Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu makse

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 155 )

Teema: Kodulaenu makse

Postitas:
Kägu

Brutot mainivad need kes tahavad oma palka suuremana näidata.

Kuidas see võimalik oleks, normaalne inimene oskab ju arvutada, palju keegi palka saab, kui on teada, kas räägitakse brutost või netost. See ei tee palka sellepärast kuidagi suuremaks või väiksemaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik oleks, normaalne inimene oskab ju arvutada, palju keegi palka saab, kui on teada, kas räägitakse brutost või netost. See ei tee palka sellepärast kuidagi suuremaks või väiksemaks.

Sest normaalsed inimesed räägivad tavavestluses netopalgast. Väikesepalgaline aga brutost.

Sa hakkad arvutama, et ahhhaaa, nii palju on tulumaksuvaba tal, huvitav, kas tal kogumispensionimakse kah on? Selle asemel et kõlavas Eesti keeles öelda om neto, ei suuda või?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik oleks, normaalne inimene oskab ju arvutada, palju keegi palka saab, kui on teada, kas räägitakse brutost või netost. See ei tee palka sellepärast kuidagi suuremaks või väiksemaks.

Sest normaalsed inimesed räägivad tavavestluses netopalgast. Väikesepalgaline aga brutost.

Sa hakkad arvutama, et ahhhaaa, nii palju on tulumaksuvaba tal, huvitav, kas tal kogumispensionimakse kah on? Selle asemel et kõlavas Eesti keeles öelda om neto, ei suuda või?

Ei suuda neh. Liiga pisike summa. Teised hakkavad naerma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle asemel, et öelda-ma saan 2 tuhat kätte, ütled viisakalt, et su palk on 2594?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle asemel, et öelda-ma saan 2 tuhat kätte, ütled viisakalt, et su palk on 2594?

Aga kui on vastupidi, et bruto on 2500, aga neto tuleb mingi 1928. Vanemahüvitist saades on üldse olenevalt päevade arvust see summa erinev, mis kätte laekub, aga suurusjärk palk 2500 on lihtsam kui mingi 1850-1950 kätte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle asemel, et öelda-ma saan 2 tuhat kätte, ütled viisakalt, et su palk on 2594?

Aga kui on vastupidi, et bruto on 2500, aga neto tuleb mingi 1928. Vanemahüvitist saades on üldse olenevalt päevade arvust see summa erinev, mis kätte laekub, aga suurusjärk palk 2500 on lihtsam kui mingi 1850-1950 kätte.

No siis on juba lihtsam ümardada 3000. Mis siin ikka täpsustada, arvesta veel sotsmaks ka juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui on vastupidi, et bruto on 2500, aga neto tuleb mingi 1928

Siis öeldakse, et saan 1900.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui on vastupidi, et bruto on 2500, aga neto tuleb mingi 1928

Siis öeldakse, et saan 1900.

Aga miks ma 2500 ei või öelda?
Päris nõme on palkadest rääkida ja sinna juurde rõhutada palju kätte saan. Sa ei ütle ju palkadest rääkidest saan 1900 – siis ikka küsimus enne või pärast, ei ütle ju Marile, saan kätte 1900. See kätte saamise numbrist rääkida on ….veider.

Veel veidram on kellegi soovitus 2500 3000 peale ümardada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks ma 2500 ei või öelda?

Sest palk on see, mis sulle arvele tuleb. Ehk neto.

Kui ma olen ise ettevõtja, siis peaksin rääkima ettevõtja kogupalgafondist? Koos sotsmaksuga?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks ma 2500 ei või öelda?

Lisa siis juurde, et bruto. Muidu mõni arvaks, et hea palk sul.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks ma 2500 ei või öelda?

Lisa siis juurde, et bruto. Muidu mõni arvaks, et hea palk sul.

No siin tehtigi selgeks, et vaikimisi on ju neto ja brutost keegi ei räägi, et nii kui ütled numbri siis “kõik” eeldavad, et see kätte.

Öelge töökoha palgaläbirääkimistel ka, et palgasoov on 1600. Vaadake siis ise pärast, et kas see on bruto või neto 😀

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks ma 2500 ei või öelda?

Lisa siis juurde, et bruto. Muidu mõni arvaks, et hea palk sul.

No siin tehtigi selgeks, et vaikimisi on ju neto ja brutost keegi ei räägi, et nii kui ütled numbri siis “kõik” eeldavad, et see kätte.

Öelge töökoha palgaläbirääkimistel ka, et palgasoov on 1600. Vaadake siis ise pärast, et kas see on bruto või neto 😀

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öelge töökoha palgaläbirääkimistel ka, et palgasoov on 1600. Vaadake siis ise pärast, et kas see on bruto või neto ????

Sellise summa puhul tuleks täpsustada, mis päevade arvust jutt käib. Kuu aega küll sellise raha eest tööd ei teeks, 10 päeva max.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öelge töökoha palgaläbirääkimistel ka, et palgasoov on 1600. Vaadake siis ise pärast, et kas see on bruto või neto ????

Sellise summa puhul tuleks täpsustada, mis päevade arvust jutt käib. Kuu aega küll sellise raha eest tööd ei teeks, 10 päeva max.

Eksju. Mine vaata hetkel kehtiv miinimumpalk ka üle. Kukud oma pilve pealt alla kuidas inimesed elavad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öelge töökoha palgaläbirääkimistel ka, et palgasoov on 1600. Vaadake siis ise pärast, et kas see on bruto või neto ????

Pole probleemi, lisades juurde, et netopalka pean silmas.

Mina oma palgatõusuläbirääkimised olen alati netos teinud. Pole minu süü, et palga suurenedes kaob tulumaksuvaba miinimum. Mind huvitab ainult kättesaadav palk. Olen ka ise ettevõtja ning mitte kedagi ei huvita brutopalk.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest normaalsed inimesed räägivad tavavestluses netopalgast. Väikesepalgaline aga brutost. Sa hakkad arvutama, et ahhhaaa, nii palju on tulumaksuvaba tal, huvitav, kas tal kogumispensionimakse kah on? Selle asemel et kõlavas Eesti keeles öelda om neto, ei suuda või?

Ei ole kuskil oma palgast kõlava selge häälega üldse rääkinud, ma ei tea, kus sa oma palgast jahvatad pidevalt. Pigem on ikka nii, et igasugu ehitajad ja mustalt töötajad räägivad netost, ausalt töötajad brutost.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öelge töökoha palgaläbirääkimistel ka, et palgasoov on 1600. Vaadake siis ise pärast, et kas see on bruto või neto ????

Sellise summa puhul tuleks täpsustada, mis päevade arvust jutt käib. Kuu aega küll sellise raha eest tööd ei teeks, 10 päeva max.

Eksju. Mine vaata hetkel kehtiv miinimumpalk ka üle. Kukud oma pilve pealt alla kuidas inimesed elavad.

Kui sina oled nõus ennast poolmuidu müüma, siis ei tohi teised ka ennast väärtustada? Huvitav mõtlemine sul.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kuskil oma palgast kõlava selge häälega üldse rääkinud, ma ei tea, kus sa oma palgast jahvatad pidevalt. Pigem on ikka nii, et igasugu ehitajad ja mustalt töötajad räägivad netost, ausalt töötajad brutost.

Ehitajad on väga ausalt töötavad, kes teenisid juba palju aastaid tagasi 3000 neto.

Mina räägin oma palgast oma perega. Brutod jäägu peenutsejatele.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öelge töökoha palgaläbirääkimistel ka, et palgasoov on 1600. Vaadake siis ise pärast, et kas see on bruto või neto ????

Sellise summa puhul tuleks täpsustada, mis päevade arvust jutt käib. Kuu aega küll sellise raha eest tööd ei teeks, 10 päeva max.

Eksju. Mine vaata hetkel kehtiv miinimumpalk ka üle. Kukud oma pilve pealt alla kuidas inimesed elavad.

Kui sina oled nõus ennast poolmuidu müüma, siis ei tohi teised ka ennast väärtustada? Huvitav mõtlemine sul.

Ei, ma ei müü end poolmuidu ja see pole minu palk. Vaid ei ole mingit iseenesestmõistetavust, et 1600 kätte oleks max 10 tööpäeva. Väga suur hulk inimesi teeb pea pool väiksema summa eest 160 tundi kuus, ehk mingit vaikimisi 1600 palk on kindlasti neto pole olemas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei müü end poolmuidu ja see pole minu palk. Vaid ei ole mingit iseenesestmõistetavust, et 1600 kätte oleks max 10 tööpäeva. Väga suur hulk inimesi teeb pea pool väiksema summa eest 160 tundi kuus, ehk mingit vaikimisi 1600 palk on kindlasti neto pole olemas.

Kus see kätte nüüd tuli? Palgaläbirääkimistel on bruto, kui just netot ei küsi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult lastetoetus on sissetulek.

Kuidas kellelegi, mul läheb see kohe lapse heaks (investeerin) ja tõesti ei arvesta seda mitte kuskil kui enda sissetulekut. Pole enamasti meeleski seda nüüdset 80 eurot kuskile palgale liitma hakata.

Siis ehk tõesti on vaja lugeda, kes neid suurperetoetusi saavad või pangas või järelmaksudega summade piiripeal on.

Hea näide sellest, et toetusi peaks maksma vajaduspõhiselt, mitte laustoetustena. Toetuse mõte peaks olema lapse igapäevaste vajadustega seotud kulude toetamine, mitte raha kogumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kellelegi, mul läheb see kohe lapse heaks (investeerin) ja tõesti ei arvesta seda mitte kuskil kui enda sissetulekut. Pole enamasti meeleski seda nüüdset 80 eurot kuskile palgale liitma hakata.

Ahsoo. Ehk kui näiteks paned 500 eurot kohe aktsiatesse, siis seda ka sissetulekuks ei loe, eks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kellelegi, mul läheb see kohe lapse heaks (investeerin) ja tõesti ei arvesta seda mitte kuskil kui enda sissetulekut. Pole enamasti meeleski seda nüüdset 80 eurot kuskile palgale liitma hakata.

Ahsoo. Ehk kui näiteks paned 500 eurot kohe aktsiatesse, siis seda ka sissetulekuks ei loe, eks.

Pole sama asi – lasteraha, mis lapse nimel investeerin loen pigem tema sissetulekuks, kui enda.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole sama asi – lasteraha, mis lapse nimel investeerin loen pigem tema sissetulekuks, kui enda.

Aga elatise, kui oleks ja investeeriks?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öelge töökoha palgaläbirääkimistel ka, et palgasoov on 1600. Vaadake siis ise pärast, et kas see on bruto või neto ????

Pole probleemi, lisades juurde, et netopalka pean silmas.

Mina oma palgatõusuläbirääkimised olen alati netos teinud. Pole minu süü, et palga suurenedes kaob tulumaksuvaba miinimum. Mind huvitab ainult kättesaadav palk. Olen ka ise ettevõtja ning mitte kedagi ei huvita brutopalk.

Tohoh. Valgete inimeste seas siiski räägitakse vaid brutopalgast. Ma ei tea muidugi, kuidas asjad sinu teises Eestis käivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kuskil oma palgast kõlava selge häälega üldse rääkinud, ma ei tea, kus sa oma palgast jahvatad pidevalt. Pigem on ikka nii, et igasugu ehitajad ja mustalt töötajad räägivad netost, ausalt töötajad brutost.

Ehitajad on väga ausalt töötavad, kes teenisid juba palju aastaid tagasi 3000 neto.

Mina räägin oma palgast oma perega. Brutod jäägu peenutsejatele.

Eip, brutod jäävad haritutele. Sinu kalevipoeg ja küünetehnik võivad muidugi netost rääkida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kuskil oma palgast kõlava selge häälega üldse rääkinud, ma ei tea, kus sa oma palgast jahvatad pidevalt. Pigem on ikka nii, et igasugu ehitajad ja mustalt töötajad räägivad netost, ausalt töötajad brutost.

Ehitajad on väga ausalt töötavad, kes teenisid juba palju aastaid tagasi 3000 neto.

Mina räägin oma palgast oma perega. Brutod jäägu peenutsejatele.

Eip, brutod jäävad haritutele. Sinu kalevipoeg ja küünetehnik võivad muidugi netost rääkida.

2x MSc siin, räägin alati netost, brutost ainult tööandjaga. Ära pheenutse

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest normaalsed inimesed räägivad tavavestluses netopalgast. Väikesepalgaline aga brutost.

Sa hakkad arvutama, et ahhhaaa, nii palju on tulumaksuvaba tal, huvitav, kas tal kogumispensionimakse kah on? Selle asemel et kõlavas Eesti keeles öelda om neto, ei suuda või?

Vastupidi just, normaalsed räägivad brutost. Sina tundud olevat madalapalgaline, kes enda arust saab suurt palka. Muidu poleks üldse oluline brutopalgast rääkides hakata juuksekava lõhki ajama, kas kogumispensionit kogub ja palju täpselt kätte saab.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik oleks, normaalne inimene oskab ju arvutada, palju keegi palka saab, kui on teada, kas räägitakse brutost või netost. See ei tee palka sellepärast kuidagi suuremaks või väiksemaks.

Sest normaalsed inimesed räägivad tavavestluses netopalgast. Väikesepalgaline aga brutost.

Sa hakkad arvutama, et ahhhaaa, nii palju on tulumaksuvaba tal, huvitav, kas tal kogumispensionimakse kah on? Selle asemel et kõlavas Eesti keeles öelda om neto, ei suuda või?

Ôige siiski brutost rääkida. Ise pole tuluvaba miinimumi aastaid näinud. Nobin nabin piiridest väljas. Nüüd olen hirmrikkur mône klouni arvates. Ôige on ikka brutost rääkida, kulud, mahaatvamised va tulumaks ikka igal inimesel oma otsus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastupidi just, normaalsed räägivad brutost. Sina tundud olevat madalapalgaline, kes enda arust saab suurt palka. Muidu poleks üldse oluline brutopalgast rääkides hakata juuksekava lõhki ajama, kas kogumispensionit kogub ja palju täpselt kätte saab.

😀 Saan 3000. Sinu keeles siis 3890.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 155 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kodulaenu makse