Esileht Pereelu ja suhted Kuidas

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 100 )

Teema: Kuidas

Postitas:
Kägu

Aga isegi see, kui yks peale arvete tasumist tahab ylejäänu eest restodes käia ja vidinaid osta ja teine leiab, et vaba raha tuleb investeerida, teeb ju kooselu absoluutselt voimatuks, isegi varalahususe korral.

Aga üldsegi mitte. Ainult see on küll, et arved makstakse esmalt, kummal raha on. Meil ei ole mehega varalahusust ja on ühine rahakott selles mõttes, et vahet pole, kes maksab, peaasi, et kõik makstud saab ning kummagi arve pole palgapäevaks nullis. Kui on nullis, siis teine annab juurde. Aga vaba rahaga käitume täiesti erinevalt. Mina käin restoranides ja raamatupoes, mees paneb muidugi minu teadmisel (spets ei raporteeri, aga ikka arutleb minuga, et millal tahaks midagi osta) kõrvale, sööb tööl kaasavõetud sööki, kannab riided ribadeks, vahepeal investeerib, ja siis müüb positsioonid maha ja ostab mingi kalli asja. Viimati endale mootorpaadi. Mina sellega ei sõida, sest olen merehaige gradus gravis. Enne seda kogus aasta ja ostis ägedad elektrijalgrattad meile mõlemale. Miks ei või perekonna iga teeniv liige ülejääva rahaga, on seda siis palju või vähe, teha midagi HEAD. Mida väga tahaks. See on ju perekonna raha. Kuidas ma saaksin meest keelata ja miks peaksingi, kui ta tahab oma arve nulli lüüa? Miks ei või mees osta mootorpaati või 2000 eurot maksvat kutsikat, kui meil see raha kahepeale on? Miks naine ei või aga sõita nädalavahetuseks kasvõi Türile külla onu Jürile, kui see raha majas on ja väga tahaks. Kirstul ei ole taskuid. Kui aastajagu tagavararaha on olemas, peotäis investeeringuid ka, eluase ja tervis kindlustatud, oskused näiteks süüa teha ka, miks peavad siis ikka mõlemad ruudulisse vihikusse märkima, kui ostavad grillkana või, issand hoia, lennupiletid Viini.

Palun!

Aga kui mina tahan investeerida aktsiaportfelli ja kinnisvarasse Eestis ning Vahemeremaades, et oma vanaduspõlv sel viisil kindlustada, siis ilmselgelt saab see vormistatud sinu naite korral kui lahusvara.

Sest su mees ei jaga sama sihti, sama maailmavaadet. Tema soovib ägedat tehnikat ja elektitõuksi soetada, siis ongi see tema lahusvara (seda kyll võimatu vormistada, vaid aumeeste kokkulepe).

Koosolemine ja varayhisus ei toimi sellistel tingimustel. Kui yks kulutab kiirelt amortiseeruvasse käibevarasse, teine aga püsivarasse, siis ilmselgelt esimene rikastub ning teine lihtsalt tarbib.

Mis puudutab raamatu ostmist ja lennupileteid Viini, siis need on ometi nii väikesed asjad, et neid loomulikult soetab igayks oma raha eest nagu soovib. Pole teemagi.

Ma pidasin silmas üldist sihti elus, vara kasvatamist v mitte kasvatamist, kuhu kolida v mitte kolida, millistes koolides anda lastele haridus ja millistes mitte.

Meie ei vea oma pares tekki teise pealt enda peale, ega ka põhine meie suhted rahal.

Mis haridus lastel on, kus nad elavad, mis investeeringud on – need on 30+ aastat vanad kokkulepped ja oleme alati elanud arusaamises, et arved enne, siis muu kõik rivitult. Usaldus on ennast ära tasunud ja pole mingit märki, et see edasi ära ei tasuks. Meil pole vaja enam mammonat. No pole vaja. Kirstul taskuid pole. Minul täiesti kama, kas mees ostab jääääävaid vääääärtusi nagu sutsu kulda või teeb sama raha eest väikelaevajuhi paberid või mida iganes.

Lapsed saadud noorelt, neid on putitatud, koolitatud, aidatud esimese eluasemega – neil on juba oma vara. Mingit vajadust ei näe, miks peaks veel mina raha koguma, et me ligi 40-aastane poeg saaks arstiameti kõrvalt veel meilt rahanutsu. Või paar aastat nooremad juhiametites töötavad kaksikud. Või veel aasta noorem tippteadlase staatuse poole liikuv poeg. Juba paar aastakümmet pole vähimatki vajadust, pigem pakuvad nemad meile mingeid mõttetult kalleid kingitusi.

Investeeringuid on natukene – kaks väikest üürikorterit. Sääste on nii, et vabalt saaks üle aasta ära elada, kui ka ei saaks ei töötukassast eba pensionist abi ja kõik aktsiad kukuksid ka äkki nulli. Oskusi raha juurde teenida on ja üpime juurde. Elu ja tervis on kindlustusfirmas kindlustatud. Maja-korterid ka. Kui vaja, müüme metsa. Pensioni hakkab ka saama. Käed kasvavad õlgadest, mitte tagumikust, oskusi on. Mida siin veel küüned enda poole kraapida ja luubiga uurida, ega teine juhtumisi ei osta amortiseeruvat vara. See pole ju abielu, vaid majandustehing. Ja nii terve elu eelada ???? Päriselt? No ei, aitäh! Vuih.

No ei saa sa mu mõttest aru, ei saa, aga las ta jääb:)

Ja loomulikult ei arvanud ma, et siin on sedavord eakaid vastajaid, kel lapsed juba 40. Siis tõesti kriipsuta see “üksmeel, millistesse koolidesse ja ülikoolidesse lapsed saata” minu postitusest maha. Kui sa pidasid vajalikuks seda ilmtingimata mainida ja korrigeerida

Aga kui teile piisab elu kindlustamiseks kahest väikesest üürikorterist ja vaid aastajagu elamiskulu rahalisest säästust – siis nii on ja teile piisab.

Jutt on pigem elulaadist, mitte sinu personaalküsimusest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult ei arvanud ma, et siin on sedavord eakaid vastajaid, kel lapsed juba 40

Sa arvasid, et siin pole naisi vanuses 60-65? 🙂 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled selline vaidleja, kes igaks juhuks oponenti kostitab inetustega. Eesti energia saadab arve osaühingule, mis registreeritud eramajja. Riik kompenseerib hinnatõusu ainult eraisikutele. Inimene vaatab arvelt, et jaanuari eest võeti kolmekordne tasu. Oleks vaja kiiresti vormistada gaas ja elekter eraisiku nimele, et mitu sotti tagasi saada.

Miks sulle vaja hinnatõusu kompenseerida? Kas sa kõva ärikana ei suutnud hindu õigel ajal ära fikseerida?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled selline vaidleja, kes igaks juhuks oponenti kostitab inetustega. Eesti energia saadab arve osaühingule, mis registreeritud eramajja. Riik kompenseerib hinnatõusu ainult eraisikutele. Inimene vaatab arvelt, et jaanuari eest võeti kolmekordne tasu. Oleks vaja kiiresti vormistada gaas ja elekter eraisiku nimele, et mitu sotti tagasi saada.

Miks sulle vaja hinnatõusu kompenseerida? Kas sa kõva ärikana ei suutnud hindu õigel ajal ära fikseerida?

Jäin sama mõtlema. Inimene alustab juttu sellest, kuidas liigutab megasummasid, millest meiesugused pole undki näinud ja kuidas ta on tohutu ärimees. Ja lõpetab juttu sellega, et tal on vaja arvete tasumisel toetust küsida.

????????????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult ei arvanud ma, et siin on sedavord eakaid vastajaid, kel lapsed juba 40

Sa arvasid, et siin pole naisi vanuses 60-65? ???? ????

60-65, muidugi arvasin. Aga kuna lapsed juba neljakümnendates, mitte 49, siis alaealiselt sünnitanud on siiski erandid ja ei arvanud, et neid siin liikumas. Ja 70+ prouasid samamoodi. Siis see 70+ papi ostab neid elektritõukse ja mootorrattaid voi mida iganes tsiteeritu siin kirjutas?

Tegelikult?

Ja te kõik usute?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu


Nii palju ütleb, et ta tahab maksta siis kui uus palk peale tuleb, sest siis on tal terve kuu tunne, et raha on piisavalt elamiseks ja kei pea koonerdama.

Siis ei tasu nii palju võlgu võtta.

Palun öelge mulle, mida teha? Kas annab kuidagi välja õpetada täiskasvanud meest või peaksin pigem ise õppima kuidas seda tunnet enda sees eirata?

Kui mehe selline käitumine teie finantsilist olukorda ei mõjuta ja soov sellisega koos elada sügav, siis püüad seda tunnet enda sees eirata.

Võid ju ka püüda ümber kasvatada ala lubad maha jätta, kui ta oma käitumist ei muuda jms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult ei arvanud ma, et siin on sedavord eakaid vastajaid, kel lapsed juba 40

Sa arvasid, et siin pole naisi vanuses 60-65? ???? ????

60-65, muidugi arvasin. Aga kuna lapsed juba neljakümnendates, mitte 49, siis alaealiselt sünnitanud on siiski erandid ja ei arvanud, et neid siin liikumas. Ja 70+ prouasid samamoodi. Siis see 70+ papi ostab neid elektritõukse ja mootorrattaid voi mida iganes tsiteeritu siin kirjutas?

Tegelikult?

Ja te kõik usute?

Kui sa loeksid mõttega, siis sa loeksid, et kirjutasin: me ligi 40-aastane poeg. Ta on 38 ja saab loetudpäevade pärast 39. Sünnitasin kolmandal kursusel 21 aastaselt, teisel abieluaastal. Ja jah, 59-62 aastane papi ostab mootorpaadi ja elektriratta 🙂 Jube, kas pole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sulle vaja hinnatõusu kompenseerida? Kas sa kõva ärikana ei suutnud hindu õigel ajal ära fikseerida?

Jäin sama mõtlema. Inimene alustab juttu sellest, kuidas liigutab megasummasid, millest meiesugused pole undki näinud ja kuidas ta on tohutu ärimees. Ja lõpetab juttu sellega, et tal on vaja arvete tasumisel toetust küsida.

Te mõlemad olete justkui kuu pealt kukkunud. Esimene targutab elektrihinna fikseerimise teemal. Börsipakett on aastaid sutsu odavam olnud. Viimase talve alguses kargas see Nord-Pool või mis selle börsi nimi, seal viimaste jõulude aeg tulid mingid hinnarekordid. Keegi ei teadnud ette. Keegi ei hakka ju kohe esimese jama peale kõrvale kargama. (teie vist kohe lähete Teliast Elisasse kui veitsa paremat pakutakse) Alles kui ka järgmine kuu elektrihinnaga sama jama oli, alles siis. Kõigest hoolimata näiteks viie aasta lõikes(60 kuud) pole keegi börsipaketiga tüssu saanud. Vaevalt kuu pärast esimest elektrijama tõstsid venelased gaasi hinna mitmekordseks. Kui te ei lugenud uudiseid, siis Eesti riik kompenseeris Kõikidele gaasi Eratarbijatele suurema osa hinnatõusust. Ei pidanud üldse kerjama. Kui kütteks küsiti see aasta kolm korda rohkem jaanuarist 2021, siis paneb igaühe liigutama. Neljasaja asemel 1200 kopikatega. Ja jätke meelde, et aastate kokkuvõttes pole börsipakett kallim. Siiani. Miks te kahekeisti nii kurjad olete? Kõva ärikas ja nii edasi. Vaese riigi keskklass

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui te ei lugenud uudiseid, siis Eesti riik kompenseeris Kõikidele gaasi Eratarbijatele suurema osa hinnatõusust. Ei pidanud üldse kerjama. Kui kütteks küsiti see aasta kolm korda rohkem jaanuarist 2021, siis paneb igaühe liigutama. Neljasaja asemel 1200 kopikatega. Ja jätke meelde, et aastate kokkuvõttes pole börsipakett kallim. Siiani. Miks te kahekeisti nii kurjad olete? Kõva ärikas ja nii edasi. Vaese riigi keskklass

No rahaboss nagu sa siin end esitled, isegi ei märkaks, kui mõnel kuul on elekter kallim.

Ja see osa jäi endiselt mõistetamatuks, kuidas püsimaksega tasudes ei saa riigilt gaasi- ja elektrihinna kompensatsiooni, aga käsitsi tasudes, saab.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te kahekeisti nii kurjad olete?

Anna andeks, aga kuidas on võimalik niimoodi küsida? Kui inetult sa ise teistega suhtled – kuidas teisi madaldad ja ennast teiste arvelt upitad. Ja siis imestad, et sinuga vastavas toonis suheldakse?

Või arvad sa tõsiselt, et me, vaesed, oleme lisaks vaesusele ka lollikesed, kes ei saa aru, kui neile inetult öeldakse?

Te mõlemad olete justkui kuu pealt kukkunud. Esimene targutab. Vaese riigi keskklass, On näha, et elad oma elu väikseid summasid käes hoides. See selgitab ka kibestumist nähes kedagi, kel kitsikust pole…..Sina kallike oled sellistest muredest ja jälitusmaaniast vaba. Sulle pole vahet, kas sotsialism või kapitalism, teed samamoodi oma palgatööd ja elad peost suhu. Ja kannatad kroonilise frustratsiooni all

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Rikkur” tasub oma maja elektriarved osaühingu nime alt ja kannab firma kuludesse!  Ja siis nutab, et aga riik kompenseerib elektrihinnatõusu ainult eraisikutele 🙂 ärigeenius. Ühesõnaga, keegi su kallal ei võtaks, kui sa ise ei oleks halvustamisega alustanud. Siis on inimestel ka põhjust vastu öelda. Õpi sellest, kah elukogemus- kui ise kaklust alustad, ära siis pärast muhkude pärast nuta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Rikkur” tasub oma maja elektriarved osaühingu nime alt ja kannab firma kuludesse!  Ja siis nutab, et aga riik kompenseerib elektrihinnatõusu ainult eraisikutele ???? ärigeenius. Ühesõnaga, keegi su kallal ei võtaks, kui sa ise ei oleks halvustamisega alustanud. Siis on inimestel ka põhjust vastu öelda. Õpi sellest, kah elukogemus- kui ise kaklust alustad, ära siis pärast muhkude pärast nuta.

Sul kõik pudru ja kapsad. Mul “rikkuril” jah osaühing registreeritud kodusel aadressil (samuti tuhandetel teistel oü-del) Kuhu siis veel registreerida kui tegutsemiskohad aastate jooksul muutuvad? Kulutused loomulikult firma kuludesse. Nii ongi ette nähtud. Nii on õige. Ja kui siis elektri/gaasi arved mitmekordistuvad, siis kolib oü eramusse, mis asub samal aadressil. Selliselt tulebki talitada kui võimalus antakse. Teie ka kui reisile sõidate, siis igatpidi kavaldate, et mitte täishinda maksta. Keegi eriti ei lähe kassasse et rikkuri kombel täishinnaga pilet osta

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul kõik pudru ja kapsad. Mul “rikkuril” jah osaühing registreeritud kodusel aadressil (samuti tuhandetel teistel oü-del) Kuhu siis veel registreerida kui tegutsemiskohad aastate jooksul muutuvad? Kulutused loomulikult firma kuludesse. Nii ongi ette nähtud. Nii on õige. Ja kui siis elektri/gaasi arved mitmekordistuvad, siis kolib oü eramusse, mis asub samal aadressil. Selliselt tulebki talitada kui võimalus antakse. Teie ka kui reisile sõidate, siis igatpidi kavaldate, et mitte täishinda maksta. Keegi eriti ei lähe kassasse et rikkuri kombel täishinnaga pilet osta

Jube, jutt nagu harimatul töllil, pudru ja kapsad. Täis ka vist nonstop. Raha ja rikkust sul vaevalt on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul “rikkuril” jah osaühing registreeritud kodusel aadressil (samuti tuhandetel teistel oü-del) Kuhu siis veel registreerida kui tegutsemiskohad aastate jooksul muutuvad? Kulutused loomulikult firma kuludesse. Nii ongi ette nähtud. Nii on õige. Ja kui siis elektri/gaasi arved mitmekordistuvad, siis kolib oü eramusse, mis asub samal aadressil.

Oü registreeritud kodusele aadressile ja siis kolib see oü eramusse, mis on kodusel aadressil? Sul on samal aadressil nii kodu kui eramu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te kahekeisti nii kurjad olete?

?

Vaese riigi keskklass

Huvitav, mis klassist on inimene, kes niimoodi kirjutab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oü registreeritud kodusele aadressile ja siis kolib see oü eramusse, mis on kodusel aadressil? Sul on samal aadressil nii kodu kui eramu?

Iga normaal saab aru, et mul näpukas juhtus. Ma ei peaks ennast isegi õigustama, aga olgu pealegi. Teil on mingi aadress, ükskõik kas loss või sara. Kui seni ei ole, siis ostke endale riiulifirma nimega kägu. Võite sinna firmasse registreerida kõik oma autod, elektri või prügiarved. Järgmine päev võite lepingud eraisikule tagasi võtta. Teate seda ka ilma minuta. Ma lihtsalt kasutasin kodu ja eramut sellest aspektist, et peab ometi mingi pind olema kuhu registreerida. Osaühing omab ühte lillekauplust, aga jur. aadress on kpl juhataja kodune aadress ja lisaks kõigele maksab oü ka koduse elektri, autokütuse ja Telia arved. Pettust ei ole kuna olemas on ka kodukontor. Jah, mul on samal aadressil eramu, kodu ja kui vaja siis ka häärber. Osaühing kolitakse kuhu vaja, tähenärija. Ma pole sisuliselt eksinud. Armastan eesti keelt väänata. Kui tahan, ütlen „sain kellegilt“ mitte „kelleltki. Kui tahan siis panen koma ning kui ei taha, siis ei pane. Kasvõi teie kiusamiseks, Et te närvi läheksite ja mind hästi madalasse klassi sokutaksite, haledad kadekopsud

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teema selle kadekopsuks nimetamisega on? Et argumendid muidu ei kanna?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teema selle kadekopsuks nimetamisega on? Et argumendid muidu ei kanna?

Ah, see on siin üks häiritud isik, kes paljudes teemades äkki avaldab arvamust, et kõik teda kadestavad. Samas kui arvatavasti pigem kõik ohkavad kergendatult, et teda ja temasuguseid ei tunne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, see on siin üks häiritud isik, kes paljudes teemades äkki avaldab arvamust, et kõik teda kadestavad. Samas kui arvatavasti pigem kõik ohkavad kergendatult, et teda ja temasuguseid ei tunne.

Ei ole õigus. Pole mingeid paljusid teemasid. Tõestuseks on need suured tähed mis eelmises säutsus tekkisid. Olen algaja. sõna võtsin püsimaksete kohalt. Kuda neid teha kui jube suured kõikumised on? Prügivedu ja konteineri laen+ alimendid ehk stabiilselt samad. Vesi iga kavartal erisugune. Kas kõnearvete kohta saab püsimakset korraldada, või küttearvete kohta, mis nagu ameerika mäed. Samuti nende liinitasud iga kuu erinevad. Ei saa aru, mis elu elavad inimesed kellel tänapäeval iga kuu pikalt ühesugused maksed. Mul mitu korterit, iga kuu loen arvetelt uusi uudiseid. Ah jaa see mõni eur, mida pank kaarditasu kuus võtab see vist stabiilne.

Ja kui mina imestust avaldan, et kuda tänapäeva ühiskonnas keegi tegus inime oma kommunaale jm ühesuguste summade eest tasub, siis mitu kägu on siin, kes mind lolliks peavad. Nagu eila puu otsast alla roninud. Mina aga ei saa aru kus kuu poole peal sellised Eesti see igaljuhul pole

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alimendid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alimendid

Ma Meelega jätan igasse kohta vähetähtsaid sõnu, et sooviad mõnusalt närida saaksid

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen algaja. sõna võtsin püsimaksete kohalt. Kuda neid teha kui jube suured kõikumised on? Prügivedu ja konteineri laen+ alimendid ehk stabiilselt samad. Vesi iga kavartal erisugune. Kas kõnearvete kohta saab püsimakset korraldada, või küttearvete kohta, mis nagu ameerika mäed. Samuti nende liinitasud iga kuu erinevad. Ei saa aru, mis elu elavad inimesed kellel tänapäeval iga kuu pikalt ühesugused maksed.

Sa nagu ikka ei saanud aru, et e-arve püsimakse lepingu puhul ei ole oluline, et summa oleks püsivalt ühesuurune.

Seega, kaua sa jaurad sellest, et püsimakset ei saa teha, kuna summad on iga kuu erinevad? Ainult demonstreerid oma rumalust. Ja kuna sa ka pärast mitmekordset selgitamist ei ole aru saanud asjast, siis tundud veelgi rumalam. Rumalust tõestab ka see imelik kadeduse jutt. Sellist juttu ajavad hapude viinamarjadega inimesed, kelle juures pole midagi kadestada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa nagu ikka ei saanud aru, et e-arve püsimakse lepingu puhul ei ole oluline, et summa oleks püsivalt ühesuurune. Seega, kaua sa jaurad sellest, et püsimakset ei saa teha, kuna summad on iga kuu erinevad? Ainult demonstreerid oma rumalust. Ja kuna sa ka pärast mitmekordset selgitamist ei ole aru saanud asjast, siis tundud veelgi rumalam. Rumalust tõestab ka see imelik kadeduse jutt. Sellist juttu ajavad hapude viinamarjadega inimesed, kelle juures pole midagi kadestada.

Püsimakse leping säärase asja peale, mis võib kordades muutuda, ainult rumal inime teeb seda. Niiviisi antakse arve esitajale piiramatu omavoli sinu rahakotis toimetada. Loomulikult saab iga asja peale püsimakse teha, see on siililegi selga. Minu jutt kägude kadedusest ilmus alles peale seda kui mitu kägu järjest olid mind “jubedaks ärikaks” jms nimetanud.

Ja seda sellepärast, et julgesin mainida oma kuumakse, mis mitme tuhandeni küündivad. Tuled oma vildakate viinamarjadega välja, aga seda ei viitsi lugeda, kes esimesena ülbitses. Ma saan aru küll. Paljudele kägudele laekub püsimakse eksilt ja seepärast nad seda maksesüsteemi kiidavad. Emal on näpud suhteliselt põhjas ja kui paarsada kindlal kuupäeval ei laeku siis lendab kogu pere finantsmajandus uppi. Võlausaldajad hakkavad süüdistama petturluses kuigi puudujääk tekkis hoopis eksi-poolsest altvedamisest

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiviisi antakse arve esitajale piiramatu omavoli sinu rahakotis toimetada.

Mis luulu sul sellega ometi on, ulud ja ulud!? “Piiramatu omavoli” arve täies ulatuses ära maksta, mis nagunii maksta tuleb! Kuidas täiskasvanud inimene nii udupea on, et aru ei saa- teenuseosutaja esitab panka e-arved, millel näidatud summa maksab pank automaatse maksekäsu alusel talle kindlal kuupäeval arve summas. Kui sa arvad, et Eesti Energia, vesi, KÜ (iga pisiühistu küll mitte, aga enamus suuremaid kortermaju siiski omavad)  ja telefon sind iga jumala kuu petavad ja tüssavad, siis sa saad neid arveid ju kasvõi iga kuu kontrollida ja aasta lõikes ühtlustatakse näitusid jms nagunii. Seega, mis omavolist sa ikkagi räägid, kui sa maksad ise sama summa kui otsekorraldus- summa, mis arve peal on. Loomulikult vaatan ma arved üle, kui mul selleks aega on, aga iga kuu ennast sellega avevata, vahtida ja meeles pidada tähtaegasid, käsitsi maksta- milleks oma elu keeruliseks teha. Nojah, mul “alimente” pole ka…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alimendid

Ma Meelega jätan igasse kohta vähetähtsaid sõnu, et sooviad mõnusalt närida saaksid

Selles mõttes täidad sa tigeda tobukese rolli muidugi täitsa keskmisel tasemel, aga ilma sinu sõnavõttudetagi on lolle piisavalt. Sa ei pea. Oleksid vait, oleks maailm parem paik. Sinu töö ei ole olla veel üks kirjaoskamatu sõnakas tigedik nende päris pikas reas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja seda sellepärast, et julgesin mainida oma kuumakse, mis mitme tuhandeni küündivad. Tuled oma vildakate viinamarjadega välja, aga seda ei viitsi lugeda, kes esimesena ülbitses. Ma saan aru küll. Paljudele kägudele laekub püsimakse eksilt ja seepärast nad seda maksesüsteemi kiidavad. Emal on näpud suhteliselt põhjas ja kui paarsada kindlal kuupäeval ei laeku siis lendab kogu pere finantsmajandus uppi. Võlausaldajad hakkavad süüdistama petturluses kuigi puudujääk tekkis hoopis eksi-poolsest altvedamisest

Mul on talvised kütte ja elektriarved pidevalt 3000 kanti, kas selles on miskit, mida peaks kadestama? Su jutt on nii võhiklik ja rumal, et piinlik lausa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püsimakse leping säärase asja peale, mis võib kordades muutuda, ainult rumal inime teeb seda. Niiviisi antakse arve esitajale piiramatu omavoli sinu rahakotis toimetada. Loomulikult saab iga asja peale püsimakse teha, see on siililegi selga. Minu jutt kägude kadedusest ilmus alles peale seda kui mitu kägu järjest olid mind “jubedaks ärikaks” jms nimetanud.

Ja seda sellepärast, et julgesin mainida oma kuumakse, mis mitme tuhandeni küündivad. Tuled oma vildakate viinamarjadega välja, aga seda ei viitsi lugeda, kes esimesena ülbitses. Ma saan aru küll. Paljudele kägudele laekub püsimakse eksilt ja seepärast nad seda maksesüsteemi kiidavad.

See on nüüd küll meditsiiniline juhtum. Imelik, et need alati nii häälekad on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Rikkur” tasub oma maja elektriarved osaühingu nime alt ja kannab firma kuludesse!  Ja siis nutab, et aga riik kompenseerib elektrihinnatõusu ainult eraisikutele ???? ärigeenius.

Peab ikka väike maja olema, et seda kontorina saaks esitleda. Või mis loogikaga 300 m2 maja kulutused saaks kontorikuluks panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaialaps oled või, et arvete maksmine on jube töö? Mõtleks su mees samamoodi, et omg, kui jube töö, oleksite ammu juba maksehäireregistris.

Ei ole siis või? Meil maksab mees kõik arved ja ka räägib sellest kui suurest tööst. Ta ka teenib enamuse selle raha. Nii on mulle jäänud mulje et kodutöld on väike asi selle kõrval. Mehe kodutöö on arvete maksmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaialaps oled või, et arvete maksmine on jube töö? Mõtleks su mees samamoodi, et omg, kui jube töö, oleksite ammu juba maksehäireregistris.

Ei ole siis või? Meil maksab mees kõik arved ja ka räägib sellest kui suurest tööst. Ta ka teenib enamuse selle raha. Nii on mulle jäänud mulje et kodutöld on väike asi selle kõrval. Mehe kodutöö on arvete maksmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 100 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas