Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 373 )

Teema: Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?

Postitas:
Kägu

No ma pigem räägin siin 19-24-aastastest tudengitest.

Need olgu siis riiklikul ülalpidamisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma pigem räägin siin 19-24-aastastest tudengitest.

Need olgu siis riiklikul ülalpidamisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahelapselistel on kaks last ja sama suur toetus nagu mul. Aga mul on ka veel kohustus tegelikult seda kolmandat last üleval pidada, mida kahelapselistel pole.

Mul on mõlemale lapsele tehtud kogumiskonto, mille saavad kätte siis kui on 18a. Selleks ajaks piisav summa, et alustada oma elu. Iga kuu läheb kindel summa- väike, aga aitab tulevikus tulevast üliõpilast ning ka vanavanemad annavad sinna oma panuse.

Kolme ja enamalapselised peavad saama lihtsalt suuremaid toetuseid, kuna kulud on suured

Kuidas kolmandaga need kulud nii suureks lähevad? Esimestest lastest jääb riideid ja kõike üle. Rohkem kui kaks last on sinu valik, mitte riigisund????

Kolmas käigu ainult teiseringi riietega??

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah, kolmelapseliste meelest võivad pere kaks last taaskasutada, aga kolmanda puhul on see välistatud. Üldiselt aeg on selline, et isegi väga paljud noored on seda meelt, et looduse huvides ei ole lõputult uusi asju toota ja osta, vaid taaskasutus on vägagi mõistlik. Ma ei tea, mul kaks last, teine kannab täitsa rahulikult ja rõõmuga esimese asju. Seda, et see kuidagi häbiasi on, olen ma kuulnud alles kolmelapselistelt.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No asju saab taaskasutada kui on samast soost lapsed. Või kui oled tõesti nii neutraalseid riideid/jalanõusi ostnud, et ei ole vahet. Ja muidugi mis ajal lapsed sündinud, et kui keset suve ja teine talvel siis kombed asjad beebidel näiteks ei lähe. Nr erinevus on juba suur.

Mul on 2 tütar. 5a vahega sündinud. Esimesele lapsele sain kõik riided kaltsukast ja sõbrannalt. Need samad riided jäid alles ja hoidsin järgmisele lapsele. Nüüd teine tütar käib õe riietega. Talle olen ostnud mõne üksiku riideeseme ainult. Ja oi kui palju raha sellega kokku hoidnud olen. Hoidsin alles ka vankri. Ainult turvahälli ostsin uue.

Ma ise arvan, et lapsed võiks olla võrdsed. Näiteks ongi igale lapsele 100€. Ning ei mingit suurperetoetust.

Või siis juurde vajaduspõhine toetus. Muidugi see kui juba 18a ja tahab edasi õppida võiks ka saada lasteraha. Üldiselt koolidel ju on ka mingid stipendiumid mida taodelda.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga samal ajal on maal elamine palju odavam ja võimalik rohkem säästa. Need vanemad kes algusest peale linnas elavad, on oma kodu eest rohkem makstes aastaid ‘ette’ säästnud kaudselt selle nimel. Paljud kolivad maale sest seal on odavam ja saavad sama raha eest suurema kodu või laiemat elu lubada. Selle asemel võik osta juba väikeste laste ajal mõnda linna teise kinnisvara, näiteks. Ei pea selle säästetud raha hästi elamisse panema. Võib osta maale odavama ja väiksema pinna ja ülejäänud kasvama panna.

Maal elamine ei ole odavam. Tegelikult on isegi kallim. Ma selgitan: maal on kinnisvara odavam. Kui raha rohkem ei ole ja on tahtmine kuskil elada, siis mis muud üle jääb, kui maale see kinnisvara osta. Nüüd aga tuleb medali teine külg: remont on maal kallim, sest lisandub transport. See võib remondi kulu kuni kolmandiku võrra kasvatada. Aga isegi, kui oma maal olevasse kinnisvarasse paned sisse kolmandiku rohkem raha kui suure linna omasse, müügil arvestatakse ikka vaid asukohta. Tehtud remondikulutused mõjutavad hinda vähe. Olgu, müügiplaani ei pruugigi ju olla, aga panga jaoks on see oluline, kuna määrab objekti likviidsuse ja hinna. Sellest tulenevalt annab pank maakinnisvara ostmiseks ja remondiks palju väiksema laenu kui linnakinnisvara jaoks. Ja siis ei kata enam laen ning omavahendid remondikulusid.
Maal on transpordiga kehvasti. Kuni on mitu autot, need on töökorras ja kõik pereliikmed sobivad autojuhiks, saab probleemist üle. Kallim on ikkagi. Transpordile kuluvad summad võivad olla koguni nii suured, et linnas üürikorteris elada oleks odavamgi. Kui veel lapsed lisanduvad, siis tekib ajaprobleem: keegi peab neid transportima ja see võtab aega. Aega saaks muidu kasutada raha teenimiseks, aga nüüd peab selle asemel taksojuht olema.

Ma ei tea, mis vanuses te siin enamus olete, aga vaatan endast 10-15 a nooremaid ja tunnen neile kaasa. Nad on pereloomiseas, aga isegi kui on olemas kaaslane ja tahtmine pere luua, siis on see majanduslikult hirmus kallis. See pole tegelikult ainult Eesti probleem ja on probleemiks nii linnas kui maal. Maal ja väikelinnas võiks meil olla odavam (ja paljudes riikides ongi, välja arvatud päris perifeeria), kuid oskusliku maaelu suretamise poliitika tulemusena ei ole.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen seda meelt, et toetused ei tohiks olla liiga suured. Pigem peaks toetama ise teenimist, pereelu ja tööelu ühildamist. Avatud riigi poliitika puhul on see meile endile kõige kasulikum. Paraku Reformierakond arvab teisiti.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen seda meelt, et toetused ei tohiks olla liiga suured. Pigem peaks toetama ise teenimist, pereelu ja tööelu ühildamist. Avatud riigi poliitika puhul on see meile endile kõige kasulikum. Paraku Reformierakond arvab teisiti.

Ohoo. Ja kuida refid pidurdavad teenimist? Vastupidi ikka

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen seda meelt, et toetused ei tohiks olla liiga suured. Pigem peaks toetama ise teenimist, pereelu ja tööelu ühildamist. Avatud riigi poliitika puhul on see meile endile kõige kasulikum. Paraku Reformierakond arvab teisiti.

Ohoo. Ja kuida refid pidurdavad teenimist? Vastupidi ikka

Kuidas kommenteeriksid täiendava maksuvaba tulu kaotamist? Selleks, et saaks täiendavat tulumaksuvabastust kasutada (=tulumaksu tagasi), pidi esmalt tulu teenima. See süsteem likvideeriti täielikult.
Refid küll lubasid vähemalt seda, et LHPlt tulijate hooldushüvitise suuruse arvutamiseks ei võetaks aluseks eelmise kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatavat tulu, kuid kui perehüvitiste eelnõu sai vastu võetud, siis seda asja seal sees ei olnud!
Kuidas siis refid soodustavad pere- ja tööelu ühildamist ning pereinimestel raha teenimist?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No asju saab taaskasutada kui on samast soost lapsed. Või kui oled tõesti nii neutraalseid riideid/jalanõusi ostnud, et ei ole vahet. Ja muidugi mis ajal lapsed sündinud, et kui keset suve ja teine talvel siis kombed asjad beebidel näiteks ei lähe. Nr erinevus on juba suur.

Päris pisikestel ei ole tõesti vahet, mis värvi riided neil seljas on. Samuti suuremad asjad nagu käru, voodi jm. Ja loomulikult jalgrattad, suusad – need kõik on päris mitme lapse poolt taaskasutatavad.

Aga riided ei pruugi sobida ka samal aastaajal sündinud samast soost lastele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pruugi sobida jah, aga see häda võib olla ka kahelapselisel. Samas kui kõrval kolmelapseline taaskasutab ludinal. No ei ole kahe ja kolme lapse vahel sellist müstilist – hopsti – tõusu. On väga erinevate kuludega kahe- ja kolmelapselisi.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen seda meelt, et toetused ei tohiks olla liiga suured. Pigem peaks toetama ise teenimist, pereelu ja tööelu ühildamist. Avatud riigi poliitika puhul on see meile endile kõige kasulikum. Paraku Reformierakond arvab teisiti.

Ohoo. Ja kuida refid pidurdavad teenimist? Vastupidi ikka

Kuidas kommenteeriksid täiendava maksuvaba tulu kaotamist? Selleks, et saaks täiendavat tulumaksuvabastust kasutada (=tulumaksu tagasi), pidi esmalt tulu teenima. See süsteem likvideeriti täielikult.

Refid küll lubasid vähemalt seda, et LHPlt tulijate hooldushüvitise suuruse arvutamiseks ei võetaks aluseks eelmise kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatavat tulu, kuid kui perehüvitiste eelnõu sai vastu võetud, siis seda asja seal sees ei olnud!

Kuidas siis refid soodustavad pere- ja tööelu ühildamist ning pereinimestel raha teenimist?

Refid ei toeta toetusi vaid ise teenimist, msksuküüru kaotamine. Sa himustad ikka totaalset toetust. Koolitused lastele on maksuvabad. Mina leian et refide süsteem täiesti normaalne

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen seda meelt, et toetused ei tohiks olla liiga suured. Pigem peaks toetama ise teenimist, pereelu ja tööelu ühildamist. Avatud riigi poliitika puhul on see meile endile kõige kasulikum. Paraku Reformierakond arvab teisiti.

Ohoo. Ja kuida refid pidurdavad teenimist? Vastupidi ikka

Kuidas kommenteeriksid täiendava maksuvaba tulu kaotamist? Selleks, et saaks täiendavat tulumaksuvabastust kasutada (=tulumaksu tagasi), pidi esmalt tulu teenima. See süsteem likvideeriti täielikult.

Refid küll lubasid vähemalt seda, et LHPlt tulijate hooldushüvitise suuruse arvutamiseks ei võetaks aluseks eelmise kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatavat tulu, kuid kui perehüvitiste eelnõu sai vastu võetud, siis seda asja seal sees ei olnud!

Kuidas siis refid soodustavad pere- ja tööelu ühildamist ning pereinimestel raha teenimist?

Refid ei toeta toetusi vaid ise teenimist, msksuküüru kaotamine. Sa himustad ikka totaalset toetust. Koolitused lastele on maksuvabad. Mina leian et refide süsteem täiesti normaalne

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal ikka, nii mõnigi asi jääb edaspidi lastele lubamata. Käisime sel suvel reisil ära, vaevalt, et enam niipea saab. Järgmisel aastal saab järgmine laps täiseamiseks ja lõpetab kevadel kooli, siis pean nagu kahelapselised hakkama saama. Väga kahju, et valitsus nii õel on. Kuidas edaspidi hakkama saada, ei teagi.

Reaalselt sünnitasid teadmisega, et riik peaks su lapsed üles kasvatama? Hale oled. Ja ossimõtlemisega ka, ise mures hakkama saamise pärast, aga reisile oli vaja minna:) Tark inimene säästaks juba praegu, kui olete nii vaesed.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga tehke 3+ last ja siis küsige uuesti. Ei ole vaja rääkida asjast, millest midagi ei tea

Mul ongi kolm last. Ei saa aru, mis kulud need kolmanda sünniga nii väga tõusid:)

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et kahelapselistel ei mahu pähe, et kolmelapselistel on tegelikult ka kulud suuremad.

Ma arvan, et suurte otsetoetuste asemel võiks olla kõikide laste toetus võrdne või väikese juurdekasvuga ( umbes nii, et esimese lapse toetus on 300, teise 320, kolmandal 340 jne) ja juurde võiks luua hoopis näiteks soodsaid ühiselamukohti ja tõesti võiks riik siis võtta oma noort kodanikku iseseisva kodanikuna, mitte eeldada, et kõik suudavad oma lapsi kuni 24-aastaseks saamiseni vajadusel üleval pidada. Sellest võidaks võrdselt kõik.

Miks ma peaks oma last kuni 24. eluaastani üleval pidama? Sinu lapsel tõesti pole mingit oma sissetulekut selleks ajaks? Ma ei tea, minu oma omas 1000.- eurost netosissetulekut juba 18-aastaselt eliitgümnaasiumi kõrvalt. Mömmid lapsed oled kasvatanud, muud midagi. Ilmselt pead neid üleval ka veel 40-aastaselt 🙂

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi. Ma ju kogu aeg kirjutan, et ma pole nende hiigelsuurte otsetoetuste poolt. Süsteem ongi jama. Mingi perioodi jooksul on paljulapselised eelistatumad ja mingil perioodil on kahe- ja ühelapselised eelistatumad.

Selle asemel võiks pigem luua võimalusi, kuidas noored saaks oma elu alustada ja haridust omandada nii, et kõikidel noortel oleks võrdsed võimalused.

Hetkel on näiteks veel nii ka, et maalt pärit noortel on võimalused haridust saada kehvemad, kui linnas elavatel. Mõistliku hinnaga ühikakohti on vähe ja kui laps tahab kooli, tuleb otsida üüriturult korter. Seda vajavad just näiteks maal elavad noored. Samas on maapiirkondades palgad väiksemad ja linna korteri üürimine on keeruline. Eriti kui kodus on veel lapsi. Kui nüüd see noor tahaks ikkagi õppida ja kasutada selleks toimetulekutoetust, siis ta seda ei saa, sest toimetulekupiir inimese kohta on mingi 200 eurot kuus ja eeldatakse, et vanem peab teda üleval.

Aga siis ei saagi õppida, vaid tuleb tööle minna. Lihtne. Kogub raha ja läheb siis õppima. Kes selles süüdi on, et karukanni elukoha valisite oma lastega? Nüüd maksadki oma valikute eest või saadad noore tööle.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõjuta ainult vaesemaid. Meil kaks vanemat, üks teenib üle 2x keskmist, teine veidi üle keskmise ja 3 last. Isegi laenukohustused on sissetulekute kohta suhteliselt väikesed, alla 20% kõik kokku. Hinnatõus annab ka meil tunda ja mitte vähe. Toidupoes sa varem nädala ostukorvi kätte ca 100euriga, nüüd alla 200 pole mõtet rääkida ja seda hoolimata sellest, et oleme hakanud valima odavamaid asendusi, ostma vähem värsket, rohkem sama kuupäeva kaupa sügavkülma jne. Lisaks jooksvad poes käimised kiiresti riknevate kaupade järele ka ca 30eur/nädal. Samuti mõjutavad korralikult kütusehinnad. Kuna elame maapiirkonnas, siis iga päev on laste kooli-lasteaeda ja enda töökohta sõitmise peale kuluvaid kilomeetreid ca 150. Koolibussi meie juures ei käi, lähim peatus on 2km. Lisaks ei võta nad peale lasteaialapsi. Õnneks saame vaid ühe autoga hakkama. Peretoetus ei teinud meid rikkamaks, vaid aitas toime tulle kõrgemate hindadega, kompenseeris inflatsiooni. Samas saame endiselt hakkama ja seda taga ei nuta. Peaks valitsus vaid oma lubadustest kinni ja suunaks selle raha päriselt ka puuetega lastele. Siiani pole sellest midagi kuulda olnud ja ilmselt see lubaduseks jääbki. Suurpered saavad hakkama, aga puuetega lapsi kasvatavad pered on Eestis tõelises vaeslapse rollis ja selle pärast on häbi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks teema on hiigeltoetused (mis on tõesti väga suured).

Teine küsimus on see, et kolme- ja enamalapselised on peale esimese lapse 19-aastaseks saamist ikkagi rahaliselt kehvemas seisus, kui kahelapselised. 19-aastane reeglina soovib edasi õppida, mitte lüüa perekonnast lahku ja minna täiskohaga tööle.

See tähendab, et riigi silmis olen mina peale selle õppeaasta lõppu kahelapseline, aga see kolmas, kes ametlikult minu laps enam ei ole, on minu leibkonna liige, kuni ta abiellub või saab 24. See tähendab, et kui ta peaks hakkama taotlema mingit vajaduspõhist toetust (õppetoetust, toimetulekutoetust), arvestatakse tema sissetulekuteks automaatselt ka tema vanemate sissetulekud ja seda vajaduspõhist toetust tal pole võimalik saada.

Kahelapselistel on kaks last ja sama suur toetus nagu mul. Aga mul on ka veel kohustus tegelikult seda kolmandat last üleval pidada, mida kahelapselistel pole.

Riik võiks tegelikult ka süsteemi õiglasemaks teha – teha lapsetoetused võrdsemaks ja kui noor inimene enam ei ole laps, siis ta peaks olema omaette üksus ka riigi silmis, mitte mingi leibkonnaliige kuskil päritoluperekonnas.

Sa ei saa niimoodi vastandada 2- ja 3-lapselisi. Iga pere on erinev ning nende olukord on erinev. Kui sa oma kolme lapsega elad Tartus ning su laps õpib TÜ-s, siis sinu jaoks on tema toetamine märksa odavam kui Saaremaal elava pere jaoks, kelle laps samuti TÜ-s õppida soovib. Ja oleks ebaõiglane sellele Tartus elavale perele toetusi maksta kui see Saaremaal elav pere ei saa.

Ja üleüldse täna õnne, et meil siiani tasuta haridus on.

Saaremaa laps muudkui soovib ja soovib… Kui ei ole vanematel raha, siis polegi võimalik. See on igal pool maailmas nii. Kõrgharidus pole inimõigus.

 

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks siin ole erinevad vaatenurgad. Kolmelapseline vaatab, et aga me leidsime sellele lisarahale nii kenasti rakenduse, miks te selle ära võtate?

Kahelapseline vaatab, et aga minu inflatsioon, euribor ja toiduhinnad ei huvita sisuliselt kedagi. Mis te nüüd nalja teete või, kui räägite, et 550 eurot suurem toetus olevat sisuliselt vaesus?

Riik peaks keerulisel ajal vaatama, et kõik nõrgemad saaks toetatud, mitte eeldama-oletama, et kellelgi on raske just laste arvust tulenevalt.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mõlemale lapsele tehtud kogumiskonto, mille saavad kätte siis kui on 18a. Selleks ajaks piisav summa, et alustada oma elu. Iga kuu läheb kindel summa- väike, aga aitab tulevikus tulevast üliõpilast ning ka vanavanemad annavad sinna oma panuse.

Oh, ära hakka! ????

Hiljuti vestlesin ühe inimesega, kes kurtis oma vanemate pärast, et pension väike ja keeruline hakkama saada.
Küsisin samuti kogumise kohta, selle peale süüdistati muidugi riiki, kes miinimumpensionist rohkem ei suutvat maksta.
Rääkides aga selgus, et mõlemad vanemad olid nõukaajal hea meelega mustalt toimetanud ning seda nn mittetöist tulu teeninud. Siis kõlbas riiki petta küll, nüüd aga on kurjad, et neid ei aidata.

Uurisin edasi, et kas tuttaval endal on ikka tulevik ja pension kindlustatud. Ütles, et II samba võttis kohe välja kui võimalus tekkis, sest “mina küll pankadele midagi ei jäta”, kolmanda samba kohta aga ütles, et põhimõtteliselt ei hakka välismaiseid finantskorporatsioone “täis söötma” ja et olevatki riigi asi vanas eas oma kodanike eest seista.
Pealegi olevat ta alles 40…

Lühidalt: inimesed, kes enda või laste tuleviku jaoks kogumist/säästmist hetkel mõttetuks peavad, on mibu arust õigusega ära teeninud igasuguse otsese ja kaudse “miinimumi”. Loen ja vaatan neid uhhuu-maailma lolle, kes valitsust kiruvad, et makse muudkui tõstetakse ja neil ei lasta elada, siis õudne on mõelda, kuidas kõik on harjunud ainult saama, aga mitte panustama. Et see ilus ja pillav elu tuleb ka kinni maksta, selleni paljude mõistus ei küündi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks teema on hiigeltoetused (mis on tõesti väga suured).

Teine küsimus on see, et kolme- ja enamalapselised on peale esimese lapse 19-aastaseks saamist ikkagi rahaliselt kehvemas seisus, kui kahelapselised. 19-aastane reeglina soovib edasi õppida, mitte lüüa perekonnast lahku ja minna täiskohaga tööle.

See tähendab, et riigi silmis olen mina peale selle õppeaasta lõppu kahelapseline, aga see kolmas, kes ametlikult minu laps enam ei ole, on minu leibkonna liige, kuni ta abiellub või saab 24. See tähendab, et kui ta peaks hakkama taotlema mingit vajaduspõhist toetust (õppetoetust, toimetulekutoetust), arvestatakse tema sissetulekuteks automaatselt ka tema vanemate sissetulekud ja seda vajaduspõhist toetust tal pole võimalik saada.

Kahelapselistel on kaks last ja sama suur toetus nagu mul. Aga mul on ka veel kohustus tegelikult seda kolmandat last üleval pidada, mida kahelapselistel pole.

Riik võiks tegelikult ka süsteemi õiglasemaks teha – teha lapsetoetused võrdsemaks ja kui noor inimene enam ei ole laps, siis ta peaks olema omaette üksus ka riigi silmis, mitte mingi leibkonnaliige kuskil päritoluperekonnas.

Sa ei saa niimoodi vastandada 2- ja 3-lapselisi. Iga pere on erinev ning nende olukord on erinev. Kui sa oma kolme lapsega elad Tartus ning su laps õpib TÜ-s, siis sinu jaoks on tema toetamine märksa odavam kui Saaremaal elava pere jaoks, kelle laps samuti TÜ-s õppida soovib. Ja oleks ebaõiglane sellele Tartus elavale perele toetusi maksta kui see Saaremaal elav pere ei saa.

Ja üleüldse täna õnne, et meil siiani tasuta haridus on.

Saaremaa laps muudkui soovib ja soovib… Kui ei ole vanematel raha, siis polegi võimalik. See on igal pool maailmas nii. Kõrgharidus pole inimõigus.

Saaremaal on kutsekas ju olemas ja täiesti tasuta. Ôppige

+5
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et kahelapselistel ei mahu pähe, et kolmelapselistel on tegelikult ka kulud suuremad.

Ma arvan, et suurte otsetoetuste asemel võiks olla kõikide laste toetus võrdne või väikese juurdekasvuga ( umbes nii, et esimese lapse toetus on 300, teise 320, kolmandal 340 jne) ja juurde võiks luua hoopis näiteks soodsaid ühiselamukohti ja tõesti võiks riik siis võtta oma noort kodanikku iseseisva kodanikuna, mitte eeldada, et kõik suudavad oma lapsi kuni 24-aastaseks saamiseni vajadusel üleval pidada. Sellest võidaks võrdselt kõik.

Aga anna need lapsed lastekodusse või müü mustlastele. Kui mitmes kommentaaris sa veel tahad seletada, et su kulud on suuremad kui 2-lastelistel?
No pisut on jah, aga mitte sellise summa suuruse ja mitte perekooli üht lemmikut kasutadas – kordades suuremad.
Muide, ka 2-lapselise pere vanem peab oma 19-aastast ülal pidama, mitte ainult sina.

Tegelt ka, koli lahku ja anna lapsed isale, kaua sa vingud?

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

16aastane pole nii tita et ta aru ei võiks saada ökonoomikast ja keskkonnahoiust.

Sina ses vanuses said?
Ära valeta!

Kui oma teismelisele, kes sellised vanuses vastassooga semmib, tahab olla noor ja moodne, ei suuda vanem poppe ja noortepäraseid asju soetada, siis tuleks küll hoolega mõelda, et miks ma ometi ta sain ja miks tahan tast kiusuohvtit teha.
Kaks vanemat nüüd ei saa 16-aastasele normaalseid asju soetada, selle asemel õigustavad oma rottimist ökonoomika ja keskkonnahoiuga. Päriselt?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas on maapiirkondades palgad väiksemad ja linna korteri üürimine on keeruline.

Mismoodi? Miinimum ja keskmine on nii maal kui linnas samas suuruses. Õpetajate palk samuti, paljude kaugtööde puhul pole üldse oluline, kus elad-oled. Lüpsjatel ja farmitöölistel on alati suht head palgad olnud. Meil siin mitu puidufirmat, olen küsinud ja tootmistööliste töötasu ca 1200-1500. Mõnes kohas lisatasud.
Müüjad, koristajad jne on madalapalgalised igal pool, Circle jälle suht hea maksja.
Jah, siin pole nii palju õhumüüjaid ja mõttetuid tiimi-projekti-idee-sisu jne juhte, kelle tööst ja tööülesannetest nagunii midagi olulist ei sõltu.
Ma ei tea, aga “maal on väikesed palgad” on enamasti jutt neilt, kes ise maal tööeluga pole tutvumas käinud.
Olen nõus, et mõningane madalam sissetulek on, aga suures osas ei erine see piirkonniti. Pealinlastele lihtsalt meeldib mõelda, et nad on igas valdkonnas paremad ja edukamad.

(Maakas, kuu sissetulek varieeruvalt 2300-2600 neto, kaugtöö, müük).

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal elamine ei ole odavam. Tegelikult on isegi kallim. Ma selgitan: maal on kinnisvara odavam. Kui raha rohkem ei ole ja on tahtmine kuskil elada, siis mis muud üle jääb, kui maale see kinnisvara osta. Nüüd aga tuleb medali teine külg: remont on maal kallim, sest lisandub transport. See võib remondi kulu kuni kolmandiku võrra kasvatada. Aga isegi, kui oma maal olevasse kinnisvarasse paned sisse kolmandiku rohkem raha kui suure linna omasse, müügil arvestatakse ikka vaid asukohta. Tehtud remondikulutused mõjutavad hinda vähe. Olgu, müügiplaani ei pruugigi ju olla, aga panga jaoks on see oluline, kuna määrab objekti likviidsuse ja hinna. Sellest tulenevalt annab pank maakinnisvara ostmiseks ja remondiks palju väiksema laenu kui linnakinnisvara jaoks. Ja siis ei kata enam laen ning omavahendid remondikulusid.

Maal on transpordiga kehvasti. Kuni on mitu autot, need on töökorras ja kõik pereliikmed sobivad autojuhiks, saab probleemist üle. Kallim on ikkagi. Transpordile kuluvad summad võivad olla koguni nii suured, et linnas üürikorteris elada oleks odavamgi. Kui veel lapsed lisanduvad, siis tekib ajaprobleem: keegi peab neid transportima ja see võtab aega. Aega saaks muidu kasutada raha teenimiseks, aga nüüd peab selle asemel taksojuht olema.

Ma ei tea, mis vanuses te siin enamus olete, aga vaatan endast 10-15 a nooremaid ja tunnen neile kaasa. Nad on pereloomiseas, aga isegi kui on olemas kaaslane ja tahtmine pere luua, siis on see majanduslikult hirmus kallis. See pole tegelikult ainult Eesti probleem ja on probleemiks nii linnas kui maal. Maal ja väikelinnas võiks meil olla odavam (ja paljudes riikides ongi, välja arvatud päris perifeeria), kuid oskusliku maaelu suretamise poliitika tulemusena ei ole.

Maal elamine on jõukatele ja töökatele inimestele. Neile, kes ei poe ettekäänete taha kui jutt käib nende laste tuleviku väljavaadetest.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal elamine ei ole odavam. Tegelikult on isegi kallim. Ma selgitan: maal on kinnisvara odavam. Kui raha rohkem ei ole ja on tahtmine kuskil elada, siis mis muud üle jääb, kui maale see kinnisvara osta. Nüüd aga tuleb medali teine külg: remont on maal kallim, sest lisandub transport. See võib remondi kulu kuni kolmandiku võrra kasvatada. Aga isegi, kui oma maal olevasse kinnisvarasse paned sisse kolmandiku rohkem raha kui suure linna omasse, müügil arvestatakse ikka vaid asukohta. Tehtud remondikulutused mõjutavad hinda vähe. Olgu, müügiplaani ei pruugigi ju olla, aga panga jaoks on see oluline, kuna määrab objekti likviidsuse ja hinna. Sellest tulenevalt annab pank maakinnisvara ostmiseks ja remondiks palju väiksema laenu kui linnakinnisvara jaoks. Ja siis ei kata enam laen ning omavahendid remondikulusid.

Maal on transpordiga kehvasti. Kuni on mitu autot, need on töökorras ja kõik pereliikmed sobivad autojuhiks, saab probleemist üle. Kallim on ikkagi. Transpordile kuluvad summad võivad olla koguni nii suured, et linnas üürikorteris elada oleks odavamgi. Kui veel lapsed lisanduvad, siis tekib ajaprobleem: keegi peab neid transportima ja see võtab aega. Aega saaks muidu kasutada raha teenimiseks, aga nüüd peab selle asemel taksojuht olema.

Ma ei tea, mis vanuses te siin enamus olete, aga vaatan endast 10-15 a nooremaid ja tunnen neile kaasa. Nad on pereloomiseas, aga isegi kui on olemas kaaslane ja tahtmine pere luua, siis on see majanduslikult hirmus kallis. See pole tegelikult ainult Eesti probleem ja on probleemiks nii linnas kui maal. Maal ja väikelinnas võiks meil olla odavam (ja paljudes riikides ongi, välja arvatud päris perifeeria), kuid oskusliku maaelu suretamise poliitika tulemusena ei ole.

Maal elamine on jõukatele ja töökatele inimestele. Neile, kes ei poe ettekäänete taha kui jutt käib nende laste tuleviku väljavaadetest.

Maal peab tööd ka tegema, aga mitte ainult toetusi nôudma

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõjuta ainult vaesemaid. Meil kaks vanemat, üks teenib üle 2x keskmist, teine veidi üle keskmise ja 3 last. Isegi laenukohustused on sissetulekute kohta suhteliselt väikesed, alla 20% kõik kokku. Hinnatõus annab ka meil tunda ja mitte vähe. Toidupoes sa varem nädala ostukorvi kätte ca 100euriga, nüüd alla 200 pole mõtet rääkida ja seda hoolimata sellest, et oleme hakanud valima odavamaid asendusi, ostma vähem värsket, rohkem sama kuupäeva kaupa sügavkülma jne. Lisaks jooksvad poes käimised kiiresti riknevate kaupade järele ka ca 30eur/nädal. Samuti mõjutavad korralikult kütusehinnad. Kuna elame maapiirkonnas, siis iga päev on laste kooli-lasteaeda ja enda töökohta sõitmise peale kuluvaid kilomeetreid ca 150. Koolibussi meie juures ei käi, lähim peatus on 2km. Lisaks ei võta nad peale lasteaialapsi. Õnneks saame vaid ühe autoga hakkama. Peretoetus ei teinud meid rikkamaks, vaid aitas toime tulle kõrgemate hindadega, kompenseeris inflatsiooni. Samas saame endiselt hakkama ja seda taga ei nuta. Peaks valitsus vaid oma lubadustest kinni ja suunaks selle raha päriselt ka puuetega lastele. Siiani pole sellest midagi kuulda olnud ja ilmselt see lubaduseks jääbki. Suurpered saavad hakkama, aga puuetega lapsi kasvatavad pered on Eestis tõelises vaeslapse rollis ja selle pärast on häbi.

Kas peretoetus peab tegema rikkaks? Kuidas 1-2 lapselisi peresid toetatakse kõrgemate hindade, inflatsiooni, euribori jms hindadega toimetulekuks?   Et lihtsalt võetakse üks grupp inimesi ühiskonnast, kellele hinnatõus ja inflatsioon kinni makstakse aga teised lastega pered? Täiesti absurdne ausalt.

Meie ei kuulu eliidi hulka, keda heldelt riigi poolt kostitatakse. Kuid ka maapiirkonnas, igapäevased linna-kodu vahet sõitmised tööle/kooli jne. Aga näed tuleb seda kõike ilma tuhande eurota teha. Igale lapsele peaks olema võrdne toetus, kui riik soovib maksta toetusi! Laste arv peres on aga igaühe enda otsus ja valik ja selle alusel ei tohiks diskrimineerida lapsi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi? Miinimum ja keskmine on nii maal kui linnas samas suuruses

Miinimumpalk on tõesti üle riigi ühesugune, aga keskmine erineb päris palju. Uuri Statistikaameti lehelt, seal on kõik kättesaadav. Keskmine palk piirkonniti, erialade palgad piirkonniti, meeste-naiste palgaerinevused jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi? Miinimum ja keskmine on nii maal kui linnas samas suuruses

Miinimumpalk on tõesti üle riigi ühesugune, aga keskmine erineb päris palju. Uuri Statistikaameti lehelt, seal on kõik kättesaadav. Keskmine palk piirkonniti, erialade palgad piirkonniti, meeste-naiste palgaerinevused jne.

Mille üle nüüd vaidled. Maal saad hea tahtmisega ise toitu kasvatada, linnas ikka vôimalused väga piiratud. Uuri neid vôimalusi statistikaameti kodukalt. Kas sa ikka maksad ~100 eurot lapse pilliôppele, mina maksan. Erinevusi on ikka veel

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 373 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas teid hakkab mõjutama tulevane peretoetuste kärbe?