Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 373 )

Teema: Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Postitas:
Kägu

Kogu arenenud riikides astmeline tulumaks? Hari ennast, enne kui kired

Kui madalalaubaline väljend!

Selliste summade pealt nagu Eestis pole mingit astmelist tulumaksu. Endaga ots otsaga toimetulev inimene toetagu endaga mittetoimetulevat ja kohati puha rikkurit, et ta ikka endale lapsehoidja saaks palgata ja reisida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Säästan kuus täpselt 200 eur vähem võrreldes praegusega…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kuidagi ei hakka mõjutama, sest ma pole seda kunagi saanudki. Olen oma neli last suutnud ilma suurte toetusteta täiskasvanuks kasvatada..

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kaksikute VH ongi ebaõiglane, aga pole muudetud  sest puudub tugev esindusorganisatsioon.

 

quote quote=4229760]

See on peretoetus, mitte lapsetoetus. Lapsed ongi võrdsed, aga pered mitte…

Ma ei saa aru, kuidas see kadedus nii mõjub, et asjadele pihta ei saa…

Raha on raha, silte võib ju külge kleepita igasuguseid. Aga eks igatepidi ju vaja õigustada miks 3 last parem kahest või ühest, et selliseid toetusi just neile vaja!

Selle loogika järgi on kaksikute vanematele makstav vanemahüvitis väga ebaõiglane- nemad saavad 2 lapse eest 1 palga, samas kui 1-lapseline saab 1 palga vaid 1 lapse eest. Miks kaksikud kaks korda odavamad on? “Raha on raha, silte võib ju külge kleepida igasuguseid.” Ja ära nüüd hakka rääkima, et see on tööturult eemale jäämise kompensatsioon vmt- muude summade korral te ju küll jagate summa laste arvuga ja muid “silte” ignoreerite!

[/quote]

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe ja imesta neid jutte siin. Mul on neli last, vanim juba kõrgkooli lõpetanud, järgmine lõpetab paari aasta pärast gümnaasiumi. Iga laps on planeeritud ja oodatud olnud, toetustega või ilma. Usun, et sama on enamikel peredel. Siin aga tuuakse näiteks erandeid a’la joodikud, asotsiaalid ja emad, kel igal lapsel erinev isa. Seda loogikat järgides peaks kõik toetused ära lõppema, ka pension. Kõigiga annab petta kui soovi on ja alati on ka inimesi, kes seda teevad.

Kui sina sünnitad lapsed, siis on see sinu otsus olnud ja sa pead suutma neid ka kasvatada, aga mitte teised inimesed ei pea sinu otsuseid ja unistusi rahastama. Selles on probleem. Kuidas sina oma elu elad, kelle probleem. Meditsiin on alarahastatud, hambaravi paljudele kättesaamatu, maksud tôusevad, aga rahastatakse môningate tüüpide puhkusereise ja muid lôbustusi. Kui te piirduksite vaid sellega. Aga ei. Pliiatsid ja vihikud käivad ka ülejôu. Teismelised lähevad kinno, seal kerjatakse ja teile raha kolmas joss tahab ka kinno minna, no piinlik vôiks olla.

Nüüd käib jõulukinkide teemaline kampaania, paljulapselised ei pea piisava organiseerimise korral maksma toidu eest, lasteaed tasuta, kooliasjad ja jõulukingid korjanduse najal.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

riti naeruväärseks teevad selle toetuse kõikvõimalikud kärgperede kombinatsioonid. 2 last ja 2 vanemat on häbi-häbi, aga 4 vanemat ja 3 last on Eesti au ja uhkus.

Ära valeta, ei ole 4 vanemat. On ikka ainult 2 vanemat, isegi kui mõne lapse viljastamisel on veel keegi osalenud. Perepildil näed ja kasvatab lapsi ikkagi vaid 2 vanemat.

Kui sul on kolm last ja igalühel oma isa, siis mitu vanemat on kolmel lapsel kokku. Arvutada ikka oskad?

Täiesti mõttetu ja teemaväline jama on selline “vanemate loendamine”. Vanemad on need, kes lapsi kasvatavad. Kui 2 täiskasvanut onn saanud 1 lapse ja varasematest suhetest on neil veel 2 last, siis selle rahajagamise kontekstis, mis siin käib, on siiski vaid 2 vanemat ja 3 last. See ei oma mingit tähtsust, kes keda viljastas, loeb see, kes keda kasvatab ja elab perena koos.

Ka lahku läinud vanem peab maksma elatist. 3/3=2/2 ehk sama palju palgateenijaid, erinev toetus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte riik ei premeeri vaid maksumaksjad maksavad suuremate maksudena peretoetuse kinni.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd käib jõulukinkide teemaline kampaania, paljulapselised ei pea piisava organiseerimise korral maksma toidu eest, lasteaed tasuta, kooliasjad ja jõulukingid korjanduse najal.

Kus te neid kampaaniaid kogu aeg näete? Olen paljulapseline ja ma ei tea jälle midagi. Need on vist mingid muud paljulapselised. Äkki need, kes ei saa endaga hakkama? Ja sekka selliseid, kes alati on valmis saama, kui midagi kuskilt on võimalik endale susserdada.

Mina tean ainult, et Toidupank küsib annetusi. Olen annetanud ka. Lastefondi, sünnitusmajade jms kampaaniaid olen samuti näinud.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasterikaste lehel on üles pandud kampaania, et kirjuta päkapikule ja vaatame läbi ning  kingid tulevad. Sügisel koguti kooliasju ainult laste arvu alusel ja ka toiduabi saab vaid laste arvu alusel, kui oled organisatsiooni liige. Kuidad teile tundub, kas praeguste peretoetuse juures peaks korjama tasuta asju lisaks?

Lisaks on perekaart. Hakkasin ostma teatripileteid Draamateatrisse  ja avastasin, et Perekaardiga on hind sama mis üliõpilasel.

Mis te arvate, kas meie täispileti ostjad peaksime kinni maksma mõne mtü liikmete soodustused või see meie kulu ei mõjuta?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealinna lehes näitas kuidas Harjumaa lasterikkad kogusid annetusena kooliasju kaubanduskeskustes. Nüüd kogutakse  jõulusoove. Käib võitlus Toidupangaga, et kes saab tasuta toitu, kas lasrerikas  või tõesti  vaene.

Nüüd käib jõulukinkide teemaline kampaania, paljulapselised ei pea piisava organiseerimise korral maksma toidu eest, lasteaed tasuta, kooliasjad ja jõulukingid korjanduse najal.

Kus te neid kampaaniaid kogu aeg näete? Olen paljulapseline ja ma ei tea jälle midagi. Need on vist mingid muud paljulapselised. Äkki need, kes ei saa endaga hakkama? Ja sekka selliseid, kes alati on valmis saama, kui midagi kuskilt on võimalik endale susserdada.

Mina tean ainult, et Toidupank küsib annetusi. Olen annetanud ka. Lastefondi, sünnitusmajade jms kampaaniaid olen samuti näinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasterikaste lehel on üles pandud kampaania, et kirjuta päkapikule ja vaatame läbi ning kingid tulevad. Sügisel koguti kooliasju ainult laste arvu alusel ja ka toiduabi saab vaid laste arvu alusel, kui oled organisatsiooni liige. Kuidad teile tundub, kas praeguste peretoetuse juures peaks korjama tasuta asju lisaks?

Lisaks on perekaart. Hakkasin ostma teatripileteid Draamateatrisse ja avastasin, et Perekaardiga on hind sama mis üliõpilasel.

Mis te arvate, kas meie täispileti ostjad peaksime kinni maksma mõne mtü liikmete soodustused või see meie kulu ei mõjuta?

Kindlasti Eiiiiiiii

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe ja imesta neid jutte siin. Mul on neli last, vanim juba kõrgkooli lõpetanud, järgmine lõpetab paari aasta pärast gümnaasiumi. Iga laps on planeeritud ja oodatud olnud, toetustega või ilma. Usun, et sama on enamikel peredel. Siin aga tuuakse näiteks erandeid a’la joodikud, asotsiaalid ja emad, kel igal lapsel erinev isa. Seda loogikat järgides peaks kõik toetused ära lõppema, ka pension. Kõigiga annab petta kui soovi on ja alati on ka inimesi, kes seda teevad.

Kui sina sünnitad lapsed, siis on see sinu otsus olnud ja sa pead suutma neid ka kasvatada, aga mitte teised inimesed ei pea sinu otsuseid ja unistusi rahastama. Selles on probleem. Kuidas sina oma elu elad, kelle probleem. Meditsiin on alarahastatud, hambaravi paljudele kättesaamatu, maksud tôusevad, aga rahastatakse môningate tüüpide puhkusereise ja muid lôbustusi. Kui te piirduksite vaid sellega. Aga ei. Pliiatsid ja vihikud käivad ka ülejôu. Teismelised lähevad kinno, seal kerjatakse ja teile raha kolmas joss tahab ka kinno minna, no piinlik vôiks olla.

Nüüd käib jõulukinkide teemaline kampaania, paljulapselised ei pea piisava organiseerimise korral maksma toidu eest, lasteaed tasuta, kooliasjad ja jõulukingid korjanduse najal.

Mille eest vanenad üldse maksavad vôi vastutavad vôi on neil ainult tegemise rôôm. Miks üldse hädaldatakse et koolid kinni pannakse, rahvamajad, raamatukogud maal suletakse. Milles probleem, raha ju jaotatakse lastele, kôik on tasuta. Olegem rôômsad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Ma arvan, et piisab sellest, et neil on imeline paljunemisvõime. Makske kõik nüüd kinni.
+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Ma arvan, et piisab sellest, et neil on imeline paljunemisvõime. Makske kõik nüüd kinni.

paljunegu rõõmuga, vast maksab ka automaksu rõõmuga,

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasterikaste lehel on üles pandud kampaania, et kirjuta päkapikule ja vaatame läbi ning kingid tulevad. Sügisel koguti kooliasju ainult laste arvu alusel ja ka toiduabi saab vaid laste arvu alusel, kui oled organisatsiooni liige. Kuidad teile tundub, kas praeguste peretoetuse juures peaks korjama tasuta asju lisaks?

Lisaks on perekaart. Hakkasin ostma teatripileteid Draamateatrisse ja avastasin, et Perekaardiga on hind sama mis üliõpilasel.

Mis te arvate, kas meie täispileti ostjad peaksime kinni maksma mõne mtü liikmete soodustused või see meie kulu ei mõjuta?

Et siis nagu peaks organisatsiooni liikmeks astuma, et läbi selle tasuta asju saada, mis on teiste käest kokku lunitud? Sel liidul on vist liikmemaks ka. Igatahes ei tõmba.
Aga sooduskaarte on igasugustele inimrühmadele. Küllap leiab iga soovija endale midagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasterikastel on nagu harjumus küsida juba (kohati lausa nõuda). Kooli algus, toiduabi, huviringide toetus, jõulukingid heategevuskampaaniast,… Paljudele lasterikastele pole nagu üldse kohale jõudnud, et nad oma kuldtoetuse saidki selleks, et kooli alguseks asjad osta, toitu osta, huviringide eest maksta. Aga ei – muud tahaks toetusele veel lisaks. No täiesti naeruväärne, kuidas lasterikkad üritavad kõige suurema kannatajana näidata neid, kes said seni 900 ja rohkem eurot ja liiguvad sealt 710 ja enama euro peale. 80 ja 160 eurot on nende meelest vist puhas rikkus ja kullakoormad. 😀  1010 euro eest on no lausa võimatu ühtegi huviringi maksta. Vägisi hakkab tunduma, et lasterikastel hoopis majandamisõpetust vaja.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasterikastel on nagu harjumus küsida juba (kohati lausa nõuda). Kooli algus, toiduabi, huviringide toetus, jõulukingid heategevuskampaaniast,… Paljudele lasterikastele pole nagu üldse kohale jõudnud, et nad oma kuldtoetuse saidki selleks, et kooli alguseks asjad osta, toitu osta, huviringide eest maksta. Aga ei – muud tahaks toetusele veel lisaks. No täiesti naeruväärne, kuidas lasterikkad üritavad kõige suurema kannatajana näidata neid, kes said seni 900 ja rohkem eurot ja liiguvad sealt 710 ja enama euro peale. 80 ja 160 eurot on nende meelest vist puhas rikkus ja kullakoormad. ???? 1010 euro eest on no lausa võimatu ühtegi huviringi maksta. Vägisi hakkab tunduma, et lasterikastel hoopis majandamisõpetust vaja.

Päris äge on neid pastakast väljaimetud heietusi siin lasterikaste kohta lugeda. Et kohe nõuavad ja trambivad jalgu, kui ei saa eks? Mis see 1010€ sul on, mis kummalise arvutuskäiguga sa selle summa said juba?

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasterikaste lehel on üles pandud kampaania, et kirjuta päkapikule ja vaatame läbi ning kingid tulevad. Sügisel koguti kooliasju ainult laste arvu alusel ja ka toiduabi saab vaid laste arvu alusel, kui oled organisatsiooni liige. Kuidad teile tundub, kas praeguste peretoetuse juures peaks korjama tasuta asju lisaks?

Lisaks on perekaart. Hakkasin ostma teatripileteid Draamateatrisse ja avastasin, et Perekaardiga on hind sama mis üliõpilasel.

Mis te arvate, kas meie täispileti ostjad peaksime kinni maksma mõne mtü liikmete soodustused või see meie kulu ei mõjuta?

Et siis nagu peaks organisatsiooni liikmeks astuma, et läbi selle tasuta asju saada, mis on teiste käest kokku lunitud? Sel liidul on vist liikmemaks ka. Igatahes ei tõmba.

Aga sooduskaarte on igasugustele inimrühmadele. Küllap leiab iga soovija endale midagi.

Ma enda jaoks ühe suutsin leida, kui rongipileti internetist ostan, on 15% soodsam, kui rongis. Paar korda aastas euro ikka kokku hoian.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1010 eurot on nelja lapsega pere toetus, kel seni õigus olnud küsida huviringide toetust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai võib-olla pisut äkilisevõitu mõtteavaldus, aga igatahes ootaks lasterikastelt rohkem mõistmist, et kitsamatel aegadel peaks kõik oma kulutusi pisut tagasi tõmbama. Ikka see ebamugav küsimus, millele viimastel aastatel keegi vastata ei taha – aga kust see raha võetakse? Äkki jagaks siis nendele seda toetust, kel tõesti vaja.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai võib-olla pisut äkilisevõitu mõtteavaldus, aga igatahes ootaks lasterikastelt rohkem mõistmist, et kitsamatel aegadel peaks kõik oma kulutusi pisut tagasi tõmbama. Ikka see ebamugav küsimus, millele viimastel aastatel keegi vastata ei taha – aga kust see raha võetakse? Äkki jagaks siis nendele seda toetust, kel tõesti vaja.

Ma ei saa aru, mida või miks sulle vastama peaks suurpered? Kes sa oled või mis aru sa suurperedelt nõuad?

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ei pea suurpered loomulikult midagi vastama või aru andma, küll aga need, kes praegu raha juurde soovivad, võiks juurde lisada info, et kust või kelle arvelt.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ei pea suurpered loomulikult midagi vastama või aru andma, küll aga need, kes praegu raha juurde soovivad, võiks juurde lisada info, et kust või kelle arvelt.

Ka seda (ilmselt) enamus suurperesid ei tea. Siin on korduvalt teile vihast vahutavatele põmmpeadele seletada, et suurpered (ja ka väikepered) ei saa mitte midagi teha sinna, palju neile iga kuu lastetoetust laekub.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://fb.watch/nDE6RxtnAw/

Kaval suurpere ema postitas juba ära laste jõulusoovid ja ongi detsebris  kokkuhoid 😉

1000 kirja

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://fb.watch/nDE6RxtnAw/

Kaval suurpere ema postitas juba ära laste jõulusoovid ja ongi detsebris kokkuhoid ????

1000 kirja

Muidugi milleks oma raha kulutada, kerjamine palju mônusam, raha ei haise. Maksku nüüd oma jeepide eest

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid peresid on tuhandeid. Seepärast ma näengi, et kahe lapse toetus peaks oleama suurem. Igast suurperest saab kord kahe lapsega pere. Olen isegi selles olukorras ja üks suurpere ema ütles külmalt ” kahte last võiks jõuda ikka ise palgast kasvatada” ehk siis võõras mure.

Ilmselt siin saame loota vaid lastetoetuse üldisele tõusule

Üks teema on hiigeltoetused (mis on tõesti väga suured).

Teine küsimus on see, et kolme- ja enamalapselised on peale esimese lapse 19-aastaseks saamist ikkagi rahaliselt kehvemas seisus, kui kahelapselised. 19-aastane reeglina soovib edasi õppida, mitte lüüa perekonnast lahku ja minna täiskohaga tööle.

See tähendab, et riigi silmis olen mina peale selle õppeaasta lõppu kahelapseline, aga see kolmas, kes ametlikult minu laps enam ei ole, on minu leibkonna liige, kuni ta abiellub või saab 24. See tähendab, et kui ta peaks hakkama taotlema mingit vajaduspõhist toetust (õppetoetust, toimetulekutoetust), arvestatakse tema sissetulekuteks automaatselt ka tema vanemate sissetulekud ja seda vajaduspõhist toetust tal pole võimalik saada.

Kahelapselistel on kaks last ja sama suur toetus nagu mul. Aga mul on ka veel kohustus tegelikult seda kolmandat last üleval pidada, mida kahelapselistel pole.

Riik võiks tegelikult ka süsteemi õiglasemaks teha – teha lapsetoetused võrdsemaks ja kui noor inimene enam ei ole laps, siis ta peaks olema omaette üksus ka riigi silmis, mitte mingi leibkonnaliige kuskil päritoluperekonnas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid peresid on tuhandeid. Seepärast ma näengi, et kahe lapse toetus peaks oleama suurem. Igast suurperest saab kord kahe lapsega pere. Olen isegi selles olukorras ja üks suurpere ema ütles külmalt ” kahte last võiks jõuda ikka ise palgast kasvatada” ehk siis võõras mure.

Ilmselt siin saame loota vaid lastetoetuse üldisele tõusule

Üks teema on hiigeltoetused (mis on tõesti väga suured).

Teine küsimus on see, et kolme- ja enamalapselised on peale esimese lapse 19-aastaseks saamist ikkagi rahaliselt kehvemas seisus, kui kahelapselised. 19-aastane reeglina soovib edasi õppida, mitte lüüa perekonnast lahku ja minna täiskohaga tööle.

See tähendab, et riigi silmis olen mina peale selle õppeaasta lõppu kahelapseline, aga see kolmas, kes ametlikult minu laps enam ei ole, on minu leibkonna liige, kuni ta abiellub või saab 24. See tähendab, et kui ta peaks hakkama taotlema mingit vajaduspõhist toetust (õppetoetust, toimetulekutoetust), arvestatakse tema sissetulekuteks automaatselt ka tema vanemate sissetulekud ja seda vajaduspõhist toetust tal pole võimalik saada.

Kahelapselistel on kaks last ja sama suur toetus nagu mul. Aga mul on ka veel kohustus tegelikult seda kolmandat last üleval pidada, mida kahelapselistel pole.

Riik võiks tegelikult ka süsteemi õiglasemaks teha – teha lapsetoetused võrdsemaks ja kui noor inimene enam ei ole laps, siis ta peaks olema omaette üksus ka riigi silmis, mitte mingi leibkonnaliige kuskil päritoluperekonnas.

Ausalt öeldes mind samuti need kolmelapselised ei huvita, enda valik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kahelapselised sugugi paremas seisus. Kolmelapseline saab praeguste toetuste pealt vanimale lapsele päris arvestatava kooliraha koguda. Kui see vanim pole just praegu ca 16-17. Kahelapselistel oleks seda oluliselt raskem teha. Pigem on häda selles, et pered harjutatakse suure toetustega ära ja siis on raske, kui suur tükk korraga ära kukub. Selle aasta toetuse puhul läheks nagu üks palk perest vähemaks, kui vanim 19 saab. Aga selle lahendus saakski olla pigem ühtlasem toetamine, mitte pikendamine 24 vms aastani.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kahe lapse toetus on 2x 80 kolme lapse toetus on 3x 300 millest räägime? Vähemalt saavad arvestatava automaksu

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähemalt saavad arvestatava automaksu

Mis mõttes? Kolm last mahuvad ka tavaautosse ära, pole kaubikut tarvis.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 373 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?