Esileht Pereelu ja suhted Kui elukaaslasel puudub vastutustunne

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 83 )

Teema: Kui elukaaslasel puudub vastutustunne

Postitas:

Ei kuulu kaitseliitu ega ka ühtegi teise ühiskondlikku organisatsiooni. Töö kõrvalt ongi ainult kool. Mõistlikult olen püüdnud maha istuda ja asja arutada. Parematel päevadel ütleb, et on jah nii, eks tuleb maksta, eks tuleb teha, eks tuleb kohale minna jne. Kehvematel päevadel jookseb lihtsalt selle vestluse eest ära. Mitte ükski arutelu tulemuseni ei vii, halvemal juhul on suur tüli majas ja naisele jälle “mitte midagi ei kõlba” ja “mitte millegagi rahul ei ole”.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks selline udupea üldse ettevõtjaks hakkas? Olgu kuskil palgatööline, kus teeb ainult tööd ning paberimajandus jne jääb tööandja kanda. Aga jah, siin paistab mingi sügavam probleem olevat – kui selle asemel, et panna arved püsikorraldusega maksma, valitakse kulutada lugematu hulk aega nende maksmist edasi lükates, siis on midagi korrast ära.

Veel tahtsin öelda, et depressioon ei ole põhjus selleks, et teised peavad tema eest kõik töö ära tegema. Paljudel on pikaaegne depressioon, aga peab leidma võimaluse hädavajalikud toimetused ikka läbi viia, kui just aktiivset episoodi pole (ja sel juhul ka lased perearstil endale pika haiguslehe kirjutada ja lähed sanatooriumi, mitte ei eelda, et naine sind emmetab).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 16:54; 15.10 11:34; 16.10 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö kõrvalt ongi ainult kool.

Ma käin ka pere ja täiskoormusega töö kõrvalt koolis ja selle “ainult” peale läks hari veits punaseks. Ma ei tea, kuidas sinu mehel asjad toimivad, aga minul ei ole mitte ühtegi vaba päeva. E-R olen tööl ja õhtud-nädalavahetused kas olen koolis või teen kooliasju.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö kõrvalt ongi ainult kool.

Ma käin ka pere ja täiskoormusega töö kõrvalt koolis ja selle “ainult” peale läks hari veits punaseks. Ma ei tea, kuidas sinu mehel asjad toimivad, aga minul ei ole mitte ühtegi vaba päeva. E-R olen tööl ja õhtud-nädalavahetused kas olen koolis või teen kooliasju.

Vastasin ülalkommenteerija küsimusele, mitte ei pidanud kooli mittemillekski. Antud juhul ei käi mees seal koolis kohalgi, kodutööde tegemisest rääkimata – neid ka ei tee. Ma olen pere ja täiskohaga töö kõrvalt teinud ise kaks kõrgharidust. Ma ei alahinda seda raskust, mis tekib töö kõrvalt koolis käies. Ikka päris raske on. Sealjuures ma ei jätnud kodu koristamist ega lapsega õppimist kellegi teise õlule selleks ajaks. Arved olid ka makstud. Nii, et mul on nüüd ka hari punane. Nagu kooli hingekirjas olemine oleks mingi vabandus.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende koristamisasjade pärast ma nii suurt traagikat ja paanikat ei teeks. Ma kahjuks kaldun arvama, et päris suure hulga eesti paaride puhul ei tee mehed nii paljugi kui sinu mees…Siiamaani on tegelikult see pigem nii, et naine on see nühkija ja koristaja osapool.

Su mees peseb regulaarselt (?) nõusid. See on juba päris suur asi ja midagi, mida hinnata. Paljud mehed seda ilmselt ei tee. Samuti ta kasutab tolmuimejat, tõmbab ise tolmu. Jällegi, paljud mehed seda teevad.

Millepärast tasub pahane olla, on see arvete mitte tasuda suutmine. Kas pole raha või ta lihtsalt ei suuda asju ette nähtud ajaks ära teha?

Kirjelduse järgi on suht tüüpiline tavaline eesti mees. Paljud isad laste e-kooli vaatavad üldse ja lapse õppimistega kursis on…

Minu eks koristamise osas tõmbas meeleldi tolmu ja pesi nõusid. Põrandaid pesta talle ei meeldinud ja ei teinud seda pea kunagi. Mulle ka ei meeldi, aga tegin siis ise ja kordagi probleemi sellest ei teinud. Hindasin seda, et mees koristada muidu viitsis ja oli ikkagi puhtuselembeline.

Sinu juttu lugedes..kas su mees pole lihtsalt äkki väsinud ja kurnatud? Tundub, et on liiga palju ette võtnud. Käib palgatööl, samas on tal lisaks oma ettevõte ja nüüd läks veel kooli ka. Lisaks on tal lapsed, pere, naine. Tundub nagu päris palju kohustusi. Ei kõla küll, et sealt kõrvalt veel aega jääks mingitele hobidele.

Mees on võtnud endale rohkem kui hallata suudab ja lisaks veel naine ka näägutab. Minu meelest ikka päris hea, kui ta palgatöö, kooli, oma ettevõtte kõrvalt veel sul nõusid ka peseb ja koristab.

Sul mehel akud tühjad.

Kui sa naisena kirjutaksid siin iseendast nii, siis sulle öeldaks küll, et delegeeri ülesandeid ja vähenda oma kohustusi, võta aega iseenda jaoks.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.10 17:43; 14.10 20:25; 15.10 09:26; 15.10 12:11; 15.10 18:31; 15.10 19:03; 15.10 21:33; 16.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende koristamisasjade pärast ma nii suurt traagikat ja paanikat ei teeks. Ma kahjuks kaldun arvama, et päris suure hulga eesti paaride puhul ei tee mehed nii paljugi kui sinu mees…Siiamaani on tegelikult see pigem nii, et naine on see nühkija ja koristaja osapool.

Su mees peseb regulaarselt (?) nõusid. See on juba päris suur asi ja midagi, mida hinnata. Paljud mehed seda ilmselt ei tee. Samuti ta kasutab tolmuimejat, tõmbab ise tolmu. Jällegi, paljud mehed seda teevad.

Millepärast tasub pahane olla, on see arvete mitte tasuda suutmine. Kas pole raha või ta lihtsalt ei suuda asju ette nähtud ajaks ära teha?

Kirjelduse järgi on suht tüüpiline tavaline eesti mees. Paljud isad laste e-kooli vaatavad üldse ja lapse õppimistega kursis on…

Et kui suur hulk eesti mehi on laisad jobud, siis peaksid eesti naised automaatselt sellega leppima? Peaasi, et näkku ei löö?

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.10 06:47; 14.10 18:15; 14.10 20:49; 15.10 16:28; 15.10 18:38; 15.10 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naist, kes ülejäänud kodutööd, mis mehe nõudepesu ja tolmuimeja panusest üle jäävad, tuleb ka kiita või kiitmine on ka traditsiooniliste soorollide kohaselt ainult naise töö? ????

Muidu päris hea provokatsioon oli 17:43 käo poolt.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääge ikka kokku, saage paar last ka veel kui juba pole

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, ei olnud üldse provokatsioon. Täiesti päriselt. Ja ma olen selline, keda mõni mees on feministiks pidanud. Lihtsalt sellepärast, et ma arvan, et kodused toimetused pole ainult naiste rida, vaid peaks olema jaotatud võrdselt.

Reaalsus on see, et naised on pedantsemad ja hoolitsevad rohkem kodu korrashoiu eest, samuti teevad rohkem süüa. Võite karjuda, aga nii ju on. Laste õpinguid jälgivad ilmselt enamus suhetes ka rohkem naised kui mehed.

Aga arvan tõesti, et kui mees regulaarselt osades töödes osaleb, siis on päris pretensioonikas vinguda selle kallal, et ise mingeid tolmurulle ei märka või põrndaid pesta ei taha.

Miinustage ja süüdistage provokatsioonis, aga olen naine ja see on minu arvamus.

Leppima muide ei pea millegagi, aga TA on siiani leppinud ja tegelikult lepib ka edaspidi. Perekoolis vingumine ei aita kaasa kuidagi. Mehe käitumist see ei muuda.

Kui TAle ei sobi, siis võib ju iga küll mehega suhted lõpetada, sest too põrandaid pesta ei viitsi ega omaalgatuslikult tolmurulle ei märka ning lapse e-kooli ei vaata…

Need on pseudoprobleemid, arvete maksmata jätmine ja rahaline vastutustundetus on probleem.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.10 17:43; 14.10 20:25; 15.10 09:26; 15.10 12:11; 15.10 18:31; 15.10 19:03; 15.10 21:33; 16.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele – võib ju olla end tore lohutada sellega, et kõigil on nii või, et teistel on veel hullem, aga see ei tähenda, et see oleks normaalne.

Ainsad sellised lillekestest mehed, kelle naised neile kodus asju ette-taha ära teevad, on minu tutvusringkonnas 50+ generatsioonis. Nooremate inimeste hulgas, kus mõlemad pooled tööl käivad, on asjad ikka normaalsemad.

Eks muidugi on naisi ja mehi, kes lihtsalt on loomult lohakamad ja võivadki omaenda sita sisse ära uppuda, aga see ei ole sooline erinevus. Ei ole põhjust leppida sellega, et “ah, mehed ongi sellised”. Ei peaks olema.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.10 06:47; 14.10 18:15; 14.10 20:49; 15.10 16:28; 15.10 18:38; 15.10 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kallis, meil on jälle majas prussakad.”

”Jälle? Alles 5 aastat tagasi tehti tõrjet.”

”Võibolla on prussakatel mingi seos sellega, et meil keegi juba aastaid põrandaid ei pese?”

Varbaga parketi külge kleepunud kassikrõbinat varbaga toksides: ”Ah, jälle see pseudoprobleem. Las teevad uuesti tõrjet siis. Me ju ometi ei hakka põrandaid pesema, kui kummalegi ei meeldi.”

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naist, kes ülejäänud kodutööd, mis mehe nõudepesu ja tolmuimeja panusest üle jäävad, tuleb ka kiita või kiitmine on ka traditsiooniliste soorollide kohaselt ainult naise töö? ????

Ja millal ja milles te oma meest viimati kiitsite?

Ausalt aga  jääb mulle mulje, et te olete üks sellistest, kes kunagi rahul pole.
Arvate, et te teete ja teate kõike ning kõigist paremini. Mida ongi sellisele inimesele siis teistel pakkuda, olles nii püüdlikud, kui tahes? Siingi teemas näib, et teil on igale küsimusele vastus olemas ja vaimukusi jääb ülegi.
Tore, kui iseenda probleeme saab lahendada teistele diagnooside panemisega.

 

 

 

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 23:12; 15.10 01:44; 16.10 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naist, kes ülejäänud kodutööd, mis mehe nõudepesu ja tolmuimeja panusest üle jäävad, tuleb ka kiita või kiitmine on ka traditsiooniliste soorollide kohaselt ainult naise töö? ????

Ja millal ja milles te oma meest viimati kiitsite?

Ausalt aga jääb mulle mulje, et te olete üks sellistest, kes kunagi rahul pole.

Arvate, et te teete ja teate kõike ning kõigist paremini. Mida ongi sellisele inimesele siis teistel pakkuda, olles nii püüdlikud, kui tahes? Siingi teemas näib, et teil on igale küsimusele vastus olemas ja vaimukusi jääb ülegi.

Tore, kui iseenda probleeme saab lahendada teistele diagnooside panemisega.

Loomulikult ma kiidan meest aeg-ajalt. Paraku kui rahulolematus millegagi kasvab, siis kuulebki üks ainult kriitikat ja näägutamist, teisel aga on järjest raskem näha kiitmist väärt tegusid, kui pidevalt mingi probleem ennast meelde tuletab.

Ja vabandust, kui millegagi sind torkasin, et isiklikult võtsid.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 13.10 22:45; 13.10 23:02; 13.10 23:25; 14.10 07:14; 14.10 07:50; 14.10 12:47; 14.10 16:41; 14.10 17:36; 14.10 18:37; 14.10 21:47; 15.10 08:04; 17.11 15:22; 13.12 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meest tuleb kiita selle eest, et ta oma mustad sokid ja alukad ära koristab põrandalt ja pesu peseb? Ok, ma elan ikka kuskil mujal planeedil vist, aga minu jaoks on need elementaarsed asjad, mida abikaasa peaks tegema. Eraldi kiitma selle eest?

Meil on 3 last, ma vajab meest, mitte neljandat last, keda pluti-plutitada ja kiita selle eest, et ta pissi ilusti potti tegi ja mitte püksi.

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 08:13; 15.10 08:26; 13.12 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus. Miks sa teemaalgataja selle mehega koos oled?

Naist, kes ülejäänud kodutööd, mis mehe nõudepesu ja tolmuimeja panusest üle jäävad, tuleb ka kiita või kiitmine on ka traditsiooniliste soorollide kohaselt ainult naise töö? ????

Ja millal ja milles te oma meest viimati kiitsite?

Ausalt aga jääb mulle mulje, et te olete üks sellistest, kes kunagi rahul pole.

Arvate, et te teete ja teate kõike ning kõigist paremini. Mida ongi sellisele inimesele siis teistel pakkuda, olles nii püüdlikud, kui tahes? Siingi teemas näib, et teil on igale küsimusele vastus olemas ja vaimukusi jääb ülegi.

Tore, kui iseenda probleeme saab lahendada teistele diagnooside panemisega.

Loomulikult ma kiidan meest aeg-ajalt. Paraku kui rahulolematus millegagi kasvab, siis kuulebki üks ainult kriitikat ja näägutamist, teisel aga on järjest raskem näha kiitmist väärt tegusid, kui pidevalt mingi probleem ennast meelde tuletab.

Ja vabandust, kui millegagi sind torkasin, et isiklikult võtsid.

Miks sa temaga koos oled? Ja kaua see “pull” nüüd kestnud on?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 09:09; 15.10 09:39; 15.10 19:11; 23.10 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njah…

Ma olen naine ja kohati ka üsna nõudlik. Sest teate siiamaani on päris palju mehi, kes üritavad kooselus siiski kodustest töödest kõrvale hiilida. Ja mina pean seda väga ebaõiglaseks, kui mõlemad käivad sama koormusega tööl, aga koduseid kohustusi peab suures osas täitma ainult üks pool. Mõlemad ju söövad ja mõlemad tekitavad laga enda järel, ehk siis on õiglane, et mõlemad panustavad.

Siiamaani on palju mehi, kes eriti süüa teha ei oska, viitsi ja koristavad ka nii palju kui hädavajalik. Ei ole see midagi ainult 50+ shovinistide eripära.Vaadates kasvõi vallalisi mehi. Sellised kipuvad pigem sööma väljas, ostma poest valmistoitu või toitu koju tellima ning koristavad nii palju kui hädavajalik. Keskmine mees ei aja paaniliselt iga tolmurulli taga ega küüri sellise püüdlikkuse ja kohusetundlikkusega nagu keskmine naine.

Mul on tööl mõned abielus, väikeste lastega 30ndate alguses mehed. Tööle tulevad alati naise tehtud toiduga. Kes siis seal kodus vaaritab, eks. Kahtlen, kas nad ise üldse midagi teha oskavad köögis.

Võite siin kaagutada, ironiseerida palju tahate, aga nii see on.

Ja on küll asi soolises erinevuses. Keskmine mees ongi lohakam, laisem ja räpakam kui naine.

Kui teha võrdlus vallaliste üksi elavate meeste ja naiste vahel, siis suure tõenäosusega kokkavad ja koristavad naised ikkagi märksa rohkem. Ja vabal üksi elaval mehel pole ju kõrval naist, kelle najal liugu lasta. Kui ise ei tee, ei tee keegi…aga siis teevadki nii vähe, kui peab.

Ja kui mehele ei meeldigi koristada või põrandaid pesta, aga tal on kõrval naine, siis on ju veel lihtsam. Teab, et kui õnnestub kuidagi sellest üle libistada, küll siis naine ikka ise ära teeb.

Te siin kaagutate selle üle, et mees ei olegi nii puhtusenõudlik ja korraarmastaja nagu naine. Mees ei olegi nagu naine, tohoh, eks!

Rahaasjadega aga on asi tõsisem ja selles tuleks mingi konkreetne kokkulepe teha.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.10 17:43; 14.10 20:25; 15.10 09:26; 15.10 12:11; 15.10 18:31; 15.10 19:03; 15.10 21:33; 16.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei-ei, pole meelespidamise probleem, mingi muu asi on tal nende arvetega. Septembri algusest oli tal taas üks arve maksmata. Ma rääkisin talle seda eelmisel esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval. Kolmapäeval ta siis lõpuks maksis arve, mis oli kuu aega üle tähtaja. Normaalne inimene, kui meelde tuletad, et tal on midagi olulist maksmata, maksab ju esimesel võimalusel ära. Arvuti on elutoas, mees on elutoas aga ikka venitab maksmisega veel kolm päeva. Ma ei saa aru, milles asi

Vot sellise käitumise peale ma võtaks abikaasal (on abikaasa?) käest kinni ja läheks temaga juristi juurde lahusvara lepingut tegema. Ja teeks elukoha ja kõik muud lepingud ka niimoodi ümber, et kui temal jäävad maksud maksmata, siis ise selletõttu jamadesse ei sattuks. Võibolla isegi koliks mehest lihtsalt eraldi elama, et keegi kütet, elektrit või kasvõi isegi internetti välja ei lülitaks.

Selline inimene tõesti ei õpi enne, kui ta on fakti ette pandud, et senine elu ja mugavused ei saa jätkuda niimoodi. Ma kindlasti ei lepiks.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 09:45; 15.10 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes saan ma sellest koristamise võrdsuse nôudest/soovist aru, aga ka selle juurde tekib see müstile “aga”. Et kui kuskilt mujalt “king” ei pigista, siis vôibki nii olla, et naine plekib kõik kinni ja mees ala koristab/transpordib lapsi vôi mees plekib kindlad asjad, naine kindlad ja naine on kodus justkui “lihtsalt naine”. Vôi üks “ainult” koristabki, aga mingil mûstilisel põhjusel kõik toimib ja kõik on õnnelikud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 09:09; 15.10 09:39; 15.10 19:11; 23.10 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed on mugavad jah, vähemalt meie kultuuriruumis. Ja vastupidi stereotüüpidele, väga head emotsionaalsed manipulaatorid, palju osavamad selles kui naised. Heatujuline mees, lihtsalt “ei saa aru” miks naine “näägutab” mingite mõttetute tolmurullide ja pesupesemise üle. Sest ei ole ju üldse nii, et külalised mõistavad musta/sassis kodu korral naist palju rohkem või lausa ainuisikuliselt hukka. Ja laste mustad/augulised vms riided pannakse alati võrdselt nii ema kui isa süüks, eksole?

See ongi seksism ja patriarhaat. Mees saab olla mugav, sest tema ümber olev ühiskond kiidab sellele takka ning karistab mingil moel naist, kes talle seda mugavust ei võimalda. Ja mehel endal poleks selles nagu mingit osa, tema ei saagi lõpuni aru milles probleem seisneb, temal on ju kõik hästi, ainult naine kogu aeg torssis ja väsinud millegi pärast. Ei tea küll miks…

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 16:54; 15.10 11:34; 16.10 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 Ja vastupidi stereotüüpidele, väga head emotsionaalsed manipulaatorid, palju osavamad selles kui naised. Heatujuline mees, lihtsalt “ei saa aru” miks naine “näägutab” mingite mõttetute tolmurullide ja pesupesemise üle.

Vaata, siin sa nüüd küll eksid. Meeste selline vastus ja reaktsioon pole mitte manipulatsioon, vaid see ongi nende siiras mõtlemine ja olek. Nende jaoks, tõepoolest, ongi mingid tolmurullid, pesupesemine ja koristamine mõttetud pisiasjad. No nagu tõesti. Küsi mistahes mehe käest, kui oluline on tema jaoks kodu puhtus, nõude pesemine ja tolmurullide hulk ning laste puhtad riided 10palli skaalal. Mees ongi heas tujus, sest tema ei pea sellise tüütu jamaga tegelema. Naine teeb ju kõik ära.

Su jutt kõlab maru kibestunult. Kui piisavalt kuri mutt olla, küll annab igale mehele kuidagi selgeks teha, et pole midagi need asjad ainult naise hoolitseda. Jätadki julmalt talle söögi tegemata, tema nõud pesemata, tema riided pesemata jne. Kui vajalikul hetkel ta oma riideid kasutada ei saa, sest on plekilised, küll siis kisa taevani on 😀 Tolmurullid võid salaja tema jalanõudesse lükata vms.

Tema jaoks see ongi tähtsusetu teema. Kui tal oleks võimalik, siis elakski lagas. Ainult naine ei lase, muudkui nõuab ja heidab ette.

Olen täiesti nõus, see ongi ebaõiglane, et ükskõik mis on, vaadatakse ikka naise poole. Aga võttes arvesse, et mehed ongi räpasemad, siis mõttetu ju mehe otsa vaadata. See nagunii ei märkagi, kui lapsel riided augulised või plekilised ja tolmurullid kuskil lendavad. Nii see lihtsalt on.

Kahjuks vaadatakse naise poole ka siis, kui see sama mees käib auguliste, võidunud riietega ringi.

Tead, mina ei usu, et mehed muretsevad pooltki nii palju sellepärast, mis teised neist arvavad. See isa võib üksi nende auguliste, plekiliste riietega lastega kuskil peol olla ja tema isegi ei märka. Ja kui paljusid mehi huvitaks see, kui mõni tuttav neid lohakaks peaks ja arvaks, et piisavalt ei korista. Haah! Mingi ühiskonna arvamuse ja tutvusringkonna takseeriva pilgu hirmus küll üks keskmine mees nüüd küürima ja laste riideid jälgima ei hakka vast.

“Mida teised must arvavad” on naiste rida. Meestel on natuke rohkem enesekindlust, ego ja sõltuvad vähem sotsiaalsest survest ja hinnangutest.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.10 17:43; 14.10 20:25; 15.10 09:26; 15.10 12:11; 15.10 18:31; 15.10 19:03; 15.10 21:33; 16.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvake-arvake, et mehed mustust lihtsalt märgata ei suuda. Minu mees alles nädalavahetusega arutas sõpradega, kuidas ühel nende tutvusringkonna mehel on kodus prügikasti ümbrus räpane ja põrand sodi täis, et kuidas saab inimene ometi sellisesse koju külalisi kutsuda või kuidas üldse nii elada. Kusjuures tegu on selliste suurte ja karvaste tõsiste meestega (ehitajad ja mehhaanikud), mitte mingite siidikäppadega, aga vot puhtusest hoolivad kõik ja ka hoiavad seda.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.10 06:47; 14.10 18:15; 14.10 20:49; 15.10 16:28; 15.10 18:38; 15.10 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja vastupidi stereotüüpidele, väga head emotsionaalsed manipulaatorid, palju osavamad selles kui naised. Heatujuline mees, lihtsalt “ei saa aru” miks naine “näägutab” mingite mõttetute tolmurullide ja pesupesemise üle.

Vaata, siin sa nüüd küll eksid. Meeste selline vastus ja reaktsioon pole mitte manipulatsioon, vaid see ongi nende siiras mõtlemine ja olek. Nende jaoks, tõepoolest, ongi mingid tolmurullid, pesupesemine ja koristamine mõttetud pisiasjad. No nagu tõesti. Küsi mistahes mehe käest, kui oluline on tema jaoks kodu puhtus, nõude pesemine ja tolmurullide hulk ning laste puhtad riided 10palli skaalal. Mees ongi heas tujus, sest tema ei pea sellise tüütu jamaga tegelema. Naine teeb ju kõik ära.

Su jutt kõlab maru kibestunult. Kui piisavalt kuri mutt olla, küll annab igale mehele kuidagi selgeks teha, et pole midagi need asjad ainult naise hoolitseda. Jätadki julmalt talle söögi tegemata, tema nõud pesemata, tema riided pesemata jne. Kui vajalikul hetkel ta oma riideid kasutada ei saa, sest on plekilised, küll siis kisa taevani on ???? Tolmurullid võid salaja tema jalanõudesse lükata vms.

Tema jaoks see ongi tähtsusetu teema. Kui tal oleks võimalik, siis elakski lagas. Ainult naine ei lase, muudkui nõuab ja heidab ette.

Olen täiesti nõus, see ongi ebaõiglane, et ükskõik mis on, vaadatakse ikka naise poole. Aga võttes arvesse, et mehed ongi räpasemad, siis mõttetu ju mehe otsa vaadata. See nagunii ei märkagi, kui lapsel riided augulised või plekilised ja tolmurullid kuskil lendavad. Nii see lihtsalt on.

Kahjuks vaadatakse naise poole ka siis, kui see sama mees käib auguliste, võidunud riietega ringi.

Tead, mina ei usu, et mehed muretsevad pooltki nii palju sellepärast, mis teised neist arvavad. See isa võib üksi nende auguliste, plekiliste riietega lastega kuskil peol olla ja tema isegi ei märka. Ja kui paljusid mehi huvitaks see, kui mõni tuttav neid lohakaks peaks ja arvaks, et piisavalt ei korista. Haah! Mingi ühiskonna arvamuse ja tutvusringkonna takseeriva pilgu hirmus küll üks keskmine mees nüüd küürima ja laste riideid jälgima ei hakka vast.

“Mida teised must arvavad” on naiste rida. Meestel on natuke rohkem enesekindlust, ego ja sõltuvad vähem sotsiaalsest survest ja hinnangutest.

Mis saamatute räpakollide seltskonnas sa küll viibid? Minu lähimas tutvusringkonnas on küll mehed väga puhtad ning hoolivad oma riiete puhtusest ning korrektsest väljanägemisest. Samamoodi on ka nende kodud alati puhtad. Ma ei kujutaks ette, et mu ema oleks pidanud mu isale dikteerima kodutöid ja teda nende eest veel kiitma. Niisamuti ei tee seda ka mina ega minu õde. Kui mu mees hakkaks mind kiitma selle eest, et ma kodu korras hoian, häbenes ma oma silmad peast. Koeri kiidetakse mitte võrdseid partnereid.

Mitte iialgi ei hakka ma oma mehele riideid valima või tema seljast särki triikima, ma ei ole tema ema. Õnneks ta ei eeldagi minult seda, ta ei ole saamatu äpardus.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis saamatute räpakollide seltskonnas sa küll viibid? Minu lähimas tutvusringkonnas on küll mehed väga puhtad ning hoolivad oma riiete puhtusest ning korrektsest väljanägemisest.

Vaata, erinevalt teist, lähtun ma mitte ainult iseendast ja oma mättast, vaid ühiskonnast üleüldiselt. Mitte sellest, milline on minu seltskond ja minu tutvusringkond.

Oma mullist kunagi välja peaksite tulema, siis ehk märkate üleüldist tendentsi ka ühiskonnas ja et kõik polegi sellised nagu teie kitsas tutvusringkond ja veel enam – kõik pole sellised nagu teie tahaksite, et nad oleks.

Võrdsustada suur laga, räpasus ja prussakad sellega, kui mees ei viitsi iga nädal või päev koristada, on ka selline demagoogia, et ei viitsi vaielda. Ainult 2 äärmust oleks justkui. Mehed märkavad muidugi suurt räpasust ja laga. Aga siin TA ja paljud ajavad taga igasugust tolmurulli jms väiksemaid asju.

Nagu ütlesin, siis mehed koristavad nii palju kui hädavajalik. Mitte et upuvad sita sisse ja midagi ei tee.

Nii et need suured, karvased ehitajad käivad iga nädal märja lapiga pindasid üle, tõmbavad tolmuimejaga, pesevad mopiga põrandaid ning vaatavad mitu korda nädalaste laste e-kooli. Ja seda kõike täiesti omal algatusel, ilma et naine midagigi suunaks. JEEEEE RAIT…teie fantaasiates ja ettekujutustes. See, et need karvikud klatsisid teist meest, kel reaalselt prügikast üle ajab, põrand on sodi täis ja üldse kunagi ei korista, ei tähenda, et need mehed ise mingid usinad koristustädid oleks. Muidugi iga vähegi normaalne inimene tühjendab prügikasti, suured plekid pühib ära, põrandalt korjab sinna kukkunud asjad, puhastab elementaarsel määral WC potti jne. Teine asi on piinliku täpsusega iga nädal kõige üle tõmbamine. Aga et need karvikehitajad seal kodus lapiga nühivad ja moppi keerutavad…hahaa 😀

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.10 17:43; 14.10 20:25; 15.10 09:26; 15.10 12:11; 15.10 18:31; 15.10 19:03; 15.10 21:33; 16.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et need suured, karvased ehitajad käivad iga nädal märja lapiga pindasid üle, tõmbavad tolmuimejaga, pesevad mopiga põrandaid ning vaatavad mitu korda nädalaste laste e-kooli. Ja seda kõike täiesti omal algatusel, ilma et naine midagigi suunaks. JEEEEE RAIT…teie fantaasiates ja ettekujutustes.

Kui mina eile töölt koju jõudsin, siis oli minu suur ja karvane ehitaja pannud ilma igasuguse meeldetuletamiseta pesema pesu ja nõud, teinud süüa, koristanud köögi ja vannitoa. Kogu meie kooselu jooksul olen mina vist pesnud põrandat korra või kaks, kõik muud korrad teeb seda tema. Tolmuimeja kasutamise peale ei kuku tal ka käed otsast. Ainus asi, mida talle teha ei meeldi ja mille olen võtnud enda peale on riiete kappi panemine.

Ja see klatšitud mees ei ela ka nagu saates “Hoarders” – tal on asjad kenasti kappides ja ei ole mingit otsest läbu isegi, aga lihtsalt näha, et pole ammu tolmu võetud ega pindu pestud. Aga vot pandi tähele ikka.

Ei ole need mehed nii pimedad ja saamatud midagi.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.10 06:47; 14.10 18:15; 14.10 20:49; 15.10 16:28; 15.10 18:38; 15.10 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina eile töölt koju jõudsin, siis oli minu suur ja karvane ehitaja pannud ilma igasuguse meeldetuletamiseta pesema pesu ja nõud, teinud süüa, koristanud köögi ja vannitoa. Kogu meie kooselu jooksul olen mina vist pesnud põrandat korra või kaks, kõik muud korrad teeb seda tema. Tolmuimeja kasutamise peale ei kuku tal ka käed otsast. Ainus asi, mida talle teha ei meeldi ja mille olen võtnud enda peale on riiete kappi panemine.

Just nii, sinu mees. Aga teeks nüüd küsitluse, kui paljudel veel nii tublid mehed on, oleks tulemus kesine.

See on minu jaoks ka alati küsimus olnud, et mis seal kodus nii palju lagastatakse, et lausa iga päev on vaja koristada, et ei piisa korra nädalas pindade üle tõmbamisest jms. Mitu korda nädalas või lausa iga päev vaja tube koristada?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.10 17:43; 14.10 20:25; 15.10 09:26; 15.10 12:11; 15.10 18:31; 15.10 19:03; 15.10 21:33; 16.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina eile töölt koju jõudsin, siis oli minu suur ja karvane ehitaja pannud ilma igasuguse meeldetuletamiseta pesema pesu ja nõud, teinud süüa, koristanud köögi ja vannitoa. Kogu meie kooselu jooksul olen mina vist pesnud põrandat korra või kaks, kõik muud korrad teeb seda tema. Tolmuimeja kasutamise peale ei kuku tal ka käed otsast. Ainus asi, mida talle teha ei meeldi ja mille olen võtnud enda peale on riiete kappi panemine.

Just nii, sinu mees. Aga teeks nüüd küsitluse, kui paljudel veel nii tublid mehed on, oleks tulemus kesine.

See on minu jaoks ka alati küsimus olnud, et mis seal kodus nii palju lagastatakse, et lausa iga päev on vaja koristada, et ei piisa korra nädalas pindade üle tõmbamisest jms. Mitu korda nädalas või lausa iga päev vaja tube koristada?

Aga ometi on aitamine/mitte koristamine probleem.

Vastan ka gallupile: minu mees koristab, kokkab ja muidu nunnu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 09:09; 15.10 09:39; 15.10 19:11; 23.10 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina eile töölt koju jõudsin, siis oli minu suur ja karvane ehitaja pannud ilma igasuguse meeldetuletamiseta pesema pesu ja nõud, teinud süüa, koristanud köögi ja vannitoa. Kogu meie kooselu jooksul olen mina vist pesnud põrandat korra või kaks, kõik muud korrad teeb seda tema. Tolmuimeja kasutamise peale ei kuku tal ka käed otsast. Ainus asi, mida talle teha ei meeldi ja mille olen võtnud enda peale on riiete kappi panemine.

Just nii, sinu mees. Aga teeks nüüd küsitluse, kui paljudel veel nii tublid mehed on, oleks tulemus kesine.

See on minu jaoks ka alati küsimus olnud, et mis seal kodus nii palju lagastatakse, et lausa iga päev on vaja koristada, et ei piisa korra nädalas pindade üle tõmbamisest jms. Mitu korda nädalas või lausa iga päev vaja tube koristada?

Kõige pealt sa väidad mulle, et see, et üks mees võiks omaalgatuslikult üldse koristada on fantaasia. Siis kui ma teen selgeks, et ei ole fantaasia, siis tuleb juba järgmine jutt. Ja lõpuks juba see, et üldse tegelikult ei olegi vaja koristada… Iga viimanegi kui õlekõrs läheb käiku, et end veenda, et koristamist vältiv mees on ikka hea saak 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.10 06:47; 14.10 18:15; 14.10 20:49; 15.10 16:28; 15.10 18:38; 15.10 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige pealt sa väidad mulle, et see, et üks mees võiks omaalgatuslikult üldse koristada on fantaasia. Siis kui ma teen selgeks, et ei ole fantaasia, siis tuleb juba järgmine jutt. Ja lõpuks juba see, et üldse tegelikult ei olegi vaja koristada… Iga viimanegi kui õlekõrs läheb käiku, et end veenda, et koristamist vältiv mees on ikka hea saak ????

Sa ei oska ikka üldse lugeda. Kus olen väitnud, et on võimatu, et mees omaalgatuslikult koristada võiks? Ma ütlesin, et fantaasia on see, et kõik see kamp suuri, tõsiseid karvaseid ehitajatest mehi on samasugused korralikud koristajad ja kokkajad nagu naised üldiselt on. Et usun ma jee, et kõik need mehed lähevad kodus ilma igasuguse naise suunamiseta küürima ja kokkama ja teevad seda samaväärselt nagu naised.

TA mees koristab. Kasutab tolmuimejat, peseb nõusid. Aga sellest TAle ei piisa, vaid tahab, et mees koristaks nii nagu tema soovib.

Sul loogika ja arusaamisega on küll tõsised probleeme.

Mul ei ole vaja mingeid õlekõrsi kasutada ega veenda, et võtke endale kodutöödes mitte osalev mees. Loe mu eelnevat juttu uuesti, kui nii rumal oled ja poindist aru ei saa. Ma ütlesin, et mees ei ole naine ja valdav enamus mehi ei ole sellised koristajad nagu naised. Ja tõenäoliselt enamuses suhetes koristavad ja kokkavad naised rohkem kui mehed. See, et siin on paar naist, kes väidavad, et nende mehed regulaarselt ja pidevalt korralikult koristavad jms, ei vähenda kuidagi üldist ühiskonna tendentsi. Teie mehed on see vähemusse jääv protsent, muud midagi.

Ja mingist saagist pole juttugi olnud. Mina TA meest ei jahi, ei sooviks endale sellist, kes rahaga majandada ei oska ja arved maksmata jätab. Lisaks pidas TA seda meest heaks saagiks ise. Nüüd tegelegu oma saagiga, mitte ärgu klatsigu oma meest siin. See ei muuda midagi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.10 17:43; 14.10 20:25; 15.10 09:26; 15.10 12:11; 15.10 18:31; 15.10 19:03; 15.10 21:33; 16.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tööl mõned abielus, väikeste lastega 30ndate alguses mehed. Tööle tulevad alati naise tehtud toiduga. Kes siis seal kodus vaaritab, eks. Kahtlen, kas nad ise üldse midagi teha oskavad köögis. Võite siin kaagutada, ironiseerida palju tahate, aga nii see on.

Sa ju ise kaagutad, dohh. Blää-blää, kas te siis ei tea, et mehed on kõik nii ja naised naa. Vabandust, ei ole. Inimesed on erinevad. Tõde muidugi on, et inimesed kipuvad suhtemustreid oma lapsepõlvest kaasa võtma.

Kui mina eile töölt koju jõudsin, siis oli minu suur ja karvane ehitaja pannud ilma igasuguse meeldetuletamiseta pesema pesu ja nõud, teinud süüa, koristanud köögi ja vannitoa. Kogu meie kooselu jooksul olen mina vist pesnud põrandat korra või kaks, kõik muud korrad teeb seda tema. Tolmuimeja kasutamise peale ei kuku tal ka käed otsast. Ainus asi, mida talle teha ei meeldi ja mille olen võtnud enda peale on riiete kappi panemine. Just nii, sinu mees. Aga teeks nüüd küsitluse, kui paljudel veel nii tublid mehed on, oleks tulemus kesine.

Kas ikka oleks? Minu 50+ mees võttis just põranda tolmuimejaga üle, minu valulävi veel polnud sugugi ületatud, ma oleks seda ehk õhtul teinud. Minu 27 aastane poeg, kah hiljuti isaks saanud, teeb kodus iga päev süüa ja koristab. Arvete maksmisega ei ole kummalgi probleemi. Tublisid mehi leidub ja need ei ole mingi ilmaime. Pakun, et kui erapooletu juhuvalim teha, siis suisa enamik.

Paraku on halvad kaaslased lihtsalt need, kellest rohem räägitakse, sest hea kaaslasega inimestel on oma elus targematki teha. Teemaalgataja vajab nõu ja abi ja enda väljaelamist, viimast ta siit saab, kaks esimest on just sinusuguste murepisendajate tõttu küsitavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea koomik oled…

Just jällegi, sinu mees ja sinu poeg.

Ma räägin siin üldisest ühiskonnast.

Aga ilmselt siis jah, mul on luulud ja tegelikult on enamus mehi väga tublid kodutöödes. Nii sa siin ju väidad. Enamus mehi koristavad korralikult iga päev ja teevad süüa. Pange endale kõrva taha siis naised.

Huvitav miks siis Perekool kubiseb teemadest, kus põhimure on, et mehed ei osale kodutöödes ega aita lastega tegelemises. Samamoodi pidevad uuringud ja uurimused, et pikaaegses suhtes kaob naistel seksisoov ja just seetõttu, et mees üldse kodus ei panusta ja sellepärast on naisel emotsionaalne blokk. Kõik uuringud, mille kohaselt meeste abivalmidus tõstab naiste seksisoovi.

Aga ju siis on täitsa vale mulje jäänud, tegelikult siis enamus mehi on väga eeskujulikud partnerid, koristajad ja lapsevanemad.

Veidral kombel tean ma ikka päris palju peresid, kus naine on põhiline korraldaja kodus.

Te lihtsalt eirate reaalsust ja samas teistes teemades tümitate mehi, et need on laisad lohed, kes kodus sõrmegi ei liiguta. Naljakas lihtsalt.

Ja tümitate praegu siin naist, kes kuidagi ei õigusta sellist käitumist ega ütle, et nii peabki olema. Vaid ma ütlen, et nii sageli on.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 14.10 17:43; 14.10 20:25; 15.10 09:26; 15.10 12:11; 15.10 18:31; 15.10 19:03; 15.10 21:33; 16.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 83 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui elukaaslasel puudub vastutustunne