Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju raha panete ümbriku vahele?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 386 )

Teema: Kui palju raha panete ümbriku vahele?

Postitas:
Kägu

Lähisugulaste lastele on kingid 30-50€ – olenevalt soovidest, kas konkreetne kink või raha.

Sh on kujunenud, et oma suguvõsa kingid teen mina, mees hoolitseb oma suguvõsapoolsete kinkide pärast – tihti tehaksegi kambaga ja pannakse rahad kokku. Ämmale-äiale panevad lapsed enamasti raha kokku ca 100-200€ ja teevad sümboolsema kingi nt spaa, aga on ka kallimat tehnikat kingitud vmt, olenevalt siis vajadustest.

Üldiselt täiskasvanutele (nö peres endast vanematele) mingeid kinke ei tehta ja raha edasi-tagasi ei kingi. Kõik üpriski samal rahalisel järjel.

Suuremad juubelid jmt teen kallima “päris” kingi – nt hea lõhn vmt, muud sünnipäevad-jõulud rohkem sümboolsed -hea pudel, mingi kook, huvitavad maiused vmt. Meil peres olulisem, et kohale tuldakse.

Aga kui raha läheb ümbrikusse siis enamasti 50. Pulma polegi saanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha saan oma emalt – 100 eurot sünnipäevaks. Ema tahab nii ja ausalt öelda on mul hea meel küll. Juhtub, et see 100 eurot vedeleb aasta rahakoti vahel ja ootab õiget asja, mida ma tahtma peaks. Juhtub, et saab abiks mõne suurema asja ostmisel. Raha saan ka töö juures, kus meil on tavapärane raharing. Meil väike kollektiiv, see summa jääb umbes 30 euro ringi, aga tore on seegi (kuigi muidugi on tegemist omavahel raha vahetamisega lihtsalt). Muudel juhtudel raha ei kingi, aga eelistan otse kingi saajalt uurida, mida ta tõepoolest tahaks. Niisama linnukese pärast mingit kräppi kinkida ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen 20-30 eurot tavaliselt ümbrikku. Mul on küll piisavalt suur sissetulek aga ei arva et peaksin kingitustega priiskama. See on siiski minu enda teenitud raha ja kellegil ei peaks olema ütlemist.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näe mõtet mingit mõtetut tilulilu kinkida, niiet enamasti kingin raha, siis saaja ise teab kuidas kasutab. Lapse sõpradele panen ümbrikusse 15€, oma sõpradele oleneb kas on juubel või mitte- juubeliks 50€, muidu 30€. Täiskasvanutel on lisaks ka mingi pudel ja lastel šokolaad.

Sa ei tea, mis su SÕPRDELE meeldib?

Mina olen selline sõber, kes kindlasti kohe ei taha mingeid asju; ja isegit nt. veine on mingid spetsiifilised, mida ma joon (ja eeelistan ise osta). Ma palun ka sugulasi jõulude ajal küll tulles – kategooriliselt mitte kinkida asju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen 20-30 eurot tavaliselt ümbrikku. Mul on küll piisavalt suur sissetulek aga ei arva et peaksin kingitustega priiskama. See on siiski minu enda teenitud raha ja kellegil ei peaks olema ütlemist.

Sa oled lihtsalt kooner. 30 pandi juba siis, kui euro tuli, ehk krooniajal siis oli kombeks 500 ja kohe pärast uut raja 30 eurot. No viimased 10 aastat on 50 eurot see tavaline taks olnud, nüüd siis tuleb välja, et 100.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näe mõtet mingit mõtetut tilulilu kinkida, niiet enamasti kingin raha, siis saaja ise teab kuidas kasutab. Lapse sõpradele panen ümbrikusse 15€, oma sõpradele oleneb kas on juubel või mitte- juubeliks 50€, muidu 30€. Täiskasvanutel on lisaks ka mingi pudel ja lastel šokolaad.

Sa ei tea, mis su SÕPRDELE meeldib?

Mina olen selline sõber, kes kindlasti kohe ei taha mingeid asju; ja isegit nt. veine on mingid spetsiifilised, mida ma joon (ja eeelistan ise osta). Ma palun ka sugulasi jõulude ajal küll tulles – kategooriliselt mitte kinkida asju.

Ja see ongi ok, mul on aastaid nii käinud. Tänapäeval on tore, kui kõik tegelikult saavadki kokku.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see ongi ok, mul on aastaid nii käinud. Tänapäeval on tore, kui kõik tegelikult saavadki kokku.

Inimene ütles, et ta ei soovi asju. Ju eelistab raha. Sa ka?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see ongi ok, mul on aastaid nii käinud. Tänapäeval on tore, kui kõik tegelikult saavadki kokku.

Inimene ütles, et ta ei soovi asju. Ju eelistab raha. Sa ka?

Ma eelistan lilli.

Sa tõesti pole võimeline oma sünnipäeva pidama ilma teiste toodud cash’ita?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelistan lilli. Sa tõesti pole võimeline oma sünnipäeva pidama ilma teiste toodud cash’ita?

Ei, mina ei soovi cashi, mul on seda piisavalt ka järeltulevate põlvede jaoks. Lilli ei saa kuidagi ka eelistada, need ju tuuakse nagunii. Kes üldse ilma lilledeta sünnipäevale laekub, hmm?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris suuri summasid kingitakse. Meie sõpruskonnas on ka raha vahetamine kombeks. Suuri summasid ei vaheta, pigem kokku tuleb selline väike sünnipäevalaua toetus, sest päris niisama ka ei taha minna. Sobib meile kõikidele:).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhiliselt käivad sünnipäevadel lapsed ja siis ümbrikusse 15-25€, oleneb, kui lähedane sõber on.

Pulma pole üle 10 aasta saanud. Eestlased ei abiellu väga.

Sugulase teismelisel tuleb sünnipäev – soovitud kinkekaart nii 40€ ringis arvan (perega minek).

Lähiajal ka juubelikutse (minek mehega), kingisumma arvestusega nii 70€ ringis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin just sünnipäeva ning hämmastas samuti, et alla 100 ei pannud keegi. Raha kinkija, 100 eurot, oli inimene, kes kohale ei saanud tulla, saaatis teise külalisega. Teised kinkisid 100-400 väärtuses kinkekaarte per nägu või pere. Ikka ehmusin ausalt öeldes, kas selline nüüd tänapäeva standard ongi?

Vähe tõepoolest. Kui just kodusel diivanil snäkkidega istumine, oleks kahe peale 200.- okei, aga kui on suur pidu väljas täiscateringi ja live-bändiga, siis alla 500.- näotu.

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelistan lilli. Sa tõesti pole võimeline oma sünnipäeva pidama ilma teiste toodud cash’ita?

Ei, mina ei soovi cashi, mul on seda piisavalt ka järeltulevate põlvede jaoks. Lilli ei saa kuidagi ka eelistada, need ju tuuakse nagunii. Kes üldse ilma lilledeta sünnipäevale laekub, hmm?

Kuidas oskad kutse peale kirja panna, et palun lilli mitte tuua, siis ei toodagi. Üldiselt esimeses haritud Eestis väga tavapärane juba. Milleks lilled surema peavad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen 20-30 eurot tavaliselt ümbrikku. Mul on küll piisavalt suur sissetulek aga ei arva et peaksin kingitustega priiskama. See on siiski minu enda teenitud raha ja kellegil ei peaks olema ütlemist.

Reaalselt lähed kuskil mõisas või tipprestoranis toimuvale suurejoonelisele sünnipäevale, kus catering lookas, vein voolab ja ainuüksi esinejate ja bändi kulu 10,000.-, oma 20-eurose ümbrikuga? Hea, et ma sind ei tunne:) See on pildist väljas vähe.

+1
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes üldse ilma lilledeta sünnipäevale laekub, hmm?

Meestele ei vii lilli ning mul on paar sõbrannat sellised, kes ei soovigi. Kui pidu on kuskil väljas, siis ei vii põhimõtte pärast- vaene sünnipäevaline, kes peab pärast kõik need lilled kokku korjama ja koju tassima.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen 20-30 eurot tavaliselt ümbrikku. Mul on küll piisavalt suur sissetulek aga ei arva et peaksin kingitustega priiskama. See on siiski minu enda teenitud raha ja kellegil ei peaks olema ütlemist.

Hirmus priiskamine on küll. Varem oli 50 eurot, nüüd ei saa enam 50 euro eest rohkem, kui korra poes käidud, seega paneme 100 eurot.

Kõige halvem kink on kinkekaart, no ei jõua mina neid ära realiseerida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eelistan lilli. Sa tõesti pole võimeline oma sünnipäeva pidama ilma teiste toodud cash’ita?

Ei, mina ei soovi cashi, mul on seda piisavalt ka järeltulevate põlvede jaoks. Lilli ei saa kuidagi ka eelistada, need ju tuuakse nagunii. Kes üldse ilma lilledeta sünnipäevale laekub, hmm?

Inimeste juurde, kel on nt kassid või allergiad. Või kel on lillest tõsiselt suva.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen 20-30 eurot tavaliselt ümbrikku. Mul on küll piisavalt suur sissetulek aga ei arva et peaksin kingitustega priiskama. See on siiski minu enda teenitud raha ja kellegil ei peaks olema ütlemist.

Reaalselt lähed kuskil mõisas või tipprestoranis toimuvale suurejoonelisele sünnipäevale, kus catering lookas, vein voolab ja ainuüksi esinejate ja bändi kulu 10,000.-, oma 20-eurose ümbrikuga? Hea, et ma sind ei tunne:) See on pildist väljas vähe.

Tead, kui keegi teebki sellise peo, on see korraldaja probleem. Külaline ei pea kellegi suurushullust kinni maksma. Kui ilma külaliste rahata ei jaksa pidu teha, ära tee. Bändi näebki muidu ka 20 euro eest, ei pea ma 500 välja käima.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen 20-30 eurot tavaliselt ümbrikku. Mul on küll piisavalt suur sissetulek aga ei arva et peaksin kingitustega priiskama. See on siiski minu enda teenitud raha ja kellegil ei peaks olema ütlemist.

Hirmus priiskamine on küll. Varem oli 50 eurot, nüüd ei saa enam 50 euro eest rohkem, kui korra poes käidud, seega paneme 100 eurot.

Kõige halvem kink on kinkekaart, no ei jõua mina neid ära realiseerida.

Kingitus.ee omadel on lausa 3a aega. Kui aega ei leia, siis asi tahtmises ja näitab mida oma sõpradest arvad. Kui saan kinkekaardi, siis üritan alati ära kasutada. Raamatupoe omadega on väga lihtne- saab ka neti teel realiseerida.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meestele ei vii lilli ning mul on paar sõbrannat sellised, kes ei soovigi. Kui pidu on kuskil väljas, siis ei vii põhimõtte pärast- vaene sünnipäevaline, kes peab pärast kõik need lilled kokku korjama ja koju tassima.

Meestele tõesti ei vii, aga siis on ka lillede asemel 20-50 maksev pudel.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meestele ei vii lilli ning mul on paar sõbrannat sellised, kes ei soovigi. Kui pidu on kuskil väljas, siis ei vii põhimõtte pärast- vaene sünnipäevaline, kes peab pärast kõik need lilled kokku korjama ja koju tassima.

Meestele tõesti ei vii, aga siis on ka lillede asemel 20-50 maksev pudel.

Aga mitte 19?

Ja mina viin hoopis omatehtud soolakurke ja marineeritud seeni. Või toormoosi. Hindamatu.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste sünnipäevadele 10-15, täiskasvanule kõige rohkem 50.

Pulma pole üle 20 aasta saanud, kui üksi läheks, siis ka 50.

Lilli ei kingi tavaliselt kunagi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen 20-30 eurot tavaliselt ümbrikku. Mul on küll piisavalt suur sissetulek aga ei arva et peaksin kingitustega priiskama. See on siiski minu enda teenitud raha ja kellegil ei peaks olema ütlemist.

Reaalselt lähed kuskil mõisas või tipprestoranis toimuvale suurejoonelisele sünnipäevale, kus catering lookas, vein voolab ja ainuüksi esinejate ja bändi kulu 10,000.-, oma 20-eurose ümbrikuga? Hea, et ma sind ei tunne:) See on pildist väljas vähe.

Mina pean siis teiste joomised kinni maksma. Päriselt ka?? Ma ise ei joo üldse alkot ja siis hakkan mingit joomapidu kinni maksma. Miks peab üldse keegi 10000 mingile bändile maksma. Ma nii topskitega ei suhtlegi. Ei lase ennast nöörida.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures, õemehel oli juubel paar kuud tagasi, siis kutsel oli erisoov loteriipiletid. Kingitusi ja raha ei ole vaja, aga loteriipileteid tahtis 🙂 ka variant, pärast rääkis, et terve järgnev päev kraapis neid 😀

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen 20-30 eurot tavaliselt ümbrikku. Mul on küll piisavalt suur sissetulek aga ei arva et peaksin kingitustega priiskama. See on siiski minu enda teenitud raha ja kellegil ei peaks olema ütlemist.

Reaalselt lähed kuskil mõisas või tipprestoranis toimuvale suurejoonelisele sünnipäevale, kus catering lookas, vein voolab ja ainuüksi esinejate ja bändi kulu 10,000.-, oma 20-eurose ümbrikuga? Hea, et ma sind ei tunne:) See on pildist väljas vähe.

Tead, kui keegi teebki sellise peo, on see korraldaja probleem. Külaline ei pea kellegi suurushullust kinni maksma. Kui ilma külaliste rahata ei jaksa pidu teha, ära tee. Bändi näebki muidu ka 20 euro eest, ei pea ma 500 välja käima.

Täpselt – ja kui ma ise sellise üle võlli peo korralnad, siis päris kindlasti ei arvesta, et külaliste ümbrikud selle ära peavad katma!

Kui läheme sellisele OTT juubelile või pulma, siis 100 kahepeale. 50 kui läheks üksinda.

Sõpradega enamasti päriskingid (jäävad 30 euro kanti), sugulastega ka nii 20-30 ümbrikusse. Teadlikult väldin seda lati kõrgendamist, sest see toob kaasa lumepallieffekti.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50 sõpradele. Viimasest pooltuttava sünnipäevast vingerdasin ära, ei raatsinud kingitust teha ja kohale sõita pikka maad jne.

Sõbrannadega oli omal ajal kokkulepe, et ei tee kingitusi ja välja ka ei tee või kel võimalus on see teeb. Ühel olid omal ajal rasked ajad ja igasugused sünnipäevad oli tema jaoks rahaline kohustus. Tahtsime lihtsalt koustustevabalt kokku saada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viin pigem kingitusi. Toidunõusid, linikuid, kallimat voodipesu. Korra olen kinkinud ka kingad, mis sobisid kui valatult. Kingi saaja kandis neid rõõmsasti mitu aastat. Milleks kinkida raha see on alandav.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea teema ja hea, et pulmad ka jutuks tulid – sel suvel üle tüki aja pulma minek ja mõtlesingi just, kui suur oleks sobiv summa. Eelnevaid vastuseid lugedes ja keskmist leida püüdes tundub, et koos mehe ja lapsega minnes kokku 300 eurot oleks ok? Kui see peaks oluline olema, siis abiellujad on nooremapoolsed, pidu toimub nende oma maakodus ja ilma uhkete esinejateta, aga siiski üsna suur pidu.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viin pigem kingitusi. Toidunõusid, linikuid, kallimat voodipesu. Korra olen kinkinud ka kingad, mis sobisid kui valatult. Kingi saaja kandis neid rõõmsasti mitu aastat. Milleks kinkida raha see on alandav.

See on ikka üsna suur juhus, kui kingitud KINGAD sobivad ja meeldivad. Ja mina ei sooviks kindlasti kingituseks voodipesu ega toidunõusid (on juba olemas ja mul on omad eelistused) ega ammugi mitte linikuid (ei kasuta).
Raha on minu meelest kõige mõistliku kingitus, sellega oskab igaüks midagi peale hakata – ostab mõne soovitud asja, läheb reisile või tasandab peost tekkinud eelarveauku. Taaskasutuspoed ja halvemal juhul prügikastid on täis neid “mittealandavaid” kingitusi.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea teema ja hea, et pulmad ka jutuks tulid – sel suvel üle tüki aja pulma minek ja mõtlesingi just, kui suur oleks sobiv summa. Eelnevaid vastuseid lugedes ja keskmist leida püüdes tundub, et koos mehe ja lapsega minnes kokku 300 eurot oleks ok? Kui see peaks oluline olema, siis abiellujad on nooremapoolsed, pidu toimub nende oma maakodus ja ilma uhkete esinejateta, aga siiski üsna suur pidu.

Arvan, et 300 täitsa sobiv summa.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 386 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui palju raha panete ümbriku vahele?