Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas on võimalik, et sugulased ei toeta!!??

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Teema: Kuidas on võimalik, et sugulased ei toeta!!??

Postitas:

Ma ei tea teie pere lugu, aga väga ei usu seda versiooni, et ongi selline laisk emale pähe istunud poeg. Seal peab midagi enamat olema.

Mis selles uskumatut on? Ema tahab oma lapsele head ning “toetab teda raskel ajal”. Mu vennal kestab see “raske aeg” lihtsalt juba 10 aastat, ema sõnul ta otsib kogu selle aja tööd ka, aga tema palgasoov on reaalselt võimalikust kogu aeg oluliselt kõrgem. Ta nimelt peab end tehnilistes valdkondades kõvaks spetsialistiks, mis sellest, et tal ühtki haridust tõendavat dokumenti peale keskkooli lõputunnistuse ette näidata pole. Ja kuna ta on nii kõva mees enda meelest, siis esiteks tahaks ta suurt palka ja teiseks ei taha ta kuidagi leppida sellega, kui talle keegi “noor nolk”, kes midagi ei tea, ütleb, mida ja kuidas vaja teha on. Miskipärast ei leia ega leia aga sobivat tööd ja kuna tal midagi targemat teha pole, siis joob järjest rohkem. Praeguseks on ta end nii segaseks joonud juba, et arvatavasti tööd teha enam ei suudakski. Ahjaa, üks põhjus on veel, miks tööle minna ei saa – siis peaks ju kurjale ekselukaaslasele lapse jaoks elatist maksma hakkama.

No selge. Selliseid mölakaid olen mina ka näinud.
Eks iga olukord on individuaalne. Aga minu jaoks on perekond nagu musketärid: üks kõigi ja kõik ühe eest. Ja seda sõltumata pereliikmete vanusest. Niiviisi koos saadaksegi tugevaks, luuakse perefirmasid ja arenetakse turuliidriteks.Ühtsus on suur jõud.
Eestis tajub enamik inimesi perekonna ühtsust ainult neil mõttetutel sünnadel.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pensionäride rikkus on nende säästlikkus, nad on elanud üle mitu riigikorda ja oskavad säästa. Praegune põlvkond elab aga kõik ja kohe. Minu vanemad kogusid raha ja siis ostsid, mitte aga nii nagu tänapäeval, et iga vidin ostetakse järelmaksuga, reisima minnakse laenuga ja ka pulmad peetakse laenurahal – lahku minnakse enne, kui laen makstud.
Mäletan, et vanaema sai väga väikest pensioni, alla 30 rubla, ometi jättis ta igale lapselapsele (meid oli 5) 300 rubla, mis oli toona väga suur raha.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 08:06; 14.08 08:10; 19.08 11:04; 21.08 08:15; 22.08 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb on lugeda, et inimesed arvavad, et perekond on ühtne ainult siis, kui üksteisele raha jagatakse. Kui seda pole, siis vahitakse sünnipäevalauas vaikselt salatit. Ja ma, loll, arvasin, et moraalne tugi, pidevalt olemasolemine, üksteise austamine, kuulamine on hea ja ühtse perekonna märk. Pidev kellegi hakkamasaamatuse rahastamine ei kuulu sinna alla.

Ja sellele, kes mind VIPiks kutsus, meie kitsikus oli paarikuine just seetõttu, et kohe ei tormatud rahastama, toitu, riideid ja elukohta kinni maksma, nägime ise, mida elus on vaja teha, et hakkama saada, õppisime raha hindama. Kui inimene aastaid kitsikuses elab, on tema pidevates otsustes miski mäda. Miskipärast on aga kõik teised süüdi ja peavad aitama?
Lapse saamine on vabatahtlik. Ja kõigil on õigus ja võimalus omandada haridus, ka laste kõrvalt. Ei tasu tulla mulle ütlema, et mida ma üldse räägin, endal (2 lapse kõrvalt) omandatud ülikooliharidus. Ja kuna ma töötan sotsiaalhoolekandes, olen palju näinud, kuidas sotsiaaltöötaja on lõpuks ainus, kes üritab inimlikud lahendused leida nendele vanuritele, kelle oma säästud on kulunud 40 aastaste üksikute poegade, üksikemade ja muude “aga me oleme noor pere!” toetamise alla.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 17:28; 22.08 12:14; 23.08 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema saab minust rohkem raha ja minu meelest on kurb, et ta kulutab seda alkoholile. Seda raha saaks kasutada arukamalt. Jutt, et inimene võib teha oma rahaga, mis tahab, on muidugi hea. Suur osa sellest tema rahast kulub alkoholile ja selle tõttu pole meie suhted enam need, mis varem. Kui sugulased sugulasi ei toeta, on nad reeglina ise põhja käinud inimesed. Aga see on võimalik, et veri pole alati paksem kui vesi. Lihtsalt normaalne inimene ei saa aru, kuidas sõltuvushaigus võib asendama hakata suhteid pereliikmete vahel.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 23:28; 22.08 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb on lugeda, et inimesed arvavad, et perekond on ühtne ainult siis, kui üksteisele raha jagatakse. Kui seda pole, siis vahitakse sünnipäevalauas vaikselt salatit. Ja ma, loll, arvasin, et moraalne tugi, pidevalt olemasolemine, üksteise austamine, kuulamine on hea ja ühtse perekonna märk. Pidev kellegi hakkamasaamatuse rahastamine ei kuulu sinna alla.

Ja sellele, kes mind VIPiks kutsus, meie kitsikus oli paarikuine just seetõttu, et kohe ei tormatud rahastama, toitu, riideid ja elukohta kinni maksma, nägime ise, mida elus on vaja teha, et hakkama saada, õppisime raha hindama. Kui inimene aastaid kitsikuses elab, on tema pidevates otsustes miski mäda. Miskipärast on aga kõik teised süüdi ja peavad aitama?

Lapse saamine on vabatahtlik. Ja kõigil on õigus ja võimalus omandada haridus, ka laste kõrvalt. Ei tasu tulla mulle ütlema, et mida ma üldse räägin, endal (2 lapse kõrvalt) omandatud ülikooliharidus. Ja kuna ma töötan sotsiaalhoolekandes, olen palju näinud, kuidas sotsiaaltöötaja on lõpuks ainus, kes üritab inimlikud lahendused leida nendele vanuritele, kelle oma säästud on kulunud 40 aastaste üksikute poegade, üksikemade ja muude “aga me oleme noor pere!” toetamise alla.

Need, kes ei toeta rahadega, ei toeta tavaliselt ka muul moel. Nemad ülistavad iseseisvust igal tasemel mõistmata, et ühtsuses peitub jõud. Samas sünnalaudades tiksumine on selliste jaoks pereühtsuse sümboliks. Vastik.
Sa nimetad sotsiaaltööd heaks töökhaks?Nojah…

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu naaber, viiekümneaastane mees jookseb siisani oma üle kaheksakümnese ema pensionist piskut saama, õed maksavad võlad, ema ostab toidu, maksab pojakese elektri ja telefoniarved. Täie mõistuse juures olev poeg “naudib elu” ja teeb juhutöid. Kui hakkad oma täiskasvanud last ülal pidama, võib juhtuda, et jääd seda eluks ajaks tegema. Mingil hetkel tuleb ikkagi sundida oma täiskasvanud lapsed iseseisvaks. Ootamatu ja ajutine häda vajab muidugi abi. Aga kui abivajaja ise ei tee midagi oma elukorralduse parandamiseks, tuleb mõelda, kas sellel poputamisel ikka mingit mõistlikku tulemit on. Ehk aitab üle parda viskamine paremini aru saada, et ainus, kes sind päriselt aidata saab, oled sa ise.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 09:06; 23.08 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema saab minust rohkem raha ja minu meelest on kurb, et ta kulutab seda alkoholile. Seda raha saaks kasutada arukamalt. Jutt, et inimene võib teha oma rahaga, mis tahab, on muidugi hea. Suur osa sellest tema rahast kulub alkoholile ja selle tõttu pole meie suhted enam need, mis varem. Kui sugulased sugulasi ei toeta, on nad reeglina ise põhja käinud inimesed. Aga see on võimalik, et veri pole alati paksem kui vesi. Lihtsalt normaalne inimene ei saa aru, kuidas sõltuvushaigus võib asendama hakata suhteid pereliikmete vahel.

Ma saaks aru kui sind häiriks ema joomine ema käitumise mõttes (no et pole adekvaatne, ei saa lapselapsi hoida vms). Aga lugeda raha, mille teine inimene maha joob, on kuidagi madal. Kui ema joomise asemel kallist kosmeetikat ostaks, tihti reisiks, iga nädal teatris käiks või hobigurmaanina restorane testiks, kas siis oleks raha arukalt kasutatud?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 10:16; 23.08 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saaks aru kui sind häiriks ema joomine ema käitumise mõttes (no et pole adekvaatne, ei saa lapselapsi hoida vms). Aga lugeda raha, mille teine inimene maha joob, on kuidagi madal. Kui ema joomise asemel kallist kosmeetikat ostaks, tihti reisiks, iga nädal teatris käiks või hobigurmaanina restorane testiks, kas siis oleks raha arukalt kasutatud?

Kui emal on suured säästud, kinnisvara vms, mille arvelt saab tulevikus muretult hooldekodus tiksuda, siis küll. Mina üritasin ka aastaid niimoodi suhtuda, et ema raha on tema oma ja pole minu asi kritiseerida, kui ta selle eest mu täisealist joodikust venda üleval peab. Aga nüüd, kus ta tervis on järjest halvenenud, olen mina see, kes teda toetama peab hakkama – esialgu on vaja ilmselt mõneks tunniks päevas abilist ja arvatavasti hiljem ka hooldekodu. Kui tal poleks sellist “kallist hobi” olnud, oleks tal vähemalt mõneks ajaks piisavad säästud olemas.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.08 15:20; 22.08 00:00; 23.08 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema saab minust rohkem raha ja minu meelest on kurb, et ta kulutab seda alkoholile. Seda raha saaks kasutada arukamalt. Jutt, et inimene võib teha oma rahaga, mis tahab, on muidugi hea. Suur osa sellest tema rahast kulub alkoholile ja selle tõttu pole meie suhted enam need, mis varem. Kui sugulased sugulasi ei toeta, on nad reeglina ise põhja käinud inimesed. Aga see on võimalik, et veri pole alati paksem kui vesi. Lihtsalt normaalne inimene ei saa aru, kuidas sõltuvushaigus võib asendama hakata suhteid pereliikmete vahel.

Ma saaks aru kui sind häiriks ema joomine ema käitumise mõttes (no et pole adekvaatne, ei saa lapselapsi hoida vms). Aga lugeda raha, mille teine inimene maha joob, on kuidagi madal. Kui ema joomise asemel kallist kosmeetikat ostaks, tihti reisiks, iga nädal teatris käiks või hobigurmaanina restorane testiks, kas siis oleks raha arukalt kasutatud?

Mismõttes “madal”, nalja teed või? Teema on ju sellest, et pead kedagi toetama, kui ta iseendaga hakkama ei saa. Kas sina toetaksid rahaliselt ema, kelle sissetulek on suurem kui sinul aga ta lihtsalt laristab selle alkoholile ja on seejärel elementaarsete asjade eest maksmisega hädas? Mina ei toetaks, see oleks mõttetu oma pere elukvaliteedi langetamine ilma, et keegi sellest altruismist tegelikult võidaks, lõpuks soodustad veel sedagi, et ema end surnuks joob. Suur tahe aidata võib vahel hoopis kurja teha.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 09:06; 23.08 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina sain aru, et ema joob maha OMA raha. See kuidas keegi OMA TEENITUD RAHA kasutab, on minu meelest iga inimese oma otsustada. Ma ei lugenud välja, et seda kirjutanud inimene oma ema toetab, et ema juua saaks. Pigem lugesin välja, et ta on kurb, et ema “raha arukamalt ei kasuta” ehk siis maha joomise asemel raha talle ei anna.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 10:16; 23.08 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui palju on meil üksikemasid, kes alla selle summa ennast ja last üleval peavad!

Primitiivse mõtlemise ja standarditega oled sina ise – üksikema = vaesus ja viletsus? Et üksikema ei või mitte mingil juhul sest rikkast pensakapaarist rohkem teenida??
Tead, miks sellist seost tuntakse? Sellepärast, et vanemad on oma lapsed ilma jätnud korralikust kasvatusest hariduse- ja majandusküsimustes. Oleksid viitsinud maast-madalast seletada, poleks nende laps hariduseta erialatu tööga miinimumpalgaline.
Ka igasugune süstimine lapsesse, et saab alati vajadusel vanematelt abi, soodustsb sellist elu.

Kui 40aastane mees ei julge või ei taha tööle minna ja joob, siis on temalgi mingi psüühiline haigus või seisund, mis vajab ravi.

Siis lähebki kinnisesse asutusse ravile, mitte emme-issi juurde viinaraha nuiama.
Mis nüüd hakatakse joodiku “rasket elu” kah õigustama?

Päris perssekukkunud lapsed sul, kägu?!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 06:48; 18.08 06:59; 23.08 10:52; 23.08 11:03; 23.08 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kalestunud inimene nagu sina, peaksid ka mõne suuremat sorti psüühikahäire üle elama. Siis ehk teaksid, mida see tähendab

Teistele halva soovimine on ikka maru madal.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 06:48; 18.08 06:59; 23.08 10:52; 23.08 11:03; 23.08 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool bussitäit pensionäre ei ole veel mingi läbilõige ühiskonnast või näitaja, mille põhjal põhjapanevaid järeldusi teha.

Just! Sest sinu pahasoovlikus peas on ainult stampteadmised: üksikemad ja nüüd ka pensakad ON vaesed.
Normaalne tädi ju!?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 06:48; 18.08 06:59; 23.08 10:52; 23.08 11:03; 23.08 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonoh, meil on väga ühtehoidev pere, vanemaid külastame minimaalselt korra nädalas, mehe ema on mulle sama kallis, kui enda oma. Väga kurb, et sina saad lähedastega läbi ainult siis, kui raha antakse.
Ja, otseloomulikult ütled sina, et sotsiaaltöö pole hea töökoht, sinusugustel ongi suhtumine, et kui 3000€ soojal kohal kätte ei saa, siis ongi mõistlik vanemate kulul elada. Ma see-eest olen oma erialavaliku üle väga uhke ja 5te ülikoolis veedetud aastat selle nimel, et sinusugustele sotsiaaltoetusi jagada, kah ei kahetse. Ole sama tubli edasi!

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 17:28; 22.08 12:14; 23.08 12:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas on võimalik, et sugulased ei toeta!!??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.