Esileht Pereelu ja suhted Laps ei salli mu uut elukaaslast :(

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Laps ei salli mu uut elukaaslast :(

Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldis see kommentaar, et miks laps võib hakata oma käitumisega mõjutama, et kellega ema suhtleb. Tõesti, kui laps soovib seda, siis võrdsuse huvides võib ka ema määrata, et kellega tütar tulevikus suhteid loob. ????

Teemaalgataja puhul on see igati normaalne, et teineteist leidnud mees ja naine jagavad õrnuseid ning seda näevad ka lähedased, seega ka laps. Need ongi normaalsed suhted, et kui kaks inimest soovivad koos olla, siis nad on seda loomulikult, st teevad asju koos, mitte ei lämmata seda miskiks visiidikaks, et saame kokku vaid siis, kui juhuslikult laste kõrvalt aega jääb ja siis ka seksitame lihtsalt teineteist ära, kuid muidu on kõik nii salaja ja ning poolikult. Loomulik ongi see, et ollakse koos ning ka laps peab harjuma sellega, et toimunud on lahtus, kus isal on uus kaaslane, seega on igati tore, et ka ema on endale väärilise kaaslase saanud. Tegelikult saab laps väärtusliku õppetunni, et ka peale lahkuminekut on elu, sealt saab igati hästi edasi liikuda ning terved ja lähedased partnerlussuhted on normaalse elu osa.

Väga loodan TA läheb ikka kõik hästi ning laps lihtsalt hetkel kohaneb olukorraga. ????

8-aastane laps ei ole emotsionaalselt küps inimene nagu seda on täiskasvanud. Sa vist ei tee üldse vahet 8-aastasel ja täiskasvanul, räägid, nagu see laps oleks praegu 18 või 28.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned soovitused on siin, et võiks lausa aastaid oodata mehe lapsele tutvustamisega. Mingis mõttes see ehk ei pruugi nii hea mõte olla. Näiteks kohtude ise aastaid n-ö poolsalaja mehega, kellel on varasemast elust lapsed. Siis tutvustakse teid lastele. Need on aga viimased põrgulised, laste ema veel hullem. Kas siis ei oleks targem pigem varem teada saada, et nt laste iseloom enda omaga üldse ei sobi? Mitte raisata paar aastat ja siis avastus teha. Eriti kui on plaan millalgi kokku kolida, kas selline suhte mulli sees hoidmine, kus teineteise elu pahupoolt ei näe, on mõistlik?

Ei ole siin keegi soovitanud aastaid oodata lapse mehele tutvustamisega, On soovitatud lapsele aega anda harjumiseks, mitte kiirustada kokkukolimisega ja lapse nähes mitte õrnutseda.  Ja see, kui põrguline on eks, ei puutu nüüd küll üldse asjasse.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui see mees nüüd selle lapse pärast naisest loobub. Mõeldes, et ta tahaks selle naisega küll koos elada, aga see tekitab palju probleeme lapsele. Tema olemasolu seal tekitab probleeme ema ja lapse vahel ka.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui see mees nüüd selle lapse pärast naisest loobub.

Kui sellepärast on vaja loobuda, et kaheksaaastane laps saaks veidi harjumisaega, siis polegi see mingi õige suhe. Mul on sama kogemus lapsega, kellele mu sõber ei meeldinud. Tasapisi ta hakkas siin rohkem olema, tõi kinke, alati küsisin lapselt, kas sõber võib tulla. Mitte sellepärast, et ma teeks aina lapse tahtmist, vaid kui ilusti küsida, siis laps tunneb ennast kaasatuna ja ei keeldu, vähemalt mitte kogu aeg. Ka ei ole vaja lapse nähes pidevalt kallistada ja suudelda, see ebamugav teisele täiskasvanulegi pidevalt pealt vahtida, samamoodi ka lapsele. Kui vaikselt ja sõbralikult harjutada, siis pikapeale sujub kõik kenasti. Kui aga kohe teerullina lapsest üle sõita, sest tema on ju laps ja ei otsuta vanemate suhete üle, siis läheb see vastuseis vaid hullemaks.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii väiksele veel ei tutvustakski. Õnneks teismeline on võimeline paremini mõistma. Minu praegune mees ei tutvusta mind sügisel kooli astunud lapsele meie mõlema soovil arusaamatuse vältimiseks. Poisil on ema olemas ja seda fakti ka austame.

Isa siis valetab, et elab üksi, kui laps tuleb külla, kaod sina minema? Uskumatud inimesed.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole lapse poolt vaadatuna need OK. Sellise käitumise pealtnägemine võib lapsele väga haiget teha. 8-aastane ei mõista veel armastuse ja suhete olemust samamoodi nagu täiskasvanu. Mina oma lapsepõlves nägin pealt, kuidas isa õrnutses ja hellitas oma uut naist. Veel aastate pärast olid need mälupildid mul väga teravalt meeles ja häirisid mind niivõrd, et palju ei puudunud, et oleksin lapseeas enesetapuni jõudnud. Isale ei suutnudki lahkuminekut andestada ja ema mind ka aidata ei osanud, mistõttu suhted temaga jahenesid samuti. Trauma peaaegu pooleks eluks – alles siis kui ise lapsed sain, hakkasin sellest üle saama.

Vaene sinu isa, kes pidi sellist ebastabiilset last kannatama. Õnneks on normaalseid lapsi ka olemas. Õrnused on okei ja laps peabki nägema, et ka tal tuleks täisväärtuslik elu.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õrnused on okei ja laps peabki nägema, et ka tal tuleks täisväärtuslik elu.

Ei ole lastel vaja mingit amelemist pealt vahtida ja ei sure need inimesed ka ära, kui midagi ka privaatseks jääb.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled visiitsuhtes, aga nimetad meest elukaaslaseks? Endal ei ole piinlik selline klammerduja olla? Kuhu eneseväärikus jääb? Kui ta korra sinu juures ööbib, kas siis hakkad abikaasaks nimetama?

Üldiselt tasub lapsi usaldada, nende instinktid on teravad, õiged ja igasugu infomürast rikkumata. Kui ikka lapsele see mees vastu hakkab, siis põhjusega ja tasuks seda tähele panna.

Sinul muidugi on klapid silmadel ja kõrvadel, sest suur nälg on endale mees elamisse saada, nii häda, et isegi meest, kellega koos ei ela, nimetad juba elukaaslaseks. Su laps on sinust targem, aga kuna sina oled täiskasvanu, on võim ja õigus muidugi sinu käes.

Minu jaoks väga imelik teema. Kui perre lisandub uus liige, saab see otse loomulikult toimuda ainult kõigi pereliikmete nõusolekul. Sundida last elama koos vastumeelse inimesega, sest sul endal on niimoodi mõnus… on siis tore vaadata iga päev, kuidas su lapsel on oma kodus paha ja ebamugav? Ongi nii, et viisiitsuhte-mees on tähtsam kui omaenda ihuvili?

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi, kas ta on sellega nõus, et sina valid talle tulevikus mehe. Ja valid homsest alates lapsele ise kõik tema sõbrad ja tema siis ei tee nägusid ja ei torise. See ei ole nii, et tema võib sinu elu üle kohut mõista ja otsustada, aga sina ei või siis otsustada tema kaaslaste, sõprade ja tulevase elukaaslase üle.

mõttetult julm ja absoluutselt kohatu ähvardamine. eriti nii noore lapse puhul.

niikuinii hoiad sa praegu ja ka tulevikus tema sõprade valikul silma peal.  ja ära tule ütlema, et kui sõber sulle sobimatu tundub, siis jätad sekkumata. iseasi, kas teed seda avalikult, või selja taga manipuleerides. sellise ähvardaja puhul oletaks pigem viimast.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole lastel vaja mingit amelemist pealt vahtida ja ei sure need inimesed ka ära, kui midagi ka privaatseks jääb.

Järgmine loll, kelle jaoks teineteisele füüsilist hoolimist näitav on amelemine. Te mehega ei kallista, põsemusi ei tee?

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks väga imelik teema. Kui perre lisandub uus liige, saab see otse loomulikult toimuda ainult kõigi pereliikmete nõusolekul. Sundida last elama koos vastumeelse inimesega, sest sul endal on niimoodi mõnus… on siis tore vaadata iga päev, kuidas su lapsel on oma kodus paha ja ebamugav? Ongi nii, et viisiitsuhte-mees on tähtsam kui omaenda ihuvili?

Laps mingu isa juurde elama, kui emaga elada ei sobi. Ei tohi oma elu elamata jääda, kuna üks teeb nägusid. Rumalad emad, kes oma elu elamata jätavad ning oma lapsesse klammerduvad. Keegi selle eest aitäh ei ütle, ega kellelegi selliseid emasid hiljem vaja ka pole.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te mehega ei kallista, põsemusi ei tee?

Kui see oleks vaid kerge kallistus ja põsemusi, näiteks kohtumisel, siis ilmselt see ei häiriks kedagi. Teemaalgataja kirjeldab siiski ka käest kinni hoidmist ja muud sellist, millest võib aimata, et kui mees on seal, siis on suhteliselt kleepekas olukord. Mõni ime, et laps end ebamugavalt tunneb, ka täiskasvanut häiriks niisugune kudrutamine kui ta oleks seltskonnas kolmas ja kuskile ära minna ka ei saa.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi selle eest aitäh ei ütle, ega kellelegi selliseid emasid hiljem vaja ka pole.

Need oma eraelu esimesele kohale panevad emad, kes lapse tunnetest teerulliga üle sõidavad ja mingeid kompromisse ei tee, lapsele harjumisaega ei anna, ei ole lapse täiskasvanueas ka just populaarsed. Minu mees on näide sellest. Tema ema tiris ka neile elama mitmeid mehi, iga kord oli jälle eluarmastus platsis. Laps ja tema tunded jäeti täiesti tahaplaanile ja kästi kõigega leppida. Mees ütleb alati, et teda ei huvita nüüd ema tunded, sest kui tema laps oli, oli alati mingi m..n tähtsam. Nüüd on ema vana, see tähtis mees ka läinud ja ei soovi temaga ükski laps enam suhelda.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need oma eraelu esimesele kohale panevad emad, kes lapse tunnetest teerulliga üle sõidavad ja mingeid kompromisse ei tee, lapsele harjumisaega ei anna, ei ole lapse täiskasvanueas ka just populaarsed. Minu mees on näide sellest. Tema ema tiris ka neile elama mitmeid mehi, iga kord oli jälle eluarmastus platsis. Laps ja tema tunded jäeti täiesti tahaplaanile ja kästi kõigega leppida. Mees ütleb alati, et teda ei huvita nüüd ema tunded, sest kui tema laps oli, oli alati mingi m..n tähtsam. Nüüd on ema vana, see tähtis mees ka läinud ja ei soovi temaga ükski laps enam suhelda.

Kõige tähtsam on inimene ise, teisel kohal on partnerlussuhe ning kolmandal alles laps.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees on näide sellest. Tema ema tiris ka neile elama mitmeid mehi, iga kord oli jälle eluarmastus platsis. Laps ja tema tunded jäeti täiesti tahaplaanile ja kästi kõigega leppida. Mees ütleb alati, et teda ei huvita nüüd ema tunded, sest kui tema laps oli, oli alati mingi m..n tähtsam. Nüüd on ema vana, see tähtis mees ka läinud ja ei soovi temaga ükski laps enam suhelda.

Mõttetu kibestunud mees, kes kujutab ette, et peab alati kõige tähtsam olema, lasteaed!

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isad tohivad uue naise võtta, aga emad mitte? Mis teil viga on, kaltsnaised?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõttetu kibestunud mees, kes kujutab ette, et peab alati kõige tähtsam olema, lasteaed!

Lapsed ei pea kõige tähtsamad olema ja oma elu nende nimel ei ole vaja ohverdada. Siin on jutt ju muust. Et lapsele antaks aega kohaneda, mitte ei esitataks ultimaatumeid, vaid tehtaks kompromisse. Igas suhtes on see nii. Kui üks istub teisele pähe, ei tule kunagi midagi head välja. Sinu arust on vaid vanema soovid tähtsad, ei ole, kõigi pereliikmetega tuleb arvestada ja vajadusel kompromisse teha.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed ei pea kõige tähtsamad olema ja oma elu nende nimel ei ole vaja ohverdada. Siin on jutt ju muust. Et lapsele antaks aega kohaneda, mitte ei esitataks ultimaatumeid, vaid tehtaks kompromisse. Igas suhtes on see nii. Kui üks istub teisele pähe, ei tule kunagi midagi head välja. Sinu arust on vaid vanema soovid tähtsad, ei ole, kõigi pereliikmetega tuleb arvestada ja vajadusel kompromisse teha.

On juba antud aga mitmeid kuid. Kui palju seda aega siis anda vaja on, aastaid?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On juba antud aga mitmeid kuid. Kui palju seda aega siis anda vaja on, aastaid?

Mitmed kuud pole tõesti kõneväärt, selle ajaga ei saa inimene isegi aru, kas see suhe kestab pikka aega või mitte. Üle poole aasta kestnud suhet võib püsivaks suhteks nimetada, aga et teada, et elu lõpuni kokku jääd, võtab veelgi rohkem aega. 8 aastane laps on alles väike laps, kes väga vajab oma ema, 10 aastane juba eelpuberteet, kelle jaoks ema enam nii tähtis ei ole. Samas paar aastat täiskasvanu elu perspektiivis on väga lühike aeg. Ei pea iga suhtega juba paari kuuga peret hakkama mängima. Lisaks ei maksa ära unustada, et vaikselt sõbralik harjumine, lapsega rääkimine ja heaga lähenemine annab kiirema tulemuse kui jõuga pealehüppamine.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 aastane juba eelpuberteet, kelle jaoks ema enam nii tähtis ei ole.

Tuttava laps ei võtnud selles vanuses uut mees omaks ka kahe aastaga. Nüüd läheb tal veel keerulisemaks, sest ema saab uue mehega lapse. Nii et tasub ära harjuda, muidu läheb veel raskemaks.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuttava laps ei võtnud selles vanuses uut mees omaks ka kahe aastaga. Nüüd läheb tal veel keerulisemaks, sest ema saab uue mehega lapse. Nii et tasub ära harjuda, muidu läheb veel raskemaks.

Ilmselgelt lapse tunnetega ei arvestatud ja arvatigi, et mina ja minu mees on kõige tähtsamad maailmas. Nii ei lepi muidugi keegi mitte kunagi. Mida kehvemini lapsega käitud, seda kauem selle leppimisega läheb. Ebaeeldivat inimest ei võeta omaks ka kümne aastaga, kes lapsega halvasti käitub.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ui sellel mehel on lapsed juba täisealised, siis ta on sinust ka palju vanem?

Miks ta vanem peaks olema? Teemaalgataja võib vabalt olla 50-aastane. Mul oli selles eas 28-aastane laps.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt lapse tunnetega ei arvestatud ja arvatigi, et mina ja minu mees on kõige tähtsamad maailmas. Nii ei lepi muidugi keegi mitte kunagi. Mida kehvemini lapsega käitud, seda kauem selle leppimisega läheb. Ebaeeldivat inimest ei võeta omaks ka kümne aastaga, kes lapsega halvasti käitub.

No ei olnud nii. Laps oli emmetamisega täiesti ära rikutud. Ka lapse isaga abielu ajal magas see laps emaga koos ning tegeles ainult ema. Kui ema lõpuks jala maha pani ja otsustas ka ise elada, ei sobi see loomulikult lapsele. Keegi ei käitu lapsega halvasti, tuleb lihtsalt ümber harjuda.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei olnud nii. Laps oli emmetamisega täiesti ära rikutud. Ka lapse isaga abielu ajal magas see laps emaga koos ning tegeles ainult ema. Kui ema lõpuks jala maha pani ja otsustas ka ise elada, ei sobi see loomulikult lapsele. Keegi ei käitu lapsega halvasti, tuleb lihtsalt ümber harjuda.

No kuidas nüüd laps süüdi siis on? Võta asja lapse seisukohalt. Tema on eluaeg olnud emale maailma naba, tema kaisus maganud, talle kõige tähtsam olnud. Ja siis ilmub mingi mees, kes on tähtsamgi kui lapse isa, sest isa lasi lapsele tähelepanu pöörata, aga uue mehega soovitakse kõike ümber muuta. Loomulikult saab laps trauma, kui ujub kohale mingi võõras mees, kes on nüüd ema jaoks kõige tähtsam maailmas ja laps pole enam mitte keegi. Sa ise salliks sellist inimest, kes su elu niimoodi halvemuse poole muudab? Siis tehakse veel uus laps ka, see eelmine maailmanaba nihkub veel allapoole pere hierarhias. Sa ise ise oleks rõõmus sellises olukorras? Loomulikult ta ei ole rahul ja seda ei muuda ütlemisega, et harju nüüd ära.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuidas nüüd laps süüdi siis on? Võta asja lapse seisukohalt. Tema on eluaeg olnud emale maailma naba, tema kaisus maganud, talle kõige tähtsam olnud. Ja siis ilmub mingi mees, kes on tähtsamgi kui lapse isa, sest isa lasi lapsele tähelepanu pöörata, aga uue mehega soovitakse kõike ümber muuta. Loomulikult saab laps trauma, kui ujub kohale mingi võõras mees, kes on nüüd ema jaoks kõige tähtsam maailmas ja laps pole enam mitte keegi. Sa ise salliks sellist inimest, kes su elu niimoodi halvemuse poole muudab? Siis tehakse veel uus laps ka, see eelmine maailmanaba nihkub veel allapoole pere hierarhias. Sa ise ise oleks rõõmus sellises olukorras? Loomulikult ta ei ole rahul ja seda ei muuda ütlemisega, et harju nüüd ära.

No aga peab leppima, et ta pole enam maailmanaba. Ega ema pea seetõttu oma elust loobuma, et üks trambib jalgu ja jonnib. Aeg suureks kasvada. Laps pole mingi maailmanaba, vaid osa perekonnast.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga peab leppima, et ta pole enam maailmanaba. Ega ema pea seetõttu oma elust loobuma, et üks trambib jalgu ja jonnib. Aeg suureks kasvada. Laps pole mingi maailmanaba, vaid osa perekonnast.

Peres pole keegi maailmanaba, vaid arvestatakse kõigi tunnete ja soovidega. Kui ema ütleb, et tema elus on tähtsam mingi mees, laps pole enam mitte keegi, harjugu ära, siis kindlasti see õige pole. Ma ise ei suudaks küll oma lapsele iialgi nii öelda ega temaga nii käituda. Kui mul on väike laps, siis proovin ikka heaga oma uut kaaslast temaga lepitada, mitte teatada, et pole minu mure, harju nüüd ära, et su ema sinuga enam ei tegele ja tal on tähtsamatki teha. Kui sul on väike laps, siis pead ikka temaga ka tegelema ja temale tähelepanu pöörama, olgu sul või mitu meest, muidu pole sa mingi ema. Ema on siiski täiskasvanu, kes peaks suutma oma tundeid juhtida. See ei tähenda oma elust loobumist, mida keegi pole palunudki.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peres pole keegi maailmanaba, vaid arvestatakse kõigi tunnete ja soovidega. Kui ema ütleb, et tema elus on tähtsam mingi mees, laps pole enam mitte keegi, harjugu ära, siis kindlasti see õige pole. Ma ise ei suudaks küll oma lapsele iialgi nii öelda ega temaga nii käituda. Kui mul on väike laps, siis proovin ikka heaga oma uut kaaslast temaga lepitada, mitte teatada, et pole minu mure, harju nüüd ära, et su ema sinuga enam ei tegele ja tal on tähtsamatki teha. Kui sul on väike laps, siis pead ikka temaga ka tegelema ja temale tähelepanu pöörama, olgu sul või mitu meest, muidu pole sa mingi ema. Ema on siiski täiskasvanu, kes peaks suutma oma tundeid juhtida. See ei tähenda oma elust loobumist, mida keegi pole palunudki.

Kui laps pole suvatsenud paari aastaga harjuda, siis on see tema probleem.

0
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sul on väike laps, siis pead ikka temaga ka tegelema ja temale tähelepanu pöörama, olgu sul või mitu meest, muidu pole sa mingi ema.

Väike laps on vastsündinu kuni neljane. Viiene on juba mõistlik ja suur.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peres pole keegi maailmanaba, vaid arvestatakse kõigi tunnete ja soovidega. Kui ema ütleb, et tema elus on tähtsam mingi mees, laps pole enam mitte keegi, harjugu ära, siis kindlasti see õige pole. Ma ise ei suudaks küll oma lapsele iialgi nii öelda ega temaga nii käituda. Kui mul on väike laps, siis proovin ikka heaga oma uut kaaslast temaga lepitada, mitte teatada, et pole minu mure, harju nüüd ära, et su ema sinuga enam ei tegele ja tal on tähtsamatki teha. Kui sul on väike laps, siis pead ikka temaga ka tegelema ja temale tähelepanu pöörama, olgu sul või mitu meest, muidu pole sa mingi ema. Ema on siiski täiskasvanu, kes peaks suutma oma tundeid juhtida. See ei tähenda oma elust loobumist, mida keegi pole palunudki.

Kas kuskil on öeldud, et uue mehe tekkides olemasoleva lapsega enam ei tegeleta? Ilmselt ikka tegeletakse, aga laps pole enam maailma keskpunk. Mis isegi tegelikult on lapse arengu seisukohalt hea, et kõik ei keerle tema ümber. Ilmselt saab laps edaspidi tähelepanu nagu iga teine laps tavalises perekonnas. Tavalises perekonnas tuleb õde ja vend, siis keegi ju ka esiklapse arvamust ei küsi. Üks päev teatatakse, et tamdadaa, saad õeks/vennaks, nüüd ehk peab lausa tuba jagama.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et minul on õigus oma lapsele ütelda, kui ma ei soovi tema valitud kaaslasega sama katuse all elada. Ma ei saa lapsele ette kirjutada, kellega ta suhteid loob, aga kui tema valik mulle ikka üldse koos elamiseks ei sobi, siis peavad noored omaette kolima või kui vanus ja sissetulek seda veel ei võimalda, peab see kooselu ootama.

Täpselt niisamuti on lapsel õigus avaldada arvamust, keda ja kui tihti ta oma kodus näha soovib. Kui laps vajab pikemat kohanemisaega, siis tuleb talle seda võimaldada. Harjutage last uue kaaslasega neutraalsel pinnal, et ta ei näeks uut elukaaslast sissetungijana tema enda kodus. Küsimus ei pruugi olla selles, et talle konkreetne inimene ei meeldiks, vabalt võib probleem olla hoopis selles, et ta tunneb, et kogu aeg on keegi külas ja ta ei saa ennast oma kodus vabalt tunda.

Kui ongi lapsel mingi sügavam sisemine konflikt just selle inimesega seoses, siis tuleb sellega arvestada. Lapse ema ei pea olema järgmised 10 aastat üksi ja õnnetu, aga laps ei pea ema õnne leidmise pärast ka ennast ebamugavalt ja halvasti tundma.  Ehk on lahendus see, et laps läheb hoopis isa juurde elama kui tal isa uue elukaaslase aktsepteerimisega probleeme pole?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Laps ei salli mu uut elukaaslast :(