Esileht Pereelu ja suhted Kui sul on ¨okolaadilaps

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 132 )

Teema: Kui sul on ¨okolaadilaps

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]@11:01
Ok, teid võib olla ka kümmekond või minugi poolest sadakond, aga see ei anna alust väita, et nähtus on \”Eestis levinud\”. Õnneks.[/tsitaat] Aga mis siis sinu arvates Eestis levinud on? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 16:43; 24.01 11:01; 24.01 12:13; 26.01 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul teistlaadne kogemus, olime a 4 aastat tagasi Vietnamis- rannas ja minu heledapeane armas 3 aastane mängis liiva peal. Järsku übritses meid hiinlaste parv, kes üritasid last katsuda ja sülle võtta. Tõlgi vahendusel saime teada et selle grupi liikmed polnud kunagi heledapäist last väljaspool telerit või arvutit näinud . Eks minu tunne oli vist sama kui mulatilapse vanemal Eestis. Muutus tüütuks ja võõristavaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja kui saad teada peale seksimist, et eile seksisin neegriga? Kastreerid end? [/tsitaat]

noo nii äärmuslikuks ei lähe, aga tunnen ennast halvasti küll ja ilmselt nühin hambaharjaga peenist ning piserdan cutaseptiga üle

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 21:36; 23.01 22:05; 24.01 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõmmu – oleks ka piisav kirjeldus antud teema puhul olnud. Väga hea ja ilus eestikeelne sõna. Mis ¨okolaad..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.01 13:32; 23.01 14:20; 23.01 14:23; 23.01 14:26; 23.01 16:43; 23.01 16:49; 24.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arust on jahmatav et keegi avalikult kasutab väljendit shokolaadilaps. Samal tasemel rassistlik nagu pigi ja ruberoid, aga öeldud lihtsalt peenutsevamalt ja läbi lillede. Teemat avades arvasin et siin räägitakse lapsest kes liigselt magusat armastab aga näe, ajakirjanik siin arendab huvitavat vestlust rassismist. Oehh. Kallis Manona Paris, ära siis unusta artiklis kasutada sõnu kräsupea ja mulatt.[/tsitaat]Pigi ja ruberoid on halvustavad-alandavad väljendid, ¨okolaadilaps pigem hellitusnimi. Kräsupea käib juuste, mitte nahavärvi kohta. Mulatt on termin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 21:45; 24.01 21:52; 27.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas AnneStiil ei suuda normaalseid honorare maksta?! Et on vaja vabatahtlikke appi ajakirjanikule(?) artiklit kirjutama?!
[/tsitaat]Mõne ajakirja juures vist polegi õppinud ajakirjanikke. Ainult isehakanud ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 21:45; 24.01 21:52; 27.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]nahavärv on ju üks inimese väline tunnus, aga mis me ei tohi inimest kirjeldada, kaasates tema nahavärvi. mis on värvil viga? valge on valge, must on must, kollane on kollane, punane on punane, pruun on pruun. mis on nahavärvis solvavat? blondiinide nalju teavad kõik, aga kui kirjeldadakse inimest, et ta on pikk, blond, pika ninaga, siis kas blond peaks solvuma?

[/tsitaat]
Icc. Yks vana mitte-Eesti koomuskisaade tuli meelde, kus tumedanahaline tegelane oli miskit kurja teinud ja politseinik siis pidas aru, kuidas oma aruandesse isikukirjeldust lisada. N sona oelda ei voi, must ei voi, mingeid rassile viitavaid tunnuseid (nt mustad krassus juuksed) ka ei voi. Kirjutas siis \” Suspect has a good sense of rhythm\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle n-sõna kaitsjatele – kas te paksule ütlete ka paks, kiilakale kiilas, jalutule sant, inetule peletis, eakale vanamoor jne. näkku? ei ütle ju, kuigi see on sulatõsi ja eestikeelsed sõnad. Kui teisele ei meeldi ja ise oled viisakas inimene, siis ei ütle nii ja kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 19:29; 23.01 20:10; 23.01 21:25; 24.01 23:51; 26.01 16:30; 28.01 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]selle n-sõna kaitsjatele – kas te paksule ütlete ka paks, kiilakale kiilas, jalutule sant, inetule peletis, eakale vanamoor jne. näkku? ei ütle ju, kuigi see on sulatõsi ja eestikeelsed sõnad. Kui teisele ei meeldi ja ise oled viisakas inimene, siis ei ütle nii ja kõik.[/tsitaat]
Tänaval järgi muidugi ei karju neid sõnu kui just antud isik ise mingi sigadusega hakkama ei saaks, mis sõimu õigustaks.
Aga mõnes muus kontekstis võin vabalt seda sõna kasutada ja mõnikord kasvõi spetsiaalselt poliitkorrektsuse apostlite kiuste või mõne juhmi murjami kiuste.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 15:07; 24.01 00:11; 25.01 00:14; 31.01 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Hei, Sina, kes sa abielus nigeerlasega, tegelikult kirjuta ikka mulle 🙂 Manona.paris@kirjastus.ee

1. Ära lase end segada vahul. Anonüümsed kommentaatorid on alati vett üles keemas, eriti kui keegi esineb oma nime all. Nii on märksa kenam mõnitada. Mina seda ei karda, mul on 19-aastase staa¸iga ajakirjanikuna ikka väga paks nahk.

2. Sa ei \”roniks\” ajakirja. Kuidas saaksidki? Ma palun Sul jagada oma väärtuslikku kogemust. Ma palun Sinu abi. Sa ju tunnistad isegi, et see teema on aktuaalne? Aita mul ja meil seda mõista, seletada ja võibolla ka natuke kusagil midagi muuta. Kui tahad, saad kasutada muudetud nime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 23.01 10:04; 23.01 12:20; 23.01 13:38; 23.01 14:59; 23.01 21:16; 25.01 07:57; 27.01 21:02; 28.01 09:35; 28.01 10:02; 29.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kodus piimakissellilaps- no nii kahvatu kui kahvatu. Päike ka ei hakka peale, siis muutub hoopis maasikamoosilapseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Anna-Minna kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Anna-Minna kirjutas:[/small]

Aga ma ei ole näinud ühtki isast huskyt, kes kannataks oma territooriumil isast puudlit. Litadel on vist ükskõik, kus on :).[/tsitaat]

Huskyd on karjaloomad. Kui nad on väiksest peale karjas kasvanud, siis nad ka elavad. Isegi dogod, kes võivad teise isase maha murda ja uusi omaks ei võta, elavad väiksest peale ühtviisi karjas. Nagu meestelgi, mida vanemaks saavad, seda põikpäisemateks muutuvad ja seda raskem on neid dresseerida. Samas kaklevad isased nii kaua, kuni üks võidab ja ta roll paigas on, emased aga võivad surmani kakelda, nii et ei maksa neid alahinnata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]selle n-sõna kaitsjatele – kas te paksule ütlete ka paks, kiilakale kiilas, jalutule sant, inetule peletis, eakale vanamoor jne. näkku? ei ütle ju, kuigi see on sulatõsi ja eestikeelsed sõnad. Kui teisele ei meeldi ja ise oled viisakas inimene, siis ei ütle nii ja kõik.[/tsitaat]
No mina ka ei ütle neegrile neeger (kuigi jah, minu jaoks pole sellel sõnal mingit negatiivset tähendust), kuid sinu sõnavõtust saan aru, et mustanahalised peaksid oma nahavärvi häbenema? Noh, umbes, et kiilakas häbeneb oma kiilasust ja seepärast ei tohiks teda sellega õrritada. Et nagu osatab tema hella kohta. Küllaltki rassistlik lähenemine, või mis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 00:20; 30.01 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Anna-Minna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sümpaatne on lugeda, kui keegi teab koertest nii palju.
Ma küll koertest nii palju ei tea, sestap ei tea ka koera, kes ei oleks karjaloom. Paljud koerad ei ela küll koerte hulgas, vaid peavad oma karjaks perekonda kus nad elavad.[/tsitaat]

Ma ei poolda väga seda teooriat, et koer arvab, et inimesed on tema karja liikmed. Kuna olen mitut koera korraga pidanud, tean, et koertel on oma kari ja inimestel oma. Inimene võib üritada koerte omavahelisi suhteid lõhkuda (osad neist, kes võistlevad, st ei käi koertega ainult näitustel, vaid just võistlevad, mis tähendab, et kontakt on väga oluline, teevad seda), käies nendega ainult eraldi jalutamas, võttes neid aedikust välja ainult töö ajaks jne, aga kui asjal omasoodu areneda lasta, on koertel oma kari, lihtsalt kõik karja liikmed tunnistavad inimeste ülemuslikkust. Pealegi, see, et koerad ja inimesed koos töötavad, ei tähenda veel, et nad ühtses karjas oleksid – võtame näiteks näite, kus karjakoer ajab karja, aga on olemas ka inimesest lambakarjus. Sinu rassiteooria kohaselt on see võrreldav olukorraga, kus usa farmeri pere töötab ise põllul, aga lisaks on võetud ka mehhiklastest abikäed. Isegi kui peretütar mõnele mehhiklasele kätte annab, ei ole tegu ühtse karjaga. Ja valge farmer võib olla nö suurim ülemus, aga kindlasti on \”mehhiklaste karjal\” (st eeldusel, et nad on juba varem ühes \”karjas\” olnud) oma vaimne juht.

Teiseks, koeratõud on erinevad. See sinu näite husky näiteks on selles mõttes tüüpiline kelgukoer, et kari on talle oluline, aga inimesed mitte nii väga – st ta võib karjaliikmete ja miks mitte ka inimestega ühes hunnikus magada, aga ta ei vahi kellelegi niimoodi suhu, nagu labrador või saksa lambakoer seda teevad. Ta võib vabalt üksi aias olla ja kui teda ei koti mingi pulga järele jooksmine, siis teda lihtsalt ei koti, on selline iseloom.

Muuseas, koertekari ei ole hundikari. Hundikarjal võib olla üks kindel juht (kuigi tänapäeval on huntide vaatlemine näidanud, et ei pruugi), aga koerakarjas tihti ei ole. St koerad on ka osavad erinevates asjades, vastavalt oma tõuomadustele, ja kui koerad koos jahti peavad, ongi nii, et üks ajab jälge ja ehk ka saagi ette ja teine murrab maha ja siis koos süüakse.

P.S. Mul on küll valge mees, aga minu jaoks on küll üsna oluline ka see, et ta on intelligentne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No mina ka ei ütle neegrile neeger (kuigi jah, minu jaoks pole sellel sõnal mingit negatiivset tähendust), kuid sinu sõnavõtust saan aru, et mustanahalised peaksid oma nahavärvi häbenema? Noh, umbes, et kiilakas häbeneb oma kiilasust ja seepärast ei tohiks teda sellega õrritada. Et nagu osatab tema hella kohta. Küllaltki rassistlik lähenemine, või mis?[/tsitaat]
Imelikult saad aru siis. Ma oma arust ei ole küll nii end väljendanud. Ammugi ei arva ma niimoodi.
Kiilakale ja paksule ei pruugi need asjaolud üldse õrn koht olla, aga kuna meie kultuuriruumis on kombeks, et selliseid väljendeid kõnetades ei kasutata, siis mõjub see sihiliku solvanguna kui mõni seda siiski teeb. (No lapsed ja ullikesed välja arvata)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 19:29; 23.01 20:10; 23.01 21:25; 24.01 23:51; 26.01 16:30; 28.01 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei meeldi meile neegrid ja punkt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 17:03; 30.01 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ota, kas mustanahalisele inimesele peaks tema nahavärv olema mingi õrn teema, et pieteeditundelised inimesed lihtsalt seda ei maini. no nagu paksuvärk. et kuigi mõni ei tee oma priskusest probleemi, siis viisakas inimene ikkagi ei kirjelda paksu paksuna, vaid leiab alternatiive – lopsakas, tüse, täidlane jms. a mis siis saab, kui lopsakas end ikkagi solvatuna tunneb, sest fakt ju on, et tema kehakaal tunduvalt kõrgem, kui keskmiselt, siis kas viisakas inimene loobub lopsakas-väljendist. ja kui paks täidlane ka olla ei taha? ta tahaks ehk sale olla? aga kui ta pole sale, nuta või naera.

mina ei tea, minu meelest oleks mustanahaliste kogukonnal aeg selgeks teha, et kas nad siis häbenevad oma kehavärvi ja tunnevad alaväärsust, või on nagu nad on ja ei erutu, kui nende nahavärvi mainitakse.

mis puudutab eesti tumedanahalisi noori, siis nahavärv on nende puhul kuidagi ebaoluline. kuna nad on kasvanud meie karjas, st eestlastena eestis, läbi imbunud meie kultuurist ja keelest, siis tume jume on tume jume. omad, noh. äkki pingutas pisut solaariumiga üle. mõne grillkanaga eriti vahet ei teegi. teised tunnused nagu tema tegevus ja isiksuseomadused mängivad karjasiseselt olulisemat rolli, kui see, kuidas välja nähakse.

samas, ei saa ma salata, et getoneegri suhtes on eelarvamus. ja mitte nahavärvi pärast, vaid tema teiste taustanäitajate tõttu – abirahad, harimatus, kuritegevus, sarisigimine ehk samade näitajatega uue generatsiooni produktsioon. sellised tunneb kohe kaugelt ära.

aga nagu kõik eestivenelased ei ela lasnakad, ei ole kõik neegrid getod. neeger on neeger, geto on geto. venelane on venelane, tibla on tibla. eestlannade shokolaadilapsed vaevalt murtsema peavad, aga nende shokolaadilaste isadel tuleb end tõesti rohkem tõestada, et nad ei ole need kurikuulsad getod. eriti, kui sel inimesel puudub lääneühiskonnas kasvamise, hariduse omandamise, töökultuuri kogemus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 22:09; 26.01 18:18; 29.01 16:20; 30.01 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas AnneStiil ei suuda normaalseid honorare maksta?! Et on vaja vabatahtlikke appi ajakirjanikule(?) artiklit kirjutama?!
[/tsitaat]
hessusmariijah!

kas peab siis ajakirjanik ise \”shokolaadilapse\” vanem olema, et ainult omast kogemusest kirjutada tohiks?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte, kuid anonüümsete, väljamõeldudki, juttude põhjal loo koostamine ei ole ajakirjandus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
+ mina, + veel kümmekond minu tuttavat naist, + 2 tuttavat eesti meest. Ei ole meid nii vähe midagi

[/tsitaat]

njaa, ikka vâga paljud eestlased tôesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]selle n-sõna kaitsjatele – kas te paksule ütlete ka paks, kiilakale kiilas, jalutule sant, inetule peletis, eakale vanamoor jne. näkku? ei ütle ju, kuigi see on sulatõsi ja eestikeelsed sõnad. Kui teisele ei meeldi ja ise oled viisakas inimene, siis ei ütle nii ja kõik.[/tsitaat]
Jah. Valgele valge ka ei julge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kindlasti mitte, kuid anonüümsete, väljamõeldudki, juttude põhjal loo koostamine ei ole ajakirjandus![/tsitaat]
Ja millise tõestusväärtusega lugude alusel lubad ajakirjandust teha? Notariaalselt tõestatud, digiallkirjastatud, manukatate allkirjadega…?

Jõudu ja kindlat meelt proua Parisele! Kardetavasti saab siit ainest mitmeks looks-)
Kord on kägukari kuri, et ajakirjandus PKst teemasid \”varastab\”. Nüüd küsitakse otse ja ausalt, ikka ei sobi. Elu on keeruline

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Käggu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

njaa, ikka vâga paljud eestlased tôesti.
[/tsitaat] Minu vastus oli sellele, kes väitis, et Eestis on ainult üks inimene, kes omal käel moslemiks on saanud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 16:43; 24.01 11:01; 24.01 12:13; 26.01 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Oivaline pilt hallist massist. Kõik inimesed täpselt ühte kasvu, ühte värvi, mõtlevad sarnaselt. [/tsitaat]

Selline saab olema Euroopa Liidu tulevik, kõik shokolaadid, kodumaatud, kultuuritud ja ainus mõte on, kuidas abirahadest võimalikult hästi ära elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Eestlased on rassistid. Sellest kirjutagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

If you can judge a wise man
By the color of his skin
Then mister you’re a better man that I….

Ma ei tahaks kirjutada, et eestlased on rassistid. See pole minu Eesti… Olen veidi kurb… Õnneks aga on ikka veel piisavalt inimesi, kes samuti nii arvavad.

Ma alustasin seda lugu rõõmsa olekuga, sest arvasin, et oioi, siia pole üldse keeruline kaasarääkijaid leida. Et saame näidata kenasti peresid ja lükata ümber müüdi, nagu oleksid eestlased jubedad rassistid. Ma ei tuleks selle pealegi, et tõmmule lapsele ja tema vanematale kinkida pikem pilk kui nn Harju keskmistele või veel midagi salli varjust tigedat puhiseda.

Või nii ma lootsin. Selle asemel saan ma hulgaliselt \”paleti\”teooriaid, eelarvamusi ja sulalollusi.

Nagu see käsitlus nagu peaksid Eestis tõmmud lapsed ilmtingimata elama tulevikus vaid abirahadest. Palju mulatte ( ma ei karda seda sõna, näete?) elab Eestis kes saavad töötu abiraha? Aga palju valgeid?

Igatahes olen ma saanud mõttteainest rohkem kui küll. Tänan kõiki kaasarääkijaid.

Rgds, MP
Manona.paris@kirjastus.ee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 23.01 10:04; 23.01 12:20; 23.01 13:38; 23.01 14:59; 23.01 21:16; 25.01 07:57; 27.01 21:02; 28.01 09:35; 28.01 10:02; 29.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Palju mulatte elab Eestis, kes saavad töötu abiraha? Aga palju valgeid?[/tsitaat]Need arvud ei ole sellisel kujul võrreldavad.

Mul ei ole midagi tublide inimeste vastu, ükskõik, mis värvi nad on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 21:45; 24.01 21:52; 27.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]If you can judge a wise man
By the color of his skin
Then mister you’re a better man that I….

Ma ei tahaks kirjutada, et eestlased on rassistid. See pole minu Eesti… Olen veidi kurb… Õnneks aga on ikka veel piisavalt inimesi, kes samuti nii arvavad.

Ma alustasin seda lugu rõõmsa olekuga, sest arvasin, et oioi, siia pole üldse keeruline kaasarääkijaid leida. Et saame näidata kenasti peresid ja lükata ümber müüdi, nagu oleksid eestlased jubedad rassistid. Ma ei tuleks selle pealegi, et tõmmule lapsele ja tema vanematale kinkida pikem pilk kui nn Harju keskmistele või veel midagi salli varjust tigedat puhiseda.

Või nii ma lootsin. Selle asemel saan ma hulgaliselt \”paleti\”teooriaid, eelarvamusi ja sulalollusi.

Nagu see käsitlus nagu peaksid Eestis tõmmud lapsed ilmtingimata elama tulevikus vaid abirahadest. Palju mulatte ( ma ei karda seda sõna, näete?) elab Eestis kes saavad töötu abiraha? Aga palju valgeid?

Igatahes olen ma saanud mõttteainest rohkem kui küll. Tänan kõiki kaasarääkijaid.

Rgds, MP
Manona.paris@kirjastus.ee[/tsitaat]Mulatte ei ole Eestis nii palju, et mingit esinduslikku võrdlust teha.

Aga ma olen lugenud, et näiteks Soomes on kõigist immigrantide rühmadest kõige rohkem töötuid (abirahast elajaid) neegrite hulgas. Somaalia päritolu inimestest on tööl midagi 10%. Samas näiteks vietnamlased, hiinlased, tshiilased (umbes sama suured immigrantide rühmad Soomes) on hõivatud 60 – 90%.
Ma usun, et siit saab soovi korral teha teatud järeldused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Huvitavad paralleerid minu söbrannaga- kes aga ei ole eestlane ( elan samuti mitte eestis aga EL-is) Mees on iraanlane, samuti arst, kuid moslemiks end ei pea. Isegi mitte iraanlaseks ei nimeta end, vaid pärslaseks. Ma tunnen veel paar pärslast aga miskipärast keegi neist ei ole usklik ja absoluutselt oma kodumaa poliitika ( praeguse) vastased( ka aktiivsed).Söbrannal ja mehel ka lapsed aga ei öelda nende tumedama välimuse kohta siin midagi. Vabandust,et teemas ei püsinud aga lihtsalt selline de-ja vu tekkis sinu lugu lugedes.:-)[/tsitaat]

Jah, päris palju iraanlasi välismaal on arstid, neile ju sisendatakse juba väiksest peale, et su amet ja sellega kaasnev positsioon elus on k6ige olulisemad (ka partneri leidmisel). Need pärslased, kellega meie lävime, ei ole samuti usklikud, paljud on isegi ametlikult usust lahti öelnud just Iraani poliitika ja reziimi t6ttu. Iraan on absoluutselt vaimustav maa, kui poliitika välja arvata ja kultuur on hoopis midagi teistsugust eesti inimesele kui näiteks nende viisakusvorme vaadata. Eestlane ei saa tere, aitäh ja palungi öeldud, aga iraanlastel käivad sellised rituaalid, et oioioii 😀
Kurb lihtsalt, et mingi mats 6llepudel näpus kuskilt külapoe tagant s6imab lähisida rahvast terroristideks ja barbariteks, ise nende kultuuri ja traditsioone üldse tundmatagi. Kuigi, et neis maades on suur vahe sees, millisest piirkonnast sa tuled ja milline haridus sul on. Ajupestuid on seal palju, aga just sellepärast on ka palju iseseisvalt m6tlejaid ja kriitiliselt suhtujaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:21; 23.01 14:32; 23.01 15:12; 27.01 22:18; 27.01 23:10; 30.01 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

iraanist oli viimati lehtedes selline uudis:
http://www.ibtimes.com/articles/283203/20120117/iran-barbie-ban-morality-police-demand-mattel.htm%5B/tsitaat%5D

Jah, ma olen seda lugenud, ja siis, mida sa öelda soovid?

Ma omast arust r6hutasin, et iraanlased keda ma tunnen on reziimivastased ja sellega seoses ka vähemal v6i rohkemal määral usule selja pööranud. Nende traditsioone ja kultuuri ei tasu ka usu ja poliitika sümbioosiga ühte patta toppida, mis järjest enam naeruväärseid m66te v6tab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:21; 23.01 14:32; 23.01 15:12; 27.01 22:18; 27.01 23:10; 30.01 14:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 132 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui sul on ¨okolaadilaps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.