Esileht Kodunurk korter 5-ndal korrusel

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Teema: korter 5-ndal korrusel

Postitas:

Suurim pluss ju see, et keegi ei kolista lae peal ja alumised naabrid nii ei kosta. Lisaks hea vaade.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõukaaegsetel majadel on ju keldrid, kus rattaid ja vankreid hoitakse, mitte ei tassita neid viiendale korrusele. Vähemalt minu kogemuse järgi.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaks, just sellepärast et keegi pea kohal ei trambi. Olen elanud nooruses liftita 5kordse maja 4dal korrusel, no asi see siis üks korrus kõrgemale minna pole. Sai nii mööbel, pesumasin (hirmraske, mingi betoonkärakas oli põhja all, et tsentriguugides enam-vähem paigal püsiks) kui ka külmkapp sinna üles ja välja kolides alla tassitud mehega kahekesi, tollal kullerfirmadel neid toredaid ratastega kärusid veel polnud ja ega meil noorena liigset raha ka mitte. Sai jalgratast üles ja alla veditud, hiljem lapsevankrit koos lapsega (see oli mul tollal suhteliselt kerge, 8kg + laps), no ei olnud mingi probleem. Tõenäoliselt kuulus ka meie korteri juurde keldriboks, aga kus see täpsemalt asus, polnud meil aimugi.

Pensionärina või pensionieelikuna ei ostaks, siis mõtleks juba tõesti mugavama liikumise  ja võimalike tulevaste tervisehädade peale.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sooviks elada nõukaaegse maja 5. korrusel, kuna seal enamasti koridorid nii kitsad, et pole kuhugi jalgratast või lapsekäru jätta

Koridorides on asjade hoidmine niikuinii keelatud, ka siis kui seal selleks piisavalt ruumi on.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame 17 aastat. Pole nõus elama, et keegi käib meie uksest mööda ja peapeal tantsib.

Miinus see, et meil ei saa radikaid reguleerida ja talvel on ülisoe ja aknad kogu aeg lahti. Või on see pluss…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõukaaegsetel majadel on ju keldrid, kus rattaid ja vankreid hoitakse, mitte ei tassita neid viiendale korrusele. Vähemalt minu kogemuse järgi.

Pole kindlamat kohta oma asjadest ilma jäämiseks kui kelder – seda minu kogemuse järgi.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tasub nii kõrgele korterit muretseda. kas see igapäevane treppidest kõndimine liiga tüütuks ja väsitavaks ei muutu? kolimine muidugi kõige hullem, aga iga päev õnneks ei koli. korter muidu meeldiks, aga just muretsen selle viimase korruse tõttu, head ja vead? nii, et kes elavad nii kõrgel, on hiljuti muretsenud sellise korteri või üürivad sellist pinda, andke teada

Miks mitte. Oleneb linnast ja kuidas sealne rajoon areneb, kus see korter asub.

Isa, kes on peaaegu nüüdseks pensionär, ostis 10a tagasi omale 5. korrusele korteri. Ma mõtlesin, et puhta soe peast. Aga tervis tänu sellele väga heas korras ja nüüdseks on sealne linnaosa väga arenenud ja hinnas ning hiljuti on korter hinnatud 170k väärtuseks. Poleks elu sees uskunud, et viies korrus on täiesti okei.

Ja kindlasi oleneb, kas korter asub maja keskel või otsa peal. Otsa peal kindlasti vaiksem, ainult ju all ja kõrval naabrid.

Jah, ja vastavalt sul siis ka korteri kolmes küljes välissein.

See võib soojapidamise seisukohalt olla tugev miinus.

Mina isiklikult ei ostaks viimasele korrusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ostaks juba 4. korrusele. Kui noor oled, siis võib olla tõesti on see 5. korrusele ronimine trenn olla, kuid see tähendab ikka ka seda, et kõik su tuttavad ei pääse külla. Näiteks minu ema on invaliid ja külla ei pääseks. Mul on praegu jalg kipsis ja kah ei kujuta seda ronimist ette. Ehk siis, kui oled noor ja piisavalt varakas, siis see pole probleem aga valmis peaks ka olema selleks, et ka kiirabil läheb sinna ronimisega aega. Ehk siis, mul peab majas lift olema või siis max 3. korrus.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga just muretsen selle viimase korruse tõttu

On põhjust muretseda, kui maja on vana, küttesüsteem vilets (ei ole tasakaalustatud, õhutid streigivad) ja majaühistu nõrk. Siis on võimalik, et sul tekib palju suuremaid muresid, kui treppidest üles-alla vantsimine. Kas korter on ainult lõunapoolne? Eriti just viimasel korrusel elades võib vaja minna konditsioneeri. Ahjaa, lärmakad naabrid võivad ka elu päris palju mõjutada. Kas kõrval- või allolevad, mõlemad on olulised. Lindudele meeldib ka katusel olla ja sinna pesa teha. Siis on nendega suur jant ja võivad hakata lisaks karjumisele ründama.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kui viletsas seisus see füüsis peab olema, kui ei jaksa viiendale korrusele kõndida. Ma teen seda paar korda nädalas lisaks veel trennikott ühel õlal ja toidukott teisel.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka aasta elanud viiendal korrusel. Ei ostaks korterit küll viiendale, ausalt öelda isegi kolmandale kahtlane.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ostaks korterit küll viiendale, ausalt öelda isegi kolmandale kahtlane.

Mis kolmandal siis viga on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolisin just neljandalt ära. Uut korterit vaatasime max kolmandale korrusele ilma liftita.

Sain juba 25 aastaselt tunde kätte, mis tunne on korteris lõksus olla, kui trepist käia ei jaksa(covid). Ma olin kinni paar nädalat, mu vanaisa veetis viimased kolm aastat oma elust korteris lõksus.

Samuti nägin igapäevaselt kuidas viienda korruse pensionär puhkas igal trepimademel, et koju saada. Õue saamine tähendas tema jaoks pärast 20min trepist üles ronimist.

Üksinda või igapäevaselt poes käies saab veel poekotiga hakkama, rohkem kui üheks päevaks süüa ostes maksin alati kullerile.

Eelistan nüüd palju rohkem jalgratast autole, kui seda enam neljandale korrusele tassima ei pea. Mõlemad naabrid tassisid lapsevankrit neljandale korrusele põhimõttel vanker õue – lapsele järgi, laps tuppa – vankrile järgi. Kelder sobis ainult taara ja muu träni hoidmiseks, midagi vähegi väärtusega seal hoida ei julgenud.

Elanud ka viimasel korrusel korduvalt (kolme kordsed majad) ei ütleks ,et see ülemiste naabrite puudumine kaaluks üles suvise kuumuse. Pigem valiks uuesti esimese korruse, kus ei peaks ise alumiste naabrite peale mõtlema (eeldusel, et piirkond on turvaline ja aknad poleks kõnnitee kõrgusel)

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha üldse elada sellises majas, kus on rohkem kui 3 korrust. (õnneks ei ela ka)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koridorides on asjade hoidmine niikuinii keelatud, ka siis kui seal selleks piisavalt ruumi on.

Jah, sellistes vanades majades ongi keelatud, kus on ruumi vähe. Aga uuemates majades on teistmoodi. Meil on maja koridoris ratta- ja käruparkla nagu ma enne kirjutsin. Seal on lubatud hoida, miski ei jää ette tuletõrjele ega kiirabile, sest koridor väga avar.

 

Kes pakkus välja, et käru või jalgratast saab hoida vana paneelmaja keldris, pole vist kursis, et iga sellise maja korteri juurde ei kuulu kelrdiboksigi. Ja üldse sinna keldrisse saab kitsast trepist alla minnes. Pigem tean, et siis viiakse käru tuppa mitmes osas või hoitakse autos.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kui viletsas seisus see füüsis peab olema, kui ei jaksa viiendale korrusele kõndida. Ma teen seda paar korda nädalas lisaks veel trennikott ühel õlal ja toidukott teisel.

Paar korda nädalas käidki väljas või paar korda külastad kedagi, kes elab viiendal?

Ma käin iga päev min viis tiiru üles-alla: hommikul jooksutiirul, päeval tööl ja koeraga kolm korda jalutamas. Lisaks niisama käimised. Nii harjunud sellega ja ei saa arugi, et palju treppe oleks.

Miinuseks on see, et meil ühistu eriti ei tee midagi ja vihma ajal trepikojas mingi toru lekib täpselt mu ukse taga. Vihm sajab uksematile ja suurema tormiga on ka ukse alt sisse imbunud. Ühistumutt laiutab käsi ja korda ei tee. Õnneks pole siiani mul põrandat ära rikkunud, muidu saaks kindlustusjuhtumi vormistada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on eradad mälestused vankrist, lapsest ja toidukottide vedamisest 4. korrusele. St kui kõik need tuli  korraga üles toimetada. Ikka väga jama. Kunagi ei teadnud, mis või kes esimesena üles viia. Ja 3 korda pidid ikka edasi-tagasi ronima. See võis küll trenni eest toimida, aga mingit rõõmu selles küll polnud, ainult tüütu ja ebameeldiv, eriti talvel ja eriti  nutva lapsega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on eradad mälestused vankrist, lapsest ja toidukottide vedamisest 4. korrusele. St kui kõik need tuli korraga üles toimetada. Ikka väga jama. Kunagi ei teadnud, mis või kes esimesena üles viia. Ja 3 korda pidid ikka edasi-tagasi ronima. See võis küll trenni eest toimida, aga mingit rõõmu selles küll polnud, ainult tüütu ja ebameeldiv, eriti talvel ja eriti nutva lapsega.

Lisaks veel paar korda päevas ilma toidukottideta, aga vankri, lapse ja koeraga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen isegi elanud 5.korrusel liftita majas (viimane korrus). Kui vaid jaksu on ronida, on see väga OK. Teatava privaatsuse (tunde) annab kuidagi, nagu keegi ütles, uksest ei trambi keegi mööda.
Kaaluda võib küll asjaolu, mida siin mainiti – kes on potentsiaalsed külaskäijad, kas nemad ka jaksavad ronida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ilma liftita 5-korruselise maja 5. korrusel. Väga mõnus- puhas ja vaikne, aknast vaade puudele ja otse taevasse, mitte ei pea vahtima majaesist parklat ega prügikaste ega möödakõndivaid võõraid inimesi. Ükski võõras koll (ei kaine ega purjus) ei satu kunagi minu korteri ukse taha. Teen aknad lahti – heitgaase, lärmi, tolmu ei tule. Hommikune majaesine autodekäivitamine talvel ei jõua minuni – ei mootoriheli ega heitgaasid. Aknad seisavad puhtad, vihm peseb. Lähen rõdule – keegi pole konisid loopinud ega sülitanud, keegi ei vahi ülevalt alla minu rõdule, kui  ma seal olen, linnud lendavad mööda (katusealune on turvatud, linnupesi ei teki), päike paistab, valgus. Mõnus on.

No ma peaksin küll 100-aastane olema, et ei tahaks trepist käia, mõnus pisike trennike igal õhtul. Kodumasinaid ma ei osta iga kuu ega isegi mitte igal aastal. Remonti teen 10a järel ja siis on firma, kes mööda treppe jookseb ja ehituspoest ostab-tassib, seda ei tee mina ja nii hinnatundlik ei ole, et remondile mõndasadat eurot juurde lisada ei saaks, kui töömehed sellise jutuga tulevad.

Kui ükskord 100-le hakkan lähenema, vot siis kolin allapoole, aga enamus aega elust ei ole selleks vajadust.

Muide. 2a tagasi oli mul jalaluumurd. Kuna olen loomult optimist ja rõõmsameelne inimene, sai õpitud karkudel liikumine ruttu selgeks nii üles kui alla. Kahtlemata oleks sel hetkel olnud mugavam elada 1. korrusel, kuid seda aega oli, vabandage, 5 nädalat, pärast veel u  2 kuud lonkamist ilma karkudeta. Aga ma ei kavatse igal aastal konte murda ega murragi. Nii et see ei kaalu üles neid plusse, mis viimase korruse privaatsuse juures on olemas. Pealegi – trepist karkudega kõndimine oli füsioterapeudi sõnul väga hea lihasetrenn, mida inimene kipsiga muidu ei teeks, kui tal poleks vaja. Nii et kokkuvõttes paranesin oma 5. korruse tõttu ehk kiireminigi kui oleks seda muidu teinud.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jõua end ära kiruda et ei ostnud korterit kõrgeimale korrusele – elan kolmandal ja ülemine naaber on elu põrguks teinud. See oli asi, mida ma karta ei osanud, sest varemgi olen paneelikas teiste all elanud ja mitte midagi sellist, nagu pragune lakkamatu trampimine, pole olnud. See kostub ka nende kohal olevasse korterisse, kuid need saavad vähemalt vastu trampida…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jõua end ära kiruda et ei ostnud korterit kõrgeimale korrusele – elan kolmandal ja ülemine naaber on elu põrguks teinud. See oli asi, mida ma karta ei osanud, sest varemgi olen paneelikas teiste all elanud ja mitte midagi sellist, nagu pragune lakkamatu trampimine, pole olnud. See kostub ka nende kohal olevasse korterisse, kuid need saavad vähemalt vastu trampida…

No nagu sa isegi ütled – see kostab ka nende kohal olevasse korterisse. Tegelikult pole suurt vahet, kõik sõltubki naabritest. Meie pea kohal keegi ei trampinud, kui 3ndal elasime, ühtegi sammu ka polnud kuulda. Aga just alumisel peeti pidusid ja need olid ikka tõesti häirivad. Ja mitte vaid öösiti. Alumised tekitasid endale võimsa karaoke süsteemi ja muudkui laulsid ja laulsid. Kõik külalised ka. Tundide viisi iga päev. No lolliks võis minna. Kusjuures kostiski rohkem meile üles, mitte niiväga alla ega kõrvale. Ja samuti kostsid just üles nende tülid ja muud valjuhäälsed asjad. Naerud ja norskamised. Alumised (1. korruse rahvas) ei kuulnud suht midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma peaksin küll 100-aastane olema, et ei tahaks trepist käia, mõnus pisike trennike igal õhtul.

See oleks isegi naljakas, kui see nii kurb ei oleks. Iseenesest on vist tore, kui noored inimesed nii eluvõõrad ja enesekesksed suudavad olla.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koridorides on asjade hoidmine niikuinii keelatud, ka siis kui seal selleks piisavalt ruumi on.

Jah, sellistes vanades majades ongi keelatud, kus on ruumi vähe. Aga uuemates majades on teistmoodi. Meil on maja koridoris ratta- ja käruparkla nagu ma enne kirjutsin. Seal on lubatud hoida, miski ei jää ette tuletõrjele ega kiirabile, sest koridor väga avar.

Kes pakkus välja, et käru või jalgratast saab hoida vana paneelmaja keldris, pole vist kursis, et iga sellise maja korteri juurde ei kuulu kelrdiboksigi. Ja üldse sinna keldrisse saab kitsast trepist alla minnes. Pigem tean, et siis viiakse käru tuppa mitmes osas või hoitakse autos.

Vot sellist 5. korruse elamist, kus ei ole keldrit vm. lukustatavat ruumi rataste- vankrite hoidmiseks, ma ei ostaks. Aga see tegelikult ei oma tähtsust, mitmendal korrusel elad, kui rattahoiu ruumi ei ole. Kui me peaksime kõiki viie inimese rattaid toas hoidma, siis ise sinna elama ei mahukski. Seega koht rataste hoidmiseks on elukoha valikul oluliseks kriteeriumiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin loetuga tuli meelde mainida, et paljudel viimase korruse inimestel tekib näiline turvatunne seoses just sellega, et “minu korrusele käib vaid 2 korteri inimesed veel” ja tihti näiteks ei lukustata ust (eriti kui lapsed sisse välja voorivad).

Umbes sama moodi nagu vargad armastavad esimese korruse kortereid ja rõdusid käiakse tegelikult just seetõttu ka viimastel korrustel, kuna nt teisel korrusel luku kallal askeldades vmt on suurem võimalus, et keegi mööda kõnnib. Viimaselt saab vajadusel kiiresti alla joosta ja on kaugelt kuulda kui kellegi sammud tulema hakkavad.

Vahepeal oligi moes, et ülevalt hakati pihta – katsuti linke (kel uksed lahti) siis ega kaugele tuppa ei tuludki – paljudel oli rahakott näiteks kohe ukse kõrval esikus, läpakakott vmt. Haarati see kaasa ja jooksu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kui viletsas seisus see füüsis peab olema, kui ei jaksa viiendale korrusele kõndida. Ma teen seda paar korda nädalas lisaks veel trennikott ühel õlal ja toidukott teisel.

Vahet pole ju, kui vilets see füüsis olema peab, aga on selge, et inimesi, kellel ON selline füüsis, on väga palju. Põhjused on erinevad, vanus, haigused, kehakaal, vigastused. Ka sina ise võid ülehomme osutuda inimeseks, kes oma koju ei saa – kasvõi kõige lihtsam variant, murrad jalaluu. Või tekib sul rauapuudus ning juba 2. korrusele jõudes lõõtsutad nagu oleks maratoni läbinud. Seda ei ravi nipsust üleöö. Kõige lihtsam variant – saad koroona ning oled nii läbi, et ei suuda mõnda aega trepist liikuda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kui viletsas seisus see füüsis peab olema, kui ei jaksa viiendale korrusele kõndida. Ma teen seda paar korda nädalas lisaks veel trennikott ühel õlal ja toidukott teisel.

Vahet pole ju, kui vilets see füüsis olema peab, aga on selge, et inimesi, kellel ON selline füüsis, on väga palju. Põhjused on erinevad, vanus, haigused, kehakaal, vigastused. Ka sina ise võid ülehomme osutuda inimeseks, kes oma koju ei saa – kasvõi kõige lihtsam variant, murrad jalaluu. Või tekib sul rauapuudus ning juba 2. korrusele jõudes lõõtsutad nagu oleks maratoni läbinud. Seda ei ravi nipsust üleöö. Kõige lihtsam variant – saad koroona ning oled nii läbi, et ei suuda mõnda aega trepist liikuda.

Esiteks on kuidagi masendav, kui 25selt jäetakse elu elamata, mõeldes, et kas ma ikka 85selt jõuan liikuda. Siis müün maha ja kolin hooldekodusse.

Teiseks on mul olnud nii aneemia kui väänatud pahkluu. Vahet pole, kas esimene või muu korrus, ikka pead liikuma. Õpid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiseks on mul olnud nii aneemia kui väänatud pahkluu. Vahet pole, kas esimene või muu korrus, ikka pead liikuma. Õpid.

Veider põhimõte, et elu peab võimalikult keeruline olema.

Esiteks on kuidagi masendav, kui 25selt jäetakse elu elamata, mõeldes, et kas ma ikka 85selt jõuan liikuda. Siis müün maha ja kolin hooldekodusse.

Keegi ei soovitagi ju 25-selt mõelda enda vananemisele (on selge, et keegi ei ela samas kohas tänapäeval 60 aastat), vaid võimalikele muudele teguritele – kas ema saab külla tuldud, kuidas saab kolitud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski võõras koll (ei kaine ega purjus) ei satu kunagi minu korteri ukse taha.

Ma olen vaid korra elus leinud kolli oma korteri ukse tagant magamas, nii et ustki polnud võimalik lahti teha. Ja see oli 5. korruse korter. Ära arva, et sina üksi hindad privaatsust. On teisigi 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiseks on mul olnud nii aneemia kui väänatud pahkluu. Vahet pole, kas esimene või muu korrus, ikka pead liikuma. Õpid.

Veider põhimõte, et elu peab võimalikult keeruline olema.

Esiteks on kuidagi masendav, kui 25selt jäetakse elu elamata, mõeldes, et kas ma ikka 85selt jõuan liikuda. Siis müün maha ja kolin hooldekodusse.

Keegi ei soovitagi ju 25-selt mõelda enda vananemisele (on selge, et keegi ei ela samas kohas tänapäeval 60 aastat), vaid võimalikele muudele teguritele – kas ema saab külla tuldud, kuidas saab kolitud.

Kui 20 a jooksul korra jala bäänad, ei ole see just eriti keeruline elu. Kui ema ei suuda paari treppi võtta, käin mina loomulikult ema juures. Kolimisel on abiks targad masinad, aga tead, ma tõin käe otsas ka 20 kg teleka ära.

Mina loomulikult ei saa aru esimeset korrusest. Mu vaade on suurepärane.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )


Esileht Kodunurk korter 5-ndal korrusel