Esileht Koolilaps Klassiraha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Klassiraha

Postitas:

Laps läks kaheksandasse klassi ja jälle küsib õpetaja klassiraha 10€.
Nii on see olnud iga aasta ja mulle on see jäänud natuke arusaamatuks mille jaoks seda raha küsitakse.
Kõik teatrid, kinod ja muud üritused olen jooksvalt lisaks maksnud ja ei ole kuulnud, et mingi summa võetakse klassirahast.
Ja eelmine õppeaasta jäi poolikuks juba märtsis….
Kas on veel koole ja klasse kus kogutakse klassiraha põhikooli osas.
Algklassides on see rohkem nagu arusaadav.

+3
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga küsi õpetaja käest, milleks seda kasutatakse. Vaevalt ta seda endale tasku topib. Pole nagu mingi eriline summa… Saad rahu. Ma usun, et ta vastab hea meelega.

+34
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei tohi klassijuhataja üldse rahakoguja olla, selleks peaks olema klassis “kassir”. Arusaadav kui kogutakse mingi kindla põhjuse pärast (teater/näitus, bussiraha teatrisse sõitmiseks vms). Kui õpetaja kogubki nö. jooksvateks kuludeks, siis peaks ta väljaminekute kohta aruande esitama.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõesti, kust meie peaks seda teadma?
Meil koguti ka ja lastevanemate koosolekul näitas õpetaja oma eelarvetabelit, kus oli sendi pealt kirjas, mille peale kulus (nt käidi mingis väikeses linnamuuseumis, osteti kaartide tegemiseks mingeid materjale, vist klassi jõulukaunistusi, ülejäägi eest osteti nt klassiõhtuks kringel ja siirupit morsi jaoks).

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja ja meile ühel koolitusel räägiti, et õpetaja ei tohi raha koguda. Mulle see meeldib, sest nii ei pea ma klassijuhatajana erinevates kohtades käima, saan öelda lastele ja lapsevanematele, et mul pole kahjuks õigust raha koguda. Olen pakkunud ka, et mõni lapsevanem tegeleks sellega (raha kogumisega), aga keegi pole enda peale seda kohustust võtnud, lapsed on aga liiga väiksed, et mõni neist võiks kassiir olla. Mul muretum, sest igasugused ekskursioonid jms jäävad õnneks toimumata.

+25
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 13:22; 20.09 09:47; 20.09 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli algklassides kassiir üks vabatahtlik lapsevanem. Alates 5ndast tahtis uus klassijuhataja ise koguda. Nüüd 7ndas ei teagi, uus õpetaja jälle.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklassides oli kassiir ja pidas arvet. Suuremates klassides kogus õpetaja, aga ainult siis, kui üritus käes oli. Näiteks teatrisse minek ja vanemad maksid täpselt piletiraha.

Kassiiri süsteem ettemaksuga on tegelikult ülimugav, kui leidub inimene, kes on nõus seda tegema. Kassa rahast saab ka õpetaja jõulukingi ära orgunnida nii et ei pea kemplema, kes on nõus maksma ja kes mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka lapsevanem, kes kogub korra-kaks aastas mingid summad ja tal on sendipealt excelis kirjas kuhu palju kulus. Selle süsteemi eelis on see, et sealt saab kohe ka õpetajate lilled-kingid osta, ei pea eraldi koguma.
Aga rahakoguja pole mingi lihtne amet – osadele peab maksmist ikka kordi meelde tuletama ja lõpuks ei pruugi ikkagi neilt seda raha saada.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu kogemus kolme lapse vanemana on selline, et enamus klassides ükski lapsevanem ei soovi see “kassiir” olla, sest see raha küsimine, meeldetuletamine jne. on ikka üks väga tüütu ja tänamatu töö. Ja kõik rõõmsad, kui õpetaja selle töö ka ära teeb 🙂 Kõik õpetajad on olnud väga täpsed, teinud eraldi arveldusarve klassirahade jaoks, alati kõik tšekid ja väljavõtted olemas ja ilma küsimata alati selgitavad kuhu nad raha kulutanud jne. Ja kohe kindlasti kõik vanemad ei kannagi seda raha mitte kunagi sinna ühiskassasse…
Olenevalt vanuseastmest tehtud sellest rahast lastele sünnipäevakingitusi(mingi väike asi), klassis vaja mingit paberit, muud vahendit( ainult unistuste maailmas on õpetjal kõik vajalik kooli või riigi poolt olemas). Ekskursioonidele, teatrisse jne. minekul on ikka kellelgi unustatud raha maksta, õpetaja saab klassirahast võtta ja võlglaselt pärast sisse nõuda(lapsel ei jää käik käimata) või siis minnakse mõnda nö. odavamasse kohta(muuseumisse vm.) selle klassiraha eest, õpetaja ei hakka korjama eraldi näiteks igaühelt 2€ jne. Kui kooliaasta lõpul raha järgi, on tehtud sellest klassiõhtuid, piknikuid vm. Või siis järgmisesse kooliaastasse lihtsalt varuks jäetud.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus kolme lapse vanemana on selline, et enamus klassides ükski lapsevanem ei soovi see “kassiir” olla, sest see raha küsimine, meeldetuletamine jne. on ikka üks väga tüütu ja tänamatu töö. Ja kõik rõõmsad, kui õpetaja selle töö ka ära teeb ???? Kõik õpetajad on olnud väga täpsed, teinud eraldi arveldusarve klassirahade jaoks, alati kõik tšekid ja väljavõtted olemas ja ilma küsimata alati selgitavad kuhu nad raha kulutanud jne. Ja kohe kindlasti kõik vanemad ei kannagi seda raha mitte kunagi sinna ühiskassasse…

Olenevalt vanuseastmest tehtud sellest rahast lastele sünnipäevakingitusi(mingi väike asi), klassis vaja mingit paberit, muud vahendit( ainult unistuste maailmas on õpetjal kõik vajalik kooli või riigi poolt olemas). Ekskursioonidele, teatrisse jne. minekul on ikka kellelgi unustatud raha maksta, õpetaja saab klassirahast võtta ja võlglaselt pärast sisse nõuda(lapsel ei jää käik käimata) või siis minnakse mõnda nö. odavamasse kohta(muuseumisse vm.) selle klassiraha eest, õpetaja ei hakka korjama eraldi näiteks igaühelt 2€ jne. Kui kooliaasta lõpul raha järgi, on tehtud sellest klassiõhtuid, piknikuid vm. Või siis järgmisesse kooliaastasse lihtsalt varuks jäetud.

Meil laste klassides sama. Ega keegi ei tahaks raha koguda ise. Õpetajad on eraldi arve avanud, kuhu klassiraha kanda. Vanematel kõigil hea meel, et õpetaja ise selle ära korraldab. Mind ausalt öelda peensusteni ei huvitagi, mis piletitele või kunstitarvetele vmt see raha läheb.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kogub õpetaja konkreetseks vajaduseks. Ilmselt õpetajale ei jäta keegi maksmata, mis võib juhtuda, kui kogujaks on lapsevanem?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem korjas õpetaja, nüüd on üks lapsevanem. Selle eest osteti paberkäterätte, eksursioonile grillimiseks vorstikesi, ketšupit, koolis käivatele teatritele maksti (2 eurot oli u. pilet) ja maksti ka nende laste eest, kelle vanemad raha maksmisega viivitasid.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 20:01; 16.09 14:14; 08.10 17:36; 10.10 12:54; 11.10 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ühe lapse klassis palus õp tuua printimispaberit ja mingit kraami ja jooksvalt raha väljasõitudeks. Teise lapse klassis on kassiir, kogutakse aasta peale raha ja kaetakse sealt pea kõik kulud, ka õp sünnipäeva- ja jõulukingid. Mulle see viimane süsteem väga sobib.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklassides ei mäleta seda, põhikoolis-gümnaasiumis oli klassivanem. Iga kuu oli mingi kindel summa. Õpetajatele (neid ju palju teises ja kolmandas astmes), kui oli sünnipäev, lillede tarvis. Osad aineõpetajad nõudsid, et iga klass tooks aasta alguses kontrolltööde jaoks paberit, see läks siis klassirahast. Klassijuhatajale sünnipäevaks midagi rohkem kui lilled, siis aga kogusime üldjuhul juurde veel. Gümnaasiumis võimaldas klassijuhataja meil kohvi-teed valmistada, sai ka pakk ostetud. Kui oligi mingi muuseumikülastus mõnikord, siis sai ka klassirahast võetud. Kui teinekord oli millegi muu tarveks raha tarvis (nt paljud ei söönud tavalist koolitoitu, vaid ostsid igal hommikul praetalongi), oli võimalik klassirahast laenata. Kui oligi üleliia kogunenud ja aasta lõpus üle, siis sai järgmiseks aastaks tallele pandud. Gümnaasiumi lõpuks läks kõik ülejääk ja veel peale klassijuhatajale lõpukingiks 500 eurone reisikinkekaart.
Ja ma kõike ei mäleta enam, mille jaoks veel kasutasime. Ahjaa, nooremana, kui veel klassiõhtud toimusid, siis sinna jooke-snäkke-dekoratsioone. Gümnaasiumis jõuluballi korraldamise tarveks, õpetajatepäeva üritusteks. Ikka vajadusel kogusime juurde, aga mingi korralik summa oli alati olemas.

Lisan veel, et meil oli vist 25 krooni kuus, kui euro tuli gümnaasiumi ajal, siis 2 eurot kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 22:13; 22.09 12:20; 07.10 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on olnud see klassiraha ka 30€ ja muuhulgas on ostetud ühiseid kunstitarbed selle eest (suured guašituubid nt, ei pea igaüks eraldi ostma ja nimeliste peale kleepima, siis ka kindla kvaliteediga asjad). Meie summa sees oli ka 1. poolaasta teatriskäik/ekskursioon või mingi bussiraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei koguta klassiraha vaid iga kord antakse nimekiri, mille jaoks on vaja ja siis iga jumala kord mine jälle poodi, kui vaja kooli saata mingeid taskurätte, suurt guaššvärvi (iga lapsevanem peab tooma ise värvi) vms. mina eelistan kui kogutakse klassiraha. Ja eelistan kui seda teeb õpetaja.

Ühe lapse õpetajast on mul lausa kahju. Klassiraha ta ei kogu, aga kõik lapsed saavad sünnipäevaks mingi kaardi ja meene, vahel toob mingil pidupäeval või võistluse puhul šokolaade, komme vms. auhinnaks ja loomulikult ostab ta seda kõike oma palgaraha eest. Ma eelistaksin, kui mina saaksin ka panustada neisse väljaminekutesse, sest minu meelst ei peaks õpetaja seda kõike oma isiklikust rahast tegema.

Mõnes koolis on näiteks õpetajale antud raha vaid üliväikese koguse paberite tarvis, samas õppetöö huvitavamaks muutmise tarvis on igasugu lisaülesannete koopiaid vaja teha tunduvalt suuremas mahus ja siis lapsevanemad tulevad appi.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.09 16:12; 05.10 10:43; 08.10 06:35; 12.10 09:32; 12.10 14:24; 12.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mõlemal lapsel õpetaja kogunud klassiraha oma eraldi pangakontole. Ostetud on jõuludeks piparkooke ja mandariine, sünnipäeva kaarte, käsitöö tunni jaoks mingeid erivahendeid, klassiõhtutele vajalikku pudi-padi (nt joogitopsid jms), matkapäevale näkse jne. Aasta peale seda pudi ikka koguneb ja ma olen õpetajatele väga tänulik, et nad sellega tegelevad ning ma ei pea minema poest otsima üks õhtu sinist lõnga ja järgmine õhtu rohelist vihikut. Samuti on see heaks puhvriks kuna on juhtunud, et mingitel üritustel lõpuks kogumaksumus natuke muutub ja totter oleks siis mingit 1 eurot kõigilt lisaks koguma hakata.

Aasta lõpus läheb saldo lõpuürituse fondi ja õpetaja ostab nt piknikule või ekskursioonile midagi kaasa.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seletage mulle, lollile, ära, miks õpetaja ideeliselt ei tohi (ka algklassides) klassiraha koguda? Kas see on mingi tasuta hariduse näitlemine, õpetaja palga mõnitamine (et tal palk niikuinii väike, ju siis varastab raha endale) või muu “loogiline” põhjus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läks kaheksandasse klassi ja jälle küsib õpetaja klassiraha 10€.

Nii on see olnud iga aasta ja mulle on see jäänud natuke arusaamatuks mille jaoks seda raha küsitakse.

Kõik teatrid, kinod ja muud üritused olen jooksvalt lisaks maksnud ja ei ole kuulnud, et mingi summa võetakse klassirahast.

Ja eelmine õppeaasta jäi poolikuks juba märtsis….

Kas on veel koole ja klasse kus kogutakse klassiraha põhikooli osas.

Algklassides on see rohkem nagu arusaadav.

Ja kogutakse ka gümnaasiumis, miks see vaid algklassides mõistetav on? Teil ikka väga väike summa ju.
Õpetaja ostab ühiselt mingeid klassitarbeid, a4 paberit töölehtede ja materjalide paljundamiseks, midagi kolmandat? Ostab klassiõhtuks või kooli sünnipäevaks kringli, mida koos süüa?
Emotsionaalses plaanis on mulle täiesti arusaamatu, kui vähe sa oma lapse õpetajat usaldad. Mul ei tuleks mõttessegi mingit sellist teemat aretada.
Pragmaatiliselt – teie klassiraha on üliväike, ma pole oma kolme lapse puhul kunagi alla 50.- näo kohta maksnud.
Iga klassiraha kulukanne on õpetajal kindlasti dokumenteeritud, eks küsi siis excel endale näha, kui piinlik pole.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.09 23:25; 15.09 23:27; 09.10 23:36; 16.10 02:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seletage mulle, lollile, ära, miks õpetaja ideeliselt ei tohi (ka algklassides) klassiraha koguda? Kas see on mingi tasuta hariduse näitlemine, õpetaja palga mõnitamine (et tal palk niikuinii väike, ju siis varastab raha endale) või muu “loogiline” põhjus?

Miks ei tohi? Mul kõikide laste koolitee jooksul justnimelt õpetaja ongi kogunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.09 23:25; 15.09 23:27; 09.10 23:36; 16.10 02:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kogub õpetaja konkreetseks vajaduseks. Ilmselt õpetajale ei jäta keegi maksmata, mis võib juhtuda, kui kogujaks on lapsevanem?

Jätavad ikka küll. Meil on stabiilselt 3-4 lapsevanemat, kes lihtsalt ei maksa.

Minu arust ka see rahakoguja amet on üks tänamatu töö. Esiteks aja seda raha alati sada korda taga, teiseks on mingid inimesed, kes kahtlustavad vargust. Meil kogutakse 25 eurot lapse kohta aasta alguses ja jaanuaris. Sellest rahast makstakse teatripiletid, ekskursioonid jne. Üks käik on juba üle 10 euro. Aga iga kord on olemas lapsevanemad, kes hädaldavad, et alles maksin 25 eurot, nüüd juba jälle (september, jaanuar). Mina igatahes mingit aruandlust ei soovi, aga see rahakoguja kogu aeg annab aru, sest mõni kogu aeg kahtlustab, et äkki pannakse raha pihta. Ju siis ise teeks seda sellises olukorras, kui kahtlus nii suur.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 08:35; 07.10 20:02; 10.10 16:44; 11.10 06:11; 11.10 06:46; 12.10 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

See, et õpetaja ei tohi, on vist üsna vana asi juba. Mul läks 2012 esimene laps kooli. Natuke sai kooli algusest mööda, kui õpetaja hakkas rääkima, et tema ei tohi korjata (põhjust ei mäleta) ja alati on siis kõik vanemad ikka otsustanud, et ei- lubame ikka õpetajal korjata ja siis õpetaja nõustub. Kooliaasta jooksul on ikka igasuguseid pisikulusid ka suurematel.

Mulle isiklikult meeldiks, kui oleks rohkem nö ühishankeid. Mingist rahast viidaks (ma võiks isegi viia) korraga koolimajja õpetajale x pakki salvrätte vms. Mitte et iga pere läheb siis poodi seda pakki tooma ja õpetaja siis märgib, kes on toonud ja millal on otsas, et saaks sama asjaga uuele ringile minna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 10:25; 11.10 06:40; 11.10 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seletage mulle, lollile, ära, miks õpetaja ideeliselt ei tohi (ka algklassides) klassiraha koguda? Kas see on mingi tasuta hariduse näitlemine, õpetaja palga mõnitamine (et tal palk niikuinii väike, ju siis varastab raha endale) või muu “loogiline” põhjus?

Minu lapse kool sai mõned aastad tagasi ettekirjutuse kui selgus, et kunstiõpetaja kogus raha kunstitarvete ostmiseks: koolil pole õigust raha koguda kuna põhiharidus on Eestis tasuta.

Et kui ma ise ostan lapsele vahendid on haridus tasuta??? Kui õpetaja kogub raha kokku ja ostab kõigile ära, siis on haridus tasuline? Mina sellest loogikast aru ei saa, aga eks targemad teavad.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seletage mulle, lollile, ära, miks õpetaja ideeliselt ei tohi (ka algklassides) klassiraha koguda? Kas see on mingi tasuta hariduse näitlemine, õpetaja palga mõnitamine (et tal palk niikuinii väike, ju siis varastab raha endale) või muu “loogiline” põhjus?

Minu lapse kool sai mõned aastad tagasi ettekirjutuse kui selgus, et kunstiõpetaja kogus raha kunstitarvete ostmiseks: koolil pole õigust raha koguda kuna põhiharidus on Eestis tasuta.

Et kui ma ise ostan lapsele vahendid on haridus tasuta??? Kui õpetaja kogub raha kokku ja ostab kõigile ära, siis on haridus tasuline? Mina sellest loogikast aru ei saa, aga eks targemad teavad.

Keegi loll läks kaebama ja õpetaja ei suutnud ära tõestada, et just sellele lapsele kulus nii palju kunstivahendeid.
Meie kool ostab ära kõigile kunstitarbed ja see läheb mulle kui emale maksma ainult paar eurot õppeaasta peale. Minule see isiklikult väga meeldib. Ma pole ostnud ühelegile lapsele ühtegi värvi, pintslit ega paberit kooli. Vaevalt et kool arvestust peab, et mitu grammi värvi iga laps kasutab. Jaurata saab iga asjaga kui on soovi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.09 12:22; 12.10 14:24; 12.10 14:36; 12.10 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ilmselt jah sai alguse mõnest kaebajast, aga vist Haridusministeeriumist see keeld tuli, sellest oli ka mõned aastad tagasi juttu. Ma kannan alati mõned eurod rohkem, et ei oleks mittemaksjatega probleemi, sellepärast ka osalen suurema summaga õpetaja jõulukingituse kogumises.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.09 20:01; 16.09 14:14; 08.10 17:36; 10.10 12:54; 11.10 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa peaksid õnnelik olema, et klassijuhataja ise raha kogub. Minule meeldib, et viin korra mingi summa ja siis seda kasutatakse vastavalt vajadusele. Mis aruannet sa selle 10 euro osas soovid?
Muidugi on sul võimalus pakkuda ise ennast kassiiriks. Usu mind see pole meeldiv ülesanna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kogub õpetaja konkreetseks vajaduseks. Ilmselt õpetajale ei jäta keegi maksmata, mis võib juhtuda, kui kogujaks on lapsevanem?

Mina õpetajana mõtlen just vastupidi. Äkki teisele vanemale oleks piinlik maksmata jätta? Minul õpetajana on küll pidevalt vaja raha kerjata, sest ühed ja kindlad vanemad jätavad teatripiletite jms maksmata ning küsivad ajapikendust ka siis, kui üritus toimus juba paar kuud tagasi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus kolme lapse vanemana on selline, et enamus klassides ükski lapsevanem ei soovi see “kassiir” olla, sest see raha küsimine, meeldetuletamine jne. on ikka üks väga tüütu ja tänamatu töö. Ja kõik rõõmsad, kui õpetaja selle töö ka ära teeb ???? Kõik õpetajad on olnud väga täpsed, teinud eraldi arveldusarve klassirahade jaoks, alati kõik tšekid ja väljavõtted olemas ja ilma küsimata alati selgitavad kuhu nad raha kulutanud jne. Ja kohe kindlasti kõik vanemad ei kannagi seda raha mitte kunagi sinna ühiskassasse…

Olenevalt vanuseastmest tehtud sellest rahast lastele sünnipäevakingitusi(mingi väike asi), klassis vaja mingit paberit, muud vahendit( ainult unistuste maailmas on õpetjal kõik vajalik kooli või riigi poolt olemas). Ekskursioonidele, teatrisse jne. minekul on ikka kellelgi unustatud raha maksta, õpetaja saab klassirahast võtta ja võlglaselt pärast sisse nõuda(lapsel ei jää käik käimata) või siis minnakse mõnda nö. odavamasse kohta(muuseumisse vm.) selle klassiraha eest, õpetaja ei hakka korjama eraldi näiteks igaühelt 2€ jne. Kui kooliaasta lõpul raha järgi, on tehtud sellest klassiõhtuid, piknikuid vm. Või siis järgmisesse kooliaastasse lihtsalt varuks jäetud.

Miks peaks lapsevanem meelde tuletama? hea küll, alguses korra tuletab meelde, sest ikka ununeb. Aga kui on aeg käes millegi eest maksta, siis “kassiir” viib õpetajatele raha nende laste eest, kelle eest on kassasse raha laekunud ja annab õpetajale nimekirja, millised vanemad siis toovad eraldi raha. Ei ole see teise lapsevanema asi muretseda, kas iga lapse eest on mingi teatriraha makstud.

Teemasse – muidugi küsi, õpetaja peaks suutma anda täpse ülevaate, millele raha on kulunud. ja kindlasti ei tohi raha kulutada asjadele, mille peaks maksma kool _ nagu nt wc paber või tahvlikriidid. tegelikult peaksid kõik sellised tasulised huvitegevused olema eelneval tkooskõlastatud lapsevanematega, sh ka hind, nii et iga lapsevanem saab soovikorral ise oma arvestust pidada – mitte aga nii, et lapsevanemad ei teagi, et tegelikult on juba x summa kulunud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklassides on ikka käimisi ja teatripiletid on vaja ette ära osta, siis on hea, kui kusagilt on 250 eurot kohe võtta. Enamasti on see ikka suur raha, et õpetaja saaks selle lihtsalt maksta ja kuu jooksul tagasi ehk saada.
Meil on klassikonto, haldab üks lapsevanem ja väga mugav on, ei pea lapsele raha kaasa panema, justkui ettemaks ja arvutatakse kohalkäimise järgi kõik välja. Kui laps klassist lahkub (on ikka ette tulnud) makstakse jääksumma ka välja.
Ilmselt see haldamine ikka natuke tüütu on, lastevanemate koosolekul see vanem rääkis, et ärgu temalt küsigu, miks hinnad on kõrged või kas kinos peab nii tihti käima. Ju mõned lapsevanemad saadavad selliseid kirju.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see vanem kes ei maksa ja põhjusega…
Kõik piletid üritustele olen ise maksnud
Vajalikud koolitarbed ostan ise lapsele
Klassiõhtul võtab iga laps midagi kaasa ühisele lauale
Klasaijuhataja kingiraha kogutakse eraldi, klasaipiltide raha samuti.
Töòvihikud mis telliti, maksin kinni
Kuhu see nö klassiraha kulub on arusaamatu ja milleks?
Vot ei maksa enam!

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 01:06; 04.10 03:43; 04.10 21:07; 12.10 11:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )


Esileht Koolilaps Klassiraha