Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 373 )

Teema: Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Postitas:
Kägu

siis pean nagu kahelapselised hakkama saama

Valitsus on tõesti õel, et teie pere reise ei toeta ja peate nagu kahelapselised hakkama saama. Nöör kaela, mis muud.

Kolmelapseliste kulud on tunduvalt suuremad, miks nad peaksidki nagu kahelapselised hakkama saama?

Kuidas need tunduvalt suuremad on?

Proovi ja tee lapsi, siis näed. Kolme ja enamalapselised peavad saama lihtsalt suuremaid toetuseid, kuna kulud on suured ja panus iibesse on antud. Aga eks saab ka selle 710€ lapsetoetusega kuidagi hakkama jaanuarist.

+4
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi ja tee lapsi, siis näed. Kolme ja enamalapselised peavad saama lihtsalt suuremaid toetuseid, kuna kulud on suured ja panus iibesse on antud. Aga eks saab ka selle 710€ lapsetoetusega kuidagi hakkama jaanuarist.

Mingi troll siin jälle üritab rahvast käima tõmmata 🙂

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks teema on hiigeltoetused (mis on tõesti väga suured).

Teine küsimus on see, et kolme- ja enamalapselised on peale esimese lapse 19-aastaseks saamist ikkagi rahaliselt kehvemas seisus, kui kahelapselised. 19-aastane reeglina soovib edasi õppida, mitte lüüa perekonnast lahku ja minna täiskohaga tööle.

See tähendab, et riigi silmis olen mina peale selle õppeaasta lõppu kahelapseline, aga see kolmas, kes ametlikult minu laps enam ei ole, on minu leibkonna liige, kuni ta abiellub või saab 24. See tähendab, et kui ta peaks hakkama taotlema mingit vajaduspõhist toetust  (õppetoetust, toimetulekutoetust), arvestatakse tema sissetulekuteks automaatselt ka tema vanemate sissetulekud ja seda vajaduspõhist toetust tal pole võimalik saada.

Kahelapselistel on kaks last ja sama suur toetus nagu mul. Aga mul on ka veel kohustus tegelikult seda kolmandat last üleval pidada, mida kahelapselistel pole.

Riik võiks tegelikult ka süsteemi õiglasemaks teha – teha lapsetoetused võrdsemaks ja kui noor inimene enam ei ole laps, siis ta peaks olema omaette üksus ka riigi silmis, mitte mingi  leibkonnaliige kuskil päritoluperekonnas.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahelapselistel on kaks last ja sama suur toetus nagu mul. Aga mul on ka veel kohustus tegelikult seda kolmandat last üleval pidada, mida kahelapselistel pole.

Mul on mõlemale lapsele tehtud kogumiskonto, mille saavad kätte siis kui on 18a. Selleks ajaks piisav summa, et alustada oma elu. Iga kuu läheb kindel summa- väike, aga aitab tulevikus tulevast üliõpilast ning ka vanavanemad annavad sinna oma panuse.

Kolme ja enamalapselised peavad saama lihtsalt suuremaid toetuseid, kuna kulud on suured

Kuidas kolmandaga need kulud nii suureks lähevad? Esimestest lastest jääb riideid ja kõike üle. Rohkem kui kaks last on sinu valik, mitte riigisund????

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selle kogumiskontoga on ka nii, et ka kõige parema tahtmise juures ei suuda ma kolmele lapsele sinna nii palju koguda, et nad terve tudengiaja läbi saaksid. Ka inflatsioon sööb raha ja need summad, mis ma sinna 15 aastat tagasi panin, on tänaseks imeväikesed.

Fakt on see, et nii pea kui lõppeb ära see riigi suurperetoetus, on paljulapselised kehvemas olukorras nendest, kellel on vähem lapsi. Ja seda sellepärast, et riik eeldab, et sa tegelikult pead oma kuni 24-aastast veel üleval. Ja see ebavõrdsus on just riigi poolt – toetust me saame mõlemad kahe lapse eest (täpselt sama palju), aga minult eeldatakse rohkemate inimeste üleval pidamist, kui sinu käest. Järelikult saad sina riigi käest ülalpeetava kohta rohkem toetust kui mina.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks teema on hiigeltoetused (mis on tõesti väga suured).

Teine küsimus on see, et kolme- ja enamalapselised on peale esimese lapse 19-aastaseks saamist ikkagi rahaliselt kehvemas seisus, kui kahelapselised. 19-aastane reeglina soovib edasi õppida, mitte lüüa perekonnast lahku ja minna täiskohaga tööle.

See tähendab, et riigi silmis olen mina peale selle õppeaasta lõppu kahelapseline, aga see kolmas, kes ametlikult minu laps enam ei ole, on minu leibkonna liige, kuni ta abiellub või saab 24. See tähendab, et kui ta peaks hakkama taotlema mingit vajaduspõhist toetust (õppetoetust, toimetulekutoetust), arvestatakse tema sissetulekuteks automaatselt ka tema vanemate sissetulekud ja seda vajaduspõhist toetust tal pole võimalik saada.

Kahelapselistel on kaks last ja sama suur toetus nagu mul. Aga mul on ka veel kohustus tegelikult seda kolmandat last üleval pidada, mida kahelapselistel pole.

Riik võiks tegelikult ka süsteemi õiglasemaks teha – teha lapsetoetused võrdsemaks ja kui noor inimene enam ei ole laps, siis ta peaks olema omaette üksus ka riigi silmis, mitte mingi leibkonnaliige kuskil päritoluperekonnas.

Kui sa 20 aastat tagasi rasedaks jäid ei olnud mingit peretoetust. S said teadlikult need lapsed arvestusega, et kasvatad nad oma jõududega suureks. Siis see ei olnud ebaõiglane sinu jaoks.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kolmandaga need kulud nii suureks lähevad? Esimestest lastest jääb riideid ja kõike üle.

Jah riideid ja kõike jääb üle. Ega siis lapsed beebideks ei jää. Ütle sa 16-aastasele, et pane need venna vanad tossud jalga, käi veel paar aastat, siis äkki saab veel õele ka pärandada :))

+3
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et paljudele kolmelapselistele sobib väga hästi, kui teised ilma jäävad, aga sugugi mitte see, kui nemad ise “lihtsurelike” hulka langevad.

Hetkel jäi nö ilmajääjate hulka palju peresid, kus kolmest lapsest esimene on nt 20 või sai just enne seaduse jõustumist liiga vanaks. Nemad peavad ka kuidagi hakkama saama. Kolmelapselised koguvad oma suuremast toetusest lastele ülikooliraha ja ongi probleem lahendatud.  Kolmas laps toob ka uuel aastal perele 550 eurot lisatoetust. Riik ei saa eeldada seda, et kõikidel kolmelapselistel on tohutult raske last ülikooli saata.

IMFi viimasest hinnangust “Kuna energiahinnad langevad, tuleks kaaluda viimaste peretoetuste tõstmise järkjärgulist kaotamist, säilitades samas sihtotstarbelise toetuse kõige haavatavamatele rühmadele.”

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kolmandaga need kulud nii suureks lähevad? Esimestest lastest jääb riideid ja kõike üle.

Jah riideid ja kõike jääb üle. Ega siis lapsed beebideks ei jää. Ütle sa 16-aastasele, et pane need venna vanad tossud jalga, käi veel paar aastat, siis äkki saab veel õele ka pärandada :))

Kolmas laps ei vaja rohkem riideid kui esimene ega teine, isegi kui ta uusi riideid kannab. Vajab sama palju kui esimene ja teine.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kolmandaga need kulud nii suureks lähevad? Esimestest lastest jääb riideid ja kõike üle.

Jah riideid ja kõike jääb üle. Ega siis lapsed beebideks ei jää. Ütle sa 16-aastasele, et pane need venna vanad tossud jalga, käi veel paar aastat, siis äkki saab veel õele ka pärandada :))

Mine ja osta, sinu 16 aastase kapriise ja sinu valesid otsuseid ei pea ometi maksumaksjad kinni ju maksma. Mine kaltsuksasse ja osta kui muidu ei saa. Jäta vôôrad inimesed rahul

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kolmandaga need kulud nii suureks lähevad? Esimestest lastest jääb riideid ja kõike üle.

Jah riideid ja kõike jääb üle. Ega siis lapsed beebideks ei jää. Ütle sa 16-aastasele, et pane need venna vanad tossud jalga, käi veel paar aastat, siis äkki saab veel õele ka pärandada :))

Kolmas laps ei vaja rohkem riideid kui esimene ega teine, isegi kui ta uusi riideid kannab. Vajab sama palju kui esimene ja teine.

eelpool oli ju jutt üle jäänud riietest ja asjadest

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et kahelapselistel ei mahu pähe, et kolmelapselistel on tegelikult ka kulud suuremad.

Ma arvan, et suurte otsetoetuste asemel võiks olla kõikide laste toetus võrdne või väikese juurdekasvuga ( umbes nii, et esimese lapse toetus on 300, teise 320, kolmandal 340 jne) ja juurde võiks luua hoopis näiteks soodsaid ühiselamukohti ja tõesti võiks riik siis võtta oma noort kodanikku iseseisva kodanikuna, mitte eeldada, et kõik suudavad oma lapsi kuni 24-aastaseks saamiseni vajadusel üleval pidada.  Sellest võidaks võrdselt kõik.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis kolmelapseliste meelest on kahelapselised mingid jõukurid, kes ei tea, kuhu raha panna? Ma saladuskatte all ütlen, et nagu kolmelapselised, on ka kahelapselised erineva sissetulekuga. Seega peaks riik toetama toetust vajavat üliõpilast, mitte eeldama, et nt Tartus elaval kolmelapselisel on tunduvalt raskem last koolitada, kui Järva-Jaanis elaval kahelapselisel.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kolmandaga need kulud nii suureks lähevad? Esimestest lastest jääb riideid ja kõike üle.

Jah riideid ja kõike jääb üle. Ega siis lapsed beebideks ei jää. Ütle sa 16-aastasele, et pane need venna vanad tossud jalga, käi veel paar aastat, siis äkki saab veel õele ka pärandada :))

Mine ja osta, sinu 16 aastase kapriise ja sinu valesid otsuseid ei pea ometi maksumaksjad kinni ju maksma. Mine kaltsuksasse ja osta kui muidu ei saa. Jäta vôôrad inimesed rahul

ma ju räägingi, et ostan uued ja ei kurda 🙂 Imelik arusaam, et teiste vanu saab lõputult kanda. Sa ise oled vist mõned valed otsused teinud, et nii kibestunud oled.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmelapselistel on kulud 550/750 eurot suuremad, kui kahelapselisel? Pigem kolmelapselistele meeldib nii mõelda. Eks me kõik suudaks raha kuhugi ära paigutada, kui pm niisama 1000 eurot pihku pistetaks. See ei tähenda, et riik peaks seda raha helde käega laiali loopima.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kolmandaga need kulud nii suureks lähevad? Esimestest lastest jääb riideid ja kõike üle.

Jah riideid ja kõike jääb üle. Ega siis lapsed beebideks ei jää. Ütle sa 16-aastasele, et pane need venna vanad tossud jalga, käi veel paar aastat, siis äkki saab veel õele ka pärandada :))

Kolmas laps ei vaja rohkem riideid kui esimene ega teine, isegi kui ta uusi riideid kannab. Vajab sama palju kui esimene ja teine.

eelpool oli ju jutt üle jäänud riietest ja asjadest

Minu omad jagavadki asju. Kui ühel päeval hakkavad uusi ja kalleid soovima, peavad ise selleks raha koguma ja teenima. Ostan mina oma riided teiste vanad osaliselt, saavad ka nemad osaliselt teiste vanu kanda. 16aastane pole nii tita et ta aru ei võiks saada ökonoomikast ja keskkonnahoiust.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et kahelapselistel ei mahu pähe, et kolmelapselistel on tegelikult ka kulud suuremad.

Muidugi on suuremad. Iga lapsega on kulud suuremad. Ei ole ainult kolmanda lapsega kulud suuremad järsku 10000 eurot aastas.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi. Ma ju kogu aeg kirjutan, et ma pole nende hiigelsuurte otsetoetuste poolt. Süsteem ongi jama. Mingi perioodi jooksul on paljulapselised eelistatumad ja mingil perioodil on kahe- ja ühelapselised eelistatumad.
Selle asemel võiks pigem luua võimalusi, kuidas noored saaks oma elu alustada ja haridust omandada nii, et kõikidel noortel oleks võrdsed võimalused.
Hetkel on näiteks veel nii ka, et maalt pärit noortel on võimalused haridust saada kehvemad, kui linnas elavatel. Mõistliku hinnaga ühikakohti on vähe ja kui laps tahab kooli, tuleb otsida üüriturult korter. Seda vajavad just näiteks maal elavad noored. Samas on maapiirkondades palgad väiksemad ja linna korteri üürimine on keeruline. Eriti kui kodus on veel lapsi. Kui nüüd see noor tahaks ikkagi õppida ja kasutada selleks toimetulekutoetust, siis ta seda ei saa, sest toimetulekupiir inimese kohta on mingi 200 eurot kuus ja eeldatakse, et vanem peab teda üleval.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi. Ma ju kogu aeg kirjutan, et ma pole nende hiigelsuurte otsetoetuste poolt. Süsteem ongi jama. Mingi perioodi jooksul on paljulapselised eelistatumad ja mingil perioodil on kahe- ja ühelapselised eelistatumad.

Selle asemel võiks pigem luua võimalusi, kuidas noored saaks oma elu alustada ja haridust omandada nii, et kõikidel noortel oleks võrdsed võimalused.

Hetkel on näiteks veel nii ka, et maalt pärit noortel on võimalused haridust saada kehvemad, kui linnas elavatel. Mõistliku hinnaga ühikakohti on vähe ja kui laps tahab kooli, tuleb otsida üüriturult korter. Seda vajavad just näiteks maal elavad noored. Samas on maapiirkondades palgad väiksemad ja linna korteri üürimine on keeruline. Eriti kui kodus on veel lapsi. Kui nüüd see noor tahaks ikkagi õppida ja kasutada selleks toimetulekutoetust, siis ta seda ei saa, sest toimetulekupiir inimese kohta on mingi 200 eurot kuus ja eeldatakse, et vanem peab teda üleval.

Aga samal ajal on maal elamine palju odavam ja võimalik rohkem säästa. Need vanemad kes algusest peale linnas elavad, on oma kodu eest rohkem makstes aastaid ‘ette’ säästnud kaudselt selle nimel.

Paljud kolivad maale sest seal on odavam ja saavad sama raha eest suurema kodu või laiemat elu lubada. Selle asemel võik osta juba väikeste laste ajal mõnda linna teise kinnisvara, näiteks. Ei pea selle säästetud raha hästi elamisse panema. Võib osta maale odavama ja väiksema pinna ja ülejäänud kasvama panna.

Tänased maale kolijad peavad ette mõtlema sellele. Ei ole ainult teema kas saab kolmeaastane üksi õues käia või ei. See kolmeaastane saab suureks ja teda peab maalt linna aitama, sellele peab 15 aastat ette mõtlema.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi. Ma ju kogu aeg kirjutan, et ma pole nende hiigelsuurte otsetoetuste poolt. Süsteem ongi jama. Mingi perioodi jooksul on paljulapselised eelistatumad ja mingil perioodil on kahe- ja ühelapselised eelistatumad.

Selle asemel võiks pigem luua võimalusi, kuidas noored saaks oma elu alustada ja haridust omandada nii, et kõikidel noortel oleks võrdsed võimalused.

Hetkel on näiteks veel nii ka, et maalt pärit noortel on võimalused haridust saada kehvemad, kui linnas elavatel. Mõistliku hinnaga ühikakohti on vähe ja kui laps tahab kooli, tuleb otsida üüriturult korter. Seda vajavad just näiteks maal elavad noored. Samas on maapiirkondades palgad väiksemad ja linna korteri üürimine on keeruline. Eriti kui kodus on veel lapsi. Kui nüüd see noor tahaks ikkagi õppida ja kasutada selleks toimetulekutoetust, siis ta seda ei saa, sest toimetulekupiir inimese kohta on mingi 200 eurot kuus ja eeldatakse, et vanem peab teda üleval.

Kui maal elad, siis arenda maaelu ja kui laps linna kooli läheb, siis müüd ühe lehma maha, müûd kartuleid vôi muid pôllusaadudeid mida linnas pole vôimalik kasvatada.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on minu jaoks huvitav see, et kui ma pakun välja, et süsteem võiks olla kõigi jaoks õiglasem, siis tehakse mulle ikka selgeks, kuidas ma olen ebaõiglane… Et kui ma elan maal (ei ela muuseas, aga igaks juhuks igasse linna kinnisvara ka ei jaksa osta), siis müügu ma lehm maha ja muudkui saatku lapsed kooli. Mulle hakkab tunduma, et ükskõik, milline oleks süsteem, ikka arvaks ühe-ja kahelapselised, et neile tehakse kuidagi liiga.

Ja ma ütlen ühe korra veel – sellises summas peretoetused on jaburad! Seda raha võiks kasutada asjalikumalt ja õiglasemalt.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänased maale kolijad peavad ette mõtlema sellele. Ei ole ainult teema kas saab kolmeaastane üksi õues käia või ei. See kolmeaastane saab suureks ja teda peab maalt linna aitama, sellele peab 15 aastat ette mõtlema.

Neil pole nii palju enesesistsipliini et oma enese lastega õues kaasas käia. 15 aastat ette mõtlemine ja säästmine ei ole neile jõukohane.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on minu jaoks huvitav see, et kui ma pakun välja, et süsteem võiks olla kõigi jaoks õiglasem, siis tehakse mulle ikka selgeks, kuidas ma olen ebaõiglane… Et kui ma elan maal (ei ela muuseas, aga igaks juhuks igasse linna kinnisvara ka ei jaksa osta), siis müügu ma lehm maha ja muudkui saatku lapsed kooli. Mulle hakkab tunduma, et ükskõik, milline oleks süsteem, ikka arvaks ühe-ja kahelapselised, et neile tehakse kuidagi liiga.

Ja ma ütlen ühe korra veel – sellises summas peretoetused on jaburad! Seda raha võiks kasutada asjalikumalt ja õiglasemalt.

Jah, peab nõrgemaid aitama. Aga ennast peab ka aitama. Oma lapsi peab ise aitama. Ja seda peab tegema aastakümneid.

Kui sa ei saa 16 aastasele riideid ostetud, peaksid järele mõtlema ja midagi oma elus muutma. Pead veel 10 aastat toetama seda last. Selle aja jooksul jõuab uue eriala õppida ja ennast tippu töötada. Võib riigikord saab vahetuda, mitu kriisi üle käia. Sa ei saa elu ühele populistlikule otsusele üles ehitada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hea et peretoetuse summat vähendati, kuid ideaalis oleks võinud selle kaotada ning teha lastetoetused sarnaseks Soomega ( kus iga järgneva lapse summa on veidike suurem eelmisest)

imelik, et enne peretoetuse kehtestamist kasvatati ja koolitati lapsi ja saadi hakkama…k.a kolmelapselised. nüüd aga ei saa nad mitte kuidagi elatud, endi jutu järgi, aga kas ka tegelikult? mugav ju kontole igakuiselt ligi tuhat eurot saada

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hea et peretoetuse summat vähendati, kuid ideaalis oleks võinud selle kaotada ning teha lastetoetused sarnaseks Soomega ( kus iga järgneva lapse summa on veidike suurem eelmisest)

imelik, et enne peretoetuse kehtestamist kasvatati ja koolitati lapsi ja saadi hakkama…k.a kolmelapselised. nüüd aga ei saa nad mitte kuidagi elatud, endi jutu järgi, aga kas ka tegelikult? mugav ju kontole igakuiselt ligi tuhat eurot saada

Reisida ei saavat, kirjutas ju üks, et nüüd reisidid, raha laialt käes, ei tea millal järgmine kord tuleb. Säästmusest sônagi, peavad hakkama elama nagu kahelapselised. Häbi olgu neil

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et kahelapselistel ei mahu pähe, et kolmelapselistel on tegelikult ka kulud suuremad.

Muidugi on suuremad. Iga lapsega on kulud suuremad. Ei ole ainult kolmanda lapsega kulud suuremad järsku 10000 eurot aastas.

No aga nelja- ja viielastelistel jälle on madalamad kulud kui kolmelastelistel. tundub, et kulud suurenevad millegipärast hüppeliselt just kolmanda lapsega.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks teema on hiigeltoetused (mis on tõesti väga suured).

Teine küsimus on see, et kolme- ja enamalapselised on peale esimese lapse 19-aastaseks saamist ikkagi rahaliselt kehvemas seisus, kui kahelapselised. 19-aastane reeglina soovib edasi õppida, mitte lüüa perekonnast lahku ja minna täiskohaga tööle.

See tähendab, et riigi silmis olen mina peale selle õppeaasta lõppu kahelapseline, aga see kolmas, kes ametlikult minu laps enam ei ole, on minu leibkonna liige, kuni ta abiellub või saab 24. See tähendab, et kui ta peaks hakkama taotlema mingit vajaduspõhist toetust (õppetoetust, toimetulekutoetust), arvestatakse tema sissetulekuteks automaatselt ka tema vanemate sissetulekud ja seda vajaduspõhist toetust tal pole võimalik saada.

Kahelapselistel on kaks last ja sama suur toetus nagu mul. Aga mul on ka veel kohustus tegelikult seda kolmandat last üleval pidada, mida kahelapselistel pole.

Riik võiks tegelikult ka süsteemi õiglasemaks teha – teha lapsetoetused võrdsemaks ja kui noor inimene enam ei ole laps, siis ta peaks olema omaette üksus ka riigi silmis, mitte mingi leibkonnaliige kuskil päritoluperekonnas.

Sa ei saa niimoodi vastandada 2- ja 3-lapselisi. Iga pere on erinev ning nende olukord on erinev. Kui sa oma kolme lapsega elad Tartus ning su laps õpib TÜ-s, siis sinu jaoks on tema toetamine märksa odavam kui Saaremaal elava pere jaoks, kelle laps samuti TÜ-s õppida soovib. Ja oleks ebaõiglane sellele Tartus elavale perele toetusi maksta kui see Saaremaal elav pere ei saa.

Ja üleüldse täna õnne, et meil siiani tasuta haridus on.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nende suurte otsetoetuste asemel oleks näiteks olemas piisaval hulgal mõistliku hinnaga ühiselamukohti, siis ju oleks toetatud need noored, kellel seda kõige rohkem vaja on. Tartus elav laps saaks elada kodus, kui ta käib Tartu ülikoolis. Samas saaks ka Saaremalt tulnud noor omale elukoha hinnaga, mida jõuab kodu toetada. Ja kui sellel Tartu lapsel peaks olema ülikooli koht hoopis Tallinnas, saaks ju temagi sinna õppima. Madala sissetulekuga inimesi on igal pool ja kõikide hulgas. Ei ole nii, et kahelapselised ütlevad, et mis teil kolmalapselistel viga, saate ju suuri toetusi…. Või ütlevad kolmelapselised, et mis te kahelapselised vingute, teil ju nii vähe lapsi.

Ma ju olen siinsamas seda mõtet välja käinud, et lastetoetus võiks olla seotud lapsega, mitte nende arvuga peres. Ja kui riik pakub muid soodustusi, tuge ja abi noortele, oleks see ju abiks ja toeks kõigile.
Ma olen lihtsalt väga selle vastu, et minu lapsi loetakse automaatselt minu leibkonna liikmeks ka siis, kui nad on täisealised. Neil peaks olema õigus elada ise oma elu ja saada ise oma toetusi vastavalt vajadusele, mitte ei peaks see sõltuma täisealise inimese puhul minu sissetulekust.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nende suurte otsetoetuste asemel oleks näiteks olemas piisaval hulgal mõistliku hinnaga ühiselamukohti, siis ju oleks toetatud need noored, kellel seda kõige rohkem vaja on. Tartus elav laps saaks elada kodus, kui ta käib Tartu ülikoolis. Samas saaks ka Saaremalt tulnud noor omale elukoha hinnaga, mida jõuab kodu toetada. Ja kui sellel Tartu lapsel peaks olema ülikooli koht hoopis Tallinnas, saaks ju temagi sinna õppima. Madala sissetulekuga inimesi on igal pool ja kõikide hulgas. Ei ole nii, et kahelapselised ütlevad, et mis teil kolmalapselistel viga, saate ju suuri toetusi…. Või ütlevad kolmelapselised, et mis te kahelapselised vingute, teil ju nii vähe lapsi.

Ma ju olen siinsamas seda mõtet välja käinud, et lastetoetus võiks olla seotud lapsega, mitte nende arvuga peres. Ja kui riik pakub muid soodustusi, tuge ja abi noortele, oleks see ju abiks ja toeks kõigile.

Ma olen lihtsalt väga selle vastu, et minu lapsi loetakse automaatselt minu leibkonna liikmeks ka siis, kui nad on täisealised. Neil peaks olema õigus elada ise oma elu ja saada ise oma toetusi vastavalt vajadusele, mitte ei peaks see sõltuma täisealise inimese puhul minu sissetulekust.

Et laps saab 18 ja läheb riigi ülalpidamisele seniks kui tööle läheb?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma pigem räägin siin 19-24-aastastest tudengitest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 373 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?