soovi”, selline on tagasiside õpetajatelt, kes olid väga meeldivalt üllatunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 14:39; 24.09 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud teemapüstitajale!
Käisime eile 10 aastase tüdruku sünnipäeval ja kinkisime talle ühe lego mille kohta minu lapsed teadsid, et sellist tahetakse. Haarasin poest 16 aastasele vennale nalja pärast üllatusmuna. Peol olid vanaemad-vanaisad ja meie pere. Poiss tegi üllatusmuna nii suure rõõmuga lahti nagu oleks teab mis hea asja saanud ja küsis, kes soksi tahab ning tükitas selle minu laste ja oma õega neljaks.
Siis ma mõtlesin küll, et üllatusmuna võib vist küll kuni 25 sünnipäevani kinkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 15:31; 25.09 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele.

Ma tean, et mul on kummaline arusaam, kuigi täpselt nii ma mõtlesingi. Loomulikult EI PEA keegi eeldama, et talle midagi tuuakse. Meil näiteks käib üldse nii harva külalisi, et minu lapsed saavad külakosti vaid tähtpäevade puhul. Ma ei keskendunud oma kommentaaris mitte niivõrd asjade saamisele, vaid häiris just see teeskluse-moment. Selle koha pelt ma olen tõesti ilmselt imelik, aga ma ei suuda ette kujutada, et ma treeniksin oma lapsi teesklema. Kui neile miski ei meeldi, siis nad ei pea sellega mängima lihtsalt seetõttu, et see neile toodi või sööma midagi, mis neile tegelikult ei maitse. Võtavad vastu, ütlevadki, et tänan, aga ma ei soovi praegu, asi rändab kõrvale ja sellega on teema lõpetatud. Keegi ei jonni, ei jaura ega nõua toojalt midagi muud. Vanaemale-vanaisale on tõesti lapsed öelnud, et “Tänan, aga ma teine kord sooviksin nt lagritsaid, sest ma armastan neid”. Nii ma mõtlesin. Vanematele lastele ma sellist keeldumist õpetada ei osanud ja nemad võivad ka pubekana veel plärtsatada vabalt, et ei taha või ei maitse või ei huvita. Siis on mul tõesti piinlik, sest see on puhtalt minu tegemata töö. Piinlik mitte selle pärast, et nad keelduvad millestki, vaid kuidas nad seda teevad.
Muide, minu väikesed on lasteaias ainsad oma rühmades, kes oskavad söögitädile öelda: “Tänan, ei soovi”, selline on tagasiside õpetajatelt, kes olid väga meeldivalt üllatunud.

Ma ei saa praegu täpselt aru, keda vastanutest sa silmas pead, kelle lapsed on treenitud teesklema? Lähtuvalt teemast ja millele kõik vastanud on siis see antud laps ju käitus väga ebaviisakalt. Või sina ei leia? Tema hakkas karjuma, et ei taha seda raamatud ja miks tema seda muna ei saanud. Ja nii terve külaskäigu jooksul. Laps ei suutnud üle saada, et talle ei toodud just seda asja, mida tema oleks soovinud. See on ju ebaviisakas. Tema vanemad ei ole talle õpetanud, et sulle toodud asja eest öelda aitäh ja kui ei meeldi või ei soovi siis pane rahulikult kõrvale ja tegele oma asjadega edasi, et sellest ei sure ära, kui toodus asi ei sobi. Keegi ei kirjuta ju siin, et laps oleks pidanud teesklema, et on raamatust vaimustuses ja kaduma oma tuppa lugema. Oleks piisanud ju lihtsalt aitähist ja kõik, muna oleks saanud õega pooleks teha. Ja mis õpetus see on, et laps ütleb “aitäh aga ma ei soovi praegu” talle kingitud asja kohta? Et võtab küll vastu, tänab ja siis lisab, et tegelikult ma ei soovi? Muidu siis ei julge söömata või mängimata jätta, kui pole seda mitte soovimise osa rõhutanud? Meil pole üksi külaline käskinud kohe komm paberist välja võtta ja nahka pista või ekstra kontrollima läinud, kas laps ikka mängib toodud asjaga. Lapse enda asi, mis sellega edasi teeb, mingeid selgitusi jagama ei pea. Tema võtab lihtsalt asja vastu ja tänab. Sellega see kohutav teesklus lõpebki. Et su vanemad lapsed siis plärtsuvad külakosti üle sellepärast, et sa väiksena õpetasid neid tänama ja siis vastu tahtmist sööma ja mängima või milles see tehtud viga täpsemalt seisnes? Sa selgitad nii segaselt oma juttu. Sa ei ole ju nooremaid neile toodud nännist keelduma õpetanud, vaid ikka tänama aga mitte kohustanud neid seda kasutama. Nad ju ikka võtavad vastu ja tänavad aga lisavad, et praegu ei soovi. Ilmselt nad siis pärast ka ei soovi või siis ikka sunnitakse sööma, sest muidu ju oleks see “praegu ei soovi ” valetamine? Kui nad keelduksid siis nad ju ei võtaks seda asja vastugi, vaid keelduksidki sellest. Minu lapsed ja ka sõpruskonna lapsed suudavad lisaks viisakaks jäämisele ka öelda, et “ma ei soovi”, need kaks asja saavad ka käsikäes käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 23:03; 25.09 00:42; 25.09 23:46; 26.09 21:21; 26.09 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk hakkas aga lausa jonnima ja karjus, et raamat on igav ja tema tahab ka üllatusmuna. Ühesõnaga meie laste sõbralikust zhestist sai hoopis draama. No viimaks tüdruk siiski rahunes maha, aga veel õhtu jooksul mitu korda võttis ta selle teema üles, kuidas tema oleks ka raamatu asemel muna tahtnud.

Ja mina ütleks jälle – ja siis? Õudne asi nüüd, kui laps vähe jonnib. Ema polnud ju ignorantne, ta püüdis lastele selgitada. Mina oleks olnud ema suhtumise peale tänulik ja ülejäänud draamast mitte mingit suurt numbrit teinud. Oma lastele oleks ehk öelnud, et näe, kingitusega läks niipidi, teinekord mõtleme midagi muud välja – ja asi unustatud.

Kas sa ikka tead, et see lause “Ema polnud ju ignorantne” tähendab “Ema polnud ju asjatundmatu”, mitte “Ema polnud ju ükskõikne”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk hakkas aga lausa jonnima ja karjus, et raamat on igav ja tema tahab ka üllatusmuna. Ühesõnaga meie laste sõbralikust zhestist sai hoopis draama. No viimaks tüdruk siiski rahunes maha, aga veel õhtu jooksul mitu korda võttis ta selle teema üles, kuidas tema oleks ka raamatu asemel muna tahtnud.

Ja mina ütleks jälle – ja siis? Õudne asi nüüd, kui laps vähe jonnib. Ema polnud ju ignorantne, ta püüdis lastele selgitada. Mina oleks olnud ema suhtumise peale tänulik ja ülejäänud draamast mitte mingit suurt numbrit teinud. Oma lastele oleks ehk öelnud, et näe, kingitusega läks niipidi, teinekord mõtleme midagi muud välja – ja asi unustatud.

Kas sa ikka tead, et see lause “Ema polnud ju ignorantne” tähendab “Ema polnud ju asjatundmatu”, mitte “Ema polnud ju ükskõikne”?

ema ju reageeriski täiesti asjatundlikult, kas pole?:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 21:52; 25.09 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need lapsed on nii üheealised, et selles mõttes on nad sarnased ja tahavad võrdset kohtlemist. Mul on omal kogemusi kingituse peale pahurdava lapsega. ja ka kõrvaltvaatajana.
Sõbranna viis mu teise sõbranna lastele alati ebavõrdseid kingitusi. Põhjendusega, et küll jagavad, mõttetu on viia kaht ühesugust asja. See aga tekitas selle, et laste ema pidi alati pärast laste omavahelisi suhteid klaarima.
Ma saan sellest aru küll, et mõttetu on osta 2 ühesugust asja. saaks ju jagada ja vahetada, kui asjad on erinevad. Nii pidin ma isegi oma üheealistele lastele kinkima jõuluks samu asju, et ei tekiks tülisid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.09 20:47; 25.09 08:13; 25.09 15:30;
To report this post you need to login first.

Need lapsed on nii üheealised, et selles mõttes on nad sarnased ja tahavad võrdset kohtlemist. Mul on omal kogemusi kingituse peale pahurdava lapsega. ja ka kõrvaltvaatajana.
Sõbranna viis mu teise sõbranna lastele alati ebavõrdseid kingitusi. Põhjendusega, et küll jagavad, mõttetu on viia kaht ühesugust asja. See aga tekitas selle, et laste ema pidi alati pärast laste omavahelisi suhteid klaarima.
Ma saan sellest aru küll, et mõttetu on osta 2 ühesugust asja. saaks ju jagada ja vahetada, kui asjad on erinevad. Nii pidin ma isegi oma üheealistele lastele kinkima jõuluks samu asju, et ei tekiks tülisid.

No mulle jääb endiselt see jutt täiesti arusaamatuks. Viitegi kuni x vanuseni kõikidele pere lastele samaväärse kingituse? Minu jaoks tundub täiesti absurdne, et lähen 5-aastase sünnipäevale, viin talle legokomplekti – ja siis peaksin samaväärse viima ka pere 4-aastasele ja 7-aastasele??? Täiesti jabur ju! Rääkimata sellest, et kinkija jaoks ju ajuvaba lisakulutus. Millal ja kuidas te siis oma lastele õpetate, et kingi saab siiski vaid päevakangelane?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.09 14:55; 22.09 17:47; 22.09 17:49; 25.09 11:11; 25.09 13:05; 25.09 13:10; 25.09 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need lapsed on nii üheealised, et selles mõttes on nad sarnased ja tahavad võrdset kohtlemist. Mul on omal kogemusi kingituse peale pahurdava lapsega. ja ka kõrvaltvaatajana.
Sõbranna viis mu teise sõbranna lastele alati ebavõrdseid kingitusi. Põhjendusega, et küll jagavad, mõttetu on viia kaht ühesugust asja. See aga tekitas selle, et laste ema pidi alati pärast laste omavahelisi suhteid klaarima.
Ma saan sellest aru küll, et mõttetu on osta 2 ühesugust asja. saaks ju jagada ja vahetada, kui asjad on erinevad. Nii pidin ma isegi oma üheealistele lastele kinkima jõuluks samu asju, et ei tekiks tülisid.

No mulle jääb endiselt see jutt täiesti arusaamatuks. Viitegi kuni x vanuseni kõikidele pere lastele samaväärse kingituse? Minu jaoks tundub täiesti absurdne, et lähen 5-aastase sünnipäevale, viin talle legokomplekti – ja siis peaksin samaväärse viima ka pere 4-aastasele ja 7-aastasele??? Täiesti jabur ju! Rääkimata sellest, et kinkija jaoks ju ajuvaba lisakulutus. Millal ja kuidas te siis oma lastele õpetate, et kingi saab siiski vaid päevakangelane?

Sa ei saanud vist üldse aru. Sünnipäevalapsele viiakse ikka kingitus, teistele lastele väike meelespidamise asi, kõigile võrdne. Nt. üllatusmuna kõigile lastele, ja kui sünnipäevalaps saab raamatu (mida tõesti kahjuks enamasti lapsed kingituseks ei pea), siis ka sünnipäevalapsele see sama väike asi. Keegi ei räägi sajaeurostest legokomplektidest, lapsed ei hinda mitte kingi rahalist väärtust, vaid maitsvat asja ja meelespidamist.
Maiust ei viida lihtsalt kunagi ühele lapsele, jättes teise(d) vesise suuga pealt vaatama. Elementaarne ju. Kui pakute oma külalistele sööki, kas siis ka ütlete Marile, et sulle on mul suflee, aga Inga saab ainult soolast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 21:37; 24.09 20:29; 25.09 11:38; 27.09 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mulle jääb endiselt see jutt täiesti arusaamatuks. Viitegi kuni x vanuseni kõikidele pere lastele samaväärse kingituse? Minu jaoks tundub täiesti absurdne, et lähen 5-aastase sünnipäevale, viin talle legokomplekti – ja siis peaksin samaväärse viima ka pere 4-aastasele ja 7-aastasele??? Täiesti jabur ju! Rääkimata sellest, et kinkija jaoks ju ajuvaba lisakulutus. Millal ja kuidas te siis oma lastele õpetate, et kingi saab siiski vaid päevakangelane?

Teemaalgataja, sul vist endal tegelikult lapsi pole. Või on ainult üks. Või kui ongi rohkem, siis on neil suur vanusevahe.
Miks ma seda arvan? Sest sul ei tundu tegelikult üldse lastega kogemust olevat. Seda, et lapsed ajavad taga võrdust ja et maiustus on asi, mida enamus lapsi armastavad, teab iga lapsevanem. Loomulikult on erandeid, on olemas lapsi, kes magusat ei armasta ja on olemas lapsi, kes iga kell on raamatu üle rõõmsad. Aga selliseis lapsi on päris kindlasti vähemuses. Ja sina täiskasvanuna, selle asemel, et mõtelda, kus sa vea tegid, tuled teed foorumisse teema, et laps ei ole kingi üle tänulik. Kas sa raamatut kinkides enne lapsevanemaga konsulteerisid?
Neile, kes siin lapse õigustamist ette heidavad. Jah, laps käitus valesti ja teda tuleb selles vallas veel harida. Aga tegelikult alustas valesti käitumist täiskasvanu, kes on väidetavalt lapsevanem ja kes tuli tegi lapse valesti käitumise peale foorumisse teema. Oodates ilmselt, et kõik talle kooris takka kiidavad ning võib-olla isegi lootes, et selle lapse ema seda teemat loeb ja saaks teada kui solvunud ta ikka on. Mis on täiskasvanu puhul sellise käitumise vabandus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 15:43; 22.09 21:42; 25.09 11:49; 25.09 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle peale ei tule, et maiust saanud laps jagab seda teistega? Oh jeerum, need õdede-vendade sitad suhted.
Ja nagu enne öeldud, on kinflasti peol midagi magusat, nii et keegi ei vesista suud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 19:30; 23.09 13:20; 25.09 11:50; 25.09 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt oma last (lapsi) kasvatades on ilmselt iga lapsevaenem kogenud olukorda, kus laps ütleb/käitub, peab end ülal vähem viisakamalt, kui lapsevanem sooviks või laps tavapäraselt käitub. Seetõttu sellises (ühekordses, erandlikus) olukorras kõrvalvaatajana pead ei vanguta teiste laste kasvatuse või kasvatamatuse üle ja kohe nende üldise käitumise kohta hinnanguid ei anna.
Magusat (kui lapsevanemale sobib) olen alati viinud midagi väiksemat ja igale ühele eraldi või siis suurem ja kohe ise viidanud, et kõigile (see justkui külakost, mitte kink). Muidugi võivad lapsed ühele kingitud väiksemat magusat ka omavahel jagada, aga konreetselt ühele kingitud magasa jagamine melus ei pruugi seda konkreetset maiust väga armastavatel lastel lihtsalt sekunditega ja esimese asjane päha tulla. Kingid (võib sisaldada ka magusat, aga kindlasti mitte ainult magus) siis muidugi tähtpäevalisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minuarust on teema-algataja lihtsal trumal. Kujuta nüdü ette, et sa kingid oma lastele ühele raamatu ja teisele šokolaadi. Kas sa tõesti ei näindu ette, et selline asi võib juhtuda?

7aastane siiski ei ole veel nii suur, ets uudab kõiki oma emotsioone varjata. jah, kui oleks olndu ainult see raamat ja see raamat talle ei meeldi, siis eeldad, et ta ei ütle seda välja. aga probleem polnud tegelikutl selles, et talle raamat ei meeldinud vaid selle,s et teine sai MAGUSAT, aga tema mitte. No mõtle kasvõi olukorras, kui tööjuures teed kolleegiga kõva tööd, tema saba preemiaks 1000 euri, aga sulle kingitakse puuviljakorv! Okei, täiskasvanuna tee dmingi mõruda naeratuse – kas ikka teed? või äkki lähe dka ülemuse juurde? ära nüüd unusta, et sina oled täiskasvanu, aga sinu loos on käitujaks laps.

Järgmine kord jäta meelde üks oluline asi – üleüldse lastele ei kingita kommi vaid külakost tuuakse kogu perele!
Sa arvasid, et vanem laps saab kurvaks, kui tema ei sa akingitust ja samas oled pahane, et NOOREM ei oska käituda. Kas sa ise ka loogika puudumist näed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kuna paljud siin nii hirmasti magusale rõhuvad, siis ehkki minu meelest see teemasse ei puutu, olen sunnitud lisama, et kogu perele sai loomulikult söödavat külakosti viidud, sealhulgas ka jäätist. Seega olin arvestanud sellega, et kõik söövad magusat koos. Suuremale lapsele sai üllatusmuna ostetud pigem munas peituva asjakese, mitte sele shokolaadiriba pärast. My bad, teinekord ei osta enam üllatusmuna, ostan mõne muu pisividina. Aga siis tuleks keegi kindlasti ette heitma, et lapsele toodi odavat nänni, mida isegi süüa ei saa. Kas teie meelest oleks sedasi õiglasem olnud? Ja mis siis, kui noorem laps oleks hakanud seepeale nutma, et tema tahab ka sellist vidinat ja mitte raamatut? Olen endiselt seda meelt, et kingituse peab saama vaid päevakangelane ja koolilapsel on paras aeg sellega harjuma hakata. Huvitav, et keegi kritiseerijatest sellele ei vasta, kas viivad pere lastele alati võrdsed kingitused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.09 14:55; 22.09 17:47; 22.09 17:49; 25.09 11:11; 25.09 13:05; 25.09 13:10; 25.09 16:40;
To report this post you need to login first.

No mulle jääb endiselt see jutt täiesti arusaamatuks. Viitegi kuni x vanuseni kõikidele pere lastele samaväärse kingituse? Minu jaoks tundub täiesti absurdne, et lähen 5-aastase sünnipäevale, viin talle legokomplekti – ja siis peaksin samaväärse viima ka pere 4-aastasele ja 7-aastasele??? Täiesti jabur ju! Rääkimata sellest, et kinkija jaoks ju ajuvaba lisakulutus. Millal ja kuidas te siis oma lastele õpetate, et kingi saab siiski vaid päevakangelane?

Teemaalgataja, sul vist endal tegelikult lapsi pole. Või on ainult üks. Või kui ongi rohkem, siis on neil suur vanusevahe.
Miks ma seda arvan? Sest sul ei tundu tegelikult üldse lastega kogemust olevat. Seda, et lapsed ajavad taga võrdust ja et maiustus on asi, mida enamus lapsi armastavad, teab iga lapsevanem. Loomulikult on erandeid, on olemas lapsi, kes magusat ei armasta ja on olemas lapsi, kes iga kell on raamatu üle rõõmsad. Aga selliseis lapsi on päris kindlasti vähemuses. Ja sina täiskasvanuna, selle asemel, et mõtelda, kus sa vea tegid, tuled teed foorumisse teema, et laps ei ole kingi üle tänulik. Kas sa raamatut kinkides enne lapsevanemaga konsulteerisid?
Neile, kes siin lapse õigustamist ette heidavad. Jah, laps käitus valesti ja teda tuleb selles vallas veel harida. Aga tegelikult alustas valesti käitumist täiskasvanu, kes on väidetavalt lapsevanem ja kes tuli tegi lapse valesti käitumise peale foorumisse teema. Oodates ilmselt, et kõik talle kooris takka kiidavad ning võib-olla isegi lootes, et selle lapse ema seda teemat loeb ja saaks teada kui solvunud ta ikka on. Mis on täiskasvanu puhul sellise käitumise vabandus?

Sa tõepoolest leiad, et peaksin külla minnes lapsele kingitust viies vanemaga konsulteerima??? Me ei läinud ometigi sünnipäevale, samuti pole ma jõuluvana, kes peaks midagi etteantud nimekirjast valima. Päris uskumatuid avaldusi loen siit …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.09 14:55; 22.09 17:47; 22.09 17:49; 25.09 11:11; 25.09 13:05; 25.09 13:10; 25.09 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tõepoolest leiad, et peaksin külla minnes lapsele kingitust viies vanemaga konsulteerima??? Me ei läinud ometigi sünnipäevale, samuti pole ma jõuluvana, kes peaks midagi etteantud nimekirjast valima. Päris uskumatuid avaldusi loen siit …

Nüüd ma olen päris kindel, et sul endal pole lapsi.
Jah, enne raamatu kinkimist tuleks vanematega konsulteerida. Sest peres võib see raamat juba olemas olla. Või ei paku see raamat antud lapsele üldse huvi.
Teemaalgataja käitumine muutub minu jaoks üha uskumatuks. Valib välja oma maitse järgi kingi lapsele, keda ta väga hästi ei tunne ja siis on pahane, et see kink ei meeldi.

Seega olin arvestanud sellega, et kõik söövad magusat koos. Suuremale lapsele sai üllatusmuna ostetud pigem munas peituva asjakese, mitte sele shokolaadiriba pärast. My bad, teinekord ei osta enam üllatusmuna, ostan mõne muu pisividina. Aga siis tuleks keegi kindlasti ette heitma, et lapsele toodi odavat nänni, mida isegi süüa ei saa. Kas teie meelest oleks sedasi õiglasem olnud? Ja mis siis, kui noorem laps oleks hakanud seepeale nutma, et tema tahab ka sellist vidinat ja mitte raamatut? Olen endiselt seda meelt, et kingituse peab saama vaid päevakangelane ja koolilapsel on paras aeg sellega harjuma hakata

Soe soovitus. Jäta need pisikesed mõttetud nännid üldse ostmata. Kui sa viisid tervele perele maiustusi, siis teine laps läks sinna hulka ja talle poleks eraldi kinki vaja olnudki. Sinu jaoks on üllatusmuna tühine asi, aga laste jaoks mitte. Ja seda muna sees olevat mänguasja nad poolitada ju ei saa. Miks sa püüad oma tõekspidamisi teise pere lastele peale suruda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 15:43; 22.09 21:42; 25.09 11:49; 25.09 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on sünnipäev, siis muidugi viiakse kink ainult sünnipäevalapsele. Võib, aga ei pea teistele viima. Ma arvan, et antud juhul poleks ka suurem laps pahandanud, kui see raamat oleks olnud ainus kink ja väiksemale just koolimineku puhul. Aga tõesti, viia kooliminejale raamat ja teisele lapsele justkui muuseas maius, kes tuleb selle peale?!? Väikese lapse puhul on ju täiesti selge, et kui talle antaks valida, kumba ta eelistab, siis igal juhul maiust. Küsi kümne 7-aastase käest, kas minna kommi- või raamatupoodi ja vaata, mitu raamatupoesoovi sa saad. Pakun 0, või äärmisel juhul 1. Ehk et selle kingisaaja meelest oli muna näol tegemist parema kingiga kui tema sai.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 15:11; 25.09 15:10; 25.09 22:27; 27.09 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul sündis teine laps, väikese vahega, siis lugesin ka kirjandust kuidas vältida suurema lapse armukadedust noorema suhtes. Saatus kätte selline tarkus, et kui tullakse katsikule võiks paluda katsikulistelt tuua mingi vidin k vanema lapse jaoks. Et mahendada seda, et pisike saab nagunii rohkem tähelepanu ja siis veel ka kinke. Kinke millest väikesel pole algul ei sooja ega külma. Nii meil ongi jäänud, et kui on ühel lapsel sünnipäev, saab ka teine mingi vidina. Mitte samaväärse kingi, aga midagi siiski. Selline traditsioon oli meil päris pikka aega ja nüüd, kui nad on suured teen nalja pärast ikka samamoodi. Üks saab kingi ja teine saab nt shampooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.09 20:47; 25.09 08:13; 25.09 15:30;
To report this post you need to login first.

Kui mul sündis teine laps, väikese vahega, siis lugesin ka kirjandust kuidas vältida suurema lapse armukadedust noorema suhtes. Saatus kätte selline tarkus, et kui tullakse katsikule võiks paluda katsikulistelt tuua mingi vidin k vanema lapse jaoks. Et mahendada seda, et pisike saab nagunii rohkem tähelepanu ja siis veel ka kinke. Kinke millest väikesel pole algul ei sooja ega külma. Nii meil ongi jäänud, et kui on ühel lapsel sünnipäev, saab ka teine mingi vidina. Mitte samaväärse kingi, aga midagi siiski. Selline traditsioon oli meil päris pikka aega ja nüüd, kui nad on suured teen nalja pärast ikka samamoodi. Üks saab kingi ja teine saab nt shampooni.

Täpselt selle tarkuse järgi ma ju käitusingi: päevakangelasele viisin kingituse ja teisele lapsele vidina. Tekkis aga vastupidine probleem: päevakangelane tahtis vidinat KA (vanem laps kusjuures pakkus, et vahetavad kingitused ära – see ei sobinud nooremale sugugi). Mulle tundub, et ainus variant, kuidas draamat oleks saanud ära hoida, oleks olnud see, kui oleksime viinud mõlemale lapsele sama palju ja samaväärseid asju. Seda ma aga õigeks ega võimalikuks ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.09 14:55; 22.09 17:47; 22.09 17:49; 25.09 11:11; 25.09 13:05; 25.09 13:10; 25.09 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja: sa tulid siia just kui nõu, arvamusi ja kogemusi küsima, said neid… ja hakkasid plärtsuma nende kallal, kelle arvamus sulle ei sobi. Laps sai sobimatu kingi, hakkas jonnima. Sina said sobimatud arvamused, hakkasid jonnima. Jonnid nii et maa must… ja sina oled täiskasvanu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 19:35; 26.09 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 11 kui sündis väike õde. Enne seda olid peretuttavad ja sugulased külla tulles tavaliselt mulle väikse maiustuse toonud, aga sellest hetkest kui õde kuskil kaheaastaseks sai, jäin korraga mina maiusest ilma ja selle sai tema. Olin kurb ja pettunud, aga välja seda ei näidanud, küll aga mäletan seda, et isegi tol ajal, olles varateismeline, mõtlesin endamisi, et nii kummaline, et inimesed arvavad, et suurem laps enam maiustusi ei tahagi. Seda enam, et tegemist ei olnud ju millegi suure ja kalliga, vabalt oleks võinud nii mulle kui õele ühesuguse tuua.

Kui ise külla minnes lastele mõne maiuse otsustan viia, viin küll kõigile lasteaia- ja kooliealistele (k.a 17-18 aastastele, neil pole magusasoolikas veel kuhugi kadunud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, edaspidi ära vii kellelegi midagi. Alati on mingi tragöödia. Saavad niigi palju nänni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 19:30; 23.09 13:20; 25.09 11:50; 25.09 20:05;
To report this post you need to login first.

Tead, teinekord mõtle, kas üldse on mõtet sellise perega suhelda, kus lapsed ei oska käituda. Mingi mõttetu üllatusmuna pealt draamat tekitada on küll nõme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 20:35; 11.10 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul sündis teine laps, väikese vahega, siis lugesin ka kirjandust kuidas vältida suurema lapse armukadedust noorema suhtes. Saatus kätte selline tarkus, et kui tullakse katsikule võiks paluda katsikulistelt tuua mingi vidin k vanema lapse jaoks. Et mahendada seda, et pisike saab nagunii rohkem tähelepanu ja siis veel ka kinke. Kinke millest väikesel pole algul ei sooja ega külma. Nii meil ongi jäänud, et kui on ühel lapsel sünnipäev, saab ka teine mingi vidina. Mitte samaväärse kingi, aga midagi siiski. Selline traditsioon oli meil päris pikka aega ja nüüd, kui nad on suured teen nalja pärast ikka samamoodi. Üks saab kingi ja teine saab nt shampooni.

Täpselt selle tarkuse järgi ma ju käitusingi: päevakangelasele viisin kingituse ja teisele lapsele vidina. Tekkis aga vastupidine probleem: päevakangelane tahtis vidinat KA (vanem laps kusjuures pakkus, et vahetavad kingitused ära – see ei sobinud nooremale sugugi).

vaevalt küll, et suurem vahetust pakkus ja väiksem nõus polnud. see paistab rohkem nagu praegu jutule külgemõeldud fakt, et seda väikest päevakangelast veelgi mustemates värvides näidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 15:11; 25.09 15:10; 25.09 22:27; 27.09 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siin äsja kooli läinud lapsele etteheiteid ei teeks. Minu lapsed oleks ka ilmselt solvunud olnud … mõlemad. Ja ma oleks ka ise olnud häiritud külalise käitumisest. Inimene kel on omal rohkem kui üks laps võiks teada, et viia ühele maiustust ja teisele mitte, ei ole õige. Siin ei ole tegemist kasvatamatusega. Usun, et probleemi poleks tekkinud, kui kooli mineja oleks saanud raamatu ja teine laps mitte midagi. Laps oleks aru saanud. Aga maiustuse puhul on asi teine.Ma oleks võtnud maiustuse kõikidele lastele, ka enda omadele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 22:40; 25.09 22:48; 26.09 21:13; 27.09 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum. Tegelikult okeks ju täisjasvanud võinud öelda lapsele, et too on tatine jõmpsikas,kes ei peaks üldse teisest ruumist välha tulema. See on ju ka tõde. Selle asemel võeti teda kui endaga samaväärselt ja toodi isegi kingitus.
Miskipärast eelavad inimesed et kõik teised peavad nende vastu kohutavalt viisakad ja tähelepanelikud olema, szmas pakutakse seda imevähe vastu.

Jeerum, et keegi nii leili läheb, et enam kirjutada ei oska. Ps! Mul on su lastest siiralt kahju 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 22:40; 25.09 22:48; 26.09 21:13; 27.09 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siin äsja kooli läinud lapsele etteheiteid ei teeks. Minu lapsed oleks ka ilmselt solvunud olnud … mõlemad. Ja ma oleks ka ise olnud häiritud külalise käitumisest. Inimene kel on omal rohkem kui üks laps võiks teada, et viia ühele maiustust ja teisele mitte, ei ole õige. Siin ei ole tegemist kasvatamatusega. Usun, et probleemi poleks tekkinud, kui kooli mineja oleks saanud raamatu ja teine laps mitte midagi. Laps oleks aru saanud. Aga maiustuse puhul on asi teine.Ma oleks võtnud maiustuse kõikidele lastele, ka enda omadele.

Ilmselgelt oleks jah sinu lapsed solvunud, kui juba ema sellisest asjast ennast häirituna tunneb. Mis põhjusel see maiustus siis tänapäeva maailmas nii haruldane ja erakordne on, et terve pere kohe rivist välja läheb, kui ainult ühele antakse? Kas lapsed siis jagama pole õpetatud? Minu vanem on 6-aastane ja kui õde saaks selle üllatusmuna siis tema lihtsalt küsiks ampsu, mille ta kindlasti ka saaks ja kõik oleks endiselt omadega rahul. Minu suurem valib vahest ise külla minnes teistele midagi magusat kaasa ja endale sealjuures ei võta midagi, külas ka röökima ei pista, kui teised lapsed tema viidud kommi söövad. Mis magusaorjuses need lapsed teil elavad? Meil on olnud mitu juhust, kus vanem laps on pidanud olema kodust ära, kui külalised tulevad aga on otsustanud siiski koju jääda. Kui külla tulev pere teab, et kodus on ainult noorem laps siis ma ei ole selle pealegi tulnud, et ikka teada anda, et vanem jääb ka koju, et tooge kindlasti talle ka midagi. Siis küsibki väiksema õe käest, kui soovib ja mingit solvumist pole. Ma leian siiski, et sellises vanuses laps, kes karjub ja jonnib väikese üllatusmuna pärast on kasvatamatu. Koolis tulevad ju varsti jõulupakid ja see vaene õpetaja, kui keegi saab maiustuse ja see tüdruk mitte, terve koolipäev siis kisa ja jonni täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 23:03; 25.09 00:42; 25.09 23:46; 26.09 21:21; 26.09 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siin äsja kooli läinud lapsele etteheiteid ei teeks. Minu lapsed oleks ka ilmselt solvunud olnud … mõlemad. Ja ma oleks ka ise olnud häiritud külalise käitumisest. Inimene kel on omal rohkem kui üks laps võiks teada, et viia ühele maiustust ja teisele mitte, ei ole õige. Siin ei ole tegemist kasvatamatusega. Usun, et probleemi poleks tekkinud, kui kooli mineja oleks saanud raamatu ja teine laps mitte midagi. Laps oleks aru saanud. Aga maiustuse puhul on asi teine.Ma oleks võtnud maiustuse kõikidele lastele, ka enda omadele.

Ilmselgelt oleks jah sinu lapsed solvunud, kui juba ema sellisest asjast ennast häirituna tunneb. Mis põhjusel see maiustus siis tänapäeva maailmas nii haruldane ja erakordne on, et terve pere kohe rivist välja läheb, kui ainult ühele antakse? Kas lapsed siis jagama pole õpetatud? Minu vanem on 6-aastane ja kui õde saaks selle üllatusmuna siis tema lihtsalt küsiks ampsu, mille ta kindlasti ka saaks ja kõik oleks endiselt omadega rahul. Minu suurem valib vahest ise külla minnes teistele midagi magusat kaasa ja endale sealjuures ei võta midagi, külas ka röökima ei pista, kui teised lapsed tema viidud kommi söövad. Mis magusaorjuses need lapsed teil elavad? Meil on olnud mitu juhust, kus vanem laps on pidanud olema kodust ära, kui külalised tulevad aga on otsustanud siiski koju jääda. Kui külla tulev pere teab, et kodus on ainult noorem laps siis ma ei ole selle pealegi tulnud, et ikka teada anda, et vanem jääb ka koju, et tooge kindlasti talle ka midagi. Siis küsibki väiksema õe käest, kui soovib ja mingit solvumist pole. Ma leian siiski, et sellises vanuses laps, kes karjub ja jonnib väikese üllatusmuna pärast on kasvatamatu. Koolis tulevad ju varsti jõulupakid ja see vaene õpetaja, kui keegi saab maiustuse ja see tüdruk mitte, terve koolipäev siis kisa ja jonni täis.

“Mina mina mina, MEIL toimib NII, ja kui teil ei toimi, siis on teil lapsed kasvatamata, te olete üldse lollid, saamatud ja nõmedad.”

Ma olen täiesti kindel, et ka teie peres on asju, mille peale teised saavad samamoodi silmi pööritada. Ei ole see kommisöömine ainus indikaator – neid on sadu, ja palju olulisemaid. Mina nt teid ei tahaks oma pere lähedale üldse, olen kindel, et oma empaatiavõimetu mürgi oled ka oma laste iseloomu sisse süstinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 19:35; 26.09 09:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )


Esileht Koolilaps Kingituse üle pahurdav laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.