Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Näitan 13 postitust - vahemik 361 kuni 373 (kokku 373 )

Teema: Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Postitas:

Palju sul ôpilasi klassis on? Miks peaks sulle üldse toetusi maksma?

Mina olen poolt, et väga väikesed maakoolid väikeste klassidega kinni pandaks. V.a kohtades, kus suurem kool on liiga kaugel. Seni kuni näiteks ühistranspordi puudumise tõttu laps on sunnitud käima oma valla väikeses koolis, sest sinna viib ainus transport, peab tagama seal ka hariduse andmise. Maapiirkonnast koole päris ära kaotada ei saa, seda siseturvalisuse kaalutlusel. Ükski edukas inimene ei ole nõus maal elama, kui tema lastel puudub normaalse ajakuluga võimalus haridusasutusse jõuda. Maal aga toodetakse meie söök ja seal on kergem üle elada kriise. Seega mingil määral on maakoolid paratamatult vajalikud igale linnainimesele. Minul on mitu tööpakkumist nii lähimast linnast kui ka maakoolidest aga igale poole saan vaid autoga, minu abikaasa oma lapsepõlvetalust kuhugi kolida ei soovi. Ka meie lähilinn on õpetajate puuduse mõistes maakolgas, seega õnneks olen mina hetkel reaalainete õpetajana see, kes valib kooli, mitte koolid ei vali mitme õpetaja vahel. Loomulikult valin automaksu olukorras selle kooli, mis auto kasutuse kompenseerib.

Täiest Nôus. Kas koolibusse siis pole? Odavam on ju organiseerida lapsed koolibussiga keskusesse kooli kui iga kümne ôpilasele kool säilitada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiest Nôus. Kas koolibusse siis pole? Odavam on ju organiseerida lapsed koolibussiga keskusesse kooli kui iga kümne ôpilasele kool säilitada.

Koolibuss viib valla lähimasse kooli, mitte suvalisse kooli. Kui valla väiukseim kool asub sinu lähedal, viib koolibuss sinu lapse sinna väikesesse kooli.  Kuniks väike kool on lahti, siis ka transporti ei muudeta. Väike kool on aga lahti sest kohalik kogukond valib valla juhid ja valla juhid ei taha kogukonda pahandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vaatan praegu ETV-d, kus kolmelapseline perekond kurdab, kui ebaõiglane on automaks. Sest neil on kolm last, pereema on töötu ja ei kavatsegi tööle minna, sest kolm väikest last ju vaja lasteaeda ja ringidesse vedada. Peres on kaks autot, Mercedesed mõlemad, üks Mercedes buss, mõlemad üsna uued. Ja nüüd ongi hala, et kui veel vaja ümber vahetada need autod, mis siis veel saab. Pere elab kenas oma majas, neil on kaks autot, teenib ainult üks pereliige ja virisetakse, et halvasti elavad. Riik andku lasterikastele veel automaksusoodustust ka. Bussi on vaja sellepärast, et muidu ei mahu mugavalt kolme last transportida, ega ei pane ju vaeseid lapsi autosse nagu silke pütti, lastel on ikka vaja mugavust ja avarust, sest lasteaed on kaugel, tervelt 5 km. Haige, milline virisemine käib.

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –>

hiljuti nähtud vaatepilt. väikebuss sõitis poe ette, perekond kolme lapsega väljusid. ahjaa, buss pandi selleks ajaks laadima. ikka väga hästi elatakse…

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiest Nôus. Kas koolibusse siis pole? Odavam on ju organiseerida lapsed koolibussiga keskusesse kooli kui iga kümne ôpilasele kool säilitada.

Koolibuss viib valla lähimasse kooli, mitte suvalisse kooli. Kui valla väiukseim kool asub sinu lähedal, viib koolibuss sinu lapse sinna väikesesse kooli. Kuniks väike kool on lahti, siis ka transporti ei muudeta. Väike kool on aga lahti sest kohalik kogukond valib valla juhid ja valla juhid ei taha kogukonda pahandada.

Arvan et muudetakse vastavalt vajadusele. Kui väikekool kinni pannakse, siis viib koolibuss su lapse teise lähimasse kooli, selge et koolibuss kuskile kaugustesse sinu soovitud kooli ei vii. Kui soovid lapse linna kooli panna, siis pead ise ju hoolitsema, et kuidas laps sinna saab.  See vist ongi maal väikekoolide probleem et edukamad vanemad panevad lapsed linna kooli ja väikestele koolidele kodukoha lähedal ei jätku lapsi. Pole ju raha et iga 10 lapse kohta on kool. Ôpetajad tahavad ikka palka saada mida saavad suuremate koolide ôpetajad kus klassis on 25-30 ôpilast ja gümnaasiumis 40 ôpilast. Kust see raha tuleb?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hiljuti nähtud vaatepilt. väikebuss sõitis poe ette, perekond kolme lapsega väljusid. ahjaa, buss pandi selleks ajaks laadima. ikka väga hästi elatakse…

Huvitav, kui sa oma autole kütust võtad, siis kas teised kah vaatavad, et ikka väga hästi elab, näe lausa kütust ostab?

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui sa oma autole kütust võtad, siis kas teised kah vaatavad, et ikka väga hästi elab, näe lausa kütust ostab?

Pigem on asi selles, et tegu oli uue elektriautoga ja need on kallid. Kütuse võtmisega on asi nii. Kui tangid uut Porschet, Audit, Jaguari, BMW-d, Mercedest, siis sa ilmselt vaene ei ole. Kui aga tangid tanklas mõnd vanemat autot, mis näeb väsinud välja, siis ilmselt sa rikas ei ole. Rikkad reeglina ostavad uusi ja kallimaid autosid.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui sa oma autole kütust võtad, siis kas teised kah vaatavad, et ikka väga hästi elab, näe lausa kütust ostab?

Pigem on asi selles, et tegu oli uue elektriautoga ja need on kallid. Kütuse võtmisega on asi nii. Kui tangid uut Porschet, Audit, Jaguari, BMW-d, Mercedest, siis sa ilmselt vaene ei ole. Kui aga tangid tanklas mõnd vanemat autot, mis näeb väsinud välja, siis ilmselt sa rikas ei ole. Rikkad reeglina ostavad uusi ja kallimaid autosid.

Uute kallite majade garaažide ringi vaadates olen tähele pannud. Uue BMWga sõidab üürnik. Omanik sõidab berlingoga. Eesti on väike,  siin teavad niigi kõik kes on rikas ja kes bluffb.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on asi selles, et tegu oli uue elektriautoga ja need on kallid.

No ikka ei ole küll. Sellised elektrilised väikebussid maksavad 30-50 tuhat.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ikka ei ole küll. Sellised elektrilised väikebussid maksavad 30-50 tuhat.

Ah mis sa lobised niisama. Sa pane parem mõni näide 30 000 € maksvast uuest elektrilisest väikebussist. Ma omalt poolt panen ühe lingi. VW ID Buzz, hind alates 67 000 €

https://www.volkswagen.ee/et/chose-your-volkswagen/models/id-buzz.html

Ma ennustan, et sellist elektrilist väikebussi, mis maksab 30 000 € ei ole meil siin müügil Uuena.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah mis sa lobised niisama. Sa pane parem mõni näide 30 000 € maksvast uuest elektrilisest väikebussist. Ma omalt poolt panen ühe lingi. VW ID Buzz, hind alates 67 000 € https://www.volkswagen.ee/et/chose-your-volkswagen/models/id-buzz.html Ma ennustan, et sellist elektrilist väikebussi, mis maksab 30 000 € ei ole meil siin müügil Uuena.

https://www.auto24.ee/kasutatud/nimekiri.php?bn=2&a=100&j%5B0%5D=4&h%5B0%5D=6&ae=2&af=50&ssid=122757010&ak=0

Kas peaks ostma uuena? Kes nii lolle otsuseid viitsib teha?

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ah mis sa lobised niisama. Sa pane parem mõni näide 30 000 € maksvast uuest elektrilisest väikebussist. Ma omalt poolt panen ühe lingi. VW ID Buzz, hind alates 67 000 € https://www.volkswagen.ee/et/chose-your-volkswagen/models/id-buzz.html Ma ennustan, et sellist elektrilist väikebussi, mis maksab 30 000 € ei ole meil siin müügil Uuena.

Ok, sellise õudusega ei sõidaks ka siis, kui see 10K maksaks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peaks ostma uuena? Kes nii lolle otsuseid viitsib teha?

Eks autosid võib osta nii uuena kui ka kasutatuid. Nii nagu rahakott lubab. Las igaüks teeb nii nagu soovib ja selle üle vaielda ei ole mõtet. Ma mõtlesin seda, et maal elab ju ka igasugu inimesi ja miks ei võiks maal elav perekond sõita ringi elektrilise väikebussiga. Kui neil rahakott lubab. Aga eks ta pigem maal erand ole, sest lõviosa elektriautodest kuulub linnas elavatele inimestele, kes kuuluvad  vähemalt keskklassi või on suisa rikkad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks autosid võib osta nii uuena kui ka kasutatuid. Nii nagu rahakott lubab. Las igaüks teeb nii nagu soovib ja selle üle vaielda ei ole mõtet. Ma mõtlesin seda, et maal elab ju ka igasugu inimesi ja miks ei võiks maal elav perekond sõita ringi elektrilise väikebussiga. Kui neil rahakott lubab.

Muidugi. Ma vaataks sellist perekonda imetlusega, mitte kadedusega. Väga tublid.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 361 kuni 373 (kokku 373 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?