Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju jääb üle?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Teema: Kui palju jääb üle?

Postitas:

No kui nii paljudel jääb igakuiselt nii suur summa raha üle, miks selle elektrihinna tõusu pärast siis selline kiun üles on tõmmatud? Te ei peaks ju tähelegi panema, kas arve on paarsada eurot suurem või väiksem.

No ma ei tea, mulle isiklikult meeldib, et mul kogumishoiusele raha koguneb. Jah, loomulikult saan ma elektrihinna tõusuga hakkama, aga selle võrra mu kogumine ju väheneb. Ja seda kogutud raha on jälle hea millekski kasutada mingil hetkel. Ja lisaks sellele, et ma isiklikult suudan selle elektri ära maksta, ei ole ju ainus argument. Elektrihinnaga on hetkel hädas väga paljud ning lisaks tõstab see hull elektrihinna tõus ka kaupade ja teenuste hindasid. Ja mul on küll kahju oma lähedastest, kes pole majanduslikult nii heas seisus, kui mina. Neile on väga valus see, kui toidukaupade ja kõige muu hinnad tõusevad.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

No kui nii paljudel jääb igakuiselt nii suur summa raha üle, miks selle elektrihinna tõusu pärast siis selline kiun üles on tõmmatud? Te ei peaks ju tähelegi panema, kas arve on paarsada eurot suurem või väiksem.

Ma küll ei kujuta ette, mis tööd peab tegema, et pärast arvete maksmist veel 3000+ eurot alles jääb, AGA.. kas sinu arust tulekski inimestel raha käest ära võtta võimalikult palju lihtsalt sellepärast, et neil seda on? Inimene näeb vaeva, et endale hea elu luua ja sina arvad, et jumala okei on, kui keegi koorib talt seitse nahka lihtsalt sellepärast, et see on võimalik?

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis võiks elekter ja gaas ja muud maksud ka 10 korda kallimad olla ja kellelgi poleks maksmisega probleemi! Sest oleme ausad, perekoolis käivad siiski vaesema otsa inimesed. Rikkad inimesed teenivad palju rohkem ja neil pole vaja perekoolis käia.

See on küll hea teooria, et perekoolil on mingi jõukusefilter peal ja ainult vaesed saavad seda kasutada 😀 Kas süsteem tunneb seadme ära ja selle põhjal filtreerib või vaatab, kes netipakkuja on ning algoritmidega tuletab elatustaseme?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei kujuta ette, mis tööd peab tegema, et pärast arvete maksmist veel 3000+ eurot alles jääb,

See vast oli mehega kahepeale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei kujuta ette, mis tööd peab tegema, et pärast arvete maksmist veel 3000+ eurot alles jääb,

See vast oli mehega kahepeale.

Meil jääb pärast arvete maksmist (kodulaen, kommunaalid, lasteaed, laste trennid, telekas-nett-telefonid, kindlustused)  3000 eurot alles ja see on jah ikka mehega kahe peale. Palgatööd teeme, era- ja riigisektor. Mees on kõrgepalgaline.

Elektriga oli jah niimoodi, et mina ikka jälgisin, et oih, täna megakallis, et ei pane pesumasinat käima jne 🙂 mees aga ütles selle peale, et see a la 15€ kuus rohkem pole hullu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale igakuiste maksete tasumist jääb kätte ca 900 eurot, mille kulutan enamasti toidu, riiete (mina ja 2 last, mees ostab enda riided ise), lemmikloomade, majapidamistarvete jms peale.

Et siis sina hoolitsed arvete, toidu, laste, loomade ja majapidamise eest ja mees ainult enda eest????

Kuidas on võimalik nii valesti aru saada? Aga selguse huvides – mees maksab üht suuremat laenu, kommunaalid ja vajadusel remondib autod, korteri ja maakodu ning ostab ka süüa.

Mina teen 1-2 korda nädalas suurema toidutellimuse (sh toidupoes müüdav majapidamiskraam) mõnest e-post ja tellin internetist ka loomatoidu. Laste riided tellin suuremas osas küll mina.

Ehk siis sina ei maksagi mingeid laene ega kommunaale ja kogu su palk jääb kätte.

Kummaline järeldus.

Laene mul tõesti ei ole, kodulaen ammu juba pangale kinni makstud. Mehe laen on omaaegne kergekäeliselt lubatud käendus mehe vennale, mida tal veel paar aastat tasuda tuleb.

Meil on aastatega paika loksunud, kes mille eest maksab, nii et kommunaalide vm arvete poolitamiseks pole vajadust olnud.

Mina tasun enamasti lastega seoses kulud – vanemad lapsed õpivad Tartus, mõlemad töötavad kooli kõrvalt, nii et nendel maksan igakuiselt korteri eest üüri ja kommunaalid ja annan mingil määral söögiraha. Riided-jalatsid, meelelahutus, trennikulud tasuvad nad ise.

Maksan ka ühe lähisugulase hoolekandeasutuse tasu (õigemini seda osa, mida ta enda pension ei kata). Paistab küll, et see maksmine võib varsti lõppeda.

Ja nii ongi, et nendest igakuistest maksetest jääb üle 900 eurot, mille kulutan toidule, koduloomadele, enda ja kahe noorema laste riietele, laste hobidele-trennidele.

Üsna mõttetu vaidlemine sul siin. Ma ükskord sarnases teemas vaidlesin ka ühega, alguses oli mees mul mõttetu muidusööjast ludri, mõni kommentaar hiljem juba hoopis mina. Kägudele pole võimalik meele järele olla,vahet pole, kes kui palju maksab või mis kulud kannab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale igakuist kindlat kulu (arved, laen, kindlustused, üliõpilase teises linnas elamise kulu jne) jääb alles ca 2500 eurot. 2 täiskasvanut ja 1 koolilaps. Palgad on meil tõepoolest keskmisest suuremad. Saab kenasti hakkama ja eks ikka säästame ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lhp-l. Kokku saan kätte 760.

-120 laen pangale

-130 korteriarved

-100 laen emale

-33 Telia

-35 elekter

Jämedalt 320 jääb üle. Sealt pean ostma toitu ja lapsele riideid. Järgmine aasta peaks kergemaks minema, siis lõpeb üks laen ära ja palk tõuseb kui lähen diplomeeritult täiskohaga tööle (enne olin 0.5 kohaga ka nn abitöölisena, sellest ka madal vanemahüvitis). Alguses oli küll nutumaik suus kui ainult 320 kätte jäi, aga õppisin majandama.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest oleme ausad, perekoolis käivad siiski vaesema otsa inimesed.

Mina näen, et elatiseteemades on kõik kohutavalt vaesed. Üks kirjutas, et elatisemaksjad on kõik mingid ema kapi taga elavad töötud, aga kui asjade ostmise või kogumise teemal juttu on, siis teenivad kõik ikka palju tuhandeid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekkis kohe küsimus, et vau kui kõrged teie inimeste palgad on, et nii palju pärast laene jms kätte jääb? Mis ametipostidel töötate, et 2400€ vaba raha majandada on!

kiitus kõigile ausalt! Tark majandamine on väärt oskus igati!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekkis kohe küsimus, et vau kui kõrged teie inimeste palgad on, et nii palju pärast laene jms kätte jääb? Mis ametipostidel töötate, et 2400€ vaba raha majandada on!

kiitus kõigile ausalt! Tark majandamine on väärt oskus igati!

Ära usu kõike, mis Perekoolis kirjutatakse! Kui pensionisammas vabaks lasti, siis oli paljudel seal ka jutu järgi mitukümmend tuhat eurot, kuigi Ärilehe andmetel oli selliseid kõigist kogujatest ainult 3%

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju peale kõigi igakuiste maksude (eluase, laenud, liisingud jne) jääb teil raha üle? Ja mida peate selle eest veel kindlasti suutma osta?

Sel moel oma raha arvestades ei oleks kellelgi laenude ja liisingute jaoks rahagi. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale kõigi kohustuslike kulutuste tasumist jääb alles umbes 400 eurot.
Kasvatan kahte last üksinda, sellest siis peab jätkuma toidu ja kütuse kõrval kõikideks muudeks igapäevakulutusteks. Ikkagi päris hästi peab planeerima igakuiselt, et saaks midagi ka kõrvale panna (olukordadeks, kus ühes kuus on vaja rohkem kulutada, näiteks talverehvid osta, lastele talveriided või mis iganes). Üldiselt oleme hakkama saanud.

Nüüd uuest aastast hakkan palka saama kätte üle 500 euro rohkem ja ausalt öeldes on see minu seniste võimaluste juures nii hoomamatu summa, et ei oskagi isegi väga sellega suhestuda. Lisaks lõpeb kevadel ära üks laenukohustus, kust vabaneb ka 200 eurot kuus, ehk ideaalis peaks jääma majandamiseks kätte kuus üle 1000 euro.
Ma ei usu, et meie tarbimisharjumustes midagi sellest muutub, aga olen väga rahul, et tekib võimalus rohkem ootamatuteks puhvrit koguda.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale kõigi kohustuslike kulutuste tasumist jääb alles umbes 400 eurot.

Kasvatan kahte last üksinda, sellest siis peab jätkuma toidu ja kütuse kõrval kõikideks muudeks igapäevakulutusteks. Ikkagi päris hästi peab planeerima igakuiselt, et saaks midagi ka kõrvale panna (olukordadeks, kus ühes kuus on vaja rohkem kulutada, näiteks talverehvid osta, lastele talveriided või mis iganes). Üldiselt oleme hakkama saanud.

Nüüd uuest aastast hakkan palka saama kätte üle 500 euro rohkem ja ausalt öeldes on see minu seniste võimaluste juures nii hoomamatu summa, et ei oskagi isegi väga sellega suhestuda. Lisaks lõpeb kevadel ära üks laenukohustus, kust vabaneb ka 200 eurot kuus, ehk ideaalis peaks jääma majandamiseks kätte kuus üle 1000 euro.

Ma ei usu, et meie tarbimisharjumustes midagi sellest muutub, aga olen väga rahul, et tekib võimalus rohkem ootamatuteks puhvrit koguda.

Mul on siiralt hea meel, et aruka jutuga tublidel inimestel nagu sina, lõpuks ometi elu rahaliselt lahedamaks ja inimväärsemaks läheb.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekkis kohe küsimus, et vau kui kõrged teie inimeste palgad on, et nii palju pärast laene jms kätte jääb? Mis ametipostidel töötate, et 2400€ vaba raha majandada on!

kiitus kõigile ausalt! Tark majandamine on väärt oskus igati!

Ära usu kõike, mis Perekoolis kirjutatakse! Kui pensionisammas vabaks lasti, siis oli paljudel seal ka jutu järgi mitukümmend tuhat eurot, kuigi Ärilehe andmetel oli selliseid kõigist kogujatest ainult 3%

See ehk oli 3% nendest, kes raha sambast välja võtsid, mitte kõigist, kel sammas olemas on. Madalapalgalised ju võtsidki just välja.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu sissetulek 1700 ja mehe sissetulek 1000-1700. 3 last, üks ülikoolis, kodulaen on, mul jääb järgi toiduks ja esmavajadusteks 300.-  mis mehel jääb, ma ei tea. 200 läheb meil 3-sambasse. Tulen otsostaga kokku aga ei viitsi vinguda. Elektritoetust ei saa, järelikult pole viga midagi :D.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale kõigi kohustuslike kulutuste tasumist jääb alles umbes 400 eurot.

Kasvatan kahte last üksinda, sellest siis peab jätkuma toidu ja kütuse kõrval kõikideks muudeks igapäevakulutusteks. Ikkagi päris hästi peab planeerima igakuiselt, et saaks midagi ka kõrvale panna (olukordadeks, kus ühes kuus on vaja rohkem kulutada, näiteks talverehvid osta, lastele talveriided või mis iganes). Üldiselt oleme hakkama saanud.

Nüüd uuest aastast hakkan palka saama kätte üle 500 euro rohkem ja ausalt öeldes on see minu seniste võimaluste juures nii hoomamatu summa, et ei oskagi isegi väga sellega suhestuda. Lisaks lõpeb kevadel ära üks laenukohustus, kust vabaneb ka 200 eurot kuus, ehk ideaalis peaks jääma majandamiseks kätte kuus üle 1000 euro.

Ma ei usu, et meie tarbimisharjumustes midagi sellest muutub, aga olen väga rahul, et tekib võimalus rohkem ootamatuteks puhvrit koguda.

Mul on siiralt hea meel, et aruka jutuga tublidel inimestel nagu sina, lõpuks ometi elu rahaliselt lahedamaks ja inimväärsemaks läheb.

Aitäh! Omal on ka hea meel.

Tean väga hästi, et ma pole osanud varem enda eest piisavalt seista, et oma töö eest õiglast tasu saada. Mitu aastat vatti ja vilet on läinud, et end oma kitsas sektoris nii palju tõestada, et minu teadmiste peale tekiks konkurents ja saan ise oma tingimused öelda, millega tööd teha.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu aastat vatti ja vilet on läinud, et end oma kitsas sektoris nii palju tõestada, et minu teadmiste peale tekiks konkurents ja saan ise oma tingimused öelda, millega tööd teha.

Kas sa arvad, et teistel tõstetakse palka ilusate silmade eest või? Kapitalistlikus ühiskonnas peab töötaja ennast pidevalt tõestama, õigustama ja teistega konkureerima, ei ole sa ühti mingi erand.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksud tasub juba tööandja ja laene ei ole, seega kogu raha jääbki elamiseks. Pärast igakuiseid kindlaid kulusid (üür, kommunaalid, lasteaed, ringid) jääb elamiseks 1500 kanti, millest 1000 jääb vabalt alles, sest üldiselt muud kulud (toit, riided, meelelahutus, majapidamine jne) ei ületa 500.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekkis kohe küsimus, et vau kui kõrged teie inimeste palgad on, et nii palju pärast laene jms kätte jääb? Mis ametipostidel töötate, et 2400€ vaba raha majandada on!

kiitus kõigile ausalt! Tark majandamine on väärt oskus igati!

Töötan töövõtulepinguga ja palk oleneb sellest, palju tööd jõuan/tahan teha. See kuu sain 2500 eur kätte, mees 1800. Arveid maksime 1400 euro eest, sellest ca 800 oli elekter ja gaas. Nii et kahe peale jääb elamiseks ca 2500. Ja ikkagi kiunun mitte just elektri, aga gaasihinnatõusu üle.

Ametipost on tippspetsialist tervise alal

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kaks IT ala spetsialisti. Peale eluasemelaenu, kommunaale, autoliisingut, kommunikatsioone ja laste huviringe, lasteaiatasu (2 last) jääb alles veidi peale 5000 euro.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näen, et elatiseteemades on kõik kohutavalt vaesed. Üks kirjutas, et elatisemaksjad on kõik mingid ema kapi taga elavad töötud, aga kui asjade ostmise või kogumise teemal juttu on, siis teenivad kõik ikka palju tuhandeid.

Seal oli juttu elatisvõlglastest, kelle arved on arestitud, mitte elatise maksjatest.

Mina olen elatise maksja. Teenin täitsa viisakalt 1500 bruto, kuulun selle palgaga Eesti jõukama 40% hulka.  Firma kannab mulle arvele 1250.-, sellest lastele maksan 584.-, eluase koos kommunaalide, elektri ja interneedusega maksab mulle keskmiselt 390.-. Järgi jääb 276.-, millega pean tagama endale toidu, riided, hügieenivahendid, transpordi, vahendid tervise säilitamiseks (ka mina haigestun aegajalt) ja kuluvahendid ühiseks meelelahutuseks, kui lapsed mind külastavad. Nädal külmetusega kodus olemist tähendab mulle 116.- kaotamist, pikemalt haige olla ei saa. Mina ei saa lastele öelda, et see kuu on sissetulekutega halvasti, peame natuke kokkuhoidlikumalt elama. Ei näe ka kohta, kust mul võiks jääda raha üle kinnisvara või autode  soetamiseks, reisimiseks või noorte naiste hullutamiseks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näen, et elatiseteemades on kõik kohutavalt vaesed. Üks kirjutas, et elatisemaksjad on kõik mingid ema kapi taga elavad töötud, aga kui asjade ostmise või kogumise teemal juttu on, siis teenivad kõik ikka palju tuhandeid.

Seal oli juttu elatisvõlglastest, kelle arved on arestitud, mitte elatise maksjatest.

Mina olen elatise maksja. Teenin täitsa viisakalt 1500 bruto, kuulun selle palgaga Eesti jõukama 40% hulka. Firma kannab mulle arvele 1250.-, sellest lastele maksan 584.-, eluase koos kommunaalide, elektri ja interneedusega maksab mulle keskmiselt 390.-. Järgi jääb 276.-, millega pean tagama endale toidu, riided, hügieenivahendid, transpordi, vahendid tervise säilitamiseks (ka mina haigestun aegajalt) ja kuluvahendid ühiseks meelelahutuseks, kui lapsed mind külastavad. Nädal külmetusega kodus olemist tähendab mulle 116.- kaotamist, pikemalt haige olla ei saa. Mina ei saa lastele öelda, et see kuu on sissetulekutega halvasti, peame natuke kokkuhoidlikumalt elama. Ei näe ka kohta, kust mul võiks jääda raha üle kinnisvara või autode soetamiseks, reisimiseks või noorte naiste hullutamiseks.

Ma tean kahte lahutatud perekonda, kus KUI asi oleks ametlikult aetud, jäänuks ka mehele kätte väga väike summa. Kuid et seda ei juhtuks, siis lepiti kokku sõnadega ja ametlikust määrast väiksem summa. Mis ka ei olnud “külmutatud”, vaid mida suhtlemise teel muudeti, vastavalt ,kas mees sai siis rohkem maksta, kui omale midagi rohkem laekus või siis veel vähem kokkulepitust maksta mõnel kuul või perioodi., kui oli mehel raskuksi, kas autoremont suurem või oli tööd vähem või haige vms asi. Mis pidi aga siis tähendama seda ,et ollakse ausad ja hoolivad. Ja kui raha vähem maksta oli, siis kompenseeriti muuga. Näiteks korra, kui ühel oli mees pool aastat tööta ja ootas tööd ,kuna muudkui lubati, siis veetis lapsega rohkem aega koos ka. Olen neid ikka huviga kuulanud, et kuidas sellised asjad toimivad ja nöinud, et neil on toiminud. Kui mees on maksnud näiteks 150 e kuus lapsele, aga aitab alati, kui midagi lapse emal on vaja, autoga või muu meestetööga. Ja neil on veel see ka, et kuna kumbki pere pole välisele glamuurile panustajad, siis naistel puuduvad kunstripsmed ja lavameik. Eksmeestel aga sellise elustiiliga uued kaaslased ka puuduvad. See ei pruugi olla mingi näitaja, aga nii on neil.
Nende naised ei kahtle, et meestel oleks rohkem ja nad peidavad oma vara. Pole mainuplatsiooni ega pettust ei ühel ega teisel poolel. Sellepärast oleks hea, kui seda saaks kasutada ka teised pered. Kui lahku mindi petmise pärast, siis tavaliselt see ei toimi, kuna petmine käib muus vallas peale lahkuminekut endiselt ka edasi. Ka ilmselt rahas.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean kahte lahutatud perekonda, kus KUI asi oleks ametlikult aetud, jäänuks ka mehele kätte väga väike summa. Kuid et seda ei juhtuks, siis lepiti kokku sõnadega ja ametlikust määrast väiksem summa. Mis ka ei olnud “külmutatud”, vaid mida suhtlemise teel muudeti, vastavalt ,kas mees sai siis rohkem maksta, kui omale midagi rohkem laekus või siis veel vähem kokkulepitust maksta mõnel kuul või perioodi., kui oli mehel raskuksi, kas autoremont suurem või oli tööd vähem või haige vms asi. Mis pidi aga siis tähendama seda ,et ollakse ausad ja hoolivad. Ja kui raha vähem maksta oli, siis kompenseeriti muuga. Näiteks korra, kui ühel oli mees pool aastat tööta ja ootas tööd ,kuna muudkui lubati, siis veetis lapsega rohkem aega koos ka. Olen neid ikka huviga kuulanud, et kuidas sellised asjad toimivad ja nöinud, et neil on toiminud. Kui mees on maksnud näiteks 150 e kuus lapsele, aga aitab alati, kui midagi lapse emal on vaja, autoga või muu meestetööga. Ja neil on veel see ka, et kuna kumbki pere pole välisele glamuurile panustajad, siis naistel puuduvad kunstripsmed ja lavameik. Eksmeestel aga sellise elustiiliga uued kaaslased ka puuduvad. See ei pruugi olla mingi näitaja, aga nii on neil. Nende naised ei kahtle, et meestel oleks rohkem ja nad peidavad oma vara. Pole mainuplatsiooni ega pettust ei ühel ega teisel poolel. Sellepärast oleks hea, kui seda saaks kasutada ka teised pered. Kui lahku mindi petmise pärast, siis tavaliselt see ei toimi, kuna petmine käib muus vallas peale lahkuminekut endiselt ka edasi. Ka ilmselt rahas.

Sellised kokkulepped, kui need paberil sellisena sõna-sõnalt kirjas pole, kehtivad ainult senikaua, kuni naisi piisaval määral teenindatakse. Kui mees va nurjatu juhtub endale näiteks uue naise leidma või muul põhjusel tõrkuma, võib ootamatult selguda, et alla miinimummäära kõikuva suurusega maksed on märk pahatahtlikust hoolimatusest ja vahe nõutakse silma pilgutamata kohtus aasta tagasiulatuvalt välja. Kui summa on piisavalt suur jäädakse veelgi võlgu, kohtutäitur arestib arved ning leiavad needki mehed end ema kapitaga.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean kahte lahutatud perekonda, kus KUI asi oleks ametlikult aetud, jäänuks ka mehele kätte väga väike summa. Kuid et seda ei juhtuks, siis lepiti kokku sõnadega ja ametlikust määrast väiksem summa. Mis ka ei olnud “külmutatud”, vaid mida suhtlemise teel muudeti, vastavalt ,kas mees sai siis rohkem maksta, kui omale midagi rohkem laekus või siis veel vähem kokkulepitust maksta mõnel kuul või perioodi., kui oli mehel raskuksi, kas autoremont suurem või oli tööd vähem või haige vms asi. Mis pidi aga siis tähendama seda ,et ollakse ausad ja hoolivad. Ja kui raha vähem maksta oli, siis kompenseeriti muuga. Näiteks korra, kui ühel oli mees pool aastat tööta ja ootas tööd ,kuna muudkui lubati, siis veetis lapsega rohkem aega koos ka. Olen neid ikka huviga kuulanud, et kuidas sellised asjad toimivad ja nöinud, et neil on toiminud. Kui mees on maksnud näiteks 150 e kuus lapsele, aga aitab alati, kui midagi lapse emal on vaja, autoga või muu meestetööga. Ja neil on veel see ka, et kuna kumbki pere pole välisele glamuurile panustajad, siis naistel puuduvad kunstripsmed ja lavameik. Eksmeestel aga sellise elustiiliga uued kaaslased ka puuduvad. See ei pruugi olla mingi näitaja, aga nii on neil. Nende naised ei kahtle, et meestel oleks rohkem ja nad peidavad oma vara. Pole mainuplatsiooni ega pettust ei ühel ega teisel poolel. Sellepärast oleks hea, kui seda saaks kasutada ka teised pered. Kui lahku mindi petmise pärast, siis tavaliselt see ei toimi, kuna petmine käib muus vallas peale lahkuminekut endiselt ka edasi. Ka ilmselt rahas.

Sellised kokkulepped, kui need paberil sellisena sõna-sõnalt kirjas pole, kehtivad ainult senikaua, kuni naisi piisaval määral teenindatakse. Kui mees va nurjatu juhtub endale näiteks uue naise leidma või muul põhjusel tõrkuma, võib ootamatult selguda, et alla miinimummäära kõikuva suurusega maksed on märk pahatahtlikust hoolimatusest ja vahe nõutakse silma pilgutamata kohtus aasta tagasiulatuvalt välja. Kui summa on piisavalt suur jäädakse veelgi võlgu, kohtutäitur arestib arved ning leiavad needki mehed end ema kapitaga.

Ma ju räägingi nendest, kelle puhul see on toiminud. Mõlemal perel on peale lahkuminekut olnud ka uusi kaaslasi. Ja pole ärakasutamist toimunud. Ühel perel, kus kaks last on, ja lapsed täisealised eelmisest aastat, toimis see asi ja toimib veel siiani. Üks lisafaktor on olnud neil paaridel. Mille ütlen nüüd. Need inimesed on peale lahutust või laialiminemist arenenud edasi, mitte seisu peale jäänud. Ja keegi osapool pole köitunud nii, et peaks hakkama tagasiultauvalt täissummasaid nõudma. Mille lisapõhjuseks on see, et uutel kaaslastel pole ka lastud ennast mõjutada, nii et keegi uus saaks kuidagi sekkuda eelneva pere kokkulepitud asjadesse. Mis tähendab, et ka uued kaaslased on valitud normaalsed inimesed. Kõik suhtlevad omavahel. Varsti on täiselaine ka teise tuttava laps, ja olen kindel, et nende toetav suhtlemine kestab edasi ka peale seda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu aastat vatti ja vilet on läinud, et end oma kitsas sektoris nii palju tõestada, et minu teadmiste peale tekiks konkurents ja saan ise oma tingimused öelda, millega tööd teha.

Kas sa arvad, et teistel tõstetakse palka ilusate silmade eest või? Kapitalistlikus ühiskonnas peab töötaja ennast pidevalt tõestama, õigustama ja teistega konkureerima, ei ole sa ühti mingi erand.

Ei arva. Kirjutasingi ju, et minu viga on see, et pole osanud enda eest piisavalt varem seista.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kaks IT ala spetsialisti. Peale eluasemelaenu, kommunaale, autoliisingut, kommunikatsioone ja laste huviringe, lasteaiatasu (2 last) jääb alles veidi peale 5000 euro.

Palju te siis teenite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kaks IT ala spetsialisti. Peale eluasemelaenu, kommunaale, autoliisingut, kommunikatsioone ja laste huviringe, lasteaiatasu (2 last) jääb alles veidi peale 5000 euro.

Palju te siis teenite?

Ma pakun, et kahe peale 8000-10000 kätte – see on väga heade IT spetsialistide tavaline palk.
Ja kui väga suure koormusega töötada, siis ega rahakulutamiseks õieti aega ei jäägi ????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kaks IT ala spetsialisti. Peale eluasemelaenu, kommunaale, autoliisingut, kommunikatsioone ja laste huviringe, lasteaiatasu (2 last) jääb alles veidi peale 5000 euro.

Palju te siis teenite?
Ma pakun, et kahe peale 8000-10000 kätte – see on väga heade IT spetsialistide tavaline palk.
Ja kui väga suure koormusega töötada, siis ega rahakulutamiseks õieti aega ei jäägi ????

Hinnatud IT spetsialisti töötasu arvele 3000 – 3500€ on suht ok ja siis teebki ju kokku nii 6500, millest 1500 maksud ja 5000€ jääb elamiseks. Mingi 8000€ arvele on suht muinasjutt Eestis. Erandid võivad olla, aga nii suuri summasid ikka ei teenita, va juhatus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näen, et elatiseteemades on kõik kohutavalt vaesed. Üks kirjutas, et elatisemaksjad on kõik mingid ema kapi taga elavad töötud, aga kui asjade ostmise või kogumise teemal juttu on, siis teenivad kõik ikka palju tuhandeid.

Seal oli juttu elatisvõlglastest, kelle arved on arestitud, mitte elatise maksjatest.

Mina olen elatise maksja. Teenin täitsa viisakalt 1500 bruto, kuulun selle palgaga Eesti jõukama 40% hulka. Firma kannab mulle arvele 1250.-, sellest lastele maksan 584.-, eluase koos kommunaalide, elektri ja interneedusega maksab mulle keskmiselt 390.-. Järgi jääb 276.-, millega pean tagama endale toidu, riided, hügieenivahendid, transpordi, vahendid tervise säilitamiseks (ka mina haigestun aegajalt) ja kuluvahendid ühiseks meelelahutuseks, kui lapsed mind külastavad. Nädal külmetusega kodus olemist tähendab mulle 116.- kaotamist, pikemalt haige olla ei saa. Mina ei saa lastele öelda, et see kuu on sissetulekutega halvasti, peame natuke kokkuhoidlikumalt elama. Ei näe ka kohta, kust mul võiks jääda raha üle kinnisvara või autode soetamiseks, reisimiseks või noorte naiste hullutamiseks.

1500 bruto on Eesti jõukam pool?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju jääb üle?