Esileht Pereelu ja suhted Lähedane ei mõista depressiooni

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Lähedane ei mõista depressiooni

Postitas:

Mul on depressioon. Iga tegevus on pingutus. Arvestades oma madalseisu, saan isegi hästi hakkama. Võrreldes terve inimesega on energiat vähe ja ka seda palju, mis tegemata.
Ma tõsiselt pingutan end kokku võtta, et midagigi tehtud saaks. Kahjuks üks lähedane ei mõista ning enda arvates tahab head ning motiveerib või ma ei saagi täpselt aru. Kui ta õiendab, et mul on koristamata, siis see mõjub mitte motiveerivalt, vaid laastab nõnda, et selle sõnavõtuta suutnuks ehk midagi veel koristada, kuid peale seda tuleb nutt peale ja ma ei suuda.

Väga raske on olnud rääkida oma olukorrast. Tegin seda, kuid see andis vist ainult reipust juurde teisele poolele – kui rohkem vajaka jäämistele tähelepanu juhtida, ehk siis saab parem. Ei saa. Ja ma ei oska teda enam juhendada.
Tahan ju isegi tubli olla nagu varem.

+23
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 10:15; 24.05 11:27; 24.05 16:13; 24.05 19:50; 25.05 11:58; 26.05 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selles seisus olnud ja tean väga hästi, mida tunned. Sul on vaja mitte “motiveerimist” vaid luba olla täpselt nii nagu hetkel tunne/tuju on. Nii pikalt kui tunned, et vaja on. Need “motiveerijad” saaksid kõige paremini aidata hoopis nii, et teevad ise mingid asja ära. Korras ja puhas tuba ju ikka tekitab parema tunde, samas täiesti arusaadav on, et sa ise seda hetkel ei suuda. Niisiis las “motiveerijad” tulevad appi. Las tulevad appi ka poes käiguga ja kõikvõimalike muude igapäevaste tegevustega.

Siiski, vaata, et su depressioon ei ole tingitud vitamiinide ja mineraalainete puudusest. See on üks esimesi asju, mis üle vaadata, enne kui mingeid ravimeid võtma hakata.

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle rääkida teise osapoole nägemuse, sest tunnen ära endas selle sinu lähedase. Ma käitusin samamoodi ja pean tunnistama, ei oska end ka halvasti tunda. Ürita ka teisest poolest aru saada.

Mul oli ka lähedane depressioonis. Kõigepealt aastaid diagnoosis end ise, siis leidis kellegi, kes seda kinnitas. Inimene oli kõvasti ka internetis eeltööd teinud, et õigete sõnadega end osata serveerida ja saada soovitud rohud. Mida ta hiljem võttis valikuliselt, sest siis tuli halamise uus tase, kõik pidid teadma, et ta ei taha ikka seda keemiat sisse süüa. Vastuvõttudel ka ei käinud, sest küll olid need kallid ja küll oli arst rumal. See selleks.

Mis aga inimesi tema ümber skeptiliseks tegi, oli see, et tal maksti kogu elu kinni, lilleke sai päevad läbi voodis lebada, enda hingeellu süveneda ja internetist endale sümptomeid otsida. Teistel seda võimalust ei olnud, sest Eesti Energiale või Tallinna Veele ei saa öelda, et me see kuu arveid ei maksa, meil on depressioon. Kui sa arvad, et koristamine on inimestele meeldiv tegevus, siis sa eksid rängalt, ka täiesti terved inimesed teevad seda rutiinis ja kohati hambad ristis. Osad inimesed suruvad endas alla igasuguse vastikuse ja teevad vähemalt miinimumi ära, osad tõstavad kohe käed üles, ja valivad ohvrirolli. Lükkavad etterinda enda haigused ja hingeelu murekesed (teistel neid ei ole, eksole), teised tehku topeltkoormus ja lasku nagu oravad rattas. See, mis koormus teistele selga laotakse, ei ole oluline.

Ma õnneks enam selle depressiivikuga koos ei ela, ta nimelt leidis endale mehe (selleks oli energiat, jaksu ja tahtmist küll end voodist välja vedada), kes nüüd ta elu kinni taob ja kellele ta teeb samasugust emotsionaalset terrorit. Selmet et võtta end üle aastate ükskord lõpuks kätte professionaalsete arstide käe all ja lõpuks siis süüa neid rohtusid või mida iganes neile tehakse.

Alustaks sellest, kas sul on ise diagnoositud depressioon, mis muudkui lõputult venib või ikka ametlik koos raviplaaniga?

+35
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstidelt saadud diagnoos on ning rohte võtan kohusetundlikult. Peaks uue terapeudi leidma, arstid on asjalikud. Mu eesmärk on end korda saada.
Taustaks mitme kordne lein, ülekoormus ja lähedase raske haigus.
Tööl käin ja arved maksan ise.
Kodus funktsioneerin kehvasti.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 10:15; 24.05 11:27; 24.05 16:13; 24.05 19:50; 25.05 11:58; 26.05 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle rääkida teise osapoole nägemuse, sest tunnen ära endas selle sinu lähedase. Ma käitusin samamoodi ja pean tunnistama, ei oska end ka halvasti tunda. Ürita ka teisest poolest aru saada.

Mul oli ka lähedane depressioonis. Kõigepealt aastaid diagnoosis end ise, siis leidis kellegi, kes seda kinnitas. Inimene oli kõvasti ka internetis eeltööd teinud, et õigete sõnadega end osata serveerida ja saada soovitud rohud. Mida ta hiljem võttis valikuliselt, sest siis tuli halamise uus tase, kõik pidid teadma, et ta ei taha ikka seda keemiat sisse süüa. Vastuvõttudel ka ei käinud, sest küll olid need kallid ja küll oli arst rumal. See selleks.

Mis aga inimesi tema ümber skeptiliseks tegi, oli see, et tal maksti kogu elu kinni, lilleke sai päevad läbi voodis lebada, enda hingeellu süveneda ja internetist endale sümptomeid otsida. Teistel seda võimalust ei olnud, sest Eesti Energiale või Tallinna Veele ei saa öelda, et me see kuu arveid ei maksa, meil on depressioon. Kui sa arvad, et koristamine on inimestele meeldiv tegevus, siis sa eksid rängalt, ka täiesti terved inimesed teevad seda rutiinis ja kohati hambad ristis. Osad inimesed suruvad endas alla igasuguse vastikuse ja teevad vähemalt miinimumi ära, osad tõstavad kohe käed üles, ja valivad ohvrirolli. Lükkavad etterinda enda haigused ja hingeelu murekesed (teistel neid ei ole, eksole), teised tehku topeltkoormus ja lasku nagu oravad rattas. See, mis koormus teistele selga laotakse, ei ole oluline.

Ma õnneks enam selle depressiivikuga koos ei ela, ta nimelt leidis endale mehe (selleks oli energiat, jaksu ja tahtmist küll end voodist välja vedada), kes nüüd ta elu kinni taob ja kellele ta teeb samasugust emotsionaalset terrorit. Selmet et võtta end üle aastate ükskord lõpuks kätte professionaalsete arstide käe all ja lõpuks siis süüa neid rohtusid või mida iganes neile tehakse.

Alustaks sellest, kas sul on ise diagnoositud depressioon, mis muudkui lõputult venib või ikka ametlik koos raviplaaniga?

Kas sa olid ta ema? Ime kah, et inimene sellise suhtumise pärast depressiooni langeb.

+6
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 11:55; 24.05 15:07; 24.05 16:02; 27.05 20:25; 28.05 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa olid ta ema? Ime kah, et inimene sellise suhtumise pärast depressiooni langeb.

Ükskõik, kes see postitaja oli – depressioonis inimese kõrval on alati raske olla. Minu tütar elas paar aastat koos depressioonis inimesega, nüüd on tal endal tugev ärevushäire. Depressioonis inimese mõtlemine tavaliselt keerleb ümber tema enda emotsioonide, ta ei märka üldse, kuidas tema haigus teisi mõjutab. See pole tema süü, aga ka lähedased vajavad toetust ja ülalkirjutaja rääkis lihtsalt ausalt oma emotsioonidest. Ei maksa teda sellepärast halvustada. Ei ole nii, et ainult depressiooni alla kannataja on tähtis, ka lähedaste elud on sama väärtusega.

+39
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 12:04; 24.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rääkida ei suuda, siis anna talle seda kirjutist lugeda, ehk hakkab mõistma.

Depressioon on muidugi raske haigus, aga väga palju on enda peas ja tahtmises kinni. Esiteks, tuleb lõpetada endas ohvri nägemine. Teiseks, sa pead võtma vastu otsuse, et teed endast kõik oleneva, et sellest asjast välja tulla, sest sina oled ainus, kes oma elu eest vastutab. Pole mõtet teisi süüdistada, niikaua kui sa tunned ennast ohvrina, ei muutu reaalselt midagi. Elu paneb muidugi vahel jalaga, tuleb püsti tõusta ja edasi minna. Sa peadki ennast sundima kodutöid tegema, kodust välja minema, trenni, loodusesse, uutesse elamustesse, uutesse olukordadesse. Katsu likvideerida elust asjad, mis sind tegelikult väsitavad: segamini korter väsitab kindlasti, ühetaoline tiksumine väsitab ka. Aga väga tubli oled, et probleemist kirjutad, näitab et sa tahad ellu muutusi.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa olid ta ema? Ime kah, et inimene sellise suhtumise pärast depressiooni langeb.

Ükskõik, kes see postitaja oli – depressioonis inimese kõrval on alati raske olla. Minu tütar elas paar aastat koos depressioonis inimesega, nüüd on tal endal tugev ärevushäire. Depressioonis inimese mõtlemine tavaliselt keerleb ümber tema enda emotsioonide, ta ei märka üldse, kuidas tema haigus teisi mõjutab. See pole tema süü, aga ka lähedased vajavad toetust ja ülalkirjutaja rääkis lihtsalt ausalt oma emotsioonidest. Ei maksa teda sellepärast halvustada. Ei ole nii, et ainult depressiooni alla kannataja on tähtis, ka lähedaste elud on sama väärtusega.

Miskipärast vähihaigetele nii ei räägita, et on koormaks oma haigusega perele, ja ei märka, kuidas tema haigus teisi mõjutab. Tuntakse siiralt kaasa. Depressioonihaigus oleks nagu põhjus inimese süüdistamiseks.

+11
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 11:55; 24.05 15:07; 24.05 16:02; 27.05 20:25; 28.05 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miskipärast vähihaigetele nii ei räägita, et on koormaks oma haigusega perele, ja ei märka, kuidas tema haigus teisi mõjutab. Tuntakse siiralt kaasa. Depressioonihaigus oleks nagu põhjus inimese süüdistamiseks.

Vähihaige saab sellest üldjuhul ise ometi aru. Depressioonik ei saa, õigemini tal on iseenda sisemaailmaga nii palju tegemist, et ta lihtsalt ei näe.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miskipärast vähihaigetele nii ei räägita, et on koormaks oma haigusega perele, ja ei märka, kuidas tema haigus teisi mõjutab. Tuntakse siiralt kaasa. Depressioonihaigus oleks nagu põhjus inimese süüdistamiseks.

Vähihaige saab sellest üldjuhul ise ometi aru. Depressioonik ei saa, õigemini tal on iseenda sisemaailmaga nii palju tegemist, et ta lihtsalt ei näe.

Ja siis depressioonihaigeid peaks kuidagi siit elust lahkuma suruma oma suhtumisega, kuna tema haiguse sisu on mitte tahta elada ja tunda ennast kui koormat lähedastele. Nii vähk kui depressioon lõpevad potentsiaalselt surmaga. Depressiooni on rohtudega siiski lihtsam ravida, aga see inimeste suhtumine…

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 11:55; 24.05 15:07; 24.05 16:02; 27.05 20:25; 28.05 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan, et siit sa samuti kahjuks mingit mõistmist ei leia. Need soovitused, et teistel on ka raske ja “hakka normaalseks”, no hakkaks kui saaks eks. Kuid selge see, et igasuguse haiguse puhul on lähedastel ka raske (mu meelest igasugune haigus muudab inimese teiste jaoks lõpuks egoistlikuks, aga osad haigused on jah sellised, millega tuntakse kaasa ja teiste eest mõistetakse hukka), eriti kui olukord kestab pikalt või jääbki kestma. Ei tea, et milline su perekonnaseis on ja kas lapsi ka või mitte, aga võibolla oleks sul lihtsam üksi? See ühelt poolt sunnib natuke rohkem tegutsema ja teiselt poolt kui ikka ei jaksa, siis sellel perioodil teedki miinumi ja keegi ei pane sind sellepärast halvasti tundma. Minul on suureks abiks lemmikloom, kelle eest vaja hoolitseda. Neid päevi, kus ma ei tunne, et kõik on väga suur pingutus, on vähe.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovin paraneda. Soovin, et mu lähedane saaks aru. Ma ei soovi kedagi koormata, kuid ma ei jaksa oma kodus hetkel mingite etteheidetega tegeleda. Eriti kui neid esitatakse ülevoolavalt reipalt või lausa näägutades. Üks asi on igas kodus omad reeglid, aga kui ma heki ära pügasin, olin väga rahul, kuid sellele eelnes meeletu meditatsioon. Aga kas on vaja kohe peale lennata, et sama soojaga võinuks õunapuud ka ära lõigata? Mul on ka muu füüsiline puue, millest ta samuti aru ei saa. Vahel tuletan meelde oma füüsilist piiratust. Aga see pole teema. Teema on lähedases, kes ei mõista ja ei püüagi mõista depressiooni.
Las ma lakun oma haavad, leinan leinad, saan ajukeemia korda ja kulgen vähemalt kodus omas tempos. Elan üksi, seega ei peaks ka ette jääma kellegi teise koduses elus.

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 10:15; 24.05 11:27; 24.05 16:13; 24.05 19:50; 25.05 11:58; 26.05 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise funktsioneeriv depressiivik (diagnoositud, ravimite peal) ja ka ei mõista. Keegi teine ei pea minu eest mitte midagi ära tegema. See lähedase eest ärategemine on see, mis lubabki depressiivikul mugavalt tugitoolis enesehaletsusega tegeleda. Tegelikult on just ise tegutsemine see, mis aitab mõtted mujale saada ja depressioonist välja tulema hakata.
Jah, on hetki, kus kohe üldse ei jaksa. Sellistel hetkedel ütlengi otse elukaaslasele või lastele, et tead, mul ei ole hetkel hea olla ja ma ei jaksa. See, et mina ei jaksa, ei tähenda, et keegi teine peab siis midagi minu eest ära tegema. Ei pea, pesumasina võib käima panna ka ülejärgmine päev ja aknaid pesta järgmisel nädalal, toit on võimalik osta valmistoiduletist või koju tellida (ja ma käin tööl ja tasun oma haigusest tulenevad lisakulud ise).

Leian, et depressiivik peab kohanema eluks sellise haigusega. Lähedased kindlasti ei jää puutumata aga depressiivikule ema mängima hakates on endal päris tõsine oht läbipõlemiseks. Näägutaja osas tuleb korra läbi mõelda, mis tööjaotust sinult normaaloludes oodatakse. Kui näägutaja on korra nädalas külas käiv ema, siis saadan kohe kurele – pole tema asi, kui tihti ma koristan. Kui tegemist on elukaaslasega, siis tuleb taluvuspiir ja võimekus läbi rääkida ja püüda oma normolude osast teha nii palju kui vähegi võimalik ja loobuda ettekujutusest, et keegi teine PEAB ülejäänud osa sinu kohustustest enda peale võtma. Tore kui võtab, kui ei võta, pole ka midagi katki, eks siis kohustused ootavad, kuniks sa mõnipäev jälle jaksad.

+21
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 16:22; 27.05 07:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on depressioon. Iga tegevus on pingutus. Arvestades oma madalseisu, saan isegi hästi hakkama. Võrreldes terve inimesega on energiat vähe ja ka seda palju, mis tegemata.

Ma tõsiselt pingutan end kokku võtta, et midagigi tehtud saaks. Kahjuks üks lähedane ei mõista ning enda arvates tahab head ning motiveerib või ma ei saagi täpselt aru. Kui ta õiendab, et mul on koristamata, siis see mõjub mitte motiveerivalt, vaid laastab nõnda, et selle sõnavõtuta suutnuks ehk midagi veel koristada, kuid peale seda tuleb nutt peale ja ma ei suuda.

Väga raske on olnud rääkida oma olukorrast. Tegin seda, kuid see andis vist ainult reipust juurde teisele poolele – kui rohkem vajaka jäämistele tähelepanu juhtida, ehk siis saab parem. Ei saa. Ja ma ei oska teda enam juhendada.

Tahan ju isegi tubli olla nagu varem.

Kas sa töötad oma kodus koristajana? Sa ainult üksi ajad kõik segamini, teised peres on puhtusefriigid. Kui nii, siis on märkus õigustatud. ENda järgi tuleb ikka ärakoristada. Aga kui sa ei jaksa teiste järgi koristada, siis tead, isegi täiesti terved inimesed ei jaksa. Elu jääks elamata, sest ühed suudavad enda järgi lagastada rohkem kui teised koristada. Kui see on sinu töö, mille eest saad palka, siis on sul tööaeg ja raha, et hiljem puhata. IGa inimene peab õppima ENDA järgi koristama, ka lähedased. Siin pole mõistmisega miskit pistmist, kui tahetakse, et üks lagastab ja teine koristab.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miskipärast vähihaigetele nii ei räägita, et on koormaks oma haigusega perele, ja ei märka, kuidas tema haigus teisi mõjutab. Tuntakse siiralt kaasa. Depressioonihaigus oleks nagu põhjus inimese süüdistamiseks.

vähihaige ei saa kahjuks oma vähki ära ajada, depressiivik saab, kui end kokku võtab.

kägu, 2 korda saanud depressiooni diagnoosi ja ise oma tahtejõuga mustast august välja roninud, sest muud ei jäänud üle, lapsi ja loomi ei saanud üksi jätta. aega läks ja väga raske oli, aga kui tunnistad juba endale probleemi, siis tuleb tahtejõuga oma elu muuta ja uuesti elama hakata. kui jäädagi ennast haletsema kurtma, siis läheb asi ainult hullemaks.
Kägu 24.05.2020 16:22ga nõus – ei juhtu midagi, kui pesu pesemine 2-3 päeva edasi lükkub, kuid pesemata ei või seda jätta. kolmandal päeval ajad end jõuga voodist välja ja vajuad masina nupule, saad uuesti end liikuma, sest siis on vaja pesu masinast kuivama riputada jne.
depressioon on mugavushaigus – seda saab endale võimaldada vaid see, kellel on palju vaba aega ja keegi, kes ta eest elutähtsad asjad ära teeb. jube mõnus oleks päevade viisi voodis vedeleda ja hädaldada, kui raske kõik on ja lasta end teenindada, depressioon järjest enam süveneb sellest ja satudki nõiaringi

+18
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 17:05; 27.05 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan üksi, seega ei peaks ka ette jääma kellegi teise koduses elus.

Milles siis probleem on? Elad üksi, kellegi asi pole, millal õunapuid lõikad või koristad. Tundub, et lased endale pähe istuda ja siis vastutasuks süüdistad teist inimest. Paar parajaid.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega lähedasel pole ka lihtne õiget suhtumist üles leida. See, mis depressiivikule hetkel parim tundub, võib olla talle tegelikult väga halb variant. Depressioonis inimesel on kahtlemata üliraske, aga ka lähedane peab üritama välja selgitada see parim lähenemisviis ja kuidas teisiti seda teha kui katsetades.

Kuigi depressioon on haigus ja oleneb paljuski ajukeemiast, siis päris nii see ka pole, et jätke mind rahule, olen haige ja teie jutuga ei muutu midagi, laske mul rahus olla.
Mul endal ka üks lähedane oli depressioonis, lisaks sellele, et olen ise ka olnud.
Ta oli mu korterikaaslane ja ta tunnistas, et oli nädalate viisi voodis nutnud kui mina koju jõudsin, olles pikemat aega eemal viibinud. Ma äratasin teda hommikuti ja õhtul palusin tal õigel ajal magama minna, et päevarütm sassi ei läheks. Kutsusin teda endaga sööma ja õue jalutama ning ei jätnud küsimist, kuigi ta alguses mitu nädalat ei ütles. Ta on hiljem tänanud, et aitasin tal päevarütmi normaliseerida, sest sealt edasi oli juba lihtsam järgmise paranemispunktini jõuda.
Kui ma oleksin tal lasknud rahulikult ilma sekkumata oma toas lebada ja kurvastada, kartes haiget häirida, siis oleks asi ehk hullemaks läinud.

Ma soovitan, et selgita oma lähedasele, kuidas peaks sinuga käituma. Kui käid tööl, kulub su energia sinna ja päeva lõpuks tunned end kurnatult. Kui ta soovib, et sa aitad majapidamistöödes, ehk sulle mõjuks hästi kui ta kirjutaks sulle väikse teate, et talle oleks suureks rõõmuks kui suudad tolmu ära imeda, kuigi ta teab, et see on sulle raske ja kiiret pole.
Võid paluda tal sinuga hästi rahulikult rääkida, sest tema pulbitsev energia ja pealekäivad soovid viivad vastupidise efektini ja tunned end veel jõuetumana.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ju tead ise ka, et kõige raskem on liikuma hakkamine. Eks ta püüab sind utsitada, sest terve inimese jaoks “no mis siis on, hakka aga pihta ja…”.

Lugesin kunagi, et kõige halvem, mis need motiveerijad ütlevad on “see on ju lihtne”, “no lihtsalt tee” jne. See “lihtne” on just kivi, sest depressiivik mõtleb, miks tema nii “lihtsate” asjadegagi siis hakkama ei saa, see omakorda võtab igasugfuse isu ära midagigi teha, ükskõik kui “lihtne” see on.

See must auk on väga kole koht väga libedate seintega, kust väljaronimine on raske, aga võimalik. Rohud ja teraapia jne on abiks, aga välja saab ikka ainult ise ronides.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 18:43; 28.05 18:39; 28.05 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Ma teen iga päev midagi füüsilist, vähemalt ühe vajaliku asja, mis pole palgatöö ja kord nädalas midagi head endale. Näiteks sauna.
See on vajalik ajukeemia jaoks ja ditsipliini jaoks. Õnneks oli arst, kes aitas muutusi mõista ning minu võimekust olukorraga toime tulla ning deprekast välja tulla.
Olen õppinud endale liiga mitte tegema ja püüdnud leppida kõigi muutustega, mis mind on tabanud ootamatult ja õnnetult.
Elan üksi. Enda meelest tulen olukordi arvestades isegi hästi toime.
See lähedane tikub külla ja on nagu tank mu hingele.
Kui mul ongi tossud vannitoas kuivamas, siis võtku kiita, et liikusin, mitte kõva häälega mõtiskleda “keegi ei pane tosse vannituppa, nagu päris imelik oled ikka”.
Palusin tal lugeda juhendeid lähedastele. Ma ei tea, kas ta luges. Ma ei taha teda ennast ruineerima.
Mul on peale õnnetust vahel valud ning puhkan kui vaja. Sõpradel pole probleemi, kui ütlen, et pean puhkama ning pikutan. Temal on probleem. Jah, saan aru, et meie vanused noored ei vaja tavaliselt päeval pikutamist, mina vahel vajan.
Lisaks asjade ümber paigutamine on mu pool rangelt keelatud, sest ma ei pruugi asju üksi olles kätte saada või üles leida. Sellega lähedane saab hakkama nii ja naa. Enam asju ei paiguta ümber, aga helistades heidab ette, et asju võiks ilusamini panna.
Ma lihtsalt ei kannata tema õiendamist ise hingest katki olles ja püüdes leppida oma uue ootamatu eluga.
Depressioonist plaanin jätkuvalt välja tulla.
Aga kuidas talle selgeks teha depressiooni olemust?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 10:15; 24.05 11:27; 24.05 16:13; 24.05 19:50; 25.05 11:58; 26.05 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel pole ärevushäireid või depressiooni olnud, see reeglina ei mõistagi. Väljendid “hakka ennast liigutama” või “mida sa mängid” ei aita sugugi. Depressioonis inimene võib päevade kaupa lamada, sest ta lihtsalt ei suuda tõusta ja midagi teha, kuhugi minna. Ümbritsev keskkond ja inimesed on kindlasti oluline. Kui sind oma pere poolt üksi ja abita jäetakse, on karm. Samas võib depressioon just mõne pereliikme käitumise tõttu tekkidagi, nii mõnigi ringitõmbav mees on oma naise enesetapu äärele ajanud.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 20:11; 27.05 10:04; 28.05 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See lähedane, keda kirjeldad, tundub tüütu ka ilma depressioonita. Minu meelest see on hoopis enesekehtestamise teema. Ei ole ju kuidagi normaalne, kui keegi ilmub täisealise elamisse asju ümber seadma või ütlema, kus tosse kuivatada.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 12:04; 24.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sa pead selle pereliikme üldse tuppa või hoovi lubama? Kui ta ei ela sinuga koos, siis mis pagana õigus on tal kritiseerida, millal puid pügad või kus tosse hoiad. See on tema poolt igal juhul äärmiselt ebaviisakas käitumine ja häiriks enamikke inimesi. Hetkel pole probleem sinu tervises, vaid pereliikme täiesti kohatus käitumises. Ja see on asi, mida pead talle selgitama. Deprekast ma selle lähedasega üldse ei räägiks. Pole vaja pakkuda talle uut teemat, mille kallal näägutada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka ei meeldi eriti koristada. Tööpäevadel ma pea ei koristagi, teen lihtsalt õhtusöögi ja viskan nõud kraanikaussi. Vahel jõuan hommikul ära pesta, vahel lükkan õhtuks. Põrandaid pesen kord nädalas, pesu ka kui juba masinatäis on olemas. Mind ei häiri. Vaba päev ongi koristamise päev. Ma pole endale eesmärgiks seadnudki ideaalselt korras kodu ega pinguta naba paigast. Depressiooni mul ei ole, aga mul on lollakas harjumus asju edasi lükata homsesse. Teiste arvamusest on mul ükskõik.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su lähedane kõlab nagu minu ema. Ma arvan, et sellise emaga kasvamine on juba iseenesest depressiooni riskifaktor. Keegi kritiseerib kogu aeg kõike, mida sa teed, pisiasjadeni, a la miks sa just siin tosse kuivatad ja miks sa siia tuppa kollased kardinad panid, need ju ei sobi, ja põrandat pesed ju hoopis vale liigutusega! Ise on Duracelli jänes ja tema kõrval on lihtne normaalsel inimesel tunda end loiu ja saamatuna. Ehk terapeut aitab, kuidas see suhe saaks areneda kahe võrdväärse täiskasvanu suhteks.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On inimesi kes ei pane korrale mingit rõhku. Lehvivad mööda üritusi ja inimesi. Ei ole depressioon aga nad lihtsalt ei viitsi. Ma ise küll nii ei lehvi aga mulle ka ei meeldi või õigemini ma ei viitsi koristada. Kõrvalt vaadates ei meeldi see ka me lastele. Nii see ongi nagu sunnitöö ja segi on ka koguaeg. Mulle meeldib küll kord aga see on raskesti hoitav. Muidugi ma õiendan sest ma ju ka ei viitsi koristada.erinevus on meil see et kui ma koristan ära laiskade laste toad siis tunnevad nemad rõõmu. Kuo mul aga keegi tuleks koristama nii siis tekiks piinlikkus ja süütunne. See on ju minu kodu mitte mingi suur töö nagu vanasti talgud mida üksi teha ei jõuaks

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et see on lihtsalt loomulik püüd deressioonihaige kõrval ise ellu jääda, sest võttes depressioonihaiget kui ülalpeetavat imikut, siis satud sa ülekoormusest peagi ise ka depressiooniküüsi. See on püüe ise mitte masendusse langeda, sest perspektiiv kogu järgnev elu olla kogu majapidamise eest vastutav ja lisaks veel depressioonihaige ärakuulaja ja vaimne toetaja on vaimselt väga väsitav. Ehk siis ideaalne retsept, kuidas ise ka depressiooni langeda, on elada koos depressioonihaigega. Hea et ta püüab masenduse vastu sõdida, sest kui pere koosneks kahest depressioonis inimesest, oleks asi veel palju hullem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kas kodanikud Käod loevad kommentaare ka või vaid plädisevad nagu mu taktitu sugulane, keda nimetasin eelnevalt lähedaseks?

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 10:15; 24.05 11:27; 24.05 16:13; 24.05 19:50; 25.05 11:58; 26.05 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa kadedaks teevad kohe inimesed, kellel on võimalik kodus depressioonitada. Jah, mul esineb ka jõuetuse ja kurvameelsuse hetki, aga no pole võimalik koju virisema jääda. Töö vajab tegemist, lapsed vajavad tähelepanu, no kelle selga ma oma koormad peaks lükkama siis? Kas teiste selg ja hing peaks tugevamad olema? Lähedane ei mõista… jah, mina ka ei mõistaks! Sinu elu ja ise pead seda elama. Ok, raskused, nuta oma nutud ja ok, vedele 2 päeva voodis ja siis aja ennast püsti! Igal inimesel on endal ka mured ja raskused, kõigil meil on haavad hinges ja valusad leinad, nende kogemustega peab edasi minema, mitte halama oma kurba elu.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.05 12:27; 25.05 16:45; 25.05 18:15; 27.05 09:37; 27.05 10:22; 27.05 10:56; 28.05 07:16; 29.05 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kas kodanikud Käod loevad kommentaare ka või vaid plädisevad nagu mu taktitu sugulane, keda nimetasin eelnevalt lähedaseks?

Minu meelest on siin küll täitsa asjalikke kommentaare, aga perekool muidu on tõesti pigem “plädisemiseks” mõeldud. Või mida sa ootasid?

Samas ei saa ma aru, miks sa seda lähedast sugulast endale üldse tuppa lased, kui te koos ei ela ja üksteisest kuidagi muudmoodi kui sotsiaalselt ei sõltu. Kui ta on sulle tüütu, siis palu tal mitte tulla. Inimesed ikka kaovad elust ja võibolla ta tõesti solvub nii kangesti, et ei tulegi enam kunagi tagasi, ka siis kui sa juba terve oled. Mis siis ikka, ikka juhtub. Leiad teised lähedased, kui ikka ise oma “plädisemisega” häid inimesi eemale ei peleta.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korduvalt elus depressioonis olnud ja ka psühhiaatriahaiglas. Siiski usun, et on võimalik sellest ilma tablettideta välja tulla. Mind aitas talisuplus ja jooksmine. Lisaks veel see, et lõpetasin kurtmise ja kõigile oma konditsioonis rääkimise. Võtsin oma projektiks selle, et kas on võimalik sellest august ilma ravimiteta välja tulla. Ja oli, aega võttis 2 kuud, umbes sama aja mis ravimitega. Kuid ei soovita hakata liiga tubliks, ära kaota ära oma harjumusi, mis sulle naudingut pakuvad.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )


Esileht Pereelu ja suhted Lähedane ei mõista depressiooni