Esileht Pereelu ja suhted Kuidas üle elada pubekate söömise (poisid)

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Kuidas üle elada pubekate söömise (poisid)

Postitas:

Seda soovitada kasvueas poisile on pehmelt öeldes asjatundmatu.

Kordan. Kui kõht tühi, joo vett. Kui 15 minuti pärast on ikka tunne, et kõht tühi, siis söö. Sest siis saab alles aru, kas kõht ka TEGELIKULT tühi on. Hormoonid löövad ju eriti paigast adekvaatse arusaama, millal on isu ja millal kõht tühi. Seepärast ongi mõistlik aeg maha võtta ja lasta aju signaalide kõrval ka kehal rääkida.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 17:13; 08.05 18:21; 08.05 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda soovitada kasvueas poisile on pehmelt öeldes asjatundmatu.

Kordan. Kui kõht tühi, joo vett. Kui 15 minuti pärast on ikka tunne, et kõht tühi, siis söö. Sest siis saab alles aru, kas kõht ka TEGELIKULT tühi on. Hormoonid löövad ju eriti paigast adekvaatse arusaama, millal on isu ja millal kõht tühi. Seepärast ongi mõistlik aeg maha võtta ja lasta aju signaalide kõrval ka kehal rääkida.

Nagu et ütled 16 a mehe mürakale kes näljane on et joo esmalt vett ja oota 15 min ja siis saad süüa?
Adekvaatselt on sul üldse kogemusi kasvueas poistega??

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 19:28; 08.05 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Adekvaatselt on sul üldse kogemusi kasvueas poistega??

Mul on 13aastane poeg. Seega, jah, on. Enese himude kontrollimine on kasvamise ja kasvatamise osa. Tõesti ei kujuta ette, et inimesel on nii tappev isu, et ei suuda kasvõi laua taga veidi oodata, kui toit lauale pannakse, vaid lennatakse nagu metslane toidu kallale, sest kasvav laps ju.

Meil pole ka mingeid metsikuid söögiisusid, aga kui need tekiks, ei ole mul oma lapsega probleeme suhelda ning seda nippigi pakkuda. Ta kindlasti prooviks.

Sinul aga kas ei ole oma pojaga head kontakti või sul on oma lapse tervisest savi.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 17:13; 08.05 18:21; 08.05 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka kõige hullemas kasvuspurdis ei vaja noore inimese keha tuhandeid kaloreid, seega metsiku isu taga peab olema midagi muud, kui reaalne nälg.
/…/
Mul on 13aastane poeg. Seega, jah, on.

Su poeg on alles 13, sa ei tea millest siin räägitakse. Oota veel 2-3 aastat.

Ja muide, vajavad küll tuhandeid kaloreid. Tervise Arengu Instituudil on toitumissoovitused. Väga kasulik lugemine kõigile. Asuvad siin:
https://intra.tai.ee/images/prints/documents/149019033869_eesti%20toitumis-%20ja%20liikumissoovitused.pdf

Tabelis 4.3 on toodud laste energiavajadused soo, vanuse ja keskmise kehakaalu ja kehalise aktiivsuse järgi. 13-aastane madala aktiivsusega poiss vajab nt 2300 kcal. aga 15-16-aastane, kes käib tihedalt trennis ka vajab ca 3000 kcal ööpäevas.

Minu, keskealise naise, vajadus on reaalselt 2x väiksem – ca 1500-1600 kcal .

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ühte väljendisse jäid tõesti kinni nagu kärbes ämblikuvõrku.

Ja siis?

Mitte midagi, kinnitasin vaid kõrvaltvaatajana seda, millele enne vastu vaidlesid (et siiski jäid kinni, nagu nüüd ise ka nõustusid)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 16:05; 08.05 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ainult pubekad. Mu elukaaslane tuleb töölt koju ja terve õhtu otsa sööb. Ükskõik kui täis külmkapp pole,ikkagi hommikuks kõik otsas. Reaalselt enam ei jõua toitu koju osta ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ainult pubekad. Mu elukaaslane tuleb töölt koju ja terve õhtu otsa sööb. Ükskõik kui täis külmkapp pole,ikkagi hommikuks kõik otsas. Reaalselt enam ei jõua toitu koju osta ????

Las siis ostab ise nii palju kui ka sööb. Mina tõstaks käed üles ja ütleks, et kuna sina sööd kõik ära, siis järgmine päev ise täidad kapi.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 19:35; 09.05 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lemmikteema:D Tõeline nostalgialaks mulle.

Meenutame emaga siiani naerdes, kui mu 3 poega olid korraga vanuses 13-16:D Nüüd on naljakas, aga siis ajas tihti masendusse. Kuna tegin töö vahel pikki päevi, siis üritasin ikka nii, et teen 2 päeva toidu valmis, mida siis poisid ise saavad soojendada. Lõpuks polnud mul nii suuri potte enam ja ükskõik kui palju ma ka ei teinud, KÕIK söödi ühe päevaga ära. Mõnes mõttes oli see hea aeg, sest toiduga ei pirtsustatud ja lihtne toit sobis hästi, peaasi, et palju oleks:D Ja kuna nad ise aitasid ka nt kartuleid koorida ja salatimaterjali riivida, siis väga vahet polnudki.
Enamasti oligi hommikuks omlett (igaühele 3 munast) ja kindlasti terve leib kulus võikudeks, liiter piima.
Lõunaks hävitati koolitoitu
Õhtuks u 5 kg kartuleid pere peale ja 2 ahjukana, hunnik salatit või 5 L paksu suppi ja jälle päts leiba.

Mäletan, et kõige hullem oligi toidu koju tassimine. Vahel küll poisid aitasid, aga enamasti polnud neid vajalikul hetkel võtta. Olid koolis või trennis.

Nüüd on kõik üle 20 ja söövad nagu hiired, üks on üldse taimetoitlane. Kartuleid pole mõtet kasvatada, sest neid süüakse ülivähe, ikka salat ja tükk kala-liha.

Ühesõnaga, teemaalgataja, pea vastu, see möödub!

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas üle elada pubekate söömise (poisid)

Väga lihtne: saada nad Kaitseväkke.

Me kõik oleme poisid olnud, piitspeenikesed, täpselt nii palju kui eest sisse läheb, tuleb tagant ka välja.

Sõjaväes pannakse nad tööle, trenni, misiganes ja siis hakkab ka miskit pidama jääma; osad võtvad isegi füüsilisest koormusest hoolimata juurde.

See on normaalne.

Meestitt sööbki palju, aga see ongi raiskamine. Kuni sinnamaani anna talle lihtsalt vähem ja näed, et ega ta sellest kõhnem ei ole.

Tahtsin just täpselt sama kirjutada, et tore on küll hoobelda siin 3 pätsi leiva ja 12 munaga üks toidukord, aga tegelikult saavad nad sama söönuks 3 viilu leiva ja 2 munaga, lihtsalt tagant tuleb vähem välja+toit seedub paremini ära (on kauem soolestikus, kui uut peale ei pressita) ja kõhnemaks ka ei jää. Aga teie muidugi laske käia, kuidas muidu veebis ägedam välja paista.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui on söömarallid ja alati tuleb meeletult kaalu juurde ning alla enam ei lähe? Mul 10a 165cm, aastas viskab 2x korralikult pikkust (15cm) ja siis paar kuud söögirallid. Teen võimalikult tervislikult süüa ja toitvat aga kaal muudkui suureneb. Ei käi ise poes, elame maal ja kõik kaugel. Ma ei taha mõeldagi selle pubeka eale, nii on mul varsti 100 kilone poiss kodus. Samas oli ka mul 14-15a korralik kasvuspurt ja nälg 24/7, ma ei kujuta ette kuidas oma lapsele nüüd öelda “kuna su söödav söök talletub kohe kehale, siis hakkad ainult kapsast sööma”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas üle elada pubekate söömise (poisid)

Väga lihtne: saada nad Kaitseväkke.

Me kõik oleme poisid olnud, piitspeenikesed, täpselt nii palju kui eest sisse läheb, tuleb tagant ka välja.

Sõjaväes pannakse nad tööle, trenni, misiganes ja siis hakkab ka miskit pidama jääma; osad võtvad isegi füüsilisest koormusest hoolimata juurde.

See on normaalne.

Meestitt sööbki palju, aga see ongi raiskamine. Kuni sinnamaani anna talle lihtsalt vähem ja näed, et ega ta sellest kõhnem ei ole.

Tahtsin just täpselt sama kirjutada, et tore on küll hoobelda siin 3 pätsi leiva ja 12 munaga üks toidukord, aga tegelikult saavad nad sama söönuks 3 viilu leiva ja 2 munaga, lihtsalt tagant tuleb vähem välja+toit seedub paremini ära (on kauem soolestikus, kui uut peale ei pressita) ja kõhnemaks ka ei jää. Aga teie muidugi laske käia, kuidas muidu veebis ägedam välja paista.

Sa oled ainult veebis juhm? Või päriselus ka?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge pahandage nende kurjade kägude peale! Perekooli foorum on nende elus ilmselt üldse ainus koht, kus nad oma arvamust vabalt saavad avaldada. Päriselus on vaiksed, hallid hiired, kellel kas puudub sõnaõigus või julgus öelda seda, mida vajalikuks peavad. Siis ongi perekooli jõudes vint üle keeratud ja tahaks lihtsalt kõigile valimatult lajatada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas üle elada pubekate söömise (poisid)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.