Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu makse

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 155 )

Teema: Kodulaenu makse

Postitas:
Kägu

Kuskohas? Kuskil pärapees tõesti äkki.

Tallinnas loomulikult. 44 pakkumist hinnaga kuni 50 000.-

https://www.kv.ee/asukohtvaga-hea-infrastruktuur-ja-vaikne-asukoht-l-3541773.html

Vaata ka neid. 15 ruudused. Selle nimel 5 aastat riisi ja ubasid süüa, et saada põhja-koplisse asi mis pole isegi 1toaline korter. Jah, sul pole peale seda laenu aga korterit ka mitte, on üks tuba kuhu sõidad tipptunni ajal tund aega.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast riigi pandud kohustuste maksmist pere sissetulekust 30,5%.

Mis need riigi pandud kohustused teil on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohas? Kuskil pärapees tõesti äkki.

Tallinnas loomulikult. 44 pakkumist hinnaga kuni 50 000.-

https://www.kv.ee/asukohtvaga-hea-infrastruktuur-ja-vaikne-asukoht-l-3541773.html

Sellelt lingil avaneb yyrikuulutus, kus pisikese 1-toalise tikutopsi yyr Lasnamäel on juba 450.-:) Mina myysin oma 2-toalise renoveerimata korteri Mustamäel äsja 130 tuhande eest, ma ei tea, mis ajas sina elad, et 50 tuhande eest saab Tallinnas korteri:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0% Ei kadesta seda pangaorjust. Elan 0 laenuga.

Kõik ei taha emme garaažis elada nagu sina, osad siin soovivad isiklikku elamist. Kui keegi pole sobival ajal maha surnud ja pärandust jätnud, siis paraku tuleb võtta kodulaen. Või sina ostad kuupalga eest omale kinnisvara?

mõned siinsed käod on juba nii vanad, et on oma 25-30aastase kodulaenu juba ära maksnud ????

Kui inimene on 30 aastat laenu maksnud, siis ma ei nimetaks ta elu laenuvabaks, isegi kui praeguseks on maksed lõppenud. Pool elu ju maksnud seda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõned siinsed käod on juba nii vanad, et on oma 25-30aastase kodulaenu juba ära maksnud ????

Kas siin Perekoolis on mingi vanusepiirang või milleks selline kommentaar?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0% Ei kadesta seda pangaorjust. Elan 0 laenuga.

Kõik ei taha emme garaažis elada nagu sina, osad siin soovivad isiklikku elamist. Kui keegi pole sobival ajal maha surnud ja pärandust jätnud, siis paraku tuleb võtta kodulaen. Või sina ostad kuupalga eest omale kinnisvara?

mõned siinsed käod on juba nii vanad, et on oma 25-30aastase kodulaenu juba ära maksnud ????

Kui inimene on 30 aastat laenu maksnud, siis ma ei nimetaks ta elu laenuvabaks, isegi kui praeguseks on maksed lõppenud. Pool elu ju maksnud seda.

Aga praeguseks on elu laenuvaba, see siiski tähendab ka midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellelt lingil avaneb yyrikuulutus, kus pisikese 1-toalise tikutopsi yyr Lasnamäel on juba 450.-:) Mina myysin oma 2-toalise renoveerimata korteri Mustamäel äsja 130 tuhande eest, ma ei tea, mis ajas sina elad, et 50 tuhande eest saab Tallinnas korteri:)

https://www.kv.ee/korterkorteril-on-olemas-kehtiv-hindamisakt-summal-3512167.html

Nõmmel

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellelt lingil avaneb yyrikuulutus, kus pisikese 1-toalise tikutopsi yyr Lasnamäel on juba 450.-:) Mina myysin oma 2-toalise renoveerimata korteri Mustamäel äsja 130 tuhande eest, ma ei tea, mis ajas sina elad, et 50 tuhande eest saab Tallinnas korteri:)

https://www.kv.ee/korterkorteril-on-olemas-kehtiv-hindamisakt-summal-3512167.html

Nõmmel

Ja mis ajaga see 1-toaline seal nõmmes elamisväärsetes tingimustes edasi müües ära tasub, et suurem kodu osta? Suuremate kodude hinnad lähevad samuti eest samas tempos. Samal ajal maja ja selle katus, torustik, elektrijuhtmed jmt kõik vananevad, eriti hea kui maja ei hakka vajuma või suurt remondilaenu ei pea maja (väheste korterite arvuga) peale võtma.

Sellise sammu saab ikka sisuliselt teha vaid üksik inimene, ehk äsja kooli lõpetanud, kes ostab selle esimeseks kodus – kel veel kaaslast, lapsi, lemmikloomi jne ei ole. Kuigi – ka selle raha oleks pidanud ju noor kusagilt kokku koguma? Tulevad vanemad-pärandus vmt appi? No siis pole ka ikkagi ise ostetud ja ise säästetud ja laenuvaba. Või siis äärmisel juhul just keegi, kellel lapsed suured ja ongi üksik, pole vaja kusagil enam lapsi “majutada” vaid saabki üürikodust priiks. Iseasi – kas ka seegi ära tasub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis need riigi pandud kohustused teil on?

Maksud, maksud, maksud. Ja siis veel natuke makse. Aga nagu keegi eelpool kirjutas, on need kohustused meil kõigil ise endile võetud, sest kui edukas PK kägu ei taha makse maksta, siis ta ei maksagi. Pööbel, kes ei jaksa endale head raamatupidajat palgata, vaadaku ise kuidas saab.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis ajaga see 1-toaline seal nõmmes elamisväärsetes tingimustes edasi müües ära tasub, et suurem kodu osta? Suuremate kodude hinnad lähevad samuti eest samas tempos. Samal ajal maja ja selle katus, torustik, elektrijuhtmed jmt kõik vananevad, eriti hea kui maja ei hakka vajuma või suurt remondilaenu ei pea maja (väheste korterite arvuga) peale võtma. Sellise sammu saab ikka sisuliselt teha vaid üksik inimene, ehk äsja kooli lõpetanud, kes ostab selle esimeseks kodus – kel veel kaaslast, lapsi, lemmikloomi jne ei ole. Kuigi – ka selle raha oleks pidanud ju noor kusagilt kokku koguma? Tulevad vanemad-pärandus vmt appi? No siis pole ka ikkagi ise ostetud ja ise säästetud ja laenuvaba. Või siis äärmisel juhul just keegi, kellel lapsed suured ja ongi üksik, pole vaja kusagil enam lapsi “majutada” vaid saabki üürikodust priiks. Iseasi – kas ka seegi ära tasub.

Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga. 50 tuhat pole tänapäeval küll mingi eriline raha.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis ajaga see 1-toaline seal nõmmes elamisväärsetes tingimustes edasi müües ära tasub, et suurem kodu osta? Suuremate kodude hinnad lähevad samuti eest samas tempos. Samal ajal maja ja selle katus, torustik, elektrijuhtmed jmt kõik vananevad, eriti hea kui maja ei hakka vajuma või suurt remondilaenu ei pea maja (väheste korterite arvuga) peale võtma. Sellise sammu saab ikka sisuliselt teha vaid üksik inimene, ehk äsja kooli lõpetanud, kes ostab selle esimeseks kodus – kel veel kaaslast, lapsi, lemmikloomi jne ei ole. Kuigi – ka selle raha oleks pidanud ju noor kusagilt kokku koguma? Tulevad vanemad-pärandus vmt appi? No siis pole ka ikkagi ise ostetud ja ise säästetud ja laenuvaba. Või siis äärmisel juhul just keegi, kellel lapsed suured ja ongi üksik, pole vaja kusagil enam lapsi “majutada” vaid saabki üürikodust priiks. Iseasi – kas ka seegi ära tasub.

Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga. 50 tuhat pole tänapäeval küll mingi eriline raha.

Sama hästi võiks kodus edasi elada, mitte kolida tikutopsi.

Näiteks koguda raha, osta laenuga korralik korter ja see üüri panna, ise kodus edasi elada. Selleks ajaks kui tekib soov vanemate juurest ära kolida, on korter juba osaliselt tagasi maksnud ennast ja on päriselt korter, mitte voodi suurune lapp maad hurtsikus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga. 50 tuhat pole tänapäeval küll mingi eriline raha.

Mis pilvepeal sa elad. Et loomulikult saab kodu elada ja loomulikult vanemad aitavad? Paljudel sellised vanemad on? Ning see pole ju ISE saamine, pigem ikka vähestel on sellised võimalused.

Pigem minnakse kui annab aastaks-paariks välismaale koonerdama, kel soov sissemakse summa ise kiiresti kokku saada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et noor alles tööturule sisenev inimene 4-5 aastaga 50 000 koguda suudaks, peab ta reaalselt elama kellegi teise kulul. Sest noor inimene ei saa sellist palka, et maksta üüri, kommunaale, kogu oma elamine ning lisaks veel 1000 eurot kuus palgast kõrvale panna. Jah, saab panna kõrvale üsna kogu oma palga, kui elada vanemate kodus ning vanemad maksavad kõik kulud ja ka toidu. Aga see ei ole ju ise kogumine enam, see on täiskasvanud inimesel kellegi teise kulul elamine..

Aga see selleks, mina (elan üksi, nii et röögin ainult enda, mitte pere sissetulekust) maksan hetkel laenu nii 10.25% oma igakuisest sissetulekust (ehk siis netopalgast). Aga kui lisada juurde ebaregulaarsed sissetulekud (dividendid, mida ka aegajalt saan), siis pigem 8-9% või nii tuleb aasta peale laiali jaotatuna.

PS. See vaidlus, kas rääkiga bruto või neto – mina palgast rääkides kasutaksin brutopalka. See on mul kindel ümmargune summa, mida ma tean une pealt. Aga rääkides sissetulekust räägin juba netosissetulekust, mis on siis netopalk + dividendid, seda nii täpselt peast ei tea ja pean arvutama. Isegi netopalka ei tea ma peast täpselt see on ju mingi x eurot ja y senti, kes seda täpset arvu meeles pidada jaksab. Tean umbkaudset summat, sadade eurode täpsusega, täpset pean iga kord vaatama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga. 50 tuhat pole tänapäeval küll mingi eriline raha.

Milleks siis üldse koguda vaja, kui vanemad ostavad korteri. No on ka neid tõesti olemas. Aga kõik inimesed pole sellised ja siin oli jutt enda ise finantseerimisest, mitte sellest, et mõni saab päranduse, mõnel ostavad vanemad korteri, mõnel peab mees üleval. Mis see kõik siia puutub üldse?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pilvepeal sa elad. Et loomulikult saab kodu elada ja loomulikult vanemad aitavad? Paljudel sellised vanemad on? Ning see pole ju ISE saamine, pigem ikka vähestel on sellised võimalused.

Ohoh? Ma ütleks, et enamikel. Vanasti ei elanud 19-23-aastased vanematega, nüüd teevad seda ikka päris paljud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et noor alles tööturule sisenev inimene 4-5 aastaga 50 000 koguda suudaks, peab ta reaalselt elama kellegi teise kulul. Sest noor inimene ei saa sellist palka, et maksta üüri, kommunaale, kogu oma elamine ning lisaks veel 1000 eurot kuus palgast kõrvale panna. Jah, saab panna kõrvale üsna kogu oma palga, kui elada vanemate kodus ning vanemad maksavad kõik kulud ja ka toidu. Aga see ei ole ju ise kogumine enam, see on täiskasvanud inimesel kellegi teise kulul elamine..

1400 palk, 1000 kõrvale, 400 eest saab vanemate juures elades hakkama küll.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pilvepeal sa elad. Et loomulikult saab kodu elada ja loomulikult vanemad aitavad? Paljudel sellised vanemad on? Ning see pole ju ISE saamine, pigem ikka vähestel on sellised võimalused.

Ohoh? Ma ütleks, et enamikel. Vanasti ei elanud 19-23-aastased vanematega, nüüd teevad seda ikka päris paljud.

Sest rahaliselt on sunnitud. Keegi ei tahaks väga oma poiss- või tüdruksõbraga 3-toalises korteris vanemate magamistoa teises seinas suguelu elada vmt.

Ja ei tahaks öelda, et enamusel vanematel oleks raha lastele sissemakse anda ja kortereid kinkida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest rahaliselt on sunnitud. Keegi ei tahaks väga oma poiss- või tüdruksõbraga 3-toalises korteris vanemate magamistoa teises seinas suguelu elada vmt.

Ilmselgelt oma kaaslasi vanemate juurde ei veeta. Mina vanemana poleks seda ka kunagi lubanud. Käia-jah, elada-ei.

Oi, paljud elavad vanematega, sest on mugav. Ise teenivad 2000+neto.

No ja kui nagunii on kindel kaaslane olemas, siis läheb ju poole kiiremini see kahasse ostmine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga. 50 tuhat pole tänapäeval küll mingi eriline raha.

Kas sa teed nalja?

Ostsin eelmine aasta kodu, summa natuke alla 100 000 euro. Isa toetas max 5000 euroga, tal on väga vähe säästusid. Ülejäänud sissemakse maksin ise. 3500 eurot sellest tahab ta tagasi saada, nii ma maksan isale 50-100 eurot iga kuu tagasi, kuni võlg makstud. Meil pole halvad suhted, mu pere lihtsalt on vaene.

Ma ei kurda, olen õnnelik et mul oma kodu on. Kõik inimesed ei ole sündinud hõbelusikas suus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha kogumise ajal saab kodus elada. Loomulikult aitavad ka vanemad rahaga. 50 tuhat pole tänapäeval küll mingi eriline raha.

Kas sa teed nalja?

Ostsin eelmine aasta kodu, summa natuke alla 100 000 euro. Isa toetas max 5000 euroga, tal on väga vähe säästusid. Ülejäänud sissemakse maksin ise. 3500 eurot sellest tahab ta tagasi saada, nii ma maksan isale 50-100 eurot iga kuu tagasi, kuni võlg makstud. Meil pole halvad suhted, mu pere lihtsalt on vaene.

Ma ei kurda, olen õnnelik et mul oma kodu on. Kõik inimesed ei ole sündinud hõbelusikas suus.

Ahjaa, enne kui sa ütled, et ela koos vanematega, siis nad elavad umbes 33-ruudusel pinnal Tallinnas. Mina elan üksi 30 ruuduses korteris ning arvestades millega lapsepõlves harjunud olen, on see minu jaoks nagu loss. 😀 Perspektiivi küsimus, on ju.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest rahaliselt on sunnitud. Keegi ei tahaks väga oma poiss- või tüdruksõbraga 3-toalises korteris vanemate magamistoa teises seinas suguelu elada vmt.

Ilmselgelt oma kaaslasi vanemate juurde ei veeta. Mina vanemana poleks seda ka kunagi lubanud. Käia-jah, elada-ei.

Oi, paljud elavad vanematega, sest on mugav. Ise teenivad 2000+neto.

No ja kui nagunii on kindel kaaslane olemas, siis läheb ju poole kiiremini see kahasse ostmine.

No näiteks, kas alla 25 kui on nt ok vanematega elada, on mõistlik ikka “kepisemuga” kahesse kinnisvara osta?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1400 palk, 1000 kõrvale, 400 eest saab vanemate juures elades hakkama küll.

Ja see ongi juba vanemate kulul elamine. Vanemad maksavad elamiskulud, vanemad ostavad toidu külmkappi. Sina oma 400-ga suudad maksta ehk oma väljas söömised (tõõlõunad), riided ja muu väga isikliku. Kui peaksid ise ennast toitma ning ainult kommunaalidki maksma, siis ei pane sa 1400-st küll enam 1000 eurot kõrvale, hea kui 400 paned. Ja kui veel üüri ka peaksid maksma, siis suudaksid selle 1400-ga vaevu nulli jääda ja ei saaks midagi kõrvale panna.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0% Ei kadesta seda pangaorjust. Elan 0 laenuga.

Kõik ei taha emme garaažis elada nagu sina, osad siin soovivad isiklikku elamist. Kui keegi pole sobival ajal maha surnud ja pärandust jätnud, siis paraku tuleb võtta kodulaen. Või sina ostad kuupalga eest omale kinnisvara?

mõned siinsed käod on juba nii vanad, et on oma 25-30aastase kodulaenu juba ära maksnud ????

Kui inimene on 30 aastat laenu maksnud, siis ma ei nimetaks ta elu laenuvabaks, isegi kui praeguseks on maksed lõppenud. Pool elu ju maksnud seda.

Aga praeguseks on elu laenuvaba, see siiski tähendab ka midagi.

Ma olen ka 20 aasta pärast laenuvaba ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see ongi juba vanemate kulul elamine. Vanemad maksavad elamiskulud, vanemad ostavad toidu külmkappi. Sina oma 400-ga suudad maksta ehk oma väljas söömised (tõõlõunad), riided ja muu väga isikliku. Kui peaksid ise ennast toitma ning ainult kommunaalidki maksma, siis ei pane sa 1400-st küll enam 1000 eurot kõrvale, hea kui 400 paned. Ja kui veel üüri ka peaksid maksma, siis suudaksid selle 1400-ga vaevu nulli jääda ja ei saaks midagi kõrvale panna.

Väljas pole vaja süüa. Toit võetakse kodust kaasa. Elamiskulud suurenevad vanematel nii minimaalsest, et ei väärigi märkimist. Kui kulutad 400-st pool oma toidule, 100riietele ja 100 meelelahutusele, on küll.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0% Ei kadesta seda pangaorjust. Elan 0 laenuga.

Kõik ei taha emme garaažis elada nagu sina, osad siin soovivad isiklikku elamist. Kui keegi pole sobival ajal maha surnud ja pärandust jätnud, siis paraku tuleb võtta kodulaen. Või sina ostad kuupalga eest omale kinnisvara?

mõned siinsed käod on juba nii vanad, et on oma 25-30aastase kodulaenu juba ära maksnud ????

Kui inimene on 30 aastat laenu maksnud, siis ma ei nimetaks ta elu laenuvabaks, isegi kui praeguseks on maksed lõppenud. Pool elu ju maksnud seda.

Aga praeguseks on elu laenuvaba, see siiski tähendab ka midagi.

Ma olen ka 20 aasta pärast laenuvaba ????

Siis võibolla uued võlad kaelas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see ongi juba vanemate kulul elamine. Vanemad maksavad elamiskulud, vanemad ostavad toidu külmkappi. Sina oma 400-ga suudad maksta ehk oma väljas söömised (tõõlõunad), riided ja muu väga isikliku. Kui peaksid ise ennast toitma ning ainult kommunaalidki maksma, siis ei pane sa 1400-st küll enam 1000 eurot kõrvale, hea kui 400 paned. Ja kui veel üüri ka peaksid maksma, siis suudaksid selle 1400-ga vaevu nulli jääda ja ei saaks midagi kõrvale panna.

Väljas pole vaja süüa. Toit võetakse kodust kaasa. Elamiskulud suurenevad vanematel nii minimaalsest, et ei väärigi märkimist. Kui kulutad 400-st pool oma toidule, 100riietele ja 100 meelelahutusele, on küll.

Mis motivatsioon peaks olema kolida kuhugi uberikku hästi teenivate vanemate juurest kes elu välja teevad.

Selle 1000 kuus võib hea elu peale kulutada ja kõik timm. Kui tahta kusagil mujal seksimas käia, siis saab vahel hotellis käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle 1000 kuus võib hea elu peale kulutada ja kõik timm. Kui tahta kusagil mujal seksimas käia, siis saab vahel hotellis käia.

Siis visatakse kodust tänavale, kui niisama põhjuseta seal elad, väga lihtne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis motivatsioon peaks olema kolida kuhugi uberikku hästi teenivate vanemate juurest kes elu välja teevad.

Miks hästi teenivate? Nagu ütlesin, siis ega vanematel kulutused ju ei suurene. Välja arvatud mõni kw elektrit, mis enam ei maksagi midagi ja paar kanti vett.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis motivatsioon peaks olema kolida kuhugi uberikku hästi teenivate vanemate juurest kes elu välja teevad.

Miks hästi teenivate? Nagu ütlesin, siis ega vanematel kulutused ju ei suurene. Välja arvatud mõni kw elektrit, mis enam ei maksagi midagi ja paar kanti vett.

Sest oleks piinlik ise teenida 2000+ ja elada kehvasti teenivate vanemate kulul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest oleks piinlik ise teenida 2000+ ja elada kehvasti teenivate vanemate kulul.

No kui maksab elektri ja vee lisakulu 20 eurot, siis ei ela mitte kellegi kulul.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 155 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu makse