Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 373 )

Teema: Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Postitas:
Kägu

Kas teete mingeid ettevalmistusi selkeks? Kogute praegu raha?

+1
-34
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis mõttes? Kahelapseline ei kaota ju midagi.

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teete mingeid ettevalmistusi selkeks? Kogute praegu raha?

?

Kogun praegu peretoetustest raha?

Järgmise aasta peretoetus on ju suurem kui kuni eelmise aasta lõpuni maksti. Kui mul on praegu võimalik koguda raha selle aasta peretoetusest, siis ilmselgelt saan ma ka väiksema summaga hakkama.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkan Perekoolis määgima. Määääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääää

+8
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Elame palgast, mitte toetustest, nii et mitte kuidagi ei mõjuta.

Lapsi on mitu,  aga planeeritud ja sündinud meie reaalseid võimalusi arvestades juba enne toetuste tõusu, nii et saame ka edaspidi täitsa hästi hakkama.

+34
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa ei küsi, et kuidas te enne selleaastast tõusu hakkama saite? Sellega võrreldes on ju peretoetus ikka suurem mitusada eurot.

+31
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogun raha, kogusin enne raha ja kogune edasi raha. Lastetoetusi saan 80 eurot lapse kohta ja olen iga sendi eest tänulik.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga mõjutab, elame praegu vaeselt ja siis veel vaesemalt.

+2
-36
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Väga mõjutab, elame praegu vaeselt ja siis veel vaesemalt.

Ja kuidas te enne elasite siis üldse?

+30
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi ei kogu ja lapsed olen teinud endale mitte riigile. Ei oota käsi pikas toetusi.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga mõjutab, elame praegu vaeselt ja siis veel vaesemalt.

Ja kuidas te enne elasite siis üldse?

Milleks neid lapsi siis üldse muretseda kui hakkama ei saa? Täitsa vastutustundetu käitumine.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last, nii et muidugi mõjutama hakkab, aga samuti hakkab mõjutama automaks, kasvav maamaks, laste pealt tulumaksuvabastuse kaotamine, kasvav kütuseaktsiis, suurem käibemaks. Ettevalmistusi ei tee, elame palgast ja arvasingi, et tegu on ajutise nähtusega.
Peretoetuste tõus ja kärbe oli populistlik, Reformierakonna sigadus. Kirjutasin juba aasta eest, et parem mitte nii suurt toetuste tõusu teha, sest tagasipööramine on kehvemal järjel olijatele valus ning õõnestab riigi usaldusväärsust. See, et tõus on hetkeoludes jätkusuutmatult suur, oli näha ju juba eelmisel aastal. Oleks meil üleüldse teistsugune rahandus-, majandus- ja kodakondsuspoliitika, siis võibolla oleks olnud mõistlik, aga Reformierakonna juhtimisel teistsugust ei tule.

+10
-32
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind näiteks väga mõjutab. Suurem laps on 19, mis tähendab, et hakkan saama sama palju kui 2 lapselised. Ausalt, mina ei tea, kuidas teie 2 lapselised hakkama saate. Jäin hiljuti ka töötuks ja kasvatan lapsi üksi. Laste isa põgenes välismaale ja lapsi rahaliselt ei toeta. Samas ma ei süüdista kedagi, tean väga hästi, et ise olen oma elu keeruliseks elanud ja olen väga tänulik, et mul on võimalik aasta lõpuni 2/3 suurperetoetusest veel saada.

+13
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõjutab, aga sain põhitöökohale lisaks ka lisatöö ja saame hakkama. Nii palju muutis, et lastega ühist aega on vähem ning Reformierakonna valijana kahetsen selle aasta valikut tõsiselt ning andsime mehega endale lubaduse edaspidi valida ükskõik keda, aga mitte enam neid. Peretoetused sealt veel kõige väiksem sigadus, mis nüüd korda on saadetud.

+12
-31
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga mõjutab, elame praegu vaeselt ja siis veel vaesemalt.

Aga palun ära sigi siis.

+22
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind näiteks väga mõjutab. Suurem laps on 19, mis tähendab, et hakkan saama sama palju kui 2 lapselised. Ausalt, mina ei tea, kuidas teie 2 lapselised hakkama saate. Jäin hiljuti ka töötuks ja kasvatan lapsi üksi. Laste isa põgenes välismaale ja lapsi rahaliselt ei toeta. Samas ma ei süüdista kedagi, tean väga hästi, et ise olen oma elu keeruliseks elanud ja olen väga tänulik, et mul on võimalik aasta lõpuni 2/3 suurperetoetusest veel saada.

Igaüks teeb lapsed selle mehega, kes on tark ja usaldusväärne.

Tee nii palju lapsi, kui suudad üksi üles kasvatada.

Kohtud on olemas.

Lapsi kasvatatakse ikka enda tuludest, mitte riigi toetustest! Mine tööle, teeni, riik ei pea sinu jõnglasi kinni maksma.

PS. Kahelapselised saavad suurepäraselt hakkama, saa sina ka, kordades suurema toetusega:)

+14
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 5 last olen üksikema. Tulime just Itaalia reisilt. Üksikemadys pole haigus et seda peab eraldi rõhutama. Ja lapsi saades arvestasin sellega kas saan üksi hakkama. Vaeva tuleb elus näha aga mitte oodata käsi pikas toetusi. Olen ise kasvanud kehvades tingimustes ja see peaks piisavalt motiveerima inimest enda elu järge parandama. Meil ju saab kohtukaudu ka elatisabi taotleda. Tuleb pea panna tööle kust raha saada, sest selle töötu toetusega ei ela ega sure. Varsti algab kool.. Kuidas sa kooliasjad kavatsed osta kui praegu juba nii raske??

+21
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last, nii et muidugi mõjutama hakkab, aga samuti hakkab mõjutama automaks, kasvav maamaks, laste pealt tulumaksuvabastuse kaotamine, kasvav kütuseaktsiis, suurem käibemaks. Ettevalmistusi ei tee, elame palgast ja arvasingi, et tegu on ajutise nähtusega.

Peretoetuste tõus ja kärbe oli populistlik, Reformierakonna sigadus. Kirjutasin juba aasta eest, et parem mitte nii suurt toetuste tõusu teha, sest tagasipööramine on kehvemal järjel olijatele valus ning õõnestab riigi usaldusväärsust. See, et tõus on hetkeoludes jätkusuutmatult suur, oli näha ju juba eelmisel aastal. Oleks meil üleüldse teistsugune rahandus-, majandus- ja kodakondsuspoliitika, siis võibolla oleks olnud mõistlik, aga Reformierakonna juhtimisel teistsugust ei tule.

Aga inimesed on ise ka lihtsameelsed.. Need kes kõige suuremaid lubadusi ja toetusi lubavad siis neid kukutakse kohe valima aga keegi ei mõtle kust see raha võetakse??? Valige edasi reformi… Nad ju lubasid ja saategi parema elu.. Samas õige nagu siin paljud on öelnud et elu ei saa elada toetuste põhjal. Mu ema kasvatas ka lapsed üles üksi. Siis polnud mingeid toetusi ja oli elu hulga raskem aga tänapäeval on kõik nii õrnakeses ega oskagi enam ilma hakkama saada. No kui see majanduslik olukord pidi ikka siis algusest peale kehv olema kui need toetuse summad nii palju pere elu mõjutavad ja teiseks kui sul võimalusi pole siis mille kuradi pärast sa saad 2-3 ja veelrohkem lapsi? Lapsed tänavad sind vaesuse eest? Kas vaevalt! Pigem on see elu väga masendav!

 

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga mõjutab, elame praegu vaeselt ja siis veel vaesemalt.

Ja kuidas te enne elasite siis üldse?

Kohe eriti vaeselt ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last, nii et muidugi mõjutama hakkab, aga samuti hakkab mõjutama automaks, kasvav maamaks, laste pealt tulumaksuvabastuse kaotamine, kasvav kütuseaktsiis, suurem käibemaks. Ettevalmistusi ei tee, elame palgast ja arvasingi, et tegu on ajutise nähtusega.

Peretoetuste tõus ja kärbe oli populistlik, Reformierakonna sigadus. Kirjutasin juba aasta eest, et parem mitte nii suurt toetuste tõusu teha, sest tagasipööramine on kehvemal järjel olijatele valus ning õõnestab riigi usaldusväärsust. See, et tõus on hetkeoludes jätkusuutmatult suur, oli näha ju juba eelmisel aastal. Oleks meil üleüldse teistsugune rahandus-, majandus- ja kodakondsuspoliitika, siis võibolla oleks olnud mõistlik, aga Reformierakonna juhtimisel teistsugust ei tule.

Käkre on rääkinud! ????

Sedagi ei tea, et selle populistliku lolluse korraldas Isamaa, mitte Reform. Viimane kärbibki, mistõttu on peaministrit lastevihkajaks nimetatud.
Jeekre viha on ikka nii suur, et isegi faktid ei takista pahna suust välja ajamast. ????

+20
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last, nii et muidugi mõjutama hakkab, aga samuti hakkab mõjutama automaks, kasvav maamaks, laste pealt tulumaksuvabastuse kaotamine, kasvav kütuseaktsiis, suurem käibemaks. Ettevalmistusi ei tee, elame palgast ja arvasingi, et tegu on ajutise nähtusega.

Peretoetuste tõus ja kärbe oli populistlik, Reformierakonna sigadus. Kirjutasin juba aasta eest, et parem mitte nii suurt toetuste tõusu teha, sest tagasipööramine on kehvemal järjel olijatele valus ning õõnestab riigi usaldusväärsust. See, et tõus on hetkeoludes jätkusuutmatult suur, oli näha ju juba eelmisel aastal. Oleks meil üleüldse teistsugune rahandus-, majandus- ja kodakondsuspoliitika, siis võibolla oleks olnud mõistlik, aga Reformierakonna juhtimisel teistsugust ei tule.

Täpselt sama ja täiesti nõus.

+6
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult algas see populistlim sellega, et Keskerakond tahtis valitsust kukutada ja uue valitsuse moodustada ja pakkus välja absurdsusi, et Reform ütleks, et nii pole võimalik ja nad saaks ettekäände ekreike teha. Reform lootis siuski jätkata ja laste arvel valitsust mitte kukutada, see  oleks olnud väga halb renomeele. Siis tehtigi see absurdne toetus. Noh, kesk tuli uute hullustega välja, et aga ekreike teha ja saigi Reformist lahti. Siis ekreike laostas riigi rahakoti headel aegadel nii, et nüüd maksame kõik seda aastaid. Mitte iialgi ei vali ühtki ekreikke osalist, kadugu või kõik teised valikud! Silmakirjalikud valetajad ja raiskajad!
Mis hakkamasaamisse puutub, siis oma 3 last olen kasvatanud praktiliselt toetusteta ja vihale ajab see hala, et keegi teine peab helbekeste lapsi ülal pidama. Lapsed saad ikka endale, mitte riigile. Maksta lihtsalt sigimise eest on lühinägelik ja suurendab vaesust. Tulumaksusoodustused, motiveerimine,  jah, aga mittetöötamise eest toetada, see toodab juurde mittehakkamasaajaid.

+38
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind näiteks väga mõjutab. Suurem laps on 19, mis tähendab, et hakkan saama sama palju kui 2 lapselised. Ausalt, mina ei tea, kuidas teie 2 lapselised hakkama saate. Jäin hiljuti ka töötuks ja kasvatan lapsi üksi. Laste isa põgenes välismaale ja lapsi rahaliselt ei toeta. Samas ma ei süüdista kedagi, tean väga hästi, et ise olen oma elu keeruliseks elanud ja olen väga tänulik, et mul on võimalik aasta lõpuni 2/3 suurperetoetusest veel saada.

Esita hagi koos tagamisega, et siis maksab esialgu riik elatisabi 3 kuu eest. Kui kohtuotsus käes – siis pöördu täituri poole ja saad uuesti elatisabi riigilt. Riik on juba selliste probleemide jaoks lahenduse ette näinud, siis kasuta seda.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei mõjuta, on üks laps ja enne oli peretoetus 60, nüüd on 80 eurot ja see 20 eurot tõusu ka midagi ei mõjuta.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei mõjuta, on üks laps ja enne oli peretoetus 60, nüüd on 80 eurot ja see 20 eurot tõusu ka midagi ei mõjuta.

muidugi ei mõjuta, kui sa ei ole peretoetust kunagi saanudki. Milleks siis kommenteerida?

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et see on provotseerimiseks tehtud teema, mitte et päriselt elavad pered nii, et see põgus suurem toetus kohe elustiili muutma pani ja korraga pere kulud nii palju suuremad, et hakkama ei saa. Kärbe ei ole ju kuigi oluline, peretoetused on nii või naa suuremad kui eelmisel aastal, nii et pered on võitnud igal juhul. 1- ja 2-lapselised ilmselt niikuinii riigi toetusega väga ei arvesta, sätivad oma tulud ja kulud nii, et teavad, et ise hakkama saavad. Lasterikaste toetused olid juba suured enne seda populistlikku toetustevangerdust.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toetus jääb ju ikka suuremaks kui seni. Ja muidugi – kui oli näha, et tehti reaalsusega mitte kooskõlas olev toetuse tõus, siis on loomulikult mõistlik järgmiseks valida neid, kes teeks uue reaalsusele mittevastava tõusu. Kui vaadata, kui paljud kolmelapselised hädaldavad (mitte kõik), nagu neid oleks praegu paljaks röövitud ja oleks otsapidi näljas, siis mida kahelapselised tegema peaks?

Kindlasti oleks väga mõistlik valida toetusefännidel Keskerakonda – see viimased aastad muud ei teegi, kui mängib kõigipäästjat – toetused firmadele, toetused kolmelapselistele, rohkelt toetusi kõigile.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last, nii et muidugi mõjutama hakkab, aga samuti hakkab mõjutama automaks, kasvav maamaks, laste pealt tulumaksuvabastuse kaotamine, kasvav kütuseaktsiis, suurem käibemaks. Ettevalmistusi ei tee, elame palgast ja arvasingi, et tegu on ajutise nähtusega.

Peretoetuste tõus ja kärbe oli populistlik, Reformierakonna sigadus. Kirjutasin juba aasta eest, et parem mitte nii suurt toetuste tõusu teha, sest tagasipööramine on kehvemal järjel olijatele valus ning õõnestab riigi usaldusväärsust. See, et tõus on hetkeoludes jätkusuutmatult suur, oli näha ju juba eelmisel aastal. Oleks meil üleüldse teistsugune rahandus-, majandus- ja kodakondsuspoliitika, siis võibolla oleks olnud mõistlik, aga Reformierakonna juhtimisel teistsugust ei tule.

Käkre on rääkinud! ????

Sedagi ei tea, et selle populistliku lolluse korraldas Isamaa, mitte Reform. Viimane kärbibki, mistõttu on peaministrit lastevihkajaks nimetatud.

Jeekre viha on ikka nii suur, et isegi faktid ei takista pahna suust välja ajamast. ????

Kui midagi Reformierakonna kohta kriitilist öelda, siis on kohe Ekre või Käkre. Ei ole nende valija ja tean suurepäraselt kes ja millal millise ettepanekuga avalikkuse ette tulid. Kas sina tead? Reformierakond oli sel ajal valitsuses, juhtpositsioonil, Kaja Kallas oli peaminister. Tal oli võimalus käituda mittepopulistlikult. Isegi edasi peaministriks jäädes.

Isamaal on oma ideed, aga seda ideed nii suurtest peretoetustest ei saa rakendada lahus teistest kaasaskäivatest ideedest. Muidu võib rohkem kahju kui kasu tulla. See on minu arvamus.

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei mõjuta, on üks laps ja enne oli peretoetus 60, nüüd on 80 eurot ja see 20 eurot tõusu ka midagi ei mõjuta.

muidugi ei mõjuta, kui sa ei ole peretoetust kunagi saanudki. Milleks siis kommenteerida?

Mul kaks last, ei môjuta samuti, pole ennem saanud ega looda kellegile peale enda ja abikaasa.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 5 last olen üksikema. Tulime just Itaalia reisilt. Üksikemadys pole haigus et seda peab eraldi rõhutama. Ja lapsi saades arvestasin sellega kas saan üksi hakkama. Vaeva tuleb elus näha aga mitte oodata käsi pikas toetusi. Olen ise kasvanud kehvades tingimustes ja see peaks piisavalt motiveerima inimest enda elu järge parandama. Meil ju saab kohtukaudu ka elatisabi taotleda. Tuleb pea panna tööle kust raha saada, sest selle töötu toetusega ei ela ega sure. Varsti algab kool.. Kuidas sa kooliasjad kavatsed osta kui praegu juba nii raske??

Pead siis väga korralikult teenima, sest vaesuspiir on sinu peres 3500 neto juures. 7000 neto, et okeilt hakkama saada.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 373 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?